BESTAND IN KOREA THANS SPOEDIG EEN FEIT ZUID-KOREA ZAL DOORVECHTEN Overeenstemming over de repatriëring van isgevangenen bereikt krijg; Alleen enkele details moeten nog worden geregeld Rotterdam heeft 700*000 inwoners LANDBOUW COÖPERATIE CENTRUM BIJEEN Bevolking van Waarde keert naar haar dorp terug PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Bommen vielen op Seoel Churchill met voor stellen naar Bermuda Benelux'ministers in den Haag bijeen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" ffoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen. gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2497 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 9 JUNI 1953 Hooldredacteur: J. D. TROOSTHEÏDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds 3. S. Hartjes, Vlissingen; 3. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Ewekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Slaan: Woensdag: Zon op 4.20 u., onder 20.58 u. Maan op 2.51 u., onder 20.26 u. Hoogwater Woensdag 10 Juni: Vlissingen: 0.26 u. 1.92 m., 12.56 u. 2.09 m. Tzrnezuen: 0.55 u. 2.12 m., 13.26 u. 2.29 m. Wemeldinge: 2.12 u. 1.58 m., 14.44 u. 1.77 m. Zierikzee: 1.58 u. 1.34 m., 14.30 u. 1.52 m. PANMOENDJON, 8 Juni. Nog maar veertien dagen scheiden ons van de dag, waarop het drie jaar geleden zal zijn, dat de Noord-Koreaanse troe- pen de 38ste breedtegraad passeerden, en hun aan val op Zuid-Korea begonnen. Het ziet er naar uit, dat voor deze dag, 25 Juni a.s., het bestand op Korea een feit zal zijn. Vandaag hebben de leiders der delegaties, generaal Harrison voor de Ver. Naties en generaal Nam 11 voor de communisten een ver klaring uitgegeven, waarin is meegedeeld, dat vol ledige overeenstemming is bereikt over de uitwis seling der krijgsgevangenen, die niet naar hun land willen terugkeren. Daarmee is het grootste beletsel voor het sluiten van een wapenstilstandsovereen komst weggenomen. Bovendien zou men in principe al overeenstemming hebben bereikt over het vast stellen van een demarcatielijn, waarachter de troe pen zich na het staken van het vuren, zullen moe ten terugtrekken. Men zou nog slechts op detail punten enige regelingen moeten treffen, waarna het bestand een feit is en de wapens kunnen worden neergelegd. Dit verheugend bericht, dat overal in de wereld met voldoening is ont vangen, heeft echter door de gebeurtenissen in Zuid-Korea van de laatste dagen een wrange bijsmaak gekregen. Vandaag nog heeft de Zuid-Koreaanse «•gering opnieuw duidelijk gemaakt, dat men van geen bestand, waarbij Zuid- en Noord-Korea niet worden verenigd, wil weten. Men zal de strijd tegen de communisten voortzetten. De grote vraag is nu maar of de Ver. Naties dit zullen toelaten. Verwacht wordt, dat een voortzetting van de strijd door Zuid-Korea tot gevolg zal hebben, dat het land als agressor wordt aangemerkt, evenals de communisten destijds en dat de Ver. Naties niet zullen schromen, hoe moeilijk het ook zijn zal, die maatregelen te nemen, die Zuid-Korea verhinderen de oorlog voort te zetten. Tijdens de besprekingen over het bestand, die vandaag zijn gevoerd, is de overeenkomst over de repatriëring van de krijgsgevangenen reeds gete kend. Naar Reuter meldde zullen nog drie of vier vergaderingen nodig zijn cm tot een definitieve overeenkomst tezake een' wapenstilstand te geraken. De overeenkomst. De overeenkomst voorziet in het vol gende: Er zal een neutrale commissie wor den ingesteld, die het toezicht zal heb ben op de terugzending der krijgsge vangenen. De commissie zal uit vijf leden bestaan, Zweden, Zwitserland, Polen, Tsjecho-Slowakije en India zul len worden uitgenodigd een lid dezer commissie aan te wijzen. Sléchts India zal de troepen leve ren, die het toezicht op de kampen met krijgsgevangenen, die niet naar Noord-Korea of communistisch China teruggezonden willen worden, overne men. De voorzitter der neutrale commis sie zal een Indiër zijn. Vertegenwoordigers der communis ten krijgen negentig dagen om te po gen onwillige krijgsgevangenen te overreden, toch naar hun gebied van herkomst terug te keren. Daarna zul len deelnemers aan een politieke con ferentie dertig dagen de tijd krijgen om te pogen overeenstemming over het lot dezer krijgsgevangenen te be reiken. Russen schaffen grenscontrole in Oostenrijk af. WENEN, 8 Juni. De Russische voorlichtingsdienst in Oostenrijk heeft bekend gemaakt, dat de Russische autoriteiten hebben besloten met in gang van morgen de controle aan de grens tussen de Russische zone en de Westelijke zones af te schaffen. Zo no dig zullen zo nu en dan nog steek proeven worden genomen. De maatregel betreft zowel het per sonen- als het goederenverkeer. In de bekendmaking wordt gezegd, dat een en ander geschiedt in overeenstem ming met de wensen van het Oosten rijke: volk. De Westelijken hebben al jaren geleden een dergelijke controle afgeschaft. ROTTERDAM, 8 Juni Onder een spervuur van blitzlicht, afgevuurd door een peleton fotografen, mocht vanmid dag de 46-jarige automonteur C. A. van Steen, precies op zijn verjaardag, in de kamer van B. en W. van Rotterdam "it handen van burgemeester van Wal- rum een spaarbankboekje in ontvangst nemen met een genoteerd bedrag van f 700.en behoeve van zijn vierde kind Antonius Cornells Hendrikus Petrus, die vanmorgen om 4.05 uur in de Groene HUledjjk No. 257 a geboren werd en daarmee de 700.000e inwoner van Rot terdam is geworden. Bij de plechtigheid, die in tegenwoor digheid van tal van gemeenteraadsleden, wethouders en hoofdambtenaren plaats vond, fungeerde wethouder J. van Til burg als ambtenaar van de burgerlijke stand. Burgemeester van Walsum sprak de gelukkige vader toe en gewaagde van een voor papa gewichtige dag, maar eveneens voor Rotterdam, welke ge meente nu wederom een mijlpaal heeft bereikt. Wij kunnen, aldus de burge meester, met erkentelijkheid terugzien op het verleden om met dankbaarheid te erkennen, dat de ontwikkeling van deze stad een gezegende is geweest. Deze mijlpaal is ook van betekenis voor de toekomst, want opnieuw worden de bijzondere problemen onderstreept, die de uitbreiding van een stad met zich, meerbrengt. Spr. overhandigde de vader het sierlijk bewerkte spaarbankboekje ten behoeve van diens zoon, die over het bedrag echter pas op zijn meerder jarigheid mag beschikken. De plechtig heid werd besloten met het ronddelen en verorberen van een serie beschuiten Indien dan nog geen overeenstem ming zou zijn bereikt, zullen de be trokken krijgsgevangenen op vrije voeten worden gesteld en de status van „burger" verkrijgen. Alle krijgsgevangenen, die wel naar hun land van herkomst wensen terug te keren, zullen dit binnen twee maan den na het tot stand komen van een volledige wapenstilstandsovereen- komst kunnen doen. Da in te stellen neutrale commissie zal haar zetel in de zone van Pan- moendjon vestigen. Zij zal de beschik king krijgen over een aantal deskun digen, in de vorm van stafofficieren. Deze zullen worden geleverd door Zweden, Zwitserland, Polen en Tsje cho-Slowakije en dus niet door In dia.. Het aantal door elk land ter be schikking te stellen deskundigen zal niet meer dan vijftig bedragen. De vertegenwoordiger van India zal een scheidsrechterlijke rol vervullen. Het aantal vertegenwoordigers der communisten, dat in staat zal worden gesteld te .pogen onwillige krijgsge vangenen te overreden zich toch terug te laten zenden, zal niet meer dan ze ven en niet minder dan vijf per dui zend krijgsgevangenen mogen zijn. Alle uiteenzettingen tegenover en gesproken met deze krijgsgevangenen zullen in tegenwoordigheid van een vertegenwoordiger van elk der vijf in de neutrale commissie vertegenwoor digde landen en een afgevaardigde van de staat, onder wiens hoede de krijgs gevangenen staan, moeten worden ge houden. ONTMOETING TUSSEN EISENHOWER EN RHEE SEOEL, 8 Juni. Drie communistische vliegtuigen hebben zeven bom men geworpen op Seoel, de Zuid-Koreaanse hoofdstad, kort nadat president Syngman Rhee In een toespraak had verklaard, dat Zuid-Korea de oorlog zal voortzetten bestand of geen bestand omdat, geen eervolle vrede aanvaardbaar is.... zolang Chinese communisten op het Koreaanse schier eiland mogen achterblijven. De vliegtuigen slaagden er in onopgemerkt boven de stad te komen. Eerst te laat werd luchtalarm gegeven, dat een half uur duurde. Een der hommen ontplofte nabij Rhee's woning, een ander bij het gebouw waar journalisten verblijven. Enige Zuidkoreaanse wachtposten werden gewond. Naar Eisenhower? Het Zuidkoreaanse kabinet heeft in een motie de wenselijkheid uitge sproken, dat president Rhee zo spoedig mogelijk een ontmoeting zal hebben met president Eisenho wer, opdat hij het Amerikaanse staatshoofd de toestand kan uitleg gen. Tevens moet dan worden ge poogd een oplossing van het Kore aanse vraagstuk te vinden. Rhee's standpunt is goedgekeurd door het Zuidkoreaanse kabinet, dat vergaderde nadat bekend geworden was, dat de bestandsonderhandelaars overeenstemming hadden bereikt over de kwestie der krijgsgevangenen. Le den van de Zuidkoreaanse nationale vergadering verklaarden, dat politieke organisaties demonstraties hadden ge organiseerd ter ondersteuning van pre sident Rhee. Dinsdag zullen winkels gesloten zijn en de arbeiders zullen vrijaf krijgen om demonstraties te kunnen bijwonen. Rhee maakte zijn besluit, om alleen door te zetten, bekend op een plech tigheid ter gelegenheid van het feit, dat het Amerikaanse eerste legerkorps 1000 dagen in Korea heeft dienst ge daan. Onder zijn gehoor bevond zich generaal Taylor, bevelhebber van het Amerikaanse leger. De 78-jarige Zuidkoreaanse presi dent sprak langzaam en kennelijk diep bewogen. Hij zei het te zullen betreu ren, als het Amerikaanse eerste .leger Korea zou verlaten, doch in dat geval zou Korea alleen doorgaan. De presi dent heeft nog geen besluit genomen over een antwoord op Eisenhowers boodschap van Zondag, waarin deze hem aanbood na een bestand een ver dedigingsverdrag te sluiten. Tegenover correspondenten ver klaarde president Rhee, dat hij Zuid- Koreanen had gelast zich van onvrien delijke daden tegenover de geallieer den te onthQuden. Hij voegde hieraan toe, dat de Ver. Naties het plan voor een bestand had den gebaseerd op de veronderstelling, dat het de beste oplossing van het pro bleem was, hoewel onze geallieerden een van het onze afwijkende stand punt innemen, mogen wij niet verge ten dat wij hun veel verschuldigd zijn, zo verklaarde hij. laiiiiiiBii DE KABINETSCRISIS IN INDONESIË. DJAKARTA, 8 Juni. President Soekarno is vandaag begonnen met het horen van vertegenwoordigers van de partijen in verband met de vorming van een nieuw Kabinet. Tot dusver heeft hij vertegenwoordigers ontvangen van de MaSjumi, de P.N.I. (Partai Nasional Indonesia), de Nahdatul Ulama, de Partai Katholiek, de P.I.R. (Persatuan Indonesia Raya), de P.S.I. ((Partai So- slolls Indonesia), de P.K.I. (Partai Ko- munis Indonesia), de Fraksi Demokrat en de P.R.I. (Partai Rakjat Indonesia). Morgen zal Soekarno nog vertegen woordigers van negen andere partijen ontvangen. Inmiddels heeft Moh Natsir aan P.I. Aneta verklaard, dat de Masjumi de voorkeur geeft aan een regering, die door de partijen wordt gedragen, met Mohammed Hatta als premier en wel wegens de anders te verwachten moei lijkheden bij de vorming van het Kabi net en wegens de zorgelijke binnenland se situatie i Bloemen voor Koningin Elizabeth van Nederlands meisje. LONDEN, 8 Juni. „Thank you, dear", zei koningin Elizabeth én met een handdruk bedankte zij het Nederlandse meisje, dat de En gelse vorstin op haar rijtoer door het Zuidoostelijk deel van Londen een bouquet rode, witte en blauwe bloemen had aangeboden. Het meisje, de 16-jarige Thea Gazenbeek uit Arnhem, was ge kleed in nationale klederdracht. Zij brengt op het ogenblik haar vacantie door bij een Engelse fa milie in Londen. In Arnhem is Thea een der velen die daar de graven van de in 1944 gesneuvel de Britse parachutisten onderhou den. CONFERENTIE TE ROME UITGESTELD. PARIJS, 8 Juni. Te Parijs wordt bevestigd, dat op verzoek van de Franse regering de conferentie te Rome over de instelling van een Euro pese politieke gemeenschap is uitge steld. Als nieuwe aanvangsdatum heeft Frankrijk 26 Juni voorgesteld, eèn uit stel dus van twee weken, maar dit zou juist amenvallen met de openings vergadering van de nieuwe Italiaanse kamer. Rome heeft daarom verzocht de conferentie nog langer uit te stel len. Het is zo goed als zeker, dat de vergadering pas na de conferentie van Bermuda zal kunnen worden gehou den. Frankrijk heeft het uitstel gevraagd met het oog op de regeringscrisis. Bespreking over de veiligheid van het luchtvaartverkeer boven Duitsland. BERLIJN, 8 Juni. Amerikaanse, Britse, Franse en Sowjet-Russische af gevaardigden hebben te Berlijn tijdens besprekingen over de veiligheid van het luchtverkeer boven Duitsland be sloten een commissie van deskundigen in het leven te roepen, die technische kwesties zullen bestuderen, aldus deel de een Britse woordvoerder te Berlijn Maandagavond mede. De afgevaardigden besloten op een nader te bepalen tijdstip in het Britse hoofdkwarties weer bijeen te komen. Maandagmiddag zijn H. M. Koningin Juliana op het Paleis Soestdijk twee oranje geverfde tonnetjes haring aangeboden door de burgemeester van Vlaardingen, mr J. Heusdens. In de deputatie, die deze haring ten paleize bezorgde, bevonden zich de schipper van de VI 70, de heer P. Kous, die de haring had gevangen, alsmede de opperrijkskeurmeester van Vlaardingen, de heer W. Dom, en de reder van de VI. 70, de heer D. Kwakkelstein. H. M. de Koningin nam voor H. K.H.Prinses Wilhelmina, die eveneens ten Paleize Soestdijk verblijft, ook twee tonnetjes haring in ontvangst. Bij de aanbieding van de „Koninginne-haring". Rechts de heer Kwakkelstein, midden de burgemeester. VERGADERING TE BERGEN OP ZOOM Ir Geuze besprak o.m. de gang van zaken in de suikerindustrie. BERGEN OP ZOOM, 8 Juni. Maandagmiddag werd in de boven zaal van de Korenbeurs te Bergen op Zoom de algemene vergadering gehou den van het Landbouw Coöperatieve Centrum voor Zuid-West Nederland, voor welke vergadering een zeer grote belangstelling bestond. Na de opening door Ir M. A. Geuze werd de agenda afgewerkt, behande ling van de jaarstukken, de balans en verlies- en winstrekening over 1952 alsmede de begroting voor het jaar 1953. In enkele vacatures in het algemeen bestuur werd voorzien waarin werden gekozen de heren M. A. Geluk uit Din- teloord, J. van Nieuwenhuize te Nieu- werkerk, C. Minderhoud te Domburg, R. Repko te Veere en J. J. Klompe te Wolfaartsdijk. In de middagvergadering gaf ïr. Geuze een overzicht van de stand van zaken. Nadat hij eerst de getroffenen en zij, die hun leven door de waters noodramp hadden verloren, had her dacht, gaf hij de verzekering voor de getroffenen te zullen doen wat als coöperatie centrum in hun vermogen is behulpzaam te zijn. Hij gaf daarna een overzicht van de stand van zaken in de verschillende sectoren van het coöperatieve bedrijfs leven. De positie van de zuivel bleef tot nog toe gunstig, maar betwist. Het heeft de aandacht sterk getrokken dat de teruggang in de boterproductie blijkbaar is geëindigd en het diepte punt reeds voorbij is. Het afgelopen jaar heeft geleerd, dat het voor Ne derland van het grootste belang is, op alle voorkomende momenten het ge vraagde zuivelproduct te kunnen leve ren. Daarna besprak hij het verloop van de suikerfabrieken. De Coöperatieve Suiker Industrie heeft ongetwijfeld de daling van de prijs op de wereldmarkt MET GEMENGDE GEVOELENS „Als Kruiningen nu maar voor de winter droog komt", zeggen sommigen. WAARDE, 8 Juni. „Ha, Keetje, was je d'r ök?"Een struise deerne met een paar appelwangen en armen, die niet bepaald verlegen waren eens stevig een boender te hanteren, zwaaide enthousiast naar een vriendinnetje, dat haar in de Kerkweg te Waarde voorbij fietste. Twee vrolijke meisjes, temidden van een grauwe grijze wereld van opgedroogde en gebarsten mod der. Een vrolijke nooit in een trieste prent. Maar de bevolking van Waarde kan toch lachen. Het water is weg; ze konden weer terug! Elfhonderd mensen, door heel Nederland verspreid, hebben er met spanning op zitten wachten. Vandaag was het zover!.... hoe hoog het water wel had gestaan. LONDEN, 8 Juni. De conferentie van premiers van het Britse Gemene best heeft eenstemmig besloten Chur chill te machtigen belangrijke voor stellen te doen op de aanstaande con ferentie der Grote Drie op Bermuda. Allereerst is men van mening, dat voor de herfst een bijeenkomst van de Grote Vier moet worden gehouden, daarbij zou geen enkele voorwaarde moeten worden verbonden aan het uitnodigen van de Sowjet-Unie. Voorts zal een oplossing van het Duitse vraag stuk worden voorgesteld op grond van een Russische en Westelijke garantie. Tenslotte wil men communistisch China tot de Ver. Naties toelaten. „Het is met gemengde gevoelens, dat we terugkeren", zei burgemeester Verburg in het korte babbeltje, dat we met hem maakten op de stoep voor zijn raadhuis. Hij had grote haast en spoedde zich naar de lagere school, waar twee dames van het Bevelandse comité, met ijverige medewerking van een der inwoners, de kampeeruitrus tingen aan het uitdelen waren. Het was hier een hele drukte. Op het schoolplein lagen al stapels uitge deelde goederen te wachten op ver voer en in het schoollokaal heerste een uitverkoop-stemming. Twee pannen voor juffrouw Zus en een butagastoe- stel voor meneer ZoSoms bleek er wel eens een klein misverstand te ontstaan over een toegewezen artikel, maar het kon altijd in der minne wor den opgelost. Het is het laatste karweitje, waar het comité aan bezig was. Tot dusver zijn nu ruim 3000 personen geholpen. Alleen Kruiningen wacht nog. De voor deze gemeente bestemde goede ren zijn echter, zoals bekend, opgesla gen in de door deze gemeente te Goes geplaatste hallen. In het gemeentehuis liepen de amb tenaren in het begin wat onwennig rond; ze bekeken de muren nog eens nauwkeurig teneinde vast te stellen Lang duurde dat echter niet, want er moest gewerkt worden. STANK OP DE KOOP TOE. En er wordt gewerkt, dat beloof ik U. Verscheidene inwoners hadden voor de avond viel al heel wat in orde ge bracht. Voordien was er ai schoonge maakt, maar. de fijne puntjes, daar komt het op aan, voor de huisvrouwen van Waarde. De meesten hebben voor lopig hun woning boven ingericht. Want zjj hebben beneden de vloeren opengebroken om alles goed te laten drogen. De stank nemen ze maar op de koop toe. DE SCHADE. Naast de lagere school staat het ge bouwtje van de kleuterschool. Hier za ten twee heren van het schaderege lingsbureau te Goes, die eveneens een behoorlijk aantal „klanten" zagen bin nentreden. Deze klanten, de getroffe nen, kregen hier te horen hoeveel schade zij krijgen vergoed. Voordien was er een taxateur geweest en in dien zij nu met het bepaalde bedrag accoord gingen, konden zij hun hand tekening zetten. Is dit gebeurd, dan kunnen zij aan de gang om het tim mer-, metsel-, glas- en stucadoorwerk te laten herstellen alsmede het schil deren en het behangen. Is de woning hersteld, dan moeten zij naar het ge meentehuis om hiervan kennis te ge ven, waarna de gemeente-opzichter 't werk gaat keuren. Acht deze de schade naar genoegen hersteld, dan geeft de gemeente een accoordverklaring door aan het schade-regelingsbureau te Goes dat er dan voor zorgt, dat het herstel na ongeveer veertien dagen via een bank wordt betaald. Het is ëen hele regeling, doch het is gebleken dat de getroffenen er gaarne mee accoord gaan en zeker niet ontevreden zijn ovër het verloop. En mocht er eens een meningsver schil zijn, dan is er vla een hoofd taxateur nog altijd beroep mogelijk. WAT IS „LICHT BESCHADIGD"? Van de 274 woningen, die Waarde telt, zijn er ongeveer zeven totaal ver woest, negen rwaar en de rest licht beschadigd. Wat het echter betekent een „licht beschadigde" woning te be zitten weet ièdereen in Waarde. Het betekent nog altijd een laag vuile, op gedroogde stinkende blubber, los be hang, kromgetrokken deuren en stij len. Wanneer zal de welvaart in Waarde terugkeren? Niemand weet het. De gronden zijn overspoeld en boven de korstachtige gebarsten bodem hangt de doordringende lucht van het zout. De toegangsweg vanaf de Rijksweg is voor auto's nog onbegaanbaar en zware draglines werken er nog aan de nieu we dijk. „Als Kruiningen nu maar voor de winter droog is", zeggen ze nu in Waarde. „Want anders hebben we mis schien kans, dat we nog eens weg zul len moeten.Het is niet te hopen. In het dorp vertonen de bomen al sporen van het verval. Zal het eens zo groene Waarde deze luister kwijt raken. Maar de bronzen stem van de torenklok luidt weer en buiten het dorp werken de technici van de P.Z. E.M. aan het herstel. Want voor alles moeten de lichtjes weer branden. Men hoopt dat dit a.s. Donderdag zo ver zal zijn. nauwlettend gevolgd. De aandacht wordt echter overheerst door een eve nement van dichtbij zijnde aard. Het feit toch dat een zo grote onder neming als Puttershoek en dat nog wel in een periode van hoogconjunctuur, in de situatie is komen te verkeren dat de leden overwegende critiek op het financieel beleid uitoefenen, moet niet alleen de Coöperatieve Suiker Indus trie, maar de gehele coöperatieve we reld met grote zorg vervullen. De verantwoordelijkheid voor coöpe ratieve debacles ligt nu eenmaal in deze sector. De Eerste Nederlandse Coöperatieve Kunstmestfabriek heelt zich na de bezetting uitstekend ont wikkeld en vcoral de exportmarkt uit stekend benut. De Coöperatieve Vlasfabriek beeft diverse goede resultaten geooekt, ter wijl het wachten is op het werk van ae nieuwe spinnerij. In de kringen van de Vlasserij gaat het gesprek over nieuwe procedé's met name groen ver werken, terwijl de gehele vezelmarkt in beweging is. Niemand kan nog de uiteindelijke betekenis van de nieuwe synthetische vezels overzien. Kenteke nend is echter dat de laatste berichten al weer melden dat nylon over het hoogtepunt heen schijnt. Na deze uiteenzetting hield mr C. Ph. Abbing, medewerker van de Na tionale Coöperatieve Raad, een lezing met als onderwerp: „Coöperatie in de Dorpsgemeenschap". OP 16 JUNI a.s. DEN HAAG, 8 Juni, Naar 't ministerie van Buitenlandse Zaken meedeelt, zullen de eerste ministers en ministers van Buitenlandse Za ken van Nederland, België en Lu xemburg op 16 Juni a.s. te Den Haag bijeen komen. Zij zullen in formele, vertrouwelijke besprekin gen voeren betreffende de Benelux. De Amerikaanse rechter Kaufman heeft Maandag het jongste beroep van Julius en Ethel Rosenberg, die wegens atoomspionnage ter dood veroordeeld zijn, verworpen. DUBBELE MOORD BIJ DE THEEMS. LONDEN, 8 Juni. Het lijk van de achttienjarige Christine Reed uit Hampton Hill, die vermist werd, is bij Richmond uit de Theems opgehaald. Ruim een week geleden had men in deze buurt het lijk van de zestienjarige Barbara Songhurst uit Leddington, een vriendin van Christine, in de rivier ge vonden. Beide lijken vertoonden steekwon den. Christine schijnt ook vijf slagen op het hoofd te hebben gehad. Zondag een week geleden heeft men de meis jes voor het laatst gezien, fietsend langs de rivier bij Richmond. Chris tine's fiets had men ook reeds uit het water opgehaald. Naar die van Barba ra wordt nog gezocht. Mogelijk zal de politie alsnog een gedeelte van de Theems droog laten lopen een op deze plek niet moeilijk uit te voeren operatie om te trachten de vermiste fiets en het gebruikte moordtuig te vinden. De West-Duitse commissaris voor ue defensie, Theodor Blank, zal eind Juni op uitnodiging van de Amerikaanse regering een bezoek aan de V. S. bren gen. DE BÏLTFZEGT Kans op onweer. Vrij veel bewolking met enkele ver spreide buien en een kans op onweer. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord en Oost. In het binnenland on geveer dezelfde, in de kustgebieden iets kofwe temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1