Fascinerend spel met water, klei en zand. Hervormde jeugd op G.G. vulde de Beatrixhal in de Domstad £le qAote meAuutcMing. De Schelphoek zit prof. Thijsse persoonlijk dwars! Pagina 3 Het stormde in het Waterloopkundig Laboratorium 15 gaten zijn hier „gedicht". Moeder doodde huilend kind. IkevtfM AMERICA'S BEST TOBACCOS IN KENTUCKY - MIDDLE WEST OF AMERICA Waakt is het motto FEUILLETON. 61 Zaterdag 16 Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD (Van één onzer redacteuren.) DELFT, Mei. „Fas op, dat u niet op de dijken trapt, want daar kunnen ze niet tegen! Er zouden dijkdoorbraken ontstaan, die we liever niet hebben." Dit zegt prof. ir J. Th. Thijsse, als hij zijn gasten van Schouwen en Duiveland uitnodigt tot een bezoek aan hei Waterloopkundig Laboratorium, waar hij de scepter zwaait. En even later staat de professor, waterbeheerser van internationale vermaardheid, in de grote loods naast het eigenlijke Laboratorium op een miniatuureiland middenin het model van de Nederlandse benedenrivieren zijn aandachtig gehoor in te wijden in de geheimen van zijn „vak". Hij doet dat op een populaire en geestige wijze, die niets heeft van het professorale of het schoolmeesterachtige. ,,'t Zijn ook „kinderlijke" dingen", zegt prof. Thijsse, „en ik kan ze u helaas niet allemaal in werking laten zien, want dan zouden we twee dagen achter komen en dat is niet de bedoeling". ting met caissons, waarvan u er boven in het Laboratorium enkele ziet op één veertigste van de normale grootte". „Die sluiting moet vlot verlopen. Wij hebben er officieel vijf tot zes we ken voor uitgetrokken, maar ik ge loof, dat het in twee weken zal kun nen. U moet bedenken, dat de grootste Er is overigens nog genoeg in werking te zien. De mensen van Schouwen en Duiveland kijken de ogen uit. als ze het aparte model zien van de Polder Schou wen, die om uitsluitend technische rede nen in spiegelvorm is gemaakt. Zierikzee b.v. ligt nu aan de andere kant van het eiland. Prof. Thijsse moet zorgen, dat hij weg komt van zijn eilandje, want er is een zware storm, met waterstanden als op 1 Februari voorkwamen, op til. Aan de éne kant vloeit de ebstroom nog, maar aan de andere kant kdmt het water al aardig op. Nog even en dan vloeit een polder in. Binnen een paar seconden liggen tientallen dij ken beneden de waterspiegel. En on ophoudelijk klinkt de claxon door de loods. Iedere keer betekent dat, dat er weer een uur verstreken is. Een mens wordt hier wel heel vlug oud! Na een paar uur neemt de storm af en nog enkele uren later liggen de dijken weer beschermend rond het land. Een assistent van de professor heeft de snelheid van het water door middel van een ingenieus apparaatje, dat in het laboratorium zelf wordt ge ijkt, opgenomen. ERNSTIG EN ZAKELIJK. Fascinerend is dit spel in de loods. Maar het is ook doodernstig en volkomen zakelijk. Want als deze lilliputdijkjes en riviertjes hier niet waren gemaakt zou het in de praktijk onmogelijk zijn de juis te maatregelen te nemen. Laten we diepe eerbied hebben voor deze mensen, die van dit spel met klei, zand, cement en water hun levenswerk maken en op wier adviezen de dijkenbouwers veilig kun nen varen! Prof. Thijsse roept de clementie van het gezelschap in voor de bewijzen, van een slechte aardrijkskunde, zoals hij het noemt. Want er zijn wel eens détails in de modellen, die niet met de werkelijk heid overeenstemmen. Die betreffen na tuurlijk niet de stromen en de dijken, hoogstens de vorm van enkele eilandjes. DE OOSTER-SCHELDE WORDT GEBOUWD. In een hoek van ié loods wordt druk fewerkt aan het model van de Ooster- chelde, dat aan de rest wordt „aange bouwd". Er Is een flink stuk grond weg- gegraven en een deel van de stroom Is al gereed, d.w.z.: de grillige vormen van de stroom 7 ij ii natuurgetrouw op zeer sterk verkleinde schaal nagebootst met behulp van triplex en cement. Als ook de Ooster-Schelde gereed is, zal het onder zoek naar een realisering van de afslui ting der zeearmen volledig bestudeerd kunnen worden. Dan zullen niet alleen de stroomsnelheden gemeten kunnen Wor den, maar dan zal ook nauwkeurig kun nen worden nagegaan, welke invloeden de afsluiting op de waterbeweging ver derop in het land zal hebben. Het model van het Waterschap Schou wen heeft zijn diensten al bewezen. Daar is tot in de finesses nagegaan, welke de beste methode was voor het dich ten van de Zierikzeese haven- dammen en ook hoe de beslissing zou uitvallen voor de wijze van dichting van het gat van Schelphoek. Aan het model van Vier Bannen werd de laatste hand gelegd. Woensdagmorgen konden hier de eerste proeven worden genomen. SCHELPHOEK. Om nog even op Schelphoek terug te komen: prof. Thijsse zegt: „Die Schelp hoek zit mij persoonlijk heel erg dwars, 'k Heb er rondgebaggerd, op daken van huizen gezeten en ik ben er met mijn mensen heen geweest, voordat ik ging uitmaken welke weg het beste kon wor den gevolgd. De ontworpen inlaagdjjk zal misschien niet geheel op de plaats komen, die wij voorlopig hebben vastge steld, al hoop ik het wel. Maar het is niet helemaal onmogelijk, dat die dijk door het dorp Serooskerke komt te lopen. Dat is nog niet precies te zeggen. Voor tweederde gedeelte van de dijk moet eerst gezonken worden. En natuurlijk veel gestort. Dan komt de officiële slui- Drama te Utrecht. UTRECHT, 15 Mei Woensdag middag in het middaguur is de politie gewaarschuwd door een arts, die bij een overleden kind was geroepen, dat een niet natuurlijke dood bleek te zijn gestorven. Het betrof hier een dochtertje van mevrouw de K. een Indonesische, getrouwd met een Ne derlands militair. Zij schijnt daags tevoren in een amoktoestand geraakt te zijn door het vele huilen van de kinderen. Met een dekenklem heeft zij het dochter tje zodanig mishandeld, dat het direct is overleden. Het tweeling broertje leefde nog, maar heeft eveneens door mishandelingen verwondingen opgelo pen en is naar het ziekenhuis gebracht. „Pas op, dat U niet op de dijken trapt J Er zouden dijkdoorbraken door ontstaan l risico's dan achter de rug zijn. Als het zinkwerk maar goed blijft zitten is veel gewonnen. Voordat we gaan slui ten, zal alles tot in de kleinste onder delen nog eens worden geïnspecteerd. Prof. Thijsse vertelt daarna ook nog, dat volgende week in het Laboratorium de dijken bij Stevensluis worden ge bouwd, evenals die bij Ouwerkerk. Bij de dichting van de gaten van Ouwerkerk zal óf gebruik worden gemaakt van een uit Engeland aan te voeren grote caisson óf van een combinatie van in Nederland vervaardigde kleinere caissons. DE CAISSONS. Op de eerste verdieping van het eigen lijke Laboratorium is minstens evenveel interresants te zien als in de loods. Aan nemers zijn hier al op bezoek geweest om te zien, welke methodes zij moeten toe passen bij het plaatsen van caissons in sluitgaten. In een groot waterbekken worden stroomsnelheden opgewekt, die overeenkomen met die bij de te dichten dijkgaten. Miniatuur-caissons worden met dunne draadjes vastgehouden door klei ne electromotoren. Langzaam maar zeker worden zij op hun plaats gevierd. Maar onderwijl wordt tot in de kleinste bijzonderheden opge tekend, hoe groot de snelheid van het water is, op welk tijdstip voor de ken tering de caissons in beweging moeten komen, welke handelingen op de sleep boten verricht moeten worden om ze in de goede koers te houden en nog veel meer voor een leek moeilijk te begrijpen dingen. Maar.... de caissons komen op hun plaats en dat geeft alle moed! Even verder ligt een zinkstuk onder de waterspiegel op de zeebodem. Het heeft precies hetzelfde model als de zink- stukken, die bij Schelphoek worden ge bruikt. En nu wordt nagegaan hoe zwaar de belasting met stortsteen moet zijn om bij een bepaalde stroomsnelheid het zink stuk op de goede plaats te houden. En zo zouden wij nog veel meer kunnen verteilen van het onschat bare werk, dat hier door prof. Thijsse en zijn staf wordt verricht in het belang van de eilanden in zuidwestelijk Nederland. Van de 450 op 1 Februari j.l. ontstane ga ten konden er 435 „zomaar" worden gedicht. Voor de overblijvende 15 moest het Waterloopkundig Labo ratorium in actie komen. En dat is gebeurdl Opdrachten voor haven, dammen in Colombo en voor havens in Syrië moesten maar even blijven liggen. „De watersnood heeft alle prioriteit!" Dat deze opmerking van prof. Thijsse niet zonder zomaar een frase is, daarvan hebben wij ons ten volle kunnen overtuigen! Ingezonden Mededeling (Adv.) worden de fijnste tabakssoorten gekweekt. LEXINGTON ligt in het hart van Kentucky, te midden der uitgestrekte tabaksvelden. LEXINGTON cigarettes worden uit de edelste Ame rikaanse tabakken vervaardigd en naar alle delen der wereld geëxpor teerd. LEXINGTON cigarettes nemen ook in Nederland een voorname plaats in. Ze zijn ook kier met recht: rjt In de onafhankelijkheidsverklaring staan de 1. beroemde woorden: „Wij beschouwen de vol gende waarheden als vanzelfsprekend: Alle mensen zijn gelijk geschapen. Hun schepper heeft hun enige onvervreemdbare rechten geschonken, waaronder het recht om in vrijheid te leven en gelukkig te zijn". Vervolgens: „Indien een regeringsvorm te eniger tijd in strijd hiermede handelt, heeft het volk het recht deze regeringsvorm te wijzigen of af te schaffen. *7-") Tenslotte werden de 13 koloniën vrijden on- Z. afhankelijk verklaard en van alle verplichtin gen aan de Britse troepen ontheven. Het was niet zon der enige aarzeling, dat de gedelegeerden tekenden Franklin zei schertsenT „Nu gaat het om de hechte samenwerking tussen ons, anders zullen wij ieder af zonderlijk gehangen worden". De verenigde koloniën waren de Verenigde Staten van Amerika geworden; de United States of Amerika. UTRECHT, 14 Mei. In de Beatrixhal van de Utrechtse Jaarbeursgebou wen hielden vandaag de Bonden van Ned. Hervormde Meisjes- en Jonge- lingsverenigingeu op Geref. Grondslag hun hondsdag. Ongeveer vierduizend jongeren vulden de ontzaglijke ruimte. Enkelen hielden de klederdracht van hun streek nog hoog en zo zagen we tussen de fleurige jurkjes de stemmige dracht van Staphorst en zweefden een paar witte Huizer mutsen boven de mensenzee. „Waakt" was het motto, dat voor deze bondsdag gekozen werd en drie sprekers voerden het woord, resp. over de wacht bij het werk, bij het Woord en bij het hart. Een deel van de middaghijeenkomst werd door de N.C.R.V. uitgezonden. De jongeren werden verwelkomd door ds Jac. Vermaas te Bodegraven, voorzitter van de Jongelingsbond. In zijn openingsrede herinnerde deze spr. aan de herdenking van het herstel der R.K. hiërarchie, die te Utrecht reeds begonnen is. „Dank zij Gods genade werden wij uit het diensthuis van Rome uitgeleid en geldt voor ons: door genade alleen", aldus ds Vermaas. Van Rome scheidt ons een kloof, die on overbrugbaar is, want wij hebben de schatten van Gods Woord weer ont vangen. Hierop mogen we ons niet verheffen, maar we moeten in deze schat graven. Biddend onderzoek van dat Woord moet op onze verenigingen in het centrum staan. Alleen dan zijn we gewapend tegen de leuzen van het nihilisme, het humanisme en het re monstrantisme. Dan alleen hebben we verweer tegen de valse eenheidsleu- zeh; die ook vernomen worden in de kerk, waartoe wij behoren. Een speciaal welkomstwoord richt te de voorzitter tot prof. dr J. Seve- rijn en luit.-generaal b.d. L. F. Duy- maer van Twist. De oud-bondssecre- taris, ds H. A. de Geus, was door ziekte verhinderd aanwezig te zijn en zo ontbrak thans voor het eerst het in deze kringen zo vertrouwde zwarte kalotje achter de bestuurs tafel. Staande zongen de jongeren deze vertegenwoordigers van de oude garde de zegenbede uit Psalm 134 toe. Dr H. Bout, Ned. Herv. predikant te Utrecht hield da Hemelvaartsmedita- tie naar aanleiding van Lucas 24 vs. 5053. Daarna was het woord aan de eerste referent, ds J. de Lange te Nun- speet, die sprak over: „De wacht bij het werk". NIEUWE WEGEN. Ons werk op de vereniging is het samen luisteren naar Gods Woord. De Bijbel Is centraal in dat werk en is de post die wij nooit mogen prijsge ven, aldus spr. Naar Gods Woord vra gen is nog wat anders dan naar aller lei ingewikkelde dogmatische kwesties vragen; dan meningen beluisteren over wedergeboorte, uitverkiezing e.d. zon der daar zelf rechtstreeks bij betrok ken te zijn. Spr. veroordeelde het bestaan van verenigingen en ze zijn er waar alleen jongeren van één soort lid van zijn, alleen boerenzoons of alleen ar beiders) ongens. Samen moet geluisterd worden naar dat ene Woord en allen staan we in dezelfde nood: we zijn God kwijt. Ook een vernieuwing van de werk methode kan nodig zijn. Een wat een voudiger inleiding, zoals allen kunnen maken en dan het accent meer ver leggen naar de bespreking. De zelf werkzaamheid der leden moet worden bevorderd. De ontspanning eist steeds meer plaats op in vele verenigingen. Dat is te begrijpen, nu de industriali satie het werk lichter, maar ook geest- dodender heeft gemaakt. Voor ver starring moet gewaakt worden, maar helaas komt de vraag naar vermaak vaak voort uit gebrek aan belangstel ling voor de eeuwige dingen. Ontspan ning en bezinning moeten beide een volle plaats hebben, zowel in het ge zin als op de vereniging, aldus ds de Lange. Aan het slot van de ochtendvergade ring werden telegrammen gezonden aan H.M. de Koningin en aan H.K.H. Prinses Wilhelmina. Ook ds de Geus en het C.J.M.V., dat ln de Residentie zjjn eeuwfeest vierde, kregen een telegra fische groet. WOORD EN HART. De middagvergadering werd geleid door de presidente van de Meisjes- bond, mevr. A. A. E. Mulder-Rupke te Houten. Hier sprak ds W. de Bruyn te Ermelo over: „De wacht bij het Woord". Spr. betoogde, dat het be trekken van de wacht bij het Woord nooit nodiger is geweest dan in deze tijd, nu men ook binnen de kerk vaak de Evangelische waarheid onderstebo ven keert en van geen vastigheden meer weten wil. Men kan de bood schap van „de beslissing in de con crete situatie" beluisteren, die het mogelijk maakt op hetzelfde ogenblik ja en neen te zeggen. Een dode orthodoxie echter leidt in snelle afloop als der wateren naar de door BRANDENBURG. CHRISTIE ZAL VOLGENDE MAAND TERECHT STAAN. LONDEN, 15 Mei Het Britse mi nisterie van Binnenlandse Zaken heeft Donderdag de opgraving gelast van het lijk van mevrouw Beryl Evans, wier echtgenoot drie jaar geleden werd terechtgesteld. Mevrouw Evans zou door haar man zijn vermoora in de woning van John Christie te Lon den. Christie zal de volgende maand terechtstaan. Hij wordt beschuldigd van moord op zijn vrouw en drie an der vrouwen. De advocaten van Christie hadden vorige week om de opgraving ver zocht. Bij Soeltangandj is een boot omgesla gen met lieden, die zich in de heilige ri vier de Ganges wilden baden. Men neemt aan, dat 53 personen verdronken zijn Slechts 26 van 80 passagiers konden wor den gered. Toch heeft deze dienst ook voor Jacob iets fascinerends. Hij heeft enkele malen bij de Levieten in hun dagelijks tempelwerk vertoefd en op een afstand het werk der Priesters gadegeslagen. Wanneer de donkere oosterse nacht met haar sterrenpracht nog toeft, begint voor de Priesters en de Levieten reeds de tempeldienst. De Priesters, die hun slaapplaatsen hebben in de Voorhof der Priesters, worden gewekt door de dienstdoende beambten en na zich ln 'de baden te hebben gereinigd, trekken zij de ambtskleding aan. Bij loting worden de functies bij de dagindeling toegewezen en dan blazen enkele Pries ters op hun zilveren trompetten, een geschetter, dat over de gehele stad weerklinkt en waarvan de echo's tegen de omringende bergruggen te horen zijn. Dan ontvangen de Levieten het bevel van de hoofdman des Tempels om de deuren en de poorten te openen. De nachtposten, tien man sterk elk, die op vier en twintig plaatsen de wacht gehouden heb ben, worden afgelost. De Levieten maken de toebereidselen voor de dagelijkse offerdienst; het brandoffer-altaar wordt schoongemaakt, nieuw brandhout wordt aangedragen en op de gloeiende kolen gelegd en de muzikanten maken hun speeltuigen in orde. Het is een levendige bedrijvigheid en dat alles nog voor de dageraad aanbebroken is, bij het walmende licht van fakkels en brandoffervuur. Dan beklimmen enkele Priesters de tinne van de Tempel en hun blik is gericht naar het Zuid-Oosten. Eerst is hun oog gevestigd op de blinkende morgenster, die de komende dageraad aankondigt. Wanneer deze verbleekt en, bij het sterker wordend morgenlicht, de torens van Hebron te onderscheiden zijn, klinkt hun geroep naar beneden: „Het is licht geworden bij Hebron!" en terstond worden de laatste toebereid selen voor het morgen-brandoffer getroffen. Wanneer Jacob dit alles van nabij medemaakt, treft hem de stipte orde en regelmaat, de onverbiddelijkheid van dit alles en klimt zijn diep ontzag voor Jahwe, in Wienst dienst dit alles plaats heeft. Dan komen de mensen van Jezuzalem en van de overige delen van het Joodse land, die iets in de Tempel te offeren hebben. Elke dag is er grote drukte. Reeds wanneer het morgen-reukoffer zal worden gebracht is een grote schare bijeen en ligt, met de handen gespreid, het hoofd diep gebogen, voorover op het Tempelplein, Dan worden de offers, welke het volk inbrengt, geofferd. Eerst komen de reinigingsoffers aan de beurt. Rijen van moeders worden opgesteld aan weerszijden van de grote poort, welke toegang geeft van de Voor hof der Vrouwen tot de Voorhof der Israëlieten, Priesters komen de offerdieren in ontvangst nemen en de moeders kunnen door de opening van de poort zien, dat hun offerdier geofferd wordt: een éénjarig lam ten brandoffer en een jonge duif of een tortelduif ten zondoffer. De arme, die het niet betalen kan, mag volstaan met twee jonge duiven. Het wijst alles heen naar de totale verdorvenheid van de menselijke natuur, waardoor de moeder, die ontvangen en gebaard heeft, onrein geworden is. Alle mensen liggen onder de toorn van God en worden onder die brandende toorn geboren en brengen de erfzonde met zich mede in hun. prille leven, zo verdorven, dat zelfs de moeder er door besmet wordt. Wanneer de Priester dan ook geofferd heeft, komt hij tot de moeder terug met enkele druppels van het offerbloed en besprenkelt haar er mede, waarna hij bidt en de moeder voor rein verklaart. Zo is er elke dag grote drukte op en om het Tempelplein. Er is een levendige handel in offerdieren. Van een dorp uit het gebergte van Judea komen een man en een vrouw in feestelijk gewaad; die brengen een dankoffer, omdat Jahwe in benauwde dagen hun gebed gehoord heeft. Ze houden een offermaaltijd en nodigen Priesters mede aan te schikken. Maar er komt ook een bedroefde, die schuldbelijdenis wil doen voor gepleegde zonde en een zoenoffer wil brengen om Jahwe te ver zoenen. Er komen dankoffers én schuldoffers en zoenoffers. Rijken en armen komen hun geloften betalen in tegenwoordigheid van al zijn volk. De Tempeldienst is het hoogtepunt in hun leven. Velen hebben maanden en maanden gespaard om deze reis te kunnen doen. Hun ogen zijn vochtig geworden, toen zij van verre de Temperberg aanschouwden en hun harten hebben gezongen: „Mijn ziel is begerig en bezwijkt ook van verlangen naar de voorhoven des Heren; zelfs vindt de mus een huis en de zwaluw een nest voor zich, waar zij haar jongen legt bij Uw altaren, mijn Koning en mijn GodWelgelukzalig zijn zij, die in Uw Huis wonen; zij prijzen U gestadig." En wanneer zij door de diepe dalen al maar naderbij komen, langs ongebaande wegen en dorre plaatsen, waar de moerbeziënbomen groeien, gaan ze van kracht tot kracht voort, het verlangend oog al maar gericht op de witte Tempelberg, die daar in de verte schittert met haar marmeren koepels en paleizen en zij zingen: „Eén dag in Uw voorhoven is beter dan duizend elders; ik was liever een dorpel wachter in het Huis van mijn God dan lang te wonen in de tenten der goddeloosheid heterodoxie. De wacht bij het Woord kan alleen betrokken worden door hen, die persoonlijk door bestudering der belijdenis in dat Woord gefun deerd zijn. De wachter moet zelf pas en wachtwoord kermen. Hij moet niet de wacht houden bij eigen meningen en opvattingen of eigen vroomheid, maar opkomen voor de eer des fieeren op alle levensterrein en in de aller eerste plaats zelf leven naar 't Woord. Zalig die dienstknecht, die de Heer als Hij komt zo zal wakende vinden. Over „De wacht bij het hart" sprak tenslotte ds N. Kleermaker te Leiden, die ec met het leven van koning Sa lomo als voorbeeld op wees, dat da vijand hier van twee kanten komt, nl. van binnen en van buiten. De wacht moet worden betrokken 'bij de boos heid in het eigen binnenste. Zelfken nis, ootmoed en deemoed zijn hier da wapenen. Als vijanden van buiten noemde spr. het materialisme, het uit het oog verliezen van de grens tussen kerk en wereld en de overspannen sexualiteit van onze dagen. „Je gruwelt van de affiches bij de bioscopen. Je ergert je aan de manier, waarop in de adver tenties een stuk zeep of een paar ny lonkousen worden aangeboden. De marden, waarop vele vrouwen zich 's zomers kleden is een speculeren op de zondige prikkels van ons hart", al dus ds Kleermaker. De wachtposten naar buiten zijn dan ook geloof en gebed. Het geloof in het gebed tot Hem, Die ook in alles verzocht is ge weest, maar Die overwon en die ons heeft leren bidden: Leid ons niet in verzoeking, maar verlos ons van den boze". Wat brengt de radio? ZONDAG 17 MEI 1953. HILVERSUM L (402 m.) NCRV: 8.0Q Nws en weerber. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 Vroegdienst. 9.15 Kerkzang-en kerkmuz. KRO: 9.30 Nws en waterst. 9.45 Strijkork. 10.25 Pontificale Hoogmis. 12.30 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.10 Kamerork. en solist. (13.45— 14.00 Boekbespr.) 14.30 Amus. muz. 14.50 Gram. 15.00 Plechtigh. stadion Utrecht. NCRV: 17.00 Geref. Kerkd. 18.30 Gewijde muz. 19.00 Samenzang. 19.30 „Gelooft dat?", caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Philh. sextet. 20.15 Utrechts Sted. ork., koor en sol. (21.1021.55 „Het visioen in de her berg", hoorsp.) 22.30 Gram. 22.45 Avond gebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM n. (298 m.) VARA: 8.00 Nws., weerber. en postduivenber. 8.20 Gram. 8.33 Voor het platteland. 8.43 Ka merkoor. 8.55 Postduivenber. 9.00 Gram. 9.45 „Geestelijk leven", caus. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Doopsgezinde Kerkdienst. AVRO: 12.00 Evt. Postduiven ber. Hierna: Amus. muz. 12.35 Even af rekenen, Heren! 12.45 Gram. 13.00 Nws, 13.05 Med. of gram. 13.10 Amus. muz. 14.00 Boekbespr. 14.20 Radio Philh. ork. en soliste. 15.15 Toneelbeschouwing. 15.30 Vrouwenkoor. 15.50 Dansmuz. 16.30 Sport- revue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luis teraars. 17.20 „Van het Kerkelijk Erf", caus. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws en sportuitsl. 18.30 Hammondorgel. 18.45 Volkszang en woor denstrijd. 19.30 Radiolympus. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.25 „Désirée", hoorsp. 21.15 Gev. muz. 22.10 Cabaret. 23.00 Nws. 23.15 Report, of gram. 23.2524.00 Gram. MAANDAG 18 MEI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.10 Sportuitsl. 8.20 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Gevar. muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Orgelconc. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Metropole-ork. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Zigeunermuziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal ens. en orgel. 16.50 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.30 Gram. voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Mr Th. H. Bot; „Ne derland en de wereld." 18.00 Mondaccor- deonver. 18.20 Sport. 18.30 Gram. 18.45 Engelse les. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Gram. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Fluit en piano. 20.00 Radiokrant. 20.20 Metropole-ork. en solist. 20.50 „Meester Gangel", hoorsp. 21.50 Gram. 22.00 en 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenk. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15 „Man en vrouw", caus. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Kamer ork. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Nederl. muz. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Zigeunermuz. 13.50 Gram. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?" 14.20 Gram. 14.30 Voordr. 14.45 Hobo en piano. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Gram. 17.00 Goodwill Day. 18.30 Accordeonmuz. 19.00 Muz. caus. 19.15 Vraaggesprek. 19.25 Cabaret. 19.45 Regeringsuitz.: Landb. ru briek. 20.00 Nws. 20.05 „11 Taborro", opera. 21.05 Voordr. 21.20 Strijkork. 21.45 Cabaret. 22.15 Dansmuz. 22.55 Sport. 23.00 Nws. 23.15 Filmprogr. 23.4524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de landbouwers. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 13.30 Zang en piano. 14.00 Gram. 14.45 Idem. 15.15 Omr. ork. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.25 Financiële Kron. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws en persoverz. 19.40 Gram. 20.00 Ka- mermuz. 21.00 Verz. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hammondorgel. 22.55—23.00 Nwa.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3