Verbondenen deden nieuwe voorstellen te Panmoendjon Britten slopen onbewoond Egyptisch dorp Reynaud aanvaardt opdracht Ringrijdersfestijn op Walcheren PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Belangrijke beslissingen te verwachten President van Zuid-Korea verzet zich met alle kracht Roemeens diplomaat moet de V.S. verlaten 'SNIPPER A'j A NIEUWS J Grote landbouwschuur afgebrand. Dapperheidsonder- scheiding v* Zeeuwen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2436, btf geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, TeL redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 28—28 Expio'tante: Verbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2486 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nnmmers IS cent Advertentieprijs 20 cent per m.m, Rubriek Kabouters 10 et. per woord WOENSDAG 27 MEI 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Mridewerkers: Ds W. O. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; 3. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Ponderdag: Zon op 4.30 u., onder 20.45 u. Maan op 21.18 u., onder з.40 u. Hoogwater Donderdag 28 Mei: Vlissingen: 1.25 u. 1.83 m., 13.25 1.95 m. Terneuzen: 1.50 u. 2.02 m., 14.17 u. 2.14 m. Wemeldinge: з.08 u. 1.55 m., 15.38 u. 1.71 nj, Zierikzee: 2.54 u. 1.30 m., 15.25 1.45 m. s-GRAVENHAGE, 26 Mei. De berichten, die binnenkomen over de Koreaanse kwestie en de regeling daarvan, vestigen de indruk, dat er binnen zeer korte tijd belangrijke beslissingen zijn te verwachten. Het staat vast, k Ik geallieerden in Panmoendjon Maandag j.l. nieuwe voorstellen ter tafel hebben gebracht, die zijn opgesteld na raadpleging van alle landen, die troepen in Korea hebben, w.o. ook Nederland. Zowel van geallieerde als van communistische zijde wordt echter het grootste stilzwijgen in acht genomen. Volgens de „New York Times" zouden de Verbondenen aanzienlijke con cessies hebben gedaan. Dit blad weet te melden, dat de voorstellen vijf nun- ten omvatten, waarvan het voornaamste is, dat geen krijgsgevangenen gedu rende een na een bestand te houden conferentie voor onbepaalde tijd in krijgsgevangenschap gehouden mogen worden. Voorts meldde de „New York Times' dat volgens de voorstellen vertegen woordigers van de Chinezen en de Noord-Koreanen slechts onder toezicht de krijgsgevangenen in Zuid-Koreaan- se kampen mogen voorlichten. Aan vaard wordt het denkbeeld om de kampen door Indiase militairen te doen bewaken en een commissie van toe zicht in te stellen, bestaande uit Pool se, Tsjechische, Zweedse en Zwitserse waarnemers. VERZAT. Volgens berichten uit Seoel zou pre sident Syngman Rhee zich met alle aracht tegen de nieuwe voorstellen verzetten. Hij zou zelfs hebben ge dreigd de verbindingen met het op perbevel der V.N. te verbreken, als het compromis blijft gehandhaafd. Rhee zou woedend zijn geweest, toen hij vernam, dat geen onderscheid zal wor den gemaakt tussen Koreaanse en Chinese krijgsgevangenen, aangezien NATIONAAL RAMPENFONDS 114,2 MILLIOEN, 's-GRAVENHAGE, 26 Mei. Tot heden is er een bedrag van f 114,2 millioen in het Nationaal Rampenfonds bijeengebracht. Dit betekent sinds Za terdag een vooruitgang van drie ton. De „bekering" ging niet door. WASHINGTON, 26 Mei. De Ver. Staten hebben Dinsdag de Roemeense eerste gezantschapssecretaris, Christa- che Zambeti, opdracht gegeven het land onmiddellijk te verlaten. Zambeti wordt ervan beschuldigd pogingen te hebben gedaan om een genaturaliseerd Amerikaanse staatsburger van Roe meense afkomst, Georgescu, te „beke ren". Volgens het State Department was als beloning voor deze collaboratie aangeboden het welzijn van de zonen van Georgescu en hun mogelijke te rugkeer naar hun ouders te garandt- ren. De twee zonen van Georgescu, één van 19 jaar en één van 14 jaar, zijn in Roemenië en hun is toestemming ge weigerd zich naar hun ouders in de Ver. Staten te begeven. Georgescu, die vroeger algemeen di recteur was van een Roemeense doch teronderneming van de Standard Oil, meldde het voorstel aan de „F.B.I." en aan het State Department. DE OOSTENRIJKSE KWESTIE. Sowjet-Unie neemt niet deel aan besprekingen. LONDEN, 26 Mei. De plaatsver vangers van de ministers van Buiten- landse Zaken der Westelijke „Grote de hutten door vier bulldozers met de Drie" hebben te Londen van gedachten I grond gelijk gemaakt, gewisseld over de Russische weigering A"° om aan de bespreking der plaatsver vangers over Oostenrijk, welke Woens dag zou beginnen, deel te nemen. Londense waarnemers zijn van oor deel, dat de Westelijke mogendheden thans weinig kruinen doen om de on derhandelingen weer op gang te bren gen. Waarschijnlijk zal op de confe rentie op de Bermuda's ook gesproken over de Oostenrijkse kwestie. hem zou zijn beloofd, dat die van Noord-Korea welke niet gerepatri eerd wensen te worden onmiddellijk na een bestand zouden worden vrij gelaten in Zuid-Korea. Uit Seoel is verder gemeld, dat de V.N. ook voorstelden de duur van het neutrale toezicht op drie maanden te bepalen en dat zij toegaven aan de communistische eis, dat een politieke conferentie zal beslissen over het lot der gevangenen, die zich tegen repa triëring blijven verzetten. LEIDER VAN DE MAU MAU GEDOOD. NAIROBI, 26 Mei. Een beruchte leider van de Mau Mau, „brigadier Simba" is door veiligheidstroepen doodgeschoten, totn hij met zijn aan hangers terugkeerde van een overval op een door blanken geleide boerderij, 50 km. ten Noordwesten van Nanjoeki. Bij deze overval was een Somali ont hoofd, terwijl vier inheemsen, onder wie twee vrouwen, waren gewond. „Simba", wiens naam „leeuw" bete kent, was gekleed in een Brits leger uniform en droeg de rangtekenen van kolonel. Oorzaak van ongeval met de „Paulus Potter" nog niet bekend. AMSTERDAM, 26 Mei. De K.L.M. heeft medegedeeld, dat over de oor zaak van het ongeluk met de „Paulus Potter" momenteel nog niets mede te delen is. De Rijksluchtvaartdienst en de K.L.M. zijn terstond na het ongeluk met het onderzoek begonnen. Het was het eerste ongeluk met een Convair-240, waarvan de K.L.M. er twaalf bezit. In totaal zijn er bij de 16 luchtvaartmaatschappijen, die dit toestel in haar vloot hebben opgeno men, 175 in gebruik. In de nacht van Maandag op Dinsdag zijn de wrakstukken van het veronge lukte toestel met hijskranen van het weiland gelicht en op trucks naar één der loodsen op het vliegveld vervoerd. Op de plaats van het ongeluk was nauwelijks nog een stukje metaal te vinden. Het prikkeldraad tussen de weg en het fietspad was weer hersteld. DUITS JACHT IN MOEILIJK HEDEN. HOEK VAN HOLLAND, 26 Mei. Het uit Hamburg afkomstige jacht „Edith", dat op weg was naar Portu gal (met aan boord Duitsers, die willen emigreren), is vanmorgen op de Maas vlakte aan de grond gelopen. Vanmid dag om half vier is één der opvaren den naar Oostvoorne gezwommen hij deed er drie uur over om de po litie te waarschuwen. Deze stelde di rect Hoek van Holland van het ge beurde in kennis, waarna om kwart voor zeven de „Pres. Jan Leis" uitvoer. De twee vrouwelijke opvarenden kon den van boord worden gehaald. Drie mannen bleven aan boord om te trach ten het schip bij eerstvolgend hoog water vlot te krijgen. President Eisenhower heeft de be roeps-diplomaat Llewellyn Thompson benoemd tot ambassadeur en Hoge Commissaris in Oostenrijk. Hij was reeds tijdelijk als zodanig benoemd door Truman. TER BEVEILIGING VAN WATERZUIVERINGSINSTALLATIE Mohammedaanse leiders komen in Cairo bijeen FAYHJ, 26 Mei. Britse troepen hebben op 16 kilometer ten Zuiden van Fayid in de Suez-kanaalzóne een onbewoond Egyptisch dorp, dat grensde aan een Britse installatie voor het zuiveren van water, met de grond gelijk ge maakt. De operatie, die de grootste in de kanaalzone sinds 1951 wordt ge noemd, had ten doel het terrein rondom de installatie met het oog op even tuele aanvallen van Egyptische zijde vrij te maken. Het dorpje was sinds de onlusten in 1951 door de bewoners verlaten. Het bestond uit 400 hutten, die eerst door gewapende manschappen werden on derzocht om zeker te zijn, dat er zich niemand meer bevond. Daarna werden MILITAIRE CONFERENTIE OP FORMOSA. TAIPEH, 26 Mei. Eén der belang rijkste militaire conferenties, die ooit op Formosa zijn gehouden, is Dinsdag begonnen in het presidentiële paleis te Taipeh. Aan de conferentie wordt deel genomen door 25 officieren van de Chinese nationalistische strijdkrachten en door Amerikaanse raadgevers. Ontvoering van Soekarno had vredelievende bedoelingen. DJAKARTA, 26 Mei. Tijdens een perconferentie heeft de Indonesische minister van voorlichting, Mononutu, ten aanzien van de berichten over een poging tot ontvoering van President Soekarno gezegd, dat inderdaad door jongelieden in Semarang een poging zou zijn gedaan iets in die zin uit te voeren evenwel met vredelievende bedoelingen. De opzet zou zijn ge weest bij die gelegenheid bij de presi dent er op aan te dringen de zetel der regering naar Djogja over te plaatsen, aangezien volgens deze jongeren (Pe- muda's) de oorzaken van de huidige moeilijkheden gezocht zouden moeten worden in het feit, dat Djakarta een hoofdstad is, waar de Indonesische lei ders slechts weinig nationaal élan kun nen opbrengen. In het -5ct Elburgon in Kenia heeft zich een gemeen voorgedaan tussen blanke politiemannen en volgelingen van do Mau-Mau, aarbij vijf der laatstge- r. .t.nden om het leven zijn gekomen, ter wijl vier werden gewond en gevangen genomen. Een officiële verklaring uit Jordanië heeft Israël ervan beschuldigd in de af gelopen vier dagen veertien Jordaanse 'orpen te hebben aangevallen, waardoor en man werd gedood en vier werden ^ewond. In de stad Ebetsoe op het Japanse eiland Hokkaido zijn meer dan 1300 per sonen dakloos geworden als gevolg van een grote brand, die, aangewakkerd door een krachtige wind, 264 woonhuizen ver nielde. Alle zuiveringsinstallaties in de zóne zijn nu omringd door een netwerk van draad om ze te beschermen tegen gra naten. Engels tankschip te Terneuzen aan de grond. VLISSINGEN, 26 Mei. Het En gelse 7410 brt. metende motortank schip „San Ambrosio" van de Eagle Oil and Shipping Co Ltd te Londen, komende van Londen, is vandaag in de haven van Terneuzen tijdens het los sen tengevolge van windstoten aan de grond gelopen. Vijf sleepboten van de firma John P. Best zijn erin geslaagd het schip vlot te slepen. Drie dezer sleepboten brachten de „San Ambro sio" naar Vlissingen, waar het restant van de lading zal worden gelost en het schip zal worden gerepareerd. Het Amerikaanse Oppergerecht heeft het verzoek om herziening van het pro ces tegen het echtpaar Rosenberg van de hand gewezen. Het was tot de electrische stoel veroordeeld op grond van atoom- spionnage. De Noord-Koreaanse regering heeft zeven Australische burgers, die in Noord-Krorea geïnterneerd waren, aan de Sowjet-autoriteiten in Antoeng overgedragen. Bij een ontploffing 'in een kolenmijn te Kajreh, aan de kust van de Kaspische Zee in Noord-Pezië z(jn 50 mensen gedood of gewond. Drie Israëlische dorpen in de vlakte ten Noorden van Tel Aviv zijn aange vallen door benden, die blijkbaar uit Jordanië kwamen. Een vrouw werd gedood en twee vrouwen en drie kin deren liepen verwondingen op. De Haagse politie heeft de 43-jarige sto ker-gevangenisbewaker J. G. gearres teerd, die de gedetineerde van der O., welke vorige week uit de gevangenis ontsnapte doch inmiddels weer gegre pen is, bij zijn ontvluchtingspoging be hulpzaam is geweest. Maandag is in het bosbad „Klein Zwitserland" te Putten (Gld.) de 9-jarige Tijmen Wou denberg uit Nijkerkerveen verdronken. Vermoedelijk is de jongen al spelend in het diepe bassin geraakt. De 69- jarige ongehuwde V. uit Achterveld is Zondag op de onbewaakte overweg bij de boerderij Oud Bakelaar door de trein AmersfoortEde gegrepen en ge dood. Britse troepen, die op wacht stón den in Moascar, dat ook in de zóne ligt, hebben op een groep Egyptenaren ge schoten, die probeerden een waterlei- dingpijp door te snijden en te stelen. Twee Egyptenaren werden gewond en naar een ziekenhuis vervoerd en drie werden gevangen genomen. CAIRO, 25 Mei. Op twee Juni, de Britse Kroningsdag, zullen Mohamme daanse leiders uit vele delen der we reld beraadslagen over maatregelen om Groot-Brittannië te dwingen de Suez- kanaalzóne onverwijld volledig en on voorwaardelijk te ontruimen. Op Tweede Pinksterdag is het K. L. M. toestel „Paulus Potter" even na de start van Schiphol veron gelukt. Twee personen werden hierbij gedood, terwijl enige tien tallen werden gewond. Nadat het toestel op de grond was neerge komen brak het in tweeën; het vloog echter niet in brand. Blikseminslag in Meliskerke. Gehele inventaris ging mede verloren. MELISKERKE, 26 Mei. Het zwa re onweer, dat vanmorgen in alle vroegte boven Walcheren woedde, heeft in Meliskerke de landbouw schuur van ,,'tHof Meliskerke", be woond door wethouder 3. Francke, nadat de bliksem was ingeslagen, ver nietigd. Om omstreeks half zeven sloeg het hemelvuur in de schuur, die onmiddellijk vlam vatte en na en kele ogenblikken in lichte laaie stond. Er was geen redden meer aan en het gebouw brandde geheel af, waarbij ook de inventaris verloren ging. Het woonhuis kon worden behouden. De brandweer van Meliskerke was zeer snel ter plaatse en beschikte over goed materiëel, doch stond voor een hopeloze taak. Men moest het blus- singswerk voornamelijk in verband met de windrichting, beperken tot het nathouden van het woonhuis. Daar de wind van richting veranderde was het gevaar voor het huis spoedig bezwo ren. Een stier en een varken konden uit de schuur worden gered. INVENTARIS VERLOREN. Tot de inventaris, die verloren ging, behoorden een aantal land bouwwerktuigen en enkele banden wagens. Een hoeveelheid hooi, als mede 100 mud graan werden even eens een prooi der vlammen. Het personeel van de brandweer, dat zich kranig heeft geweerd, was nog vele uren met de nablussing bezig, daar het vuur in de hooistapel bleef nasmeulen. HERBOUW. ,,'tHof Meliskerke", waarvan de heer Francke de pachter is, behoort aan mevr. Snouck Hurgronje. De rentmeester, mr Heyse, was spoedig op het terrein aanwezig. De schuur bleek te zijn verzekerd, maar de in ventaris niet. Onmiddellijk zijn besprekingen be gonnen, die resulteerden in het be sluit, dat zo spoedig mogelijk op de zelfde plaats een nieuwe schuur zal verrijzen. Vandaag presenteert hij zich aan de Nationale Vergadering. PARIJS, 26 Mei. Paul Reynaud de 76-jarige gematigd conservatieve oud- premier, heeft de hem door president Auriol verstrekte opdracht tot vorming van een Franse regering aanvaard en medegedeeld, dat hij Woensdag de Na tionale Vergadering zal vragen zijn be noeming tot minister-president te be krachtigen. Reynaud verklaarde, dat hij met het oog op de internationale toestand en de economische, sociale en financiële moeilijkheden de opdracht niet kon weigeren. „Wij moeten opschieten", al dus Reynaud, die verder zei, dat hij niet het gebruikelijke overleg met par tijleiders zal voeren alvorens zich bij het parlement aan te dienen. Politieke waarnemers zijn van me ning, dat Reynaud een vrij goede kans heeft om de 314 stemmen te behalen, die nodig zijn voor zijn investituur. Eén van de voornaamste moeilijk heden is de houding van de gaullisti sche groep, die Reynauds goedgunstige 's-GRAVENHAGE, 26 Mei. Op nieuw is een groot aantal dapperheids onderscheidingen toegekend aan Ne derlanders, die zich in de oorlogsdagen bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. Onder hen bevinden zich ook enige Zeeuwen. Het bronzen kruis is verleend aan de tijd. res. majoor J. F. M. Casparie te Hulst, destijds districtscommandant O.D. in Oost-Zeeuwsch-Viaanderen. Hij onderhield contact met de Witte Bri gade in België en leverde o.a. op 5 September 1944 een vuurgevecht met de Duitsers. Later, toen de boerderij, waar de staf zich bevond, werd om singeld, wist hij door een snelle vlucht te ontkomen. Het bronzen kruis is ook toegekend aan de sergeant le klas J. M. C. Elen- baas te Tholen wegens moedig optre den als commandant B.S. te Tholen tijdens de terugtocht der Duitsers in November 1944, en aan de heer W. Poppe te Vlissingen, leider van een verzetsgroep, die na de landing der Commando's op 1 November 1944 met de Duitsers in Vlissingen vuurgevech ten leverde. Posthuum is het kruis van verdien ste toegekend aan wijlen de korporaal M. K. v. d. Beek te Amersfoort, die plaatselijk commandant van de O.D. te Zierikzee is geweest. REGEN EN ONWEER GEEN SPELBREKER Goede training voor kampioenswedstrijden MIDDELBURG, 26 Mei. Walcheren viert Pinkster-Drie en dat betekent: ringrijdery. Ingeleid door onweers- en regenbuien zyn ook nu weer op de meeste dorpen de ring rijde rijen gehouden, zij het, dat men later beginnen moest dan het plan was. Al met al bleken de plaatseiyke wedstrijden een goede voorbereiding voor de komende kampioenschappen eerste, tweede eu derde klasse der Zeeuwse Ringrijdersvereniging, die in Juli en Augustus worden gehouden. Er is één favoriet wel zeer duidelijk naar voren gekomen, nl. Jac. de Klerk uit Nieuwland, die weer één van zijn gloriedagen beleefde. Van de 36 maal, dat hij de ring stak, kon hij die 30 maal aan de lans rijgen Te Oostkapelle werd een jubileum gevierd. Niet van een ringrijder, maar van de baanoppasser, nl. de heer J. Abrahamse, die al dertig jaar lang op Pinkster-Drie in de baan staat. De heer Abrahamse werd toegesproken en kreeg een lauwerkrans. Tenslotte verdient vermelding het initiatief van de burgemeester van St. Laurens, de heer W. Baas, die zich met zijn vrouw in Walchers costuum had gestoken en zo ook de prijzen uitreikte. Hieronder volgen de uitslagen van enige gemeenten en wel de eerste tien. SOUBURG. Te Souburg werd aan de ringrijderij deelgenomen door 23 personen. Uit slag: 1. A. Bakker 21 ringen; 2. J. Ce- vaar 19; 3. J. Brasser, 4. M. Janse, 5. W. Bosschaart, allen 17; 6. Jan Melse 16; 7. P. de Visser 15; 8. C. Stroo 15; 9. J. van Eenennaam; 10. J. de Rijke 14 ringen. De meeste volgringen werden gesto ken door A. Bakker (8), die ook de pollepel won. De beker van J. van Montfoort werd gewonnen door J. Brasser, die van Nemidso door J. Ce- vaal, die van J. Arendse door A. Bak ker en de beker van de fa. de Jongh door P. de Visser. OOSTKAPELLE. In Oostkapelle deden 24 personen mee. Burgemeester Sprenger reikte de prijzen uit. Zijn beker ging naar A. Roose, die van de fa. Wed. de Jongh naar G. Wattel, die van J. Maljaars naar Jo Maljaars en die van de fa. van Eenennaam naar K. Poppe Kzn. Lau wertakken werden gewonnen doer S. Wijkhuis en St. Brouwer. Uitslag: 1. Joh. Maljaars 19 ringen; 2. P. Maljaars 18; 3. G. Wattel 17; 4. St. Brouwer 16; 5. A. Roose 16; 6. K. Poppe Kzn. 14; 7. J. A. Lous 13; 8. C. Kooman 12; 9. S. Wijkhuis 11; 10. %J. Poppe Kzn 9 ringen. Meeste volgringen A. Roose (5), G. Wattel won de pollepel. Voor de vier jongste rijders was een beker beschik baar gesteld door St. Brouwer. Deze werd gewonnen door C. de Visser Gzn. De médaille van Jo Maljaars was voor J. Poppe Johzn. Bovendien waren prij zen beschikbaar voor de mooist ver sierde paarden. De jury, bestaande uit mevr. Bom en mevr. Klok, kende de volgende prij zen toe: 1. Joh. Maljaars; 2. J. Poppe Kzn; 3. K. Poppe Kzn; 4. Z. Francke. ST. LAURENS. De heer M. Koole Jzn, één van de tien deelnemers, had een beste dag. Hij ging met „maar" zes prijzen naar huis, nl. met de eerste prijs, een prijs voor de meeste volgringen, een taart, een prijs van de dokter, de beker van de fa. v. d. Have en een extra prijs. Uitslag: 1. M. Koole Jzn 22 ringen; 2. P. Rooze 19; 3. I. Wisse 19; 4. C. Abrahamse 15; 5. C. Bommeljé 14; 6. C. van Slooten 14; 7. W. Rooze 9; 8. J. Koole Jzn 8; 9. M. Kwekkeboom 7; 10. F. Wisse 6 ringen. De beker van de inwoners der ge meente was voor C. Abrahamse, die deze in eigendom kreeg. De beker van de fa. van Eenennaam was voor C. van Slooten, de prijs van de burgemeester voor P. Rooze en de pollepel voor C. Abrahamse. Afzonderlijke prijzen waren voor C. Bommeljé, C. van Slooten, J. Koole Jzn, I. Wisse en C. Abrahamse. De be kers-werden uitgereikt door de burge meester, terwijl de heer M. Vaane de beker van de burgerij uitreikte. GRIJPSKERKE. 'De uitslag was hier: 1. H. Reynierse, 2. J. J. Cevaal, 3. P. Poppe, 4. J. Ge- schiere, 5. D. Vos, 6. J. I. Cevaal, 7. A. Maljaars, 8. F. Vos, 9. A. Dingemanse, 10. C. W. Bierens. De médaille van A. W. Cevaal werd gewonnen door J. I. Cevaal. De eerste beker was voor J. I. Cevaal, de tweede voor J. J. Cevaal. D. Vos won de pol lepel. NIEUWLAND. Groot was de belangstelling in Nieuwland. 36 maal werd hier dp ring gestoken en Jac. de Klerk wist de prijs voor de meeste volgringen (19) in de wacht te slepen. Deze bekende rijder legde beslag op de beker van de Am bachtsheer, de overige bekers werden gewonnen door L. de Voogd, C. A. Polderdijk, P. Hoebeke en P. Baas. C. A. Polderdijk won de pollepel. Extra prijzen waren voor P. Hoe beke, L. de Voogd en Jac. de Klerk (2 x). De médaille voor de 175ste ring was voor P. Hoebeke. De uitslag luid de: 1. Jac. de Klerk 30 ringen; 2. C. A. Polderdijk 24; 3. P. Hoebeke 22; 4. Jac. Knuijt 22; 5. J. Jeras 16; 6. P. Baas 16; 7. A. Westveer 13; 8. Chr. Reijnoudt 13; 9. L. de Voogd 13; 10. P. Meyer 12. De heer van Kinschot overhandigde de beker van de Ambachtsheer en de loco-burgemeester, de heer J. Kwek keboom, Rikte de beker der gemeente üit. houding ten aanzien van een Europees leger niet deelt. Vele afgevaardigden van alle partijen zijn evenwel van mening, dat Reynaud een voortreffe lijke vertegenwoordiger van Frankrijk zal zijn ter conferentie van Bermuda, gezien zijn vriendschappelijke betrek kingen met Churchill en Eisenhower. Vrachtwagen maakte rare capriolen. AMSTERDAM, 26 Mei. Vanmid dag klonk op dt Weteringschans bij het Westeinde het schurende geluid van een remmende vrachtwagen, die in de richting Frederiksplein reed. Het voer tuig liet een remspoor van 20 meter lengte achter, reed een omstreeks 55- jarige wielrjjdster aan, ging vervol gens dwars de rijweg over en ramde een geparkeerde volkswagen, die daar door het trottoir opschoot, een boomp je onder zijn gewicht tot de grond toe neerbuigend. Voor dat de vrachtwageij tot stilstand was gekomen bevond hy zich tot aan de achterwielen even eens op het trottoir. Naar Soemba. De heren ds D. Vreugdenhil, predi kant bij de Geref. Kerk onderh. art. 31 K.O. te Zwolle, ouderling J, Eilan der aldaar, die door de zendende kerk van Zwolle waren afgevaardigd naar het zendingsterrein te Soemba in ver band met aldaar gerezen moeilijkhe den, hebben een verblijfsvergunning voor de tijd van één maand ontvan gen, Zij vertrekken Vrijdag a.s. van Schiphol en zijn voornemens per schip terug te keren. Veerboot Veere—Kamperland aan de grond. VEERE, 26 Mei. De „Zuidvliet" van de Prov. Stoombootdiensten, die de dienst onderhoudt tussen Veere en Kamperland, heeft vanmorgen om streeks negen uur enige tijd aan de grond gezeten. Dit gebeurde tijdens een onweersbui, waarbij een harde wind opstak en het zicht door de regen miniem was geworden. Met behulp van de reddingboot „Maria Cornelia Blan- kenheim", schipper de heer J. A. Min- neboo, die ter assistentie was uitgeva ren, kon de „Zuidvliet" worden vlot- getrokken. Chr, aannemers vergaderden te Goes. GOES, 26 Mei. In Zaal Bustraan vergaderden de leden van de afd. Zuid- en Noord-Beveland van de Ned. Chr. Aannemersbond (N.C.A.B.) onder voorzitterschap van de heer J. A. Fo ley uit Kruiningen. In zijn openings woord sprak deze over de ramp. En kele getroffen leden zullen geholpen worden. Gelukkig bleven alle leden gespaard. De aftredende bestuursle den, de heren L. Dekker te Kloetinge, H. van Sabben te Goes en WisseBos schaart te Wolfaartsdijk, werden her kozen. Plattelandsvrouwen te Goes bijeen. GOES, 26 Mei. Voor de afd. Zuid- Beveland-West van de Bond van Plat telandsvrouwen heeft zr Meyboom uit Den Haag een causerie gehouden over de verzorging van geestesgestoorden en de moderne geneeswijze, die men thans toepast. De vergadering, die onder leiding stond van de nieuwe presidente, mevr. J. van WilligenEverse, heeft nadien nog enkele huishoudelijke zaken afge handeld. Brand te Rilland. RILLAND-BATH, 26 Mei. Heden middag is in het schildersbedrijf van de heer Rijnberg brand uitgebroken, doordat kinderen met lucifers speelden. Enkele glaskisten met stro raakten in brand. Met behulp van enkele huur lieden wist de heer R. het vuur spoe dig te blussen, zodat erger werd voor komen. De inmiddels toegesnelde brandweer behoefde geen dienst meer te doen. Gistermorgen ontdekte men, dat de woning van het bejaarde echtpaar Van Setten te Driebergen gesloten bleef. Nadat men de deur had geforceerd, vond men het echtpaar levenloos op de slaapkamer. De slang van het gascom- foor in de keuken bleek te zijn inge scheurd. DE BILT ZEGT Veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk enige regen. Matige tijdelijk vrij krachtige wind tussen West- en Zuid west. Ongeveer dezelfde middagtempe- raturen als gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1