N NEG I ET lii li m Éi i m I r Rie Kasse zal de Zeeuwse kleuren wèl verdedigen. ÖO Afgevaardigden van de Ned. Christ. Vrouwenbond bezochten Krniningen. Fietstocht door Walcheren op 30 Mei met tal van verrassingen. Reeds 50 gegadigden voor bedrijf in de N*Ch-Polder* B AA YENS UW OPTICIEN <r Geschenkzendingen vee voor Zeeland. Watersnoodexpositie in Zierikzee. m m S' jêUëjëJl Zal Volharding dc leiding nemen Peddelaar doet er een boekje over open. r INSCHRIJVINGSFORMULIER» JJ Zaterdag 23 Mei 1953 ZEEUW5CH DAGBLAD Pagina 2 Stichting „Nieuw Schouwen en Duivelend" vergaderde. Bezwaren tegen ontwerp-Rampschadewet zullen aan de Staten-Generaal worden kenkaar gemaakt» ZIERIKZEE, 22 Mei. Tijdens de deze week gehouden vergade' ring van de Stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland" is meegedeeld, dat er onder de getroffen boeren van het eiland goede belangstelling bestaat voor vestiging in de Noord'Oost-Polder. Dit najaar zullen deze boeren, wat betreft hun kansen op vestiging in de N.O.P., gelijk wor den geschakeld met de andere gegadigden. Gebleken is, dat er reeds 50 boeren van een bedrijf in de N.O.P. in aanmerking willen komen. Voor de middenstanders zijn er echter geen mogelijkheden in de pol der, daar alle vestigingsvergunningen reeds zijn uitgegeven. Bij de opening van de vergadering heeft de voorzitter, notaris P. Heering, enige opmerkingen gemaakt over het ontwerp-Rampschadewet. Hij zei, dat er vele bevredigende, maar ook veel onbe vredigende regelingen worden getroffen. Dat de vergoeding van de huisraadschade geheel ten laste komt van het Nationaal Rampenfonds achtte de voorzitter onjuist. Ook de bedrijfsschaderegeling en de ver goeding aan de landbouwers kon hem teen bevrediging schenken. Evenmin was it het geval met het feit, dat midden standers, doktoren, notarissen, veeartsen, e.a. geen vergoeding wegens winstder ving ontvangen zullen. De griffier der Tweede Kamer heeft de voorzitter echter In een telefonisch •nderboud toegezegd dat de leden van de Watersnoodcommissie zullen worden geraadpleegd over een onderhoud met een delegatie van de Stichting, hetzij in Den Haag of In Zierikzee. Deze bespre king zou moeten plaats hebben voor het ontwerp door de Staten-Generaal wordt behandeld. Mocht dit niet gelukken, dan zal een delegatie van de Stichting naar Den Haag gaan om te spreken met de Kamerfracties of met de fractievoorzit ters. Voorgesteld werd iemand aan te wij zen voor het maken van een soort „tegen ontwerp". De voorzitter en de heer Ste- vense, die dit voorstel deed, zullen hun bezwaren tegen de Rampschadewet even eens vastleggen, waarna men de conclu sies in een rapport zal samen vatten. Ten slotte werd besloten alle bezwaren in een open brief kenbaar te maken aan de le den van de Staten-Generaal. NOG VELE PROBLEMEN. Inzake een prijsvraag voor de bouw van nieuwe boerderijen zal contact wor den opgenomen met de landbouworgani- laties. In verband met de ontstane prijs stijgingen op het eiland zijn twee leden van de economische recherche uit 's-Her- togenbosch naar Zierikzee gekomen. De komende week worden twee ênqueteurs verwacht, die een nader onderzoek gaan ir itellen. De winkeliers hebben er echter op gewezen, dat van vlees en groenten uitslui' md eerste kwaliteit wordt ver kocht. Van de B.B.A. was bericht ont vangen, dat contact wordt onderhouden met de R.T.M. over een bevredigende regeling van het vervoer vanaf Anna Ja- coba Polder. Besloten werd niet over te gaan tot de oprichting van een adviesbureau voor schadeaangifte. Voor de functie van se cretaris heeft zich tot op heden slechts één sollicitant aangemeld. Aangezien men niet optimistisch was over de spoedige plaatsing van de gezinsbarakken werd besloten een onderhoud aan te vragen met de hoofdingenieur-directeur van de Prov. Directie voor de Wederopbouw en Volkshuisvesting in Zeeland, de heer M. D. A. Glerum. WERKPROGRAMMA. Uitvoerig is verder gesproken over het werkprogramma. Meegedeeld kon worden, dat gewerkt wordt aan een boek over de ramp op Schonwen-Duiveland. Dit boek zou wei nig tekst en vele foto's dienen te bevatten. De vergadering achtte het juiste moment voor het verschijnen van dit boek nog niet gekomen, doch de documentie, die wordt uitgevoerd door de heer P. van Beveren, gemeente-archivaris van Zie rikzee werd veelbelovend genoemd. Een door de heer J. Everts ontworpen affiche werd besproken en met algemene stem men goedgekeurd. Er zullen van deze affiche ook briefkaarten en slultzegels kannen worden vervaardigd. De propa- gandacommlssie heeft tenslotte toegezegd onmiddellijk met de propaganda, zoals ledenwerving, voorbereiding S.O.S. week te zullen beginnen. mia§ WAAR ZIJN DE MUMMIES? De ijsman stapte weer achter zijn toonbank en keek zich zelf eens flink in de spiegel aan. „Goed gedaan!" sprak hij Ik laat niet met me sollen!" Ver volgens maakte hij een le vensgrote ijswafel voor zich zelf klaar en ging die huis i heerlijk voor zijn huis in het zonnetje zitten opeten. „Toch geen slecht idee" mompelde hij tussen het likken door. „Anders had ik nu zelf die vuile boel af moeten wassen. Het komt niet veel voor dat ik voor mijn eigen deur zit!" De man werd in zijn overpeinzingen gestoord door de kernachtige zinnen die een kranten verkoper door de straten galmde: „Twee eeuwen oude mummies ver dwenenMuseum lijdt millioenenstropWaér zijn die mummies100.000 gulden voor de vinderHaastig kocht de ijsman een krant en begon het hoofdartikel waarin de verdwijning van de mummies van A tot Z werd beschre ven, te verslinden. „Honderd duizend gulden beloningstamelde hij voor zich uitstarend „Wat een geld. Stel je voor dat ik die dingen vonddan sluit ik meteen deze ijstent en ga mijn verder leven ijs eten bij mijn concurrenten. Onder tussen begon er een beetje tekening te komen in de bergen vuile borden en scho tels in de keuken. Onze vrienden vonden het afwassen een verre van prettig werk en vooral Karolus mopperde ononderbroken. Zo erg was het dat zelfs de werk ster, die toch ook als een echte mopper bekend stond, met een diepe zucht een opgerold kleed tegen de muur zette en mompelde: „Ik zou met iedereen willen ruilen maar ben toch liever werkster dan kraai. Op 28 Mei a.s. zullen op drie plaatsen in Zeeland, t.w. St. Maartensdijk, St. Philipsland en op de Zanddijk te Kruiningen geschenkzendingen vee, afkomstig uit Groningen en Friesland aan gedupeerden worden overgedra gen. Het vee, waaronder zich ook stamboekvee bevindt, is bestemd voor Oost-Zuid-Beveland (64 stuks), Tho- len, St. Maartensdijk (75 stuks) en St. Philipsland (17 stuks). Benoeming. Mej. C. W. Bommeljé al hier, thans onderwijzeres aan de Chr. School te Grijpskerke, Is met Ingang van 1 September a.s. in gelijke betrekking benoemd aan de Oranjeschool te Vlissln- gen. ZIERIKZEE, 22 Mei. De museum- commissie te Zierikzee werkt stelsel matig aan de uitvoering van het plan te komen tot een zo volledig moge lijke documentatie van de watersnood, die stad en eiland zo zwaar heeft ge troffen. Het ligt in de bedoeling een gebouw voor deze expositie in te rich ten. Daarbij is gedacht aan het Gra vensteen. De archivaris is reeds in het bezit gesteld van belangrijk fotomate riaal, dat nog geenszins volledig is, maar reeds een duidelijk beeld geeft van hetgeen Schouwen-Duiveland ln de eerste dagen van Februari ervoer. In afwachting van nadere beslissingen wordt tijdelijk het prentenkabinet van het museum in het stadhuis geheel ge vuld met rampfotomateriaal. De mu- seumcommissie heeft zich met een rondschrijven gericht tot de burge meesters en dijkgraven van polders op Schouwen-Duiveland met verzoek een juist en betrouwbaar relaas van de ge- beurtenissen te geven. Van vele zijden heeft de museum-commissie reeds be tuigingen van instemming met dit plan ontvangen. De komende generatie zal «ich mettertijd een duidelijk beeld kunnen vormen van de overstromings ramp en haar gevolgen. Ook is al iemand gevonden die in staat is een maquette te maken, waarmede de ramp natuurgetrouw zal worden nage bootst. VORDERINGEN BIJ ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 22 Mei De nood dijk, die de Oosthavendam van Zierikzee van het buitenwater moet isoleren, zal waarschijnlijk hedenavond gesloten worden. Het sluitgat bevindt zich schuin tegenover het grote gat in de Oosthavendam. Lukt de dichting van de nooddijk dan zal het herstel van de Oosthavendam weinig tegenslag meer ondervinden en spoedig zj'n be slag krijgen. Ook de operatie „Levensstrijd", die de Westbavendam moet afsluiten on dervindt door het gunstige weer wei nig tegenslag. Binnen afzienbare tijd zal ook deze nooddijk gesloten kunnen worden. Gemeenteraad Zo U i üLANDE. Nieuwe regeling voor ophalen huisvuil. In de raadsvergadering van Zoute- lande deelde de voorzitter mee, dat het verlengde van de Noordstraat ver beterd zal worden door het aanbren gen van fijn puin. Ook de waterafvoer zal verbeterd worden. B. en W. acht ten het niet gewenst, dat er een hek werk geplaatst wordt bij het begin van de duinovergang bij „De Distel". De nieuw te bouwen woningwetwo ningen werden toegezegd aan het ge zin P. Dingemanse-Verhage en aan P. Lievense. Voor het ophalen van huis vuil is per 1 Januari 1954 een nieuwe regeling getroffen. Meegegeven mag worden tot 20 kg. éénmaal per week, Inhoud 40 1. Hiervoor moet betaald worden f 6 per jaar, voor de volgende hoeveelheid f 4 per jaar. De heer Ga- briëlse zag gaarne een verplichte be lasting voor de ophaaldienst, terwijl de heer Wisse de inhoud van 40 dM3 erg veel vond. Hij achtte 10 ct. per week meer dan voldoende. De heer G. Bergsma, kunstschilder, alhier, werd dank gebracht voor de schenking van een schilderij. De heer Riemens vroeg of er al een kostenberekening is van het nieuwe voetbalveld. Dit is nog niet het geval. De heer de Wolf informeerde naar de vordering van de woning Duinweg 43. De voorzitter deelde mee, dat de wo ning opnieuw gevorderd is, tot de nieuws woning gereed is. De finale Nederlandse jeugdkampioenschap dammen. Jonge Zeeuwse kampioene speelt rustig, maar overtuigend. GOES, 23 Mel. Maandag gaat Rietje Kasse uit Kleverskerke, Zeeuws jeugdkampioene dammen, naar Blaricum, waar zij de Zeeuwse kleuren, en speciaal die van haar chib „De Ameschijf", waarvan ze nu drie jaar lid is, zal verdedigen tegen negen andere kampioenen uit ons land. Ze Is de jongste n.L 13 jaar maar bang? „Niets hoor", zei ze, toen we een praatje met haar maakten. het kanaal over! Met trots vraagt hij ons, komt U ook eens tegen haar spelen? Ze is wat mans hoor! De Zeeuwse representant® op de door de N.N.D.B. georganiseerde jeugdkam pioenschappen zal zich daarom zeker niet al te gauw uit het veld laten slaan, want ze speelt om het spel alleen. Dat ze aanleg heeft is wel be wezen. Ze speelt een sterk positiespel en weet met welhaast onfeilbare zeker heid haar tegenstander in het nauw te drijven. In de ouderlijke woning, waar we dit babbeltje met haar maakten, kwam ook nog even gauw het dambord op tafel om een wedstrijd na te spelen. Voor de liefhebbers geven we nog even de stand. De laatste zet van Zwart was 1419. Aan de lezer om uit te knobbelen hoe Rietje Kasse reageerde en de partij besliste! RIE KASSE: Zeeuwse jeugdkampioene Ze speelde al vroeg en werd op haar negende jaar lid van „De Arneschqf Deze vereniging, die uitkomt ln de competitie 2e klasse van de Zeeuwse Dambond, telt vele enthousiaste dam mers en twee daarvan zijn de heer P. Brasser, een buurman van Rietje en haar oom, de heer P. Vader. Zij hebben haar eigenlijk het dammen geleerd, en brachten haar de klassieke speelwijze, positiespel, zonder al te veel risico bij, Toen ze begon te spelen zat ze aan het negende bord, bescheiden achter aan, maar allengs klom ze op. Dit jaar heeft ze zeven competitie-wedstrijden gespeeld en daaruit 13 van de 14 pun ten weten te behalen. Op wel zeer over tuigende wijze wist ze de titel -Zeeuws jeugdkampioene te behalen. Waardoor ze zich de eerste dam- kamploene mag noemen. Ook zai ze de eerste zyn van het vrou-welijk geslacht, die deel zal nemen aan een landelijk kampioenschap dam men. Haar ogen fonkelden toen ze ver telde van haar schoolmeester Groen die op school damles gaf en haar zwemmen leerde, zo vulde opa (81 jaar) aan. Ze zwemt als een rat, zwemt ZWEMMEN. Competitiewedstrijden vastgesteld. De technische commissie van de Kring Zeeland van de K.N.Z.J3. heeft de data van de wedstrijden, voor de Zeeuwse zwemcompetitie ais volgt vastgesteld: 6 Juni te Sas van Gent; 13 of 20 Juni te Vlissingen (hangt af van de opening van het nieuwe zwembad); 4 Juli te Sluis; 25 Juli te Souburg; 29 Augustus te Breskens (tevens haven wedstrijd). Zeeuwse kampioenschappen. De Zeeuwse zwemkampioenschappen zullen op Zaterdag 8 Augustus te Vlissin gen worden gehouden. Voor het eerst zullen er dit jaar ook jeugdkampioenschappen worden ver werkt. Voorlopig werden deze vastgesteld op 18 Juli te Temeuzen. Nieuwe indeling Waterpolo- competitie. De technische commissie van de Kring Zeeland van de K.N.Z.B. heeft een nieu we indeling gemaakt voor de Zeeuwse Waterpolo-Competitie. Deze luidt als volgt: Heren 1ste klasse: Bruinvis I enll (Sas van. Gent); S.Z.V. (Souburg); Zeehond (Vlissingen) en Luctor (Middelburg). Heren 2de klasse: Luctor II; S.Z.V. H; Schelde I en II (Temeuzen) en Schelde- stroom (Breskens). Dames: Zeehond; S.Z.V. I en II; Luctor en Schelde: H T&Êh W M W B i "m iü ip' f Rie Kasse. Wjj geven hierbij ook nog even de wedstrijden die Rie Kasse zal spelen te gen de kampioen van: Zuid-Holland II (le ronde, 26 Mei); Groningen (2e ronde, 26 Mei); Over ijssel (3e ronde, 26 Mei); Utrecht (4e rond, 27 Mel)N.-Brabant 5e ronde, 27 Mei); Limburg {6e ronde, 28 Mei); Zuid-Holland I (7e ronde, 29 Mei); Gel derland (8e ronde, 29 Mei); Frleslana (9e ronde, 30 Mei). Op Zaterdag 30 Mei volgt de prijsuit reiking en de terugkeer naar huis. Rietje Kasse zal als jongste deelneem ster zeker belangstelling genoeg krij gen. Ingezonden Mededeling (Adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 2159 Tocht door het geteisterde dorp. In dc „Korenbeurs" zongen de dames: „Wat de toekomst brenge moge". KRUININGEN, 22 Mei. Gisteren brachten enige dames van het Hoofdbestuur van de Ned. Christenvrouwen Bond een bezoek aan het dorp Kruiningen om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de toestand. Nadat zij daar ten huize van de loco-burgemeester gastvrij ontvan gen waren, werden zij door de politiebootjes afgehaald en na een korte rondvaart op de dorpsmarkt afgezet. Hierbij maakten de dames kennis met het water, daar dit nog vrij hoog stond bij het uitstappen. Onder leiding van de burgemeester werd de Grote Kerk bezichtigd. Da vernielingen in dit mooie gebouw maakten diepe indruk, evenals de ver woestingen van de woningen. Aan de gemeenschappelijke lunch in Hotel de Korenbeurs voerde eerst me vrouw de Jong-Bikker uit Middel burg, als Gewestelijke presidente het woord, waarbij zij de nadruk legde op de moeilijke omstandigheden, waarin nu, bijna vier maanden na de ramp, zoveel bewoners van dit eens zo nij vere en welvarende dorp, nog verke ren. Mevrouw Lighthart-Schenk, de ge westelijke propagandiste, die de ramp persoonlijk meemaakte, sprak haar dank uit voor de belangstelling en het begrip door het hoofdbestuur van de Bond van het begin af getoond en het geen nu ook tot uiting kwam in dit bezoek. Nadat gezongen was „Wat de toe komst brenge moge", dat de Zeeuwen in de laatste maanden zo bijzonder lief geworden is, droeg een van de be zoeksters de moeiten en zorgen van het dorp in het gebed op aan God en vroeg om kracht voor de bewoners om te kunnen blijven dragen zo lang het nodig is. Na de maaltijd werd nog een rond wandeling gemaakt en een tochtje met een vrachtauto naar de Veerhaven, waar men de verwoestingen van de dijken kon waarnemen. Met dankbaar heid kon men constateren dat de werkzaamheden daar met kracht ter hand genomen zijn, en voor een ge deelte al met succes bekroond, zodat ook voor Kruiningen het einde van de narigheden langzaam, maar zeker, in zicht begint te komen. KORFBAL. De schoolkorfbalcompetitie. Te Middelburg werd een schoolkorf balcompetitie gehouden, waaraan door tien twaalftallen werd deelgenomen, verdeeld in drie afdelingen. In afdeling A waren de uitslagen: RijkskweekschoolChr. Kweekschool 54; RijkskweekschoolUlo Singel straat 4—0; Chr. KweekschoolHan delsschool 22; HandelsschoolUlo Singelstraat 11. In afdeling B waren de uitslagen: R.H.B.S.—Ulo N. Haven 1—0; R.H.B.S. —Gymnasium 13; Ulo N. Haven Gymnasium 21. Hier eindigden alle drie de twaalftallen gelijk, zodat de eindstand door strafworpen moest worden opgemaakt. In afdeling C. waren de uitslagen: Rijkskweekschool IIChr. Kweek school II 10; Rijkskweekschool II— gecomb. Ulo 13. Hierna werden de bezoeksters weer naar de Zanddijk gebracht. Ten huize van de heer Polderman nam men af scheid, waarbij een der dames de dank van allen overbracht eh gewaagde van de diepe indruk die het bezoek op allen gemaakt had. Vooral was men getroffen door de blijmoedigheid, waarmee de bewoners hun moeilijk heden droegen en de veerkracht van de bevolking. Zij zegde toe voor de leden van getroffen afdelingen te blij ven doen wat in haar vermogen lag. Nadat de burgemeester in een korte speech zijn dorp in de belangstelling van een zo groot mogelijke kring had aanbevolen, keerden de bezoeksters te rug naar de verschillende provincies van ons land. KORFBAL. Voor veel clubs is het niet moge lijk om vandaag, met het oog op Pinksteren, voltallig in 't veld te komen. De leiding van de Z.K heeft het daarom noodzakelijk ge acht een klein inhaal-programma in te lassen. De eerste en tweede klas- sers spelen in het geheel niet. Al leen de 3e klasse clubs en de ad- spiranten zullen vandaag de strijd aanbinden. 3e klasse A. B.K.C.T.O.P. Deze twee clubs zijn van gelijke kracht. Toch menen we, dat de B.K.C.-mensen de beste kansen hebben. Winnen ze, dan bezetten ze samen met Animo de eer ste plaats. 3e klasse C. Olympla IIE.D.T.O. II. (Hiermede vervalt de voor 29 Mei a.s. vastgestelde wedstrijd). Volharding 1 Kats; DIos-Scampolo II. Olympia H en Volharding moeten het tot een over winning kunnen brengen. Volharding zal hierdoor de leiding overnemen in deze klasse. In de wedstrijd Dios Scampolo II zal het niet aan spanning ontbreken. Een gelijkspel ligt wel het meest voor de hand. 3e klasse D. Scampolo IIIW.K.V.; V.O.P.O.S.S.S. H; Tjoba II—O.D.S. Scampolo III en V.O.P.O. zullen de punten wel thuis weten te houden, ter wijl Tjoba en O.D.S. de eer wel eens konden gaan delen. Adspiranten A: V.I.O.S.Zeelandia. Apspirantcn B. MadjoeSwift vlug; ZuidwestersSwift lenig; AtlasZuid westers B. Maakt, dat U er ook bij bent „Nou, 'tis voor elkaar, laat ze nu maar komen, de fietsers!" We zeiden het met een knipoogje tegen Jan de chauffeur (U kent hem toch wel?) toen we deze week het parcours voor onze 30 km. en 50 km. fietstocht op 30 Mei a.s. door Walcheren hadden uitgezet. Ja, ik zei het met een knipoogje en een beetje tevreden gevoel hadden we eigen lijk ook wel. We hebben nu maar één vurige wens. En dat is, dat allen, die Zaterdag 30 Mei na de fietstocht in Middelburg zijn terug gekeerd, dit tevreden gevoel ook zullen hebben, ondanks de inspan ning, die het heeft gekost. voor de FIETSTOCHT OF WANDELMARS, georganiseerd door het „Zeeuwsch Dagblad" op Zaterdag 30 Mei 1953. Ondergetekende: Adres: Woonplaats: geeft zich op als deelnemer aan de WANDELMARS/FIETSRALLYE OP WALCHEREN (schrappen waaraan men niet wil meedoen) Het verschuldigde inschrijfgeld (per persoon boven 18 jaar 1.25; als groep per persoon ƒ1.—beneden 18 jaar ƒ0.75, als groep per persoon 0.60) is voldaan per postwissel of in contanten op een der bureaux van het „Zeeuwsch Dagblad". ondertekening) Dit formulier zo snel mogelijk toezenden aan een der kantoren van het „Zeenwsch Dagblad" te Goes of Middelburg. 't Knipoogje had ook nog een an dere oorzaak. Laat het nu precies kloppen. Dat betekent, dat het par cours, dat 30 km lang moet zijn ook precies die lengte heeft en dat de rit van 50 km ook geen honderd meter langer is dan deze afstand. Wijziging. Ten opzichte van vorige jaren heb ben we een radicale wijziging aange bracht, waaraan goede aandacht ge- Met de krant in de hand door het Walcherse land schonken dient te worden. Het par cours is dit keer noch door pijlen, noch door vlaggetjes aangegeven. U krijgt echter een zo nauwkeurige be schrijving van de te volgen route mee, dat het zetten van pijlen of het plaat sen van vlaggetjes overbodig werd ge acht. Maar.het zal van onze deel nemers meer oplettendheid vragen en goed uitkijken of men op kruisingen rechts, links of rechtdoor moet rijden. In de tweede plaats wordt het een tijdrit. Dat heeft voordelen: in kleine groepjes starten we tussen kwart over drie en half vier bij de Schouwburg aan het Molenwater te Middelburg (vlakbij de gasfabriek) en we zullen geen gelegenheid krijgen hard te rij den. De jongeren mogen over de 30 km twee en half tot 3 uur doen, de ouderen over de 50 km drie tot drie en half uur met enige speling natuur lijk, waarover later meer. Maar pas op! Er wordt onderweg gecontroleerd, zonde dat dit tevoren wordt bekend gemaakt, maar ook daarover hoort U volgende week nog wel meer. Nu komt het Ja, nu komt de grote verrassing, waardoor het inderdaad een wedstrijd gaat worden, niet alleen van goed de weg kunnen vinden, die op het route- briefje staat aangegeven, maar oolc van uitkijken over de omgeving. Voor de 50 km tocht krijgt men de afdruk ken mee van zes foto's, die een beeld geven van „iets" dat men onderweg tegenkomt. Wat dat „iets" is, dat moet U uitzoeken. Bovendien zijn de foto's in willekeurige volgorde afgedrukt en genummerd, zult tenslotte moeten uitmaken in welke volgorde de foto's in de route zijn genomen. Drie van de foto's liggen tevens in de route, die de fietsers op hun 30 km tocht gaan vol gen. Komt U ook? U ziet, heel anders dan andere jaren en met veel meer spanning. Genoegen en spanning van begin tot het einde van de tocht en dat voor maar weinig inspanning! Wat? Heeft U nog niet besloten mee te gaan op één der tochten? Heel erg is dat niet, als U zich dan maar direct na de Pinksterdagen opgeeft door het invullen en inleveren van het inschrijvingsformulier. Deze kans mag U niet missen. Het wordt een sportieve en genoegelijke Zaterdagmiddag van de gehele Zeeuwsch Dagblad-familie. Nog maar één week scheidt ons van de grote dag. Pas wanneer we met enkele honderden deelnemers aan de fietstochten kunnen begin nen, ben ik een werkelijk tevreden PEDDELAAR, Gezelligheidsrit „Inter Scaldes". Woensdagavond hield de M.A.C. Inter-Scaldes haar eerste rit voor de gezelligheidscompetitie. De deelname viel wel wat tegen. De uitslag was: 1. M. Zwartepoorte 202 punten; mevr. N. M. de DreuSohier, 195; 3. Tilroe, 184; 4. A. W. Levering 176; 5. J. van Dalen 175. Gasverbruikers van Krabbendijke en Rilland opgelet! Het ls niet uitgesloten, dat zich tn de gasleidingen ln de gemeente Krab bendijke en Rtlland-Bath een explosief gas-lucht mengsel heeft gevormd. De verbruikers ln deze plaatsen worden daarom aangeraden de gaskranen ge sloten te houden. Het gasbedrijf deelde ons mede, dat er naar gestreefd wordt om eind Mei weer tot gaslevering te kunnen over gaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2