Nieuws uit de Provincie. Grote strijd te wachten op Viissings circuit Huishoudbeurs te Goes. Vlissingen 7 holen, KERK F r ankrij k-N ederland Standenlijst per 30 Mei. VAN MARKT en veiling Dinsdag 2 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Van 18—26 September Weer een licht- en bloemenweek GOES, 1 Juni. Van 18 tot en met 26 September «al te Goes een grote „huishoudbeurs" worden gehouden ten einde de Zeeuwen in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het aller nieuwste, dat op het gebied van het huishouden in de handel is verschenen. De grote huishoudbeurs, die destijds in het Ral-gebouw te Amsterdam werd gehouden in zijn geheel naar Goes over brengen, bleek ten enenmale onmoge lijk; ze had n.l. een oppervlakte van tienduizend vlerkante meter, dooh de organisatoren, i.e. de gemeente Goes, heeft de mooiste en meest actuele stands uitgezocht. In de zaal Krijger, waar deze expositie wordt gehouden, beslaan deze stands een gezamenlijke oppervlakte van duizend vierkante me ter. Evenals Amsterdam zich destijds aanpaste velen zullen nog de pret tige ontvangst herinneren die een aan tal bezoekers en bezoeksters in Zeeuws costuum ten deel viel wil men trach ten ook Goes zo aantrekkelijk mogelijk te maken tijdens deze „huishoudbeurs- dagen". Het zal weer een licht- en bloemen week moeten worden en het gaat er nu maar om, de middenstand hiervoor te Interesseren. Of dit lukken zal is een vraag, doch de gemeente gaat er van uit, dat, nu zij voor de beurs zorgt waar geen winkelverkoop zal plaats vinden en waarvan de leveringen alleen via de middenstand zullen geschieden de middenstand zich eveneens van haar goede zijde kan laten zien. N.C.R.V.-avond in de Grote kerk te Goes GOES, 1 Juni. De vanwege de ramp uitgestelde N.C.R.V.-avond zal nu 9 Juni a.s. 'gehouden worden. Mede werking aan deze avond, die gehouden wordt in de Grote kerk te Goes ver leent o.a. het Vocaal ensemble onder leiding van Marlnus Voorberg. De en tree is gratis. DE HEER C. K. MAARTENSE 65 JAAR Het kan soms heet toe gaan op een krantenbedrijf en speciaal daar, waar de pagina's in elkaar gezet moeten worden. De man, die daarover een woordje kan mee praten is de heer C. K. Maartense, voorman der handzetterij der Fa. Oosterbaan Le Cointre. Ruim 42 jaar heeft hij deze zaak gediend. Vandaag 2 Juni heeft hij de 65- jarige leeftijd bereikt maar de heer Maartense, die als „opmaker" van de krant zo menig regeltje vast heeft gehad, weet nog met de vlot heid van een jongmaatje de op maak te verzorgen. Zijn dit zijn verdiensten wat het „Zeeuwsch Dagblad" betreft, ook in het open- bai leven heeft hij, vooral op het terrein van het Chr. organisatie leven, grote bekendheid gekregen. Daarover hebben wij enige tijd geleden geschreven. Vandaag drukken wij hem met respect de hand: „Maartense, pro ficiat, moge God U en de Uwen nog vele jaren sparen". Red. Vrijdag a.s, te Goes. SCHOOLDAG CHR. SCHOLEN IN ZEELAND. GOES, 1 Juni Vrijdag a.s. zal in het „Schuttershof" te Goes een school dag annex tentoonstelling- worden ge houden voor de Prot. Chr. scholen in Zeeland. De opening van de tentoon stelling zal geschieden door de burge meester van Goes, mr W. C. ten Kate, Om 10 uur zal de vergadering ge opend worden. Op deze vergadering hoopt de heer J. A. van Bennekom, directeur van de Chr. Kweekschool té Middelburg, een lezing te houden, ge titeld: „De Vader des Vaderlands Christen of Humanist? In de pauze zal een bezoek gebracht worden aan de tentoonstelling. Deze expositie biedt een keur van schoolmeubelen en leermiddelen voor elk vak. In de middagvergadering hoopt dr J. R. R. Schmal, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal een rede uit te spreken, getiteld: „De toekomst van de Vrije School met den Bijbel". 90-jarige koster onderscheiden. GRIJPSKERKE, 1 Juni. De oud ste inwoner van Grijpskerke, de heer Jac. Looise mocht dezer dagen zijn 90ste geboortedag herdenken. Velen kwamen de 90-jarige de hand druk ken. In verband met het feit, dat hij op die dag 40 jaar dienst deed als kos ter der Ned. Herv. kerk werd hem bij monde van de burgemeester de mede deling gedaan, dat het H.M. de Konin gin had behaagd hem te onderscheiden met eremedaille in zilver, behorende bij- de Ordo van Oranje Nassau, Jaarvergadering V.R.B. In de jaarvergadering van de Vrij willige Vlissingse Brigade tot Redding van Drenkelingen deed de voorzitter, de heer P. J. Gillissen, de mededeling dat vermoedelijk door jeugdige per sonen een ware ravage is aangericht op het in het kanaal liggende zwem schip. De Vlissingse Zwemclub zal dit jaar nog voor ongeveer vijf weken als betalende gast op het zwemschip ko men, terwijl ook de Marine enkele uren per dag zal komen zwemmen. De goede bewaking van het schip is hierdoor verzekerd. De vereniging telt momenteel 94 personen. De penning meester deed melding van een batig saldo. 47 personen hebben een diploma behaald. In de plaats van de heer P. van nraad werd in het bestuur ge kozen mevrouw E. A. van Hofwegen. 11 Juli a.s. zal de Schelde-beker- zwemwedstrijd plaats vinden. Geslaagd. (w.™?, s„laJ!,g2® v,0ür het vakexamen rfor P t t k 1J 2? Technische dienst der P.T.T., de heer G. Schot Cz.. alhier. Visserij-uitkomsten laag. De besomming van de vorige binnen gelopen schepen was bijzonder laag, voor al wat betreft voor Bot- en andere vis soorten. De kreeften vangsten waren i eveneens laag, terwijl de uitkomsten vanl ue Vv-cervisserij slecht waren. 1 ARNEMUIDEN Jaarvergadering CJMLB. Ia de jaarver gadering van de afdeling Arnemuiden van de CJff.B. werden de aftredende be stuursleden. de heren G. de Nooyer Az. en H. Bliek Jzn herkozen. Door de districtsbestuurder, de heer J. Lodder, werd namens het Hoofd- en Af delingsbestuur het gouden insigne uitge reikt aan de heer R. de Rijke wegens zijn 25-jarig lidmaatschap. De heer De Rijke is 25 jaar werkzaam geweest bij de N.V. Kon. „De Schelde" te Vlissingen en is thans gepensionneerd. Goeden huwelijksfeest. Het echtpaar A. Kusse- van Belzen vierde dezer dagen zijn 50-jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. Kusse mogen zich nog In een goede gezondheid verheugen. AXEL Eindles Christelijke Landbouwschool. In de Chr. Landbouwschool te Axel had in tegenwoordigheid van het Schoolbe stuur, de commissie van Toezicht, afge vaardigden der Vereniging van Oud-leer lingen en van ouders als belangstellenden, de diploma-uitreiking plaats aan de leer lingen der hoogste klas, die de 4-jarige cursus aan deze school met goed succes gevolgd hadden. Tevens waren hierbij aanwezig de Rykslandbouwconsulent, de heer L. van Dijk uit Schoondyke, belast met het toezicht op het landbouwonder wijs in Zeeuwsch-Vlaanderen, alsmede de heer J. Risseeuw, leraar R.L.W.S. te Schoondijke, burgemeester L. D. Trimpe uit Zaamslag, wethouder J. den Hamer uit Terneuzen en de heer J. L. J. Maris, gemeente-secretaris van Axel. Gediplomeerd werden: C. Steendijk, P. Dieleman, S. J. de Hullu en H. Wie mes, allen te Axel; L. de Jonge, J. de Jonge J. Czn. (beiden met lof) en D. J. Jansen, allen te Hoek- J. J. Haak (met lof), J. v. Hoeve en F. B. de Clerck, allen te Terneuzen; P. Roose te Biervliet (met lof) en H. Scheele te Overslag. BIEZELINGE Collecte. De collecte voor Sonnevanck- Zonnegloren heeft opgebracht f51.25. BORSSELE Vergadering ingelanden. De 21 ingelan den van de Calamiteuze Borssele-polder vergaderden onder voorzitterschap van de heer P. J. v. Liere. De rekening 1952- 1953 bedroeg aan ontvangsten f95598,97 en uitgaven f94886,39. De begroting 1953- 1954 werd geraamd op ontv. en uitg. f 94739,93 met een post onvoorzien f 583,90 De polderlasten bedragen f66 per ha en f 13,20 per ha volgens grondbelasting be> bouwde eigendom. De heer L. de Winter werd herbenoemd als gezworene. BRESKENS Vismyn. Aanvoer 2630 Mei. 5607 kg. Export garnalen 1.150.66; 1122 kg. Han dels garnalen 0.830.11; 3072 kg. Bot 0.25 —0.16; 2633 kg. Schar 0.41—0.16; 120 kg. Schol 0.26—0.21; 210 kg. Tong 1.82—1.45. Zwembad geopend. Zaterdagmiddag is het Wilhelmina-Zwembad te Breskens geopend voor het nieuwe seizoen. De door de stormramp geleden schade is thans weer nagenoeg hersteld. Door de slechte weersomstandigheden, was het bezoek uiteraard nog niet groot. CADZAND Zuiveringsinstallatie in gebruik. Onder grote belangstelling is vorige week de zuiveringsinstallatie in werking gesteld in aanwezigheid van burgemeester J. A. Leènhouts, wethouders en de vertegen woordigers van het Ingenieursbureau van Hasselt en de Koning, alsmede de aannemer A. Dierings. De burgemeester sprak woorden van dank tot allen, die aan de totstandkoming der installatie medewerkten. Al had het werk geen vlot verloop, het kon nu toch tot volle tevredenheid worden afgeleverd. COLljNSPLAAT Collecte. De collecte ten bate van de drankbestrijding bracht op f 50.22. KAPELLE Wedvlucht. De P.V. „O.W.T.B." nam met 94 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Corbeil, afstand 336 km. De uit slag was als volgt: 1 en 2 P. v. d. Vliet; 3. J. v. d. Weyde; 4. M. J. Nelisse; 5, 8 en 11 B. Ridderhof; 6. A. van Driel; 7, 9 en 10 P. Butler. Benoeming. Tot adjunct-commies ter Prov. Griffie te Middelburg is benoemd de heer P. Wisse te Waarde, thans werk zaam op de secretarie alhier. Tjjdschriftenhokje. Onder de lindeboom bij de Ned. Herv. kerk is door het Rode Kruis een tijdschriftenhokje geplaatst, waarin de inwoners hun gelezen tijd schriften kunnen deponeren. Hoofd Kleuterschool blijft. Mej. C. Mas sa, het hoofd der Christelijke Kleuter school „Samuël" alhier, welke per 1 Sep tember a.s. was benoemd tot hoofd der Prinses Margriet Kleuterschool te Vlis singen, is op haar beslissing terug ge komen. Z(j blijft nu hoofd In Kapelle. KLOETINGE Opbrengst collecte. De collecte voor „Zonnegloren" en „Sonnevanck" heeft f 87.46 opgebracht. O.- EN W.-SOUBURG Examen Veilig Verkeer. Voor de eerste keer werden alhier de examens voor het diploma Veilig Verkeer afgenomen. 17 kinderen uit de 6e klasse en 16 leerlin gen van het V.G.L.O. der Julianaschool, benevens vier kinderen van de Chr. School te Ritthem legden met goed ge volg het examen af. Ontspanningsavond. Zaterdagavond werd in „De Zwaan" uitgaande van de Geref. Jeugd Centrale een ontspannings avond gehouden. De voorzitter van de G.J.C. de heer W. Huson opende de bij eenkomst met gebed en sprak een kort openingswoord. Opgevoerd werd het to neelstuk: „Om Vaders Erfgoed". Het was een geslaagde avond. Chr. Wijkverpleging. In de Jaarverga dering van de Chr. Wijkverpleging af deling Souburg-Ritthem memoreerde de voorzitter, ds J. D. de Stoppelaar het vele werk, dat de vereniging in het afgelopen jaar heeft mogen doen. De vereniging telt momenteel 1221 leden (1104 te Souburg en 117 te Ritthem)Er werden 310 nieuwe leden ingeschreven. Door de wijkzusters Vermaas en Verhoef werden 5260 be zoeken afgelegd. De penningmeester kon melding maken van een batig saldo van f 432,92. Het bestuur werd met een lid uitgebreid en wel de heer W. Machielse te Ritthem. SCHERPEN1SSE Vergadering Ingelanden. In de vergade ring van de Ingelanden van het calami teuze Waterschap „Scherpenisse" werd gekozen tot gezworene de heer J. Hage, zulks in de plaats van de heer J. Rijsten- bil, die zich niet meer herkiesbaar stelde wegens de gestelde leeftijdsgrens. Het dijkgeschot over 53/54 werd vastgesteld op f 59 per ha. De begroting sluit met f 55.890 in ontvangst en uitgaaf, waaron der een post onvoorzien van f 332. De aftredende leden van de dijkraad, de he ren P. v. d. Slikke en J. Hage werden herkozen. Met vacantie. Ook uit deze gemeente zullen de leerlingen der O.L.-school op uitnodiging van een adopterende gemeen te met vacantie gaan. Van 1522 Juni a.s. zullen 66 jongens en meisjes de gast zijn van de gemeente Schoort. Geslaagd. Voor het examen praetisch gedeelte hoofdacte kleuteronderwijs is ge slaagd mej. J. van As, alhier. DIE ENE OF DIE ANDERE De liftboy zwaaide wel willend de deurtjes van zijn kooitje open en onze vrienden stapten in. „Wel ke etage kan ik meneer en mevrouw brengen?" vroeg hij. „Ik ben geen me vrouw!" gaf Karolus hem duidelijk te verstaan. „Wij willen naar meneer Schim mel toe!" „Pardon!" ver beterde de liftboy zich. „Naar die ene of naar die andere?" „Wat bedoelt U" vroeg Pieter. „Er zijn twee meneren Schimmel hier!" iegde de liftboy uit. „Bij die ene!" sprak Heter beslistl „Goed" vervolgde de liftboy „maar die ene is niet thuis, die andere wel!" „Dan weet ik het ook niet meer' zuchtte Pieter. „Breng ons voorlopig maar een stuk omhoog dan zal ik in de krant nog even precies nakijken op welke etage we moeten zijn." Terwijl dus de liftkooi de ene etage na de andere passeerde ont vouwden onze vrienden hun krant en staken er hun neuzen in. Meneer Schim mel verliet op dat moment de bibliotheek op de 67ste verdieping waar hij ijverig had zitten speuren naar nadere bijzonderheden in het boek: „Is mijn mummie eeht of vals" van dr M. U. F. Stofzak onder het hoofdstuk „puntmutsen".De goede Schimmel was echter geen cent opgeschoten en slenterde met een gezicht of hij zijn laatste millioen had versnoept naar de lift om zich naar zijn 82ste etage te laten vervoeren. SCHOONDIJKE B.B. streekvergadering. In de streek- vergadering van de B.B. heeft de heer Catsman uit Aardenburg een lezing ge houden over de B.B. Verschillende vrou wenverenigingen uit W.Z.-Vlaanderen waren op deze vergadering aanwezig. De jongeren werd aangeraden zoveel mo gelijk de E.H.B.O.-cursussen te volgen. SEROOSKERKE (W.) Geslaagd. Een vroegere dorpsgenoot, de heer L. de Visser, thans wonende te Zuid- horn, is te Groningen geslaagd voor het Rijksdiploma assistent apotheker. ST. ANNALAND Herstel Annavosdijk. Vorige week is een begin gemaakt met het herstel van de binnendijk Annavosdijk. Men zal op de plaats, waar de dijk is «tuk geslagen door het storten van beton een duiker aanbrengen om het water uit de binnen- polder te kunnen lozen. Jaarlijkse Veekeuring. Alhier werd de jaarlijkse veekeuring gehouden. De uit slag was: Stieren: Ane van Corns J. Jan- se, le prijs; Menon van M. Anthonisse, 2e prijs. Eerste kalfskoeien: Sonja van A. Goe- degebuure, 79 p.; Mina van Corns J. Jan- se, 78 p.; Bontje van Corns J. Janse, 78 p.; Kinma van J. P. Kloet, 77 p.; Gretha van Gebr. Van Engelen, 77 j>.; Koos van Gebr. Van Engelen, 76.5 p.; Betsy van Corns P. Hage, 75 p. Tweede kalfskoeien: Corrie van G. Dorst, 78 p.; Emma van Corns J. Janse, 78 p.; Bertha van A. C. Gaakeer, 75 p. Derde kalfskoeien: Tiena van A. C. Gaakeer, 81 p.; Emma van G. Dorst, 80 p.; Bontje van Gebr. Van Engelen, 79 p.; Trees van A. Breure, 78 p.; Fontje van A. Breure, 77 p.; Corrie van C. J. Moer? land, 76.5 p.; Nora van P. Scherpenisse, 76.5 p. Vierde kalfskoeien: Nellie van C. J. Moerland, 78 p.; Willy van A. Breure, 77.5, p. Oudere koeien: Beena van G. Dorst, 81 p.; Doortje van Gebr. Van Engelen, 81 p.; Betsy van A. Breure, 80 p.; Bontje van Corns P. Hage, Er waren twee vaarzen met een eer volle vermelding. Jaarvergadering „Groene Kruis". In de jaarvergadering van de afdeling „Het Groene Kruis" bleek, uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer Chr. J. C. Boot. dat de rekening over 1952 een bedrag liet zien aan ontvangsten van f 7361,47 met een nadelig saldo per 1 Januari 1953 van f 1133,97. De uitgaven over genoemd jaar bedroegen eveneens f 7361,47 met een nadelig saldo per 1 Januari 1952 van f 2805.De rekening van de T.B.C.-bestrijding liet over 1952 een bedrag aan ontvangsten en uitgaven zien van f 4510,80 met een nadelig saldo van f 1264,12 per 1 Januari 1952. Van de artikelen uit het magazijn was niet min der dan 222 maal gebruik gemaakt tegen 240 in het vorige jaar. De vereniging telt 724 leden, in 1952 708. De voorzitter bracht Zuster Krijger dank voor het vele werk, in het afgelopen jaar verricht. On der vaak moeilijke omstandigheden in de rampdagen heeft zij zich op een uitne mende wijze van haar taak gekweten. De begroting over 1953 van het Groene Kruis laat een bedrag van f 4510,80 aan ontvangst en uitgaaf zien, met een ge raamd tekort van f 1000.—. Het bestuur hoopt, dat dit tekort zal worden aange zuiverd door het Wezen Armbestuur en door de gemeente. De rekening van de T.B.C. bestrijding over 1953 laat per 1 Ja nuari 1953 een voordelig saldo zien van f 825,17, terwijl de begroting over 1953 een totale uitgaafpost van f 5908,20 laat zien. Als bestuurslid werd herkozen Dr H. R. M. J. van Es. WOLPHAARTSDIJK Benoeming. In de vergadering van de Stichting Gezinszorg en Maatschappelijk werk werd met ingang van half Juni be noemd als gezinsverzorgster mej. Luteyn te 's-Heer Arendskerke. Oudste inwoner 95 Jaar. Morgen hoopt de oudste inwoner van deze gemeente, de heer A, Kaaisteker zijn 95ste verjaardag te vieren. De jarige is nog goed gezond. Hij is echter aan zijn woning gebonden, doordat hij niet meer zo goed ter been is. [JZENDIJKE „Nederland weer Linnenland". Onder dit motto werd in het jeugdgebouw te LJzendijke door de afd. IJzendyke van de Zeeuwschvlaamse Vlassersbond «en liimententoonstelling gehouden. Nadat de heer Lievens een wel komstwoord had gesproken, sprak de heer Francken, secretaris van de Ned. Vlasfe deratie. Deze wees er op, dat het steeds moeilijker zal worden om voor dit pro duct afzetgebied te vinden. Vele landen beginnen nl. zelf vlas te verbouwen, waar door de export in de knel komt. Hij zeide, dat, wanneer iedere Nederlander slechts 400 gram linnen afnam, de afzet in de vlasindustrie verzekerd was. Nadat nog het woord was gevoerd door burge meester von Bönninghausen ging men de tentoonstelling in ogenschouw nemen. Hierbij bleek wel duidelijk, welke fraaie dessins men uit linnen kan vervaardigen. Voor het volledig examen 2e mon teur autotechniek slaagde de heer D. Mullié en voor het theoretisch ge deelte de heer L. van Peene, beiden leerlingen van de BOVAG-cursus te Middelburg. Benoeming Per 1 September a.s. is als onder wijzeres aan de Herv. school te Gro ningen benoemd mej. J. R. Duvekot, thans als zodanig werkzaam aan de Beatrixschool te Goes. LUXEMBURG, 1 Juni. In de Duitse en de Franse pers zijn berich ten verschenen, volgens welke er plannen zouden bestaan voor Ameri kaanse investeringen ten bedrage van ongeveer 800 millioen dollars in de vorm van leningen in de zware in dustrieën van Frankrijk en West- Duitsland. Sport en Spel De Zeeuwse motor terreinkampioenschappen. 65 deelnemers» waaronder vele craks, verschijnen aan de start. MIDDELBURG, 1 Juni. Men mag verwachten, dat Zaterdag a-s. tij dens de Zeenwse motorterrein kampioenschappen een zware strijd gestreden zal worden in alle klassen. De Motor- en Autoclub „Scheidegouwen" heeft tot op heden 65 inschrijvingen ontvangen, waaronder zich een aantal oralis bevinden, die in de laatste jaren altjjd een vinnige strijd hebben gestreden om bet kampioenschap. Het ziet er naar uit, dat deze strijd nog feller zal wor den, want de „big man", Henny Rietman, die onlangs geblesseerd werd, zal vermoedelijk niet aan de start kunnen verschijnen. Hjj was tot op heden altQd als overwinnaar uit het strijdperk naar voren gekomen, doch wie het nu zal worden, als Rietman werkelijk verstek moet laten gaan, is een vraag, die nie mand durft en kan beantwoorden. Er zijn nogal wat pessimisten ge weest die het nieuwe circuit aan de Prins Hendrlkweg te Vlissingen maar een armoedig surrogaat vonden voor het prachtige duinterrein te Vrouwen polder, waar vroeger de wedstrijden werden verreden. Het zal blijken, dat deze zwartkijkers volkomen ongelijk hebben. Door het aanbrengen van di verse hindernissen, zoals de befaamde springkuilen, heuvels enz. is een par cours verkregen dat Iedere vergelijking met Vrouwenpolder kan doorstaan. De door de Sportcommissle van de K.N.M.V. gegeven aanwijzingen zijn getrouw opgevolgd en toen dezer dagen de heer Timmer het terrein in ogen schouw nam kon hjj niet anders dan zijn bewondering over het prachtige ter rein uitspreken. Daar de wedstrijden medetellen voor het landskampioenschap en de voor gaande races nog geen enkele renner een voorsprong van enige betekenis hebben verschaft, is het te verwachten dat een zware strifd zal worden gele verd. In de Juniorenklasse tot 125 cc ko men o.m. Medema, Wendt, Kroonen- berg, Vierdag Jr en Rietman Jr, alle rijders die goed zijn voor de overwin ning. Bij de Junioren tot 500 cc zal als plaatselijke favoriet, J. Parent uit Sou burg aan de start komen. Hjj zal een zware kamp moeten leveren met Riet man Jr, Piek, Vogelzang, G. ter Avest en nog een tiental comtng-men. De lichte klasse der senioren Is het sterkst bezet. In het geheel 20 rijders zullen starten. Cracks als de gebroeders Selling, R. en W. Koöps, Medema, Schram, Poppelaars, Meijnen, Vierdag Sr, zijn borg, dat er hevig gevochten zal worden. Tenslotte de „Zware senioren". Alle bekende rijders zijn present. De naaS' te concurrenten van Rietman, te weten Baudoin, Clijnch, van Heukelom, Ko ning, Turk en Vierdag zijn alle van de partij. In totaal starten 16 machines. Het belooft derhalve een boeiende en afwisselende kamp te worden. De gemeentepolitie van Vlissingen Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hilversum (vac. J. v. d. Velden), A. Klein Kranenburg te Kootwijk. Aangenomen naar Amsterdam-W. (toez.), A. J. Jörg te Almelo; naar Ingen (toez.), P. H. de Pree, die be dankte voor Tjamsweer, vicaris te Vreeland; naar Schaarnegoutum (toez.), C. P. van Andel te Durger- dam; naar Utrecht (vac. J. B. Groene- wegen), J. Th. v. Veenen te Rotter- dam-Hillegersberg. Bedankt voor Huizen (N.-H.) (vac. W. Vroegindewey), L. Trouw borst te Monster. Geref. Kerken. Beroepen te Emmen (vac. wijlen W. J. Wynia); R. Ypsma te Gronin gen; te Witmarsum, S. S. van Dijk, cand. te Baambrugge. Aangenomen naar Brandton-Onta- rio (Chr. R*f. Church): J. van Har- melen te Assen. Bedankt voor Bennebroek en voor Boskoop: C. Ch. Griffioen te Wil lemstad; voor Borger: S. de Vries te Sellingen; voor Hornsterzwaag, A. Langeler te Pesse; voor Rotterdam-C. (vac. J. A. Tazelaar): J. P. Hörchner te Forthuizen. Beroepbaarstelling: De heer J. P. Dondorp te Heemstede stelt zich be roepbaar. Ds G. Eggink, Ds G. Eggink, Geref. predikant te Munnekezyl, die op 8 Jan. in ver mand met moeilijkheden in zijn ge meente voorlopig geschorst werd, is thans door de classis Grootegast van zijn gemeente losgemaakt, gehoord het eenparig advies van de desbetref fende kerkelijke instanties. Ds Eggink die bijkans 41 jaar oud is, diende deze gemeente, die zijn eerste was, sedert Juli 1946. zal, In samenwerking met de Verkeers- groep van de Rijkspolitie voor een pri ma verkeersregeling zorgdragen. Daar op het terrein ruime parkeergelegen heid aanwezig is, zullen opstoppingen zoals die op de nauwe wegen te Vrou wenpolder voorkwamen, thans uitge sloten z(jn. ZATERDAGVOETBAL Tweede in drielandentournooi. PARIJS, 30 Mei. - Het Neder lands Zaterdagelftal heeft de uit wedstrijd tegen Frankrijk, welke te Parijs werd gespeeld, met 21 ge wonnen en daardoor beslag gelegd op de 2e plaats in het drielanden tournooi. Deze overwinning is op zichzelf zeer verdienstelijk maar meer nog door de wijze waarop zij werd behaald, is het een rehabilita tie geworden voor de slechte in druk, die het Nederlands Zaterdag elftal in de wedstrijd tegen België te Leiden had gemaakt. Er waren er niet veel, die na het slech' 2 voetbal tegen de Belgen ons elftal nog enige kans gaven tegen de fel spelende Fransen, die nu zij op eigen bodem waren, zeker alles in het werk zouden stellen de 2e plaats te be machtigen in de strijd om de Challen ge „Fernand Canelle". Maar de Hol landers beten fel van zich af. In deze wedstrijd is gebleken, dat het Zaterdagelftal kan vechten als dat nodig is. Ook tegen een tegenstander, die waarschijnlijk qua voetbal wel beter was. Er werd over het algemeen goed voetbal gespeeld met tal van aar dige momenten en hoogtepunten van spanning en sensatie. Het Zaterdagelftal begon overdonde rend en forceerde in de eerste minuten al enige corners. Nederland bleef in de aanval doch succes bleef uit, hoewel Heinen en van der Oever enkele uitste kende schietkansen hadden. Een knal van Van der Oever uit vrije positie ging helaas via de lat over. In deze periode had ons elftal zeker wel een voorsprong verdiend, maar het waren juist de Fransen, die de score openden. Binnen drie minuten echter was de stand reeds gelijk, doordat het Neder landse elftal niet bij de pakken ging neerzitten, doch fel en hard terugsloeg. Een Imge drabbel besloot Heinen met een schot, dat de Franse doelman niet onder controle kon krijgen en de snel reagerende Van der Oever werkte de kans uitstekend af. Na de rast waren onze landgenoten nog enige tijd in de aanval hetgeen binnen de 10 minuten resulteerde in een goed doelpunt van Heinen. Zaterdagmiddagvoetbal. le klasse: Krabbendijke I Arnemuiden I Nieuwdorp I Colpl. Boys I Rillandia I Kapelle I Kloetinge I V.C.K. I Wemeldinge I 2e klasse B.: M'burg VI R.C.S. V Nieuwland I Meeuwen I E.M.M. IV V.C.K. III V.S.C. I Seroosk. II Oostkapelle I Veere II Wolf.dijk II 2e klasse C.: Arnemuiden II V.C.K. II Nieuwdorp II Kloetinge II Krabbendijke II Colpl. Boys II Rillandia II Kapelle II Wemeldinge II 15 11 16 8 15 16 12 16 15 14 15 3 1 25 62—26 4 4 20 36—26 3 4 19 41—28 3 5 19 40—42 2 4 14 42—37 2 9 12 41—56 2 9 10 29—37 4 2 8 10 24—38 1 3 11 5 30—61 17 14 3 0 31 113—17 17 13 2 2 28 19 12 2 5 26 17 8 3 6 19 8 2 5 18 7 2 5 14 4 2 9 10 5 19 9 3 2 13 8 3 1 13 5 1 2 11 2 15 14 15 15 18 17 14 95—40 63—57 5248 40—32 43—29 35—48 43—49 31—83 31—105 22—60 15 14 1 0 29 15 10 2 3 22 16 13 14 15 9 14 15 7 3 6 17 7 0 6 14 6 2 6 14 4 1 10 9 2 3 4 7 3 1 10 7 3 1 11 7 69—17 57—30 60—54 35—39 51—42 36—50 19—28 26—55 30—68 is 2 punten in mindering. MOTORSPORT. Rit M.A.C. „Scheidegouwen", De M.A.C. „Scheidegouwen" hield een rit door Walcheren over een af stand van 62 km. De start was te Mid delburg, de finish te Westduin. Er wa ren 18 deelnemers. De uitslag was: Soloklasse: 1. A. Bouwens, 64 straf p.; 2. J. v. d. Kreeke, 212. Duoklasse: 1. P. Kodde, 64; 2. J. van Sluis, 64; 3. W. Janse, 112; 4. P. J. Cambier, 132; 5. J. K. Mesu, 134; 6. Iz. de Jonge, 214; 7. T. Uil, 240. Autoklasse: 1. A. Adriaanse, 74; 2. A. Haringman, 88; 3. A. de Pree, 134; 4. S. Versluis, 198; 5. P. Tilroe, 206; 6. W. de Visser, 164. Kaartlccsrit M.A.C. „Inter-Scaldes" De M.A.C. „Inter-Scaldes" hield een kaartleesrit door Zuid-Beveland over een afstand van 62 km. Start en finish waren te Goes. De uitslag was: Soloklasse: 1. A, Eversdijk, Goes, 10 strafp. Duoklasse: 1. F. J. Weststrate, Kat- tendijke, 253. Autoklasse: 1. J. A. Leys, Kapelle, 69; 2. M. Pik, Goes, 116; 3. M. Alle- wijn, Hoedekenskerke, 124; 4. J. v. d. Broek, Goes,126; 5. C. J. Tilroe, Goes, 243; 6. W. v, d. Broek, Goes, 275. KAPELLE, 1 Juni 1953. Exportvei ling; Kruisbessen 4041.20 per 100 kg. Gewone veiling; Aardbeien I 1.51 —1.71, II 1—1.11 per kg. Groenten: Kropsla 2%5, Kom kommers 1730 per stpk. Rabarber 20 per kg. Bospeen 36 per bos. Sja lotten 1114 per kg. GOES, 1 Juni. Komkommers 29. Kropsla 2.50—6., per 100 stuks. Rabarber 1823; Spinazie 3841; Peulen 130. Sjalotten 1626; Aardbeien 240.alles per 100 kg. Wortelen 3236; Kroten 32. per 100 bos. TERNEUZEN, 1 Juni. Sla A 3—7.10, B 2.503.40; Bloemkool A 3642, B 1933, C 921, D 9; Witte komkommers A 37, B 3031; Peen XI 40—45; Uien 11; Sja- lottten 5—6; Eerstelingen ongesorteerd 3849; idem kriel 30; Sav. kool 2331; Aardbeien p. d. A 4352, B 40. Alles per 100 St., per st„ p. bos of per kg. VEEMARKT. ROTTERDAM 1 Juni. Aanvoer in to taal 1463; Vette koeien en ossen 853; Varkens 610; Vette koeien 288305, 275 282, 222—245; Stieren 188, 186, 183. GRAANBEURS. ROTTERDAM, 1 Juni. Binnenlandse granen officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam: Tarwe naar kwaliteit van f 26.0028.25; Voedergranen met weinig aanbod. Voor gerst en haver iets beter. Zomergerst 26.5027.50, grove daarboven; Haver geschikt om te punten tot 28.00, overigen tot 26.00; Rogge 27.50 28.00; Mais, geschoond 31.0032.50 Peulvruchten kalm. Groene erwten 35.- 51.00; Schokkers 40.00—57.50. AARDAPFELBEURS. ROTTERDAM, 1 Juni. Kleine aardap pelen 35 mm. opwaarts: Eigenheimers 20.00; Alpha's 15.00; Furore 20.00; Rode ster 20.00. Voer aardappelen 3.00, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van con sumptie - aardappelen op wagon, schip of auto. VEERE. Vismijn van 1 Juni. 3863 kg exportgarnalen 6272, 76 kg han delsgarnalen 6271, 185 kg schar 17 35, 227 kg bot 1622, 68 kg tong 1.15—1.32, 95 kg rog 33—85, 3 kg griet 1.061.18, 64 kg wijting 16, 5 kg wulken 2330, 3 kg visiever 60. Afscheid ds Nutbey WILHELMINADORP, 31 Mei Zon dagavond nam ds Nutbey afscheid van de Ned. Herv. gemeente van Wilhel- minadorp wegens vertrek naar Vught. Hij heeft de gemeente zes en een half jaar gediend en verbleef een jaar in Indonesië. De tekst van de afscheidspredicatie was Ps. 16 vers 1. „Bewaar my God, want bij U schuil ik". Na de dienst sprak burgemeester A. Schipper namens de burgerlijke ge meente woorden van dank voor het geen de scheidende predikant heeft gedaan. Ds S. P. de Roos sprak namens de ring. Vervolgens voerde ds Aalders van Kats het woord, waarna kerk voogd C. Burger de dank overbracht van kerkeraad, kerkvoogdij en ge meente. Men zong tenslotte op diens verzoek ds Nutbey Ps. 134 vers 3 toe. Examens. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het cand.examen Theologie de heer D. Barten te Noord-Scharwoude en voor het doet. examen Theologie ds A. C. de Jong te Grand Rapids (Michigan),

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5