Europees atoomcentrum toch in Nederland? Italiaanse verkiezingen in de regen. Herinnering aan dr KHuizenga* Zwitsers petitie om vestiging in Zwitserland voorkomen. 'paai Spoedig W.-Europees televisienet. Verdediging van het Stille Oceaangebied. Arturo Toscanini verloor zijn biljet. Leden van het hoger personeel horen thuis aan de kant van de werknemers. Dinsdag 9 Juni 1953 ZEEUWSLH DAGBLAD Pagina 3 Er zijn van die ogenblikken in het jachtige leven van deze tijd, dat je een tijdje alles laat liggen en stil wordt. Dat zal met vele Zeeuwen het ge val zijn geweest, toen zij hoorden van het heengaan van hun aller vriend, dr Koert Huizenga. Juist op de dag der vergadering van de schoolraad in Goes, waar honder den vrienden van het christelijk on derwijs in Zeeland bijeen waren en de onderlinge band weer zo werd versterkt. Wat zou hij genoten heb ben op een dag als deze. En juist op deze dag ging hij, de man van het Chr. onderwijs in onze provincie, van deze aarde heen naar zijn God, Die hij gediend heeft. Ik zou hem kunnen gedenken als de directeur der Chr. Kweekschool te Middelburg, een werk, dat de volle liefde van zijn hart had, maar dat zal wel door anderen gebeuren. Ik zou hem kunnen gedenken als een trouw vriend, maar dat schrijf je niet in de krant. Maar wèl wil ik hem gedenken als de voorzitter van het Prov. Comité van Antirev. Kiesverenigingen, als de voorzitter van de A.R. Partij in Zee land. Het is nu de derde voorzitter van het Prov. Comité, die tijdens de tijd, dat ik bestuurslid was, mij voorging. Eerst mr De Veer, toen onze Domi- nicus, die op 24 April 1939 plotseling werd afgelost van zijn taak hier be neden en nu Huizenga. Na Dominicus riep de partij hem als voorzitter. Ik weet van zo heel nabij, dat hij, de Noordeling, ertegen opzag leiding te geven op politiek terrein in 't Zuiden. De geestesgesteldheid van de Gro ninger verschilt zo heel veel van die van de Zeeuw. Maar hij heeft dit als een roeping aangevoeld. En dan moesten bij hem alle bezwaren wijken. DAN DEED HIT HET. Als ik hem moest typeren, dan zou ik hem willen noemen de prin cipiële en de getrouwe. Principieel, beginselvast, ik heb hem meermalen genoemd angstig-principieel en dat was wel eens lastig, als je moest pro beren in moeilijke politieke omstan digheden toch tot een resultaat te komen. Maar bovenal kan hij getypeerd worden, evenals onze oude broeder v. d. Putte uit Vlissingen, als de ge trouwe. Getrouw aan zijn levensbegin sel, getrouw aan zijn vorstin en vaderland (tijdens ons samenzijn in St. Michielsgestel, in onze gijzelaars- tijd, was het steeds voor mij een ge not met hem samen te zijn en over „alles" te spreken, al bloedde ook zjjn hart voor zijn vrouw en kinde ren), maar bovenal trouw aan zijn God. Dat heeft hij -ook telkens weer ge toond als voorzitter van de A.R. Par tij in Zeeland. Telkens weer, als hij ons op de vergaderingen bepaalde bij de eis van Gods Woord. Principieel, trouw. Zo wil ik hem gedenken, onze voor zitter, ons aller vriend. Hij is nuheengegaan naar beter oord dan hier in onze gescheurde wereld. Over weinig getrouw, over veel zal Ik u zetten." Mijn beste vriend Huizenga, ik kan nog veel over hem schrijven, maar het zou niet in zijn geest zijn. We zullen hem in ons Zeeland niet ver geten; hy is ons een lichtend voor beeld geweest. Alleen nog dit: het deed ons zo'n groot genoegen, dat h(j het vorig jaar de hoge koninklijke onderscheiding ontving, maar nu, en daar zijn wij ten volle van verzekerd, heeft hij de hoogste onderscheiding ontvangen: Over weinig getrouw, ga in de vreugde uws Heren. Zij dit tot rijke troost voor zijn weduwe en voor zijn kinderen. A. A. I. C. Seer. Prov. Com. A.R. Kiesver. in Zeeland. Bevolking van kanton Genève moet zich uitspreken. GRONINGEN, 8 Juni. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat nog altüd de mogelijkheid bestaat, dat Nederland plaats zal mogen bieden voor het atoom centrum, waarvoor aanvankelijk Geneve werd uitgekozen. In Zwitserland zijn bezwaren gerezen tegen het feit, dat het atoomonderzoek ook ten dienste zou staan van militaire doeleinden. Men vreest in sommige kringen, dat hierdoor de neutraliteit van het land geschonden zal worden. Aan deze vrees heeft een groep inwoners van het kanton Geneve, waar het centrum gevestigd zou worden, uiting gegeven in een petittie, welke 7.000 handtekeningen droeg. Deze is aangeboden aan de kantonnale regering. Door de indiening van deze petitie is het bestuur van het kanton thans ver plicht een referendum over deze aange legenheid te doen houden. Als datum daarvoor is thans 28 Juni a.s. vastgesteld. Dan zal de gehele bevolking van het kan ton (20.000 stemmen) dus kunnen uitma ken, of het centrum al dan niet in Gene ve zal worden gevestigd. Volgens een zegsman komt de petitie van communis tische zijde. Spreekt de bevolking zich uit tegen vestiging, dan moeten de elf Europese landen die deel uitmaken van het cen trum, een andere vestigingsplaats zoeken. Drs J. H. Bannier, voorzitter van de Europese raad voor het kernphysisch on- dezoek, verklaarde van mening te zijn, dat de kans, dat het kanton Geneve zal besluiten het centrum niet te huisvesten, uitermate gering is. Hij acht het derhalve zeer voorbarig om nu reeds te spreken over wat er zou moeten gebeuren als het referendum anders zou uitvallen dan wordt verwacht. Bovendien legde drs Bannier er de nadruk op, dat militaire belangen in het geheel geen rol spelen bij de vestiging van het atoomcentrum. DEN HAAG, 8 Juni Nog dit na jaar zal het West-Europese televisienet, dat voor de uitzendingen uit Engeland op zulk een bijzonder verrassende wijze heeft gefunctionneerd, grotendeels een definitieve vorm aannemen. Zodra Bel gië een aanvang maakt met televisie uitzendingen, hetgeen eind September zal zijn, zullen de Nederlandse toestel- bezitters naast de eigen programma's ook die van Brussel-Vlaams, Brussel Waals en de Franse programma's kun nen zien en beluisteren. Voor dit doel wordt een definitieve verbinding tot stand gebracht. Technisch zijn er geen bezwaren om ook de Duitse program ma's binnen het bereik van de Neder landse kijkers te brengen, terwijl er ge gronde verwachtingen bestaan, dat de verbinding met Engeland permanent zal kunnen worden. Het opmerkelijke resultaat van de uitzendingen van de laatste week wordt door televisie-deskundigen des te hoger aangeslagen, omdat de gehele appara tuur in nauwelijks tien dagen werd opgesteld en op de kroningsdag gedu rende meer dan twaalf uur onafgebro ken heeft gewerkt. De kwaliteit van de ontvangst in de verschillde landen heeft dan ook de bevestging gegeven, dat het technisch mogelijk is dit najaar van een permanent goed functionnerend West- Europees televisienet reeds enkele be langrijke delen te verwezenlijken. Hervatting der Brits-Egyptische besprekingen? CAIRO, 7 Juni. Volgens het Egyp tische dagblad „Al Ahram" bestaat de mogelijkheid, dat de Brits-Egyptische besprekingen over de zone van het Suezkanaal omtrent 20 Juni zullen worden hervat. Engeland zou verte genwoordigd worden door de Britse zaakgelastigde, Hankey, en een aan tal militaire deskundigen, aldus dit blad. Het Westberlijnse blad „Telegraf" meldt, dat portretten van de Oostduit- se president, Wilhelm Pieck, volgens een aanwijzing van de Oostduitse re gering uit openbare gebouwen, de on derkomens van de volkspolitie en scholen moeten worden verwijderd. Premiers van Gemenebest gaan spreken over LONDEN, 6 Juni De premiers van Groot-Brittannië, Nieuw-Zeeland en Australië, Churchill, Holland en Men- zies, zullen deze week te Londen be sprekingen houden over vraagstukken betreffende de verdediging van het ge bied van de Stille Oceaan en Malakka. Da voornaamste punten zijn: 1. Anzus het defensievexbond van Amerika, Australië en Nieuw-Zeeland, waaraan Groot-Brittannië geen deel neemt. 2. Anzam een voorstel met be trekking tot de verdediging van het gebied, dat Australië, Nieuw-Zeeland en Malakka omvat. Men hoopt de wrevel weg te nemen, die Groot-Brittannië heeft getoond over het feit, dat dit land geen deel heeft aan de Anzus. In welingelichte Londense kringen acht men het niet onmogelijk, dat men zal streven tot een overeenstemming tussen Nieuw-Zeeland, Australië, Groot-Brittanië, Amerika en Frank rijk. Men neemt echter aan, dat Austra lië ook zal vasthouden aan de Anzus, teneinde de zekerheid te hebben, dat Amerika zal helpen bij agressie .t.o.v. Australië, Qi Louisiana, het gebied tussen de Mississippi en öl. de rotsketenen, stond Spanje aan Frankrijk af. In 1802 sloot de Franse gouverneur te New Or leans de Mississippi af voor alle Amerikaanse han del. Hierdoor dreigde er oorlog, maar Jefferson, de toenmalige president van de V.S., wilde toch eerst trachten het conflict op Vreedzame wijze op te los sen. Qrt Er werd een bedrag van 2 millioen dollar OZ» uitgetrokken om voor New Orleans ten min ste het recht van scheepvaart op de rivier te kopen. Twee Amerikanen, Robert Livingstone en J ames Monroe, werden gekozen om de onderhandelingen te voeren, die te Parijs plaats vonden. Daar werd hen het aanbod gedaan om voor 15 millioen geheel Loui siana te kopen. Ingezonden Mededeling (Adv VOEDT VERSTERKT EN DESINFECTEERT DE HUID Inbraak bij juwelier. NIJMEGEN, 8 Juni. Vanmorgen vroeg hebben onbekende daders een brutale inbraak gepleegd bij een ju welier te Nijmegen. Met een stuk be ton hebben zij een ruit van de winkel ingesmeten. Ogenblikkelijk werkte daarop het waarschuwingssignaal. Toen men beneden kwam bleken de daders reeds gevlogen te zijn. Zij hadden een greep gedaan in de voor raad gouden ringen, die in de étalage lagen uitgesteld. Er wordt vermist voor een waarde van f 2500. Vele trage stemmers. BOME, 8 Juni Bij de algemene verkiezingen in Italië heeft gisteren als gevolg van het slechte weer niet meer dan ongeveer zestig procent der kiesgerechtigden zijn stem uitgebracht. Dit wordt als een van de regeringspar tijen ongunstig teken beschouwd en deze hebben daarom voor vandaag „hulp commissies" gevormd, welke trage kiezers in gehuurde auto's en bussen naar de stembureaux zullen brengen. Ook hebben zij paraplui's en regenjassen ver zameld om zoveel mogelijk kiezers naar de stembus te krijgen. De beter georganiseerde communisten en de met hen verbonden linkse so cialisten, alsmede de neo-fascisten, komen in grote getale op. Het communistische partijblad „Uni- ta" beschuldigde de regering vandaag van knoeierijen bij de stemming. Een aantal personen, onder wie geestelij ken, zou dubbel hebben gestemd. De mogelijkheid bestaat, dat de commu nisten zullen weigeren de verkiezings uitslagen te aanvaarden. Regeringsaanhangers verklaarden er van overtuigd te zijn, dat de verkie zingen eerlijk waren verlopen en zei den dat men zich aan de uitslagen zou houden. In Gorizia werd een vrouw, die Za terdag een drieling had gekregen, naar het stembureau gedragen. Een man van 102 jaar reed vijf kilometer op de fiets om in Faldagno (in het Noorden van het land) zijn stem uit te bren gen. Een emigrante stemde, nadat zij daarvoor uit Australië was overge komen. Arturo Toscanini, de be- Tncpzonder, Mededeling (Adv 1 roemde dirigent, die voor de verkie zingen uit New York naar Milaan was overgekomen, verloor zijn stem biljet. Hij kreeg een nieuw, waar mee hij Maandag kan stemmen. Nabij Livorno werden twee kloos terzusters op instructie van de com munistische burgemeester door de po litie gearresteerd, daar zij zouden hebben getracht tweemaal te stem men. Zij werden later vrijgelaten. Ned. Herv. Mannenbond op G.G. te Utrecht bijeen. UTRECHT, 6 Juni. De Ned. Hervormde Mannenbond op Geref. Grondslag hield te Utrecht zijn huishoudelijke vergade ring onder leiding van de voorzitter, de heer M. Noteboom. De bondssecretaris, de heer W. F. van Dijk, hield een referaat over de organisatie van de bond. Uit de jaarverslagen bleek, dat de arbeid van de bond zich gunstig ontwikkelde. De aftredende bestuursleden werden al len herkozen. Ds A. Vroeindewey te Veenendaal sloot de vergadering. De bondsdag, die bij deze organisatie geheel los staat van de huishoudelijke vergade ring, zal in de komende najaar worden gehouden. Ned. Chr. Ver. van Hoger Personeel bijeen. Referaat overt „Het beoordelen van bedrijfsgenoten"* (Van onze speciale verslaggever). UTRECHT, 6 Juni. De Ned. Chr. Vereniging van Hoger Personeel hield te Utrecht haar alg. vergadering. De voorzitter, de heer H. M. Punt te Voorburg, stond in zijn openingswoord stil bü een punt, dat de laatste tijd in discussie is. De vraag n.l of het hoger personeel thuishoort aan de zijde van de werkgevers of van de werknemers. De heer Punt verklaarde uitdrukkelijk, dat ook de leden van deze groep in de eerste plaats werknemers zijn en dat zij aan de kant van de werknemers thuishoren. „Als we dan ook voor onze groep plaatsen opeisen in de bedrijfsorganen, zullen we die vragen aan werknemerszijde", aldus spr. De Vereniging heeft aan dit standpunt De inleiding gaf aanleiding tot een ge- uitdrukking gegeven door zich aan te animeerde discussie. De voorzitter en de sluiten bij het Chr. Nationaal Vakver' bond. Dat het leidend personeel een scha kel vormt tussen de bedrijfsleiding en de uitvoerende arbeid blijkt organisatorisch uit het feit, dat ook een - zij het lossere - verbinding werd gelegd met het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers. De heer Punt stelde ook het punt van het al dan niet representatief zijn van de organisaties van hoger personeel aan de orde. Volgens de Raad van Vakcentralen is het criterium voor het representatief- zijn de aansluiting bij één der drie vak centralen. Hieraan voldoet alleen de Chr. vereniging. Voor de „algemene" vereni ging van hoger personeel is aansluiting bij het socialistische N.V.V. onmogelijk. Naar verluidt zou binnen deze vakorga nisatie trouwens dezer dagen een eigen organisatie voor hoger personeel zijn op gericht. Ook de R.K. zusterorganisatie is niet bij de K.A.B. aangesloten. Spr. vroeg zich af, of het toch niet noodzakelijk zou zijn om te komen tot een vierde „zuil" een „neutrale" vakcen trale. Tot dusver rezen rond de N.V.C. die pretendeert zulk een vakcentrale te zijn, alleen maar moeilijkheden. De stem van het hoger personeel zal echter in de be- djjfsorganen gehoord moeten worden en daarom zal de kwestie van het repesen- tatief-zjjn in onderling overleg tot een oplossing dienen te worden gebracht. BEDRIJFSGENOTEN. „Het beoordelen van bedrijfsgenoten" was de titel van het zeer interessante re feraat, dat mr M. H. K. de Graaf te Eind hoven leverde. Spr. wees er op, dat de chef in het bedrijf ieder ogenblik bewust of onbewust mensen, bedrijfsgenoten, be oordeelt. Men kan zeggen, dat dit oor deel objectief moet zijn maar het is beter te zeggen, dat het Christelijk moet zijn. Steeds moet de medemens worden gezien als beelddrager Gods. Om dit te kunnen doen behoort de chef iets af te weten van de algemene men selijke psyche. Veel belangrijker is het echter, dat hij de individuele mens met wie hij te doen heeft leert kennen en aanvoelen. Steeds dreigt het gevaar, dat de beoordeling wordt beïnvloed, doordat men onjuiste oordeelsmaatstaven han teert, door sympathie of antipathie of door de eigen subjectieve stemming van het ogenblik. De wens om de ander ten volle tot 'zijn recht te laten komen be hoort steeds aanwezig te zijn. Daarvoor is echter zelfinzicht nodig en voortduren de zelfcorrectie en zelfopvoeding. heren H. Tj. Wolda en dr lr J. Bergmans werden als bestuurslid herkozen en da jaarverslagen werden goedgekeurd. Na mens het C.N.V. sprak de secretaris, da heer P. Tjeerdsma, de vergadering toe. FEUILLETON. ■■■Illllllli! gAote. u-euu-ochting. Birma eist overgave van nationalistisch hoofdkwartier. RANGOON, 7 Juni. Birma heeft de overgave geëist van Mong Hsat, hoofdkwartier van de Chinees-Natio nalistische guerilla's op Birmees ge bied, als voorwaarde voor het sluiten van een bestand. Dit bestand was verleden week voor gesteld door de nationalistische afge vaardigde in de militaire commissie, bestaande uit de vertegenwoordigers van de Ver. Staten, Birma, Thailand en Nationalistisch China, die te Bang kok beraadslaagt over regeling van de kwestie der guerilla's in Noord-Birma, iva de ommekeer. ONDERZOEK NAAR CONCEN TRATIEKAMPEN IN RUSLAND GEVRAAGD. PARIJS, 8 Juni. De internatio nale commissie tegen het regiem van concentratiekampen heeft via de Sow- jet-ambassade in Brussel de Sowjet- minister van Binnenlandse Zaken, Be- ria, officieel verzocht een onderzoek te mogen instellen naar politieke gevan genen in de Sowjet-Unie en naar de nieuwe koers van het Sowj et-recht. Tevens vroeg de commissie publica tie van bijzonderheden over de am nestie in de Sowjet-Unie na Staiins overlijden en zij wees er op, dat geen nieuws was ontvangen van de door Beria in Maart beloofde herziening van het wetboek van strafrecht, die een maand na publicatie van het am- nestiebesluit van kracht zou worden door J. BRANDENBURG. 80 Wanneer zij weer verschijnt, staat Selene verbaasd over wat er in Athene te koop is en over de grote zorgvuldigdheid en kennis van zaken, waarmee Simonides dit alles voor haar gekocht heeft. Ze neemt plaats op een lage stoel en geeft zich leidzaam over aan de geroutineerde en zachte handen van haar slavin. Er worden zilveren dozen geopend met haar nog onbekende parfums, gouden haartangen, krulijzers, scheermesjes om overtollig haar weg te nemen, instrumenten om de wenkbrauwharen te dunnen en bij te werken. Cosmetics om de haren der oogleden te stijven, donkere zalven om de ogen groot te maken en schaduwen te leggen onder de oogleden. Er is geen einde aan en Maia is doorkneed in het vak. Maar daarmee is de voorraad nog lang niet uitgepakt. Maia haalt een kostbare fles, welke verzegeld is, uit een doos en houdt deze aan haar meesteres voor, er komt een beetje ondeugende glimlach om haar mondhoeken. 7" Wat zit daar in? vraagt Selene, die haar nieuwsgierigheid niet bedwingen kan. Een uitstekend ontvettingsmiddel, houdt u slank en lenig en fit, Meesteres. - Dat kan ik gebruiken! roept Selene uit. Ze houdt de fles in haar smalle hand. Dan laat Maia haar een zilveren doos zien. Selene opent deze en er komen welriekende pillen te voorschijn. - Waar is dat voor? vraagt ze. - - Een probaat middel tegen het gevaar te veel kinderen te krijgen, zegt Maia. Selene schrikt er even van op. Waar die Simonides niet aan denkt Ze heeft twee kinderen en feitelijk is dat genoeg, weet ze. Simonides verlangt er zeker niet meer, De Griekse dames weten, dat veel kinderen de figuur bederft Meesteres, zegt Maia. Selene knikt. Die slavin moet er zich niet teveel mee bemoeien. Feite lijk is ze toch nog niet bedorven genoeg om zich niet iets te generen. Inmiddels gaat de slavin ijverig voort met haar arbeid. Twee urea DEN HAAG, 8 Juni. De waarne mend Hoge Commissaris van Indone sië, mr Susanto Tirtoprodjo, heeft Za- worden er aan besteed. Het kapsel wordt op geheel nieuwe wijze hoog alnirXerlandsehmin^te/tondw opgewerkt, met een torentje tegen het achterhoofd en daaromheen portefeuille, mr J. M. A. H. Luns. Hjj sluit een band, belegd met kostbare gesteenten. De ogen en de lippen heeft aan de heer Luns inlichtingen worden bijgewerkt, gezalfd en geblanket en dan eindelijk houdt de verzocht in verband met de berichten slavin haar een metalen spiegel voor, waarin zij zich bewonderen kan. bSeftoS /.it herkent zicnzelr niet en vraagt zich ar 01 ze nu inderdaad wel Nieuw-Guinea. Deze inlichtingen wer- mooier is dan vóór de bewerking. Maar het is hyper-modern en dat den aan mr Susanto verstrekt, waar- beslist. Het effect zal schokkend zijn voor haar vriendinnen weet ze van Nederlandse zijde het bericht Dan begint Maia aan haar vingers en nagels. werd ontkend' da* er sp"aketrf1°a Z'J^ t— a a van een verdrag tussen Australië en wat zijn nu de laatste nieuwtjes van Athene, Maia? vraagt Nederland op het gebied der defensie. Selene. Wel wordt, aldus minister Luns, dez® Er is veel nieuws, mijn Meesteres, zegt Maia zacht. i samenwerking gezocht op het gebied Zijn er nog galante avonturen in jullie mooie stad? vraagt Selene. van de ontwlkkehng van land en volk NEDERLANDSE BALLON- VAARDERS IN EEN BIGGEN- WAGEN. LONDEN, 8 Juni. Op de drukste dag van de kroningsweek is in Lon- dens kunstenaarswijk Chelsea de Ne derlandse ballon „Henri Dunant" ge start met aan boord de heer en me vrouw Boesman en de passagier de heer de Visscher. Hun werd uitgeleide gedaan door de vrouwelijke burge meester van Chelsea, de Nederlandse luchtvaart attaché dr Goedhuis, de Nederlandse consul-generaal en dui zenden anderen. De gepensionneerd® militairen in hun traditionele rood scharlaken uniformen vormden eea kleurige entourage in de historische tuin van het door Karei de Tweede ge stichte Engelse Bronbeek. Bij de start voer de ballon juist over de toppen van de bomen langs de Theems. De vaart werd gemaakt op 22 meter hoogte en leidde over Wimbledon, Apson en Guilford. Ten Noorden van Portsmouth besloot men tot de landing. De ballonvaarders kwamen neer in een korenveld, doch de boer was zo kwiek om het hek naar zijn weiland te openen, zodat de bal lon daarheen kon worden gedirigeerd. Aldaar kon het gas worden afgeblazen. Een biggenkoopman gaf de ballon vaarder een lift en de ballon werd op gerold en wel in een biggenwagen naar Londen teruggevoerd. Van d® voorbereidingen voor het vertrek en van de start maakte de televisie ver scheidene opnamen. Samenwerking Australië en Nederland. INDONESIË VRAAGT INLICHTINGEN. Ze moet iets hebben om op de feesten aan haar vriendinnen te kunnen over vertellen. Dat zal de saaie boel een beetje breken. Er is iets heel kostelijks gebeurd. Meesteres, juist vóór mijn ver trek, zegt Maia. Vertel het is. Wel, ik moet dan beginnen met te zeggen, dat het eigenlijk niet in Griekenland zelf gebeurd is. Maar het is over gebracht door de kooplieden, die op Egypte varen om zaken te doen. Het verhaal speelt in Egypte, de plaats van mijn geboorte. Doet niets ter zake, waar het plaats vond, als het maar de moeite van het vertellen waard is. Dat is het zeer zeker. Meesteres. Alle dames in Athene vermaken zich er mede. Het speelt af in de plaats Butos, waar men de godin Isis vereert, bekend om de inscriptie op haar schone beeld: „Ik ben dat, wat is, geweest en zal zijn". Zij beschermt barende vrouwen en bezit ge nezende kracht. Nu leeft er in deze plaats een schatrijke jongeman, die helaas verliefd raakte op de schone vrouw van een zekere Saturnius, eveneens zeer rijk. Zij heel Paulina. Nu heeft de jonge man, die op haar verliefd werd (zijn naam is Decius Mundus) haar een onnoemelijk groot bedrag aangeboden, wanneer zij hem ter wille wilde zijn. Maar Paulina staat bekend om haar kuisheid en huwelijkstrouw en weigerde steeds aan zijn aanzoeken gehoor te geven. En toen heeft die ondeugen de Mundus de priesters van de godin Isis weten om te kopen, door hen een verbazend groot bedrag aan te bieden. Zij moesten de schone Paulina overhalen met het verhaal, dat er in de tempel van Isis een god- hneid was gekomen, die verliefd op Paulina was en die eiste dat zij hem ter wille moest zijn, anders zouden er grote rampen plaats hebben. Nu is Paulina een ernstige dame, die trouw haar godsdienstplichten vervult en zij meende aan het verzoek van de priesters te moeten voldoen. Natuurlijk alles in strikte £feheimhoudinQ* En 20 heeft op een nacht de tempel van Isis toch de bijeenkomst met Mundus plaats gehad, der dat Paulina wist, met wie zij te doen had. (Wordt vervolgd) van Nieuw-Guinea en voor wat be treft de technische samenwerking op bestuurlijk niveau. in zon- PLUIMVEEHOUDERIJ IS TEVREDEN. UTRECHT, 8 Juni. 1952 is een buitengewoon goed jaar geweest voor de pluimveehouderij. De voederprijzen waren lager dan het voorgaande jaar en voor de eieren zijn betere prijzen gemaakt. Ook voor 1953 bestaan goede verwachtingen, ook-al zouden de prij zen iets zakken. Op dit laatste bestaat wel kans. Door de sterke uitbreiding van. de pluimveestapel zullen dit jaar circa 300 millioen eieren meer worden geproduceerd, hetgeen echter volgens verwachting de prijs niet beneden een redelijk peil zal doen zakken. De mo gelijkheid bestaat dat in het voorjaar van 1953 een redelijke prijs moeilijker te handhaven zal zijn, doch getracht zal worden eventuele moeilijkheden voor die tijd op te vangen door spe ciale maatregelen. Bovenstaande mededelingen werden gedaan door de voorzitter van de Ne derlandse Pluimvee Federatie de heer M. G. Dings uit Roermond op de Za terdag gehouden jaarvergadering van dit orgaan. De Duitse verdedigers van de Neder landse politieke deliquent De Jonge, dr Reuter, dr Wehage en Schlegel te Olden burg, hebben er bü de "Westduitse rege ring op aangedrongen de Nederlansê re gering om invrijheidstelling van De Jon ge, één van de uit Breda ontsnapte ge vangenen, te verzoeken.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3