Nieuws uü de Provincie. miNMMMD SPRUKT CR oven Nieuw rusthuis in de kop van Schouwen De Kantonrechter moet vooral vrederechter zijn Over drie maanden zal met de bouw te Burgh-Haamstede worden bego nnen Plaats voor 75 bejaarden Middelburg. Goes. Toekomst van Middenstand niet rooskleurig Rechtspraak in eigen sfeer „Ze zijn milder, zachter en voller van smaak dan welke andere cigaret ook Zierikzee. Weekend „In dienst der Kerk" op „Hedenesse" Berkenhaarwater Aqua Velva Parfumerie VAN BIEMEN Vrijdag 19 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 MIDDELBURG, 18 Juni. - Over ongeveer drie maanden «al in de gemeente Haamstede worden begonnen met de bouw van een nieuw, modern ingericht rusthuis voor ouden van dagen, waarvoor de plannen al in 1951 werden ge maakt. Het wordt een gebouw met drie vleugels, gelegen in een prach tig bebost gebied. Wanneer de ramp niet over Schouwen-Duive- land was gekomen, had men ver moedelijk nog wel enige tijd met de bouw moeten wachten, doch nu vele ouderen door de watersnood hun huizen zijn kwijtgeraakt en er be hoefte bestaat aan goede huisves ting voor deze mensen, zal het ge bouw bij voorrang verrijzen. Het schetsplan is al goedgekeurd en zo dra alles bestedingsklaar is, zal het geheel ter goedkeuring aan dé mi nister worden voorgelegd. Het huis zal plaats bieden aan 75 personen. Het was in 1951, dat op initiatief van vjjf gemeentebesturen in de kop van Schouwen, te weten, Burgh, Re- nesse, Haamstede, Serooskerke en Noordwelle, werd opgericht de „Stich ting Rusthuizen Westelijk Schouwen". In het algemeen bestuur namen zit ting vertegenwoordigers van deze ge meentebesturen, terwijl de kerken eveneens bestuursleden aanwezen. Van het dagelijks bestuur is de bur gemeester van Haamstede, jhr R. J. H. Q. Roëll voorzitter, de heren G. A. Haringsman, secretaris, C. M. Moolen- burgh, penningmeester, alsmede ds J. van Vliet en J. A. van Waveren, le den. EERSTE PLAN. Op 22 October 1951 ontving de Mid delburgse architect, ir F. H. Klokke, opdracht een schetsontwerp te maken. Aangezien bekend was, dat van de bouw voorlopig niets zou komen Vlissingen en Kortgene hadden eerder aanvragen ingediend en genoten dus voorrang werd alles rustig over wogen en duurde het ongeveer ander half jaar voor het plan gereed was. Het tehuis voorzag in de huisvesting van 60 bejaarden. De ramp van 1 Februari j.I. was oor zaak, dat het plan weer uit het dossier werd opgediept, omdat het rusthuis in berste urgentie kan worden gebouwd. Het Rijk drong aan op de bouw van een rusthuis, waarin plaats was voor 60 bejaarden, doch na rjjp beraad heeft het bestuur gemeend de middenweg als de juiste te moeten kiezen en zal het rusthuis nu 73 ouden van dagen kun nen huisvesten. DE INDELING. In twee van de drie vleugels be vinden zich 12 eenpersoonskamers van S bü 4 m en 5 tweepersoonskamers van 4 bij 4 meter. De gangen zijn enkelzijdig bebouwd, wat een ruime licht# indruk maakt. De derde vleugel omvat een gang, die aan beide zijden kamers heeft. Hier vinden 33 oudjes een plaats. De kamers zyn voorzien van lossen kasten, die geplaatst kun nen worden naar keuze, een wastafel, en zijn gestoffeerd met gordijnen. De verdere aankleding wordt aan de bewoners overgelaten. Ook kunnen zij kiezen de maaltijden in de eetzaal, dan wel op hun kamer te gebruiken, het geen uiteraard een verhoging der pen- sionprijs met zich brengt. DRIE KLASSEN. De pensionprijs is verdeeld in drie klassen, al naar de verschillende be volkingsgroepen. Onderscheid in eten wordt niet gemaakt, hoewel iets kan worden bijbesteld. Wel zijn er kleine verschillen in de afwerking der ka mers. De pensionprijzen worden ver moedelijk als volgt: Beter gesitueer den f 32,75 voor één persoon-, f 60.75 voor tweepersoonskamer. Tussenklas- se f 29,en f 54,diaconieklasse f 2C-,en f 37,75. De prijzen zijn ge middelden per week. Zij varieren enigszins voor parterre of verdièpings- kamers. Behalve de normaal gebruike lijke ruimten, zoals keuken, eetzaal, toiletten, badkamers, bergruimten voor de gasten, enz. bevat het gebouw een recreatiezaal, waartoe de eetzaal kan worden vergroot, een bibliotheek kamer, een biljartkamer, een zitje, knutselruimten voor de mannen, was ruimten voor de vrouwen en is het voorzien van centrale- verwarming. Het terrein is ruim voorzien van bo men en 1,25 ha groot, zodat dit ook al recreatiemogelijkheden biedt. PERSONEELSHUIS. Tevens bevindt zich de villa „Duin oord" en een arbeiderswoning op dat terrein. De villa zal worden omgebouwd tot personeelstehuis eh de arbeiderswo ning kan portierswoning worden. Ver moedelijk zal de naam „Duinoord" over gaan op het nieuwe gebouw. Voor zover thans bekend behoeft het bestuur zich. geen zorgen te ma ken over de bezetting van het gebouw. Natuurlijk gaan de mensen uit Schou wen en Duiveland thans voor, maar later zullen ook anderen, van buiten Schouwen en ook van buiten Zeeland, hun intrek in dit rusthuis kunnen ne men. Dat dit maar niet een illusie van Nieuwe jeugdouderling. De kerkeraad van Wijkgemeente V der Ned. Herv. Kerk heeft tot jeugd ouderling benoemd de heer S. G. Brummel, die deze benoeming aan nam. De nieuwe jeugdouderling zal Zondag 28 Juni a.s. in de morgen dienst in de Nieuwe Kerk worden bevestigd. Wika Schruijer verlaat Herv. gemeente. Door Wika Schruijer, de jeugdleid ster der Ned. Herv. gemeente, is tegen 1 September a.s. ontslag uit haar functie gevraagd. Zij gaat weer een jaar studeren op „De Horst", het op leidingsinstituut van „Kerk en We reld". Wie haar opvolgt en zelfs of er een opvolger kan worden benoemd blijkt nog een open vraag te zijn. Youth for Christ-bijeenkomst, Woensdag 24 Juni a.s. zal op de Markt een grote jeugdbijeenkomst worden gehouden door de Youth for Christ. De heer Pasman zal spreken en Dick de Weert zal de zang leiden, De bijeenkomst begint om half acht. Vergadering Geref. Vereniging voor Drankbestrijding. In de vergadering van de afd. Mid delburg van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding werder tot afge vaardigden naar de Alg. Vergadering te Apeldoorn benoemd de heren H. I. Cornelissen en J. Pouwelse en mej. M. Aarnoutse. Besproken werden de op deze ver gadering te behandelen voorstellen van de Middelburgse afdeling en die van de Zeeuwse Bond. De heer Feij deed verslag van de vergadering van het A.B.C.D. en van de Sluitingsdemonstratie. E.H.B.O.-examen. Woensdagavond examineerde dokter C. Griep 20 cursisten van de afdeling Goes der Kon. Ned. Vereniging v. E.H.B.O. Na afloop van het examen kon de exa minator tot zijn grote genoegen meede len, dat allen geslaagd waren. Hij com plimenteerde tevens de docent, dokter H. J. Entink, met het feit, dat alle candi- daten een zeer goed examen hadden af gelegd. De geslaagden zijn: De dames N. J. Boogert, Th. A. Giessen, T. Janse, E. J. Lobbezoo en J. A. de hooit, en de heren L. J. J. Beije, L. Gee- ne, A. Godeschalk, J. W. Goeman, E. Griffioen, A. D. Jopse, A. Klap, F. M. Moens, L. Oranje, A. Slabbekoorn en L. T. Wassenaar, allen te Goes, mej. L. A. de Bel te Krabbendijke, mej. C. A. v. d. Griend te Kioetinge, mej. T. Hoogesteger te Kapelle en de heer P. M. Dekker te Wilhelminadorp. Mej. S. A. M. van Koeveringe en de heer B. C. v. Tienhoven, beiden te Goes, legden met zeer goed gevolg her examen af ter verlenging van hun Een heidsdiploma. De heer Wassenaar sprak tot slot woor den van dank tot zuster v. d. Kleij, die het practische gedeelte van de cursus voor haar rekening heeft genomen en bood haar een stoffelijk blijk van waar dering aan namens alle cursisten. De diploma-uitreiking zal op een nader te bepalen datum plaats vinden. Koningsschieting „Jacoba van Beieren". de gehouden koningsschieting van de Kon. Handboog Sociëteit „Ja coba van Beieren" te Goes behaalde de heer P. Vermue de koningstitel, Bij het bestuur is, blijkt uit het feit, dat er al aanvragen van buiten Schouwen zyn binnengekomen om, als het tehuis niet direct volgeboekt mocht worden met eilandbewoners, in aanmerking te komen voor een plaats! Tenslotte verdient het vermelding, dat tengevol ge van de ramp, bedragen en goede ren gegeven zijn voor de inrichting van dit rusthuis. Zij kwamen zowel uit Nederland als uit Amerika. Jaarverslag Borgstellingsfonds. GOES, 18 Juni. De Stichting Borg stellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden heeft, aldus blijkt uit het jaarverslag, in 1952 niet minder dan 161 aanvragen moe ten behandelen. Deze grote vraag naar credlet, gevoegd bij de ervaring, opge daan bij het contact met de Middenstand, leidt in het verslag tot de conclusie, dat de naaste toekomst van de middenstand verre van rooskleurig is. De weinig benijdenswaardige toe stand waarin vooral de kleine midden stand verkeert, maakt dat naast de no dige vakbekwaamheid en de beheersing van de kunst om koopman te zijn, een goed geldelijk beheer een eerste vereiste blijft. Wanneer men de tering naar de nering zet, is, aldus het verslag, voor de kleine middenstand een kans om zich te handhaven. Dan ook alleen is het bestuur genegen om te helpen. Het bestuur heeft zich op het standpunt geplaatst, dat al het mogelijke moet wor den gedaan om de in nood verkerende middenstanders in de rampgebieden zo veel mogelijk te helpen. Kwam een vogel gevlogen In Maart van dit jaar vond de heer J. J. van Belzen te Arnemui- den een stervende stormmeeuw, bedekt met olie, op de schorren van de Oranjepolder. Deze vogel was geringd en de ring werd door hem opgezonden naar het Na tuurhistorisch museum te Stock holm. Dezer dagen ontving de vinder bericht, dat de meeuw in 1945 ge ringd was op een van de eilandjes ten Zuiden van Kristianstadt, in de provincie Scanië in Zweden. Rede van minister Donker te Oostburg OOSTBURG, 18 Juni. De wederopbouw van Zeeuwsch- Vlaanderden vindt mede in dit nieuwe gerechtsgebouw haar be kroning, aldus zei minister L. A. Donker in zijn rede ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw voor het Kantongerecht te Oostburg. In de nu verstreken jaar moest het Kantongerecht noodgedwongen ge noegen nemen met onvoldoende huis vesting. Jarenlang was zelfs een eigen zittingszaal niet beschikbaar. En thans kan weer gen-blijvend en definitieve huisvesting in gebruik ge nomen worden, hetgeen voor de rechtspraak en voor de streek van het allergrootste belang geacht moet wor den. In onze rechtsbedeling toch neemt het Kantongerecht een uiterst belang rijke plaats in. Het heeft zo zijn eigen sfeer. Het is niet de sfeer van de gro te procedure op civielrechtelijk ge bied, niet van de berechting van mis drijven. De sfeer van 't Kantongerecht is de sfeer van het leven van alle dag. Ieder onzer kan met het Kan tongerecht in aanraking komen, juist door en in verband met zijn dagelijks leven. Ook buiten het terrein van de ci viele strafprocedure vervult de kan tonrechter een belangrijke teak. Het is nu uitgebreid tot een com plex van werkzaamheden, alle nauw verweven met het maatschappelijk leven van alle dag. En even gevari eerd. Taak. De kantonrechter kan zijn vastom lijnde taak slechts vervullen met vol ledige toewijding. Hij moet een open oog hebben voor alle facetten van de maatschappij. Hij kan dit slechts goed doen, wanneer hij kantonrechter is in de zin zoals onze wetgever in de tra ditionele, zuivere betekenis, zoals ook onze zuiderburende „vrederechter'' nog bij name jennen. En slechts dan kan de kantonrechter inderdaad vre derechter zijn, wanneer hij resideert te midden van zijn justicia blen. Hij moet leven in dezelfde sfeer als zij. Het platteland behoeft daarom zijn eigen kantonrechter, die mensen, toe standen en verhoudingen aanvoelt. Daarom ook heeft West-Zeeuwsch- Vlaanderen zijn eigen Kantongerecht. Krachtens de grondwet wordt in ons gehele land recht gesproken in naam des Konings. Er i» een rechterlijke or ganisatie voor het gehele land. Dit houdt echter niet in, dat bjj de recht spraak geen ruimte zou worden gelaten voor gewesteljjke en locale verschei denheid. Men mag het daarom zo zien, dat mede in het Kantongerecht de locales provinciale en Iandeljjke sferen worden gebundeld. Ook hier in Oostbnrg, zo besloot minister Donker. Ingezonden Mededeling (adv.) VERKOOP VOOR NEDERLAND N. V. ALVANA - DEN HAAG In haar openingswoord had de presi dente, mevr. van Eeten de Vries uit Nieu- werkerk, medegedeeld, dat een jaar vrij stelling van contributie is verleend en dat de afdeling Gorssel voor Bruinisse een aantal lampjes heeft gestuurd. Toenemende belangstelling voor Wijkverpleging. De veelzijdige arbeid der Wijkverple ging kon ongehinderd voortgang vinden en de Stichting kan zich verheugen in een toenemende belangstelling, zo blijkt uit het jaarverslag over 1952 van de Goe- se Wijkverpleging. Het aantal contribu anten breidde zich gestadig uit en de werkzaamheden werden veelzijdiger en omvattender. De consultatiebureaux ne men een grotere plaats in dan voorheen. Gedurende het jaar 1952 werd op vol ledige sterkte, dus met drie zusters, ge werkt. In totaal werden 8983 bezoeken afgelegd bij 212 patiënten. Laatste hulp werd 48 maal verleend. Eind 1952 ston den 41 t.b.c.-patiënten onder toezicht. De ontvangsten waren ongeveer f 17000. De totale uitgaven waren hiermee gedekt. Op de gehele exploitatie was een klein overschot. Het verlies van 1951 kon ech ter. niet worden ingehaald. Lezing voor Plattelandsvrouwen en U.V.V. In een gezamenlijke bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen van de afd. Schouwen en Duiveland en talrijke dames van de U.V.V. heeft mevr. dr Posthumes van de Groot uit Amster dam een lezing gehouden over „Vrouwen reiken elkaar de hand". Deze spreekster, bekend om haar radio-uitzendingen Korte gesprekken van vrouw tot vrouw" sprak allereerst over het in 1948 ver schenen boek „Van Moeder op dochter" en belichtte het verschil tussen het wezen en de aard van de man en de vrouw, hun zwakte en sterkte en achtte het juister, dat de vrouw meer liefde en minder ont zag voor de man moet hebben om het goede in hem te steunen Zij stelde de Bond van Plattelandsvrou wen, die 5 millioen leden telt, tot voor beeld en zij wees op de noodzaak van gezamenlijke hulpvaardigheid om tot een betere maatschappij en een bewoonbaar der wereld te komen. Als blijk van waardering voor haar lezing overhandigde de presidente mevr. Posthumes eeu boek. AXEL Rijkspostspaarbank. Gedurende Mei '53 werd. op het postkantoor te Axel en de bijkantoren op spaarbankboekjes inge legd een bedrag van f31.569,30 en te rugbetaald f 41.637,95. Het aantal inleg gingen bedroeg 301; het aantal terugbe talingen 175. Autobotsing. Op de wegkruising even voorbij Drieschouwen had een botsing plaats tussen een bestelwagen, komend uit Zuiddorpe en een dito, komend uit Westdorpe. Beide wagens bekwamen ern stige materiële schade. Bestuurder van eerstgenoemde auto verleende geen voor rang. Liefdadigheidswedstrijd. Ten bate van het Rode Kruis speelde een elftal van bakkers en een team, bestaande uit sla gers een liefdadigheidsvoetbalwedstrijd, die door laatstgenoemde ploeg met 43 werd gewonnen. De opbrengst was 1211. ARNEMUIDEN Beentje gebroken. Een zoontje van de familie v. B. had het ongeluk met zijn fiets te vallen, waardoor het een beentje brak. BORSSELE Benoeming. De heer Maljaars, onder wijzer, alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan een Chr. school te Goes, COLIJNSPLAAT Collecte Ned. Rode Kruis. De alhier ge houden collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft f407,75 opgebracht. Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer L de Boo te Kats. KAPELLE Hervormde Vrouwenvereniging op reis. De Herv. Vrouwenvereniging heeft oJ.v. mevr. Jebbink-Paap een interessante reis naar België gemaakt. Allereerst ging het naar Maria Korebeke, waar ds en mevr. Gerbenraad, voor een zeer harte lijke ontvangst zorgden. De protestantse kerk werd hier bezichtigd en ds Ger benraad vertelde over het Protestantisme in België, 's Middags gingen de dames naar Les Signe, waar een steengroeve werd bezichtigd. NISSE Reisje ouden van dagen. Evenals vorige jaren zullen de ouden Van dagen uit Nisse weer een reis maken per autobus. Dit jaar zal een reis worden gemaakt naar N.-Brabant en wel op Zaterdag 4 of 11 Juli a.s. SCHERPEN1SSE Jaarvergadering Veiling. In de jaarver gadering van de Veilingsvereniging „Scherpenisse" werden de aftredende be stuursleden, de heren A. Hage en J. Keur herkozen, In de plaats van de heer H. Rijstenbil, die niet meer herkiesbaar was, werd gekozen de heer P. A. Kievit. De totale omzet bedroeg f2.758.838 kg. voor f322.712,59. ST. ANNALAND Geslaagd. De heer G. Heijboer Wzn al hier slaagde te Amsterdam voor het di ploma Vakbekwaamheid detailhandel in drogisterij artikelen. ST. LAURENS De alhier gehouden collecte voor de blinden „De fakkels bijeen" bracht op f51.37. ST. PHILIPSLAND Wedvlucht „De Reisduif". De P.V. „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Noyon. Afstand 241 km. Uitslag: 1, 2, 8 Reyngoudt; 3 M. Geuze; 4, 7 J. Reyn- goudt; 5. J. C. Verwijs. IJZENDIJKE Concert. Morgenavond om 8 uur zal de muziekvereniging „Geduld Overwint" een concert geven op het Marktterrein. ZOUTELANDE Lofwaardig initiatief. Daar de Polder Walcheren nog lang niet gereed is met haar werkzaamheden op het strand, had het geen nut de overgang bij „Sant- vlught" afdoende te herstellen. Enkele actieve Zoutelandenaars hebben nu bij monde van de dorpsomroeper vrij willigers opgeroepen om de overgang ten gerieve van de badgasten te verbeteren. Hieraan werd door velen gehoor gege ven. In de Bosweg werden graszoden af gestoken, die per vrachtauto naar de overgang werden getransporteerd; waar de zandvlakte in een grastapijt omge toverd werd. Door V.V.V. wordt nu een smal pad, ter breedte van 1.10 m. aangelegd. Ook de kraan v. d. waterleiding, die op 1 Februari was weggeslagen, is weer her steld, zodat bij grote hitte de badgasten zich weer zullen kunnen verfrissen. Uitstapje met ouden van dagen. Op Dinsdag 14 Juli hopen de ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje te maken naar de Wouwse plantage. Bijbelgenootschap. In de vergadering van de afd. Zoutelande van het Ned. Bijbelgenootschap werden herkozen als bestuurslid de heren D. Kodde en J. Stroo. De beschrijvingsbrief voor de al gemene vergadering in Amsterdam werd besproken. De voorzitter werd afgevaar digd. De contributie-opbrengst over 1952 bleek, dank zij de activiteit van de pen ningmeester ruim te zijn verdubbeld, ter wijl vele nieuwe leden waren gewonnen. Geslaagd. De heer P. Boogaard, alhier, slaagde voor het diploma Adsp. Sterk stroommonteur V.E.V. Op 29 en 30 Augustus a.s. MIDDELBURG, 18 Juni. Naar wij vernemen zal het Provinciaal be stuur van de Hervormde organisaties van Gemeenteleden „In Dienst der Kerk" op Zaterdag 29 en Zondag 30 Augustus a.s. een weekend houden in het conferentie-oord „Hedenesse" bij Cadzand. 's Zaterdagsavonds zal ds E. Durk- stra, voorzitter van het Prov. bestuur en predikant van 't Zand spreken over „Mijn plaats in de gemeente". De bij eenkomst wordt besloten met een dagsluiting door de secretaris van het Prov. Bestuur, de heer C. Dronkers te Vlissingen. De Zondag wordt begonnen met 'n kerkdienst onder leiding van ds W. A. M. Odé te Goes, oud-voorzitter van het Prov. bestuur, 's Middags spreekt ds J. J. van der Graaf uit Nieuwvliet over „De zorg voor elkaar". s Avonds is er nog een discussie over „Het werk in onze verenigin gen". Voor dit weekend zijn uitnodi gingen gezonden aan de aangesloten Herv. Mannen- en Vrouwenverenigin gen, predikanten, kerkeraden en be langstellenden. Blikseminslag te Middelburg. MIDDELBURG, 18 Juni. Tijdens de hevige onweersbui, die omstreeks één uur gistermiddag over Middelburg trok, is de bliksem ingeslagen in de dubbele woning, Koudekerkseweg 157 159, bewoond door de families H, Vreeke en K. Hahlen. Een schoor steen werd van het dak geslagen, ruiten sprongen kapot en in enkele kamers ontstond schade. Geen der ge zinsleden liep verwondingen op. Geslaagd voor diploma A der K.N.B.R.D. MIDDELBURG, 13 Juni. Voor het exa men voor het medisch gedeelte van het diploma A van de reddingshond K.N.B.R. D. slaagden de dames D. de Rijke, J. Geldof, T. Snijders, H. v. d. Ven en A. Cornelisse, alsmede de heren: P. de Kra ker, J. Traas en C. Poerstamper. Zij wer den opgeleid door dr C. F. Frumau met assistentie van mevr. Simonse-Poerstam- per. Het examen werd afgenomen door dr D. N. van Gelderen. Alle geslaagden zijn lid van „Luctor et Emergo" te Mid delburg. Ingezonden Mededeling (Adv.) OOK VADER houdt van een fijne fles of een heerlijke fles KLOKSTRAAT, Telef. 2935, GOES Ringrijderij te Kleverskerke. Onder grote belangstelling werd in Kleverskerke de ringrijderij gehouden. Ieder kreeg 50 beurten. De uitslag was als volgt: le prijs A. Brasser, 42 ringen; 2. P. Brasser (40); 3. L. P. Brasser (31); 4. J. Nijsse.(27); 5. A. van Dalen (26); 6. J. Maljers (26); 7. K. Brasser (23); 8. C. Crucq (21); 9. H. P. Janse (21); 10. P. Francke (17); 11. I. Boone (17); 12. J. Corre (12); 13. P. Lous (11); 14. A. Dek ker (7). De wisselbeker van de fa Koo- man en Co werd voor de derde maal ge wonnen door P. Brasser, die daardoor de beker in eigendom kreeg. De wissel beker van de burgerij werd gewonnen door K. Brasser. De beker van de fa Wed. de Jongh door A. Brasser. De medaille van de burgemeester was voor A. van Dalen, de medaille van de heer J. J. Huijssen voor J. Nijsse, de medaille van de fa van Eenennaam voor J. Maljers. De pollepel tenslotte ging naar P. Brasser. telen en kweken van nieuwe aardappel rassen controleert deze aardappel gere geld en heeft er ook goede verwachtin gen van. Vooral de opbrengst is zeer hoog en ook de kwaliteit is best. Hervormde vrouwengroepen houden provinciale dag te Goes. GOES, 19 Juni. Op Donderdag 25 Juni a.s., zullen de Hervormde vrouwengroe pen C.J.V.F. in Zeeland, te Goes haar Provinciale dag houden. Om tien uur vindt in de Grote Kerk de ontvangst plaats waar om half elf de Zeeuwse presidente, Mevr. A. H. v. d. Graaff-Lammerink de bijeenkomst zal openen. Spreekster op deze bijeenkomst is Mevr. A. Hoek-Berkhof, de presidente van de Herv. vrouwengroepen C.J.V.F., die het woord zal voeren over „Gods op dracht voor ons leven". Aan deze bijeen komst werkt voorts mede het dameskoor uit Koudekerke. Na de morgenbijeenkomst volgt een koffiemaaltijd in het „Schuttershof" en van hieruit vertrekken de deelneemsters om half drie voor een rondrit door de zak van Zuid-Beveland, gedurende wel ke men tevens nog een bezoek zal bren gen aan een kersenboomgaard! Terug in Goes om vijf uur wordt in het „Schutters hof" koffie gedronken waarna Wika M. A. de Vlieger de deelneemsters zal bezig houden met hersengymnastiek en samen zang. Voorts zal door de heer T. C. de Bordes worden gedeclameerd. Om kwart voor acht wordt de dag dan gesloten. Geslaagd aan de R.H.B.S. te Middelburg. MIDDELBURG. 18 Juni. Voor het eind examen der R.H.B.S. en M.S. v. M. afd. A te Middelburg slaagden vandaag: Jan An- theunisse, Miep van Beuzekom, Gretha Kroeders, Jan van Ooijen, Anneke Plom pen, Thijs Sturm, Rinze Zijlstra en Petrus Verhage te Middelburg, alsmede Coba Cysouw, Westkapelle, Willem Huijsman, Grijpskerke. Een candidaat werd afge wezen. „Maatjes", een nieuwe aardappel. KAPELLE, 18 Juni. De heer Johs Slab bekoorn, groentekweker te Yerseke. heeft een nieuwe vroege aardappel ge kweekt welke hij de naam „Maatjes" gaf. Deze week werden deze voor het eerst in Kapelle geveild. De aardappel ziet er goed uit en de heer Slabbekoorn is er zeer tevreden over. Sinds 1949 is hij met het kweken bezig. Het was steeds nog te vroeg voor een definitief oordeel, doch thans zullen ze in groter kwantum ge teeld kunnen worden. D# oommissie tot bevordering van het Eindexamen Rijkskweekschool Middelburg. MIDDELBURG. 18 Juni. Voor het eind examen aan de Rijkskweekjschool te Mid delburg slaagden de dames: C. N. van Arenthals te Kortgene, L. Burger te Goes, M. C. Geysen en D. Haccou te Vlissingen, Th. C. M. Janssen te Middelburg en A. J. Pieterse te Oud Sabbinge. Bureau Prov. Griffie te Zierikzee wordt opgeheven. In verband met de terugkeer van meer normale omstandigheden, waar liet de verbinding met het eiland Scliouwcn- Duiveiand betreft, hebben Ged. Staten van Zeeland besloten, het', als contact punt met het Provinciaal Bestuur, te Zierikzee gevestigde bureau van de Prov. Griffie met Ingang van 27 Juni a.s. op te heffen. Ged. Staten hebben daarbij mede over wogen, dat door de instelling van de Re constructie-Commissie, waarvan één der leden van hun college voorzitter is, een contact met het Prov. bestuur is gelegd, waardoor aan de aanwezigheid van dit bureau niet langer behoefte bestaat. Daarnaast hebben zij rekening gehou den met het feit, dat de leden van hun college van tijd tot tijd een bezoek aan Schouwen-Duiveland zullen brengen, zo dat ook «en persoonlijk contact mogelijk blyft

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2