Pinksterfeest. Staakt het vuren' vraagt bestuur Rode Kruis-Liga Dulles pessimistisch over conferentie met Rusland Koninklijk paar keerde gisteren terug PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Met instemming van Russen en Britten Beroep op beide partijen Poging tot ontvoering van Soekarno? Wilson sprak met Molotof* WORDT EGYPTE EEN REPUBLIEK? India niet neutraal geacht Doden, honderden gewonden en enorme schade in Sarnia* Trein werd door de storm omver geworpen, k SNIPPER NIEUWS Bende stal Franse mode-ontwerpen België denkt niet aan devaluatie Twee vliegtuigen neergestort* Telegram aan Deens Koningshuis Amerikaan leefde als Robinson Crusoe Uitgave; Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2484 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per nun. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 23 MEI 1953. Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; i. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Temeuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zondag: Zon op 4.34 u., onder 20.39 u. Maan op 16.20 u., onder 2.20 u. Hoogwater Zondag 24 Mei: Vlissingen: 11.16 u. 1.54 m., 23.27 u. 1.40 m. Terneuzen: 11.40 u. 1.75 m., 23.55 u. 1.61 m. Wemeldinge: 0.07 u. 1.14 m., 12.39 u. 1.48 m. Zierikzee: 12.27 u. 1.28 m., m. HET PINKSTERFEEST is het feest der volheid, dat der heer lijkheid. 't Is de laatste van alle feesten in onze kerkelijke jaarkring. Het is, om zo te spreken, de sluitsteen van het grootste werk dat ooit in deze wereld geschied is Dat heerlijke werk wordt met de Pinksteren feestelijk herdacht. Opzienbarende werken zijn er door energieke denkers tot stand ge bracht. Voortdurend weer wordt de eenvoudige man verrast met 't pro duct van scherpzinnige denkers. Hoe schoon, hoe eerbiedafdwingend, hoe bewonderingswaardig ieders werk ook moge wezen, telkens weer blijkt het verouderd te zijn. Dan, de niets sparende tand des tijds knaagt aan alles wat gewrocht is. 't Schoonste, dat hier tot stand wordt gebracht, verbleekt, vergaat, langzaam maar zeker, bij de wente ling der eeuwen. Niets, wat door mensen wordt voort gebracht op dit ondermaanse, is be stand tegen de geweldig woekerende natuurkrachten. En zo nu gaat ieders werk aan ous voorbij. ZOALS dit veelal het geval is, zo is er ook hier weer 'n uitzonde ring. 't Is het werk van onze Heiland en Koning, de Heere Jezus Christus. Zijn daden kunnen niet verouderen, zelfs niet eens verbleken. Ze kunnen ook door niemand overvleugeld wor den. Evenmin kan 't aan iemand voor bijgaan. Neen, sterker nog en dat is juist het grote verschil met het werk van de grote werelddenkers en dat van de Heiland der wereld Zijn werk gaat niet aan ons voorbij, neen 't gaat dwars door al het bezielde heen, het zij dan bewust of onbewust. Bewust raakt het alleen in gelovige zin de herboren mensheid. Zij is de eerste deelgenote van Zijn bovenna tuurlijk werk. Daarom is ze ook ten zeerste verplicht des Konings werk eerbiedig te huldigen. Allereerst heeft Hij, zonder slag of stoot, de dood over wonnen. De machtige levensvijand is voor goed door Hem ontkracht. Op z'n best kan de gevreesde vijand wie vreest hem nu niet in dienst staan van de almachtige Overwinnaar. Maar Hem schade doen, dan wel na deel berokkenen, er is geen sprake van. ECHTER met het overwinnen van de afgrijselijke vijand was Zijn schone werk nog niet af. Tegelijkertijd met het verslaan van de onverbidde lijke dood, verwierf Hij de Gode ver heerlijkende Geest. Zeker, die was er in beginsel wel, maar Hij moest Zich nog schoner, nog glorieuzer, nog majestueuzer, in de geruïneerde schepping openbaren. Zonder de H. Geest zou het weergaloze werk van onze Heiland en Koning incompleet zijn. En het ligt immers voor de hand incompleet werk zou in flagrante strijd zijn met het wezen van de Ko ning der Koningen. HIJ VERWIERF NIET ALLEEN de H. Geest, maar Hij goot Hem me de uit in het hart van Zijn Kerk en gemeente. De gewijde historieschrijver zegt - nog correcter, wanneer hij ons mede deelt: en zij werden allen vervuld met den H. Geest. Dat machtige, neen almachtige werk ging niet aan de schare voorbij. Direct werd ze er mede in betrokken. De zekere overwinning, van de vreesaanjagende dood-vijand, wordt op de doorluchte Pinksterdag objec tief gezien en subjectief doorleefd. De H. Geest betrok weer zij het nog maar in beginsel Zijn oude woonplaats. De zwarte dood in zijn bonte schakeringen, behoort niet tot het wezen van de mens. Innerlijk en uiterlijk ontsiert hij de beelddrager Gods. Heel de bezielde schepping is door hem mistoond. Nu echter de H. Geest het hart van de gevallen mens op hem heroverde, deelt aanvanke lijk alles in de Koninklijke verlossing. 't Is waar, ogenschijnlijk wint de niets ontziende dood in omvang. Let alleen maar op de wereld-staten-be- wapening. Echter meer dan schijn is 't ook niet. Altoos dient bedacht, dat hij een overwonnen vijand is. Zijn tiranniek gebaar is juist zijn uiterste zwakheid. tt GENEVE, 22 Mei Het dagelijks bestuur van de Liga van Rodekruis verenigingen heeft Vrijdag met alge mene stemmen een resolutie goedge keurd, die een beroep doet op beide partijen in Korea om de strijd voor een overeengekomen periode geduren de de wapenstilstandsonderhandelin gen te staken. DE UITGESTORTTE GEEST doet hem ons goed onderkennen, 't Gianslicht van die Geest, stelt ons, vooral op de doorluchte Pinksterdag, de onverbiddelijke dood in al zijn ar moede voor. Voor een vijftigtal dagen terug wil de hij zijn triumphlied doen blazen. Ach, welk een jammerlijke armoede spreidde hij ten toon. Des Heeren Geest is Heil. Hij is uit gestort opdat Hij, in beginsel, alles zou vervullen. Heel de, door de dood geruïneerde schepping, deelt aanvan kelijk in die lovensvolheid. 'n Vol heid, die elk organisch voorwerp siert. Uiteraard onbewust, 't Is het tastbaar bewijs van de zegepraal van het rijke leven over de kille dood. De Herboren kerk jubelt gelovig bewust. Het is een genade-jubel, die haar in de weg van heilig recht geworden is. Juist daarom is liet jubellied zo hoog afgestemd. De lof van Sions Vorst is boven elke andere eeuwiglij k verhe ven. HET KAN toch ook niet anders? Christus werk komt, in tegenstel ling met dat van de wereldgenieën, op uit de dood. Voortdurend meer. Het komt op van onder de vreeslijke doem; het komt op van onder de welverdiende vloek. Steeds glorieuzer. Hij zelf kwam op uit het kille graf. Zijn werk treedt voortdurend glansrijk naar voren, door de Heilige Geest. Neen, Zijn werk behoeft geen cor rectie. 't Kan niet verouderen. Het is een onaantastbaar werk, omdat het eeuwigheidsdaden zijn. En daarom is het ook èèn en al „Volheid". Het blijft ook eeuwig volheid. Een volheid, vol levensvreugd, vol levens kracht, vol levensheil, vol levensvre- DJAKARTA, 22 Mei Het te Sema- rang verschijnende blad „Suara Merde- ka" heeft het sensationele verhaal, dat bjj een groep personen in Semarang het plan had bestaan president Soekarno tijdens zjjn bezoek aan die stad ter ont hulling van een monument te ontvoeren, op het ogenblik, dat hp omringd zou zjjn door de menigte. Deze plannen zouden, aldus het blad, tevoren ter kennis van de be voegde instanties gekomen zijn, zodat er maatregelen genomen konden wor den en de ontvoering voorkomen werd. Het zou niet in de bedoeling van de ontvoerders hebben gelegen de president kwaad te doen. Soekarno zou naar een plaats in de buurt van Salatiga gebracht worden, waar hij dan gedwongen zou worden een ver klaring te ondertekenen. „Suare Merdeka" meldt niet, wat voor verklaring de president zou heb ben moeten ondertekenen. In Semarang is inmiddels een groep van 8 personen aangehouden, maar er is geen zekerheid te verkrijgen, of dit verband houdt met de ontvoerings plannen. Op een vraag aan de militai re politie hieromtrent werd geant woord: „geen commentaar". „Suara Merdeka" weet nog te mel den, dat tijdens het bezoek van pre sident Soekarno aan Semarang de be waking langs de weg zeer streng was. De resolutie was gebaseerd op een Sowjetrussisch voorstel en een Brits amendement. In het bestuur zijn Com munistisch China en de Sowjet-Unie vertegenwoordigd. Het oorspronkelijke Sowjetrussische voorstel drong op de oorlogvoerenden aan, het bombarderen van steden en dorpen na te laten. Het Britse amen dement dringt aan op het staken van alle vijandelijkheden. Het dagelijks bestuur van de Liga had eerder een resolutie van Commu nistisch China aangenomen, die door de Amerikanen gesteund werd. Hierin wordt de hoop uitgesproken, dat de onderhandelende partijen in Korea, in een geest van wederzijds begrip, de kwestie van de repatriëring van krijgs gevangenen spoedig zullen oplossen op een redelijke basis, in overeenstem ming met de beginselen van de con venties van Genève en daarbij een wapenstilstand in Korea en vrede in het Verre Oosten tot stand zullen brengen. Een derde resolutie, die zonder te genstemmen werd aangenomen ver zoekt om de repatriëring van ontheem de kinderen. Alle nationale Rode- Kruisverenigingen wordt verzocht te trachten, dergelijke kinderen te repa triëren. MOSKOU, 22 Mei. - Harold Wilson, de voormalige socialisti sche minister van Handel, heeft gisteravond in het Kremlin een onderhoud gehad met de Sowjet russische minister van Buitenlandse Zaken Molotof, dat mede werd bij gewoond door de Britse ambassa deur te Moskou, sir Alvary Gas- coigne. Het onderhoud duurde een uur. Wilson bracht onder meer Churchills plan voor een bijeen komst op hoog plan der leiders van de „grote vier" ter sprake.. Hij zei later dat Molotofs enige reactie was: „buitengewoon interessant". Wilson verklaarde 'nog dat hij in staat was geweest openlijk en geheel vrijuit met de Russische minister van buitenlandse zaken te spreken. „Ik mocht elke vraag stellen, die ik wil de", zeide hij. Wilson noemde geen speciale onderwerpen van gesprek. Men weet echter, dat hij onder meer over Korea en Duitsland heeft gespro ken. Wilsons bezoek aan Moskou is van particuliere aard. Hij bezocht de Rus sische hoofdstad als vertegenwoordi ger van een Londense houthandel. Hij heeft ook beraadslaagd met de Sow- jet-Russische minister van handel, Mikojan. Democratie heeft militair schild nodig NIEUW DELHI, 22 Mei Op een persconferentie ten besluite van zyn bezoek aan India, heeft Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, verklaard geen belangrijke resultaten van een conferentie, met deelneming van de Sowjet-Unie, te verwachten, zolang Rusland „steun blijft geven aan de oorlogen in Korea en Indo-China en weigert zijn bezet ting uit Oostenrijk terug te trekken". Het belangrijkste punt van zijn con ferentie was het thema: „de democratie kan werken, doch zij behoeft een militair schild, waarachter zij kan groeien". Nog geen officiële verklaring uitgegeven CAIRO, 22 Mei Egypte zal bin nenkort een republiek worden naar Amerikaans model, aldus vandaag in goedingelichte Egyptische kringen al hier werd vernomen. Een officiële verklaring op dit punt is echter nog niet uitgegeven. De functies van president en premier zouden in één persoon worden ver enigd, evenals die van vice-premier en opperbevelhebber van de strijdkrach ten. De ministeries van binnenlandse zaken, oorlog en marine en verbindin gen zouden onder leiding van hoge Wervelstorm teistert Canada SARNIA, 22 Mei. Een wervelstorm heeft het Canadees-Ameri kaanse grensgebied geteisterd, waardoor volgens tot nu toe ontvangen berichten drie personen om het leven zijn gekomen en honderden wer den gewond, terwijl reusachtige schade werd aangericht. De plaatsen Port Huron, in de Amerikaanse staat Michigan, Sarnia (Canada) en andere Canadese steden zijn getroffen. De drie doden vielen in het 65 km. ten Zuidoosten van Sarnia gelegen plaatsje Springbank. De tonado is een der ernstigste rampen waardoor de provincie ooit werd getrof fen. Wervelstormen waren tot dusverre op het Noordamerikaanse vasteland een zeldzaam verschijnsel. Te Port Huron en Sarnia stortten ge bouwen ineen en werden auto's onder tonnen puin bedolven. De verbindingen zijn verbroken en de electriciteitsvoor- ziening is uitgeschakeld. Zestien kilometer ten Zuiden van Port Gisteren heeft de politie te Hooge- veen een 26-jarige man gearresteerd, die Woensdagnacht uit de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen wist te ontsnappen. Volgens het A.N.P. zal de luitenant-generaal I. A. Aler per 1 November a.s. zijn functie als chef-luchtmachtstaf neerleggen. Het Nationaal Rampenfonds heeft ruim f 30.500.ontvangen, bijeengebracht door de verschillende detachementen van de Verenigde Naties op Korea. Hiervan werd f 10.000 bijeengebracht door het Nederlandse detachement. Deze zomer zal in Rotterdam bij wij ze van proef, een bus met aanhangwa gen gaan rijden. Men kan er 138 per sonen in vervoeren. Acht grote cais sons van elk 7700 ton gewicht zullen binnenkort van Portland naar ons land worden gesleept. Ze zijn 60 m lang, 19 m breed en 18 m hoog. De eerste sleep zal op 28 Mei beginnen. De Britse regering heeft de beschuldiging van McCarthy, dat Britse schepen vo rig jaar communistische troepen heb ben vervoerd, laten onderzoeken. Het onderzoek leverde „geen spoor van be wijs" op. Het stadsbestuur van Bue nos Aires heeft Las Brujas, een nacht club, laten sluiten, omdat daar, volgens de politie, verzetslieden plachten sa men te komen. De politie deed nieuwe invallen in de havenwijk en hield booteigenaars aan, onder verdenking, verzetslieden naar Uruguay te hebben gesmokkeld. De regering van Kenia heeft gisteren grotere straffen voor vergrijpen van de Mau Mau bekend gemaakt. Wie voor Mau Mau-leden voorraden vraagt, verzameld en ont vangt krijgt de doodstraf en wie met Mau Mau-leden omgaat levenslang. Minister Cals heeft gisteravond in de Casinoschouwburg te "s-Hertogen- bosch geopend de reeks manifestaties op het gebied van de mannenzang on der de naam ,,'s-Hertogenbosch mu- ziekstad 1953". Huron werd een trein door het geweld van de storm omver geworpen. In een bepaald gedeelte van Port Huron zqn alle gebouwen met de grond gelijk ge maakt. Alleen de in het gebied van Sar nia aangerichte schade wordt reeds op millloenen dollars geschat. De twee bovenste verdiepingen van een hotel te Sarnia werden door de storm weggerukt. Van het gebouw van de „Im perial Bank ot Canada" bleef slechts de voorste muur van de eerste verdieping staan. Alle naar de ziekenhuizen leidende wegen zijn door omgevallen bomen ver sperd. Ook de buitenwijken van de Canadese plaats London, in Ontario, zijn getroffen. Een naburige basis van de Canadese luchtmacht is beschadigd. Het is nog niet bekend, of zich passa giers in de omvergeworpen trein bevon den. De storm ging gepaard met een hagel bui, waarbij hagelstenen met een door snede van ruim een centimeter omlaag kwamen. de, vol levensenergie, vol levensacti viteit. Alleen, om God. 't Is eeuwig vol, zelfs reeds in beginsel. Zo zij het voor ons Pinksterfeest. B. A. Gr. PARIJS, 22 Mei Een gerechtshof te Parijs heeft vandaag dertien perso nen schuldig bevonden aan diefstal van ontwerpen ten nadele van be roemde Franse modehuizen. De zaak, één van de langste en meest gecompliceerde uit de Franse jurisprudentie sinds de oorlog, begon in 1948, toen werd ontdekt dat mode- ontwerpen op onrechtmatige wijze buiten Frankrijk werden gebruikt. Op grond van een wet van 1793 zijn ont werpen van Franse modehuizen voor drie jaar beschermd. De politie con stateerde, dat een internationale bende de ontwerpen copieerde en te Milaan verkocht. In dit proces, dat drie maanden ge duurd heeft, zijn dertien beklaagden veroordeeld tot boeten en schadever goeding tot een totaal van ongeveer 60.000 gulden. Drie Franse meisjes, die vroeger in dienst hebben gestaan van Franse modehuizen, kregen een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden en elk een boete van onge veer 200 gulden. De schadevergoeding werd verdeeld tussen 23 modehuizen, waaronder Christian Dior, Jacques Fath en Schiaparelli. officieren komen. In genoemde kringen legde men de nadruk op het feit, dat Egypte hier door in staat zal zijn vastbesloten op te treden als stappen zullen worden genomen ter verwezenlijking van na tionale doelen. Zoals men zich zal herinneren heeft Generaal Naguib op 6 Mei in een vraaggesprek, verklaard, dat volgens zijn „persoonlijke mening" de monar chie als regeringsvorm had afgedaan, Hij wilde echter niet op de loop der gebeurtenissen vooruitlopen en zei, dat de uiteindelijke beslissing bij het volk berustte. Een commissie van vijftig man werkt op het ogenblik aan een nieuwe grond wet voor Egypte. De rechterhand van premier Naguib, luitenant-kolonel Nasser, heeft Vrijdag verklaard, dat de Egyptische regering de verantwoordelijkheid voor de vol- Jedige bescherming van alle Britten, "alsmede alle andere buitenlanders in het land op zich neemt. Nasser zeide dit als reactie op een Verklaring van de Britse ambassade, waarin Britse gezinnen wordt aangeraden Egypte te verlaten, tenzij hun aanwezigheid daar vereist is. Inmiddels wordt echter te Londen vernomen, dat in Port Said Vrijdag twee Britse soldaten met messen zijn aangevallen, tengevolge waarvan één van hen het leven liet. Britse gemoto riseerde patrouilles doorkruisen thans de stad. De passagiers van twee Britse schepen, die te Port Said zjjn aange komen, hebben geen toestemming ge kregen om aan land te gaan. Uit Cairo is Vrijdag per vliegtuig het eerste contingent Britse vrouwen en kinderen, die met het oog op even tuele woelingen worden geëvacueerd, naar Londen vertrokken. NEW YORK, 22 Mei „België denkt niet aan devaluatie, teneinde zich aan het Nederlandse loonpeil aan te passen" zo heeft Charles Roger, de Belgische gedelegeerde in de sociale commissie, tijdens een voordracht voor de Ver. Naties verklaard. De heer Ro ger sprak over de ontwikkeling van het Bencluxprobleem. RAMPENFONDS: 112,9 MILLIOEN DEN HAAG, 22 Mei Tot en met hedenmiddag was bij het Nationaal Rampenfonds een bedrag van 112.9 millioen gulden binnengekomen, het geen f 100.000 meer is dan bij de vo rige opgave van gisteren. 70.000 Duitsers meldden zich voor Europees leger, BONN, 22 Mei Ongeveer 70.000 Duitse beroepsmilitairen hebben zich reeds aangemeld voor dienst neming in het „Europees leger", dat zai worden opgericht op grond van de E.V.G. wanneer deze haar beslag heeft gekregen. Voor het kader van het Duitse contingent van dit leger heeft men een onge veer 100.000 beroepsmilitairen no dig. De laatste tijd komen weke lijks 3.000 aanmeldingen van be roepsmilitairen en anderen bij het bureau van de Westduitse commis saris voor de veiligheid, Theodor Blank, te Bonn binnen. Ongeveer twintig procent van de gegadigden bestaat uit jongelieden, die nog niet gediend hebben. Op desbetreffende vragen antwoord de hij, dat hij India niet neutraal acht te waar het de keus betrof tussen de mocratie en totalitarisme. Op de vraag „waarom zijn de Amerikanen be vreesd voor het communisme en zijn Indiërs, die toch zo veel zwakker zijn, dat niet?" luidde het antwoord: „Wij vertrouwen volledig op onze kracht en macht. Wij twijfelen er niet aan, dat, indien de Sowjet-Unie en de Commu nistische landen een totale oorlog zou den beginnen, het einde hun totale ver nietiging zou betekenen. De zaak, waarover wij ernstig bzorgd zijn, is het feit, dat er gevaren voor de vrede bestaan, een mogelijkheid tot een oor log, die onvoorstelbare ellende en ver nietiging zou kunnen brengen". In politieke kringen te Nieuw Delhi is men van mening dat met het bezoek van Dulles en zijn besprekingen met premier Nehroe drie doelen zijn be reikt, n.l. dat er een persoonlijk con tact tot stand is gebracht tussen beide staatslieden, dat er misverstanden en wantrouwen tussen beide landen uit de weg zijn geruimd en tenslotte dat de besprekingen de politiek van de twee landen hebben verduidelijkt, in het bijzonder t.a.v. de verspreiding EEN PILOOT GEDOOD. EMMELOORD, 22 Mei Naar eerst thans bekend is geworden, is zowel gis teren als eergisteren een vliegtuig, be last met het besproeien van koolzaad, in de Noordoostpolder neergestort. De piloot van het gistermiddag neerge storte toestel is om het leven geko men. De andere piloot Is gewond, maar 'buiten levensgevaar. Het besproeien geschiedde door een sproeibedrjjf uit Melissant. Gistermiddag omstreeks vijf uur is het vliegtuig, bestuurd door de piloot W. in de bocht afgegleden en neerge stort nabij Nagele in de N.O.F., waar bij W. om het leven kwam. De piloot van M., die eergisteren op bijna dezelfde plaats met zijn toestel neerstortte, is opgenomen in een zie kenhuis te Zwolle. De om het leven gekomen piloot was afkomstig uil Den Haag. Hij was 24 jaar oud en gehuwd. De andere vlieger, die werd gewond en wiens toestand vrij redelijk wordt genoemd, is 27 jaar oud, gehuwd en afkomstig uit Rotterdam. De verongelukte toe stellen waren beide Super Pipercups. Men vermoedt, dat het eerste toestel in een luchtzak terecht is gekomen. Het tweede vliegtuig, dat in de bocht is afgegleden, stortte van een hoogte van circa 80 meter neer en vloog op de grond in brand. De Rijkslucht vaartdienst heeft de zaak in onderzoek. van het communisme in het Verre Oos ten. Nehroe zou Dulles duidelijk gemaakt hebben, dat India's belangstelling voor China berust op eeuwenoude histori sche, geografische en culturele betrek kingen en dat het aandringen van In-' dia op erkenning van de regering van Communistische China is ingegeven door werkelijkheidszin. Daarentegen zou Dulles Nehroe heb ben medegedeeld, dat de V.S. gaarne een einde aan de vijandelijkheden in Korea willen maken als er een op lossing kan worden gevonden, die ver enigbaar is met de veiligheid van Zuid-Korea en de beginselen op grond waarvan de V.N. in Korea zijn opge treden. VERMISTE JONGENS OPGEDREGD LEEUWARDEN, 22 Mei Na twee dagen tevergeefs dreggen in de vijver van het stadspark en in de stadsgracht, zijn de lijkjes van twee vermiste 6- jarige Leeuwarder jongens, Evert Scheffel en Hielke Rinsma, vandaag omstreeks het middaguur uit de stads gracht bij de Noorderbrug in Leeu warden opgehaald. De beide 6-jarige jongens hadden Dinsdagmiddag de bewaarschool ver laten, doch waren niet thuisgekomen. KNAAP UIT BRUGGE IN MID DELBURG AANGEHOUDEN MIDDELBURG, 22 Mei De ge meentepolitie heeft een 14-jarige jon gen uit Brugge aangehouden, die op 15 Mei op de fiets was verdwenen en een hele tijd in en rond Middelburg aan het sjouwen is geweest. De knaap heeft zich aan enkele diefstallen schul dig gemaakt. Hjj bleek een spaar bankboekje op zak te hebben, waar van de tegenwaarde in Nederlands geld ongeveer f 3.500.bedroeg. De jongen kon daar echter niet aan ko men, omdat hij geen machtiging van zjjn ouders in zijn bezit had. De knaap zal aan zijn ouders worden te ruggegeven. Jongetje na het drinken van nicotine overleden. BERGEN OP ZOOM, 22 Mei. Gister avond is het twee en een half jarig loon tje van de heer Nuyten te Bergen op Zoom, na in aller ijl naar het Burger- gasthuis overgebracht te zijn, aan nJco- tinevergiftiging, overleden. Het knaapje, dat met z'n moeder mee gegaan was naar de tuinderij achter het klooster te Halsteren, had een fles nico tine-extract gevonden en had er een paar slokken uit gedronken. Toen de moeder zag wat er gebeurd was, is ze direct met haar zoontje naar de dokter gesneld, die opname in het Burgergasthuis adviseerde. Deense reis was een groot succes DEN HAAG, 22 Mei - H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zijn hedenmiddag om half twee na een prachtige tocht met mooi weer uit Denemarken op Soesterberg aangekomen. Het Koninklijk paar is direct na de landing naar het Paleis Soestdijk vertrokken. Na hun terugkeer hebben de Konin gin en de Prins het navolgende tele gram aan de Koning en Koningin van Denemarken gezonden: „De vriendelijke en warme ver welkoming door U en het Deense volk zal altijd onvergetelijk voor ons blijven. Wij danken U uit het diepst van ons hart voor al Uw gastvrijheid en voor alles, dat U deed om de vriendschap tussen onze volken te versterken. Wij waren verheugd zoveel van Uw mooie land te zien en van het prachtige werk, dat daar verricht wordt". w.g. Juliana en Bernhard. Reis om de wereld mislukte MAHE, 22 Mei In Mahe is een zekere Ro bert Fred Lee aange komen, zwart verbrand en mager, die het ver haal van zijn zee-avon tuur heeft verteld: In 1950 vertrok hij uit San Diëgo (Californië) in zijn schoenertje van vier ton, „Zyklon" ge naamd, om geheel al leen een tocht om de wereld te maken. Op de Indische Oceaan werd hij door zwaar weer overvallen en hij strandde op een rif bij een onbewoond eilandje van de Chago's archipel, ten Zuiden van de Zui delijke tip van India 'gelegen. Hier leefde hij als Robinson Crusoe. Hij haalde voedsel, gereed schappen en allerlei voorraden uit het wrak van zijn vaartuigje en bouwde een hut. Tenslotte bouwde hij in drie weken tijds een vlot met een zeil en vertrok in Westelijke richting naar Mahe. Het zeil was echter te klein en het vlot dreef met de stroom mee. Na 24 dagen was de voedsel voorraad uitgeput en Lee leefde twee weken van regenwater. In uitgehongerde toestand kwam hij tenslotte bij Alphonse eiland aan, ongeveer 250 mijl ten Zuidwesten van Mahe. De weinige eilandbewo ners, die leven van het verkopen van copra, verzorgden hem hier. Drie weken later kwam de copraschoener, die Lee meenam naar Ma he. Hij kwam Donder dag aan. Men mag zonder overdrijven zeg gen, dat het Koninklijk bezoek aan Denemarken een groot succes is ge weest. Duizenden stonden Vrijdag ochtend in de buurt van het Paleis om een laatste groet te brengen aan het vorstenpaar, dat hier in drie dagen een zeer grote populariteit heeft ver worven. Niet het minst heeft daartoe bijgedragen de rede, die de Koningin Donderdag voor de studenten can de Universiteit heeft gehouden. Er was Donderdag overigens nog wat ongerustheid over de Deense on derscheiding, Ridder in de Danneborg, die aan de Nederlandse pianist, Hans Osick, die tijdens het diner op de Ne derlandse legatie speelde, was toege kend. De legatie had haar namelijk niet, zoals de gewoonte is, van Deense zijde ontvangen om haar aan de pianist uit te reiken. Toen de Nederlandse gezant, de heer Luden, dit bij het diner voorzichtig aan de Koning mededeelde, zei deze: „Och die heb ik in mijn zak". En even later ontving Hans Osick uit handen van de Koning zijn Ridderorde. Prins Bernhard wilde daarbij niet achter blijven, dook wat later ook in zijn zak en haalde daar de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau uit, die hij overhandig de aan de Deense kok, die het voor treffelijke, diner op de legatie had ver zorgd. DE BILT ZEGT: Warm weer. DE BILT, 23 Mei Warm en vrij zonnig weer. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1