Nieuws uit de Provincie. Zeeuwse kerken zullen Evangelisatie werk in Amsterdam steunen. SPORT rn SPEL. Goes. T holen Woensdag 3 luni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Particuliere Synode Gere/. Kerken van Zeeland. Ds H. Veldkamp voor de laatste maal praeses. MIDDELBURG, 2 Juni Vandaag vergaderde in de Hofpleinkerk de Par ticuliere Synode der Gereformeerde Kerken v:.n Zeeland. Bij het begin der vergadering koos de Synode opnieuw ds H. Veldkamp tot preases. Dit was voor de predikant aanleiding er zijn dank voor uit te spreken, dat hij voor de vierde, maar wegens zijn vertrek uit Zeeland, voor 'e laatste maal, deze Synode mocht lelden. Ds P. van Til had tevoren namens de roepende kerk van Middelburg de afgevaardigden uit alle classis welkom geheten. Vooraf had men Psalm 25 2 gezongen en had ds Van Til Joh. 25 2 tot 18 en Joh. 16 12 tot 15 voorgele zen, waarna hij was voorgegaan in ge bed. In zijn openingswoord zei ds Van Til, dat dit de eerste maal is, dat de Part. Synode in normale vergadering bijeen kwam sinds de watersnoodramp. Hij herinnerde aan het Pinkstergebeu ren en zei, dat men om de Heilige Geest zal moeten blijven bidden. Al leen in de gebedsgestalte kunnen we ons werk doen. HET MODERAMEN. Hierna vond de verkiezing van het moderamen plaats. Praeses werd ds H. Veldkamp, Middelburg; assessor dr C. Stam te Goes; le scriba ds A. G. v. d. Steel, Bergen op Zoom en 2e scriba ds H. Pestmar, Terneuzen. Bij het aanvaarden van de leiding der Synode sprak ds Veldkamp een speciaal wel komswoord tot de afgevaardigden van de getroffen kerken. Ds P. van Til en ds W. J. Meister, beiden predikant te Middelb- - benoemd tot ad viseurs. DE AGENDA. Ingekomen was een schrijven van de classis Axel met betrekking tot de Inning van bijdragen voor de ge scheurde kerken. Besloten werd een brief te laten uitgaan naar de classis om aan deze zaak de nodige aandacht te besteden, zodat de bijdragen op tijd binnenkomen. Een schrijven van de classis Goes en de Part. Synode van Groningen betreffende regeling kin derbijslag voor predikanten werd in handen gesteld van de deputaten voor art. 13 K.O. Toegevoegd aan deze de putaten werd ds P. M. van Veldhuij- zen van Arnemuiden. Ds Van Til bracht hierna verslag uit van de werkzaamheden en de fi nanciële toestand van de Zuiderzen ding. De berichten van het zendings terrein van Blora waren volgens de predikant zeer hoopvol. Uit de exploi tatierekening over 1952 bleek, dat er een batig saldo was van bijna f 5.000. De begroting voor 1953 wijst echter een tekort aan van f 10.000. Het grote verschil werd verklaard door het feit, Dc heer Joh. lc Clercq tc Sluis ere-voorzitter ZX.M.-afdeling. SLUIS, 2 Juni. In de afdelings vergadering van de Z.L.M. te Sluis is de heer Joh. le Clercq bij het neer leggen van het voorzitterschap, be noemd tot erevoorzi.tei van deze af deling. Voor de krasse Sluizenaar, die op 1 Nov. a.s. zijn 79ste verjaardag hoopt te vieren betekent dit 'n nieu we onderscheiding bij de velen die hij in de loop der jaren voor zijn belange loos werk voor de gemeenschap heeft mogen ontvangen. De heer Le Clercq is in het bezit van oorkonden hem verleend door de Z.L.M. uit dank voor de grote medewerking, die men van hem ondervond bij het organiseren van de landbouwtentoonstelling in 1950 en van de gemeente Oostburg, hem verleend in 1941 wegens zijn 40- jarig bestuurslidmaatschap van de Ver. van oud-landbouwleerlingen. Niet alleen de laatste jaren, doch ook reeds als jongen van 19 jaar heeft de heer Le Clercq de aandacht op zich gevestigd. Op 23 Augustus 1894 be zocht H. M. pantserschip „Stier" de garnizoensplaats Vlissingen ter gele genheid van het bezoek van H. K. H. Prinses Wilhelmina met haar moeder, H. K. H. Emma, Regentes. Bij het los sen van saluutschoten deed zich aan boord een vrij ernstige ontploffing voor, waardoor enkele matrozen brandwonden opliepen. De meesten hunner konden spoedig uit het hospi taal worden ontslagen, doch bij één matroos wilde de wond niet genezen. Als laatste oplossing zag de behan delende geneesheer een poging tot huidtransplantatie. De hospitaalsolda ten moesten aantreden en toen een vrijwilliger werd gevraagd stapte zon der aarzeling de soldaat.... Joh. le Clercq naar voren. Dat was destijds een belangrijke stap, doch daar dacht soldaat Le Clercq niet aan. De operatie lukte goed. Een toelage van f25.en extra verlofdagen vormden de belo ning. dat vorig jaar geen predikant in Blora was, doch dat dit jaar ds H. Schut daar werkzaam is. De penningmeester, de heer J. C. Wattel, werd dank gebracht voor zijn uitstekend beheer. HULPBEHOEV. DIACONIEëN. Na een rapport van de heer A. J. Huijsman 'e Meliskerke als deputaat van de Prov. kas ondersteuning idioten e.d. werd besloten over te gaan tot instelling van een Prov. kas tot onder steuning van hupbehoevende diaco nieën. Dit gebeurde in overeenstem ming met het door de Generale Sy node uitgesproken verlangen. De morgenvergadering werd beslo ten met een discussie over de vraag, of het Evangelisatiewerk, dat door de kerk van Amsterdam wordt verricht, gezamenlijk moet en kan worden ge dragen, daar de financiële lasten bo ven de draagkracht van de kerk van Amsterdam uitgaan. Ds Stam wees er in een pleidooi voor een gemeenschappelijk dragen in financieel opzicht op, dat het geen aan beveling verdiende te trachten de op brengst van de Paascollecte op te voe ren en dat het instellen van een twee de generale collecte evenmin zin heeft. De predikant achtte een hoofdeijke omslag over de gemeenten zoals dit bij de Zending geschiedt, de aangewezen oplossing. Zowel ds Van d. Leek en de praeses waren het met dit betoog eens. De Synode ging dan ook accoord met een gemeenschappelijke regeling, waar bij aan de eigen deputaten wordt op gedragen te onderzoeken op welke wij ze een dergelijke regeling in Zeeland kan worden uitgevoerd. MUMMIES IN DE LIFT „De vijftiende etage" dreunde de liftboy toen de lift de vijftiende etage pas seerde „De zestiendede zeventiendede acht tiende„Echt gezellig" knorde Pieter die het adres niet zo gauw in de krant kon vinden. „Kan je niet beter om de 5 etages af roepen?" „De negentiende de twintigstede een en twintigste....!" zei de liftboy. Onherroepelijk kwam de lift in de richting van meneer Schimmel die al humeurig door het liftgat naar beneden tuurde om te zien waar die dekselse lift toch bleef. „De vier en zestigstede vijf en zestigste dreunde de linftboy en Pieter en Karolus vlogen nog steeds met hun ogen langs de regeltjes in de krant. Zo passeerde de lift de 67ste etage waar meneer Schimmel stond te wachten. Toen hfj plots de puntmuts van Pieter en de snavel van Karolus boven de krant in de lift zag verschoot hij onmiddellijk van kleur. „Mijn mummies!!" brulde hij en alsof hij vijf en twintig jaar was begon hij met drie-vier treden tegelijk de trap op te rennen. „Twee mummies in de lift!" schreeuwde hij om de minuut en ook af en toe „Stop!" „Help!" en „Brand!" Zo rende de oude man van de 67ste tot de 82ste etage die hij juist bereikte toen Pieter en Karolus uit de lift stapten. „Hier moet-ie wonen!" sprak Pieter. Nieuwe praeses van de Zeeuwse Predikantenconferentie, MIDDELBURG, 1 Juni. In de vanmiddag in de Hofpleinkerk gehou den vergadering der Zeeuwse Predi kantenconferentie heeft de praeses, ds H. Veldkamp, wegens zijn aan staand vertrek naar Hattem, afscheid genomen. Op voorstel van het mode- ramen koos de vergadering met alge mene stemmen tot zijn opvolger ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom. De plaats van ds v. d. Stoel, die as sessor was, zal worden ingenomen door ds S. van Wouwe te Seroos- kerke (W.). Ds v. d. Stoel sprak woor den van hartelijke dank tot ds Veld kamp voor de diensten, die hij de Zeeuwse Predikantenconferentie ge durende enkele jaren heeft bewezen. In deze vergadering heeft ds J. H. van Halsema te Tholen een causerie gehouden over het onderwerp: „Zijn wij orthodox?" Deze causerie lokte een zeer brede discussie uit. Ds D. Bremmer te Bruinisse eindigde met dankgebed. -leling (adv HAZET, EEDDEN. EN STAALWARENFAB KI EK EN TE ZEVENBERGEN VLÏSSINGSE NUTS- SPAARBANK OVER 1953. VLISSINGEN, 2 Juni Het tegoed bij het begin van de Vlissingse Nuts- spaarbank werd in de loop van de maand Mei vermeerderd met f 86.716. Het tegoed op het einde werd f8.995. 230,Er werd ingelegd f 355.797,en terugbetaald f 269.080, Bij het schoolsparen werd 11.830, ingelegd. Het aantal rekeningen op het einde bedroeg 2815. Er werden 153 spaarbusjes geledigd met een totale inleg van f 2.399, Er zijn 1941 busjes in omloop. Het hoofdkantoor noteerde een ver meerderde inleg van f 42.543,Het tegoed op het einde werd f 6.418.904,-. Er werd f214.581,ingelegd en te rugbetaald f 172.037,Het aantal re keningen op het einde bedroeg 12937. Het tegoed bij het begin van de af- haaldienst (f 17.924) werd vermeer derd met f978. De inleg bedroeg f 4.069. Er werd terugbetaald f 3.090. Het bijkantoor te Souburg boekte een verminderde inleg van f 15.546. Het tegoed op het eind werd f497.400. Er werd voor f 15.768 ingelegd en te rugbetaald f31.314. Op het bijkantoor te Goes werd f 25.224 meer ingelegd dan terugbe taald. Het tegoed op het einde werd f 1.450.603. Het bijkantoor te Wolfaartsdijk no teerde eveneens een vermeerderde in leg en wel van f5.390. Er werd inge legd f 10.888, terugbetaald f 5.498. Het tegoed op het einde bedroeg f324.039. Het tegoed bij het begin van hef tyjkantoor te Terneuzen werd ver meerderd met f21.889. Inleg f25.543; terugbetaling f3.653. Tegoed op hel einde f183.757. De bijkantoren te Zaamslag en Axel noteerden resp. een vermeerderde in leg van f 12.797 en een verminderde inleg van f6.561. Het tegoed op het einde werd resp. f 55.996 en f 45.625. In de maanden Januari tot en met Mei werden voor f256.238 effecten aangekocht en afgelost/verkocht voor f 30.665. Het saldo op het einde werd f4.808.154. Het totaal der liquiditeitspositie be droeg eind Mei 1953 f992.978; eind Mei 1952 f692.270. Bij de heer C. Pladdet te Sluiskil heeft een kip een kuiken met vier poten uit gebroed. Gemeenteraad Rilland-Bath. Zaanam schenkt een brandweerauto In de raadsvergadering van Rilland- Bath deelde de voorzitter, wethouder D. Buteijn, mede, dat uit Amerika een aantal paketten zijn aangekomen en dat de ge meente Zaandam ten behoeve van de brandweer een auto zal schenken. Deze is reeds door de brandweercommandant besteld en zal uitgevoerd worden volgens de door de brandweercommandant aange geven richtlijnen. Besloten werd voor die personen, die de schoonmaak van deze gemeente ter hand genomen hebben, een rijtoer door Zuid-Beveland en Walcheren te organiseren. Van de heren C. Hille- brand, I. Imanse, M. Stevense en mevr. Wed. A. Windhorst was een verzoek bin nen gekomen voor verbouwing van hun woning met behulp van het Terlingen- fonds. Besloten werd het geld, dat voor heen was uitgetrokken om dergelijke aan vragen te helpen, nu beschikbaar te stel len. Daar het bedrag echter niet groot genoeg is om allen te helpen, zal een beslissing van hoger hand afgewacht wor den. Voor de aanbesteding van Daal bouwwoningen in de gemeente is geen enkele inschrijver binnegekomen. Op voorstel van de heer Francois zal C.D.B. deze zaak in Den Haag bespreken. Een aantal bouwpercelen van de Erven van Baaien zullen van deze familie wor den overgenomen. Overgegaan zal wor den tot aankoop van een aantal krotwo ningen. Van enkele pachters was een verzoek ingekomen voor vrijstelling van pacht voor 1953 wegens waterschade. Be sloten werd de verbouw van de produc ten af te wachten. Aan de heer J. Nagel- kerke zal f 1000.beschikbaar gesteld worden voor vergoeding voor zijn wo ning, waarin de heer Vlake heeft ge woond en die bij vertrek van de huurder in desolate toestand werd achtergelaten. Voor de gemeentereiniging zal een trekker aangeschaft worden. Volgens toe lichting en verlangen van de brandweer commandant zal het benodigde materiaal voor de brandweer aangeschaft worden. Dit beloopt een bedrag van ong. f 3000. Bloemententoonstelling te Kloetinge KLOETINGE, 2 Juni. In de ver gadering van de Vereniging van Oud leerlingen van Land- en Tuinbouw- wintereursussen, alhier werd besloten in September a.s. een bloemententoon stelling te organiseren in de garage van de het. W. v. d. Endt. Tevens werd besloten een excursie te houden naar de bloemenveiling te Aalsmeer en naar het Aardbeienproefbedrijf van de Fa. van Liere te Kapelle. Bestrijding aardappelmoeheid De Stichting v. d. Landbouw heeft me degedeeld, dat met het in kaart brengen van de percelen aardappelen een aanvang is gemaakt, zulks in verband met de maatregelen die zijn vastgesteld ter be strijding van de aardappelmoeheid. ZOMERAVONDVOETBAL. Rayon Middelburg. In het rayon Middelburg van de zo meravondcompetitie werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Stavast bleef ongeslagen door een 2-4 over winning op Olympia, dat dus weer wat steviger op de onderste plaats kwam. EMVVV behaalde een onver wacht grote overwinning op Focus (0-5), dat hierdoor op de ranglijst daalde. Rayon Vlissingen, VST bleef zonder een enkel verlies- puntje aan de kop, dank zij een be nauwde 1-0 zege op VAW 2. SBLV zag zich met 0-2 geklopt door COAL en bracht het tegen VAW 2 niet ver der dan een 3-3 gelijk spel. PVS en GPC deelden de punten (5-5). Rayon Goes. De Veteranen Goes behaalden een grote overwinning op Gemeentewer ken (7-1). Hierdoor komen ze nu al leen op het fluweel, want de combina tie NS moest tegen Ford SC met een 5-5 gelijk spel genoegen nemen. De spoormensen delen nu de tweede plaats met VVZB, dat de PTT een 3-2 neder laag bezorgde. De kabelmannen ble ven dus zonder een enkel puntje op de onderste plaats, samen met de Keuringsdienst Zeeland, die met 3-1 van CKB verloor. Zo speelden de junioren Zaterdag. Groep A I: R.C.S I—V.C.K. I 8—3; Zeeuwen IArnemuiden I 20; Zeeu wen IIVlissingen I 15; Vlissingen II—Nievwland I 01. Groep B I: Vlissingen IE.M.M. I 40; Middelburg ISchoondijke I Sch. n.o.g.; Oostburg IR.C.S. I 70. Groep B H: R.C.S. II—Vlissingen II 13; Zeelandia IIMiddelburg III '1 -0. Programma voor deze week. Het programma van de zomeravond competitie luidt als volgt: Rayon Middelburg: PGZ-PZC; VSV Stavast (2/6); Boele en van Eesteren- Focus (3/6); ZCF-Olympia (4/6); EMVVV-Pingelaars (5/6). Rayon Goes: Keuringsdienst Zee land-Ford SC; PTT-Veteranen Goes; Combinatie NS-VVZB (2/6); Ford SC- Veteranen Goes (3/6); Gemeentewer- ken-CKB (4/6). Rayon Vlissingen: VAWI-SELV; GPC—VSTI; Coal '52 I-PVS; Uiterton- VAW 2. KORFBAL. Onderscheidingen uitgereikt Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond zijn te Middelburg de oor konde en het herinneringsspeldje voor het 25-jarig bondslidmaatschap uitge reikt aan mevr. Looise-Verbrugge te Mid delburg en de heren Joh. Meyer te Hansweert en H. Bruggeman te Middel burg. Met een toepasselijk woord werden de onderscheidingen door de bondsvoor- ter overhandigd. Avondcompetitie-wedstrijden. Swift-Lenig-Swift Snel; Madjoe- Animo (2/6); Atlas-Zuidwesters A (3/6); De Poel-Tjoba; Swift 4-V.K.V. (4/6). WIELRENNEN Rien Verhelst en Bram van Sluys Zeeuwse kampioenen Onder ongunstige weersomstandigheden werden op de bekende Acht van Chaam de Zeeuwse en Brabantse wielerkampi oenschappen op de weg voor amateurs en nieuwelingen verreden. Bij de nieuwe lingen, die 60 km. moesten rijden, zorgde de Vlissinger Bram van Sluys voor een verrassing. Toen er nog ongeveer 5 km. gereden moest worden, damarreerde hij en bleef voor zijn vervolgers onbereik baar. Hij werd winnaar in 1 uur 45 min. en veroverde dus de Zeeuwse titel. Twee de en kampioen van Brabant werd Lam- berechts uit Etten. De amateurs moesten 170 km. rijden. Rien Verhelst uit Axel bezette de vierde plaats en eindigde als eerste Zeeuw, zo dat hij het Zeeuwse kampioenschap be haalde. Eddy de Wael uit Hontenisse be zette een goede zesde plaats. Winnaar en kampioen van Brabant werd Piet de Bruyn uit Roosendaal in 4 uur 23 min. 2 sec. SCHAKEN Persoonlijke kampioens_ De eerste uitslagen van de voorwed strijden om het persoonlijk Schaakkam pioenschap van Zeeland 1ste klasse lui den als volgt: Groep A. Schipper-Goedbloed 1-0. Groep B. v. d. Heijden-L. J. Woudstra 1-0; v. Belzen-v. d. Heijden 0-1; L. J. Woudstra-van Belzen 1-0. Groep C. Holstra-Marinusse 0-1; Jozias- se-v. d. Koorde Marinusse-Joziasse 0-1; Holster-Joziasse 1-0. Groep D. de Coninck-de Wolf 1-0; Scheele-de Vlieger 0-1; de Vlieger-de Wolf 1-0; de Coninck-Scheele 1-0. Officiële Publicatiën HAVEN VAN GOES. B. en W. van Goes geven kennis aan belanghebbenden, dat wegens het lichten en reviseren van de binnenvloeddeuren op het Goesse Sas tussen Zondag 28 Juni 1953 en Vrijdag 31 Juli d.a.v. de vaart slechts met beperking mogelijk zal zijn. Per dag moet op een sluiting van ca. 3 u. worden gerekend, terwijl bij hoog water niet kan worden geschut. Goes, 28 Mei 1953. Ter inzage-legging verzoek om vergunning B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de ver eiste bijlagen voorzien verzoek om ver gunning ingevolge de hinderwet, van Fa M. Verburg en Zoon te Gravenstraat 13 15, Middelburg tot het oprichten van een viszouterij, waarin 2 electromotoren met een vermogen van respectievelijk 2 en 2%p.k. in het perceel plaatselijk gemerkt Gravenstraat 13—15 kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nr 284. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 11 Juni 1953. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Vrijdag 19 Juni 1953 te 10.00 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk bezwaren hebben ingebracht en niet op de sitting zijn verschenen, zijn wel tot "«roep gerechtigd, indien zij niet woon achtig zijn in deze gemeente. Middelburg, 1 Juni 1953. Geslaagd Te Utrecht slaagde voor het examen vakbekwaamheid ijzerwaren en gereed schappen de heer H. J. v. d. Kreeke, al hier. Autobotsing Op het kruispunt, Hoogstraat-Visstraat en Stoofstraat, tegenover het postkantoor alhier, had Maandag een vrij ernstige botsing plaats tussen een auto, komende vanaf Hoogstraat, richting Gasfabriek en bestuurd door ir K. en een auto komende uit de Stoofstraat, bestuurd door ir G. De wagen van ir G. werd vrij ernstig beschadigd, de auto van ir K. werd licht beschadigd AARDENBURG Canadese gift. Door de burgemeester van Aardenburg werd een gift ontvangen voor de slachtoffers van de watersnood ramp van het Canadese regiment „Prin cess Louise's Hussars" uit Sussex, pro vincie New Brunswick. Deze gift was bestemd voor Eede, waar dit Canadese regiment bij de bevrijding in September- October 1944 heeft gevochten. Een ge deelte van Eede was toen door de Duit sers geïnundeerd en deze Canadezen dachten dat dit ook thans onder water was gekomen. De 100 Canadese dollars waren door de manschappen als blijk van erkentelijkheid bijeengebracht. Een en ander is aan het rampenfonds over gemaakt. Collecte. De collecte voor -de Stichting 19401945 heeft f 79.50 opgebracht. ARNEMUIDEN Kerkelijke benoeming-. De heer B. Ven- tevogel ouderling en scriba der Ned. Herv. kerk heeft als zodanig bedankt, ter wijl de heer I. Boone zijn benoeming als ouderling heeft aangenomen. 's-GRAVENPOLDER Sneldammen en -schaken. Vrijdag a.s. zal de dam- en schaakvereniging in het verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven" als besluit van haar speelseizoen een tour- nooi houden om het kampioenschap snel dammen en -schaken van 's-Gravenpol- der. Deelname aan dit tournooi staat voor ieder inwoner van 's-Gravenpolder open. HEINKENSZAND Het a.3 burgermeesterfeest. De plannen voor de feestviering ter gelegenheid van d# installatie van de nieuwe burgemees ter, de heer H. J. J. Derckx voor a.s. Za terdag hebben vaste vorm gekregen. Het feestprogramma werd tot in details sa mengesteld. Om 12.45 zal de burgemees ter met zijn echtgenote aan de grens der gemeente worden verwelkomd door een deputatie uit de organisatie-commissie. Voorafgegaan door de plaatselijke mu ziekvereniging en een ruiterstoet zal de burgemeester hierna zijn intrede in de gemeente, doen. Na aankomst ten gemeen tehuize zullen de kinderen der drie scho len een zanghulde brengen. In een bui tengewone raadszitting zal de nieuwe burgemeester in zijn ambt worden geïn stalleerd. Vervolgens zal een défilé plaats vinden van de plaatselijke verenigingen. Op het voetbalveld van Luctor zullen volksspelen worden gehouden. 's-Avonds geeft de muziekvereniging Euterpe een volksconcert, terwijl ook een mandoline orkest zal optreden. De buurtverenigin gen zullen het dorp versieren. HOEDEKENSKERKE Coöp. Boerenleenbank. Tot 31 Mei '53 werd bij de Spaarbank ingelegd f 461.739, 47 (v. j. f 385.518,76). Opgenomen werd over hetzelfde tijdvak f 294.714,53 (v. j f 378.581,12) zodat dus f 167.024,94 meer werd ingelegd dan terugbetaald. Het sal do bij de Spaarbank is per 31-5-'53 groot f 1.773.616,07 (V. j. f 1.550.397,73). Er wer den in deze 5 maanden 74 nieuwe spaar ders ingeschreven. In R.C. werd ontvan gen f 803.846,06; uitgegeven f 800.144,43. Tot 31 Mei werden er 9 nieuwe leden ingeschreven. KAPELLE Sociaal werkster bevestigd. Zondag avond werd in de Ned. Herv. Kerk Mevr. Romeijn-Holtland bevestigd als sociaal werkster der Ned. Herv. Kerk in de ring Kruiningen. De bevestiging vond plaats door ds Jebbink, terwijl vele kerkeraads- ledeft uit de ring aanwezig waren. Iedere dag export veiling. Met uitzon dering van 's Zaterdags worden er thans weer elke dag exportveilingen van kruis bessen gehouden. Op Maandag, Woensdag en Vrijdag beginnen ze om 1 uur; op Dinsdag en Donderdag om 11.30 uur. KATS Benoemingen bij de brandweer. Tot commandant van de Vrijwillige Brand weer is benoemd de heer M. Klaassen tot ondercommandant de heer G. Taze- laar, alhier. O.L. school ontruimd. Na 3ü maand door de D.U.W. arbeiders bezet te zijn geweest is dezer dagen het schoolgebouw der O.L. school ontruimd. Binnenkort zul len de kinderen weer normaal in de school les ontvangen. OOSTKAPELLE Benoemd. Met ingang van 1 September a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Mulo school te Hoofddorp de heer S. den Hollander, alhier. OVEZANDE Waterschap Ovezand. In de vergade ring van het Waterschap Ovezand werd de rekening over het dienstjaar 1952/53 vastgesteld op f 21.572,13 in ontvangsten en op f 18.817,40 in uitgaven, terwijl de begroting voor het dienstjaar 1953/54 werd vastgesteld op f 36.899,73 in ont vangsten en uitgaven met een post on voorzien van f 1231,92. Het dijkgeschot werd voor laatstge noemd dienstjaar voor wat betreft de schotbare gronden bepaald op f 25.per H.A., voor de vronen op f 16.50 per H.A. ende aanslag gebouwde eigendommen op 5% van de belastbare opbrengst. De heer W. A. Mol werd als gezworene herbenoemd. Een verzoek van het Ge meentebestuur van Ovezande, om een ge deelte van de Bloemenstraat, in onder houd van het Waterschap Ovezand, over te nemen, werd ingewilligd. De gemeente Ovezande zal dit gedeelte dan bestraten en rioleren, waar tegenover het Water schap Ovezand gedurende 20 jaar een jaarlijkse bijdrage in deze kosten zal geven. RETRANCHEMENT Sportdag. Honderd en veertig leerlin gen van de scholen te Cadzand, Zuidzan- de en Retranchement hadden te Retran- chement een schoolsportdag. Heel de dag hield de jeugd zich bezig met hardlopen, hoogspringen, balwerpen en vèrspringen. Tot slot werden de diploma's uitgereikt. Het ligt in de bedoeling ieder jaar te Retranchement een dergelijke school sportdag te organiseren. Bazar. De bazar ten bate van de Ned. Herv. Kerk is een groot succes geworden. De loten van de grote loterij werden alle verkocht, terwijl ook de dagelijkse ver lotingen heel wat opleverden. Het resul taat was een netto opbrengst van ruim 4500.—. ST. ANNALAND „De Gevleugelde Vrienden". De Post duivenvereniging „De Gevleugelde Vrien den" hield een wedvlucht van uit Sint- Qulntin. Afstand: 204 km. De uitslag was als volgt: Abr. J. Soeters Jz, l-4;Corns de Witte, 2; J. van Gorsel, 3. SCHERPENISSE Benoemingen. Tot gemeente-bode is In de plaats van de heer D. Brand, met in gang van 1 Juni benoemd de heer A. v. d. Rhee. De heer P. W. Hartog, onderwijzer aan de Chr. Mulo-school te Zoetermeer, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot hoofd van de Chr. Mulo-school te Rot terdam. SCHORE Geslaagd. Mej. J. J. van Koeveringe te Sehore, helpster aan de gerri. kleuter school te Hansweert, behaalde op het te Dordrecht gehouden examen de akte voor hoofdleidster bij het kleuteronderwijs. SLUIS Opbrengst collecte. De Zaterdag te Sluis en St Anna ter Muiden gehouden Rode Kruis collecte bracht op f 79.99 en 96 Belgische francs. Vergadering Zwemclub. In de bestuurs vergadering van de Zwemclub ,,'t Vrije", alhier, werd besloten het zwembad vanaf 1 Juni weer open te stellen. In de plaats van de heer M. J. Leenhouts werd als secretaris gekozen de heer F. A. Kolijn. SLUISKIL Weer gelukkige gezinnen. Deze week worden weer een zestal nieuwe wonin gen, die in opdracht van de Cokesfabriek door de aannemer 't Hof uit Axel werden gebouwd, betrokken. Deze zeer geriefe lijke woningen zijn verrezen in de Vinke- straat. VROUWENPOLDER Uitslag Veekeuring. Stieren: Dorus van A. Maas, le pr., 77 p.; Jantjes Adema v. S. de Bruyn, 2e pr. klasse. Eerste kalfslcoeien: Grietje van S. de Bruyn, 77 p. (med. kring Z.L.M.); Hiltje 22 v. A. van Tatenhove, 77 p.; Willie 2 v. Wed. A. C. Goedbloed, 76.5 p.; Betsie 2 v. M. J. de Vlieger, 76.5 p.; Dora v. A. van Tatenhove, 76.5 p.; Starre v. C. Tilroe, 75 p.; Nellie v. Chr. Francois, 75 p.; Ber tha v. Wed. A. C. Goedbloed, 75 p. Tweede kalfskoeien: Betsie I v. M. J. de Vlieger, 78 p.; Bontje v. C. Tilroe, 76 p.; Bontje v. S. de Bruyn, 75 p. Derde kalfskoeien: Aaltje v. Chr. Fran cois, 80 p.; Marijke v. M. J. de Vlieger, 79 p.; de Kleine 1 v. M. J. de Vlieger, 78 p.; Mina v. S. de Bruyn, 77 p.; Doortje v. S. de Bruyn, 75 p.; Nellie v. Wed. A. C. Goedbloed, 75 p. Vierde kalfskoeien: Neeltje v. S. de Bruyn, 77 p. Oudere koeien: Hiltje 21 v. A. van Ta tenhove 83 p. (prijs melkfabriek); Fokje 13 v. M. J. de Vlieger, 80 p. (prijs Eiland Walcheren)Alida v. A. van Tatenhove, 81 p.; Juweeltje v. Wed. A. C. Goedbloed, 80 p. KalCvaarzen; Moortje v. S. de Bruyn; Betsie 3 v. M. J. de Vlieger; Jansje 43 v. M. J. de Vlieger; Pietje v. S. de Bruyn; Vaarskalf Elsje v. C, Tilroe. YERSEKE Bliksem ingeslagen. Tijdens het kort maar hevig onweer van Maandagavond is omstreeks elf uur de bliksem geslagen in een aantal huisjes aan de Grintweg en in een mosselconservenfabriek. De ma teriële schade is groot. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. P.V. „De Noordster". Door de P.V. „De Noordster" alhier, werd deelgenomen aan een vlucht vanuit Sint Quintin. In con cours waren 238 duiven. Uitslag: 1. A. C. Boone, 2. Joh. Minnaard, 3. M. Minnaard, 4. Joh. van Es, 5. P, v. d. Endt. Middelburgs burgemeester naar Weenen MIDDELBURG, 2 Juni Van 15 tot en met 20 Juni a.s. wordt te Wee nen. het International Congress of Lo cal Authorities gehouden, dat door ruim zestig Nedèrlanders zal worden bijgewoond o.w. zich uit Zeeland be vinden de burgemeester van Middel burg en mevrouw Bolkestein-Pull. AANBESTEDING Bouw 35 woningen te St Philipsland Door de gemeente St. Philipsland werd aanbesteed tiet bouwen van 35 woningen in de gemeente aldaar. Er werd als volgt ingeschreven: G. P. de Raad, St. Philipsland f 317.318 W. A. Lichtendag, St. Philipsland f 323.000; Gebr. van Dijk, Breda f 324. 500; C. A. Capelle, St. Philipsland f325.000; A. de Kok, Bergen op Zoom f329.100; Gebr. Everaart v. d. Berg, Steenbergen f343.675; Gebr. Kriek- aardt, Hengstdijk f352.000; Fa. de Jong, Steenbergen f354.000; C. J. v. de Wegen, Steenbergen f355.500; P. F. Hoed, Kloosterzande f357.200; Firma Dekker, Roosendaal f358.000. De gun ning werd. aangehouden. Waar zijn onze schepen GROTE VAART. ABBEDIJK 2 te Rotterdam. ARKELDIJK 2 van Antwerpen. AVERDIJK 1 te Bremen. BLOEMFONTEIN 1 Dakar/Teneriffe. BOSCHFONTEIN 1 Perim/Aden. GROOTE BEER 1 Kp Race. MAASDAM 1 Kp Race. NOORDAM 1 W.T.Z. Landsend. ORANJEFONTEIN 2 te Durban. RIJNKERK 31 Tanga/Aden. WESTERDAM 1 Z.O. Kp Race. JAGERSFONTEIN 2 Vlissingen/A'dam. LEOPOLDSKERK 1 Muscat/Dubai. RIJNDAM 1 te Londen. ABBEKERK 1 te Colombo. HOOGKERK 2 te Cadiz. DUIVENDIJK 2 Cartagena. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 2 Perim/Suez. LEMSTERKERK 1 te Rotterdam. VEENDAM 2 te Gravesend. ZUIDERKRUIS 1 W.T.Z. Valentia. MARIEKERK 2 Malta/Halifax. TABINTA 3 te Priok verw. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 1 Juni: FREMA v. Ant werpen; FRIBLO v. Antwerpen. 2 Juni: VIRGO v. Londen. Vertrokken 1 Juni: THEMOSLEIGH n. Rotterdam. 2 Juni: FRIBLO n. Gothem- burg; FREMA n. Oslo. Gepasseerd naar Antwerpen 1 Juni OISE v. Rotterdam-, BETTY ANNE S v. Zee; HINDA v. Bornholm. 2 Juni: OS- TERBEK v. Rotterdam; HYDRA v. Ham burg; JOZIEN v. Londen; VIOLETTE ERICA v. Rotterdam; FRANKA v. Hel- singborg. Gepasseerd van Antwerpen 1 Juni: ABBEDIJK n. Rotterdam; HERON n. Duinkerken; TON-S n. Kopenhagen; DELTA n. Queensborough. 2 Juni: RIKA n. Montrose; FIONA n. Southampton; TITUS n. Amsterdam; PONZA n. Shars- hou; WILLEMSTAD n. Amsterdam; START n. Southampton; JAGERSFON TEIN n. Amsterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2