Speurend in Zeelands natuur. Nieuws uit de Provincie. DE KLEINE KAREKIET DD.D. Ds P* M* Veldhuyzen 25 jaar predikant Een schommelend wiegje als nest Stoomvaart Mij „Zeeland" in 1952 winst van bijna 4.5 ton. GEMEENTERADEN Samenwerking tussen De Schelde en Lips Raad voor de Zending der Ned* Herv* Kerk* Middelburg. Goes. BURGERLIJKE STAND Dinsdag 9 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 f- - v»/ vb "F VANUIT HET HISTORISCHE STADJE HULST, met z'n fraaie stadhuis en schilderachtige wallen, begeef ik me in de richting van Clinge. De Bilt heeft gelijk ge had met zijn voorspelling: Er waait een harde wind uit noordelijke richting, die me nu van pas komt, maar me straks nog heel wat zweet druppeltjes zal bezorgen, als ik naar mijn basis moet terugkeren. Aan wat voor mij de linkerkant van de weg is, bevindt zich een aardig wa tertje. Daarin groeit vrij veel riet, dat nu al aardig hoog opgeschoten is. Ver schillende vogelgeluiden stijgen tus- AMSTERDAM, 8 Juni. - Na afschrijvingen tot een bedrag van f 1.216.389 (vorig jaar f 1.331.402) heeft de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen een winst saldo behaald van f 442.070 (in 1951 £169.611). Hiervan wordt f 280.467 toegevoegd aan de reser ve voor vlootvernieuwing. Op de preferent winstdelende aandelen kan 4l1/2 pet en op de gewone aan delen serie 3, b en c kan 5 pet wor den uitgekeerd (beide onveran derd). Het totale pass .igiersvervoer gaf een niet onaanzienlijke stijging te zien ten opzichte van 1951. Het transito- verkeer bleef zich verder gunstig ont wikkelen. De toenemende concurren tie van het luchtverkeer en de af tapping van vervoer door concurre rende kanaaldiensten waren aanlei ding om enige tariefmaatregelen voor de dagdienst te treffen, ter bevorde ring van het toeristenverkeer tussen Nederland en Engeland. Deze maat regelen hebben ertoe bijgedragen verloren terrein terug te winnen. Gezien de onbevredigende resul taten van de toeristendienst Vlissin genFolkestone is besloten de proef nemingen in 1953 niet voort te zetten. Het goederenvervoer ondervond als gevolg van de Engelse import-restric ties een gevoelige terugslag. Het postvervoer nam in omvang toe. De gunstige liquidatie was voor de directie aanleiding tot algehele ver vroegde aflossing over te gaan van 4% pet inkomstobligatiën en het restant van de 4 pet eerste hypothe caire obligatielening. De door de overstromingsramp aan schepen en andere eigendommen toegebrachte schade is niet van ernstige aard ge weest. sen en achter dat riet vandaan om hoog. Dal is tenslotte voor mij aanlei ding om m'n stalen ros voor een poos te verlaten en daar maar eens te gaan zitten aan de wegkant, half tussen het riet verborgen. Ziezo, nu maar wach ten, luisteren en kijken. Erg bezwaar lijk is dat niet, want de wind kan me hier niet bereiken en het zonnetje schijnt lekker. Na wat geluisterd te hebben naar het drukke gekef van enkele meerkoeten, die zich daar er gens moeten ophouden, zie ik een kleine vogel, zo groot ongeveer als een mus, van boven grijsachtig bruin en op de buik vuil-geel. Zijn naam hoef ik U niet te vertellen, als ik al leen zijn zang maar even tracht weer te geven. Behalve enkele bijgeluiden hoor ik een krassend: „orre-orre-orre- wiet-iet-iet". En nu weet U al genoeg! Juist, het is een kleine karekiet, die daar zo levenslustig met zijn naam kaartje gooit. Ik zeg met opzet de kleine karekiet, want er is ook nog een grote, die bijna zo groot is als een spreeuw en hetzelfde liedje zingt, maar luider en minder krassend. Het nest van de kleine karekiet, dat ik met veel moeite heb ontdekt, maar waar ik he laas van de weg af niet bij kan komen, is een waar kunstwerk. Een echt schommelend wiegje, meestal opge hangen tussen drie rietstengels. Je staat verbaasd over zoveel bouwkunst. HET WIEGJE DEINT MEE. En laat het maar waaien, laat 't maar stormen, het wigje deint mee met het heen en weer zwaaiende en zwie pende -rietbos. Soms kun je karekie- tennesten zien, die helemaal scheef hangen, hetgeen voor de jongen wel eens gevaarlijk kan worden. Dat is hierdoor gekomen, dat de oude vogels hun nest gebouwd hebben tussen nog niet volgroeid riet. Bij het verder uit groeien en langer worden van de sten ges ging het nest mee omhoog. Maar als nu de ene stengel harder groeit dan de andere, is het gevolg daarvan, dat het nest scheef komt te hangen. Instinctief schijnen de vogels dat ook wel te weten, want bij voor keur zoeken ze oude stengels van verleden jaar op. Maar nu en dan blijft hun blijkbaar geen betere keus meer over. In elk geval wachten ze tot het jonge riet hoog genoeg is op geschoten, dat het nest goed verbor gen komt te hangen. Het legsel be staat uit vijf blauwe, donkergevlekte eitjes, waaruit na een paar weken de kleine karekietjes te voorschijn ko men. Ijverig verzorgt pa-karekiet z'n jongen, vangt insecten en fungeert bovendien als vuil-ophaler. Want als de kindertjes bezig zijn met, nou ja U weet wel, dan vangt hij vlug het uitwerpsel op en verwijdert het bui ten het nest. Reinheid voor alles! En met dit zindelijke en hygiëni sche devies wil ik voor ditmaal mijn relaas besluiten. JOSEPH A. BRUSSE. HET UITZAAIEN VAN MOSSELSCHELPEN. uüES, 8 Juni. Ook dit seizoen mo gen onder bepaalde omstandigheden mosselschelpen voor de broedval op de percelen uitgezaaid worden, echter niet voor 20 Juni a.s. en niet na 1 Septem ber. De schelpen moeten voor 1 Novem ber 1954 worden opgevist en gezuiverd. Overtreding dezer voorwaarden wordt met een boete van f 500 gestraft. Er zullen dit seizoen veel minder schelpen uitgezaaid worden dan andere jaren, daar de voorraden van mossel schelpen veel kleinner zijn. Kokkanenschelpen mogen met het oog op 't slippergevaar in 't geheel niet worden uitgezaaid. Ongeval bij 's-Heer Arendskerke berecht. MIDDELBURG, 8 Juni. De gros sier M. uit 's-Heerenhoek had zich voor de rechtbank te Middelburg te verant woorden omdat hij op 8 April 1.1. op de kruising van de Rijksweg en de Oude Rijksweg te 's-Heer Arendskerke met zijn auto een aanrijding had veroor zaakt, waarbij een bromfietsrijder zwaar werd gewond. A., die evenals de ze bromfietser over een voorrangsweg reed, wilde deze weg op genoemde krui sing verlaten en daarvoor moest hij de weg naar links oversteken. Hij had ech ter voorrang moeten verlenen aan het hem achterop- en tegemoetkomend ver keer. Eerst liet hij een hem tegemoet komende vrachtauto passeren en juist toen hij de bocht wilde nemen zag hy ook nog een bromfietser, die hij tevo ren niet had gezien. Een botsing volgde. Ter zitting gaf verdachte toe dat hy de botsing wel had veroorzaakt. Hy had de bromfietser te laat gezien waar schijnlijk. omdat hij teveel op de vracht auto had gelet. Tegen hem werd een geldboete van f 100 geiëst, bij gebreke van betaling n verhaal te vervangen door 30 dagen hechtenis. Gistermorgen is door de Rijksopper- keurmeester te Vlaardingen, uit de lading van de VI. 70 „Hendrik en Jan", haring aan de Koningin aangeboden. HEINKENSZAND. Geen woning voor de burgemeester In de raadsvergadering van Hein- kenszand, die onder leiding stond van de wnd. burgemeester C. Nijsse Gzn., werd de rekening 1952 van het B.A. goedgekeurd. De gemeentelijke subsi die bedroeg f 1096,29. Ook de rekening van de vleeskeuringsdienst Heinkens- zand c.a. werd vastgesteld. De reke ning sloot met een batig saldo van ruim f 1000, Aan de afd. Zuid-Beveland West van het Nederlandse Roode Kruis zal een jaarlijkse subsidie worden ver leend van f25,terwijl de Zeeuwse Landbouw Maatschappij een subsidie van f 10.- zal ontvangen voor elke leerling die de te Kapelle te stichten lagere tuinbouwschool zal bezoeken. De aanvraag om subsidie voor de R.K.-kleuterschool te 's Heerenhoek werd afgewezen, daar te Heinkens- zand een dergelijke kleuterschool be staat. Na korte discussie werd besloten, op verzoek van. de Oranjevereniging om f200,uit te trekken voor dekking van kosten, verbonden aan het voor de schoolkinderen te organiseren feest bij de installatie van de nieuwe bur gemeester. Daar momenteel de burgemeester in de gemeente geen woning kan worden aangeboden, werd besloten G.S. te verzoeken, ontheffing te verlenen van het verbod, dat het de burgemeester verboden is buiten de gemeente te wo nen. In de rondvraag vroeg de heer C, Ch. Cappon (Gemeentebelang) aan dacht voor de heggen in de Doel straatKraaiendijk en Slaakweg, daar deze het uitzicht op de wegen belem meren. Daar dit de laatste vergadering is, die de heer Nijsse in de periode van waarneming leidt, dankte hij de le den voor de medewerking en de wyze waarop de zaken zijn behandeld. In deze dank betrok hij ook de gemeente secretaris, die hem gedurende de va cature-periode heeft bijgestaan. behoeve van haar werk op Heille. De heer S. van Hal verklaarde zich voor deze subsidie maar wenste toch eens een overzicht te krijgen van het totaal subsidies door de gemeente in een jaar verstrekt. De duur van de kasgeldle ning van f 150.000,- die 15 Aug, ver valt, werd verlengd. De plaatselijke verordening op de vermakelijkheids belasting werd gewijzigd. De heer S. van Hal verklaarde zich hier tegen. Voor vermaak moet men iets over hebben en men mag niet alle lasten op de gemeenschap wentelen. De heer v. Hal vroeg of enkele straten op St. Anna niet geëffend konaen worden, hetgeen toegezegd werd. SLUIS. Restauratie stadhuis pas in 1956. In de raadsvergadering van Sluis werd besloten over te gaan tot de aankoop van de grond, waarop de noodwoningen staan (Ridderstraat) Dit komt neer op ong. f 13.000. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de Oud heidskamer over de historie van de gemeente. Van Monumentenzorg was bericht binnengekomen, dat het Stadhuis op de urgentielijst geplaatst is. Het zal echter nog tot 1956 duren voor dit werk uitgevoerd kan worden. Op voor stel van G.S. werd de verordening op de heffing van reinigingsrechten ge wijzigd. Het komt hierop neer, dat diegene, die zijn huisvuil niet aan de gemeentelijke dienst wenst mee te geven, vrijgesteld kan worden van be taling. Op voorstel van B. en W. kocht de gemeente voor f 100,een schil derij aan van de heer F. Bosschaart. Dit schilderij was overgebleven uit 'n verloting ten bate van het Rampen fonds, zodat dit bedrag uiteindelijk toch in het Rampenfonds komt. De toelage per gemeentewerkman zal ge middeld met ong. 172,50 per jaar ver hoogd worden. Rozenoord krijgt f 250,- subsidie. Van de heer F. A. Kolijn was een aanvraag binnengekomen voor ge bruik van het sportterrein. Hij kreeg hiervoor toestemming om dit te ge bruiken voor een bedrag van f 10,- per jaar. De Katholieke Maatscnappelijke Gezinszorg krijgt f75,- subsidie ten WEMELDINGE. Badinrichting wenselijk. In de raadsvergadering van Wemel- dinge, richtte de voorzitter, burgemees. ter C. N. F. van Sas, e enbijzonder woord van welkom tot het raadslid K, J. Dekker, dat gedurende de enige tijd door ziekte verhinderd was geweest de raadsvergadering bij te wonen. Medegedeeld werd de aankoop van een gazon-maaimachine voor het sport terrein. Bij B. en W. is in voorbereiding het plan om de vloeren in het gebouw der O.L. scholo te verbeteren. Blijkens de Ondernemingsbelasting af f 24.074,74. In princiepe werd besloten medewer king te verlenen aan de voorgenomen breiding van het schoolplein, een nieu we electrische licht-installatie en het aanschaffen van een 24-tal schoolban ken. Dit op verzoek van het bestuur der Vesr. van C.V.O. Op verzoek van de Z.L.M. om een bijdrage van f 35 per jaar per leerling werd gunstig beschikt. De volgend verordening ingevolge de Winkelsluitingswet 1951 werd vastge steld: a. gedurende het tijdvak van 1 April tot 1 October voor alle winkels van 18 tot 19 uur; .b gedurende het ge hele jaar voor kapperszaken, alleen voor wat betreft het verrichten van kapperswerkzaamheden van 18 tot 20 u. De heer Van der Hiele besprak de kosten van de brandweer en de wense- lijkheidom over te gaan tot oprichting van een badinrichting. De heer Linden- bergh gaf in overweging om deze aan gelegenheid te combineren tot het bou wen van een kleedlokaal op het sport terrein. VLISSINGEN, 8 Juni. De N.V. Kon. M(j. „De Schelde" ln Vlissingen heeft aan de Llps' Scheepsschroeven- gletery in Drunen de vervaardiging van haar gepatenteerde verstelbare schroef in licentie gegeven. De verstelbare Schelde-schroef heeft haar doeltreffendheid reeds bewezen door haar staat van dienst aan een veerboot tussen Vlissingen en Breskens, verscheidene sleepboten, trawlers, loodsvaartuigen enz., waarop zij werd aangebracht. De Nederlandse Marine heeft een or der geplaatst voor verstelbare schroef- installaties aan te brengen aan de 32 mijnenvegers, welke op de Nederland se werven ln aanbouw zijn. Verder over wegen de Engelse en Canadese Marine eveneens de toepassing van deze schroe ven. Ook ln Amerika werden opmerkelijke resultaten geboekt met deze schroef- installatle, die aangebracht werd op een New Yorkse havensleepboot, de „Dal- zerella". De schroef zal in de toekomst ln deze landen de LIPS-SCHELDE verstelbare schroef genoemd worden. DEN HAAG, 8 Juni. De Raad voor de Zending van de Ned. Hervorm de Kerk heeft in zijn Donderdag ge houden vergadering met grote aan dacht kennis genomen van het door dr E. Jansen Schoonhoven uitgebrach te verslag over de van 7—21 Mei ge houden conferentie voor zendingsar beiders met verlof en zendings-secre- tarissen op het oecumenisch instituut te Bossey, die onder leiding stond van prof. Kreamer en Susanne de Dietrich. De 70 deelnemers, waarbij 13 Neder landers, hielden zich bezig met de on derwerpen, van de wereld Zendings conferentie van Eillingen. Op enkele vragen, die daar niet tot hun recht kwamen, werd dieper ingegaan. De winst van deze conferentie voor de kerk was, zo meende dr Jansen Schoonhoven, de gedachte dat Bijbel studies en voorbede in de binnenland se arbeid voor de zending meer op de voorgrond dienden te komen. De raad besloot deze aangelegenheid in studie te nemen, om wegen te vinden, hoe het lezen en verstaan van de Bijbel als zendingsboek onder het oog van de ge meente kan worden gebracht. Ds H, van Dalen moet rust houden Ds H. van Dalen, Ned. Herv. predi kant te Colijnsplaat moet'op dokters advies, wegens leverbeschadiging vier weken volkomen rust houden. Tijdens zijn afwezigheid zal ds van Schuppen als tijdelijk consulent optreden. Half Juli hoopt ds van Dalen weer in de dienst te kunnen voorgaan. Ophoudprijs en heffing vroege aardappelen, GOES, 8 Juni. Voor de periode van 813 Juni is door het Centraal ophoudprijs van vroege aardappelen Bureau van de Tuinbouwveilingen een vastgesteld van f 0.12 per kg. Van 15 20 Juni is dit f 0.11; van 2227 Juni f0.10; van 284 Juli f 0.09 en hierna f 0.08. De heffing zal in alle periodes f 0.10 per 100 kg. bedragen. Wedvlucht P.V. „De Telegraaf". Zaterdag heeft de P.V. „De Tele graaf" een wedvlucht gehouden vanuit Nyon. Afstand 218 km. los 10.30 u. met N.O. wind, in concours 213 dui ven. Ie prijsduif 14.29 u, (laatste 14.50 u.). 1, 5, 6, 9 J. Sturm, Veere; 2 W. M. Wal raven, Middelburg; 3, 8 P. A. Philipse, M'buprg; 4 R. Vader, M'burg; 7. L. Pouwer, Veere; 10 E. van Vlaanderen, M'burg. Geslaagd. Voor het candidaatsexamen voor scheikundig ingenieur slaagde te Delft de heer F. van Zee. ARNEMU1DEN Afscheid. Na een diensttijd van 25 jaar heeft de heer R. de Rijke wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd de N.V. Kon. Mij „De Schelde" ver laten. Als blijk van waardering werd hem en z'n vrouw namens chefs en colle ga's een vloerkleed en bloemen aangebo den. BAARLAND Kolenvereniging O.MJB. In de vergade ring van de kolenvereniging O.M.B., bleek uit de verslagen, dat er 135 ton eierkolen, 40 ton nootjes, 20 ton anthra- ciet en 20 ton eierbriketten waren ge leverd. De penningmeester deed melding van een batig saldo. De bestuursleden H. Schout en B. Tramper werden herkozen. Het entreegeld voor nieuwe leden werd vastgesteld op f 3.50. BRESKENS Benoeming. In de vacature van mej. J. Broodman is aan de Fröbelschool be noemd mej. T. de Meijer, alhier. Geslaagd. Voor het Unie-Praktijkdiplo ma typen slaagden de dames H. Basting, S. de Looze en H. v. d. Sande. Vismijn. Aanvoer 16 Juni: 6510 kg. Export garnalen 1.870.60; 762 kg. Han dels garnalen 1.060.63; 4014 kg. Bot Een gezegende ambtsperiode. ARNEMUIDEN, 8 Juni. Van morgen zijn we op bezoek geweest in de Gereformeerde pastorie van Arnemuiden. Er hing een feeststem ming in het huis van ds P. M. Veld huyzen, want het was vandaag juist 7 jaar geleden, dat de predikant zijn intrede deed in de gemeente van Arnemuiden. Maar dat was niet de reden van ons bezoek. Woensdag a.s. is het 25 jaar geleden, dat ds Veld huyzen te Paesens in het ambt werd bevestigd en daarom zijn we deze Maandagmorgen de meest ge schikte tijd om een predikant thuis te treffen naar Arnemuiden ge togen. We boften, ds Veldhuyzen was thuis. Dat is al min of meer een bijzonder heid voor een predikant van een ge meente van ruim 800 zielen. In zo'n gemeente met haar vele problemen en probleempjes is heel wat te doen, voor al als die gemeente gevarieerd is zoals in Arnemuiden. Daar zijn eerst de vis sers, die dikwijls van huis zijn en vaak Vrijdagsavonds thuis komen. Arne muiden is tenslotte een vissersplaats en dat zet natuurlijk een bepaald stem pel op het werk van de herder en le raar. Maar ook is daar de landbouwen de bevolking, de middenstand, die zo'n heel andere werkkring hebben en die weer andere problemen kennen. Deze leden van de gemeente hebben niet Ingezonden Mededeling (adv Tïll'idl- Krabben en peuteren maakt de kwaal eteeda UltSlaq erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN minder de aandacht van ds Veldhuy zen. Maar tenslotte vormen allen sa. men één gemeente, in onderlinge ver bondenheid. Dat is 'n belangrijk ding. Nu ds Veldhuyzen 25 jaar predikant is, kan hij op een zegenrijke ambtsperio de terugzien. Niet het minst in Arne muiden. God heeft zijn werk geze gend. Woensdag zal de jubilerende predikant; in de bloemetjes gezet wor den, als stoffelijk blijk van waardering en aanhankelijkheid. HERDENKINGSSAMENKOMST. Maar ook van elders zal het ds Veld huyzen tydens de herdenkingssamen komst, die Woensdag om -half acht in het kerkgebouw wordt gehouden, ze ker niet aan belangstelling ontbreken. Want ook in zijn vorige gemeente Pae sens (een vissersplaatsje in Friesland) en Monster, waar hij de crisistijd on der de tuinders meemaakte en waar tijdens zijn ambtsperiode een nieuwe kerk en pastorie werd gebouwd, is men de predikant nog niet vergeten. Bovendien heeft het werk van ds Veld huyzen zich niet beperkt tot zijn eigen gemeente. Zo is hij bestuurslid van de Vereniging „Bethesda", deputaat voor de hulpbehoevende kerken voor de classis Middelburg, de Particuliere Synode voor Zeeland en voor de Ge nerale Synode. Dan heeft ds Veldhuy zen nog veel geschreven in „Kracht naar Kruis" en in „De Goede Tijding" Spreekbeurten heeft hij vervuld op vergaderingen van de A.R.-Partij en het werk van het C.N.V. heeft zijn volle belangstelling. De ruimte laat het niet toe, alle activiteit van de predikant op te sommen. Nee, het jubileum van ds Veldhuy zen, die vooral Gode dankbaar is voor het vele werk, dat hij heeft mogen verrichten, zal Woensdag niet onopge merkt voorbijgaan. 0.36—0.16; 2367 kg. Schar 0.62—0.16; 67 kg. Schol 0.60—0.33; 345 kg. Tong 1.851.40; 10 kg. Wijting 0.25. COLIJNSPLAAT Voetbalwedstrijd. Zaterdagmiddag werd een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld door Col. Boys I-Wolfaartsdijk I. De ruststand was 3-0 voor Col. Boys, in de tweede helft wist Wolfaartsdijk 't ech ter tot 'n gelijk spel te brengen (3-3). „Soli Deo Gloria". Zaterdag a.s. Is het twintig jaar geleden, dat het Chr. mu ziekgezelschap „Soli Deo Gloria", alhier, heropgericht werd. Het is de 19 leden tel lende muziekvereniging niet altijd voor de wind gegaan. In 1909 werd het corps opgericht. In 1923 moest het werk we gens te weinig leden neergelegd worden. Op 13 Juni 1933 werd echter het initiatief om tot heroprichting over te gaan ver werkelijkt. Nieuwe leden versterkten het corps, zodat onder leiding van de direc teur-voorzitter, de heer M. C. Karman, weer in zee kon worden gegaan. In 1937 werd voor de eerste maal deelgenomen aan een concours te Bergen op Zoom, op uitnodiging van de Bond van Chr. Har monie en Fanfaregezelschappen in Zuid Holland. Het toetreden als lid van deze bond bleef dan ook niet uit en sindsdien wordt elk jaar de reis naar Zuid Holland ondernomen om deel te nemen aan de Bondsconcoursen. Dit jaar kon echter we gens ongesteldheid van enkele leden niet worden deelgenomen. Tien maal werd aan een concours deelgenomen; zes maal werd een eerste prijs uit het vuur ge sleept. Tydens de oorlogsjaren werd het verenigingsleven onderbroken en de mu ziekinstrumenten op onderduikadressen in veiligheid gebracht. De leiding berust momenteel bij de heer F .Smit, muziek leraar te Kortgene, die reeds vijf jaar aan Soli Deo Gloria verbonden is. „Soli Deo Gloria" is één van de weinige mu ziekgezelschappen, die Zeeland rijk is. Zaterdagavond zal bij gunstig weer dit 20-jarig bestaan worden gevierd met een concert. s-GRAVENPOLDER Dammen en schaken. Als slot van het speelseizoen van de dam- en schaakver eniging werd het tournooi om het kampi oenschap snelschaken en -dammen van 's-Gravenpolder gespeeld. Bij de schakers werd de heer W. A. A. Tiemens en bij de dammers de heer G. Blom, na een be slissingswedstrijd met de heer L. Boogert, kampioen. Door de jeugddammers werden gong wedstrijden gespeeld, waarbij Dik Huis- soon winnaar werd. GEERSD1JK Concert. Zaterdagavond heeft het mu ziekgezelschap „Apollo" van Wissekerke een concert te Geersdijk gegeven. Voor de inwoners van Geersdijk betekent dit jaarlijkse concert steeds weer een ge noeglijke avond. KAPELLE Jonge KerkMiddenstand. Ten bate van het Centraal genootschap voor kin derherstellingsoorden en vacantie-kolo- nies werd Zaterdagavond 'n voetbalwed strijd gespeeld tussen de Jonge Kerk en de Kapelse Middenstanders, die eindigde in een 1-1 gelijk spel. KAMPERLAND Afloop verkoping. Door notaris J .J. W. Klop te Kortgene werd ten verzoeke van de heer W. Anthonisse publiek verkocht: een woonhuis met stenen schuurtje en erf, aan de Molenweg B 248 g te Kam perland. Hoogste inschrijver was de heer S. de Groot voor 6258.en koper werd de heer L. de Kam voor f 6270. OUDELANDE Wedvlucht. De Postduivenvereniging „De Witpen" alhier, hield een wedvlucht van St Maxence; afstand 260 km. Uitslag: 1, 6 en 14 C. de Beste, Oudelande; 2, 3, 4, 8 en 13 L. Lavooij, Baarland; 5 J. de Ja ger, Oudelande; 7 en 12 P. J. Murre, Baarland; 9. D. v. d. Poel, Oudelande. ST. LAURENS Opbrengs collecte. De alhier gehouden collecte voor de Blauwe Week Actie heeft f 38,12 opgebracht. YERSEKE Aanryding. Tengevolge van het breken van de stuurstang reed een bestuurder van een bestelauto uit Rotterdam de heer J. de K„ op de Postweg aan. De K. moest zich onder dokters behandeling stellen. Het rijwiel van het slachtoffer werd ver nield. ZAAMSLAG Benoeming. Aan de school Geref. Lager Onderwijs is benoemd per 1 Sept. a.s. de heer H. Heersink te Bergen op Zoom. Offervaardigheid. De lijstcollecte voor het bezorgen van een genoeglijke dag aan de ouden van dagen heeft f 590.opge bracht. Er wordt weer een busreis geor ganiseerd. AXEL. Geboren: Johannes P. M., z.v. J. V. Schelleman en E. M. Burm; Su- zanna, d.v. J. de Pooter en S. Lourens; Catharina, d.v. J. de Pooter en S. Lou rens; Paul A. B., z.v. F. J. Brandt en N. I. G. Herman; Elisabeth A., d.v. A. de Waard en M. W. Alting; Maria L. E., d.v. A. Baart en M. A. Pieters; Dingena, d.v. P. Donze en A. Goossen; Geertruida J., d.v. C. Deij en E. N. de Jonge; Adriaan, z.v. N. de Regt en J. de Feijter; Paul P. J., z.v. J. F. Moorthamer en M. E. de Moor; Pieternella S., d.v. J. de Pooter en G de Bruijne; Florentine, d.v. P. Maat en E. H. Leunis; Jacomina C., d.v. L. Bak ker en C. van de Berge; Abraham A., z.v. C. Dekker en C. N. van Cadsand. Ondertrouwd: C. Koster, 36 j. en E. A. van de Wege, 29 j.; J. Dekker, 24 j. te Hilversum en J. Haak, 22 j.; P. Ie Feber, 22 j. en D. N. Mangold, 20 j. Gehuwd: K. Ooms, 25 j. te Rilland-Bath en A. Munniksma, 25 j.; A. F. Dieleman, 26 j. en J. van Hermon, 26 j.; L. C. Klaas- sen, 24 j. en S. J. Pijpelink, 20 j.; C. Don- ze en N. M. Janse, 34 j.; J. F. de Ryke, 27 j. en M. F. Vermeersen, 24 j.; J. de Smet, 24 j. te Koekacht en J. C. van Cad sand, 22 j.; A. Herrebout, 27 j. te Hoek en J. van Drongelen, 20 j. Overleden: T. Boer, 74 j., wed. v. J. Verstraten BAARLAND. Geboren: Jannetje C., d.v. J. Elenbaas en C. van den Berge; Pieter nella M., d.v. J. de Jonge en M. van Eij- keren. Ondertrouwd: P. J. Koole, 23 j. te Ove- zande en C. de Jonge, 24 j.; M. J. Melio, 27 j. en M. A. Karelse, 23 j. te Heinkens- zand. Gehuwd: H. C. Huige, 28 j. te Rotter dam en J. Steenbakker, 23 j. ELLEWOUTSDIJK. Geboren: Maarten W„ z.v. N. Priester en J. L. van der Ha- ge; Marinus C. J. z.v. J. de Dreu en M. J. Sommeyer; Geertruida M. J„ d.v. N. A. van Overbeeke en G .Otte; Jacobus A., z.v. J. A. Smallegange en J. M. Jobsen. GROEDE. Geboren: Magdalena S. P. G., d.v. P. de Jonge en P. Elfrink; Ingrid I. M„ d.v. J. C. M. Govaert en M. A. Goet- hals; Catharina M. B., d.v. Ch. A. A. de Pauw en B. M. Siben; Jan P., z.v. A. Sa- lomé en M. Cornelis. Gehuwd: P. I. Risseeuw, 34 j. te Groede en P. C. J. Catsman, 37 j. Overleden: M. Israël, 80 j., (overl. te Oostburg). NISSE. Bevallen: C. A. N. M. de Win ter-van den Eijnden, z.; J. Otte-Capello, z.; M. Otte-Jansen, d. Overleden: L. Huijssoon, 81 j., wedn. v. K. Noordhoek. OOSTKAPELLE. Geboren: Evg M., d.v. J. Dekker en S. Jansen van Rosendaal; Piet, z.v. A. Roose en C. van Pienbroek. Gehuwd: C. Boogaard, 28 j. en C. Bom- meljé, 23 j.; G. Wondergem, 26 j. en S. Jobse, 22 j. Overleden: L. Louwerse, 81 j., wedn. v. J. Wielemaker; C. Wattel, 65 j„ echtg. v. J. van Belzen; L .Sturm, 70 j., echtg. v. W. Krijger; L. de Jager, 80 j., echtg. v. A. M. Boogerd; L. Labruijere, 70 j., echtg. v. J. Zwemer; J. Geldof, 68 j.; J. in 't Anker, 84 j., wed. v. A. Maljaars. OUDELANDE. Geboren: Adriaan H. M., z.v. A. Rijk en M. Vermue. OUD VOSSEMEER. Geboren: Severi- nus M. M., z.v. S. Hollenberg en C. M. Bijl; Cent L., z.v. J. J. Niemantsverdriet en H. T. DeurloJoannes F. C, z.v. C. van Meer en A. M. Perro. Gehuwd: L. P. van der Zande, 26 j. en C. C. Hommel, 23 j.; F. G. van der Zan de, 31 j. en A. W. Bosters, 26 j. te Nieuw- Vossemeer; A. P. Schijvenaars, 25 j. te Dinteloord en A .M. Bosters, 21 j.; K. Ge luk, 26 j. te Tholen en M. C. Hage, 27 j.; J. J. A. de Bakker, 27 j. te Roosendaal en Nispen enJ. G. M. Nuts, 24 j.; J. A. van Giels, 26 j. te Steenbergen en H. A M. Nuts, 22 j. Overleden: S. M. Brand, 45 j„ echtg. v. P. Leenhouts; C. J. Ampt, 40 j.; J. C. Hage, 20 j. SINT ANNALAND. Geboren: Elizabeth, d.v. J. A. Jeroense en N. E. Heijboer; Maria C„ d.v. P. J. Fase en M. P. Beve lander; Leuntje J. N., d.v. C. van Winke len en J A. Duijzer; Adriana, d.v. M. A. Kodde en J. C. Gunter; Johanna J., d.v. A. C. Goedegebuure en M. van der Meer; Neeltje, d.v. P. Goedegebuure en A. H. Heijboer. Gehuwd: A. Aarnoudse, 24 j. en J. den Haan, 22 j.; L. Wessels, 24 j. en J. van 't Hof, 21 j.; L. Hage, 25 j. en N. Liglendag, 22 j.; C. Goedegebuure, 23 j. en A. Gun ter, 20 j. Overleden: J. C. van. den Boogaart, 73 j., echtg. v. M. P. Fase; P. Quist, 71 j„ echtg. v. J. van 't Hof. WEMELDINGE. Geboren: Adriaan J., z.v. H. Mieras en J. Schouwenaar. VLISSINGEN. Geboren: Hendrik E. P z.v. J. Meijer en A. M. Delnad; Matthijs P., z.v. A. de Graaff en F. T. van der Welle; Nora N„ d.v. C. J. Overmeire en P. van de Velde; Adriana H., d.v. D. E. D. Komijn en A. Charmes; Herman, z.v. P. G. Vader en T. Josiasse; Allegonda M. M., d.v. J. C. Castelein en M. Meulmees- ter; Sara M., d.v. L. Louwerse en P. M. Adriaanse; Arthur, z.v. P. E. Lens en E. Panhüyzen; Adrian M„ z.v. J. van der Sloot en T. E. A. E. Dekker; Jan, z.v. W. Jansen en J. W. Spruit; Ronald J. L, z.v. H. Goosen en Y. T. de Ruyver; The- odorus H. A. M., z.v. J. J. Tak en G. M. P. H. de Bot; Josephus J., z.v. J. M. R. Dierickx en J. M. Lensen. Ondertrouwd: A. Bozko, 33 j. en G. Meerman, 21 j.; L. M. C. Nierijnck, 22 j. en E. C. Weststrate, 21 j.; J. H. de Bruijne, 26 j. en J. Lijbers, 28 j. te Djakarta; W. J. Buurmeester te Den Helder en W. A. Kokelaar, 21 j.; C. van Weert, 23 j. te Zwijndrecht en W. de Rijke, 20 j. Gehuwd: W. Harpe, 27 j. en M. G. Weug, 20 j.; S. J. Bommeljé, 25 j. te Sint Laurens en P. M. Joziasse, 25 j.; F. L. Timmerman, 29 j. en A. van Amerongen, 22 j.;P. van der Sluis, 24 j. en E. A. Janse, 19 j.; J. B. F. Belde, 26 j- en G. Klap, 22 j. Overleden: Wed. J. Hendrikse-Clarisse, 80 j.; J. M. Kempe, 83 j.; M. P. v. d. Hoe ven, echtg. v. M. de Waal, 65 j.; C. J. P. Melis, echtg. v. P. Boer, 54 j.; M. J. Tromp, 80 j.; Wed. E. L. Dewasme-Kroot- hoep, 73 j.; Wed. E. Brasser-de Vos, 81 j.; C. J. de Ruyter, echtg. v. L. de Kam, 67 j. ZAAMSLAG. Geboren: Andries, z.v. M. Stouthamer en L. Buijze; Adriana J„ d.v. J. D. Dees en C. C. de Regt; Jan L., z.v. C. Mol en E. Sturm. Ondertrouwd: G. C. van de Vrede, 27 j. en N. A. Dieleman, 19 j. Gehuwd: P. J. Flipse, 20 j. en S. C. de Putter, 16 j.; A. Dekker, 43 j. en J. E. Varel, 40 j.; J. G. Goossen, 30 j. te Axel en C. H. Snap, 30 j. Overleden: D. Cové, 83 j., echtg. v. J. Roose; A. J. Roose, 90 j., wed. v. J. van Hermon. BORSSELE. Gehuwd: M. Welleman, 37 j. te Nieuwdorp en M. C. Nieuwen- huize, 33 j.; G. Hollestelle, 29 j. te ffe- meldinge en P. Walhout Jd., 22 j. Overleden: S. Buteijn, 72 j., wed. v. A. v. Overbeeke. GRIJPSKERKE. Geboren: Cornelia, d, v. C. Dommisse en C. van Saase. Overleden: T. Vlieger, 53 j.echtg. v. J. de Visser, (overl. te Middelburg). POORTVLIET. Geboren: Jan A„ z.v. B. den Boer en E. J. Rijnberg; Jacob D., z.v. L. H. Ista en S. K. Mol. Gehuwd: J. C. van der Werff, 33 j. en C. Gunter, 29 j. Overleden: M. J. Geuze, 46 j. te Bergen op Zoom, z.v. D. Geuze en J. Anthonisse. SCHERPENISSE. Geboren: Cornelis M., z.v. C. M. Kleppe en A. J. A. Hartog. Magdalena, d.v. L. A. M. Elenbaas en D. T. Panny. RILLAND-BATH. Geboren: Job J., z.v. J. Nagelkerke en A. van Randen; Elisa beth M., d.v. W. L. Dronkers en E. Wal raven.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2