Nieuws uit de Provincie. 'HR Ik li 1=141" GEREED VOOR DE VLOOTSCHOUW. BAAYENS UW OPTICIEN Burgerlijk Armbestuur wordt opgeheven. Aanleg straat en parkeer terrein. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Mosselcampagne begint 22 Juni Middelburg Goes. Zierikzee. AANBESTEDING Officiële Publicatiën Zaterdag 13 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 GRIJPSKERKE. In de raadsvergadering van Grftpsker- ke, sprak de voorzitter, burgemeester Bouman, een bijzonder woord van wel kom tot wethouder Geschiere, die na een ongesteldheid van enkele weken weer ter vergadering aanwezig kon zijn. De heer Cevaal sprak een woord van lof voor het werk van de dienst Bouw en Woningtoezicht naar aanleiding van het jaarverslag over 1952, maar wees an derzijds ook op het belang om in dit op zicht de zaken naar plaatselijke omstan- heden te beoordelen, en niet altijd cen traal. Een afrekening was ingekomen betref fende het aanleggen van de riolering in de Noordhoek en het Kerkplein met bij komende werken. De totale kosten be droegen f 15.464. Daar de lijkwagen door omstandighe den niet meer kan worden gebruikt, werd besloten een rijdende baar aan te schaf fen. Naar aanleiding van een brief van Ged. Staten werd in beginsel besloten tot opheffing van het B.A. m.i.v. 1 Jan. 1954. Tegen een door B. en W. opgemaakt ontwerp voorgevelrooilijn verordening be stond geen bezwaar. De heer Vlieger vroeg op grond van welke wet of veror dening hem destijds bij een vergunning tot aanleg van een dam voor zijn berg- schuur in de Jacob Catsstraat de ver plichting is opgelegd deze dam te ver narden met klinkers, daar het z.i. hier paritculier terrein betreft. De voorzitter zeide dat B. en W. zekere voorwaarden aan een vergunning kunnen verbinden. Is men het daar niet mee eens dan kan men bij de raad in beroep komen. Dit is niet gebeurd, zodat B. en W. de nodige maatregelen tegen Vlieger hebben geno men omdat hij niet aan de voorwaarden heeft voldaan. Hem is hiervoor meer dan voldoende tijd gelaten. De heer Vlieger zei het niet nodig te achten in beroep te komen. De heer Cevaal bepleitte uitbrei ding van de vuilnisophaaldienst tot de buurtschap Buttinge, wat door B. en W. nader zal worden overwogen. Tenslotte deelde de voorzitter nog me de, dat binnenkort vermoedelijk zal moe ten worden overgegaan tot onteigening van grond t.b.v. woningbouw. Het wach ten is nog op de uitslag van de onder handelingen over een tweede benodigd perceel van de heer L. Marinussen, welk overleg momenteel nog gaande is. IJZENDIJKE. De traverse wordt voorrangsweg. In de raadsvergadering van IJzen- dijke was onder de ingekomen stuk ken een bezwaarschrift van de N.C.B. tegen het parkeren van de autobussen tegenover de landbouwhuishoudschool. De voorzitter zei dat inmiddels de hal te naar de overkant is verplaatst. Het „Protestants tehuis" te Sluis zal een subsidie van f 150 ontvangen. Aan een 17-tal bewoners van wijk Rodenhoek zal bij eventuele aanslui ting op het electriciteitsnet een bij drage worden verstrekt tot f 200 per geval. De traverse van IJzendijke zal op verzoek van de- A.N.W.B. tot voor rangsweg worden verklaart. Van de heer E. Wijffels wordt 'n strook grond aangekocht voor f3,50 per vierk. m. om te dienen als uitweg voor de op de Gaaiperweide te bouwen woningen. Een verzoek van de hengelaarsclub om verlenging van de pacht van de Noordelijke vestinggx-acht bracht heel wat stof tot praten. In verband met de kostelijke vogels op dit water en de minder gunstige ervaring van het vo rige seizoen stelden B. en W. voor om alleen de Oostelijke zjjde in pacht te geven.. De heer van Kerkvoorde stelde voor het nog maar eens een jaartje te proberen, wat xiiteindelijk werd goed gevonden. De afd. IJzendijke van de Kath. Nat. Bond voor E.HJB.O. krijgt f 85,ver goed in de kosten van de gehouden cursus. ARTSENDIENST. De practijk van de artsen is Zondag %s. als volgt geregeld: Middelburg: Mevr. Pel, Rouaansekade 11, telef. 2585; Vlis singen: L. P. Boone, Badhuisstraat 24, telef. 2950; Goes: C. Griep, Ganzepoort- straat 6, telef. 2460; 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: P. Sta- verman, Clara's pad B 58, Heinkenszand, M. Kievit. Borssele, telef. K 1105-203 voor 's-Heerenhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: M. Kievit, Borssele, tel. K 1105-203 voor dokter Gelderblom en W. H. C. J. Lucas Luyckx, Werrie 16, 's-Heerenhoek voor dokter Folmer; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oost kapelle. telef. K 1188-276; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: L. Sloos, Middelburgsestr. A 61, Koudekerke, telef. K 1185-231; Tholen, Oud-Vossemeer en Poortvliet; L. D. A. Looysen, Tholen, telef. 49 en R. C. Renes, Oud-Vossemeer, telef. 19. APOTHEKEN. In de week van 13 tot 20 Juni zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Van der Harst; Vlissingen: Engering, Sin- "1, telef. 2025; Goes: Numans. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN. Van Zaterdagmiddag tot Maandagmor gen zal de practijk van de dierenartsen in West-Zuid-Beveland worden waarge nomen door Joh. Klaassen, Heinkenszand, telef. K 1106-288 en A. A. Elzerman, Goes, telef. K 1100-2233. WOLPHAARTSDIJK. In de raadsvergadering van Wolphaarts- dijk werd besloten de motorbrandspuit te laten reviseren. Aan het gemeenteper- soneel werd een z.g. ramptoelage toege kend, terwijl voor dit personeel werd vastgesteld de vacantie-uitkering 1953 en de tijdelijke ziektekostenregeling 1953. Tot lid van het B. B. (vacature G. Heijnsdijk) werd benoemd E. Zegers en tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim (vacature J. Slootweg) J. Moerland. Aan de Z.L.M. zal voor de lagere tuin bouwschool te Kapelle een subsidie wor den verleend van f 35.— per leerling. De verzoeken om subsidie van de Ned. mili taire bond Pro Rege, de centrale van Kath. militaire,tehuizen en de Ned. ver eniging voor landaanwinning werden afgewezen. De winkelsluiting werd, behoudens ho gere goedkeuring, zodanig geregeld dat de winkels op Zaterdag ook geopend mo gen zijn tot 19 uur gedurende de maan den April tot en met September. Besloten werd tot aanleg van een straat en parkeerterrein op het Villater rein. Nu, tengevolge van de watersnood, gelegenheid bestaat tot versnelde krot- opruiming besloot de raad tot aankoop van 11 beschadigde krotwoningen, waar voor nieuwe woningen gebouwd zullen mogen worden. Besloten werd een gemeentewerkman in vaste dienst aan te stellen en daartoe zo spoedig mogelijk een oproep te doen. Amerikaanse auto-rodeo te Axel. AXEL, 13 Juni De Axelse V.V.V. is er in geslaagd om Zaterdag 20 Juni a.s. op het V.V.Z.F.-terrein te Axel een „American sensation race" te or ganiseren met het optreden van een équipe van tien internationaal befaam de autocoureurs, die ieder een luxe auto berijden, waarvan het chassis gelijk is aan dat van een race-wagen. Het optreden van dit gezelschap, dat met deze gebeurtenis zijn debuut in Nederland maakt, belooft een specta culaire vertoning te worden, daar op het 450 meter lange parcours diverse hindernissen genomen dienen te wor den (een vuurpoel, houten schutting, springplar.l .en, e.a.). lllHllllinllllbHffinmlllllllllmlllllillWluUlullllfllllljlllllllllll.il SLAAPPILLEN „Wat gaat er nog alle maal gebeuren vanavond?" vroeg Karolus aan Slipper. „Jaspralc de lange ont dekkingsreiziger. „We gaan earst nog een fijn ritje ma ken en daarnadat zul len jullie nog wel zien!" „Ik mag U wel!" vervolg de de kraai. „U heeft alleen zo'n gekke pet op, die zie je hier niet elke dag. Waarvoor dient dat ding?" „Dat is een valhelm!" sprak Slipper die moeilijk zijn lachen kon houden. „Kijk, zie je, als er soms een wolkenkrabber omvalt en ik krijg hem boven op mijn hoofd dan gebeurt me niets!" Pieter en Karolus proesten het uit. Ze vonden het maar bar gezellig, schoven hun stoelen nog iets dichter bij de tafel en zogen af en toe eens flink aan het rietj e -dat in hun glas limonade stond. Dit laatste was helemaal verkeerd want de dikfeié Rolley had in de glazen van onze vrienden een klein pilletje gedaan en wat dat voor pilletjes waren merk ten ze al spoedig. Pieter begon tenminste te gapen en terwijl hij met zijn knuistje in zijn oog wreef zag hij dat aan de andere kant van de tafel z'n vriend Karolus ook al met wijd opengeklapte snavel zat. „Oei" zuchtte het beest. „Ik krijg 'n slaap heel verschrikkelijk!" „Ik ook" beaamde Pieter. „Ik begrijp er niets van, zo ineens". Ondertussen had Slipper de limonade met de ober verrekend en stond op. „Kom jongens!" riep hij vrolijk. „We gaan een stukje verder!" Pieter en Karolus stapten met slaperige gezichten in de auto en even later snorde de wagen weer over de weg. Er verstreken een paar minuten. Toen keek Rolley eens achterom en zag Pieter languit op de bank liggen met Karolus in zijn armen. Ze sliepen als rozen. CHR. SCHOOL TE HOEK BESTAAT 60 JAAR. HOEK, 12 Juni De Chr. school aan de Molendijk hield dezer dagen haar ouderavond en herdacht tevens het feit van haar 60-jarig bestaan. Vele ouders waren opgekomen om dit feit te berdenken. Het hoofd van de school, de heer Dieleman, hield een causerie over het begin en het ont staan van deze eerste Chr. school te Hoek. Hjj liet vooral uitkomen de moeilijkheden, die er waren, maar meest nog de grote offervaardigheid van de toen ook al meest „kleine lui den". In die periode van 60 jaar heb ben 6 hoofden van scholen hier ge arbeid. Thans is de school een drie- mansschool al moet zij moeite doen dit te blijven. In de pauze werd het werk der leei- lingen bezichtigd en een verversing aangeboden. Na de pauze werden door Foto-Kino- But xiit Terneuzen plaatjes vertoond uit de omgeving en van de Keuken hof met een film over de watersnood in Zeeuwsch Vlaanderen. Ingezonden Mededeling (Adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 2159 AXEL Jeugd-oriëntatierit. In het kader van de Veilig Verkeers-actie werd aan de plaat selijke commissie voor Veilig Verkeer een Oriëntatie-rit voor jeugdige wielrij ders gehouden in de omgeving van Axel. De parcourslengte bedroeg 16 km., de startplaats was op de markt te Axel, het eindpunt de jeugdherberg „Bleije Haghe", Er waren 46 deelnemers. De uitslag was als volgt: le pr. H. Francke; 2e prijs C. Faas; 3e prijs Ina Francke; 4e prijs P. Moorthamer; 5e prijs W. de Jonge. KAPELLE Junioren-afdeling damclub. Daar er van de zijde der Kapelse jeugd veel be langstelling bestaat voor de damsport, werd dezer dagen besloten met een juni oren-afdeling te starten. Verloren en gevonden. Toen het per soneel van de velling bezig was met het klaar maken van een partij kruisbessen, vonden zij eensklaps een gouden trouw ring. Er werd nagegaan van wie de partij bessen kon zijn en binnen een uur was de eigenaresse, Mevr. Westveer, weer in het bezit van de verloren ring. GRIJPSKERKE Een ei van 122 gram. Bij de heer A. de V., alhier, heeft een kip het gepresteerd om een ei te leggen, dat niet minder dan 122 gram woog. Misschien wel een Zeeuws reccord! Wie weet nog groter? HULST Tentoonstelling. Vrijdag 19 Juni wordt te Hulst een tentoonstelling ge opend van inzendingen naar aanleiding van de openbare prijsvraag voor een ontwerp van een nieuwe bekroning van de vieringstoren van de St Wllllbror- duskerk te Hulst. De tentoonstelling wordt in de burgerzaal van het stad huis gehouden. NIEUW VLIET Examen E.H.B.O. Voor het alhier ge houden EH.B.O.-examen slaagden mej. S. Brakman, mej. M. Geluk, I. Quaars, A. van Hoorn, P. Hoste, mej. M. Vergouwe, Iz. Vergouwe, mej. N. Vergouwe-de Back, mej. E. Hoste, mej. J. Klaassen-Hoste, J. de Hullu, mej. H. de Hullu, mej. C. Fas seur. Drie personen moesten worden af' gewezen. OOSTKAPELLE Verg. Chr. School. In de vergadering van de Chr. School heeft de heer S. de Visser afscheid genomen als bestuurslid, wegens vertrek naar Oostburg. In zijn plaats werd gekozen de heer K. Francke. Het bestuur zal met B. en W. en bestuur Chr. Lagere Landbouwschool een bespre king voeren betreffende het verschuiven van de aanvang der leergangen van April naar September. SCHOONDIJKE Geslaagd. Aan de Geref. Kweekschool te Rotterdam slaagde voor onderwijzeres mej. J. F. van Bortel te Schoondijke. slotkoersen amsterdamsche effectenbeurs medegedeeld door de amsterdamsche bank n.v., goes. Nederland 1947 96/ 96/ Dito, ondcraand. 310/ 311/ Dollarlening 1947 95/ 95/ Moeara Enini 509 509 Invest. Cert if. 98 97/ 98/ Bandar Rubber 90/ 90 Ned. 1962/64 cura 98)4 Deli Bat. Rubber 106/ 107 Grootboek 1916 96/ 96/ Kendeng Leuiboe 72 71/ 3/ k. Olie 1950 109)4 Oost Java Rubber 28/ 29/ Cult. 11. Ind. 15k 64$ a 64/ De Oostkust 105 164 Nat. Handelsbank 117/ 116/ Serbadjadi 43 44/ Ned. Handel Mij 162 160/ Holl. Am. Lijn 131/ 131/ A.K.U. 163/ 163/ K. J. Ch. Paketvrt Bergh's Jurg. 273 273 Kon. Boot 126Z 125/ Calvé Delft 121 120)4 lvou. Paketvrt 123/ 123/ Fokker 113 112/ Kon. Rott. Lloyd 123/ 123/ Berkel's Patent 161 104/ Ned. Sch. Unie 131/ 131/ Gelder Zonen 150$ 4 IS 0/ St.v. Mij Ned. 133/ 133 Kon. Hoogovens 160/ 161/ H.V.A. 100)4 100/ Ned. Ford 202/ 202 Java Cult. 52/ 53/ Ned. Kabelfabr. 213 212 Omtneren's Sch.vit 148/ 149 Philips' Gloeil. 157)4 157/ Vorstenlanden 19/ 19/ Do 6 cum. pref. Deli Bat. Mij 128/ 130/ wd. 110 139/ Deli Mij 94)4 95 Wilton-Fijenoord 174/ 174 Seucmbah 83 84/ Unilever 193/ 192/ Müller Co 159/ 159/ Biliton I rubr. 240B 242 Amsterd. Bank 169 170 Biliton II rubr. 182 182/ Escompto Bank Tweritsche Bank 69/ 68 Dordtsche Petr. 293/ 2931B 163/ 164/ Dito, pref. 298/ 297/ Rotterd. Bank 168/ 169/ Kon. Olie 310/ 310/ Overzeese Gas 91/ 91/ Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper BethL Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor intern. N ickel Keunecott Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Comp. Cities Service Cont. Uil Midcont. Oil Philips Oil Shelt Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 106106/ 13954 138/ 14/ 14/ 31/ 33 35J4 3454 4954 49J4 71/ 70 62L 58/ 58 UH 13/ 39/ 39/ 6434 65/2 2134 2254 46J4 467/4 26/ 26/ 37/ 3734 - 183* 79/ 80 53/ 56/ 56/ 5234 53 6534 67 20/ 21/ 25/ 5 23/ 23/ 2034 20)4 26/ 26/ ST. ANN ALAND Motorongevallen. De heer C. Stoutjes- dijk had het ongeluk, met zijn motor on der de gemeente Sint Philipsland de weg af te rijden, waardoor hij in de berm te recht kwam en over de kop sloeg. Hij werd ernstig aan zijn gezicht gewond, terwijl zijn nieuwe motor eveneens scha de opliep. Ook de heer Adr. Breure, die een neef met zijn motor liet rijden, had pech, want de bestuurder kwam ter hoogte van de boerderij van de heer A. Breure in het prikkeldraad terecht, waar door het stuur verbogen werd. Beide on gevallen liepen zonder persoonlijke on gelukken af. ST. LAURENS Heropening winkel. Burgemeester Baas opende Donderdagmiddag de geheel ge moderniseerde kruidenierswinkel van de heer G. de Regt aan de van Cittersstraat. De winkel, welke geheel opnieuw inge richt is maakt een keurige indruk. De le vensmiddelen worden zeer hygiënisch be waard, terwijl een mooi overzicht is ver kregen van alle artikelen. VEERE Bijzondere zangdienst. Op 19 Juli a.s. zal in de Herv. kerk een zangdienst wor den gehouden. Aan de dienst werken mee, het Herv. kerkkoor, het Jeugdkoor, alsmede het Herv. kerkkoor van 't Zand. Alle koren staan onder leiding van de heer Jan Kwist. In deze zangdienst zal een speciale bewerking worden uitge voerd van het bekende lied Blijf bij mij Heer". De koren, in totaal 139 personen, zullen dit werk uitvoeren. Ringrqderij. Op Zaterdag 27 Juni a.s. zal de ringrijdersvereniging op het ter rein bij de Campveerse toren de jaarlijk se ringrijderij organiseren. Beiaard concert Vanavond zal de heer Jan Kwist, stadsbeiaardier van Veere, van 8-9 uur het 2e zomerconcert in dit seizoen op het carillon van het Veerse raadhuis geven. YERSEKE, 13 Juni. - De Zeeuwse mosselkwekers kunnen monsters mosselen aanbrengen om de kwaliteit te laten keuren. De ex porteurs hebben het voornemen, om op 22 Juni de handel op België te beginnen met de verhoogde kwa liteit. De mosselen van de Zandkreek en Ouddorp zijn goed van kwali teit en blank van vis. Ingezonden Mededeling (adv.) Uitvoering van zangschool van „Uit het Volk Voor het Volk". Van welke grote waarde de Gehrels- methode voor de muzikale vorming van het kind ls, is reeds lang bekend. Eens te meer is dit Donderdagavond gede monstreerd door de Middelburgse Zang school, uitgaande van de Kon. Vereni ging „Uit bet Volk Voor het Volk". Onder leiding van de heer en mevr. Kuiler hebben de verschillende klassen van deze school meegewerkt aan een openbare les, die In de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg werd gegeven. Het ls steeds weer een lust om te zien en te horen hoe de kinderen spelender wijs practlsch-, maar ook theoretisch muziekonderwijs krijgen en hoe ze daar bij alle schroom, die vooral bij persoon lijk „optreden" zo fnuikend kan zijn, af leggen. Het ls dan ook heel goed te be grijpen, dat ook zoveel onderwijskrach ten deze kostelijke methode gebruiken, die niet in de eerste plaats het aanle ren van wat versjes beoogt, maar een complete muzikale opvoeding. Na de demonstratie, die de eerste twee klas sen gaven, zongen de grotere leerlingen verdienstelijk een drietal liederen. Ook de blokfluitklas bracht een aardig num mer ten gehore. Voo» de pauze voerde men nog uit een bewerking van „Die winter is vergangen" door Jan Kuiler. Na de pauze liet met een cantate voor kinderkoor: „Walcheren" horen. De tekst hiervan schreef mevr. v. d. Broeke-de Man. Jan Kuiler schreef de muziek. De tekst was voorzien van be koorlijke, vaak vlotte melodieën, die door alle kinderen heel aardig werden gezongen. Een dankbaar applaus van de aanwezigen (de Concertzaal was geheel bezet) en bloemenhulde, vertolkten de waardering voor hetgeen zowel dooi kinderen als leiding deze avond werd gepresteerd. Geslaagde lyceïsten. Aan het Goese Lyceum zijn ge slaagd voor het diploma H.B.S. A; Wilhelmina Braam, 's-Heer Abtskerke; Leo Burger, Goes; Hermina Elenbaas, 's-Heer Hendrikskinderen, Catharina de Jonge, Wissenkerke; Magda van de Linde, Kattendijke; Gerand de Roo, Kapelle; Johan Schipper, Kloe- tinge. Geslaagd. Voor het diploma kraamverzorgster slaagde in Hilversum mej. N. Maar- tense vroeger alhier. Schorplanten in perzikenkas. Toen de geëvacueerde groenten- en fruitkweker L. dezer dagen op zijn drooggepompt land een kijkje ging nemen en in zijn perzikenkas kwam, trof hij daar al zijn perzikenplanten dood aan, maar toch was er nog le vend groen in de kas, want diverse schorplanten bleken daar wortel te hebben geschoten als zeekraal en lamsoren. Merkwaardig was verder, dat hij in zijn boomgaard, waarin alle bomen dood waren, zijn moerbeiboom nog in goede staat aantrof. Deze boom staat mooi in het blad, terwijl er tal rijke vruchten aanhangen. Of deze laatste echter tot rijpheid zullen ko men, moet nog worden afgewacht. ZOMERAVONDVOETBAL. Programma voor de volgende week. Rayon Middelburg: P.G.Z.Olympia: B. e. v. E.—PJZ.C.; V.S.V.—Z.C.F.; Pin gelaarsFocus; StavastE.M.V.V.V. Rayon Vlissingen: B.S.C.S.B.L.V.; G. P.C.—V.A.W. n; Coal 52 I—V.A.W. I; V. S.T. I—V.S.T. n Rayon Goes: Gem. WerkenKeurings dienst; P.T.T.—Ford S.C.; V.V.Z.B.—C.K. B.; Comb. N.S.Veteranen Goes Bouwrijp maken industrieterrein te Terneuzen. In het gemeentehuis te Terneuzen werd door de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht ln Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen aanbesteed het bouwrijp maken van een industrieter rein, gelegen tussen de Baandijk en de spoorlijn te Terneuzen. De uitslag was als volgt: L. v. d. Klippe, Vlissingen f 149.000; fa Bunschoten, IJzendijke f 143.656; P. de Regt, Terneuzen f139.940; M. P. Hol, Kloosterzande f 139.847P. Mollet, te Hoofdplaat f135.900; Luëasse en Sponselee, Wals oorden f 135.000P. A. Ramnieloo, Phi lippine f131.840; J. de Oude, Biervliet f 129.975. De gunning is aangehouden. Bouw pootaardappelbewaarplaats te Terneuzen, De door het architectenbureau Fraan- je te Goes gehouden aanbesteding van de bouw van een luchtgekoelde poot aardappelbewaarplaats op het indu strieterrein te Terneuzen had de vol gende uitslag: P. Matthijssen, Axel f 73.200Th. Bolssens, Clinge f 73.000; J. C. de Vos, Zaamslag f 71.000; R. Bleijenbergh, St Jansteen f 70.500; Gebrs de Theije, Ter hole f69.100; F. Lensen, Axel f69.000; J. Kolijn, Terneuzen f 68.750; J. v. d. Veen, Terneuzen f 68.300; Gebrs de Bruijne, Terneuzen f 66.760; Gebrs v. d. Poel, Terneuzen f 66.200; S. Mielen te Terneuzen f 66.000; P. Rinders, Hoek f65.850; W. Hamelink, te Tei neuzen f 64.690. Raming f 7L916. Dc urining is aangehouden. Vele schepen, die zullen deelnemen aan de Kronïngs-Vlootschouw, die door Koningin Elizabeth II op 15 Juni a.s. zal worden afgenomen, liggen reeds op de rede van Spithead, het verzamel punt voor de „deelnemers*'. Op de voorgrond ziet men de Rus sische kruiser „Sverdlov" (10.000 ton); achter dit schip ligt het Britse vlieg tuigmoederschip „Indomitable'*; op de derde r(j, de Britse kruisers „Sheffield" (links) en de „Swiftsure" en op de achtergrond de torpedojager „Dia mond" en de krnisers „Apollo" en „Manxman" (rechts). B. en W. van Oost- en West-Souburg, maken bekend, dat de her-ijk van maten en gewichten :n deze gemeente zal plaats hebben op 1 Juli 1953 in het gemeente huis van 10-12 en van 13-15 uur voor hen wier geslachts- of firmanaam begint met een der letters A t/m M, en op 2 Juli in het gemeentehuis van 10-12 en van 13-15 uur voor hen wier geslachts- of firma naam begint met een der letters N t/m Z. De her-ijkplichtigen worden er verder op gewezen dat: Ie. de maten, en gewichten schoon, droog roestvrij moeten worden aangebo den om onderzocht te kunnen worden. 2e de maten en gewichten voor 1 Octo ber 1954 gestempeld moeten zijn met de letter V en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten her-ij Ken aan het ijk- Kantoor te Middelburg op de 2e Donder dag en de daarop volgende Vrijdag van elite maand. Oost- en West-Souburg, 13 Juni 1953. Afwikkeling schulden en vorderingen tussen Nederland en Griekenland. De Nederlandse Bank N.V., kantoorde- viezenvergunningen te Amsterdam deelt mede, dat getracht wordt tot afwikke ling te komen van bepaalde schulden en vorderingen tussen Nederland en Grie kenland. Teneinde te kunnen antwoor den op de door de Griekse autoriteiten gestelde vragen, wordt belanghebbenden verzocht een opgave te doen van hun vorderingen en schulden ontstaan voor 1 Juli 1950. Deze opgaven worden voor 30 Septem ber 1953 per brief ingewacht bij de af deling Aangifte/Aanbieding van het kan toor Deviezenvergunningen, Damstraat 13-15, Amsterdam, onder vermelding van: 1. Volledige naam en adres van de Ne derlandse crediteur c.q. debiteur, 2. Volledige naam en adres van de Griekse crediteur c.q. debiteur, 3. Bedrag en geldsoort waarin dit be drag is uitgedrukt, 4. Aard van de vordering c.q. schuld verplichting, 5. Datum van het ontstaan van de vor dering c.q. schuldverplichting, 6. Eventuele andere bijzonderheden.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2