Rit door ongerepte wildernis van Kruger Nationale Park. r Geen algemeen Defensieverdrag voor de Stille Oceaan. Oostduitse regeringbelooft haar leven te verbeteren. Voortdurende strijd in Korea* Ontdekkingstocht door Afrika. (IV) Brullende leeuw en huilende hyena voor onze slaapkamer. Nederlandse hoop voor gemeenschappelijke verdediging van Nieuw-Guinea de bodem ingeslagen, Binnenkort Russische voorstellen betreffende de eenheid van Duitsland. Zaterdag 13 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina (Van onze correspondent Alfred van Sprang) (p LETABA (Kruger Nationale Park), Juni 1953. De snelheidsmeter op het instrumentenbord van de volgeladen auto wijst even over de twintig. Met deze uiterst matige vaart kruisen we vroeg in de morgen door de stille uitgestrektheid van het Kruger Nationale Park. Ineens klinkt er een schreeuw van de achterbank. „Daarstop!" Bijna gelijktijdig komt de wagen tot stilstand. „Wat heb je gezien „Een grote olifantdaar links!" We staan op een smal pad met een aan weerskanten vrij hoog ge boomte. In dat geboomte bevindt zich een olifant. Zijn grijs-zwarte huid schemert tussen het groen door. Heel langzaam beweegt hij zich in onze richting. Kennelijk is hij er zich niet van bewust gadegeslagen te worden. Met opvallend weinig gerucht verplaatst hij zijn zware, logge lichaam. Als hij zich helemaal vrijmaakt uit de struiken en in zijn volle, indrukwekkende omvang op nog geen tien passen van ons de weg betreedt, houden we de adem van louter spanning in. Het is een kolos von zeker drie meter hoogte met vervaarlijke, witgele slag tanden en enorme flaporen, welke hij nu en dan laat klapperen om mogelijke geluiden op te vangen. En zo schrijdt hij machtig en zonder enige haast de weg over om in het struikgewas aan de andere kant te verdwijnen. We kijken hem na. „Wat tam, hèfluistert iemand. „Een echte lobbesvindt een ander. Ongetwijfeld ziet hij er als een on schuldige lobbes uit, maar dat is hij allerminst. In werkelijkheid is de oli fant verreweg de gevaarlijkste van alle dieren in het Kruger Nationale Park. Een kwade olifant kan gemak kelijk met een snelheid van veertig kilometer per uur lopen en een volle auto omkantelen en met zijn zware poten verbrijzelen. Het is eenmaal gebeurd en het is geen uitzondering, dat een olifant drei gend op een auto met toeristen af komt. En dan is het zaak om het gas pedaal zo diep "mogelijk in te trappen. Weliswaar is het gezichtsvermogen van een olifant zwak, maar zijn ge hoor is zoveel te scherper en zijn gro te oren fungeren als een radarscherm voor geluiden in de verre omtrek. Meestal is een olifant echter niet agressief, om de eenvoudige reden, dat hij geen werkelijk-gevaarlijke vij Aan het kokkerellen in kampen. een van de anden heeft. Maar een speciale kleur auto (een gele bv.) kan hem soms in eens tot opwinding brengen. Ook de leeuwen zien er zo tam en indolent uit als ze op de weg liggen te zonnen en een naderende auto on verschillig en zonder enige angst aan staren. Als echte koningen van het oerwoud nemen ze niet eens de moeite, opzij te gaan. Tenslotte vertegenwoor digd een auto niet een voor hen be kend dier en de mensen erin kunnen ze vanwege de benzinelucht niet rui ken. Maar wie zich uit de auto waagt, in de veronderstelling zo'n sujfe leeuw wel van wat dichterbij te kun nen fotograferen, doet er goed aan, vooruit voorzieningen voor zijn familie te maken. Ook een leeuw laat niet met zich spotten. Bijna onzichtbaar. We rijden door. Het is nu de vierde dag, dat we van vlak na zonsopgang tot even voor zons' ondergang kris en kras door -de na tuur zwerven op zoek naar wild en dit is de eerste ontmoeting met een olifant. Tachtig procent van alle bezoekers (en bijna 100.000 mensen bezoeken elk jaar het Kruger Nationale Park) be schouwen hun tocht niet geslaagd, als ze niet ten minste een olifant en een leeuw gezien hebben. Het reservaat be slaat echter een oppervlakte van ong. twintigduizend vierkante kilometer en in dat enorme gebied lopen misschien een duizend leeuwen en evenveel olifan ten rond. Het is dan cok een kwestie van toeval, over een weg te rijden op hetzelfde ogenblik, dat een van deze dieren die weg oversteekt of in het gras er langs ligt. Dit jaar is het nog moeilijker dan andere jaren om de dieren te zien, daar het abnormaal veel geregend heeft. Het gras is daardoor abnormaal hoog en het geboomte zit dik in de bladeren. Mede dank zij hun schut kleuren kunnen veel dieren zich zo doende bijna onzichtbaar maken. Het komt dikwijls voor, dat een leeuw in het gras langs de weg ligt en de ene auto na de andere hem op twee meter afstand passeert zonder hem te zien. De grillige resten van af gestorven bomen bemoeilijken het op sporen ook. Soms is men er vast van overtuigd, een of ander dier te zien staan, en als men dan langzaam-rij- dend en niet pratend naderbij komt, blijkt het de stam van een dode boom te zijn. Rijke oogst. Wij mogen niet klagen. We hebben volop wild gezien. In de eerste plaats natuurlijk antilopen in „llerei soorten. Daar zijn er zeker een kwart millioen van. In het bijzonder gazellen: sierlijk gebouwde dieren met een glanzende, lichtbruine huid en fijngetekende oren. Dikwijls staan ze in groepjes tussen de bomen en kijken nieuwsgierig naar de auto om dan in eens hun oren te spitsen en met lenige sprongen in het bos te verdwijnen. Verder hebben we nogal wat giraf fes gezien. Ondanks hun eigenaardige bouw kunnen ze zich opvallend goed in het geboomte verschuilen, terwijl/ ze zonder enige moeite de malse, groene blaadjes van de bovenste tak ken eten. En dan zebra's, die het met hun con servatief streepdessin toch altijd nog goed doen. En koedoes met vervaar lijke geweien en knoes (die de Afri kaner blauwildebees noemt) en spring- bokken, waaraan Zuid-Afrika zijn handelsmerk ontleent. Van de oevers der rivieren hebben we de luie, logge zeekoeien gadege slagen en natuurlijk hebben we ook allerlei soorten apen ontmoet, die soms brutaalweg op het dak van de auto komen zitten en heel gemeen kunnen worden als ze (tegen de voor schriften in) gevoerd worden. Maar dat zijn de dieren, die iedereen ziet, die een halve dag door het Kruger Nationale Park rijdt. De attractie is echter een ontmoeting met dieren, die meer tjjd en geduld en ook een beetje geluk eisen om opgespoord te worden. Etende jakhals. Het is al middag, als we langzaam (de maximum snelheid is veertig kilo meter per uur teneinde het wild niet te verjagen) door een saai stuk vlak en vrij kaal terrein rijden en een hele verzameling aasgieren in de bomen zien zitten. Dat betekent, dat er ergens in de buurt een prooi moet zijn. Inderdaad staat iets verderop onder een boom een jakhals een gazelle op te eten. Er is niet veel meer dan het geraamte en de kop over. Waarschijnlijk heeft een leeuw het dier oorspronkelijk gevangen en er zoveel van opgegeten als hij kon. De rest is nu voor de jakhals. Met nijdige rukken scheurt hij het vlees van het karkas. Telkens richt hij zijn spitse kop echter op en kijkt schichtig om zich heen alsof hij voelt door vijande lijke blikken bespied te worden. Op een gegeven ogenblik sluipt hij even weg om dan weer terug te ko men en zijn maaltijd voort te zetten. En in de bomen boven hem wachten dreigende, zwarte aasgieren geduldig tot hij klaar is. Dan zijn zij aan de beurt en in een ommezien zal er niet veel meer dan de beenderen over zijn. Het is eigenlijk weerzinwekkend, zo rustig te zitten kijken hoe het ene dier het andere verslindt. Het is echter de wet van de natuur, zoals die al sedert de zondeval bestaat. Het Kruger Na tionale Park is een van de weinige plekken in deze met mensen overbe volkte wereld om die natuur in al haar ongereptheid aan het werk te zien. Onschuldige jacht. Zo jagen we. Niet met geweren die zijn hier uiteraard verboden), maar met het blote oog of hoogstens met een ver rekijker. We nemen elk een kant van de weg voor onze rekening en laten onze blikken zover mogelijk in het bos dringen. In de meeste gevallen zien we antilopen, maar soms is het een schaarser verschijnsel. Een luipaard bijvoorbeeld, dat rustig in het gras ligt uit te rusten van een zware maaltijd, of een paar wilde zwijnen met biggetjes, die bij het minste ge rucht hun staaltjes als atennes in de lucht steken en het op een lopen zeten. Of een knaap van een kro kodil, die heerlijk op een steen bij een rivier aan het zonnen is. Dan In de uiterste Noord-Oosthoek van de Unie van Zuid-Afrika bevindt zich het vermaarde Kru ger Nationale Park: het grootste natuurreservaat in de wereld. Het is een gebied zo uitgestrekt als België waarin honderden ver schillende soorten dieren in volle vrijheid leven. Het park is van wege het gevaar voor rondlopen de roofdieren uitsluitend voor personen in gesloten auto's toe gankelijk en het is streng ver boden de voertuigen onderweg te verlaten. ALFRED VAN SPRANG heeft een week lang door deze onge repte wildernis gezworven, over dag op zoek naar het wild en na het vallen van de duisternis een echt kampeerdersleven leidend binnen de veilige omrastering van een van de veertien eenvou dige kampen. =J weer twee mannetjes-gazellen, die blazend van woede elkaar met de geweien te lijf gaan om een liefdes affaire te beslechten. Driè leeuwen liggen doodrustig onder de bomen langs de weg en verwonderen zich over dat vreemde dier, dat langs hen schuift, maar waar ze niet bang voor zijn: de auto. doet om dit brok natuur voor het na geslacht te bewaren. Niet alle bezoe kers werken echter mee. Er zijn altijd nog mensen, die een of ander dier schieten en het in de auto verstopt mee trachten te smokkelen. En ande ren, die proberen een dier- dood te rijden door er met een vaart van hon derd kilometer per uur achter aan te jagen. Er zijn er, die de lust niet kunnen weerstaan hun naam in een boom te snijden, en anderen, die in volle ernst de directie van het Kruger Nationale Park verzoeken een jacht voor hen te organiseren. Olifantenparade. De zon daalt. We slaan de weg naar het kamp in, want het is streng verboden na zons ondergang bulten te zjjn. In een van de kraal-achtige hutten Installeren we ons. We nemen een bad en een kaffer zet theewater op een houtvuur. Het is als een oase. Aan de ene kant stroomt de Letaba-rivier, waarin zee koeien en olifanten broederlijk tezamen staan te baden en te drinken. Uit de dichte bossen aan de over kant van de rivier komt een hele kud de olifanten te voorschijn. Negen zijn het er. Ze lopen op hun dooie gemak onder het iets hoger gelegen kamp langs, om zich bij de anderen in de rivier te voegen. Met fototoestellen en filmcamera's met telelenzen worden ze onder vuur genomen. Het is een zeldzaam boeiend schouwspel Maar er moet ook aan de mens ge dacht worden. Iedereen heeft honger en het is spoedig donker. De kampvu- pan stijve maispap gemaakt. En onder het kokkerellen wisselen we de avon turen van de dag uit, waarbij, evenals onder hengelaars, schromelijk over dreven wordt. Dan komt de duisternis. Een volle maan schijnt uit een sterrenbeladen hemel en zet het kamp in een bleek- wit licht. De vuren doven en de ge sprekken verstommen. „Ik ga naar bed...." „Ja, ik ook...." „Slaap lekker...." Rust. De een na de andere verdwijnt in een hut en kruipt onder de dekens. Het wordt stiller en stiller. Slechts de geluiden van de natuur blijven. Krekels sjirpen zonder on derbreking. Kikkers kwaken. Nu en dan fluit een late vogel. In de ri vier trompetteren de zeekoeien en uit het bos komt het gehuil van een hyena. Behaaglijk onder de dekens bin nen de veilige omrastering luisteren we even naar deze ongewone klan ken. De vermoeidheid overweldigt ons echter spoedig. En als later in de nacht een brullende leeuw vlak- langs het kamp sluipt, worden we er niets eens wakker van (Nadruk verboden.) Niemand weet, hoeveel dieren er in het reservaat leven. Het is onmogelijk, hen allemaal te tellen. Maar wel weet men, welke soorten er vertegenwoor digd zijn. En speciaal onder de vogels en insecten zijn vele practisch-onbe- j ren worden opgestookt en de traditio- kende. nele braairibbetjes en boereiuors wor- Het spreekt vanzelf, dat men alles den geroosterd en er wordt een flinke Vlak voor onze auto steekt een flinke olifant de weg over om bij de rivier te gaan drinken. Militaire besprekingen deze zomer. LONDEN, 12 Juni. Van welingelichte Australische zijde is medegedeeld, dat er geen enkele verandering zal komen in het Anzus- verdrag, dat thans tussen Nieuw-Zeeland, Australië en de Verenigde Staten bestaat. Gezien de Amerikaanse houding is er geen sprake van, dat de twee dominions opnieuw uitbreiding van dit Verdrag zullen vragen tot deelneming van Engeland of andere mogendheden, die belangen in het gebied van de Stille Oceaan hebben. Dit standpunt is het gevolg van de besprekingen, die in Londen tussen Churchill en de premiers van Australië en Nieuw-Zeeland zijn gehouden. In de loop van deze besprekingen is de practische coördinatie van de de fensie der drie landen opnieuw be studeerd. De toe te passen maatregelen zullen ter sprake komen bij de bespre kingen van de chefs-staven, die van de zomer in Australië en Nieuw-Zee land zullen worden gehouden en waarbij de Britse chef van de gene rale staf zal aanwezig zijn. Men laat in genoemde Australische kringen uitkomen dat de „status quo" inzake de Anzus een einde maakt aan zekere hoop van de Nederlandse re gering, die, naar het schijnt, aan zijn deelneming aan de Anzus de voor waarde zou hebben verbonden van een gemeenschappelijke verdediging met Australië van Nederlands Nieuw Guinea. Deze kwestie zal ongetwijfeld op nieuw ter sprake komen bij de reis, die de ministers Duns en Kernkamp naar Australië zullen maken. Men is in Australische kringen te Londen van mening, dat tengevolge van het niet opnemen van Nederland in de Anzus het sluiten van een belateraal verdrag met Nederland voor de verdediging van Nieuw-Guinea zou kunnen worden be sproken. Het commentaar van Nederlandse zijde is, dat op de reis van de minis ters Luns en Kernkamp generlei be spreking van deze aard zal worden gehouden, omdat, zo deelde men mede, de beoogde samenwerking op Nieuw- Guinea uitsluitend betrekking heeft op economische- en technisch-bestuur- ljjk terrein. TOKIO, 12 Juni Er is in de nacht van Donderdag op Vrijdag in de Ooste lijke en Westeljjke frontsectoren hevig gevochten, de stryd duurde vanmorgen nog voort. Terwijl de bestandsb'esprekingen te Panmoendjon aan de gang waren, werd er tachtig kilometer ten Westen van deze plaats hevig gevochten. De verbondenen poogden hier door de communisten bezette voorposten te heroveren. De communisten vielen de ten Noord-Oosten van Tsjorwon, in de centrale fontsector, gelegen buiten post „Harry" opnieuw aan, deze maal in bataljonssterkte. De aanval werd door Amerikaanse verdedigers afge slagen, evenals communistische aan vallen in het aangrenzende gebied van de zg. „ijzeren driehoek". Amerikaanse versterking baanden zich vanmorgen vechtend een weg naar hun in de post „Harry" belegerde wapenbroeders. In een communique der leiding van het Achtste leger, waarin dit wordt medegedeeld, wordt voorts nog ge zegd dat de communistische aanval lers zware verliezen hebben geleden. Grotewohls voorstellen goedgekeurd. BERLIJN, 12 Juni. De Oostduitse regering heeft haar fouten er kend en de voorstellen van het bestuur der Socialistische Eenheids partij om deze fouten te herstellen aanvaard. In een regeringsverkla ring is n.l. bekend gemaakt, dat de levensstandaard van de bevolking zal worden verhoogd en economische en andere maatrgelen tegen niet- communisten zullen vervallen. Het Oost-Duitse persbureau A.D.N., dat het communiqué publiceer de, meldde, dat volgens de ministers een van de fouten in het vijf jarenplan de verkeerde nadruk op uitbreiding van de zware industrie was. Premier Otto Grotewohl heeft nieuwe maatregelen voorgesteld om de economische moeilijkheden door achterstand bij de aflevering van landbouwproducten te herstellen, aangezien vroegere maatregelen met dit doel niet het gewenste resultaat hadden opgeleverd. De regering heeft Grotewohls voor- - stellen als decreten goedgekeurd. Zij houden in: Levensmiddelen kaarten voor iedereen met ingang van 1 Juli. Prijsverlaging van verscheidene le vensmiddelen met ingang van 15 Juni. Opheffing van dwangmaatregelen voor inning van belasting en bijdra gen voor sociale verzekering. Credieten op korte termijn voor particuliere zakenlieden. Goedkopere spoorwegtarieven voor bepaalde bevolkingsgroepen. Opheffing van ontberingen op so ciaal gebied. Ook is er een voorstel van teruggave van eigendommen en burgerrechten aan terugkerende vluchtelingen van het Westen. Dit geldt in het bijzonder voor boeren die zyn uitgeweken wegens moeilijkheden bij het drjjven van hun boerderijen. Verder zullen alle straffen worden herzien. De regering keurde de overeenkomst met de Evangelische Kirche goed. Zij verklaarde voorts, dat in de naaste toe komst wijzigingen moesten worden aan gebracht in het vijf-jarenplan, doch geen bepaalde maatregelen hiertoe werden nog bekendgemaakt. In Amerikaanse regeringskringen ver wacht men binnenkort Russische voor stellen met betrekking tot het herstel der Duitse eenheid. Deze verwachting is gegrond op berichten uit betrouw bare bron, die te Washington zyn ont vangen. Men acht het mogelijk, dat de Sow- jet-Unie het beginsel van vrye verkie zingen als uitgangspunt voor hereniging van Oost- en West-Duitsland heeft aanvaard. Volgens bepaalde inlichtin gen zouden de Westelijke hoge com missarissen in Duitsland binnenkort door de onlangs benoemde Sowjet Hoge Commissaris worden uitgenodigd deze kwestie te komen bespreken. Tumult tijdens Rotterdamse raadsvergadering. ROTTERDAM, 11 Juni. De gemeen teraadsvergadering te Rotterdam moest vanmiddag plotseling worden ge schorst, omdat er een hevig tumult was ontstaan op de publieke tribune. De vermaningen tot rust en kalmte van de burgemeester, mr G. E. van Walsum, bleken geen resultaat te heb ben. De burgemeester liet toen de pu blieke tribune ontruimen. De raad was bezig met de behande ling van een prae-advies betreffende het verstrekken van kledinggeld aan werklozen, en armlastigen. De eerste spreker was de C.P.N.-afgevaardigde, de heer M. Boshart geweest, die zich niet met het prae-advies kon vereni gen en critiek had geuit. Daarna ver kreeg de heer M. Frenkel van de P. v. d. A. het woord. Deze gaf zijn visie op het advies, dat echter verschilde met dat van de vorige spreker en naar toen bleek ook met de mening van een groep mensen, mannen en vrou wen, naar schatting een kleine dertig, die op de publieke tribune zaten. Scheldwoorden en krachttermen werden de raadszaal ingeslingerd en de verbaasde raadsleden zagen boven dien nog een papierregen neerdalen van pamfletjes. Jacht op smokkelaars van strategische materialen, EOME, 12 Juni De internationale politie-organisatie maakt jacht op een aantal Italianen en buitenlanders, die strategische materialen uit Italië naar Oosteuropese landen hebben gesmok keld. Onder de gesmokkelde strategische materialen bevinden zich grote voor raden aluminium en koper, alsmede kostbare voorraden tungsten en ura nium. De smokkelarij betrof o.m. ma terialen, die op grond van het Atlan tisch Pact aan Italië waren geleverd. Te Como bevinden zich reeds vijf Italianen in arrest. <D,e Radio- foengt oni t ZONDAG 14 JUNI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 Morgengebed. 9.15 Kerkzang en kerkmu ziek. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Kamermuz. 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.10 Lunchconc. 13.40 Boekbespr. 13.55 Koor- conc. 14.30 Gram. 14.45 „Madame Butter fly", opera (2e bedrijf). 16.05 Gram. 16.10 Katholiek Thuisfront Overal! 16.15 Sport- rep. 16.30 Vespers. NCRV; 17.00 Doopsge zinde kerkdienst. 18.30 Geestelijke liede ren. 18.50 Concertgebouw ork. 19.30 „Ge looft TJ dat"', caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Pro menade ork. 21.10 „Monsieur de St Ives", hoorsp. 21.55 Lichte muz. 22.05 „Mensen zoals wij". 22.20 Musette ork. 22.35 Act. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 8.00 Nws, weerber. en postduivenber. 8.20 Gram. 8.30 Voor het platteland. 8.20 Ne- derl. Volksliederen. 8.55 Sport- en post duivenber. 9.00 „Langs ongebaande we gen". 9.10 Gram. met toelichting. 9.45 „Geestelijk leven", caus. VPRO; 10.00 V. d. jeugd. IKOR: 10.30 Ned. Herv. Kerkd. AVRO: 12.00 Evt. postduivenber. Hierna: Metropole-ork. 12.35 „Even afrekenen, Heren!" 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Lich te muz. 13.35 Med. 13.40 Gev. muz. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr. ork. 15.35 Toneel beschouwing. 15.50 Orgel en piano. 16.05 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 „Tussen Kerk en Wereld", caus. 17.20 „Van het Kerkelijk Erf", caus. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nws en sportuitsl. 18.30 Hammond orgel. 18.45 „Spontane Reacties". 19.15 Weense muz. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gev. prog. 21.05 Cabaret. 21.30 Lichte muz. 21 55 Voordr. 22.10 Gram. 22.30 Kamerork. en solist. 23.00 Nws. 23.15 Reportages of gram. 23.2524.00 Dansmuz. MAANDAG 15 JUNI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.10 Sportuitsl. 8.20 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Lichte muz. 11.30 Herhaling Vossen jacht. 12.20 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Orgelconc. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Harp-ens. 13.45 Gram. 14.00 School radio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor da jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Dr ir L. J. Vroon: „Wat betekent rijstcultuur voor de Tropen?" 18.00 Harmonie-ork. 18.20 Sport. 18.30 Lichte muz. 18.45 Engelse les. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Gram. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 21.00 „Interna tionale Samenwerking". 21.15 Pignokw. 21.45 Gram. 22.05 Carillonklanken uit Ca nada. 22.20 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor do vrouw. 9.30 Gram. 11.00 Voordr. 11.15 Ka merork. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land en tuinb. med. 12.33 In 't spionnetje. 12.28 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Promenade-ork. en koor. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?", caus. 14.20 Gram. 14.30 Voordr. 14.45 Cello en piano. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Gram. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gram. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nws. 18.15 Amus. muz. 19.00 Muz. caus. 19.15 Repor tage of gram. 19.20 Cabaret. 19.45 Rege- rngsuitz.: Landb. rubriek: Het 13e In ternationale zuiveicongres. 20.00 Nws. 20.05 „Die lustige Weiber von Windsor", opera (gr.). 22.15 Voordr.-22.30 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Filmprogr. 23.45—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Pianospel. 13.30 Gram. 13.45 Pianospel. 14.00 Ork. conc. 14.45 en 15.00 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franss les. 18.15 Gram. 18.25 Fin. kron. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Zang en piano. 20.25 Gram. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Orgelsp. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4