°nd" de loupe Zo becjon het oproer in Oost-Berlijn Mindervaliden moeten vallen onder de sociale verzekerings wetten* Een „dure" sigaret voor drie kwartjes Adenauers kieswet gaat niet door. ©e q/vote u-eïw-aeMinq,. Geschokt vertrouwen in landbouwprijsbeleid. De drang naar vrijheid De gevolgen Geringere vredeskansen 1 Liftend en vliegend naar het rampgebied FEUILLETON. Troepen van de V*N. wisten de massale vlucht niet tot staan te brengen Rouleringssysteem bij ruilverkaveling* SQe Rodiu- Vrijdag 19 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Het volk van Oost-Berlijn Is in op stand gekomen en wie zal zeggen of dit voorbeeld niet aanstekelijk ge werkt heeft in geheel Oost-Duitsland het ijzeren gordijn sluit nog steeds veel af en slechts in Berlijn kan men door een kiertje kijken. Een opstand waartegen? Tegen wie of wat? En met welk doel? Het schijnt, dat de bouw vakarbeiders begonnen zijn: hun sta king en demonstraties waren gericht tegen de te hoog opgevoerde presta tie-eisen. Maar lat is nu nauwelijks belangrijk meer: dit was slechts de druppel die de emmer deed overlopen. Met deze Duitsers is op een verschrik kelijke manier gesold. Onder de slechts denkbare economische omstandig heden heeft men hen met dwang tot het communisme trachten te bekeren. Alle individuele vrijheid werd lang zaam maar zeker afgenomen, opdat slechts de communistische partijmens zou overblijven. En zoals altijd hebben de macht hebbers van het Kremlin daarbij ge bruik gemaakt van een schijnregering, .an mensen die allereers* communist waren en dan pas Duitser. Waarbij bovendien nog gebleken is, dat deze lieden uitermate onbekwaam waren, zodat men niet alleen te lijden had onder de Russische laars maar haast evenveel van de domheden van de eigen regeerders. En nu kan men een mens lang kwellen, vooral als men hem laat weten, dat iedere poging tot opstand ln bloed zal worden gesmoord maar dan komt er plotseling een ogen blik, dat ook de ergste dreigementen geen indruk meer maken. Dat de haat losbreekt, een uitweg zoekt in wilde demonstraties en relletjes. Wij Neder landers kennen dat uit ervaring: het ?3 immers nog maar net 10 jaar ge leden, dat ons volk op dezelfde wijze in opstand kwam tegen de Duitse onderdrukker en de schijnregering van N.S.B.-ers. Demonstraties die al tijd op niets uitlopen en waarvoor velen met hun leven moeten betalen zo beschouwd redeloos maar toch zo volkomen menselijk en begrijpelijk. De drang naar vrijheid breekt zich baan en niet altijd luistert die drang naar rede! De wereld houdt de adem in en vraagt zich af wat hiervan de gevol gen zullen zyn. De gevolgen voo- de Oostduitsers in de eerste plaats. En daarna voor de vredeskansen, die juist enigszins schenen toe te nemen. Twee belangrijke feiten dienen dan allereerst beschouwd: de, tot dusverre althans, zeer gematigde houding der Sowjet-bezetters en 'daarna het feit, dat wel niemand zal kunnen zeggen, dat deze opstand door „kapitalistische agitators" in scène is gezet. De Russen hebben de staat van beleg afgekon digd en men had nauwelijks anders kunnen verwachten. En zij hebben gebruik gemaakt van vuurwapenen, zonder dat er nochtans vele doden te betreuren zijn. Het is wel zeker, dat geen van de Westelijke bezettende machten minder ingrijpende maatrege len had genomen in geval in hun ge bied een communistische opstand b.v. was ontketend! Deze wijze van handelen geeft hoop, dat de gevolgen voor de Oost- Duitsers minder hard zullen zijn dan wel wordt gevreesd. Juist een week geleden werden de maatregelen be kend, die aan dit getergde volk enige lucht gaven in de verstikkende com munistische omarming en in de ker ken steeg het dankgebed op, dat de dreigende godsdienstvervolgingen van de baan schenen te zijn. Zullen die maatregelen gehandhaafd blijven? Of zullen de Russen het Hitler-voorbeeld volgen, die opstand altijd met nieuwe terreur beantwoordde? Wij geloven van niet: wij geloven niet dat de Sowjet-tactiek, die op het ogenblik de vredesweg bewandelt (uit welke oogmerken dan ook!) veranderd zal worden omdat een paar honderddui zend mensen in opstand komen. We geloven niet dat dit op de mannen van het Kremlin zulk een grote in druk zal maken! De omstandigheid, dat niemand de Westelijken zal kunnen verwijten, dat zij de aanstokers zijn van dit oproer en het feit, dat niemand der betogers zelfs maar op een beroep op het Wes ten gezinspeeld heeft, zijn voor de vredeskansen verblijdende bijkomstig heden. De Westberltjnse politie heeft zich zo correct gedragen dat zij de lof ontving van een Oostduitse func tionaris. Iedere schijn van inmenging is vermeden! Het is dan ook niet aannemelijk, dat Malenkow en de zijnen deze ge beurtenissen zullen gebruiken om weer plotseling het aarzelende begin van een contact met het Westen te verbreken. Nogmaals, er moeten an dere dingen gebeuren om Rusland tot wijziging van zijn tactiek te brengen. LAAT NEDERLAND 100 JAPANSE OORLOGS MISDADIGERS VRIJ? TOKIO, 18 Juni. Volgens een be richt in het Japanse blad „Mainitsji'' overweegt Nederland spoedig ruim 100 Japanse oorlogsmisdadigers, die door een Nederlands Militair Tribunaal werden veroordeeld, vrij te laten. Volgens dit bericht zouden in de Sugamo gevangenis te Tokio nog 217 Japanse oorlogsmisda digers verblijven, die door Nederlandse gerechtshoven werden veroordeeld. Van bevoegde zijde verneemt het A.N. P. dat het Japan op grond van het vre desverdrag van San Francisco mogelijk is de zaken der oorlogsmisdadigers voor herziening voor te dragen. Ook bij Ne derland, dat in ruim 200 gevallen straffen heeft opgelegd zijn zaken tot herziening voorgedragen. In geen geval betekent dit echter dat automatisch 100 oorlogsmisda digers zullen worden vrijgelaten. Men is bezig van Nederlandse kant de gevallen individueel op hun meritus te bekijken. Naar gelang van de resultaten zullen be slissingen worden genomen, waarbij uiteraard nog niet vaststaat hoeveel ge vallen voor vrijlating in aanmerking ko men. Bouwvakarbeiders, die uit pro test tegen verhoging der presta tie-eisen het werk neerlegden en in optocht naar de regeringsge bouwen trokken om hun grieven kenbaar te maken, hebben de eerste ongeregeldheden in het Sowjet-gebied veroorzaakt. Want het bleef niet bij het uiten van grieven: eenmaal door het dolle heen eisten zij het aftreden van de regering en vrije verkiezingen. De foto is met een telelens van uit West-Berlijn gemaakt en toont de demonstranten in de Stalin-allee, het vroegere hart van Berlijn. DEN HAAG, 18 Juni Vanavond zal van Schiphol naar de Verenigde Staten vertrekken de 19-jarige Ameri kaan Harry Morgan uit Salinas (Cali- fornië) die begin Maart in ons land aankwam om in het rampgebied te gaan werken. Morgan zat op 20 Maart in Zijn woonplaats voor het ouderlijk huis toen daar werd gecollecteerd voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland. Een collectant hield de jongeman de collectebus onder de neus, maar Morgan had geen geld. „Ik wil er wel werken om hulp te bieden", zo riep hij de man achterna. Hij besloot naar Chicago te liften en vandaar te trachten naar Nederland te gaan als werkend passagier op een schip. Bij zijn aankomst in Chicago werd hij toevalligerwijs geïntervieuwd door een radioverslaggever. In dat gesprek kwam Morgans bedoeling tot uiting en de „sponsor" van het radio programma bood hem onmiddellijk een reis per K.L.M. naar Nederland aan. Met enige Engelse en Nederlandse jongelui heeft de jonge Amerikaan gewerkt in Gravendeel en Drei- schor. Harry Morgan heeft zich, toen hij de Verenigde Staten verliet, verplicht voor 1 Juli terug te zijn, omdat hij op die datum onder dienst moet. Door samenwerking van het Nationaal Rampenfonds en de K.L.M. zal hij zich aan die afspraak kunnen houden. Ingezonden Mededeling (adv.) De A. V. O.-commissie rapporteert. DEN HAAG, 16 Juni Een door de ten maatregelen getroffen worden, dat Nederlandse Vereniging van Arbeids- zorg voor Mindervaliden ingestelde commissie heeft een rapport uitge bracht over het loonvraagstuk van de tewerkgestelde mindervaliden en de toepassing van de sociale wetgeving voor hen. In dit rapport wordt gepleit voor 'n uniforme loonpolitiek voor de arbeid van mindervaliden. Gezegd wordt, dat deze uniforme loonpolitiek bevorderd kan worden door het vaststellen van het loon op basis van de handarbeiders regeling. Het rapport spreekt zich verder uit voor het vaststellen van een handicap toelage voor mindervaliden, die 25 pet. of meer arbeidsgeschiktheid hebben, ongeacht of zij in particuliere dienst, overheidsdienst, in beschuttende werk plaatsen dan wel in huis arbeid ver richten. Het is wenselijk dat de rege ring een fonds in het leven roept, dat deze handicap-toelage aan min dervaliden uitkeert. In dit geval moe- De liberalen zwaaiden om. BONN, 18 Juni. Dr Adenauer, de Westduitse bondskanselier, heeft ook in de Bondsdag z(jn strijd voor een kieswet, die de regeringscoalitie de gelegenheid zou bieden In gesloten verband de ver kiezingen in te gaan, verloren. Met 175 tegen 203 stemmen bleef de regerings coalitie in de minderheid bjj de behande ling van de kieswet. De liberale fractie blijft weigeren om met de beide andere partijen der regerine samen te werken omdat zij vreest dat door aanvaarding van het door de Chris telijke partij .verdedigde ontwerp haar zelfstandigheid bedreigd zal worden. De liberalen kozen daarom de zijde van de socialisten en de Bondsdag heeft nu in tweede lezing een kieswet aangenomen, die in grote lijnen overeenstemt met die van 1949. De definitieve stemming over het ontwerp zal plaats hebben in de der de lezing, die Vrijdag zal worden gehou den. Men neemt niet aan, dat dr Ade nauer er nog in zal slagen voldoende libe rale afgevaardigden op zijn hand te krij gen om alsnog zijn wens te kunnen door drijven. De door Adenauer beoogde kies wet had een verbinding der lijsten van de regeringspartijen willen mogelijk maken en de voor de aanwijzing van recht streeks gekozen candidaten absolute meerderheid willen eisen, waardoor de socialisten in bijna alle districten kans loos zouden zijn geworden. wiiiiniiiiiniiii ai door J. BRANDENBURG. 89 k Zacharias heeft zijn vrouw bij Anna, de Profetes ondergebracht, waar deze de week, waarin hij dienst zal doen, kan logeren, en zelf zoekt hij zijn nachtverblijf in een der kamers voor de dienstdoende Priesters. De nacht brengt hij door in gepeins en gebed. Hoe goed is het de ver nieuwing van de Tempel te mogen aanschouwen, wat een lust voor het oog is het, deze schone gebouwen te mogen bewonderen, ook al zijn zij door een Idumeër opgetrokken. Bediende ook Salomo zich niet van de hulp van een heidens vorst? Is het niet door de profeten voorzegd, dat de heidenen hun eer en heerlijkheid daarin zullen dragen? En wordt deze profetie thans niet opmerkelijk vervuld? Toch is zijn hart niet rustig. Hij weet het zo goed, dat bij velen de hele tempeldienst slechts een zaak van gewoonte en routine en niet meer van het aanbiddende hart is. Hoevelen zijn er niet, die bij de rook van het brandoffer-altaar hun leven op een verschrikkelijke manier verzondigen, zoals eens dat ook de zonen van Eli, Hofni en Pinehas gedaan hebben? En is dat toen niet op een verschrikkelijk „Ikkaböth" de eer is weggevoerd uitge lopen? Kan Jahwe in Wiens ogen zelfs de sterren niet rein zijn, ge meenschap hebben met de zonde? Zijn hart is zwaar, wanneer hij aan deze dingen denkt. De Messias, Die verwacht wordt, zal de heidenen hoeden met een ijzeren roede, maar zal Hij ook niet met het vreselijke geweld van Zijn verterende toorn moeten optreden tegen het volk Israël zelve? Al deze vragen houden hem wakker en wanneer de wachters op de tinne van de Tempel hun trompetten gaan blazen, ten teken, dat de dageraad komende is, heeft hij slechts enkele uren, onrustig gesluimerd. Een Leviet komt hem wekken en brengt hem de Priesterkleding, welke hij, na het baden, moet aantrekken. Ofschoon het nog duister is en alles bij het licht der walmende fakkels moet plaats hebben, is er al een grote drukte op het Tempelplein en op de Voorhof der Priesters. Daar komen de dienstdoende Priesters bijeen en heeft de verdeling der func ties plaats. Vier maal moet hierover geloot worden, waarbij Zacharias helder voor de geest staat, wat het boek der Spreuken zegt: „Het lot wordt in de schoot geworpen, maar het ganse beleid daarvan is van de Here". De eerste loting bepaalt, welke Priesters de as van het brand offer-altaar hebben te verwijderen; de tweede loting stelt vast aan welke dertien Priesters de volgende werkzaamheden zullen worden opge dragen: het slachten van het offerdier; de bloedsprenging; het schoon maken van het reukoffer-altaar; het aandragen van de delen van het slachtvee tot het altaar; het bereiden van de koeken, welke bij het offer behoren en tenslotte het gereedzetten van de daarbij behorende wijn. Al de loten zijn toegewezen en de oude Priester Zacharias ziet het alles aan zich voorbijgaan. Hoevele malen viel zijn werk niet onder deze eerste lotingen? Ër moet nog tweemaal geloot worden en het is ook mogelijk, dat hij buiten de loting valt en dan heeft hij deze dag geen dienst. Maar de derde loting is voor Zacharias de allerbelang rijkste. Dan wordt vastgesteld, welke Priester het reukoffer-altaar zal bedienen en dus verwaardigd zal worden aan het volk Israël de pries terlijke zegen op te legen. Aan deze loting mogen alleen dié Priesters deelnemen, die dit werk nog nimmer hebben verricht. Oók Zacharias hoort bij hen. Zij stellen zich opnieuw op en de Priester, belast met de optelling, begint weer bij een willekeurige collega de telling, tot het genoemde getal is bereikt. Met klimmende spanning volgt Zacharias deze telling, die de verhoring van een gebed kan inhouden. En nu blijkt, dat het te voren vastgestelde getal bereikt is, wanneer de tellende Priester bij hèm is. Zacharias beeft. Dit wordt dé dag van zijn Priesterlijk leven! Want hij weet het zo goed, zijn hart heeft zich zo vaak gespitst op de heerlijke woorden uit Psalm 141: „Mijn gebed worde gesteld als reukwerk voor Uw Aangezicht Zacharias ontvangt van de dienstdoende Leviet de grote gouden schaal van zes liter inhoud, waarin het reukwater gereed ligt: mirresap, oniche, glaban en zuivere wierook, dat eenmaal aangestoken, zijn wel riekende rook recht omhoog stuwt, een pilaar van heerlijke, reine geur. Een van zijn helpers heeft met een zilveren pan vuur van het brand offer-altaar gehaald en zet deze in de gouden wierookschaal, waarop beiden zich begeven naar het Heilige. Hier voegt een derde Priesters zich bij hen. Een der helpende Priesters werpt de pan met kolen op het altaar en verdwijnt terstond en de andere helpende Priester neemt de kleine schaal met reukwerk en geeft deze aan Zacharias, waarop ook hij zich onmiddellijk verwijdert. Dan volgt het plechtige ogenblik, waarop Zacharias, alléén zijnde in het Heilige, het reukwerk neemt en het uitstrooit over de brandende kolen. Op dit ogenblik heeft de, in de Voorhof verzamelde menigte, zich voorover geworpen en spreidt de handen in de gebedshouding uit, en wanneer de rook omhoog stijgt, bidden de Priesters buiten het formu liergebed. (Wordt vervolgd) dezs handicap-toelage ook wordt uitge keerd aan hen, die in dienst zijn van particulieren of aan hen, die huisarbeid verrichten. Een ander voorstel is een wijziging van de invaliditeitswet, opdat bij nog 50 pet. arbeidsgeschiktheid de toege kende rente wordt verminderd met de helft en pas bij 75 pet. arbeidsgeschikt heid de rente geheel komt te vervallen. Ook is het gewenst dat alle tewerk gestelde mindervaliden met 25 pet of meer arbeidsgeschiktheid zullen vallen onder de werkingssfeer van de sociale verzekeringswetten, met inbegrip van de werkloosheidswet en de sociale voorzieningsregelingen. Als loon voor de toepassing van deze wetten moet aangehouden worden het prestatieloon verhoogd met de handicap-toelage. Jaarverslag C.B.T.B. DEN HAAG, 18 Juni In het jaar verslag over 1952 van de Chr. Boeren- en Tuindersbond wordt gememoreerd, dat '52 voor de land- en tuinbouw we derom een gunstig jaar was. Productie en afzet ontwikkelden zich over het algemeen bevredigend. Vooral onze steeds groeiende agrarische export is een feit, dat telkenjare verbazing wekt. De waarde van de agrarische export overschreed in 1952 de drie milliard. In het verslag wordt verder gezegd, dat 1952 na de betrekkelijke rust van het voorgaande jaar, werd gekenmerkt door een toenemende on rust. Vertrouwens-crisis moge een wat zwaar woord zjjn, aldus gaat het ver slag verder, maar van een geschokt vertrouwen moet zeker worden af- sproken ten aanzien van de richting, waarin het landbouwprijsbeleid van de Overheid koerste bjj de groeiende af- zetmoeiljjkheden. 1952 heeft, volgens het verslag, geleerd dat de organisaties het landbouwbeleid zeer critisch zullen moeten bljjven bezien. Vervolgens wordt opgemerkt dat de arbeid van de C.B.T.B. in de breedte toeneemt. Gewaakt zal moeten wor den, dat dit niet leidt tot een vermin derde diepgang. De aangesloten pro vinciale organisaties tellen thans in totaal ruim 26.000 leden en bijna 7000 adspirant leden. De Bond van Christen Boerinnen, Boerendochters, Platte landsvrouwen- en -meisjes heeft in 162 afdelingen ruim 4600 leden. Het aantal lagere landbouwscholen onder ging in het verslagjaar enige uitbrei ding. Het tekort aan leraressen bij het Chr. Landbouwhuishoudonderwijs deed zich ook in 1952 gelden. De rekening van inkomsten en uit gaven over 1952 van de C.B.T.B. sloot met een bedrag van f 158.625,19, waar bij is inbegrepen een voordelig saldo van f 158,75. De balans gaf per 31 De cember 1952 een eindcijfer aan van f 563.679,84. AARDBEVING IN TURKIJE. ISTANBUL, 18 Juni. De'Turkse stad Edime nabij de Bulgaarse grens is vandaag door een aardbeving ge teisterd. Er is schade aangericht aan ge- meentebureaux, scholen en andere gebouwen. De schok werd ook in Canakkale, in het gebied van de Dardanellen, gevoeld. Zuid-Koreaanse delegatie in Nederland. DEN HAAG, 18 Juni. De delegatie van Zuid-Korea, die de kroningsfeesten in Engeland heeft bijgewoond, bezoekt thans de zestien landen die troepen heb ben in Korea om de dank van de Ko reaanse republiek over te brengen voor de verleende hulp. De delegatie bestaat uit de heren P. H. Shinicky, voorzitter van het parlement en D. S. Kim, lid van het parlement. De Zuid-Koreanen arri veerden Maandagavond in Nederland. De delegatie werd Dinsdag ontvangen door de minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns. De staatssecretaris van Oorlog, F. J. Kranenburg, bood hen hier na een lunch aan. In de namiddag legden de bezoekers op Nieuw Eik en Duinen een krans op het graf van een in 1907 in Den Haag overleden Koreaanse gedele geerde bij de Haagse vredesconferentie. Gistermorgen heeft de Zuid-Koreaansa delegatie achtereenvolgens een bezoek gebracht aan de voorzitters van de Eerst# én Tweede Kamer. President Rhee laat Noord-Koreaanse gevangenen vrij TOKIO, 18 Juni. - President Syngman Rhee van Zuid-Korea heeft vandaag op eigen verantwoordelijkheid de vrijlating van alle anti communistische Noordkoreaanse krijgsgevangenen bevolen. Deze maat regel heeft hij genomen om de wapenstilstand tegen te houden. Troepen van de V.N. werden naar de kampen gedirigeerd zodra het bevel van Rhee bekend werd, maar reeds 25.000 gevangenen wa ren ontvlucht, voordat de troepen die van traangas gebruik maak ten, de massale ontsnapping tot staan kon brengen. De vrijgelaten Noord-Koreanen, die allen de eed van trouw op de Zuidkoreaanse regering hebben afgelegd, zijn nu ondc de hoede van provinciale gouverneurs en politie in Zuid-Korea. Volgens de op 8 Juni te Panmoend- jon getekende overeenkomst met de Noordelijken over de krijgsgevange nen moesten alle gevangenen, die niet naar huis wilden terugkeren, worden overgegeven aan de zorg van een neutrale commissie. President Rihee heeft meegedeeld, dat hij tot vrijlating is overgegaan ter voorkoming van ernstige gevolgen. President Syngman Rhee verklaar de vanmorgen, dat de Verenigde Na ties met ons sympathiseren wat be treft het vrijlaten van niet-commw nistische krijgsgevangenen. Hij zei voorts, dat hij het besluit om de niet- communistische gevangenen vrij te laten had genomen, zonder het hoofd kwartier van de Verenigde Naties of andere autoriteiten te raadplegen. De Zuid-Koreanen hebben beloofd, tegen een ieder op te treden, die de gevangenen weer in hechtenis neemt. Problemen van aardappelmoeheid opgelost. DOKKUM, 18 Juni Teneinde een meer verantwoord grondgebruik te bevorderen, zijn de zg. „broekpollen" ten Zuiden van het dorp Akkerwoude, voorheen verdeeld in 140 perceeltjes in gebruik bij 90 pachters, opnieuw verkaveld. Hierbij is met name met het oog op de wet op de aardappel moeheid, een voor Nederland geheel nieuw systeem toegepast. Was het voorheen voor de vele pachters van de in de broekpollen gelegen perceel tjes, meest kleine boeren en landar beiders, die aardappelen voor eigen consumptie teelden, heel moeilijk om de wet op de aardappelmo'eheid na te leven, thans heeft men een roulerings systeem toegepast, waardoor de aard appelverbouwers elk jaar een ander perceel krijgen toegewezen, dat zij dan geheel met aardappelen kunnen bebouwen. De percelen, waarop het voorgaande jaar aardappelen werden verbouwd, worden voor twee jaar in gezaaid. Het thans in Dantumadeel voor de eerste maal toegepaste roule ringssysteem ziet men in landbouw- kringen als de grondslag van een me thode, waarmee de aardappelmoeheid radicaal de kop moet worden inge drukt en die naar men hoopt ook el ders in het land toepassing zal vinden. Naast een doeltreffende bestrijding van de aardappelmoeheid biedt dit systeem bovendien nog de voordelen de mogelijkheid om op het bouwland 100 pet aardappelen te telen. De Zwitserse minister van Buiten landse Zaken, Petitpierre, heeft in de senaat inmiddels verklaard, indien de Zuidkoreaanse regering haar troepen aan het gezag van de Verenigde Na ties zou onttrekken, de Zwitserse re gering haar houding ten aanzien van de neutrale vijflandencommissie voor de krijgsgevangenen zou moeten her* zien. faienqt o-tió ZATERDAG 20 JUNI 1953. HILVERSUM I (402 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgenge bed en lit. k. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Sym- phonette ork. en sol. 10.55 Radio-Rallye. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land en tuinb.meded. 12.3312.36 Radio Rallye) 12.36 Musette ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Lunchconc. 14.00 Boekbespr. 14.10 Radio Ralley en gram. 16.30 De schoonheid van het Gre goriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gev. muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Harmonie-ork. 18.45 Buitenl. correspon denties. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. muz. 21.35 Act. 21.45 Radio Philh. ork. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.22 24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijde lijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Vierhandig pianospel. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.50 Weekjournaal. 14.20 Or gel en zang. 14.45 Muz. caus. 15.05 Gro nings progr. 15.30 „Van de wieg tot het graf". 15.45 Radio Philh. ork. 16.30 Sport- praatje. 16.45 Lichte muz. 17.15 Voor de E jeugd. 18.00 Nws en comm. 18.20 Accor- deonmuz. 18.40 Regeringsuitz.: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VA RA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Gev. prog. 21.15 Soc. comm. 21.30 Metropole- ork. 22.00 „Dodenhuis", hoorsp. 22.30 Weense muz. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Ka- mermuz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.15 Vlaamse muz. 15.15 Ethnologisclie muz. 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Orgelconc. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Kinderkoor. 19.45 Gev. muz. 21.15 Accordeonmuz. 21.30 Gram. 21.45 Accordeonspel. 22.00 Nws. 22.15 Verz, prog. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Dansmuz.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5