Nieuws uit de Provincie. Vele projecten ter bestrijding van werkloosheid in Zeeland -<^SacX Desertie van Zeeuwse militairen BURGERLIJKE STAND DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Vlaar dingen helpt Wolfaartsdijk. Goes. Jac. Meeuwissen een goed adres! Woensdag 10 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina S Uitvoerige nota van Ged. Staten Ontwikkeling der werkgelegenheid nog vrij onoverzichtelijk MIDDELBURG, 9 Juni. Ged. Staten van Zeeland hebben de Prov. Staten een uitvoerige nota doen toekomen, die mededelingen bevat om trent getroffen maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid in onze provincie. Het werk der Prov. Commissie voor de Werkgelegenheid tot I Juni wordt in deze nota breedvoerig omschreven. Uiteraard is de situatie op dit punt na 1 Februari j.l. belangrijk gewijzigd, maar toch konden di verse objecten, voorbereid ter bestrijding der werkloosheid, in uitvoering worden genomen. Een flink aantal andere werken werd door de Commis saris voor de Werkgelegenheid aang ehouden. Ged. Staten delen o.m. mede, dat een bedrag van f 16.200.is ontvan gen als subsidie voor hulppersoneel t.b.v. de voorbereiding der extra- werken. Er werden extra middelen beschikbaar gesteld van Rijkszijde voor op korte termijn uit te voeren projecten in het kader van de z.g. 1 Maart-actie, d.w.z. werken, waarbij op 1 Maart 1953 „de schop»in de grond gestoken moest zijn". Vóór deze datum verleende het Coördinatie-College voor Openbare Werken (C.O.W.) al subsi die voor de aanleg van een rijwiel pad op Sint Philipsland, aanleg van rijwielpaden bij de Brabantse grens en verbetering der bestrating op ge noemde plaats. Op Maandag 2 Fe- burari zou orden begonnen met de verbetering van de weg Sint Anna- landStavenisse, waarvan de kosten op f 540.000.werden geraamd. Ten gevolge van de ramp kon hier niets van komen. VELE SUBSIDIES TOEGEZEGD. In het algemeen waren er al heel wat subsidies toegezegd. In de eerste plaats betrof dit de verbetering van de ringweg bij Poortvliet (kosten f 350.000.de verbetering van de rondweg te Tholen (kosten f 220.000) met toezegging van extra bouw volume voor de bouw van zeven woningen ter vervanging van huizen, die bij de doorbraak in het stadje verdwijnen moesten en de verbe tering van de havenbeschoeiing te Tholen (kosten f 120.000. Dit laatste geschiedde, nadat de directie van de Prov. Waterstaat had gerapporteerd, dat ook bij een ev. kanalisering van de Eendracht als onderdeel der nieuw te maken Ant werpenRijnverbinding de Thoolse haven wel zal blijven bestaan. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen werd subsidie toegezegd voor de afgraving van de Armendijk te Axel, met aan leg van speelveld en parkeerterrein, ophoging van laag weiland en het maken van groenstroken. De geraam de kosten bedragen f 297.000.Het werk is in uitvoering. Dat is ook het geval met het riolerings- en bestra tingsplan te Groede (kosten f313.280). Een subsidie van f 280.000.werd hiervoor voorlopig toegekend. Het subsidie voor de verbetering van de traverse in Groede werd voorlopig ingetrokken. ZUID-BEVELAND. Ook voor objecten op, Zuid-Beve land werden de nodige bijdragen toe gezegd. Allereerst voor de verbete ring van de weg Hoedekenskerke Kwadendamme over een lengte van 2600 meter (kosten f220.000.) en ver volgens voor onderhoudswerken aan de Rijksweg (geschatte kosten 195.000 gld.), waarin echter ook een bedrag van f28.000.is verwerkt voor her stel van oorlogschade te Breskens. Van alle bovengenoemde werken werd het subsidiepercentage slechts voorlopig bepaald. De betrokken ge meenten of waterschappen kunnen er echter op rekenen, dat door de uitvoering van de werken in hun financiële positie geen moeilijkheden zullen ontstaan. AANVRAGEN INGEDIEND, Ged. Staten delen voorts mede, dat voor een aantal ander werken een aanvraag is ingediend. In Oost Söeeuwsch-Vlaanderen betreft dit in de eerste plaats het leggen van een stam- riool t.b.v. het uitbreidingsplan-West In Axel, waarvan de kosten op f 120.000 worden begroot. Dit werk wordt drin gend noodzakelijk geacht. Een bijzonder belangrijk project is het maken van een zuiveringsinstallatie door de gemeente Huist, Clinge (inclu sief Clitex) en Sint Jansteen, met riole rings- en bestratingswerken c.a. De kosten daarvan worden op f 965.000. geschat. Over de financiering moeten de gemeenten nog overeenstemming bereiken. Er werd goedkeuring verleend voor de uitvoering van egalisatiewerkzaam heden en het graven van sloten op on geveer 250 ha in de Braakman gele gen grond, met welk karwei een bedrag van f 123.600.— gemoeid is. In West Zeeuwsch-Vlaanderen werd voor ver betering van de ringdijk Cadzand dorp- Cadzand badhuis subsidie verzocht, en op Noord-Beveland voor het verhogen en verzwaren van een deel van de zee dijk van de Nieuw-Noord-Beveland- polder. RUILVERKAVELING-INPOLDERING Ged. Staten maken in deze nota ook officieel wereldkundig, dat zjj op 17 November 1952 hij de Centrale Cul tuurtechnische Dienst een aanvrage tot ruilverkaveling van het gehele eiland Tholen hebben ingediend. Na de ramp heeft genoemde Dienst echter Ged. Staten gewezen op de in bewer king zjjnde wettelijke bepalingen ten gevolge van de ramp. De hoofding.-directeur van de Prov. Waterstaat ontving opdracht te advi seren omtrent de mogelijkheid en de wenselijkheid van indijking van de Pluimpot op Tholen (St. Maartensdijk- Scherpenisse). Tenslotte bevat de nota de mededeling, dat, aangehouden is de uitvoering van de volgende werken: verbetering ringweg Poortvliet, idem rondweg (doorbraak) Tholen, idem ha- venbechoeiing Tholen, idem Hoedekens kerkeKwadendamme. De mogelijk heid van uitvoering is afhankelijk van de ontwikkeling der werkloosheid, die thans nog vrij onoverzichtelijk is in de betrokken gebieden. Aanrijding Goes. Dinsdagmiddag omstreeks kwart over een is op de hoek Agnesgang-Westwal de ruim 60-jarige C. Raas uit Heinkenszand aangereden door een motorrijwiel. De man, die op de fiets uit de richting Mid delburg kwam, wilde de Agnesgang in draaien, doch heeft blijkbaar niet gelet op het naderende verkeer. Juist op het moment, dat hij de Rijksweg overstak werd hij door de motorrijder F. Dees uit Krabbendijke aangereden. Zowel de heer Raas als de motorrijder kwamen te val len waarbij beiden vrij ernstig werden gewond. De heer Raas werd, na behan deld te zijn door dokter Bruynzeel, naar het ziekenhuis St Joanna overgebracht, doch kon, na verbonden te zijn, weer huiswaarts keren. Motor en fiets werden ernstig beschadigd. Ingezonden Mededeling (adv.l SLIPPER! ZE LEVEN!! „Als je me nou!" kraste Karolus. „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Die man is bang voor ons!! en daar is geen enkele reden voor.We zijn geen ech te mummies!!" riep hij de huisknecht nog na maar toen begon de man nog harder te rennen. Pieter haalde zijn schouders op, slenterde de rest van de trappen af en stond een kwartier later met Karolus op straat voor het flatgebouw te bedenken wat er nu moest gebeuren. Hij schonk weinig aandacht aan de enorme grote luxe auto die vlak bij hen geparkeerd stond .Er zaten twee mannen in, die wij al eens eerder hebben ontmoet: Rolley en Slipper de ontdekkingsreizigers, maar ze waren het helemaal niet met elkaar eens: „Luister!" sprak Slipper „Ik wens op een eerlijke wijze mijn brood te verdienen. Als die mummies weg zijn, zoals in de krant staat, wil ik daadwerkelijk meehelpen bij het opsporingswerk. Daarom ga ik naar meneer Schimmel toe!" „Ja maar!" bromde de dikke „Dan moeten we natuurlijk die twee millioen teruggeven en ook deze mooie auto ver kopen. Nee ik ga niet!" „Je gaat wél!" zei slipper. „Ik ga niet!" snibde Rolley „wel" ,niet" „wel" „niet"toen draaide Rolley zich kwaad om en staarde met een somber gezicht het raampje uitineens werden zijn ogen groter en groter, zijn mond viel wagenwijd open en met trillende stem zei hij: „Sliperze leven!" 00K IN GROTE LUXE DOZEN VAN 50 STUKS Tijdens de watersnood. DEN HAAG, 9 Juni. Het Hoog Militair Gerechtshof behandelde van morgen de zaken tegen drie sergeanten uit Zeeland, twee van de K.L. en één van de Kon. Luchtmacht, die zich tij dens de watersnoodramp aan de dienst onttrokken zouden hebben. Hte waren de sergeanten L. v. d. G. uit Middelburg, C. J. uit Souburg en J, K. uit Souburg. De eerste twee waren door de krijgsraad te velde Zuid ver oordeeld tot vijf maanden gevangenis straf met aftrek, K. had drie maanden met aftrek gekregen. Zjj waren op 1 Februari 1953 te Rit- them met hun onderdelen ingeschakeld by het dichten van een djjk, en zonden In de nacht hun posten hebben verla ten. De advocaat-fiscaal was van mening dat, hoewei de Inlichtingen over de be klaagden zeer gunstig waren, zjj had den gefaald op het momenta dat het er op aan kwam. Hij vorderde tegen de G, en J. zes maanden met aftrek en terug zetting tot de rang van soldaat laagste klasse en tegen K, 3 maanden met af trek en terugzetting. De raadsman le It. W. G. Tibben uit Kampen, zelde, dat de drie tot een uur of twaalf 's nachts gewerkt hadden en toen waren „afgeknapt". Ze waren toen Inderdaad weggegaan en hadden de fout gemaakt de commandant niet te waarschuwen. Ten aanzien van K., waarover een zeer gunstig rapport was uitgebracht, zeide hij o.m. nog, dat op een gegeven moment een waterschout by K. gekomen was, die zei: „Het is wel aardig wat jullie hier doen, maar het is niet nodig". SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door du AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. isv-vicrland 1947 Jiollai lening 1947 Invest. Cert if. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1916 Ned. Handel Mij A.K.U. Berkel's l'atent Bergh's Jurg. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips.' 'Gloeil. f.' cum. pref. Umlcver Witon-Fijeuoord Biliton I rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. Biliton H rubr. Dito, onderaand. Moeara Enim 97 97 95# 95# 97# 97# 98# 96# 96# 114 115# 61# 63# 160 162# 161# 162# 102 103# 273 273 120 120# 111# 113# 151 151 158 160 202 202 214 214 157# 158# 140# 140# 190# 192# 172 174# 238 288# 290 294# 307# 181 178 307# 308# 509# 510 A'dam Rubber Banadar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn K. J. Ch. l'aketvrt Kon. Boot Kon. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch. Unie Oinmeren's Sch.vrt Stv. Mij Ned. Java Cult. N.I.S.U, Vorstenlanden H.V.A. Deli Bat. Mij. Deli Mij Senembah Müller Co Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank Overzeess Gas 9597 9090/ 105/ iosy2 69% 69 28% 29 101 101 42% 43 116 116# 127 126*4 123# 123# 124# 124# 131# 131# 148# 148# 133 47# 18# 97 133# 51 83# 19# 100# 125# 127 91 92# 81# 83# 158# 159# 169# 170 70% 70% 168169# 163 163# 90gxd 91 Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motor» Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Nash Kelvinator Stand. Brands Rep. Steel U.S. Steel North. Am. Comp. Cities Service Philips Oil Cont. Oil Midcont. Oil Shell Union Baltimore Tide Water Miss. K. Texat Pennsylvania New York Centr. Canadian Pac, 53# Officiële opening Medisch Centrum te Goes. GOES, 9 Juni Zaterdag 27 Juni a.s. zal de officiële opening plaats vin den van het nieuwe gebouw van de Stichting „Het Medisch Centrum" te Goes. De opening zal geschieden om 2 uur ter plaatse van het Centrum gebouw, Beatrixlaan 24. Geslaagden Pitmanschool te Goes. GOES, 9 Juni In de Pitmanschool te Goes werden vanwege de Ned. Unie voor practijk-examens in stenografie en machineschrijven, gevestigd te Rot terdam, examens afgenomen in steno grafie en machineschrijven. Het diplo ma stenotypiste kon worden uitgereikt au V C. u. Mieras te Goes. Het diploma kan toorstenograaf (130 letters p. minuut) aan: Joh. Fr. Baarends, L. J. van Bo ven, R. C. M. Hopmans, W. S. J. Moer- mond, allen te Goes. D. Smallegange, Biezelinge. Th. P. Verhallen, Rilland Bath. S. Meulbroek, Yerseke. J. van Alten, 's-Heer Arendskerke. E. C. de Back, Goes. A. L. den Engelsman, Le- wedorp. Iz. Reyerse, Wolfaartsdijk. C. A. Roosen, Goes. P. Speijkers, Nieuw- dorp. C. P. van der Vliet, Goes. C. Wa genaar, Krabbendijke. Pr. Wiskerke, Nieuwdorp. R. J. Adr. den Boggende, Terneuzen. Het dipl. kantoortypist(e) kon worden uitgereikt aan: G. C. Haas donk, Goes, E. v. d. Poel, Oudelande, Adr. Dekker, Wolfaartsdijk. P. Faasse, Goe. T. C. Kaaisteker, Goes 's-Heer H. Kinderen. G. A. Rouw, Goes. J. D. van Stee, Yerseke. J. N. IJzerman, 's-Heer Arendskerke. C. Wagenaar, Krabben dijke. WOLFAARTSDIJK, 8 Juni. Zaterdag middag arriveerde bij de kleuterschool te Wolfaartsdijk een vrachtauto, een station car en een luxe auto, afkomstig uit Vlaar- dingen en beladen met allerhande mate riaal voor de jeugdverenigingen. Vlaar- dingen heeft kort na de ramp Wolfaarts dijk geadopteerd en het resultaat van hetgeen C.JJM.V. en C.J.V.F. hebben bij eengebracht is Zaterdagmiddag over handigd. Het was geen kleinigheid. Er kwamen een orgel, boeken voor de bibliotheek, studieboeken, twee voetbalspelen, ver vaardigd door de knutselclub, Bijbels en zangbundels, koppen en schotels, een ten nisspel met tafels, kortom een complete uitzet voor een verenigingsgebouw. De hulpcommissie Vlaardingen (HU- CO) droeg dit alles eerst over aan de voorzitter van het Centraal Bestuur van Vlaardingen. Daarna bood deze met een geestige speech alles aan, waarbij steeds een symbolische overdracht plaats vond. Hoewel Vlaardingen had verzocht geen dankwoorden te spreken, konden de voor zitter van de C.J.M.V. en de presidente van de C.J.V.F. niet nalaten hun hartelij ke dank voor deze spontane hulp uit te spreken. Ds Ponsteen sprak vervolgens namens de Herv. kerkeraad, wika de Vlieger namens de Prov. commissie der C.J.V.F. en de heer C. J. de Jonge na mens de Prov. Commissie der C.J.M.V. Aan de Vlaardingse C.JM.V. werd als herinnering een schilderij aangeboden, vervaardigd door D. Sandee, terwijl de C.J.V.F. een wandbord met inscriptie ontving. Tenslotte werd een bezoek aan de Herv. kerk gebracht, alsmede aan de dijken, waar doorbraken ontstonden. Slepersknecht gewond te Middelburg. MIDDELBURG, 8 Juni. Toen van morgen de slepersknecht J. A., die op een bandenwagen, bespannen met twee paarden, aan de Loskade stenen had geladen, het voertuig wilde op klimmen, terwijl de wagen al reed, is hij gevallen. A. zag het voorwiel over zijn klomp gaan en kwam zodanig te recht, dat een achterwiel over zijn bovenarm reed. Hij kreeg enkele vleeswonden en de gemeentegenees heer, dokter P. J. C. v. d. Slikke, acht te het raadzaam de man naar het zie kenhuis over te brengen. Aanbesteding. Op het gemeentehuis werd aanbesteed het bouwen van een zij gevel aan de woning van Wed. M. van Leeuwen. Ingeschreven werd als volgt: Fa A. Standaert, Eede f 3467.—; Gebr. de Wispelaere, Aardenburg f 2940.A J Dierick-Ghuis, Aardenburg f 2890.—.' BORSSELE Wedvlucht „De Scheldevliegers". De P.V. „De Scheldevliegers" heeft Zaterdag een wedvlucht vanuit Noyon gehouden, afstand 212 km. De uitslag luidde: 1, 3 en 9 Nieuw-Duynkerke; 2, 4 en 13 Verrijzer- Meulenb.; 5 en 11 M. Welleman; 6 en 12 J. Duynkerke; 7, 8 en 14 P. Deurloo- 10 C. Duynkerke. BRU1N1SSE Herbegraving. Op de nieuwe begraaf plaats van de heer C. W. de Jonge, die eind April overleed en toen aan de Vluchthaven begraven werd. Burgemeester Michaelis herdacht de heer de Jonge als vooraanstaand burger en om zijn onvermoeide ijveren voor het Gemeentelijk Verenigingsgebouw. De heer Jan Kik sprak namens de Mu ziekvereniging KU MET HOPE, de heer A. Flohil namens Landbouwbelang. Ds van den Brink las een gedeelte van Openbaringen 21 en sprak naar aanlei ding daarvan. De baar werd gedragen door leden van de Muziekvereniging Nu Met Hope. Burgemeester de Jonge van St Philips land dankte voor de belangstelling aan zijn broer bewezen. HEINKENSZAND Uitslag prfjzen burgemeestersfeest. Poorten; 1. Buurt bij A no 90; 2. Buurt bij A no 119; 3. Westerstraat; 4. Kerklaan; 5. Julianastraat; 6. Vijfwegen. Straatversiering: Kerklaan no. 1 (ver lichting no 2); Dorpstraat no 2 (verlich ting no 1); Clara's pad no 3 (geen ver lichting) Gevelversiering; 1. W. Houtzager; 2. A. Rijk; Tuinversiering; 1. Bij C. Nijsse; 2. Bij dr Staverman. Etalagewedstrijd: 1. G. Wisse; 2. Gez Tramper; 3. A. Heijboer. Versierde paarden: 1. F. de Roo; 2 M Martens; 3. A. Latnmers; 4. Jac. Verdonk- 5. Ko Hoondert. Volksspelen: Stoeltje rijden met paar den: 1. B. Simonse; 2. Jan Simonse; 3 A Lammers. Kussengevecht: 1. Jo Nieuwenhuüze; 2. A. Dekker; 3. C. Zuidweg. Hinderniswedstrijd met motoren:' 1 P Bolle; 2. F. Bliek; 3. J. Wirtz. Balionwedstrijd: 1. Mar. Zuidweg; 2 M Raas; 3. Alb. Grim. Touwtrekken: Winnaars waren de jon geren. KAPELLE Onderling damkampioenschap. De dam club „Kapelle-Biezelinge" heelt in de af gelopen winter onderlinge damwedstrij- den georganiseerd. De uitslag hiervan fs als volgt: 1. C. van Liere, 38 p.; 2. A. v. d. Schraal', 33 p.; 3. J. Mol, 32 p.; 4. I. op 't Hof, 25 p.; 5. C. van Overloop, 25 p.; 6. J. Ganseman, 25 p.; 7. Chr. Korstanje, 24 p.; 8. J. de Neef, 24 p.; 9. L. van Wei, 23 p.; 10. J. op 't Hof, 19 p. ST. ANN ALAND „Gevleugelde vrienden". De P.V. „Ge vleugelde Vrienden" heeft Zaterdag j.l. een wedvlucht gehouden vanuit Noyon ten bate van de kankerbestrijding. De afstand was 238 km. De uitslag: 1, 2 en 3 A. Seeters. Aanbesteding. Door het bestuur van het waterschap St Annaland werd aanbesteed de levering van 1000 ton grint. De laagste inschrijver was Verschoor's Zand en grinthandel te Rotterdam voor f 435. per ton. De laagste inschrijver voor het vervoer was de fa A. P. Heyboer en Zo nen, alhier, voor f 110.per ton. VEERE 60 Jaar getrouwd. Op 7 Juni was het 60 jaar geleden dat de heer Jac. de Rooy met z'n vrouw in het huwelijksbootje stapte. Ter gelegenheid hiervan bracht de muziekvereniging Veere's Genoegen het echtpaar Zaterdagavond een serenade. WEMELD1N GE Aanrijdingen. Mej. K. alhier werd door een auto, bestuurd door v. G. aange reden op de Zuidelijke Achterweg alhier, met het gevolg dat ze met lichte verwon dingen door de chauffeur van de auto werd thuis gebracht. Mej. v. B. op weg naar de kent werd aangereden door de motorrijder M. Ook deze kwam er wonder boven wonder met enige kneuzingen af. WESTKAPELLE Flamingo in de kreek. In de kreek te Westkapeile werd Zondag een grote vreemdsoortige vogel aangetroffen. Het bleek een Flamingo te zijn, die ongetwij feld ergens een gedwongen verblijf is ontvlucht. Een afdwaling uit zijn oor spronkelijke omgeving is wel niet denk baar, daar de geboortegrond van deze vogel in Afrika ligt. In ieder geval bood deze fraaie, eigenaardige vogel aan velen een bijzondere attractie. i\ZENDl]KE Uitslag veekeuring. Eerste kalfskoeien: Aaltje v. E. de Milliano, 81 p.; Tiny v. dezelfde, 79 p.; Astrid v. A. A. Salomé, 78 p.; Bertha van Grenszicht v. Gh. van Waes; Moortje v. F. J. van Lierde, 76 p. Tweede kalfskoeien: Elsa v. E. de Mii- liano, 80 p.; Zanna v. H. Wijffels, 79 p.. Jans-v. dezelfde; Liza v. F. J. van Lierde, 77 p.; Cony v. dezelfde, 77 p. Derde kalfskoeien: Lena v. Herm. Wijf fels, 80 p. Vierde kalfskoeien: Trix v. Alb. van Waes, 78 p.; Julia v. F. J. van Lierde, 78 p.; Lize v. A. van. Waes, 76 p. Oudere koeien: Gonda v. G. Menue, 82 p.; Dana v. Alb. van Waes, 81 p.; Liza v. Gh. van Waes, 79 p. Kalfvaars: Dorp v. H. Wijffels. Deze kreeg nog geen punten toegewezen maar een geldprijs om zijn kwaliteit. ERSEKE 50-jarig huwelijksfeest. Morgen hoopt het echtpaar KostenWisse zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. De heer Kosten was jarenlang tuinman op de gemeente kerkhoven en voor 1940 commandant van de luchtwacht. Aanvoer Waddenmosselen. De aanvoer van mosselen van de Wadden is zeer ge ring. Verschillende mosselkwekers heb ben zelfs aan een lading genoeg en staken het zaad halen. De kwaliteit van het fijne zaad, dat erg moeilijk te vissen is, omdat het zo hoog op de zandbanken ligt, is zeer goed. Brandje. Gistermiddag brak brand uit in één der pakloodsen van het kreeften park Mieras-Adriaanse. Het personeel, dat de brand het eerst bemerkte, ver richtte de eerste blussing, waarna de brandweer de rest van de blussing met water uit de Oosterschelde voor haar re kening nam. De schade is gering. De oor zaak van de brand is nog niet bekend. Goede melker. De heer A. C. Boone, lid van de Postduivenvereniging, alhier, be haalde dit voorjaar reeds vier eerste prij zen met z'n duiven. Werkelijk een fraai resultaat. ZOUTELANDE Collecte. De opbrengst van de zakjes collecte voor het Ned. Rode Kruis be droeg f 108,10. Ongeval in de ambachtsschool. Maandagmorgen om kwart over tien had de leerling Schipper uit Kloetinge tijdens de timmerles het ongeluk, da: hij door een houtsplinter in zijn oog werd getroffen. De splinter was af komstig van een andere leerling, die op een afstand van anderhalve meter een stuk hout bewerkte. Het slachtoffer is in het ziekenhuis te Middelburg op genomen. Het is niet onmogelijk, dat hij het licht in het getroffen oog moet missen. AARDENBURG Uitstapje Chr. Zondagsschool. Ook dit jaar hebben de kinderen van de Chr. Zondagschool weer een uitstapje gemaakt. Zaterdag werd in auto's, door particulie ren gratis ter beschikking gesteld, een trip gemaakt naar de zeekust te Cadzand. Maandag werd een bezoek gebracht aan een boerderij in de Isabellapolder. Granaat onder nissenhut. Bij het slopen van de nissenhut van de heer W. Herman te Eede werd onder de betonvloer tussen het puin waarop deze was gestort een rechtopstaande granaat ontdekt. De slo per H. Raeman was met een pikhouweel pezig dit puin los te hakken toen hij op een stuk ijzer stootte. Ingezonden Mededeling (adv.). HAZET, MODEN. EN SIAALWAR ENFABRI EK EN TE ZEVENBERGEN Scheepvaartbeweging kanaal door Zuid-Beveland. HANSWEERT, 9 Juni In de maand Mei passeerden er in totaal door het Kanaal van Zuid-Beveland 6.304 sche pen met een inhoud van 2.667.504 ton. Daarvan waren 4.152 schepen van 1.890.607 ton geladen en 2.152 schepen van 776.897 ton waren ledig. Bij deze schepen waren o.a. 3.528 geladen mo torschepen van 1.276.329 ton en 1.513 ledige van 443.672 ton en 579 geladen sleepschepen van 603.281 ton en 313 le dige van 320.390 ton. Verder passeerden er 659 sleepboten en 50 coasters waarvan er 24 geladen waren en 26 ledig. Zeilschepen passeer den er in Mei niet. Tot de Rijnvaart behoorden 193 ge laden sleepschepen van 244.119 ton en 6 ledige van 6424 ton en 493 geladen motorschepen van 275.834 ton en 48 le dige van 41.490 ton, naar België en 108 geladen sleepschepen van 117.797 ton en 10 ledige van 12.504 ton en 360 geladen motorschepen van 232.725 ton en 54 ledige van 27.207 ton van België. Naar België passeerden er 2014 ge laden motorschepen van 734.249 ton en 486 ledige van 112.249 ton en 372 gela den sleepschepen van 395.797 ton en 59 ledige van 46.947 ton en van België 1.514 geladen motorschepen van 542.080 ton en 1.027 ledige van 331.423 ton en 207 geladen sleepschepen van 207.484 ton en 254 ledige van 273.443 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4.323 Nederlandse, 1.208 Belgische, 287 Franse, 256 Zwitserse, 2 Engelse, 215 Duitse en 13 Luxemburgse. Ingezonden Mededeling (Adv.) WONING-INRICHTING Zuivelstraat 15 - Bergen op Zoom Telefoon 765 Waar zijn onze schepen GROTE VAART. ARNEDIJK 9 te Antwerpen. BLOEMFONTEIN 8 Southampton/ Antwerpen. BLIJDENDIJK 9 te New York. HOOGKERK 9 te Vlissingen. JOHAN VAN OLDEBARNEVELT 9 Kp Bon/Southampton. KOTA INTEN 11 Hoek v. Holland verw. SIBAJAK 9 O.Z.O. Sydney. WILLEM RUYS 8 Suez/Port Said. AAGTEKERK 9 te Genua. ABBEDIJK 8 te Hamburg. ANDIJK 7 te New Orleans. LAURENSKERK 8 te Karachi. MUIDERKERK 8 te Marseille. NOORDAM 8 te New York. BOSCHFONTEIN 8 Mombasa/Aden. GAASTERKERK 9 te Thinotao verw. GKOOTE BEER 9 te Miquelon. GROOTE KERK 9 te Beira. INDRAPOERA 8 Brothers gepass./Aden. VEENDAM 8 ten W. Scillys. WATERMAN 8 ten W. Landsend. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 9 Juni: EQUADOR v. Gent. Vertrokken 8 Juni: STANWELL n. Ba- nias; MYSON n. Parijs. Gepasseerd naar Antwerpen 8 Juni: ALGENIB v. Buenos Aires; BREEZAND v. Sharpenes; MARTINI v. Loriënt. 9 Ju ni: TROMP v. Dublin; CAPR1 v. Rotter dam. Gepasseerd van Antwerpen 8 Juni: BOOTA n. Ystad; SURTE n. Rostock; 9 Juni: HHOGKERK n. Rotterdam; AR NEDIJK n. New York. MIDDELBURG. Geboren: Francina J., d.v. I. Leijnse en M. S. J. Lorier; Maatje R„ d.v. C. Vinke en M. J. van Meenen; Nicolaas A., z.v. P. Huibregtse en G. H. van Helvoirt; Marie A. E., d.v. C. J. Barth en M. Bergwerff; Maria A., d.v. J. C. Dooms en L. Joosse; Jacob J„ z.v. A. Co lijn en M. C. Heijdens; Nicolaas, z.v. A. Jacobse en J. de Bree; Freddy, z.v. P. J. van Schaik en C. Sturm; Klaas, z.v. M. van Belzen en L. A. Maas. Overleden; A. M. Seugling, 1 dag, d.v. G. M. Seugling en A. M. Rogmans; J. Castel, 85 j., geh. met N. Dellebeeke. KLOETINGE. Geboren: Everarda H. J„ d.v. J. A. Leemans en E. B. van der Pluijm: Johanna C„ d.v. C. van de Guch- te en P .den Engelsman; Jan, z.v. J. van de Linde en C. Minnaard; Maria L., d.v. C. A. Deurloo en E .L. Kramer. Ondertrouwd: C. M. Beije, 27 j. en W. Kuijper, 23 j.; D. Sinke, 64 j. en G. Beit- sma, 44 j. Gehuwd: D. D. van den Bout, 30 j. en T. C. Wouda ,24 j.; J. van Dalen, 31 j. en A. Ars, 21 j.; C. Burger, 25 j. en M. C. Sinke, 24 j. Overleden: J. Fossen, 57 j., echtg. v. C. Hoogesteger. KORTGENE. Geboren: Arjaantje N. M., d.v. W. H. van Houwelingen en G. A. Karreman; Geertruida B„ d.v. M. Clement en C. J. Poortvliet; Jacob P., z.v. P. J. Verburg en J. R. Verburg. Gehuwd: J. J. de Looff, 23 j. en E. van Hakken, 23 j.; A. de Smit, 42 j. en T. L. Bakker, 36 j.; J. J. Jasperse, 33 j. en A. L. Geldof, 33 j. te Wissenkerke. Overleden: S. W, Timmerman, 9 j., d.v. M. Timmerman en F. J. van Strien; T. E. Leenhouts, 75 j„ echtg. v. M. J. Con tant. OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Jacob J., z.v. A. Steketee en T D'Hont; Adriaan, z.v. J. Wanjon en A. Riekwel; Maria D„ d.v. H. Strobos en M. D. de Meuider; Jacobus L., z.v. L. J. Verberk- moes en M. Houtekamer; Gwendolyn N„ d.v. M. Visser en J. A. van der Haagen; Pieternella, d.v. P. van Sorge en J. Mat- thijsse; Jacob, z.v. C. van den Bosse en J. Baaijens; Sara G„ d.v. G. Krijger en M. van Keulen; Pieter, z.v. G. J. Zielman en A. Arendse; Antheunis A., z.v. L. F. Tissink en M. C. Baljeu; Stijntje H„ d.v. W. A. Verdoold en C. Dingemanse; Tliea M„ d.v. P. Kortekaas en J. P. Louws; Maria C., d.v. A. J. Luteijn en A. P de Bruijn; Cornelis, z.v. M. J. Rijnberg en M. A. Petersen; Jan C. A., z.v. P. Evers- dijk en C. de Jager; Joost, z.v. J. Jacobse en L. Cijvat; Walter C. M., d.v. J. H. Pothuizen en C. H. van den Berg; Debora, d.v. B. Bulthuis en T. Sinning; Adriaan M., z.v. M. H. Nagelkerke en A. Koens. Ondertrouwd: J. de Klerk, 24 j. en P. A. Louwerse, 24 j.; L. van den Driest, 23 j. en J. Suurmond, 27 j. Gehuwd: W. Vos, 28 j. en A. D. Groene- wege, 22 j.; I. van Sluijs, 25 j. en J. Suur mond, 25 j.; B. P. van Belzen, 27 j. en E. M. Wissekerke, 19 j.; G. Sturm, 28 j. en S. M. van Boven, 27 j.; F. A. Wisse, 27 j. en M. Janse, 23 j.; H. Jasperse, 25 j. en C. M. Louwerse, 33 j.; J. Sanderse, 27 j. en N. P. Passenier, 25 j. Overleden: C. Osté, 74 j.; M. Kasse, 19 j.; F. de Pagter, 69 j., echt. v. M. de Witte. SEROOSKERKE. Geboren: Jacomina H., d.v. W. Melse en D. N. Dekker; Abra ham, z.v. A. Maljaars en A. Harpe; Pie ter, z.v. W. Jobse en P. Dingemanse. Gehuwd: J. Maas, 21 j. te Middelburg en J. C. Flipse, 23 j.; P. C. Christiaanse, 22 j. en E. M. Dekker, 26 j. te Oostka- pelle. Gemeenteraad GROEDE. Verordening heffing rioolbelasting vastgesteld. In de raadsvergadering van Groede, die onder voorzitterschap stond van burgemeester J. C. Everaarts, werd be sloten de verordening tot heffing van rioolbelasting, vast te stellen op f 10.— per aangeslagene per jaar. Naar aan leiding van vragen van de heren J. J. Vinju en J. Casteleijn deelde de voor zitter hieromtrent nog mee, dat de aan- legkosten vanaf de hoofdleiding tot aan de voorgevel van het pand voor rekening komen van de gemeente. Daar Ged. Staten geen bezwaar hebben te gen deze voorlopige verordening zal ze zo spoedig mogelijk worden opgestuurd om bij K.B. te worden vastgesteld. Daar reeds meerdere huizen op min der dan 50 meter van de rijksweg af staan zal verzocht worden de in het uitbreidingsplan genoemde 200 meter door 50 meter te vervangen. Na de goedkeuring van het uitbreidingsplan werd deze korte vergadering besloten.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2