BONDSRAAD NEEMT VERDRAGEN MET HET WESTEN AAN De klap voor het klein Europa zal 10 Juni in Den Haag vallen Prinses met rederszoon in de echt verbonden In Juli zal de haven van Zierikzee weer veilig zijn Afgevaardigde van Wuerttemberg stemde tegen de wil van de regering in Voorstellen der Geallieerden verworpen Politieke integratie is op de goede weg Incident bij Suez EEUWFEEST VAN DE C. J. M.V. Kapitein vlieger benoemd tot burgemeester van Heinkenszand Ir Geers vertelde over de werkzaamheden op Schouwen-Duiveland PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND VERRASSENDE BESLISSING IE BONN Schrijfster Wilma gehuldigd» k SNIPPER J NIEUWS Bisschop Gerggrav: ,.U staat hier alleen als kinderen Gods" Zuivering in Oost- duitse S» E» D» Zuigelingen moesten anti-kerkelijke toespraken aanhoren» De Navo-luchtmacht- dag te Soesterberg» Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, b\j geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2478 Abonnementsprijs j 0.44 per week, f 1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 16 MEI 1953 Hooldredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers- Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; 3. Hommes, Nleuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Maandag: Zon op 4.42 u., onder 20.31 u. Maan op 9.14 u., onder 0.53 u. Hoogwater Maandag 20 Mei Vlissingen: 5.22 u. 1.82 m., 17.40 u. 1.60 m. Terneuzen: 5.52 u. 2.00 m., 18.11 u. 1.79 m. Wenveldihge: 7.02 u. 1.57 m„ 19.24 u. 1.32 m. Zierikzee: 6.46 u. 1.33 m., 19.02 u. 1.10 m. BONN, 15 Mei. Vijf van de negen landelijke regeringen der Bondsrepubliek hebben het tot dusver door hen geëiste vetorecht over de Europese verdragen opgegeven en het daardoor mogelijk gemaakt, dat de verdragen de Bondsraad gepasseerd zijn. De Bondsraad (Eer ste Kamer) besloot vanavond na een korte zitting zijn toestemming te geven aan twee financiële en belasting-technische onderdelen der ver dragen, die ook naar de mening der regering onder het veto van de Raad vallen. Hij verklaarde voorts geen bezwaren te hebben tegen de hoofdverdragen. Voor stemden de landen Noordrijn- Westfalen, Rijnland-Pfalz, Beieren, Sleeswijk-Holstein en Württemberg- Baden. Tegen stemden de landen Hes sen, Hamburg, Bremen en Nedersak- sen, waar de socialisten domineren. Het besluit is mogelijk geworden doordat de minister-president van Wnrttemberg-Baden tegen de wil van de socialistische meerderheid van zijn regering voor stemde. De socialistische ministers in Stuttgart hebben dan ook aangekondigd, dat zij de regering zul len verlaten. De afgevaardigden van de socialis tische regeringen hebben tijdens de korte zitting een laatste krachtig pro test tegen deze gang van zaken laten horen en er de nadruk op gelegd, dat de Bondsraad hiermede het standpunt heeft verloochend, dat hij tot nog toe eenstemmig heeft ingenomen, name lijk dat de verdragen niet zonder de NOG 24.500 PERSONEN GEËVACUEERD. DEN HAAG, 15 Mei. In de loop van April 1953 is het aantal uit het rampgebied geëvacueerde personen verminderd van 37.500 tot 24.500, d. w. z. dat in die maand 13.000 evacué's naar hun woonplaats konden terugke ren. Dit blijkt uit een opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die is gebaseerd op gegevens van de ge meentebesturen. Er waren op 1 Mei nog 93 (op 1 April: 99) gemeenten, waarvan een deel der bevolking elders verblijf hield. Hieronder waren 16 (23) gemeenten, waarvan meer dan 50 pet. en hieron der weer 9 (12) gemeenten, waarvan meer dan 90 pet. der bevolking ge ëvacueerd was. Laastbedoelde gemeenten zijn gele gen op de Zeeuwse eilanden (8 op schouwen-Duiveland, 1 op Zuid-Beve land). De op 1 Mei 1953 nog geëvacueerde personen waren over 580 gemeenten verspreid. Op 1 April j.l. was dit aan tal nog 658. tekent nog niet, dat de lijdensweg van bekrachtiging van de verdragen is af gelegd. Indien het constitutionele Hof beslist, dat de verdragen in strijd zijn met de Grondwet, zal grondwetswijzi ging nodig zijn. De regeringscoalitie beschikt echter niet over de hiervoor vereiste meerderheid van tweederde in het parlement. Een uitspraak van het Hof wordt niet voor begin Augustus verwacht. CRITIEK VAN NEHROE OP V.N.-VOORSTELLEN. NEW DELHI, 15 Mei Premier Nehroe van India heeft in een rede in het parlement critiek geleverd op de jongste V.N. voorstellen te Pan- moendjon, die volgens hem aanzien lijk afwijken van de indertijd door de Ver. Naties aanvaardde Koreaanse resolutie. Nehroe juichte het bewijs van een nieuwe houding van de Sow jet-Unie en China toe. De koude oorlog was volgens hem wat gematigd. Nehroe betuigde zijn instemming met Churchill's voorstel voor een conferentie tussen de grote mogend heden op hoog niveau. Volgens hem was president Eisen hower niet tegen dit voorstel, doch achtte deze de tijd voor een dergelijke conferentie nog niet rijp. De Koreaanse resolutie van de Ver. Naties en de Chinese voorstellen vorm den een betere basis voor een regeling van de kwestie dan de jongste tegen voorstellen van de verbondenen. uitdrukkelijke toestemming der lan den van kracht zouden kunnen wor den. Merkwaardig genoeg werd het voorstel om de verdragen als aan genomen te beschouwen namens de buitenlandse commissie van de raad ingediend door de christelijke Beier se minister-president Ehard, die tot dusverre de meest hardnekkige voor stander is geweest van het absolute vetorecht van de Bondsraad over de verdragen. De vertegenwoordigers van West- Berlijn in de Bondsraad hebben voor de verdragen gestemd, doch zij heb ben slechts een adviserende stern. De sociaal-democratische partij heeft doen weten, dat zij nog een klacht bij het constitutionele Gerechtshof zal in dienen, opdat de rechters niet voor het najaar tot een uitspraak kunnen ko men. De klacht betreft de gevolgde procedure van de Bondsraad, toen de verdragen werden goedgekeurd. Aanvankelijk had men gemeend, dat het gerechtshof midden Augustus tot 'een uitspraak zou kunen komen. De beslissing van de Bondsraad be- BEEKBERGEN, 15 Mei Een gro te schare uit alle kringen, vrienden en bewonderaars van de schrijfster Wilma (mej. Vermaat), heeft haar in Hotel de Vrijenberg te Loenen gehuldigd ter gelegenheid van haar tachtigste ver jaardag. Namens het huldigingscomité werd het woord gevoerd door prof. dr K. Heeroma uit Groningen, die de vooral in christelijke kringen gevierde schijfster roemde om haar groot ta lent, waarvan zij de vruchten rijkelijk aan anderen heeft medegedeeld. Spr. zei, dat de schrijfster bij ons volk ge liefd is geworden door de eenvoud van haar woorden, maar meer nog door de warme mensenliefde, welke overal uit haar romans en novellen spreekt. Als stoffelijk blijk van hulde bood prof. Heeroma de vrouwelijke auteur een fraai gebonden uitgave aan van haar laatst verschenen boek „Het heilig wonder van mijn leven". De schrijfster ontving ook een gelukste legram van Prinses Wilhelmina. De G4-jarige concierge Gas Tew uit Chicago heeft 70.000 dollar schadevergoe ding ontvangen van een ziekenhuis, waar een chirurg „bij vergissing" zijn rechter- in plaats van zijn linkerbeen had geam puteerd. De ongelukkige concierge had daarop in een ander ziekenhuis zijn lin kerbeen laten amputeren. Onderhandelingen te Panmoendjon PANMOENDJON, 14 Mei - De communisten hebben vanmorgen de jongste Geallieerde tegenvoorstel len, die Woensdag waren inge diend absoluut onaanvaardbaar ge noemd en verworpen. Generaal Nam D, leider van de com munistische delegatie, deelde dit aan generaal Harrison mede. De tegenvoor stellen neigden, aldus Nam II, naar on derwerping van de basis voor onderhan delingen. Hét Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken is teleurgesteld omdat de communisten de tegenvoor stellen hebben verworpen. Een woordvoerder van de nationa- listisch-Chinese regering heeft van daag te Taipeh verklaard, dat de na tionalistische regering een aantal pun ten in de geallieerde tegenvoorstellen heeft aangetroffen, waartegen zij be zwaar heeft. De bezwaren zijn, aldus de woord voerder, door de Chinese minister van Buitenlandse Zaken, Jeh, in een nota ter kennis gebracht van de Ameri kaanse ambassadeur te Taipeh, Ran kin. MINISTER BEYEN IS NIET PESSIMISTISCH. DEN HAAG, 15 Mei. In de conferentie der ministers van Buitenlandse Zaken van Klein Europa, die te Parijs hebben gesproken over de vorming van een federaal Europa, werd besloten op 10 Juni in Den Haag een nieuwe ministersconferentie te houden. Dan zal, zoals minister Beyen het uitdrukte, „de klap vallen". Zij zullen het rapport bezien, dat de plaatsvervangers der ministers en de deskundigen op 12 Juni en de daarop volgende weken in Rome zullen opstellen. Daaraan gaat op 12 Juni te Rome een conferentie der ministers vooraf, ter bestudering van het voorstel voor een Europese politieke gemeenschap, onder voorzitterschap van de Gasperi. Minister Beyen deelde tijdens een persconferentie te Den Haag mee, dat Het Nationale Rampenfonds, DEN HAAG, 15 Mei. Tot heden middag is bij het Nationale Rampen fonds sinds Woensdag binnengekomen bedrag van honderdduizend gul den. Het totaalbedrag is nu tot f 111.7 millioen. gestegen CHURCHILL EN ADENAUER WAREN HET EENS, BONN, 15 Mei. Dr Adenauer heeft in een interview voor de West-Duitse radio verklaard, dat hij zeer bevredigd is over het resultaat van zijn bespre kingen met Churchill. De Kanselier zei, dat hij in Churchill een betrouw baar partner had gevonden. De beide staatslieden waren het volgens hem over de hoofdlijnen der Europese poli tiek volledig eens geweest en de kan selier zei getroffen te zijn door de toe nemende belangstelling van Engeland voor de vereniging van Europa. Dr Adenauer heeft de overtuiging uitge sproken, dat nog in de herfst van dit jaar het E.D.G.-verdrag in alle zes lan den die het hebben ondertekend, zal worden geratificeerd. men geheel is afgegaan van de oor spronkelijke gedachte alles sectorsge- wijze te doen. Men moet niet tot een herhaling komen als bij de K.S.G. Dus ook niet het vormen van meerdere „hoge autoriteiten". Die opvatting, aldus minister Beyen, heeft het afgelegd, ook bij de regerin gen, die oorspronkelijk naar de oude opvatting neigden. In de komende we ken zal het onderwerp een punt van studie zijn tussen de landen onder ling. Minister Beyen noemde de Europese Defensie Gemeenschap niet noodzake lijk voor de vorming van een politieke CAIRO, 14 Mei Bij Suez heeft zich een incident voorgedaan. Gister avond, aldus wordt van Egyptische zijde verklaard, werd de vastenmaand met kanonschoten door de Egyptische artillerie ingeluid. Hierop openden de Britten het vuur op Kafr Abdo en doorboorden de muren van een aantal lemen huizen. Van Egyptische zijde wordt gezegd, dat de Britten op de hoogte waren gebracht van het voor nemen, om, zoals gewoonlijk, het be gin van de vatenmaand met kanon schoten aan te kondigen. Het Britse departement van oorlog verklaarde vanavond daarentegen, dat Egyptenaren het vuur hebben geopend op het gebouw voor de filtrering van water van het dorp. De Britse bezetting van het gebouw beantwoordde het vuur. 2 i i Prins Bernhard heeft gistermorgen in de Ridderzaal te Den Haag de 46ste jaarvergadering van de Federatie Aeronautique Internationale geopend. In Rotterdam heeft de echtgenote van de burgemeester, mevr. J. J. van WalsumQuispel het monument voor de verwoeste stad van de bekende beeldhouwer Ossip Zadkine onthuld. Burgemeester Schokking van Den Haag heeft op zijn beurt de tentoon stelling „oud nieuws" geopend. Deze expositie is georganiseerd door de Haagse Journalisten Vereniging, die haar 60-jarig bestaan viert. Tenslotte is zeer plechtig het geëlectrificeerde baanvak ArnhemZwolle gisteren in gebruik genomen. Drie vliegtuigen van de Amerikaanse luchtma'cht zijn in de buurt van Mannheim in de lucht in botsing gekomen en neergestort. Minstens vier personen vonden de dood. Vier bemanningsleden redden met een valscherm hun leven. gemeenschap. Zou men daarop moe ten wachten dan zou er bijvoorbeeld het bezwaar zijn, dat de Scandinaviërs niet kunnen toetreden. Voor een coördinatie van de buiten landse politiek in het Westen, is alles te zeggen. In het ontwerpverdrag mag er echter geen oplegging van de wil zijn door een meerderheid. Dat is iets wat Nederland zeker niet wil. Een politieke integratie omvat iede re vorming, die beleidsbevoegdheden overdraagt aan een politiek orgaan. In de K.S.G. en in de E.D.G. heeft men reeds een zekere politieke integratie. Toert Donderdagmiddag H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard aan de Houtrusthallen arriveerden waar zij het eeuwfeest van de C.J.M.V. bij woonden, werd H.M. de Koningin door een lid van de C.J.M.V. (in uniform) een bouquet bloemen aangeboden. ONTROERENDE PLECHTIGHEID TE ASKER. OSLO, 15 Mei. In de kerk van het Noorse plaatsje Asker is vandaag in tegenwoordigheid van twee koningen, een koningin, prinsen en prinsessen, het huwelijk gesloten van Prinses Ragnhild van Noorwegen met de Noorse rederszoon Erving Sven Lorentzen. Precies op het vastgestelde uur, vijf uur 's middags plaatselijke tijd, kwamen bruid en bruidegom bij de kerk aan. Prinses Ragnhild was zicht baar onder de indruk: haar lippen trilden en zij moest veel moeite doen om geen tranen in haar ogen te krijgen. Toen zij aan de arm van haar vader, kroonprins Olaf, de kerk binnentrad, glimlachte zij. De Prinses was gekleed in een ivoorkleurige satijnen japon met parels. Haar bruidsbouquet bestond uit witte orchideeën en lelietjes der-dalen. Nadat alle gasten hadden plaats ge nomen zong het mannenkoor van As ker „De Heer is mijn herder". De Lutherse bisschop Berggrav noodde vervolgens bruid en bruide gom uit zich naar het altaar te bege ven. De bisschop zeide tot het paar: „U staat hier niet als een Prinses van ko ninklijke bloede en een gewoon staats burger, maar U staat hier eenvoudig als twee kinderen Gods die bidden om zijn zegen voor hun geluk." Lorentzen stond, hoorde kaarsrecht de toespraak van de bisschop aan. Prinses Ragnhil had haar ogen neer geslagen. Op de vraag van de bisschop aan Lorentzen of hij Prinses Regnhild tot zijn wettelijke vrouw wenste te ne men, antwoordde de bruidegom duide lijk „ja". Toen de bisschop vervolgens vroeg of Prinses Ragnhild Lorentzen tot wettelijk echtgenoot wenste te ne men, antwoordde zij bijna onhoor baar „ja". Op de vraag van de bisschop aan de Prinses, namelijk of zij met haar bruidegom wil leven volgens het Woord Gods, hem zal liefhebben en eren en hem trouw zal blijven in goede en kwade tijden, totdat de dood hen zal scheiden, hief zij het hoofd op en zei duidelijk „ja". De bisschop verzocht hun elkander de hand te geven en hij verklaarde hen man en vrouw. Daarna knielden zij voor de bis schop voor de zegen. Toen de jonggehuwden zich van het altaar verwijderden glimlachte de bruid, nu Prinses Ragnhild mevrouw Lorentzen. BERLIJN, 15 Mei De Oostdul.se socialistische eenheidspartij, S.E.D. beeft besloten het bestuurslid Franz Dahlem en enge andere vooraanstaande leden uit de partij te stoten, aldus heeft het onder Russisch beheer staande ra diostation van Berlijn bekend gemaakt. Dahlem was leider van de Duitse communisten in Frankrijk ten tijde van Hitier. Dahlem werd door 'n partijcongres, dat hem beschuldigde van „politieke laks heid ten aanzien van activiteit van imperialisten agenten", van alle partij functies vervallen verklaard. Hij zal worden opgevolgd door Herman Axen, een in Moskou opgeleide communist, die onlangs critiek leverde op de groep communisten die indertijd naar Frankrijk vluchtte. In een verklaring van het partijcon gres wordt gezegd, dat Dahlems ont slag was gegrond op gegevens, die verleden jaar te Praag bij het proces- Slansky aan het licht waren geko men. Het bestuur van de Stichting Keuken hof heeft besloten haar tentoonstelling te sluiten op Donderdag 21 Mei, dus de Donderdag voor Pinksteren. DEN HAAG, 15 Mei. - Bij Ko ninklijk Besluit van 13 Mei is met ingang van 5 Juni tot burgemeester van Heinkenszand benoemd de heer H. J. J. Derckx te Bergen op Zoom. De benoemde burgemeester van Heinkenszand is geboren 19 Maart 1918 te St. Pierre les Nemours in Frankrijk. De heer Derckx is gehuwd en heeft een kind. Hij is lid van de Rooms Ka tholieke Kerk. De heer Derckx is kapi tein-vlieger en commandant op de vliegbasis Woensdrecht. Ook in sport kringen is de nieuwe burgemeester van Heinkenszand een bekende figuur. -Zo speelde hij meer dan eens mee in het Nederlands nationaal hockeyteam. De militaire carrière van de heer Derckx is zeer vlot verlopen. In 1938 BIJ BURGHSLUIS IS EEN HAVEN AANGELEGD. ZIERIKZEE, 15 Mei. Woensdagmid dag kwam het bestuur van de stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" bijeen in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Tjjdens deze vergadering gaf ir J- B. F. Geers een overzicht van de stand van werkzaamheden op Schouwen- Duiveland. De toestand aan de haven- dijken te Zierikzee is men meester. Een stuk van 500 m. is al in het grote gat „bezonken". Tegen Pinksteren hoopt men de gehele inlaagdijk klaar te hebben. Het „bezonken" stuk, dat bij laag water droog komt, wordt di rect na Pinksteren aangepakt. Dan worden caissons geplaatst van 2x11x7 meter. Men verwacht dat dan in en kele weken tijds de afsluiting voltooid zal zijn. Men beschouwt dit werk als een proef voor de bezinking van het gat in de Schelphoek. De mogelijkheid bestaat dat in de loop van Juli de Westelijke kant van Zierikzee bevei ligd is. Aan de andere havendijk is de toe stand gecompliceerder, maar veel gun stiger door de mindere stroom. Er komt daar een omringdam (kleidam) en een 100 m. bezonken gedeelte. De afsluiting daar zal in 2 a 3 weken klaar komen. In Juli zal de haven weer veilig gesteld zijn. De havendam- men zullen in de oude toestand her steld en verzwaard worden. Van Zierikzee tot aan de Schelp- hoek heeft de dijk aan de binnenkant veel geleden vooral bij Flaauwersin- laag. Èr zal 3 km. nieuwe binnenkant moeten worden gelegd. SCHELPHOEK. Het gat van de Schelphoek is thans 34 m. diep en 350 m. lang. Er wordt een binnenringdijk gelegd van ruim 4 km. lengte. Dit is een gewone grond- dam in 3 stukken en 2 sluitstukken van ieder 1500 m. er tussen. Zodra de bezinking voltooid is met caissons dan is de afsluiting in betrekkelijk korte tijd tot stand te brengen. Het geheel is een 'geweldig werk met een bezin king zoals nog niet in Nederland heeft plaats gevonden. Voor de komende 2 maanden is hiervoor 200.000 ton steen nodig, waarvan de aanvoer al aan de gang is. Het werk aan de haven van Burgh- sluis leverde minder moeilijkheden op. Er is een nieuwe haven aangelegd, waar schepen van 1000 ton in kunnen varen. Het vliegveld „Haamstede" wordt in orde gemaakt. Begonnen is met de aanleg van een startbaan van 600 bij 30 meter, waarop „Dakota's" zouden kunnen landen. De verbindingsweg RenesseScha- rendjjke is zo goed als klaar. Het werk aan de weg ScharendijkeBrouwers haven begint op gang te komen. S1RJAN SLAND. De gaten bij Stevensluis en Sirjans- land laten zich ernstig aanzien. Even wel zijn deze gaten zeer moeilijk te bereiken. Het gat bij Stevensluis is 12 m. diep en zal vermoedelijk ook met caissons worden gedicht. De gaten in de dijk van de „Vier- bannenpolder" in het Zuiden hebben 1/3 van de capaciteit van het Schelp- hoekgat. Getracht wordt een dijk er buiten omheen te leggen, die beide gaten omvat. In de polder „Gouweveer" komen de gaten aan de Oostkant dezer dagen dicht. Het andere gat vermoedelijk in de loop van Juni. In de vergadering klaagde men er nog over, dat er niet overal gewerkt wordt zoals het behoort. Men achtte het regiewerk 'n verderfelijk systeem, dat ook het vrije bedrijf veel moeite veroorzaakt. De enquêtering van de huisraad- schade, zo werd meegedeeld, begint Maandag 18 Mei a.s. te Zierikzee. Wat de bedrijfsschade betreft, zo deelde de heer J. A. Pieterse van het Rampenfonds mee, komt er een wette lijke regeling voor een voorschot aan de bedrijven. Van de „Sabena" is bericht ingeko men inzake de hefschroefvliegtuigver- binding. Zodra de uurregeling defini tief bekend is, zal zij nader bericht geven inzake een bespreking over de opname van Zierikzee in öe helicop- tere-verbinding. Van „Nieuw Walcheren" was een schrijven ontvangen met de medede ling dat op 3 Juni a.s. de Mariniers kapel uit Rotterdam met symphonische bezetting een concert in de Nieuwe Kerk te Middelburg zal geven, waar van de netto-opbrengst voor de stich ting „Nieuw Schouwen-Duiveland" zal zijn. was hij reeds reserve tweede luitenant waarnemer. Tot 1943 heeft burgemees ter Derckx economie in Tilburg gestu deerd. Van November 1944 tot 1946 was hij eerste luitenant bij de R.A.F. In 1946 kwam de heer Derckx bij de L.S.K. In 1946 werd hij reserve-kapi tein vlieger waarnemer instructeur. De heer Derckx is lid van de K.V.P. BERLIJN, 15 Mei Op Hemel vaartsdag hebben functionarissen van de communistische jeugdorganisatie F.D.J. het kindertehuis „Caritas".te Saarow in Oost-Duitsland in beslagge nomen. De leidster van het tehuis en geheel het katholieke verplegende personeel moest het gebouw verlaten. In het tehuis bevinden zich 130 kin deren van twee tot veertien jaar. De zuigelingen uit de inrichting moesten de bekendmaking van de overdracht en de tegen de katholieke zuster gerichte toespraak mede aan horen. In de maatregelen tegen de kerken in Oost-Duitsland zijn reeds vijf grote en verscheidene kleine tehuizen en in richtingen van de Evangelische kerk in beslaggenomen. DEN HAAG, 15 Mei Op de Navo- luchtmachtdag die op Zaterdag 18 Juli a.s. te Soesterberg zal worden gehou den ter gelegenheid van de viering van het veertigjarige bestaan van de Nederlandse luchtmacht, zullen straal jagers uit de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Canada, Frankrijk, België en Nederland deelnemen aan een luchtmacht-parade. Behalve de thans bij de onderscheiden luchtmachten in. gebruik zijnde vliegtuigen, zoals Sa- bres, Vampires, Venoms, Meteors en Thunderjets zullen volgens „Avia", ook enkele Hawker „Hunter Gloster „Javelin" en Dassau'(. „Mystère" straaljagers worden voorgevlogen. Zoals men weet is onlangs meege deeld, dat de Vickers supermachine „SwiiF' straaljager eveneens op de Navo luchtmachtdag aanwezig zal zijn. DE BILT ZEGT Weersverwachting, geldig tot van avond: Warm weer. DE BILT, 15 Mei. Veranderlijke bewolking met enkele buien voorna melijk in de Westelijke helft van het land. Matige tot vrij krachtige Zuid- Westelijke tot Zuidelijke wind. In het Zuid-Oosten over het algemeen iets hogere, elders ongeveer dezelfdetem peraturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1