Integratie van het vervoer voor waarde voor het bestaan van Europa. Infiltratie van Indonesiërs op Nieuw-Guinea «r Huize „DovenvreugcT zal 11 Juli worden geopend* Officiële Publicatiën Geen vermoeide militairen KERK De Evangelische Kerk in Oost-Duitsland. Korea-vrijwilligers vertrokken» Hongaren moeten Catechismus hebben! DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Dinsdag 9 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 9 Den Haag bevestigti Nederlandse politieboot werd met mortiervuur bestookt DEN HAAG, 8 Juni. De vorige maand is gemeld, dat een kleine groep Indonesische militairen een poging tot infiltratie heeft gedaan op Nieuw-Gui- nea, waarbij enigen hunner z|jn gedood, en de overigen gevangen rfln genomen Van Indonesische rijde wordt het thans voorgesteld, alsof het hier geen poging tot infiltratie betreft, doch een stranding van uitgeputte militairen, die door zeestromingen uit de koers zijn gedreven. Naar aanleiding van deze tegenspraak deelt een officiële woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken mee, dat meer dan voldoende gege vens beschikbaar zjjn, die bewijzen, dat er sprake was van een bewuste poging tot infiltratie. Op zichzelf Is de Indonesische verklaring reeds zwak, omdat thans wordt toegegeven, dat Indonesische militairen op Nieuw-Gninea zHn geland, terwijl aanvankelijk zelf de mogelijkheid daarvan werd ontkend, om dat geen enkele militair in het zevende territorium zoek was. aan Den Haag bekend werden, zijn dan ook aan de Indonesische regering ter hand gesteld. Inmiddels werden uitvoe riger inlichtingen ontvangen waaruit duidelijk blijkt, dat hier sprake was van een doelbewuste poging tot infiltratie. Ook deze inlichtingen zullen aan de regering van Indonesië worden overhan digd. In de rubriek regeringsuitzendingen van radio Republiek Indonesië heeft het ministerie van voorlichting Zater dagavond de Nederlandse beschuldi gingen betreffende de infiltratie in Nieuw-Guinea verworpen. Men betreurt, dat de gebeurtenis door de 1^derlandse regering wordt opgeblazen en zelfs verdraaid, zodat gesproken wordt van een infiltratie in Nieuw-Guinea. Als antwoord op de Nederlandse beschuldigingen en ver draaiingen past het ons aan Neder land de volledige verantwoording te vragen voor de moorden, arrestaties en inbeslagneming van de wapens van leden van het Indonesische leger door machtsapparaten op Nieuw-Guinea, aldus de verklaring. Voorts kan de vraag worden gesteld, hoe men te Djakarta wetenschap zou zou hebben van het afdrijven van de prauw door een Zuid-equatoriale Stroom en omtrent de toestand waarin de opvarenden van de prauw zich bij aankomst op Nieuw-Guinea bevonden. Met deze opvarenden heeft men van Indonesië uit geen enkel contact ge had. De woordvoerder verklaarde onder meer, dat de Indonesische militairen serst één dag voor him aankomst op Nieuw-Guinea van Indonesisch grond gebied vertrokken zjjn, In de prauw be vond zich voorts bjj de inbeslagneming nog een voorraad levensmiddelen terwjjl bovendien vóór hun gevangenneming de Infiltranten voedsel aan de bevolking hadden uitgedeeld. Er kan dus zeker geen sprake zjjn van uitgeputte militai ren, die uit hun koers geslagen waren. Het is trouwens ook geen gewoonte, dat uitgeputte en verdwaalde militairen, wanneer politieboot overzee de plaats van landing nadert, deze boot met mortiervuur te ontvangen, zoals in dit geval geschied is. Voorts werd propagandamateriaal buitgemaakt. De Nederlandse regering heeft van deze poging tot infiltratie op generlei wijze gebruik willen maken om sensatie te verwekken en verstrekte slechts en kele summiere inlichtingen. Zij gaf er de voorkeur aan de zaak op de gebruikelijke diplomatieke wijze te behandelen en de eerste gegevens, die Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwleusen, E. Kem penaar te Nw. Stadskanaal; te Pieter Maritzberg (Z.-Afrika'), G. H. J. Mars man te Volksrust (voorheen te Brui- nisse); te Neede, J. Terpstra te Uit wierda. Aangenomen naar Ureterp, Y. Strik werda, cand. te Britswerd, die be dankte voor Grijpskerk; naar Zwijn drecht (vacature J. Godthelp), L. Em merzaal te Dubbeldam; naar Nijverdal (derde predikantsplaats), Joh. Grolle te Driel. Bedankt voor Apeldoorn (vacature J. C. Karre), W. E. den Hertog te Loos- duinen. Geref. Kerken. Beroepen te Zuidbroek-Harkstede, S. S. van Dijk, cand. te Baambrugge te Amsterdam (vacature J. Overduin), fi. A. Buitink te Laren, die dit beroep aannam; te Assen (twee vacatures), K. P. van der Wel te Sijk en R. Ypma te Groningen; te Twijzel, A. M. Linde boom te Kampen. Aangenomen naar Amsterdam-Zuid als studentenpredikant, J. H. Mulder te Voorburg; naar Rotterdam (vac. J. A. Tazelaar), J. P. Hörchner te Voor schoten (nadere beslissing). Bedankt voor Aduard, H. Hogenhuis te Onnen; voor Koudekerk aan de IJs gel en Middelstum, A. J. Janssens te Koudum. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het cand. examen theologie mr C. Brou wer te Soest en J. M. Snoek te Ren kum. Geref. Kerken (art. 31). Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het cand. examen H. D. Doorenbos te Kampen, Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Delft, B. Bijleveld te Noordeloos en M. S. Roos te Zwijn- drecht. Bedankt voor Sneek, D. H. Biesma te Hoogeveen. Rem. Broederschap. Beroepen te Utrecht (vacature dr J. A- de Koning), F. E. van Leeuwen te Delft. Oud. Geref. Gemeente. Beroepen te Kapelle aan de IJssel, Loenen aan de Vecht en te Nieuw Leusden, L. Gebraad, laatstelijk voor ganger van de Chr. Geref. Kerk te Thol.en. WIJ ZIJN DE MUMMIES! De huisknecht probeerde eerst met kunstmatige a- demhaling meneer Schim mel bij te brengen maar toen dit niet hielp snelde hij weg naar de huis-apo theek om even later terug te komen met een drankje tegen oververmoeidheid, een fles branewijn, een doos pillen en een emmer water. Juist wilde hij bij de Directeur een flinke scheut brandewijn naar binnen gieten toen Pieter en Karo- lus boven aan de trap verschenen. „Wat gebeurt hierP riep de jongen zich her innerend dat hij vroeger eens het diploma E.H.B.O. had behaald. „Een doorgevoer de vermoeidheid gepaard gaande aan een opeenhoping van zorgen na veel te grote lichamelijke inspanning!" sprak de huisknecht kalm. „Ik veronderstel dat de mummies hem parten spelen!" „Wat?!!" vloog Pieter op „Mummies?? Wie Is deze meneer dan?" „Dit is meneer Schimmel, Directeur' van het Oudheidkundig museum! besloot de huisknecht en zette meteen de fles brandewijn aan zijn mond. „Maar....! stotterde Pieter. „Maar die meneer zoeken we juist! We wilden hem namelijk vertellen dat WIJ de mummies zijn!" Met één slag liet de huisknecht alle medicijnen op de vloer vallen. „Zijn jullie mummies!!!" bibberde hij met kokkerogen. „Maar die zijn toch al 3000 jaar dood!!" „Wij zijn levende mummies" vervolgde Pieter. „Ik zal het U uitleggen, luister!" Deze kans >-*-eeg de jongen niet want de huisknecht gaf een doordringende gil en zette het lopen. BERLIJN, 8 Juni Vooraanstaande personen van de Evangelische Kerk te Berlijn hebben vandaag bekendgemaakt, dat leiders van de Evangelische Kerk in Oost-Duitsland aan de Oostduitse regering een voorstel hebben gedaan tot liet houden van besprekingen over de positie van de kerk in Oost-Duitsland. De verbindingsman van de Evangeli sche Kerk bij de Oostduitse regering, deken Heinrich Grueber, heeft dit voor stel van de conferentie der provinciale Minister Algera te Utrecht: Internationale situatie op wegvervoersgebied is onbevredigend» UTRECHT, 8 Juut Zaterdag heeft de minister van Verkeer- en Waterstaat, mr J. Algera In Esplanade te Utrecht, ter gelegenheid van het 8-jarig bestaan van het Contact Centrum op Voorlichtingsgebied, een uiteenzetting gegeven van de internationale verkeersvraagstukken in verband met de Europese integratie. De minister wees er op, dat de integratie van Europa beoogt, producten uit een bepaald land uit de beperktheid van zijn gebied over te brengen in het breder verband van het Europese gebied. De gezamenlijke prestaties van het samenstel van gebieden zullen dan groter kunnen zijn dan van de afzonderlijke delen. De minister bleek van mening, dat het bestaan van Europa hiermede op bet spel staat en bet gaat z.i. hier om het opheffen van natioanle beschermingen en beper kende voorschriften. kerken, in een brief vervat, aan de Oostduitse premier, Otto Grotewohl, overgebracht. Oji de besprekingen zouden de arres taties van Oostduitse geestelijken, de communistische aanvallen op de jonge ren-groepen in de gemeenten en andere beperkingen op het kerkelijke leven in Oost-Duitsland moeten worden bespro ken, li? de brief aan de Oostduitse premier wordt voorgesteld, dat de besprekingen zullen worden voorgezeten door een af gevaardigde van de kerk, en dat de af- gevaardigdeen door dé kerk worden uit genodigd. Eerder had Grotewohl, zoals gemeld, een massale vergadering van Oostduitse predikanten voorgesteld, waartoe de uitnodigingen door hem in de loop van Juni zouden worden verzonden. 115.3 MILLIOEN I NHET NATIONAAL RAMPENFONDS. DEN HAAG, 8 Juni. Tot nu toe is bij het Nationaal Rampenfonds een bedrag van 115.3 millioen gulden bin nengekomen, hetgeen f 100.000 meer is dan de opgave van jongstleden Zater- De minister wees er voorts op, dat op 't gebied van integratie in de verkeerssec- tor reeds in het verleden op een aantal resultaten kan worden gewezen. Aller eerst noemde spr. de riviertractaten en daarbij vanzelfsprekend in de eerste plaats de Rijnvaartovereenkomsten. Het is echter niet alleen de binnen scheepvaart geweest, die de snelle eco nomische ontwikkeling van West Europa mogelijk heeft gemaakt. Velen noemen hier zelfs in de eerste plaats de spoor wegen, welker groei een voorbeeld is van de vruchtbare wisselwerking die steeds bestaat tussen de vervoersmogelijkheden en de economische opbloei. De bijdrage van de spoorwegen tot de economische expansie van het Europa van voor de eerste wereldoorlog en de eerste jaren daarna beschouwend, noemde de minister het haast vanzelfsprekend, dat de internationale goederenuitwisse ling internationaal overleg ten zeerste gewenst maakte. Als belangrijk resultaat van dit overleg moet de internationale conventie voor het goederenvervoer wor den genoemd, welke in 1890 tot stand kwam. Voor de dag van vandaag bepleitte de minister in verband met de Europese in tegratie, dat de tariefstelsels der spoor wegen in een geïntegreerde Europese markt op uniforme internationale prin cipes zouden moeten worden opgebouwd. Dit betekent geenszins dat een grote Europese monster - spoorwegmaatschap pij zou moeten of kunnen worden gecre ëerd. Een dergelijke onderneming zou te groot zijn om nog commerciëel exploi teerbaar te zijn. De internationale situatie op wegver voersgebied kan zonder meer onbevredi gend worden genoemd, ondanks de in 1947 te Geneve geformuleerde vrijheden voor het wegverkeer, spr. hoopt, dat het integratiestreven het tot stand komen van een Europese wegvervoersregime zal sti muleren van een zodanige conceptie, dat het internationale wegvervoer de gele genheid zal verkrijgen zich op gezonde wijze te ontwikkelen, op grond van de natuurlijke voordelen, die deze vervoer- techniek voor bepaalde transporten bezit. Tevens kunnen dan voor de daarvoor in aanmerking komende transporten inter nationale tarieven worden opgesteld. Spr. eindigde met de verzekering, dat de over heid m deze tijd, die naar zijn gevoelen het begin kan vormen van een nieuwe area in de internationale politieke en eco nomische samenwerking, alles zal doen wat in haar vermogen ligt om een gezon de ontplooiing van het internationale ver voer op basis van gelijkwaardigheid der vervoertakken te bevorderen. Men schrijft ons: In West-Europa: Duitsland, Oostenrijk, Italië, Zwitserland en de Beneluxlanden, verblijven nog steeds 14.000 Hongaarse D.P.'s (ontheemden). Aan velerlei heb ben deze ballingen gebrek, stoffelijk, maar ook geestelijk, met name aan Chris telijke lectuur. In stoffelijke nood wordt in menig op zicht voorzien, maar hoe staat het met de geestelijke verzorging? Er heeft zich in Nederland een comité voor Hongaarse lectuur gevormd, dat al lereerst wil zorgen, dat deze verstrooiden weer hun „troostboek" kunnen lezen. De Heidelbergse Catechismus is n.l. ook be lijdenisgeschrift van de Hongaarse kerk en leerboek voor de jeugd. Hieraan nu bestaat een schrijnend gebrek. Het exem plaar, één der weinige nog in bezit zijnde van de Hongaarse D.P.'s, dat aan één der comitéleden voor de Nederlandse druk ker kon worden meegegeven, zag er zeer gehavend uit. Giften voor een nieuwe uitgave worden gaarne zo spoedig mogelijk ingewacht door de penningmeester van het comité, Ds N. B. Knoppers, Nassaulaan 33, Hil versum (giro 134682). Wil s.v.p. bijvoe gen: Voor Hongaarse Catechismus. Het comité, dat interkerkelijk is samen gesteld - lid is o.m. Ds W.. A. Dekker, Ned. Herv. predikant te Dantumawoude - hoopt zich met nog enige leden uit te breiden. Isolement der doofstommen wordt doorbroken. Financiële steun van particulieren is noodzakelijk. (Van één onzer verslaggevers.) BAARN, 8 Juni Op 11 Juli a.s. zal" In Baam Huize vvreugd" officieel worden geopend. Maar op die dag zal reeds enkele een klein aantal doven geprofiteerd hebben van het schitterende initiatief, dat do „Stichting tot oprichting en instandhouding van Chr. tehuizen voor doof stommen" heeft genomen. Deze Stichting, die een dochterinstelling is van de Ned. Chr. Bond van Doofstommen, stelt zich ten doel om bejaarde doof stommen, die geestelijk en lichamelijk minder valide zijn, in tehuizen onder te brengen. Het grote doel is dus om de doof-1 verzoek tot plaatsing hebben inge- stommen, voorzover dit nodig is, uit I diend, welke dit bedrag kan betalen, hun eenzaamheid te verlossen. Maar I Met verschillende instanties zijn be daarnaast zal Huize „Dovenvreugd" sprekingen gaande om financiële gebruikt worden als een doven- steun te verkrijgen. Het blijkt, dat er centrum, waarin meer valide doven gemeentebesturen zijn, die uit sociale de gelegenheid wordt geboden om overwegingen bereid zijn geldelijke weekenden en kampweken te beleg- bijstand te verlenen. Zij hebben dan gen. Ook zal men er kunnen logeren, dg zekerheid, dat de doofstomme in- De doofstommen in ons land lijden woners van hun gemeente, voor wie geestelijk een zeer armoedig bestaan, men soms moeilijk werk kan vinden, Het komt zelfs voor, dat ze onder- in een omgeving worden onder gebracht zijn in een inrichting, waar gebracht, waar zij zich op hun gemak verder geen lotgenoten zijn. zullen voelen. Ook blijkt, dat verschil- De naam „Dovenvreugd" is dan ook k?de, diaconieën belangstelling voor voortreffelijk fr.k.r.n, He. X** want de capaciteit van Huize „Doven- vreugd" is maar klein. Slechts 20 doofstommen kunnen geplaatst wor den. De kampeerders en de congres sisten worden ondergebracht in de garage en op de zolder. blijkt reeds in een grote behoefte te voorzien. Nu kunnen de bejaarden en de minder validen op een deskun dige wijze bezig gehouden worden, nu ontvangen zij goede geestelijke lei ding; kortom: zij krijgen een mens waardig bestaan. Maar dit eerste tehuis, waaraan elf jaar is gewerkt, is in ieder geval een goed begin. Het verdient de sympa thie en de financiële steun van ieder, die begaan is met het lot van onze ROOSENDAAL, 8 Juni. Terwijl de Koninklijke Militaire Kapel onder lei ding van kapitein Rocus van Yperen het Wilhelmus liet weerklinken onder de kap van het eerste perron, stoomde vanmiddag om kwart over twaalf de D-treln voor Parijs langzaam het Ro- sendaalse station uit. In de trein bevon den zich 210 Korea-vrijwilligers onder leiding van kapitein H. W. Wolf uit s-Hertogenbosch, die zich in Marseille gaan inschepen op een Frans troepen schip, dat hen naar Korea zal brengen. In de ochtenduren had het vaderland officieel afscheid genomen van het aan vullingsdetachement op de appèlplaats van de Engelbrecht van Nassaukazeme te Roosendaal, waar luitenant-kolonel D. de Jong, garnizoenscommandant te Bergen op Zoom, het woord voerde na mens de Minister van Oorlog. De Stichting is op 11 Maart op, richt en beschikt over geen geld. Van de Ned. Chr. Bond van Doofstommen de doven hebben vele jaren voor dit huis gespaard - krijgt de Stich-1 doofstomme 'landgenoten.' tmg tegen afgifte van een schuld- bekentenis een bedrag van f47.500. Voorts heeft zij ,een hypothecaire le ning afgesloten ten bedrage van f24.000.Vandaar, dat wij de vrij moedigheid hebben het gironummer van de Stichting te vermelden: 59.90.37 Voorburg. Bankrekening: Raiffeisen- bank eveneens te Voorburg. DE VERPLEEGPRIJS. Om dit tehuis rendabel te kunnen maken is de verpleegprijs vastgesteld op f 125.per maand. Tot dusver is er nog niemand van degenen, die een VAN MARKT en veiling Waar zijn ronze schepen*^ SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 97 95 9m Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum. Grootboek 1946 iVt K. Olie 1950 107% Cult. H. Ind. Bk 60% 961/2 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Bergh's Jurg. B--kel's Patent Celvé Delft Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogc/vens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Unilever Wilton-Fijenoord Biliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. Kon. Olie 114 *4 97 95% m 96% 108% 6M 114 15954 160 160 161*4 273 273 102 102 120 120 113 11134 151*4 151 159 158 202*4 202 213 214 156*4 157*4 139*4 140*4 189*4 190*4 173 172 245 - 180 181 288*4 288*4 295 294*4 305*4 306*4 307 307*4 509*4 509*4 94*4 Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjari Holl. Am. lijn K. J. Ch. Paketvrt Kon. Boot 126 Kon. Rott. Lloyd 123*4 124*4 Ned. Sch. Unie 130*4 131*4 Ommeren's Sch.vrt 148*4 148*4 St.v. Mij N.ederland 131*5 133 104 39 29B 42*4 130B W4 95*4 90*4 105*4 101 42*4 116 127 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Muller Co Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank Tweatsch^ Bank 97 43 97 47*4 17*4 18*4 125*4 125*4 90*4 91 80*4 81*4 158% 169 169*4 70*4 70*4 167*4 168*4 162 163 Overzeese Ga9 Borneo Sumatra Intematio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl, Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Nesh Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Comp. Cities Service Cont, Oil MSdcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 9754 90ex i<m 107M 13954 13®4 1454 m 3454 34 Tm m 72 63L 63L 6054 m, 1354 m (,-A\ m 23 2254 47)4 38 38 m 8154 1954 8154 54 m 5 7H 5554 53% 6«54 67 22 22 554 2654 27 Dit is de eerste officiële vrijgegeven foio van de „Lark", het bestuurbare luchtdoelprojeciel van he Amerikaanse leger, dat door de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht gebruikt zal worden. De foto werd genomen aan boord van het schip „Norton Sound", speciaal voor het afvuren van deze projectielen ingericht is. Het wapen wordt eerst met behulp van twee ra ketten „op gang" gebracht; daarna vallen deze automatisch af, het projectiel beweegt zich dan verder met de eigen raket voort. Met het ontwerpen van dit wapen is een begin gemaakt in de laatste maanden van Wereldoorlog II, toen men verlegen zat om een wapen, dat de Japanse zelfmoordvliegtuigen kon bestrijden. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 6 Juni: ANINA MARIA NURMINEN v. Cassablanca; LYDIA Port Talbot; JUSTUS HASLINGER v. Tijnemouth; MARGARETHA v. Antwer pen; PSYCHE v. Gent; OTELLO v. Ant werpen. 7 Juni: MYSON v .Antwerpen; MARIA LEATITIA v. Le Havre; HUM MEL v. Ostende. 8 Juni; STANWELL v. Nijha'm. Vertrokken 0 Juni: JUSTUS HASLIN GER n. Baqstad; PSYCHE n. Brist; O- TELLO n. Lulea; ANINA MARIA NUR MINEN n. Yxpila; MARGARETHA n. A- berdin; LYDIA n. Brussel; MARIA LEA TITIA n. Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen. 6 Juni: SURTE v. Londen; IMPORT v. Oporto; MYPUCK v. Hull; BORNEO v. Rotter dam; FRIESLAND v. Rotterdam; SLO- TERDIJK v. Rotterdam. 7 Juni: BOTA v. Vlaardingen; SUMATRA v. Londen; MARIA v. Londen; HELENA v. Londen; DELTA v. Londen; HOOGKERK v. Ca diz; COOLHAVEN v. Limmerik. 8 Juni: EQUADOR v. Regueada. Gepasseerd van Antwerpen. 6 Juni: VAN BRAKEL n. Londen; HERON n. Londen; ROBERT n. Malmö v. Gent; ARIES n. Boness; VIRGO n. Zee; MA- RAAT V n. Londen; MARIEKERK n. Amsterdam. 7 Juni; TRUDE K n. Karls- hamn; PRINS WILLEM V n. Hamburg. ,f OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN. Ten behoeve van de dienstplichti gen, die op 10 en 11 Juni a.s. voor de eerste oefening onder de wape nen komen, worden enkele extra- treinen ingelegd. Genoemde dienst plichtigen moeten van deze extra- treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het be treffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van besteippiing, geen ge bruik Kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moe ten ingevolge bun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. Op Woensdag 10 Juni a.s. lopen de volgende extra-treinen: voor diensf- plichtigen, die Bergen op Zoom en legerplaats Ossendrecht als bestem ming hebben: 1. Den Haag H.S. v. 8.37 Delft v. 8.46 Schiedam v. 8.56 Rotterdam D.P. v. 9.04 Rotterdam Blaak v. 9.09 Fijenoord v. 9.15 Dordrecht v. 9.44 Roosendaal v. 10.23 Bergen op Zoom a. 10.38. 2. Amsterdam C.S. v. 8.53 Haarlem v. 9.14 Leiden v. 9.34 Rotter dam D.P. v. 10.20 Roosendaal v. 11.47 Bergen op Zoom a. 12.02, H.S., Delft, Schiedam en Dordrecht. Voor dienstplichtigen, die Tilburg, Breda, Bergen op Zoom of legerplaats Ossendrecht als bestemming hebben: I. Nijmegen v. 9.45 's-Hertogen- bosch v. 10.25 Tilburg v. 10.48 Breda v. 11.09 Roosendaal v. 11.33 Berg enop Zoom a. 11.48. De dienstplichtigen, komende van de richting Enschedé, Oldenzaal en Hengelo moeten, al is hun vervoer- bewijs uitgeschreven via GoorZut- phen, via AlmeloRijssen naar Nij megen reizen, alwaar zij moeten overstappen op de vorengenoemde extra-trein. Op Donderdag 11 Juni a.s. lopen de Volgende extra-treinen: voor dienstplichtigen met bestemming Nunspeet, Amersfoort, Apeldoorn, Laren, Amsterdam en 's-Hertogen bosch: 1. Leeuwarden v. 8.42 Hee renveen v. 9.08, Steen wijk v. 9.30 Meppel v. 9.45 Zwolle a. 10.12, combineert met een extratrein: Gro ningen v. 8.42 Assen v. 9.12 Hoogeveen v. 9.37 Meppel v. 9.55 Zwolle a. 10.18 Zwolle v, 10.24 Nunspeet a. 10.48 Nunspeet v. 10.50 Amersfoort a. 11.23 Amers foort v. 11.26 's-Hertogenbosch a. 12.58. Dienstplichtigen met bestem, ming Apeldoorn moeten te Zwolle overstappen op de trein van de nor- venterApeldoorn. Dienstplichtigen met bestemming Laren en Amsterdam moeten plaats nemen in het trein- gedeelte bestemd voor Amsterdam, hetwelk van Amersfoort af als extra- trein als volgt wordt doorgevoerd: Amersfoort v. 11.31 Hilversum a. 11.51 Hilversum v. 12.01 Amster dam C.S. a. 12.28. 2. Rotterdam D.P. v. 8.50, let wel D.P. Den Haag S.S. v. 8.51 Voorburg v. 8.58 Gouda v. 9.24 Utrecht C.S. v. 9.53 Geldermalsen v. 10.17 's-Her togenbosch a. 10.37. Dienstplichtigen met bestemming Amersfoort en Nun speet moeten plaatsnemen in het treingedeelte bestemd voor Nunspeet, hetwelk van Utrecht C.S. af als extra- trein als volgt wordt doorgevoerd; Utrecht C.S. v. 9.57 Amersfoort a. 10.15 Amersfoort v. 10.19 Nun speet a. 10.52. Dienstplichtigen met bestemming Apeldoorn, Laren en Am-1 koeien 2.903.05, 2.742.80, 2.302.48; sterdam, moeten te Utrecht C.S. over- Varkens (lev. gew.) 129, 190, 188. MIDDELBURG, 8 Juni. Vroege aardappelen: Grote 2734; Drielingen 2531; Kriel 20—27; aanvoc Tdap- pelen 8 ton. Fruit: Aardbeien per doos 1053; idem per kg. 122146; Rode bessen pes doos 15—47; Tomaten per kg. 82151. Groenten: Bloemkool A 32—52; idem B 1636; idem C 1427; idem D 1218; Boskroten 2048; Bos- selderij 312; Bosrammenas 56; Bos- peen 2749; Postelein 3751; Spinazie 4852; Andijvie 20—34; Spitskool 20 •32; Komkommers A 3741; idem B 3338; idem C 2833; Sla per stuk 2.506; Savoyekool 2728; Rabarber 2129; Doppers 7182; Dubb. Princ. bonen 222240; Waspeen 4649; Komkommers krom per kg. 29; Snij bonen 148200. Heden werden de eerste doppers aangevoerd door de heren P. Mesu, Westdijk 104, Vrouwenpolder én J. Vendevielle, Veerseweg 38, Middel burg. De eerste savoyekool werd aange voerd door de heer D. Caljouw Dzn., Ritthemsestraat 89, Souburg. KAPELLE, 8 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 30.5036.30 per 100 kg. Gewone veiling: Aardbeien: Madame Lefebre A 103126; idem B 7895; afw. 4570; Madame Moutot A 112— 120; afw. 61; Deutsch Evern A 111- 132; idem B 96; afw. 58; Regina A 134; Roem v. Ieperen B 6680; Kersen: Vroege van Spithoven 107; Peren; St. Remy 21, alles per kg. Groenten: Eer stelingen grote 3934; idem Drielingen 2820; idem kriel 18; Oude aardappe len 18; Sjalotten 8.514; Asperge 55; Rabarber 2021; Savoyekool 1720, alles per kg.; Bloemkool 1224: Krop sla 2.56; Komkommers 16alles per stuk; Bospen 15; Kroten beide per bos. De eerste kersen zijn er weer. KAPELLE, 8 Juni. Heden werden de eerste kersen geveild. Het was een partijtje van 15 kg. Vroege van Spits- hoven, welke werden aangeroerd door de heer A. Eversdijk te Schore. De koper was de heer J. de Witte te Goes voor f 1.07 per kg. VISMIJN. VEERE, 8 Juni. 3121 kg. export garnalen 83121; 135 kg schar 1831; 142 kg. bot 1618; 28 kg. tong 101 132; 46 kg. rog 4392; 26 kg. lever 124—159; 47 kg wijting 16; 16 kg vis 16—36. VEEMARKT. ROTTERDAM, 8 Juni. Aanvoer in totaal 1756; Vette koeien en ossen 1029. Prijzen; le, 2e en 3e kw. Vette stappen op de treinen van de normale dienstregeling in de gewenste richting. Neemt geen reizigers op te Den Haag male dienstregeling in de richting De- AARDAPPELBEURS. ROTTERDAM, 8 Juni. Oude voorraden practisch geruimd. Tot c.a. eind Juli begin Augustus geen no teringen. GOES. 8 Juni. Exportveiling. Kruisbessen 30.6034.20 per 100 kg. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dier ge meente in zijn vergadering van 2 Juni 1953 heeft besloten medewerking te wei- geren aan het bestuur van de Vereniging I Gewone veiling: Kropsla 2.50—4.50 p, voor Bijzonder Lager Onderwijs op Geref. inn Raten-her 9997- Oud» Grondslag te Middelburg tot het beschik- iUU - baarstelien van gelden ten behoeve van I Aardappelen 10 14, Nieuwe 31 36, de stichting van een bijzondere lagere I ^r. Sav. Kool 20 23; Aardbeien 100— school op 't Zand. 1130 alles per 100 kg. Pootuien 28; Kro- Middelburg, 6 Juni 1953. ten 3247, beiden per 100 bos.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5