Nieuws uit de Provincie. SPORT e SPEL. vol van weldaden X' huid OUD-VOSSEMEER KRIJGT KLEUTER SCHOLEN EN EEN GYMNASTIEKLOKAAL BAAYENS UW OPTICIEN ffl a t KERK Jac. Meeuwissen een goed adres! De brandweerkwestie kwam ter sprake» Nieuwe brandspuit voor Oud-Vossemeer? Chauffeur uit Oud-Vossemeer „aan de boemel". Secr. Prov. V.V.V. voor de radio» Noord-Bcvclandsc brugcom- missie heeft nieuwe voorzitter Grootbandelsbeurs fe Goes. Draglines voor dijkherstel op Schouwen en Duiveland. Twee gaten in Rampaartse dijk gedicht. Rillaodia ook weer aan de start. Middelburg. Goes. Vlissingen T erneuzen. aagtekerke arnemu1den bi ezelin ge kapelle krabbendijk: rilland-bath VEILINGBERICHTEN sluis st. annaland Zaterdag 16 Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina X Dit /'aar geen kermis De raad van Oud-Vossemeer heeft ftexe week besloten B. en W. te Êachtigen tot het ontwerpen van een uwptan voor een gymnastieklokaal, euterseholen met daarbij een speel terrein. Men is hiertoe genoodzaakt, omdat dt kleuterschool, die gehouden wordt in een lokaal van de Openbare lagere school, dit gebouw moet ver laten wegens uitbreiding van bet aan tal leerlingen. Het bestaande gymna- ^61(10)^x1 verkeert in niet al te bes conditie, waardoor dit gebouw door een nieuw vervangen dient te worden. Bij de discussie werd gepraat over 4e noodzaak van de stichting van laeerdere kleuterscholen. Enkele leden vonden het niet nodig, dat al Onderscheid in scholen wordt gemaakt bij de kleuters. De voorzitter wees er echter op, dat men op de scholen het best onderwijs kan geven, dat aan sluit bij de opvoeding in het gezin. DE KERMIS. Uitvoerig is van gedachten gewis seld over het feit of de kermis dit jaar zou doorgaan of niet. De heren Van Engelen en Istha wezen er op, dat zelfs in getroffen plaatsen kermis wordt gehouden en zagen niet in, waarom dan in deze gemeente de kermis niet zou doorgaan. De meer derheid achtte het geboden dit jaar geen gelegenheid te geven voor ker misvermaak, waartoe dan ook werd besloten. De raad besloot voorts aan de mu ziekvereniging een subsidie toe te kennen van f 300.De vergoeding voor het onderwijs aan de school met de Bijbel werd vastgesteld op f 2542.59, voor de R.K. school op f 2932.34. Besloten werd een subsidie be schikbaar te stellen voor splitsing van het voormalig Diaconiegesticht der Ned. Herv. Kerk. DE BRANDWEER. Bij de rondvraag kwam de ontslag name van de brandweerlieden ter sprake. De voorzitter merkte op, dat het een symbolisch protest geldt, doch dat de brandweerlieden zich bij brand ter beschikking zullen stellen. Het woord staking was volgens de burgemeester niet op zijn plaats. De heer van Engelen informeerde of de organisatie van de brandweer aanleiding tot het protest is geweest. Ook de heer Daane meende, dat het niet botert bij de brandweer. Alle leden bleken voorstander van de aan schaffing van een nieuwe en betere brandspuit. De ontslagname van de leden der vrijwillige brandweer van Oud-Vosse- meer schijnt te hebben geholpen. Alle brandweerlieden dienden enige tijd ge leden bun ontslag in, omdat zij niet over deugdelijk materiaal konden be schikken. Het ziet er echter naar uit, dat binnenkort een nieuwe brandspuit wordt aangeschaft. Gisteren hebben B. en W. met de opperbrandmeester een bezoek gebracht aan verschillende brandweercorpsen in Brabant, waarbij diverse motorspuiten zijn bezichtigd. Binnenkort zal de raad een besluit moeten nemen over het aan schaffen van nieuw materiaal. Vrachtauto van zijn baas verkocht. Deze week is een Rotterdamse expe diteur, de heer P. Pleune van de Hool- drift te Rotterdam de dupe geworden van een ontrouwe chauffeur. Deae knecht, 1. v. d. B. uit Oud-Vos semeer, die kort na de ramp by Pleune in dienst kwam en te Bergen op Zoom zand vervoerde voor het herstel der dyken, was Zaterdag j.L met een vjjf- tonner van plm. f 10.000 met een dorpsgenoot gaan „spelerijden". HQ had nog wat geld van ztyn baas in voor- schot, waarmee hjj in verschillende oafé's de bloemetjes buiten ging zetten. Tot z\j in St, WiUibrord terecht kwa men en het geld op raakte. Daar kwam v. d. B. In contact met een tweetal autohandelaren, die hij op de mouw spelde, dat het xijn eigen wa gen was die hg wilde verkopen en waar na hij tenslotte de G.M.C.-truck ver ruilde voor een luxe auto en nog f 1750 toe kreeg. Het tweetal ging toen met deze wa gen verder en kwam, toen het geld weer op raakte, by de handelaar terug, waar de luxe auto weer aan hem terug werd verkocht voor f 2000. Met dit geld trokken zij Belgis in. De auto-diefstal en verdere transao- tles kwamen pas Dinsdag j.l. aan het licht. Dinsdag kwam echter een tweetal autohandelaren, aan wie v. d. B. nog bad verteld, dat er in de garage te Bergen op Zoom nog banden en andere onderdelen van de vrachtauto lagen, bij deze man aankloppen om hun goede ren te halen en deze waarschuwde de expediteur en daarna werd ook de po litie gewaarschuwd. Toen uitkwam, dat v. d. B. aan deze twee handelaars de wagen had ver sjacherd, ging de recherche op onder zoek uit. De vriend van v. d. B. werd in Es- schen (B.) door de Belgische politie aan gehouden. Zy trok verder naar Marien- burg en in dit lustoord werd v. d. B. die middag ook door de politie in sa menwerking met de Belgische collega's aangehouden. Hy had nog f500 over. Beiden zullen t.z.t. uitgeleverd moe ten worden. ARTSENDIENST. De practijk van de artsen is Zondag a.s. als volgt geregeld: Middelburg: C. F. Frumau, Groenmarkt 17, telef. 2635; Vlis- singen: R. Grippeling, Badhuisstraat 121, telef. 2190; Goes: M. P. Bruynzeel, Jac. Valckestraat 3, telef. 2375; 's-H. Arends- kerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: A. I. de Vos, Veerweg, Wolfaartsdijk, tel. K 1198-231; Borssele, Driewegen, 's-Hee- renhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: M. Kievit, Borssele, telef. K 1105-203 voor dokter Gelderblom; W. H. C. J. Lucas Luyckx, Werrie 16, 's- Heerenhoek, telef. K 1105-282; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: M. v. d. Sluys, Markt 155a, Veere, telef. K 1181-271; Koudekerke, Westkapel- le en Zoutelande: L. Sloos, Middelburg sestraat A 61, Koudekerke, telef. K. 1185- 231 APOTHEKEN. In de week van 16-23 Mei zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn; Middelburg: van Peinbroek; Vlissingen: van de Sande, Badhuisstraat 22; Goes: La Porte. ZONDAGSDIENST DIEREN ARTSEN. Van Zaterdagmiddag tot Maandagmor gen zal de practyk van de dierenartsen jn West Zuid-Beveland worden waarge nomen door A. A. Elzerman, Goes, telef. K. 1100233; en M. Gaakeer, Ovezande, telef. K. 1195—283. AAGTEKERKE. Overleden raadslid herdacht. Dinsdagavond kwam de raad bijeen. Na de opening herdacht de voorzitter het plotseling overleden raadslid, de heer W. de Visser, die gedurende 22 jaBr raadslid is geweest, waarvan 10 jaar wethouder. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat hij voor de tyd dat de vacature van burgemeester niet vervuld zal xijn met ingang van 1 Mei j.l. is benoemd tot waarnemend bur gemeester en als zodanig is beëdigd. De geloofsbrief van de. heer S. Ver- hage werd nagezien en in orde bevon den zodat tot toelating werd besloten. De rekening van de Vleeskeuring werd goedgekeurd met een nadelig slot van f 34.26. Een voorstel tot aan koop van grond voor de zuiverings installatie werd aangehouden tot de volgende vergadering. In de politie verordening werd een wijziging aan gebracht Inzake het deponeren van huisvuil op verschillende plaatsen In de gemeente. De ziektekostenregeling militaire tehuizen om subsidie werd goedgekeurd. Een verzoek van de Centrale Kath. militaire tehuizen om subsidie werd voor kennisgeving aangenomen. In de rondvraag verzocht de heer Willemse om meer aandacht te schenken aan het tijdig inhalen van de vlag op de toren bij officiële feestdagen. A.R. en C.H. kiesverenigingen in Bergen op Zoom. Woensdagavond hielden de A.R.- en C.H.U.-kiesvereniging uit Bergen op Zoom een gecombineerde vergadering onder leiding van de heer J. J. Boon voorzitter van de A.R.-kiesvereniging. Het raadslid de heer J. Butijn hield een causerie over de a.s. verkiezingen en de gemeente-politiek. In het eerste gedeelte vestigde hij de aandacht op de betekenis der ko mende verkiezingen. Hg toonde aan dat bij trouw stemmen twee zetels kunnen worden toegewezen aan de ge combineerde Hjst. (Tot heden heeft er één lid zitting in de raad gehad). Verschillende vragen werden naar aanleiding hiervan gesteld en door hem beantwoord. In het tweede deel gaf hij een beeld van het gemeentebeleid. Ds A. G. v. d. Stoel die deze verga dering bijwoonde eindigde met dank gebed. GOES, 16 Mei. Dinsdag 19 Mei a.s. zal de heer G. Houtekamer provinciaal se cretaris van de Ver. Voor Vreemdelin genverkeer in de rubriek „Ons Platte land" om 12.33 over Hilversum II een vraaggesprek houden over het onderwerp „Zeeland nu!" en daarin ondermeer ver tellen hoe Zeeland er op het ogenblik uitziet. KORTGENE, 14 Mei. De Vereniging „De Noord Bevelandse Brug" heeft Woensdag in de „Stadswijnkelder" te Kortgene vergaderd teneinde een nieuwe voorzitter te kiezen in de vacature wij len dr L. G. Gelderman. De heer M. W. Arenthals te Kats werd in zijn plaats benoemd. De wnd voorzitter Burgemees ter A. A. Schuit heeft de overledene herdacht. Hij was een der grootste steun pilaren van de vereniging. Het financi eel beheer werd overgedragen aan de heer P. G. van der Weele te Colijnsplaat. Gesproken werd ondermeer over de aanlegsteigers en de misere, die men daarmee thans ondervindt. Dra M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. heeft voorts gesproken over het „Drie Ellan- denplan" en de economische gevolgen hiervan. GROTE SCHADE AAN FRUIT- BEDRIJVEN IN SCHOUWEN. HAAMSTEDE, 15 Mei. In de vergadering van uo o.afdeling Schouwen van de Veiling der Zuid- Hollandse eilanden te Rotterdam heeft de voorzitter, de beer H. van Toledo, gesproken over de gevolgen van de ramp. Deze vallen echter in het niet bij de slachtoffers, die de r^mp heeft geëist. Hij wekte de niet ge troffen leden op de gedupeerden 10 veel mogelijk te helpen. Daarna wierp de voorzitter een terugblik op 1952, met zijn ongekend hoge opbrengst en zijn zeer lage prij zen, die vaak beneden de kostprijs lagen, zodat er vele moeilijkheden ontstonden voor ber.tuur en d' der veiling. Het is een bezw. de leden zover van de veiling wonen, zodat zij niet in de gelegenheid zijn de veiling regelmatig te bezoeken. De zwarte bessen brachten nog een ho gere prijs op dan verwacht was. Voor 1953 moet de afzet ervan Iets beter worden verwacht. De rekening sloot met een goed slot van f 83.95. De heren I. C. Boot en J. C. de Feiter werden als bestuurslid herkozen. Aan fustwerd in Haamstede en Renesse uitgegeven 241.821 stuks en van de loods vol verzonden 210.173 stuks kis ten en pakken. Het vervoer van het fruit voor het a.s. seizoen zal per vrachtauto moeten geschieden, hoewel dat vrij duur is. In de Westhoek zal een stock komen van 200.000 kisten. Door de ramp heeft 60 pet. van het fruit uit het gebied der veiling onder water gestaan. Ingezonden Mededeling (Adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 2159 GOES, 16 Mei Van 24 Juli tot en met 1 Augustus wordt te Goes in zaal Krijger 'n Zeeuwse Groothandelsbeurs gehouden, welke wordt georganiseerd door de Stichting Vakbeurzencentrale Het doel dezer expositie is de winke liers op de hoogte te stellen van de nieuwste snufjes op het gebied van gebruiksartikelen, voedingsmiddelen enz. Er zal niet aan particulieren wor den verkocht doch uitsluitend via de middenstand ter plaatse. De expositie zal waarschijnlijk door burgemeester mr W. C. ten Kate worden geopend. jii opgebaggerd te weert. HANSWEERT, 15 Mei. Een baggermo len van de combinatie Verstoep alhier welke bezig is met het uitbaggeren van de vluchthaven te Hansweert, baggerde gisteren een grote acoustische mijn op. Het werk werd terstond stilgelegd. De mijnopruimingsdienst heeft het onding onschadelijk gemaakt. Ingezonden Mededeling (Adv.) Duitse hulp aan rampgebieden. ZIERIKZEE, 15 Mei Op hét Markt plein te Zierikzee zijn vanmorgen na mens de Duitse Bundesregierung twee draglines met lange armen en twee vraohtauto's aan Nederland ten ge schenke aangeboden. De overdracht ge schiedde door dr Massar, regiernngs- dlrektor van het Wirtsohaftsministe- rlum te Bonn, Dr Massar verzocht de Nederlandse regering dit geschenk te willen aan vaarden ten behoeve van de werken op Schouwen en Duiveland. Hij sprak de hoop uit, dat deze hulp de gevoelens van vriendschap tussen het Nederlandse en Duitse volk moge versterken, en een bijdrage zal mogen zijn tot een spoedig herstel van dit zo zwaar getroffen eiland. Het geschenk werd namens de minis ter van Buitenlandse Zaken aanvaard door mej. mr Veth, referendaris bij het departement van Buitenlandse Zaken. Mej. Veth zeide in haar dankwoord on der meer, dat deze vorm van hulp meer doet dan grote woorden en lange rede voeringen. De dienst dijkherstel Schouwen en Dui veland acht deze hulp van Duitse zijde zeer belangrijk, daar zij een goed ver loop van het werk zeer gunstig zal be vorderen. Na overdracht werd in het Haven- park een demonstratie gegeven met de draglines, waarna in „Mondragon" een lunch werd gehouden. Hier hield ir J. F. R. van der Wall een korte tafelrede, waarbij hij ook zijn dank betuigde voor het geschonkene. HET VERKEER TUSSEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN EN BRABANT Douane-faciliteiten blijven tot 30 September geldig TEHNEUZEN, 14 Mei Naar aan leiding van geruchten, dat de van Bel gische zijde na de ramp verleende fa ciliteiten in verband met het zg. hoef- ijzerverkeer via België naar Zeeuwsch- Vlaanderen zouden worden beperkt, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen zich gewend tot de di recteur der douane en accijnzen te Gent (België). Deze berichtte, dat al de faciliteiten, die thans aan het douanekantoor Paal (Kemzeke) en het hulpkantoor de Klinge (dorp) worden verleend voor het hoefijzer verkeer tussen Zeeland en het overige deel van Nederland, zullen blijven gelden tot 30 September 1953. Na het verstrij ken van deze termijn zal de zaak op nieuw worden bezien. Demonstratie met brandblus- apparaten te Middelburg. Onder leiding van de heer L. Cor- nelisse werd te Middelburg een jaar vergadering gehouden van de assu- rantiev: „Helpt Elkander", evestigd te Serooskerke. Het aftredende bestuurslid, de heer P. Crucq en de commissarissen, de he ren H. J. Allaart, J. Bosselaar, J. Pop- pe Cz. en J. de Visser werden herko zen. Enkele wijzigingen in het huish. regl. werden aangebracht. Uit de re kening bleek, dat met een brandschade van ruim f 5.900.en een premie van 50 ct. per f 1000.verz. kapitaal, nog een winst kon worden geboekt van bijna f 3.400. Uit het jaarverslag bleek, dat ulti mo December de vereniging 2235 le den telde met een verz. kapitaal van 31.962.909.—. Na afloop der vergadering werd in de Nadorst een demonstratie gehou den met Minimax-brandbiusapparaten. Eerst werd te zien gegeven het ver schil van blussen bij een gewone brand, tussen een Vlaminax en een type B, waarbij de type B domineerde. Ver volgens werd het resultaat getoond tussen een koolzuursneeuw- en een Tetra-apparaat bij een benzinebrand. Resultaat het eerste doeltreffend bij stil weer en in besloten ruimte, het tweede ook bij sterke wind en niet buiten gevaar in besloten ruimte. Dijkherstel op Noord-Beveland vordert. Aan het definitief herstel van de dijken aan de Noord-Westzijde van Noord-Beveland is thans begonnen. Voor de dijken aan de Anna-, Friso-, Onrust- en Vlietepolder haalt men de benodigde klei van de schorren der Soelekerkepolder. Een groot aantal vrachtauto's is ingeschakeld. Kruiningen thans verboden gebied. KRUININGEN. 16 Mei .Tot op heden was het voor iedereen geoorloofd het overstroomde gebied der gemeente Krui ningen te bezoeken. Met ingang van van daag is dit thans op last van de bur gemeester verboden. Het verbod geldt niet voor de inwoners van Kruiningen. Voor bijzondere gevallen kunnen vergun ningen worden aangevraagd bij de bur gemeester. Opspuiten van ringdijk bij Sirjansland begonnen, BRUINISSE, 14 Mei Een zand zuiger van de firma Zanen Verstoep N.V. te Den Haag is vandaag begon nen met het opspuiten van een ring dijk rond het gat in de dijk bij Sir jansland en de polder Oosterland. Men hoopt bij gunstig weer voor Pinkste ren zover daarmee gevorderd te zijn, dat het gat dan provisorisch zal zijn afgesloten. De 80 meter lange bak „Lekstroom 38 van de aannemers maatschappij Van Haaften, met be hulp waarvan men ook het gat in de Oude Dijk heeft gedicht, zal nu wor den gebruikt bij het dichten van de gaten in de Rampaartsedijk. Men heeft de gaten in de bak voorlopig ge dicht. Profiterend van het vele water, dat tengevolge van het springtij weer in de polder Oosterland staat, zal men de bak in de komende nacht of mor gen naar de Rampaartsedijk varen. I-"*ezonden Mededeling (Adv.) rVÏL*" UITZONDERLIJKE MILDHEID VOORKOMT EIK IRRITEREND EFFECT. BRUINISSE, 15 Mei. Na een taaie strijd, die meer dan een week lang dag en nacht heeft geduurd, is het vanmorgen vroeg gelukt een mooie overwinning op het opdrin gende water te behalen. Twee gaten in de Rampaartsedijk kwamen dicht, het grote gat, waar in normale tijden de tram doorheen reed en een klei ner gat nabij Vianen. Overdag werd hieraan door mensen uit Brabant en s nachts door inwoners van Ooster land gewerkt. De dichting is geschied met beton nen bakken, verzwaard met stenen en met bietennetten, gevuld met zandzakken. Het grote gat werd ge dicht onder leiding van de Grontmy. Mevrouw M. Visser-v. d. Zee benoemd. GOES, 15 Mei. Door het bestuur der Herv. Schoolvereniging „Het Mosterd zaad", is de tijdelijke leerkracht mevr. M. Visser-V. d. Zee, thans benoemd als onderwijzeres aan een der Herv. scholen, alhier. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL GOES, 16 Mei. Vamnidda* zal Rillandia ook weer in het veli treden. De Rillanders hebben heel lang stil gelegen en zullen dit wel aan hun spel kunnen merken. De eerste wedstrijd, die ze na de watersnood gaan spelen is tegen Colijnsplaat. Het zal de Colpl. Boys wel gelukken beide punten in Noord-Beveland te houden. Krab- bendijke krijgt Kapelle op bezoek. Het is niet zo moeilijk voor deze wedstrijd een voorspelling te ma ken, al zijn de Kapellenaars Don derdag tegen Nieuwdorp zo uit hun slof geschoten. De overige wedstrijden in de Za terdagmiddagcompetitie zijn: 2e Klasse B: V.C.K. IIISeroos kerke II; Nieuwland IOostkapelle I; Wolfaartsdijk IIVeere n; Middel burg VI—E.M.M. IV; V.S.C. I—Meeu wen L 2e Klasse Cs Kloetinge II—Krab- bendijke II; Kapelle H—Rillandia U. Goese Damclub 30 jaar. GOES, 16 Mei. In een besloten vergadering vierde d» Goese Dam club „G.D.C." Woensd-j haar 30-jarig bestaan. De voorzitter, de heer F. P. den Hertog, memoreerde in zijn ope ningswoord dit zesde lustrum en hul digde daarna de heer S. Anderson, die voor de zesde maal kampioen van Zeeland wist te worden en hij sprak de hoop uit, dat de heer Anderson ook in de strijd om het Nederlands kam pioenschap een goed resultaat zou we ten te behalen. De oud-kampioenen, de heren R. Rijkse en J. Sinke werden tenslotte gecomplimenteerd met het bezetten van de tweede en vierde plaats in de zware strijd om de hoog ste Zeeuwse damtitel. Wat later op de avond, die gevuld werd met gongwedstrijden, een simul- taan-seance, een maaltijd, enz., sprak het bestuurslid de heer H. van Ben- them, namens het verdere bestuur en de leden woorden van lof tot de voor zitter, de heer Den Hertog, voor de wijze waarop hij gedurende bijna het gehele bestaan der G.D.C. haar be stuurd en ook als succesvol dammer gediend had. Hij noemde de heer Den Hertog de ziel der G.D.C. en uitte de hoop, dat hij als voorzitter en als één der beste hoofdklassespelers, zijn krachten nog vele jaren aan de CKD.C. zou willen wijden. Stadhuis weer te bezichtigen. Met ingang van vandaag wordt het Gothische gedeelte van het- Stadhuis weer voor bezichtiging opengesteld op Zaterdag van 24 en Donderdags van 1012.30 en 1.304 uur. Geslaagd. Aan het gasthuis te Goes zijn ge slaagd voor het diploma Ziekenverple ging A. de zusters M. v. d. Maas en en C. S. Schoonaard. Gepensionneerden bijeen. Woensdagmiddag is in het C.J.M.V.- gebouw de jaarvergadering gehouden van de Afd. Walcheren van de Alg. Ned. Bond van Gepensionneerden. De voorzitter, de heer F. C. Wijs- velt verwelkomde de aanwezigen in het bijzonder het hoofdbestuurslid, de heer G. de Noo, waarna staande enige ogenblikken stilte in acht werden ge nomen voor hen, die in het afgelopen jaar de Bond zgn ontvallen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Butler, bleek, dat de afde ling nu ruim 500 leden telt. De pen ningmeester de heer J. G. Wollenberg, kon een batig saldo vermelden. Door bedanken van de penningmeester werd hem door de voorzitter hartelijk dank gebracht voor het vele werk dat hij in het belang van de bond had ver richt waarna hij hem een electrische klok overhandigde. De heer de Noo bracht namens het hoofdbestuur de dank over. Onder applaus werd de heer Wollenberg tot ere-lid benoemd. De heren L. C. H. v. d. Heijde en J. J. Daansen werden bij acclamatie in het bestuur herkozen. In de plaats van de penningmeester werd gekozen de heer J. A. Dubois. Tot afgevaardig den naar de Alg. vergadering van de Bond op 17 Juni te Utrecht werden de voorzitter en de secretaris aangewe zen. Nadat de voorzitter had meegedeeld dat binnenkort in Vlissingen een pro- paganda-actie zal worden gehouden om de ruim 150 gepensionneerden die nog niet bij de bond zijn aangesloten tot lid te maken sloot hij onder dank voor de goede opkomst de vergadering. Hoog Amerikaans bezoek. Gistermorgen is de Amerikaanse tor- pedojagerdevisie No 162 bestaande uit de U.S.S. „Zellars" en de U.S.S. „Gyatt", voor een niet-officeel bezoek in de haven van Vlissingen aangekomen. De divisie-Commandant is kapitein ter zee H.H. Anderson U.S.N. De bemanning van elke torpedojager bestaat uit 20 officieren en 250 manschap pen. Zij zullen tot 21 Met in Vlissingen blijven. Diefstal. Dinsdag werd in Terneuzen aange houden de te Sluiskil wonende land arbeider H. S., verdacht van plegen van diefstal An nadele van de te Ter- euzen woonachtige broer T. J. S. Nadat door H. S. een volledige be kentenis was afgelegd, waaruit diefstal in successie bleek, is deze in afwach ting van zijn berechting in vrijheid gesteld. Benoeming raadslid. Tot opvolger op de lijst van de S.G.P. in de vacature wij len de heer W. de Visser is benoemd tot raadslid de heer S. Verhage. Geslaagd. De heer L. van Belzen Lzn., vroeger te Arnemuiden, thans te Vlissin gen, behaalde na afgelegd examen het diploma M.M. Hij is zeevarende bij de Koopvaardij als leerling-machinist en is thans bevorderd tot machinist. Bestuur Jonge Kerk. In de dezer dagen gehouden bijeenkomst van de Jonge Kerk, is een volledig bestuur gekozen, dat als volgt is samengesteld: Ds L. Schellevis, voorzitter; M. J. v: d. Weyde, secretaris; C. Kloosterman, penningmees ter; terwijl de dames J. v. d. Vrie en L. Boei leden zijn. Begrafenis E. Kant. Onder grote belang stelling vond op de algemene begraaf plaats de begrafenis plaats van de heer E. Kant, welke door een auto-ongeval om het leven kwam. Aan het graf werd allereerst het woord gevoerd door Ds A. Gruppen te Biezelinge, namens de bond van Oud-Strijders, aangezien de heer Kant in Atjeh heeft gevochten en drager was van de Militaire Willemsorde. Ver der sprak de Ned. Herv. Predikant Ds Schellevis, terwijl de oudste zoon dankte voor de bewezen eer. Bij de begrafenis waren ook vertegenwoordigers van de land- en zeemacht. Nieuwe gemeentewerkman. In de va cature ontstaan door het vertrek van de heer J. Kosten als gemeentewerkman, is door B. en W. benoemd in vaste dienst, de heer P. de Jager, alhier. Polders schrijven geschiedenis. De bur gemeester heeft verschillende polderbe sturen uitgenodigd om een rapport samen te stellen van de gebeurtenissen sinds 31 Januari j.l. Ook de gemeentebestuur ders zullen in een rapport bun bevin dingen sinds die datum aan de burge meester kenbaar moeten maken. Op deze wijze zal een geschiedsbeschrijving kun nen plaats vinden van de watersnood en de gevolgen daarvan voor het dorp en omgeving. N.C.V.B. Dezer dagen hield de#J.C.V.B. haar jaarvergadering. Na opening door de presidente mevr. de Pagter werden de jaarverslagen uitgebractt, waaruit bleek dat men kan terugzien op een goed ver enigingsjaar. Ds de Boer van Waarde be handelde het onderwerp „Saddhoe Soeu- dar Singh". Bijeenkomst huisvrouwen. Woensdag avond werd een bijeenkomst gehouden van huisvrouwen, uitgaande van de Stichting voor de Landbouw en de ge zamenlijke Plattelandsvrouwenbonden. Na een inleiding over het aanschaffen van doelmatig huisraad, werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen over de schade, door de watersnood toe gebracht aan woningen, huisraad en tex- tieL Tot slot werden «r lichtbeelden ver toond over goede meubelen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ernst, A. Klein Kranen burg te Kootwijkerbroek; te Nieuw- leusen, toez., H. C. Kranendonk to Woudsend; te Tjamsweer, toez., P. H. de Pree, vic. te Vreeland; te Grijpj- kerk, J. Strikwerda, cand. te Brits- werd. Aangenomen naar Benschop, A. v. d. End te Werkhoven, die bedankte voor Lienden; naar Zweeloo, D. A. Werner, cand. te Rotterdam. Bedankt voor IJsselmuiden, toez., J. de Lange te Nunspeet. Gerei. Kerken. Beroepen te Woldendorp, H. Dijk stra, cand. te Engwierum; te Hornster- zwaag, A. Langeler te Pesse. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Sneek, D. H. Biesma to Hoogeveen en P. op den Velde te Mur- merwoude. Bedankt voor Papendrecht, K. G. van Smeden te Utrecht-N. Doopsgez. Broederschap. Beroepen te Wi:nschoten, J. H. Ra- wie te Zeist, die dit beroep ook aan nam. Gereformeerden in Hoogerheide in R.K. school ter kerke. De laatste weken werd vanwege d« Gereformeerde Kerk uit Bergen op Zoom voor de te Hoogerheide en om geving wonende gemeenteleden om 2.30 uur 's Zondagsmiddags een kerk dienst gehouden in de woning van een gemeentelid. Thans is toestemming verkregen om iedere Zondagmiddag om 2.30 uur met ingang van 17 Mei a.s. tot Augustus a.s. voor dat doel gebruik te maken van een lokaliteit yan de R.K. Land bouwschool te Hoogerheide. GOES, 15 Mei. Bloemkool 9-77Kropsla 5-13; Aardbeien 7.50-9.50, per 100 stuks. Rabarber 9-15; Spinazie 14-27; Aardap pelen 9-12; Sjalotten 74.-, per 100 kg. Radijs 4-13; Ramenas 8-9; Wortelen 84-85, per 100 bos. KAPELLE, 15 Mei. Kropsla 5-fl; Bloem kool 31-48; Selderij 3(4-8; Ramenas 9(4; Radijs 6-8; Aardbeien 3-5% p. st.; Rabar ber- p. kg.; Spinazie 25-26; Tomaten- plar 3(4 p. st. VISMIJN. VEERE, 15 Mei. 3154 kg export garnalen 60; i08 kg handelsgarnalen 41—43; 180 kg schar 16; 125 kg bot 16; 45 kg tong 21—145; 16 kg vis 16; 313 kg rog 4462. Op het Vliegveld Deurne bij Antwer pen is Donderdag een gedenkteken ter nagedachtenis van Jan Olieslagers, de Belgische luchtvaartpionier, onthuld. Ingez--n Mededeling (Adv WONING-INRICHTING Zuivelstraat 15- Bergen op Zoom Telefoon 765 Waar xijn GROTE VAART. AAGTEKERK 13 v. Melbourne/Aden. ABBEDIJK 14 v. R'dam te New York. AKKRUMDIJK 14 te Fremantle. ALAMAK 14 v. Genua/Valencis. ALBLASSERDIJK 14 v. Houston ,e Gal veston. ALGENIB 14 te Rio de Janeiro. ALMKERK 14 te Aden. AMOR 14 n.m. v. Piraeus/Alexandrlö. AMPENAN 15 te Port Said. AMSTELPARK p. 14 Scillys. AMSTELVEEN 14 n.m. v. Aden/Suez. ARENDSKERK 14 v. Suez/Aden. ARKELDIJK p. 14 Landsend/Antwerpen. ARNEDIJK 13 n.m. New York/R'dam. via Antwerpen. AVERDIJK 14 te New Orleans. BENGKALIS 14 te Colombo. BENNEKOM 13 n.m. te Port of Spain. BOSCHFONTEIN Amsterdam/O. Afrika p. 14 Quessant/Marseille. CELEBES 13 v. Alexandrië/Port Said. COTTICA 14 te Paramaribo. DONGEDIJK 13 n.m. te Hamburg. EOS 15 te SaVona. FARMSUM p. 14 Midway eil. n. Balik Papan. GAROET 14 V. Djeddah/Aden. GOOILAND 14 n.m. v. Vlttoria /Hheos. GORDIAS 14 te Bremen. GROOTE KERK 14 te Mombasa. HAARLEM 14 te Cartagena. HOOGKERK 13 v. Colombo/Aden. JAPARA 14 te Tripoi. KOTA GEDE 14 te Bahrein. LEMSTERKERK 14 te Genua. LEOPOLDSKERK 14 v. Marseille te Gen. LEUVEKERK 14 v. Madras/Bombay. LINDEKERK 14 v. Mus Cat te Dubai. LOOSDRECHT 14 v. Karachi/Aden. MAASHAVEN 15 n.m. v. Liverpool te Montreal verw. MELISKERK 14 te Kobe. MUIDERKERK 13 v. R'dam n. Hamburg. MATARAM 15 te Tj. Prtok. NIEUW AMSTERDAM 14 v. Ville France /Palma Majorca. ORANJEFONTEIN 13 v. Teneriffe/Kpst. ORANJESTAD 14 v. Dover/Madeira. RIDDERKERK p. 14 Aden/Port Said. ROEBIAH 14 rede Singapore. RIJNLAND 13 v. Montevideo/Santos. S ALL AND 14 te St Vinecent Kvb. SCHIEDIJK 14 te Singapore. SIBAJAK 13 n.m. v. Curacao/Cristobal. SINGKEP pass. 13 op 14 de Azoren. SLOTERDIJK p. 14 Scilly's/Antwerpen. Verkeersexamen. De leerlingen van de Chr. school hebben bij het gehouden ver- keers-examen opnieuw en voor de derde maal beslag gelegd op de wisselbeker, die voor de school met de beste prestaties beschikbaar is. Brandje. Doordat enkele kinderen met lucifers speelden, ontstond Woensdag brand in een stroklamp van de heer'Adr. van de Reest in de Tienhoven. De be woners waren niet thuis, doch omwo nenden slaagden er in tijdig het vuur te blussen. ST. maartensdijk 65 jaar getrouwd. Het echtpaar A. Heg- boer-De Viet wonende Achterbosch B 34, hoopt morgen de dag te herdenken waarop zij 65 jaar geleden in het huwelijk traden. De bruidegom is ruim 93 jaar en zijn echtgenote ruim 86 jaar. Het feest wordt Maandag gevierd.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2