C.J. M.V. VIERDE EEUWFEEST OP GROOTSE WIJZE Eisenhower wil nog niet samenspraken met Rusland Nederlandse straaljager in Bielefeld in W.-Duitsland neergestort Een tankwagen explodeerde: drie doden Vraag- en antwoordspelletje in de Goese raad Vier kinderen getroffen en naar het ziekenhuis vervoerd PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Ruim 10.000 jongeren in Den Haag bijeen Dr van Itterzon„In de naam van God, Amen en voorwaarts!" Bondspenningmeester geridderd Zeventien gezinnen dakloos Z*"Afrikaanse volksdansers op Soestdijk Reacties op de rede van Churchill Maar Franse buitenlandse commissie vraagt conferentie van de Grote Vier Prawda publiceert de gehele rede Ultgavei Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorgtstr. 90, TeL 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2477 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 et. per woord VRIJDAG 15 MEI 1953 Hoofdredacteurs J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT M/idewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nleuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zaterdag: Zon op 4.45 u., onder 20.28 u. Maan op 6.50 u., onder u. Hoogwater Zaterdag 16 Mei Vlissingen: 3.46 u. 2.09 m., 16.14 u. 1.92 m. Terneuzen: 4.14 u. 2.26 m., 16.47 u. 2.09 in. VVemeldinge: 5.37 u. 1.68 m„ 18.08 u. 1.54 m. Zierikzee: 5.24 u. 1.42 m., 17.52 u. 1.28 m. (Van één onzer redacteuren) 's-GRAVENHAGE, 14 Mei Tienduizend C.J. M.V.-ers hebben vandaag in de Houtrusthallen op waardige en grootse wijze het eeuwfeest van hun Verbond gevierd. Bezielend was de bondsrede, die de voorzitter dr G. P. van Iterzon in de morgen- bijeenkomst hield, groots het spel, dat in de middag uren werd opgevoerd, en waarin een beeld werd ge geven van de afgelopen honderd jaar en de activi teiten van het Verbond. Groot was het enthousiasme, toen H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard de middagbijeenkomst bezochten. Jammer echter, dat toen de grote mars door de stad op het punt van beginnen stond, de regen bij stromen uit de lucht viel. Aan het enthousiasme kon dit echter geen afbreuk doen en zeker niet aan de grote belangstelling van de Hagenaars voor deze demonstratie, die vooraf ging aan een slotbijeen komst op het Plein, aan het einde waarvan dertig tamboers- en pijpercorpsen een massale taptoe gaven, de grootste ooit in ons land gehouden. „In het jaar 1953 demonstreert de Rooms Katholieke kerk. In dit jaar behoort ook het Nederlands Protestantisme het geloof op te brengen, dat niet in een wederzijdse, onvruchtbare critiek het heil ligt voor de jeugd van ons volk, maar dat wij samen hebben te buigen, gehoorzaam en gewillig, voor het machtige Woord van God en voor Jezus Christus, de Heer en de Redder der wereld. Als in het kerkelijk gesprek ons C.J.M.V. positief mag bijdragen, dat wij niet alleen in wereldverband, maar ook in ons vaderland bidden en werken voor de eenheid op kerkelijk en geestelijk gebied onder alle Christenen van nu, zal de toekomst niet gemakkelijk zijn. Maar gemak kelijk of niet, die toekomst moet er komen, de toekomst van onze Here Jezus Christus!" Met deze woorden besloot dr van Itterzon zijn bondsrede, die de kern van de zaak van het Verbond raakte en daarmee aantoonde wat in het verleden en in het heden nog altijd het belangrijkste is in het C.J.M.V. plaats in de loge tegenover het podium en hadden vandaar uit een prachtig zicht over het spel „Een eeuw ging heen, een nieuwe eeuw breekt aan", dat is geschreven door de heer C. P. Klap met muziek van de heer D. Hol. Kees Klap en Dirk Hol hebben met dit spel eer in gelegd. Het was een bewegingsspel in de goede zin van het woord. Declamatie, muziek en zang werden afgewisseld door grote groepen jongeren, die allerlei activiteiten van het Verbond uitbeel den. Het spel werd enkele malen door een warm applaus onderbroken. Nadat het Bondslied was gezongen, verrezen allen van hun zetels en zongen het Koninklijk Paar het Wil helmus toe. Spontaan klonk daarna het „Leve dé Koningin" uit de zaal, waarmee het gehele Verbond gaar ne instemde. Hartelijk toegejuicht verlieten de hoge gasten hierna de Houtrusthallen. In de regen. In de regen marcheerden de duizen den naar het Plein. In de stoet reden een aantal praalwagens mee, waarbij de wagen uit de Mijnstreek en die uit Yerseke (met de oestercultuur) door het publiek regelmatig met applaus werden begroet. Twee minuten waren voor dr van Itterzon genoeg om op het Plein de duizenden een woord van be zinning mee naar huis te geven. „In de naam van God, Amen en Voor waarts", zo besloot de voorzitter deze uitstekend geslaagde eeuwfeestviering. Staande op de trap van het gebouw van de Hoge Raad voerden de geza menlijke pijpercorpsen hierna de tap toe uit. Receptie. Woensdagmorgen was in de Wil- Dr van Itterzon zei, dat men het als een groot voorrecht moet zien, te le ven, te werken en feest te vieren in een land waar de overheid niet alleen de arbeid van het Verbond niet hin dert of tegenwerkt, maar waar zij die arbeid met welgevallen aanziet en het van harte en krachtig steunt. Hij vond het vieren van een eeuwfeest een ge vaarlijk geval en wees er op, dat de echte dankbaarheid dieper ligt. Hij vroeg zich af, wat de mensen, die in 1853 het Verbond hebben gesticht, moet hebben bezield. Zij hebben, al dus de voorzitter, 100 jaar geleden een stuk nood gezien in jeugdland. Thahs zal een vurig gebed onze harten moe ten vervullen, opdat wij met dezelfde geestelijke kracht zullen worden be zield. Allerlei werk. Het gehele Bondswerk passeerde vervolgens de revue. Daarbij werd er de aandacht op gevestigd, dat het Ver bond bij dit eeuwfeest een daad wil stellen. Men zal n.l. overgaan tot de stichting van een school in het Heilige Land, waar momenteel twee volken, Joden en Arabieren elkaar bevechten en waar grote aantallen kinderen te midden van dit alles dreigen te ver kommeren. De ramp passeerde de revue en de bondsvoorzitter somde enkele frapan- te staaltjes van medeleven van afde lingen op, die spontaan voor het ram penfonds hebben gewerkt of getrof fen afdelingen adopteerden. Tenslotte betreurde dr van Itterzon, dat niet meer zoals in 1853, jonge mensen van diverse kerken samen het Verbond vormen, doch dat diverse Protestantse jeugdbonden naast elkaar werken. In een eeuw zjjn wel de methoden ver anderd, maar de grondslag bleef het zelfde, zo besloot de voorzitter. Het Verbond offerde. De dag was begonnen met een drie tal kerkdiensten, waarna de duizen den, voorafgegaan door tamboers- en pijperscorpsen, naar de Houtrusthallen marcheerden. Een groots moment was het toen het Bondsbestuur de hallen, die tot de uiterste hoeken bezet waren, binnentrad en staande het Bondslied werd gezongen. Tal van hoge gasten konden worden begroet, t.w. de Com missaris der Koningin in Zuid-Hol land, mr L. A Kesper, dr Tracy Strong van de Wereldbond en afgevaardigden uit België, Duitsland en Zweden. De Bondspenningmeester, de heer F. van As, die Woensdag was onderscheiden met de ridderorde van Oranje Nassau, werd op hartelijke wijze gehuldigd en kreeg een ovatie in ontvangst te ne men. Toen was het woord en de daad aan de leden en oud-leden. De laatste groep heeft geld bijeengebracht, waar door aan iedere afdeling een gedenk boek kan worden aangeboden. De C. J.M.V.'s bleken f16.674 te hebben in gezameld voor het C.J.M.V.-noodfonds en f 12.986 voor het Rampenfonds. De z.g. eeuwfeestcent van de jongensclubs heeft f7078.24 opgebracht. In de morgenbijeenkomst sprak de praeses der Ned. Herv. Synode, ds Wesseldijk, die zei, dat de Herv. kerk veel aan het C.J.M.V. heeft te danken. Tal van predikanten en ambtsdragers zijn uit de kring van het Verbond voortgekomen, zo zei hij. Hij sprak de wens uit, dat het Verbond dezelfde be zieling zal behouden, die 100 jaar ge leden de stichters heeft aangezet tot hun grote daad. 's Middags sprak dr Strong, die opriep tot standvastigheid en geloof. Laat ons samen voortgaan, de tweede eeuw in, zo zei hij. De wnd. voorzitter van de Ned. Jeugdgemeen schap sprak eveneens gelukwensen uit, waarbij hij zei, dat het Verbond altijd open oog heeft gehad voor de proble men van de hedendaagse jeugd. „Een eeuw ging heen", H. M. de Koningin en Prins Bern hard werden bij hun komst begroet door het dagelijks bestuur van het Verbond, waarbij een tamboer-maitre van het Haagse pijpercorps bloemen aanbood. De Koninklijke gasten namen lemskerk een druk bezochte herden kingsdienst gehouden, waar de ere voorzitter, ds P. Veen, een rede uit sprak, daarbij een terugblik werpend op de voorbije eeuw. De tweede voor zitter, ds H. J. van Heerden, sprak er over: „Voorwaarts" en wees de bonds leden op de taak, die wacht. In het gebouw voor K. en W. recepieerde 's middags het bondsbestuur. De minister van O. K. en W., mr Cals, kwam namens de regering geluk wensen aanbieden en hield daarbij een rede, die grote indruk maakte. De re gering acht het werk van het C.J.M.V. zeer hoog, aldus de minister, die aan <Se felicitatie de wens vastknoopte, dat een nieuw reveil het C.J.M.V. nieuwe bezieling zal geven. Minister Cals kon meedelen, dat de bondspenningmees ter, de heer P. van As, door H. M. de Koningin was benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, daarmee 't werk van he C.J.Mt.V. erend. Groot was de schare afgevaardigden van jeugdbonden, verenigingen en tal van instanties, waarmee het Verbond te maken heeft, die hun gelukwensen kwamen aanbieden Deze bondsdag, de grootste in de geschiedenis van het Verbond, heeft niet nagelaten op de vele duizenden, uit alle hoeken van ons land naar Den Haag gestroomd, een grote In druk te maken. Onder die duizen den waren ook ruim 200 Zeeuwen, niet alleen jongeren maar ook oud gedienden. Er waren er zelfs, dié veertig en zelfs èèn die 50 jaar ge' leden voor het eerst als lid van een C.J.M.V. een bondsdag bezocht. Acht personen zwaar gewond BIELEFELD, 14 Mei. Een Nederlands straalvliegtuig is giste ren tussen elf uur en half twaalf boven de Westduitse Industriestad Bielefeld omlaag gestort. Het toestel ging in vlammen op en kwam neer op een huis, dat instortte. Twee vrouwen en een man, moes ten ernstig gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. Later bleek, dat acht personen zwaar gewond waren. In het ingestorte huis brak brand uit, die naar de belende percelen over sloeg. Duitse en Britse reddingsbriga des bestreden het vuur en brachten de omwonenden in veiligheid. De ser geant-vlieger L. J. Duk uit Badhoeve dorp moet om het leven zijn gekomen. Omtrent de oorzaak van het ongeval, zo weet de luchtmachtvoorlichtings- dienst te melden, is nog niets bekend. Nader wordt gemeld, dat door de weglopende benzine twee huizen van drie verdiepingen in brand zijn gevlo gen. Niet minder dan 17 gezinnen zijn door dit ongeval dakloos geworden. De materiële schade wordt op 200.000 Mark geschat. Een commissie van onderzoek van de Nederlandse luchtmacht is naar Biele feld vertrokken om een nader onder zoek in te stellen. Dinsdagmiddag brachten de Zuid-Afrikaanse volksdansers, die momenteel een tournee maken door ons land, een bezoek aan Paleis Soestdijk, waar zij door H. M. Koningin Juliana werden ontvangen. De volksdansers gaven enige dansdemonstraties en boden Prinses Marijke, die er met Prinses Beatrix bij aanwezig was, twee poppen aan. Een van de leden van het gezelschap bood Prinses Marijke de doos met de poppen aan. Geheel links H. M. Uiterst rechts Prinses Beatrix, naast haar Prinses Marijke. f 111.6 MILLIOEN IN RAMPENFONDS In het Nationaal Rampenfonds was tot gistermiddag in totaal f 111.6 mil- lioen bijeengebracht. Vorige stand was f 111.4 millioen. Op weg van Barranquilla naar Bogo ta Is een vliegtuig neergesttort. De zoon van de president van Columbia, Raphael Gomez Hurtado en twee zijner begeleiders, zijn daarbij omgekomen. Drama te Hoenderlo HOENDERLO, 14 Mei - Te Hoenderlo is gistermiddag om streeks vijf uur door tot nu toe on- kende oorzaak een tankwagen met bitumineuze vloeistof onder hoge druk geëxplodeerd en in brand ge vlogen. Drie personen zijn hierbij om het leven gekomen en zes ge wond. De tankwagen behoorde toe aan de wegenbouwmaatschappij te Uithoorn, die in Hoenderlo bezig was met het teren van de weg. Plotseling explodeer de de wagen; de vloeistof vloog in brand en verspreidde zich over de weg. De chauffeur van de tankwagen, de 40- jarige H. N. Harterink uit Vinkeveen, werd gedood, evenals de 38-jarige sproeier M. Biesheuvel uit Uithoorn, die achter op de wagen stond en door de ontploffing er af werd geslingerd. Beiden waren gehuwd. Harterink had vijf kinderen en Biesheuvel had één kind. Een passerende dame, de 24-jarige ongehuwde serveuse A. Martens uit Utrecht, werd zwaar gewond. Zij is naar het ziekenhuis te Apeldoorn over- TROELSTRA-MONUMENT ONTHULD. DEN HAAG. 13 Mei. Onder zeer grote belangstelling is hedenmiddag in het Westbroekpark alhier het monument ont huld ter erè van de socialistische staats man Pieter Jelle Troelstra. Het monu ment is een ontwerp van prof. Esser. Namens de commissie die in 1947 door de P. v. d. A. in het leven is geroepen sprak oud-minister Ir J. W. Albarda, terwijl oud-minister Vos namens de P. v. d. A. het woord voerde. De heer Vorrink was n.l. verhinderd. Namens de gemeente 's-Gravenhage aanvaardde burgemeester Mr F. M. A. Sehokking het monument met een korte rede. gebracht, den. waar zij later is overle- Vier kinderen, die in de buurt speelden, werden evenals twee ar beiders, gewond en moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Omliggende huizen hebben ernstige schade opgelopen. Ruiten waren gebro ken en pannen van het dak geslagen. WASHINGTON, 14 Mei President Eisenhower heeft vandaag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat er nog geen voldoende bewijs is van Ruslands trouw waardoor een conferentie tussen de lei-' ders van de Westelijke mogendheden en de Sowjet-Unie gerecht vaardigd zou zijn. Eisenhower vermeed het innemen van een positief standpunt hetzij voor, hetzij tegen Churchills voorstel voor een bijeenkomst van de Westelijke mogendheden en de Sowjet-Unie. Hij achtte het echter in het algemeen onverstandig om voor de regeling van internationale ge schillen uitsluitend te vertrouwen op bijeenkomsten van staatshoofden. Waar het tenslotte om gaat was, al dus Eisenhower, wanneer de staats hoofden zouden kunnen bijeenkomen om met enig uitzicht op resultaten bespre kingen te voeren. Eisenhower herinner de aan de vele conferenties in het ver leden tussen de ministers van Buiten landse Zaken van de grote mogendhe den en andere hoge functionarissen. Persoonlijk was hij bereid alles te doen, doch de waardigheid en het zelf respect van de V.S. eisten, dat er een redelijke kans zou moeten zijn, dat vorderingen zouden kunnen worden ge maakt. Het gezonde verstand van de wereld zou zelf kunnen beoordelen of er daden zijn gesteld, die werkelijk een teken zijn van goede wil. Indien een dergelijke daad van goede wil zou wor den gesteld, zou hij, Eisenhower, be reid zijn tot elke poging op welk tijd stip ook. Met betrekking tot de verklaring die Attlee dezer dagen In het Lagerhuis heeft afgelegd, volgens welke sommi gen in de V.S. geen vrede in Korea wil len, zei Eisenhower, nog nooit iemand in de V.S. ontmoet te hebben, die geen vrede wil. Op de vraag, hoe Eisenhower denkt over het voorstel om communistisch China tot de V.N. toe te laten nadat een wapenstilstand in Korea is gete kend, antwoordde president Eisenho wer, dat hij niet geloofde, dat de toe lating van communistisch China na een wapenstilstand zou moeten geschieden. Wat betreft de benoeming van de nieuwe stafchefs (zie pagina 7) zeide Eisenhower, dat dit geen enkele wij ziging betekende in de algemene stra tegie. Toen Eisenhower gevraagd werd, of het juist is uit de benoeming van nieuwe stafchefs onder voorzitterschap van admiraal Radford de conclusie te trekken, dat het zwaartepunt van Euro pa naar Azië is verlegd, zeide de presi dent, dat hij telkens weer verklaard had, niet te voelen voor de tegenstel ling Europa-Azië. Wel bouwenmaar wat GOES, 13 Mei. De gemeenteraad van Goes heeft vandaag in betrekke lijk korte tijd een agenda van 20 punten afgewerkt. Veel nieuws zat er niet in. Liever gezegd, de raadsleden zélf zochten naar nieuws, dat er ove rigens niet bleek te zijn. De heer R. Zuidema vroeg ondermeer belangstel lend, toen het voorstel tot credietverlening voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan aan de orde kwam, wat of B. en W. bedoelden, met de „zeer spoedig te verwachten bouw van utiliteits- en andere gebouwen". Het werd een vraag- en antwoordspelletje, dat door B. en W. werd gewonnen. Ze lieten niets los. Het voorstel werd overigens vlot goedgekeurd, want de bouw stagneren, daar voelen de vroede vaderen niets voor. Dat er gebouwd is (en wordt) in Goes, werd overigens bewezen op de ex cursie, die na de raadsvergadering werd gemaakt en waarin de raadsleden de zuiveringsinstallatie, de nieuwe flat aan de Van Dusseldorpstraat, de nieuwe O. L.-school in Bouwplan Oost en het Me disch Centrum konden bezichtigen. Nu, het moet gezegd, ze gingen voldaan huiswaarts. HET GAS. Over de agenda kunnen we kort zijn. Wethouder van Melle deelde naar aan leiding van enkele vragen mee, dat over de levering van het „lange-afstandsgas" nog niets bekend is. Men streeft ernaar op 1 Augustus hiermee te beginnen maar het zal waarschijnlijk wei later worden. Desgevraagd deelde hij ook mee, dat nog geen contract is getekend. Het Di rectoraat-Generaal voor de Energie voorziening heeft nog enkele eisen ge steld, maar dat zal nog wel in orde komen. DE WINKELSLUITING. De winkelsluitingswet leverde even eens stof tot praten, d.w.z. de verlen ging van het sluitingsuur gevraagd door handelaren in luxe-huishoudelijke arti kelen en speelgoed, die zomers tot 7 u. hun zaken willen openhouden en de bak kers, die het hele jaar tot 7 uur ge opend willen zijn. Op verzoek van de heer De Roo werd met de stemmen van de heren Visscher, de Munck, Ha- verhoek, Vermaire, Bakker en Roose tegen, besloten hun nog een kans te geven tot nader overleg, teneinde met wat meer volwassen argumenten te ko men. Het verzoek, gedaan door de an dere branches werd ingewilligd. RONDVRAAG. In de rondvraag wenste de heer Vroome inlichtingen over de Koepoort. Hij had n.l. geruchten vernomen, dat P.T.T. op het terrein, dat bestemd is als parkeerplaats, tdch nog een post kantoor zal gaan bouwen. B. en W. hadden hierover ook iets vernomen, maar officieel is er nog niets bekend. De heer Zudema had onrustbarende be richten vernomen, dat het ministerie G.S. heeft bericht, om begrotingen, die niet sluiten en waarin een beroep om financiële bijstand wordt gedaan, terug te sturen aan de gemeenten teneinde deze een kans te geven ze te herzien. Geantwoord werd, dat de begroting van Goes niet voor December ln behande ling zal komen, i.v.m. de extra bijzon dere bijdrage. Óf B. en W. nu onder de zorgen gebukt gaan werd ons niet he lemaal duidelijk. De „Prawda", de „Izwestia" en an dere Russische bladen hebben vanmor gen zonder commentaar de rede, die Sir Winston Churchill Maandag J.L in het Britse Lagerhuis uitsprak, in extenso afgedrukt. In de Amerikaanse Senaat zo meldt Reuter, Is een storm van critiek op gegaan over het Britse standpunt ten aanzien van de oorlog in Korea. De Japanse minister van Buitenland se Zaken, Ökasaki, noemde Churchills rede een constructieve poging om tot de vrede bij te dragen. „Het is een wel kom teken, dat de leiders van beide blokken steeds meer dezelfde gema tigde taal gaan gebruiken in hun open bare verklaringen". De eenheid van de Westerse mogendheden noemde Okasa- kl van essentieel belang voor het suc ces van pogingen als door Churchill voorgesteld. De commissie voor buitenlandse aan gelegenheden van de Franse Nationale Vergadering heeft Woensdag een motie aanvaard, welke het houden van een bijeenkomst der „Grote Vier" (De V.S., de Sowjet-Unie, Groot-Brittannië en Frankrijk) aanbeveelt en de Franse re gering verzoekt een voorstel te doen, om voorbereidingen voor een dergelijke conferentie te treffen. 50 JAAR „DE ROTTERDAMMER". ROTTERDAM, 15 Mei. Vandaag bestaat het christelijk nationaal dagblad „De Rot terdammer" (oftewel: de krant van Die- mer!) 50 jaar. Wegens de Februariramp Is de viering van dit gouden jubileum uitgesteld tot een nader te bepalen datum in het komende najaar. JACQ DE SMIT BESTUURSLID N.D.P. AMSTERDAM, 13 Mei -- In de gisteren gehouden algemene jaarver gadering van de vereniging van uitge vers van dagbladen, de Nederlandse dagbladpers 1945 (N.D.P.) Is het zit tende bestuur bij acclamatie herkozen. Bovendien werden tot bestuurslid ge kozen de heren H. van Kuilenburg, di recteur van de Arbeiderspers en Jacq. de Smit, directeur van ons blad. Verdere beperking van grondbezit ln Zuid-Slayië. BELGRADO, 13 Mei. De Zuidslavische regering is bezig met het opstellen van een wetsontwerp om het aantal hectaren land, dat één persoon mag bezitten, van 30 tot 10 te verminderen. De gronden die bij toepassing van deze wet door de regering zouden worden overgenomen, zouden worden uitgegeven aan arme en landloze boeren, die dan eigen coöperaties kunnen vormen. Dc Gasperi in de herfst naar Ver. Staten. WASHINGTON, 13 Mei. Alcide de Gas peri, de Italiaanse premier, zal, naar ver wacht wordt, in de herfst van dit jaar naar de Ver. Staten reizen voor zijn eer ste officiële bezoek aan president Eisen hower. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld een bijdrage te verlenen van f 25.000 voor de bouw van het nieuwe hospitaal-kerkschip „De Hoop". DE BILT ZEGT Weersverwachting, geldig tot van avond: Zuidwestenwind. DE BILT, 14 Mei. Op vele plaatsen ochtendmist. Overigens veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen. Matige Zuidwestelijke wind. Vooral in het Noordoorsten, lagere middagtem- peraturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1