es! Mogen de Spoorwegen een lijn opheffen omdat deze onrendabel is iBROCH V ertrou welijkc Benelux- conferentie te Den Haag. Sibelux wil beschermingsclausules Wat doet de regering voor de middengroepen? MATROZENSHAG KERK Toch nog op verlopen paspoort naar België. Virginia 1 10. 1 Nu van 1. 1- 1 voor 80 cent j DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Britse Labourpartij heeft een nieuw tien-jarenplan* Kolen- en Staalparlement tof Vrijdag uiteen VAN MARKT en veiling INSCHRIJVINGSFORMULIER Donderdag 18 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Principieel m de Eerste Kamer Minister Algera zet de criteria uiteen. (Van onze parlementaire redacteur). bestaan. Kan er wel ander vervoer komen, dan bestaat er de mogelijk heid, dat zij wordt opgeheven. Die politiek voer ik zo, vervolgde mr Algera, terwille van de particuliere bedrijven. Bij tekorten van de spoor wegen springt de Overheid bij. Dit moet ten nadele gaan van het par ticuliere vervoer. DEN HAAG, 17 Juni Moet het spoorlijntje Loolaan-Seheveningen ver dwijnen? Dit was het grote punt waar de Eerste Kamer gistermiddag over sprak. Minister Algera vindt van wel, mede omdat er een jaarlijks tekort op dit lijntje is van 1543.000,Alle pro blemen over de belangrijkheid van deze spoorverbinding zullen we laten rusten. Zjj zjjn per slot van rekening van zulk een locale aard, dat hoogstens Uw ver slaggever er belang bij kan hebben. Vastgesteld kan worden, dat deze ver binding van belang is voor de Rotter dammers, die naar het Scheveningse- strand willen en voor de bewoners van bepaalde wjjken in het deftige Wasse naar. Het grote gewicht van dit debat was, dat de vervoerspolitiek van de N.S. aan de orde kwam. Mag de spoorwe gen om louter economische redenen lijnen opheffen? Moet dit bedrijf niet het openbare belang dienen? Prof. Molenaar (V.V.D.), die reeds tijdens een vorige vergadering een motie had ingediend, om deze verbinding niet op te heffen, had daar een antwoord op. Hij had er ernstig bezwaar tegen, dat alleen winstgevende lijnen blijven be staan. Maar de bewindsman dacht daar anders over. De N.S. is een be drijf, zo zeide hij, met een commer ciële inslag. Het moet streven naar 'n sluitende begroting. Het is niet de bedoeling om alle onrendabele lijnen critiekloos op te heffen. Daarvoor zijn er twee crite ria. Ten eerste moet de lijn inder daad onrendabel zijn en ten tweede moet het zeker zijn, dat het spoor wegvervoer behoorlijk door ander vervoer vervangen kan worden. Tussen deze twee criteria ligt een lange weg. GroningenLeeuwarden, AlkmaarDen Helder zijn onrenda bel, maar worden niet opgeheven. Vaak tracht men door modernise ring de onrendabele lijnen meer rendabel te maken. Zoals bv. de lijn GroningenRoodeschool en Leeu wardenStavoren. Lukt dat niet en er is ook geen ander vervoer moge lijk dan blijft de onrendabele lijn Keer ten goede? s-GRAVENHAGE, 17 Juni. Dat de besprekingen tussen de eerste ministers en de ministers van Buitenlandse Zaken uit de drie Beneluxlanden, die gisteren in Den Haag is gehouden, een zeer vertrouwelijk en informeel karakter hadden, is wel ge bleken uit het feit, dat tevoren geen mede deling over de plaats van samenkomst was gedaan en uit de enige opmerking van de Belgische premier na afloop, dat tevoren reeds was afgesproken, dat over de confe rentie geen mededelingen zouden worden gedaan. De besprekingen zijn slechts -van korte duur geweest, om kwart over elf na men zij een aanvang. Zij werden onderbro ken voor de lunch en eindigden om kwart voor vier. Ondanks die geslotenheid zijn waarne mers van mening, dat de dezer dagen door de Nederlandse regering aangekondigde maatregelen met betrekking tot de huur verhoging, deels op te vangen door ver mindering der belastingen en een loonsver hoging 'n bekendmaking die aan de voor avond van deze conferentie werd gedaan -- zeer zeker een invloed ten goede heeft ge had. Er is wel geen sprake van het naar elkaar toegroeien van het loonpeil in de beide landen, maar van Belgische zijde ziet men er een aanwijzing in, dat er bij de Ne derlandse regering een zeer lichte neiging tot herziening bestaat. Inmiddels wordt het wel duidelijk geacht, dat hierin niet de op lossing zal gevonden worden. Na deze con ferentie zal eerst moeten blijken, welke weg men zal opgaan. „GROENBOEK" OVER DE BENELUX. BRUSSEL, 17 Juni De „Sibelux", het comité ter bescherming van de Belgische belangen in de Benelux, zo als het zichzelf noemt, heeft een „Groenboek over de Benelux" het licht doen zien. De schrijvers komen tot de conclusie, dat het noodzakelijk is de bestaande Beneluxaccoorden onverwijld te herzien en hierin beschermingsclau sules op te nemen, die analoog zijn aan die, welke de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Beyen, te Rome heeft voorgesteld met betrekking tot een Europese Douane-unie. De uitgevers van het boekje zjjn van oordeel, dat de Belgische regering net initiatief tot de herziening van de Be nelux moet nemen, op grond van de stelregel van het internationaal recht „rebus sic stantibus". Deze houdt vol gens de Sibelux in, dat een land zich niet langer aan een verdrag behoeft te i houden, wanneer de voorwaarden waar onder het werd gesloten, niet langer aanwezig zijn en wanneer het hiervan nadeel ondervindt. Prof. Molenaar (V.V.D.) was niet overtuigd. Hij wilde het „openbaar belang" laten prevaleren. Minister Al gera kon er niet onderuit om toe te zeggen, dat de hele vervoerspolitiek van de N.S. nog eens bij de begrotings behandeling zal worden besproken. De heren Kolff en Molenaar hadden daar sterk op aangedrongen. Zijn par tijgenoot Tjalma (A.R.) daarentegen nam hem volledig in bescherming. Een stemming moest de doorslag ge ven. De motie van prof. Molenaar om het lijntje niet op te heffen offici eel heette het om het genomen besluit nog eens in overweging te nemen werd verworpen met 1517 stemmen. Een dubbeltje op zijn kant dus. Maar niemand tilde dit zwaar. Vragen en antwoorden. 's-GRAVENHAGE, 17 Juni. Het stellen van schriftelijke vragen aan de regering is een recht, dat aan de parle mentsleden is geschonken en een metho de om klaarheid te brengen in bepaalde zaken, die ongerustheid brengen onder het publiek, dan wel om aan de regering bepaalde suggesties te doen. Vooral de heer Beeming (C.H.) maakt van dit recht veelvuldig gebruik en ook nu weer heeft hij tal van vragen gesteld. Allereerst wil hU van de minister van Binnenlandse Zaken, dr Beel, nadere me dedelingen hébben over de huidige stand van zaken met betrekking tot de verbe tering der salarissen van het overheids personeel, met name van de middengroe pen, van de verhoging der pensioenen en van de oplossing van het z.g. classificatie- vraagstuk. Geen gemakkelijke vragen! Verder heeft de vragensteller gecon stateerd dat het plaatsen van verbonden lijsten op het stembiljet bij de gemeen teraadsverkiezing tot verwarring aan leiding heeft gegeven en hij vraagt prof. Beel of hij deze aangelegenheid eens aan de Kiesraad voor wil leggen. In de derde plaats staat hij op de bres voor de export van breeuwwex'k en strik- touw naar Noord-Amerika. Sedert 1930 mag Nederland deze artikelen vrij van rechten in de Ver. Staten invoeren, maar thans tracht men daar deze artikelen onder een ander tariferingsnummer te brengen om aldus Invoerrechten te kun nen heffen. De heer Beemink wekt mi nister Zijlstra op om in deze actief te zijn. - PROTEST TEGEN KERKOVERVAL De heer Schmal (C.H.) heeft gehoord, dat er in April j.l. een overval heeft plaats gehad op een protestantse kerk in Ubate (Columbia) en dat de Britse re gering dienaangaande te bevoegder plaat se een krachtig protest heeft ingediend. Hij vraagt van de regering zich bij dit protest aan te sluiten, „getrouw aan de Nederlandse ^traditie". DE GASNOTA. De heer Engelbertink had aan minister Zijlstra gevraagd of hij geen definitieve contracten of bindende afspraken wilde aangaan bij de levering van aardgas aan gemeenten en particulieren, alvorens de Kamer gelegenheid heeft gehad te spre ken over de onlangs ingediende gasnota. De minister heeft geantwoord dat hij dat niet kan toezeggen, omdat de Staat zich verbonden heeft het gas af te nemen van de Nederlandse Aardolie Maatschappij en dit gas dus moet verkopen. Hij wil echter wel toezeggen, dat hij geen belangrijke nieuwe aanbiedingen zal doen alvorens de Kamer de gelegenheid gehad heeft over de gasnota te beraadslagen. KAROLUS VER STOPT ZICH De afstand nissen de wolkenkrabber, waar me neer Schimmel woonde en het museum was maar kort. Toch verbeterde de direc teur in zijn pyama op deze vroege morgen alle be staande records. Het was haast geen lopen meer te noemen. De man verspeel de in een bliksemvaart zijn laatste krachten. Laten we eerlijk zijn, hij deed de laatste tijd niets anders dan rennen maar ja, er was ook nu weer een goede rede toe. „Mijn mummies zijn terug!!" hijgde hij steeds. „Mijn mummies zijn gevonden!!" Hij verloor zelfs zijn slaapmuts en stormde blootshoofd de trappen van het museum op. Toen we Karolus da vorige avond alleen in de donkere mummie-zaal achterlieten was hij woest, gewoon woest. Het was te be grijpen dat zijn humeur er niet beter op was geworden nu hij al zes uur achter een op het hoofd van een Egyptische Koning zat. „Rolley en Slipperkraste hij „zijn oplichters...." Wat zeg ik? „Kraaienontvoerders zijn het! Nóg erger het zijn bordenkwasten en zwabbers. Als ik zeals ik ze óóit tegenkom dan pik ik ze met mijn snavel in hun broekdandanKarolus schrok op. Hij hoorde voetstappen in de gang, vlugge voetstappen die steeds dichterbij kwa men. Snel keek het beest om zich heen en kroop ten einde raad onder het holle borstbeeld van de Egyptische Koning. Op dat moment kwam Schimmel naar binnen. Ingezonden Mededeling (adv.) VAN ROSSEM S ^«ÜCEiES# ending DEN HAAG, 17 Juni Krachtens het op 1 Juni j.l. ingevoerde collec tieve paspoortreglement Is een minder soepele regeling dan tot nu toe vast gesteld voor groepsreizen op collec tieve paspoorten naar België. Tot nu toe bestond de mogelijk heid om ook met identiteitsbewij zen als bv. P.T.T.-identiteitskaart België binnen te reizen. Deze facili teit is wegens misbruik komen te vervallen. Voortaan dient men bjj het reizen op een collectief paspoort tevens in het bezit te zjjn van een geldig paspoort, hetz\j van een niet langer dan vijf jaar verlopen paspoort, hetzij van een be wijs van Nederlandschap. Voor West-Duitsland is op verzoek van de Westduitse regering bij het reizen op een collectief paspoort een geldig paspoort of een bewijs van Ne derlandschap noodzakelijk. Ingezonden Mededeling (adv.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogkarspel, toez. D. Bender te Marssum; tot pred. voor buitengewone werkzaamheden (gees telijke verzorging van de Willem Arntz Stichting), J. I. van Schaick te Chaam. Geref. Kerk. Beroepen te Rotterdam, J. P. Boer te Zwartebroek; te Scharnegoutum, J. P. Dondorp, cand. te Heemstede. De classis Kollum heeft prep. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard, de heer R. Reitsma te Ee, cand. aan de V.U. Baptisten Gemeente. Beroepen te Pernis, M. de Jong te Frieschelo. (Gr.). Ds Joh. Baarslag ter aarde besteld. Onder zeer grote belangstelling is gisterenmiddag op de begraafplaats te Krabbendijke het stoffelijk overschot van Ds Joh. Baarslag ter aarde besteld. De leiding van de begrafenis berust te in handen van Ds de Boer uit Waar de, die hij het graf op verzoek een laatste wens van de overledene, een gedeelte uit Gods Woord voorlas en daarna het Onze Vader bad. Onder de vele aanwezigen bevonden zich de predikant Ds Postma uit Kam perland, Ds Beneder uit Baarland, Ds Jebbink uit Kapelle, Ds van Ieperen uit Wemeldinge, Ds de Haan uit Han&t weert, Ds Reigérsga uit Yerseke en Ds Besselaar; Geref. predikant uit Krab-1 bendijke. Verder waren tegenwoordig,- uit de eerste standplaats van de over ledene, Melisant, de heer van de Bosch, en uit zijn tweede standplaats, Lage- Zwaluwe, de heren De Engelse en De Visser tegenwoordig. 'Door de broeder van de overledene; de heer H. Baarslag uitDen Haag, werden woorden van dank gericht tot de burgemeester en tot dokter van den Dool, tot Ds Besselaar en inzonderheid tot mevrouw van Hekke, voor de lief devolle verzorging van zijn broer, en tenslotte tot de Kerkeraad en het Col lege van Kerkvoogden en Notabelen. Ingezonden Mededeling (Adv.) ANNO 1690 WAT LEVERT LEVERT IS GOED! SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 97# 95# 99 96 Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Cert if. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 3# K. Olie 1950 110 Cult. H. Ind. Bk 64*4 Ned. Ilandel Mij 162 A.K.U. Bergh's Jurg. Nat. Handelsbank Berkel's Patent Calvé Delft Fokker Gelder Zonen tvoh. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Oo 6 cum. pref. 97 95# 99 96# 110# 63# 161# 163# 163# 266#ex 267 116# 116# 102# 103# 120# 120. Ill# 111# 150# 150 162# 162# 202 202# 213# 213 159# 160# Unilever Biliton I rubr. Biliton II rubr. Wilton-Fijenoord Dordtsche Petr. Dito, pref. Con. Olie 142 142# 195# 195# 260B 275 200B 208 174 175 296 298# 299# 300# 311# 313# Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Ta va Rubber De Oostkust Serbadjadi Hol!. Am. Lijn 314# 514 96# K. J. Ch. Paketvrt 313 512 96# 90# 89# 105 106# 72 72 28# B 28# 101 44# 45 133# 133# Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Muller Co Escompto Bank Senembah Amsterd. Bank Rotterd. Bank 109 125# 125# 124# 124# 123 123# 131# 132 149# 148# 132# 132# 100# 99# 55 55 86# 87# 21# 21# 130 134 93# 94# 160# 160 70# 70 83# 83# 170 170# 169 169# Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel 165# 166 96 95# 108# 109 139# 140 14# 14# 32# 31# 34# 35# 49 49 - 71# 60L 57# 58# 57#ex 13# 13# 39# 39# 65 64# 22 22 46# 26# 37# North. Am. Comp. 18# Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Tide Water Shell Union Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. 79# 52#ex 53# 46 26# 37# 18# 79# 56# 51# 21# 66# 4# 22# S7i. 51# 21# m GOEDKEURING GEVRAAGD VAN „DE RECHTEN VAN DE MENS". DEN HAAG, 17 Juni. Bij de Tweede Kamer is ingediend het wets ontwerp tot goedkeuring van het in 1950 te Rome getekende verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden en van het daaraan gehechte protocol in Maart 1952 te Parijs. In het ver drag worden de volgende rechten eh vrijheden beschermd: recht op het le ven, bescherming tegen onmenselijke behandeling en tegen slavernij, recht op vrijheid en bescherming en op een rechtvaardig vonnis, bescherming te gen de terugwerkende kracht van een strafwet, recht op bescherming van 't privé-leven, vrijheid van gedachten, geweten en godsdienst, van menings uiting en van vereniging en vergade ring, het recht op huwelijk en het recht op effectieve hulp. In Parijs zijn daaraan toegevoegd het recht op eigen dom, op voeding en onderwijs en op politieke vrijheid. Voor de naleving van deze conven tie worden ingesteld een Europese commissie voor de rechten van d e mens en een Europees Hof voor de rechten van de mens. Alleen het socialisme kan een ramp voorkomen Opoffering van materiele voordelen en van vele tradities gevraagd l LONDEN, 17 Juni Onder de leuze „Alleen drastische socialistische maat regelen kunnen een ramp voorkomen"', heeft de Britse Labourparty vandaag' een zg. tienjarenplan bekend gemaakt, dat de naam zal dragen „Opdracht aan Groot-Brittannië". Het plan bevat een dringende oproep aan het gehele ster- lingblok en aan het Gemenebest om de handen ineen te slaan teneinde te zor gen voor de economische welvaart in de toekomst. Het is opgesteld door een commissie van het partijbestuur en zal in September by de jaarykse party conferentie worden ingediend. Nu al is meegedeeld dat het plan op offeringen vereist, niet slechts van ma teriële voordelen, maar ook van vele gewoonten en tradities. In een tyd waarin voor het eerst sedert de oor log de Britten zich in wat betere le vensomstandigheden bevinden (vele goederen zyn niet meer op de bon) komt deze oproep om offers niet zo erg gunstig. De voornaamste voorstellen uit het plan zijn: 1. Hervorming van het patroon van de Britse industrie en verlegging van haar zwaartepunt om zoveel mogelijk dollars te kunnen sparen; 2. De machine-, chemische en beetwortel industrie en waterleiding in handen van de ^verheid en de staalindustrie en het weg verkeer opnieuw in staatsbeheer; 3, De verzekering, van industrieën in han den van de staat; 4. Grote investeringen van kapitaal om VOORZITTER A.W.V. CRITI- SEERT DE VAKBONDEN. DEN HAAG, 17 Juni. In de jaar vergadering van de „Algemene Werk gevers Vereniging" heeft de voorzitter, de heer J. W. Noorduyn, gepleit voor vrijere loonvorming en verlegging van de verantwoordelijkheid voor het loon- beleid naar de betrokken partijen met terugbrenging van de overheidsbe moeienis tot het allernoodzakelijkste. Grote waardering had hij voor het in stituut van de ondernemingsraden, die in staat zullen blijken het wederzijds vertrouwen te doen groeien. Critiek had hij echter op de monopoliepositie van de vakbonden bij de candidaats- stelling, waardoor de ondernemings raden geen zuivere afspiegeling meer zouden zijn van de verschillende ge ledingen en de ondernemingsraad ge deformeerd zou worden. Hij becriti- seerde de ondemocratische wijze, waarop de erkende vakbonden niet bij hen aangesloten bonafide organisaties trachten te weren uit de verschillen de organen van het bedrijfsleven. In de middagvergadering sprak prof. mr A. C. Josephus Jitta over „Her inneringen aan ruim 30 jaar sociale politiek". Amsterdam weer lichtjesstad AMSTERDAM, 17 Juni In deze week zijn in Amsterdam weer tien duizenden extra lampjes naast de ge wone straatverlichting aangeflitst. Langs een gedeelte van de grachten van de binnenring zijn alleen al 37.000 lichtjes aangebracht, die deze traditie rijke wateren in een feeërieke en fees telijke verlichting zetten. Maar niet alleen de grachten nodi gen nu meer dan ooit tot een wande ling, want ook diverse gebouwen, zo als het Koninklijk Paleis op de Dam, het Rijksmuseum, de Stadsschouwburg en enige hotels stralen in het licht van felle schijnwerpers. Voorts zijn op particulier initiatief de „Magere Brug" over de Amstel, het Leidseplein en het Rembrandtplein sprookjesachtig, ver licht. De lichtjes zullen tot 15 Juli branden. „35 jaar organisatie van Chr, ondernemers". DEN HAAG, 16 Juni Onder de titel „35 jaar organisatie van christe lijke ondernemers" zal de NCRV op Donderdag 25 Juni a.s. van 21.15 tot 21.45 een uitzending verzorgen. Aan deze uitzending zullen mede werken de heren: A. Borst Pzn., voor zitter van het verbond van protestants- christelijke werkgevers in Nederland, Chr. van den Heuvel, voorzitter van de N. C. B. T„ Joh. de Jong, voorzitter van de christelijke middenstandsbond en M. Ruppert, voorzitter van het C. N. V. Het gesprek zal worden geleid door de heer H. Diemer, voorzitter van de bond van christelijke drukkerspa troons en oud-voorzitter van het C. N. V. de hulpbronnen van Groot-Brittannië en het Gemenebest tot ontwikkeling te brengen; 5. In de eerste helft van het tien-jaren- plan een vergroting van de landbouw- en veeteeltproductie van een derde; 6. Ongelijke behandeling van goederen uit het sterlinggebied en die uit het dollar- gebied; 7. Directe leiding van de economie, in voering van een belasting om een eventuele teruggang in gespaarde gelden op te van gen, overweging van een, belasting op de toeneming van het vermogen; 8. Gratis behandeling door de medische hulpdienst van de staat; 9. Verzet tegen particuliere televisiebe drijven; 10. Toenemende sociale uitkeringen ais de kosten van levensonderhoud stijgen. STRAATSBURG, 17 Juni Pe .as- semblée voor de Kolen- en Staal- Imeenschap heeft besloten Vrijdag uit een te gaan, omdat nog slechts 'Bene- lux-afgevaardigden aanwezig waren. De Fransen, Duitsers en Italianen wa ren naar hun eigen parlementen terug geroepen, zodat de helft van de nog aanwezigen tot de Nederlands spre kenden behoorden. Desondanks spraken mej. Klompé en de heren van der Goes van Naters en Sassen in het Frans Besluiten werden gisteren niet geno men. Mej. Klompé drong er op aan zich niet van de wijs te laten brengen door de vriendelijke gestes van Mos kou: wat er ook gebeurt, de eenmaking van Europa moet doorgezt worden. Monnet, de president van het Ge zagsorgaan, deelde mede dat het or gaan het initiatief zal nemen tot onder handelingen met Engeland op basis van concrete voorstelen. Hjj achtte het echter noodzakelijk dat de Gemeen schap eerst tot een „levende werkelijk heid" uitgroeit. Egypte en de Duitse specialisten. CAIRO, 17 Juni. De Egyptische minister van Binnenlandse Voorlich ting, Foead Galal, heeft Dinsdag op een persconferentie verklaard, dat het onjuist is te zeggen, dat het Egypti sche leger „genazificeerd" wordt. Het feit, dat er Duitse deskundigen door de Egyptische regering zijn aan gesteld is volgens de minister niets bijzonders. Volgens hem heeft Enge land vele Duitse deskundigen aange steld, en zijn er duizenden Duitse des kundigen in dienst van Amerika. Op een vraag of Otto Skorzeny naar Egypte was gekomen om het land als specialist op het gebied van de gueril la van dienst te zijn, antwoordde de minister: „Skorzeny is als bezoeker naar Egypte gekomen. Ik geloof niet, dat hij een specialist is op het gebied van de guerilla". Het bureau voor wederzijdse beveili ging (M.S.A.) heeft bekend gemaakt, dat aan België een bedrag van een mil- lioen dollar is toegewezen voor de uit voering van een belangrijk programma voor agrarische en industriële produc tiviteit. UNESCO WENST GEEN „MCCARTHY-BELEID"! PARIJS, 16 Juni De bestuurs raad van de Unesco (de Uno-organisa- tie voor culturele en onderwijsaange- legenheden) heeft eenstemmig gewei gerd personeelsleden te ontslaan op grond van de overweging, dat zij „mo gelijk" bepalingen van de Unesco kunnen schenden. Men wilde ook geen speciale .veiligheidsvragen' opnemen op de formulieren die sollicitanten moeten invullen. Vooral Frankrijk en Ura- quay waren sterk tegen dergelijke maatregelen, die aan de communisten jacht in Amerika doen denken, gekant. De raad besloot ook geen discipli naire maatregelen te treffen tegen die leden, die hun jaarlijkse contributie nog niet hebben betaald. Ongeveer 18 van de 67 leden moeten nog plm. 1,1 millioen dollar storten. Het werk in de haven van Rio de Ja neiro ligt sedert Dinsdagmorgen geheel stil, doordat 80.000 werklieden in sta king zijn gegaan. Exportveiling: Gewone vel» GOES, 17 Juni. Kruisbessen 18.5020.85; ling; Aardbeien A 92100; ld. B 63—88; Kersen: Rivers B 9195; Meikersen B 44 alles per 100 kg. Groenten: Kropsla A I 3, id. A II 2.50; Bloemkool A I 20—23; A II 15, B I 815; Komkommers A I 25. B I 18—19, C I 18 alles per 100 stuks. Sjalotten 49; Postelein 3133; Doperw ten 6254; Vroege aardappelen, grote 27 —31, drielingen 26—28, kriel 2122; Peu len 100140; Tomaten 100110; Spits kool 13; Rabarber 2426; Gr. Sav. kool 18; Tuinbonen 41, alles per 100 kg. Kro ten 12—15; Wortelen 8—13;Uien 16—18, alles per 100 bos. KAPELLE-t-BIEZELINGE, 17 Juni Exportveiling: Kruisbessen 21 21.40. Gewone veiling: Aardbeien 61— 1.12; Madame Matot 731.18; Jecunda 7290; Madame Leféber 611.12; Cli max 871.30; Bowa 1.091.40; D. Evern 691.14; Roem van Ieperen 70 78; George Soltwebel 1.21; Machereau Fruhernte 1.23; Eva Machereau 1.21; Afw. aardbeien 4570; Frambozen: Mailing Promise 1.60; Rode bessen: Jonkheer van Tets 1.22; Kersen: Ear- ley Rivers 601.11; Vr. van Spitsho- ven 5785; Vroege Witte 26; Meiker sen 7781; Groentenveiling: Kropsla 2.503; Bloemkool 13—24; Rabarber 26; Bospeen 2430; Boskie 1013; Savoye kool 1618; Peulen 1.01; Sja lotten 612; Komkommers 2233; Uien 13; Aardappels (oud) 8; Doperw ten 61; Eerstelingen, kriel 2122; Drie lingen 2228; Grote 3037. KRABBENDIJKE e.o. 17 Juni Jecunda zonder dop 83.40; Jecunda m. dop 7484; Climax met dop 97; Ma dame Matot met dop 61—83. Kruisbes sen 19.30. MIDDELBURG, 17 Juni Vroege aardappelen: Grote 2125; Drielingen 1428; Kriel 1122. A?tr~aard appelen 35.000 kg. Fr: i 8 23; Tomaten 1.021.4., 46— 48; Aardbeien per doos 22oa; Dutch Evern 761.17. Lexton Noble 1.07 1.11; Madame Leféber 71—97; Madame Matot 821.15; J'ueunda 91--1.15; Cli max 73. Groenten; Bloemkool A 13— 2S; B 8—16; C 8—14; D 3--9; bosrame- nas 115; Bosradijs 29; Bosaroot 6 14; Bosselderij 210; Bouten 25, B„s- sjalot 631; Sjalotten per kg 2631; Bospeen 832; Peen kg 2439; Spits kool 1218; Savoye kool 14; Komkom mers A 19—29; B 17—24; C 9—19; Krom 3031; Spinazie 25—47; Andij vie 1732; Postelein 2939; Rabarber 1027; Doppers 5568; Dubb. Princes- sessenbonen 1.421.63; Snijbonen 95 1.38; Wagenaars 1.371.42; Peulen 1.63 1.68; Tuinbonen 2038; Sla per stuk 2.50—3. TERNEUZEN, 17 Juni. Sla 2.50—2.70 p. 100 St. Bloemk. A 8—17, B 8—13, C 8; Groene komkommers 26, Witte komkom mers A 2225, B 20, C 16; Selderij 9; Peen II 1630; Kroten 10—15; Uien 89; Sjalotten 6; Eerstelingen I 2028, II 12 24; Kriel 514; Doperwten 4448; Peu len 5592; Rabarber 1418; Rode bes sen, Prolific 90; Kersen 90, alles per stuk per bos, per kg en pond in centen. Aard beien 925 per doosje en 5095 per kg. THOLEN. 17 Juni. Eerstelingen ge wone 2627; Poters 24; Kriel 21, alles per 100 kg. Aanvoer 23 ton. VISMIJN. VEERE, 17 Juni 1867 kg export garnalen 6778; 112 kg Handelsgarna len 70; 240 kg Schar 16.47; 102 kg Bot 16.21; 90y2 kg Tong 92—1.24; 107 kg Rog 2055; 60 kg Wijting 16; 5 kg Griet 70—77; 3 kg Paling 180; 6% kg Lever 115. GROTE VAART. AAGTEKERK: 17 te Duinkerken verw. AMSTELDIJK: 16 New Orleans/Rotter dam. DIEMERDIJK: 16 Rotterdam/Vancouver. AVERDIJK: 16 te Quessant. LEOPOLDSKERK: 16 te Ras a. LOENERKERK: 16 Chittagong/lVIaüras. RIJNKERK: 16 Genua/Marseille. Hiermede geef ik me op als abonné op het „ZEEUWSCH DAGBLAD' per week 'k wil per maand per kwartaal betalen Naam Adres Woonplaats Invullen en in gesloten enveloppe opzenden aan „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5