C.-H. en A.-R. jongeren spraken over de fusie van de partijen. Speurend in Zeelands natuur. DE PA ARDEN- BLOEM f - eORR Russische matroos en Engelse marva. Chr. Instituut voor doofstomme kinderen wordt uitgebreid KONING SIHANOEK VERLAAT CAMBODJA. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Belangwekkende conferentie te Baarn. Mr VAN GELDER: Eerst kerkelijk samengaan. Dr DE JONG: Kwestie van geloof, gebed en wijsheid Wel iets meer dan onkruid! Lopen 3.750.000 onderdanen over naar de Vietminh-opstandelingen Dinsdag 16 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 BAARN, 16 Juni Voor de eerste maal in de geschiedenis van beide orga nisaties is Vrijdag en Zaterdag te Baarn een conferentie gehouden tussen le den van de AJR.J.O.S. en van de federatie van Chr. Historische Jongerengroe pen. Gedurende deze bijeenkomst heeft men zich bezig gehouden met de vraag of het bestaan van twee grote Protestantse Chr. partijen in ons land wei verantwoord en gewenBt is. Aan de hand van twee referaten werd hier over gediscussieerd. Namens de C.H. jongeren sprak mr J. W. van Gelder uit Amstelveen over „De positiebepaling ten aanzien van de AJR. partij", waarna dr J. J. de Jong uit Utrecht namens de A.R.J.O.S. het woord voerde over „De positiebepaling ten aanzien van de C.H.U." De referaten van belde sprekers werden zowel in discussiegroepen als in de voltallige vergadering besproken. De eerste referent, mr J. W. van Gelder begon met te zeggen, dat de A.R. partij zich ook Chr. Historisch noemt. Uit het bestaan der C.H.U. vloeit echter voort, dat het woord christelijk historisch voor de C.H.-man een andere inhoud heeft dan voor de anti-revolutionnair. Vervolgens benaderde spreker de gedachte van de antithese vanuit bei- „Unie" en men maakt er in die krin- der ligging. De C.H.U. ziet, aldus ver volgde de heer van Gelder, voor alles de eenheid van ons volk. Men hoedt zich voor de onderscheiding in een christelijk en niet-christelijk volks deel. Benadert de A.R. de totaliteit vanuit de delen, bij de C.H.U. is dit juist het tegenovergestelde. Een tweede kenmerk voor de ge middelde A.R. en C.H. man is, dat hjj Gereformeerd, resp. Hervormd is. Ook verschillen de partijformaties in haar omlijning, de C.H.U. is een gen bezwaar tegen, dat men ver gaat in logische afleiding en prachtisch als beginsel aanvaarde waarheden vanuit de Schrift. Kuyper gaf een eigen sy steem, terwijl de C.H.U. slechts een methode vol„t en conclusies trekt voor hier en nu, aldus mr van Gelder, die de \raag stelde of de overheid bij de algemene genade werkt. Hoedema- ker, van Niftrik en van Ruler maken volgens hem geen onderscheid tussen schepping en verlossing, waarmee ook de neutrale staat vervalt. Spreker besloot met op te merken, dat zjjns inziens een kerkelijk samen gaan wel vooraf zal moeten gaan aan een politek samengaan. Dr DE JONG. Vervolgens sprak dr J. J. de Jong, -Ue uiting gaf aan zijn grote vreugde en dankbaarheid dat deze bijeenkomst gehouden kon worden. Het is niet de bedoeling van de conferentie, zo zeide hij, om de verschillen tussen beide partijen bijzonder te accentueren. Het is ons kiesstelsel, dat ons daartoe vaak noopt. Welke mogelijkheden zijn er voor een betere verstandhouding? Ve le protestants christenen, vooral de jongeren en vrouwen, hebben volgens spreker een drang naar eenheid. Voor een deel bomt deze drang naar een- heid voort uit gevoelsoverwegingen. Een voornaam argument voor eenheid is de federalisatie van Europa, die de prot. partijen zou noodzaken één lijn te trekken. Dit argument kan ech ♦er niet doorslaggevend zijn. Daarvoor is een eventuele fusie tussen C.H. en A.R. te ingrijpend in het nationale le ven. Er zijn volgens spreker belangrijke nationale kwesties die tot samengaan nopen. Het grote vraagstuk van deze tijd is de inrichting van staat en maat schappij, en daarbij gaat het om de vrijmaking van de mens als beelddra ger Gods. De samenleving zal moeten beant woorden aan de normen: gerechtigheid, verantwoordelijkheid en naastenliefde. Dit te bevorderen is een plicht voor alle protestantse christenen in ons land. Het feit, dat beide partijen op pun ten waarover men het eens is, langs elkaar heen werken is voor sommigen een overweging om de eenheid te be pleiten. Waarom is de gedachte die in de oorlog leefde: hereniging van beide partijen, niet in vervulling gegaan? zo vroeg spreker. Het A.R.-initiatief van 1945 is volgens spreker door C.H. weerstanden op niets uitgelopen. Maar waarom deze weerstanden? Het over grote deel van de bezwaren moet wor den verstaan uit het feit, dat men met twee verschillende partijtypen te ma ken heeft. Bij de gemiddelde A.R. ligt naast het profeet en het priester zijn, de grote nadruk volgens spreker op het koning zijn: van de christelijke ge lovige op politiek en maatschappelijk terrein, op het strijden van de goede strijd des geloofs. De gemiddelde C.H. daarentegen aanvaardt deze grotere nadruk niet. Dit verschil leidt tot de C.H. bezwaren tegen de A.R.-partij Voor de A.R. is een zekere mate van discipline onontbeerlijk. Hij moet bij zijn strijd weten waarop hij zijn doel moet richten. Het klimaatverschil vindt zijn oor zaak in het feit, dat de meerderheid van A.R.-partijleden tot de Gerefor meerde Kerken behoort, al is ruim een derde deel Hervormd. De fusie tussen beide partijen zou met zich mee kunnen brengen, dat de C.H. door de A.R. overvleugeld zou worden. Over fusie tussen de partijen, zo vervolgde de heer de Jong, moet men niet licht denken. Naar de mens ge sproken is het haast onmogelijk, maar moeten we daarom in een scheiding 1 berusten? Het is een kwestie van ge- I loof, gebed en wijsheid. We moeten ons tezamen beraden om elkander te erkennen en te begrijpen. Deze open hartige gesprekken moeten niet op hoog niveau worden gevoerd, maar veel meer plaatselijk, in kleine groe pen. Als de erkenning en het begrip er ls, aldus eindigde dr de Jong, zal, als God het wil, de samenwerking bunnen worden bevorderd, tot grotere ere Gods en tot zegen van ons land. De beide referaten werden hierna in vriendschappeiyke geest besproken, waarbjj bleek, dat algemeen als over tuiging leefde, dat het thans begonnen gesprek moet worden voortgezet, ook ln plaatseiyk verband. Ingezonden Mededeling (adv.i OOK IN (ROTE LUXE DOZEN VAN 50 STUKS Overal, zowel in de wei als in de bossen, langs spoorbanen, wegen en dijken, op mesthopen en in moestuintjes, op een vochtige veenbodem evengoed als op dorre zandgrond of vruchtbare klei, groeit de paardenbloem. Een zeer alge mene plant dus, aan iedereen be kend. En ook een lastig onkruid, dat aan menige tuinman veel zor gen baart, omdat de plant haast niet is uit te roeien! Dit komt eensdeels door de zeer lange wortel, die je niet zo maar uit de grond kunt trek ken en anderdeels, doordat de sten gel onder de grond zit en spoedig weer uitloopt, nadat je hem van bloem en blad hebt beroofd. De konijnenhouder bekijkt de bloem wel iets anders, omdat de plant een zeer gezocht voedsel vormt voor zijn „langoorstapel" (melkwit). Maar ook ieder, die een open oog heeft voor de schoonheid in Gods schep ping, zal ontdekken, zodra hij de paardenbloem eens wat beter be kijkt, dat deze plant nog wel iets meer is dan een lastig onkruid. De bladeren staan dicht bij elkaar in een krans, op de top van de onder aardse stengel. Veelal liggen ze plat uitgespreid op de aarde om deze 1 tegen uitdroging te beschermen en tevens om andere plantjes in de on middellijke nabijheid van levens- Onder moeders parapluie. Ingezonden Mededeling (Adv.) U xult morgens „kiplekker" .c uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen Btromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. AFGIFTE SCHATKIST BILJETTEN STOPGEZET. INSCHRIJVING SCHATKISTPAPIER MIDDEN JULI A.S. DEN HAAG. 15 Juni Vanaf vandaag zullen door het agentschap van het min. van Financien te Amsterdam geen schat kistbiljetten meer worden afgegeven. Het ligt in het voornemen omstreeks medio Juli een inschrijving op schatkistpromes sen en schatkistbiljetten open te stellen. Eerste medische promotie aan Vrije Universiteit AMSTERDAM, 15 Juni Voor de eerste maal in het bestaan van de Vrije Universiteit geschiedt een promotie voor de medische faculteit. Vrijdag 26 Juni a.s. zal de heer H. van der Drift, geboren te Colijnsplaat, zijn proefschrift, getiteld „Bijdrage tot de kennis van de typologie van Kretseh- mer, een anthropologisehe studie" ter verkrijging van de graad van doctor in de geneeskunde, aan de Vrije Uni versiteit verdedigen in het gebouw van de A. M. V. J. te Amsterdam. Intern, schoenen- en lederbeurs te Utrecht. Ruim 440 firma's waaronder 171 bui tenlandse zullen deelnemen aan de In- etrnationale Beurs voor Schoenen, Leder, Lederwaren en Aaverwante artikelen, die óp 29 Juni zal beginnen in de Jaarbeurs gebouwen te Utrecht. Deze beurs wordt georganiseerd door de Kon. Ned. Jaar beurs en de stichting „Interleder" en be slaat een oppervlakte van 6000 vierkante meter. Buitenlandse deelnemers zijn af komstig uit de Ver. Staten, Engeland, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Spanje, Canada en nog zeven andere lan den. Er wordt bijznoder veel belangstelling verwacht voor de uitgebreide collectie schoenen ,die door niet minder dan 127 firma's - meest Nederlandse - is bijeen g bracht 25 PELGRIMS VERDRONKEN. ALLAHABAD, N. O. India, 15 Juni Door het omslaan van een boot op de Ganges, 85 km van Allahabad, zijn 25 pel grims, onderwie vrouwen en kinderen, verdronken. Er waren in totaal 34 Hin doe pelgrims aan boord. De overige negen wisten zwemmend de kant te bereiken. Drukte aan het Benelux- grenskantoor. RETRANCHEMENT, 15 Juni. Nu het Benelux-kantoor te Retranchement een paar maanden in gebruik is, valt reeds op te maken, dat het tourisme de gezamenlijke controle van Neder landse en Belgische douanes zeer op prijs stelt. Sommige dagen is er een levendig grensverkeer. Vorige week Vrijdag bereikte het wel een hoogte punt, toen er in een half uur onder meer ongeveer duizend fietsen pas seerden. Eisenhower tegen verbod van communistische lectuur, HANOVER, 15 Juni. President Eisenhower heeft zich gisteren in een rede te Hanover in de Amerikaanse staat New Hampshire gekeerd tegen hen, die alle lectuur over het commu nisme uit bibliotheken willen weren. Zoals bekend heeft senator McCarthy critiek op het ministerie van Buiten landse Zaken geleverd, omdat het voor propaganda doeleinden gebruik maakt van werken van communistische schrij vers. Alleen door het communisme te ken nen, kan men het op doeltreffende wijze bestrijden, aldus de President, hieraan toevoegend, dat de Amerika nen het recht hebben, dat er boeken over het communisme beschikbaar zijn voor hen, die deze leer willen bestu deren en dat deze werken ook door anderen moeten kunnen worden ge raadpleegd. Samen in de regen. Rusland en Engeland waren tijdens het tuinfeest, dat door de burgemeester van Portsmouth werd aangeboden aan de bemanningen van de oorlogssche pen, die op de rede van Spithead lig gen, en zullen deelnemen aan de vloot- schouw op 15 Juni a.s., verenigd in de strijd tegen de regen. Toch schenen daarin zelfs voetangels en klemmen te schuilen. Bekijkt U deze foto maar eens. Bij de Russische onderofficier van de „Sverdlov" kon er zelfs geen lachje af voor Cynthia James-Batson, lid van de Britse Marine, die het hem ondanks de regen gezellig tracht te te maken. Cynthia trok er zich ech ter niets van aan. Alléén vermaakte zij zich ook best. De Rus bleek niet alleen „verlegen" te zijn voor de knappe Cynthia, maar ook voor de fotograaf: hij wilde zelfs zijn naam niet zeggen! Een Finse huiseigenaresse heeft zes sta ven dynamiet laten ontploffen onder een huis, waarvan de huurders achter waren met het betalen van de huur. Het huis werd beschadigd, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bolivia heeft de staat van oorlog met Duitsland beëindigd. Da Parijse politie heeft Zaterdag een razzia gehouden tegen gezochte personen, verdachten en ontsnapten. 430 personen werden voor ondervraging meegenomen. Veertig personen werden in hechtenis ge nomen. In de Spaanse provincie Leon zijn om streeks honderd personen aan een brui loftsmaal door bedorven voedsel vergif tigd. De vader van de bruid overleed kort daarop. Algemene vergadering van „Effatha" (Van één onzer Verslaggevers). DEN HAAG, 13 Juni. In het gebouw Forum te Voorburg hield „Effatha", ver eniging voor Chr. onderwijs aan doofstomme kinderen, gisteren haar 65e algemene vergadering die druk bezocht was. De voorzitter, prof. L. H. v. d. Meiden van Apel doorn sprak een openingswoord getiteld: „Eben Haezer" waarin hij nader stilstond hij de eisen die de moderne tjjd aan het doofstommen-onderwijs stelt. Als het ideaal dat wel gesteld wordt, dat een onderwijzer niet meer dan zes kinderen voor rekening hebben zal in vervulling zou gaan zou de capaciteit van „Effatha" verdubbeld moeten worden. Spr. wekte zijn gehoor op om de arbeid van .Effatha" die aan het doofstomme kind Gods heil wil doen zien biddend te blijven zteunen. Hierna kwamen de jaarversL aan de orde. Dat van de secretaris, de heer T. v. Dijk maakt melding van een toename van het ledental der verenigiiig met 613. Zjj heeft thans 1405 correspondenten in haar dienst. Op „Effatha" gaan 264 leer lingen waarvan er 202 intem zijn. Onder het personeel vond nog al wat mutatie plaats. De ontwikkeling van de techniek is thans zo gestegen dat 70% der kinderen die absoluut doof schenen voor de men selijke stem toegankelijk zijn. Aanschaf fing van de benodigde instrumenten be tekent voor de vereniging een uitgave van f 60.000.Dank zij de subsidie van de gemeente Voorburg kan men per jaar één a twee instrumenten van 8 a 4 dui zend gulden aanschaffen. Het bestuur be sloot tot de aanbouw van vijftien lokalen en twee spreekkamers terwijl het inter naat zó zal worden uitgebouwd dat het 280 leerlingen opnemen kan. De postze gelactie heeft ongeveer f 127.000.opge bracht. Uit de chr. scholen kwam onge veer een ton. Daarnaast heeft deze actie velen tot vrienden van „Effatha" ge maakt. Het verslag van de penningmeester, drs J. Modderaar-, maakt melding van een daling van het tekort tot f 22.000.v.n.l. verkregen dank zij de gestegen subsidies met f 4.000.en de toename der con tributies met f 6.000.—. De uitbreiding van het internaat wordt ej? f 750.000. begroot. Daarom is een obligatielening van 4% uitgezet. Maar 't totaal bedrag dezer lening groot f 400.000.moest toch met f 100.000.— verhoogd worden. Het verslag van de directeur der school de heer C. Timmer, maakte gewag van de vernieuwing die zich ook bij het doof stommen-onderwijs voltrekt. Toepassing van de nieuwste hulpmiddelen achtte de heer Timmer eis van een positief chris telijke roeping.Tientallen van doofstom me kinderen bezoeken neutrale inrich tingen wijl er voor hen geen plaats is op „Effatha". Er is nog een grote achter stand in te halen. Van hen die aan doof stomme kinderen onderwijs geven wordt aan kennis en toewijding veel gevraagd. Na afloop hield dr H. J. Langman, Ned. Herv. predikant te Amsterdam een op wekkende rede waarin er op gewezen werd, dat het werk der barmhartigheid nimmer routine worden mag. Zij moet steeds meer doen dan zij kan en de lief de kennen als drijfveer. Na de vergadering verenigde men zich in het internaat aan een gemeenschappe lijke koffietafel waarna er in de middag uren gelegenheid bestond een openbare les bij te wonen en kennis te nemen van de vorderingen der leerlingen. kansen te beroven, door ze te bedek ken en hun zo het zonlicht te ontne men. De bladeren zelf zijn hard en stug. De bloemstengel is kort. Dit alles geldt alleen maar op plaatsen, waar de paardenbloem groeit in de volle zon temidden van andere kleine plant jes, die zij de baas kan. Groeit zij ech ter tussen grotere planten, bv. hoog- opschietend gras, dan krijgen we een ander beeld te zien. Nu is er een kans, dat haar een zelfde lot wacht als zij anders bestemd had voor de kleine plantjes, nl. overwoekering. De bla deren richten zich hoog op, zijn in dit geval ook veel groter en zachter en de bloem prijkt nu op een lange sten gel, waardoor zjj uitsteekt boven het gras. Ja, in die schijnbaar zo vredige natuur woedt dikwijls een hevige strijd op leven en dood om zonlicht en levensruimte, zelfs bij de planten. DE BLOEM. De mooie, gele bloem, is eigenlijk een verzameling van hele kleine bloempjes. Elk van die kleine bloeme tjes is voorzien van vijf meeldraden en een stamper. De meeldraden zijn aan elkaar gegroeid tot een kokertje, waar de stamper met gesloten stem pels doorheen groeit en daardoor het zich aan de binnenkant van het koker tje bevindende stuifmeel naar buiten opduwt (zie op de tekening: a). Hier wordt het door honingzoekende in secten weggehaald. Als dit is geschied, wijken de twee stempels aan de top van de stamper uiteen en wachten tot er stuifmeel uit andere paardenbloe- men door insecten wordt aangevoerd (b.). Gebeurt dit, dan heeft de be vruchting (bestuiving) plaatsgevon den en kan het vruchtje zich ontwik kelen. Tot zover is alles een normaal proces te noemen. Maar nu komt het bijzondere. Blijft kruisbestuiving uit komt er dus geen stuifmeel van andere bloe men op de stempelsdan buigen de stempeltjes zich om naar beneden, tot ze de bovenkant van de eigen meel draden hebben bereikt, om daar de enkele allicht nog achtergebleven stuijmeelkorrels op te nemen (c.). Be ter zelfbestuiving, over het algemeen niet gunstig voor een goede ontwikke ling, dan helemaal geen bestuiving, is dus de stelregel van de paardenbloem. Na de bestuiving' wordt de plant gesierd door de prachtige zilver-witte ..kaarsjes". Een ragfijn scheppings wonder, waar nog zo vaak achteloos aan voorbij gelopen wordt. Niet lang echter kan de plant daarmee pronken. Weldra blaast de wind het zilveren schoon uit elkaar. De haartjes drijven de lucht in en voeren de zaadjes met zich mee (parachute) tot ze tenslotte ver van de moederplant en ver van elkaar ergens neervallen. De nieuwe plant heeft haar standplaats gevonden. Joseph A, Brusse. Chinese orders voor België. ANTWERPEN, 15 Juni. Twee leden van een particuliere handelsmissie zijn uit communistisch China teruggekeerd met bestellingen voor goederen ter waarde van ruim een milliard Belgische franco, zo wordt in handelskringen te Antwer pen vernomen. De uit zes personen bestaande missie, die door verscheidene Belgische maat schappijen is uitgezonden, is in April naar China vertrokken om de mogelljk- van Belgisch-Chinese handelsbetrekkin gen te onderzoeken. In België zijn drastische bezuinigin gen en nieuwe be'nstingen nodig- BRUSSEL, 15 Juni. In een uiteenzetting voor de senaatscommissie voor de buiten gewone begroting heeft de Belgische mi nister van Financiën verklaard, dat hi) deze in haar huidige omvang slechts slui tend kan krijgen door middel van dras tische bezuinigingen en nieuwe belastin gen. Deze nieuwe belastingen zouden frs 3.5 milliard moeten opbrengen. In de zelfde commissie betoogde de minister van landsverdediging dat het hem onmo gelijk is het militaire programma te be snoeien. Voor de vrijheid van zijn land. PARIJS, 15 Juni Koning Norodo Sihanoek van Cambodja, een der met Frankrijk verbonden staten in Indo-China, heeft zijn land Zaterdagavond verlaten en toevlucht gezocht in Thailand. Het Franse ministerie van Buiten landse Zaken bevestigt, dat hij in Bangkok, de hoofdstad van Thailand, is aangekomen. De koning heeft volledige bevoegdheden verleend aan de premier, Peiui Noeth. Hij deelde mede, dat hij zijn besluit had genomen, opdat liet buitenland zijn positie precies zou kunnen begrijpen. Hij protesteerde tegen de Franse tac tiek van ontwijken met betrekking tot autonomie voor zijn land, en zeide, dat de Franse voorstellen, die onlangs in Parijs waren gedaan, onvoldoende wa ren. Hjj herhaalde, dat zjjn land in de Franse Unie wil blijven op dezelfde voet ais India en Pakistan in het Britse gemenebest. De koning was op zijn reis naar Thailand vergezeld van 27 personen waaronder prins Sisowath Sirima Tak, minister van Oorlog. In Franse regeringskringen wordt het besluit van de koning bijzonder ongelukkig genoemd. De behandeling van de kwestie Cambodja, zal door iedere nieuwe Franse regering met de grootste voorrang worden behandeld en de koning is zich hiervan volkomen bewust. Koning Norodom Sihanoek is een van de mannen ln Indo-China die het mees te critiek hebben geleverd op het feit, dat Frankrjjk nog niet zjjn belofte om de drie Indochinese staten onafhanke lijkheid te verlenen ln daden heeft om gezet. Vorige maand verklaarde hjj bij een bezoek aan New Vork, dat er ge vaar bestond, dat zijn 3.750.000 onder danen naar de Vietminh-opstandelingen zouden overlopen indien Frankrijk zijn belofte niet zou nakomen. Het feit, dat Frankrijk er onlangs op heeft aangedrongen, dat de meeste troepen van Cambodja onder Frans bevel zouden komen, en de bepaling, dat het recht van Cambodja niet van toepassing is op Franse burgers, als mede de Franse inmenging in de in- en uitvoerpolitiek van het land, heb ben ergenis gewekt bij de regering van Koning Norodom Sihanoek. Wel iswaar is een conventie tussen Frank rijk en Cambodja opgesteld, om enige bezwaren weg te nemen* doch dit heeft de spanning niet noemenswaard kunnen verminderen. Prinses Wilhelmina ontving C.J.M.V.-ers. DEN HAAG, 15 Juni. Naar aan leiding van het onlangs gevierde eeuw feest van het Christelijk Jongemannen Verbond ontving Prinses Wilhelmina Zaterdag op Soestdijk een aantal leden van deze jeugdorganisatie op de thee. Het gezelschap vertelde de Prinses uitvoerig over de werkzaamheden, die thans door het verbond worden ver richt. FEDERATIE VAN GROND- EIGENARENORGANISATIES. UTRECHT, 15 Juni De voorz. van de vereniging „Het Grondbezit'* de heer H. Th. s' Jacob uit Staveren heeft op de Zaterdag te Utrecht gehouden jaar vergadering een reorganisatie aange kondigd van de grondeigenarenorgani- saties, die noodzakelijk is geworden om aan de eisen des tjjds te voldoen. De publiekrechtelijke bedrijfsorga- satie dwingt volgens spreker tot in stelling van krachtige verenigingen van belanghebbenden, hetgeen naar zijn mening ook de eigengeërfden zul len ondervinden. Hij deed uitvoerige mededelingen over de besprekingen met andere grondeigenarenorganisa- ties, die tot overeenstemming hebben geleid. De plannen houden een stichting van een federatie van landeigenaren ln met een hoofdbestuur en een centraal bureau, dat uit eendracht van de sa menwerkende organisaties zal worden gefinancieerd. De verenigingen blijven zelfstandig, doch alle concurrentie is uitgesloten. Iedereen kan lid worden van de vereniging in welke hij het beste past. Er zal ook een gemeen schappelijk orgaan komen. De vereni ging „Het Grondbezit" zal in hoofd zaal! bestemd blijven voor de grotere eigenaren met verspreid bezit in ver schillende provincies. De vergadering machtigde het bestuur met deze plan nen door te gaan aan een in dit na jaar te houden algemene vergadering zullen de definitieve plannen ter goed keuring worden voorgelegd. De aftredende bestuursleden, jhr W. H. de Beaufort en jhr H. J. Repelaar van Driel werden herkozen. In de be staande vacature werden benoemd de heren P. J. J. Dekker te Wemel- d i n g e, J. M. baron van Tuyll vat Serooskerken te Geldrop en mr J. V W. van der Hoeven te Rotterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4