NieUWS uit de Provincie. r Polder Walcheren neemt deel aan W aterschapsbank* Chr» School te Nieuw- en St Joosland vierde zilveren jubileum Verlovingsringen Dierenliefde. KERK „De ramp in beeld". Fototentoonstelling thans in Middelburg. De heer E. Suy tijdelijk wethouder. JAARVERGADERING V.V.Z.F. Bisamrat bij Rilland gescholen Een hond, een postbode en een overwegwachter INSCHRIJVINGSFORMULIER. Middelburg Dinsdag IS Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Vijf mille werd één mille. Vacantietoeslag zonder maxima voor Polderpersoneel. MIDDELBURG, 9 Mei De algemene vergadering van de Polder Walche ren heeft vanmiddag met 22 tegen 6 stemmen het voorstel van het dagelijks bestuur om voor f 5000,deel te nemen in het aandelenkapitaal van de op te Sehten Watersehapsbank van de Unie van Waterschapsbonden verworpen. let algemene stemmen werd een voorstel aanvaard van de heer C. Holthuy- ten om voorlopig voor f 1000,deel te nemen met de toezegging, dat dit be drag tot vijf mille zal worden aangevuld, als de algemene vergadering door Badere Inlichtingen en de inhoud der nog in bewerking zijnde statuten bevre digd wordt. Voor het bestuursvoorstel stemden de heren mr dr R. W. Graaf Van Lynden, L. Janse de Jonge, P. Melis Wzn., A. P. Koster, J. L. van der Barst en mr P. Loeff. De vergadering voelde er blijkbaar niets voor zich te verbinden, terwijl de gegevens omtrent het hoe en het wat van de op te richten bank nog zo sum- jniem zijn. Is zo'n bank wel 'nodig?' Men kan toch terecht bij de Bank van de Ver. van Ned. Gemeenten, zo merk te mr J. A. Dumon Tak op. Hij wilde ook weten, in welke handen eenderde der aandelen komt, nu tweederde bij de waterschappen zal worden geplaatst. Mr Th. Portheine vond het wel een «eer bijzondere figuur geld te gaan Ie pen om de oprichting van een bank te financieren. De voorzitter, Graaf van Lynden, verklaarde, dat het dagelijks bestuur Inlichtingen had gevraagd over de sta tuten, maar dat geantwoord werd, dat deze nog in bewerking waren. De bank kal geen handelscredieten mogen ver lenen, maar wel leningen mogen ver strekken aan andere publiekrechtelijke lichamen. VACANTIETOESLAG. Ook het voorstel om het personeel over 1952 een vacantietoeslag toe te kennen (het ontving voorschotten) werd uitvoerig besproken. Het dage lijks bestuur was van oordeel, dat deze toeslag 2 pet. van de jaarwedde, maar zonder een maximum van f50,resp. f75,diende te bedragen. De voorzit ter was het met dit standpunt echter niet eens. In principe achtte hij het on juist een maximum vast te stellen zo als de regelingen voor de andere amb tenaren bepalen, maar in de praktijk zal men er niet aan kunnen ontkomen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat Ged. Staten bezwaren zullen maken. Mr Loeff verklaarde, dat hij helemaal te gen een vacantietoeslag was, maar dat, nu deze eenmaal gegeven wordt, de ho gere en de lagere ambtenaren gelijk behandeld moeten worden en dus geen maxima mogen worden toegepast. Ten slotte werd het voorstel van het dage lijks bestuur (dus zonder maxima) aan genomen. POLDERLASTEN. De rondvraag leverde een zeer uit voerig debat op naar aanleiding van een brief van het bestuur van de Kring Walcheren der ZJL.M. met betrekking tot de betaling van polderlasten van gronden, die niet meer in gebruik zijn, omdat er wegen en waterlopen voor in de plaats zijn gekomen. Men achtte deze betaling onbillijk. De voorzitter wees erop, dat daaraan niet te ontko men zal zijn. Begin 1955 zal de acte van toediening der gronden gereed zijn en dan pas kan een nieuw kadaster worden opgesteld. Tot zo lang zal dus met de gegevens van het oude kadaster moeten worden gewerkt. Vele leden vonden dit onbillijk, maar zij zagen ook geen oplossing om dit te veranderen. Ingezonden Mededeling (adv.) op de sierlijke inscriptie kan ge wacht worden. N.Th. de JONG en ZN. rS7.PlE7ERS7RPf)TV. TEL:3544 MIDDELBURG O&fWEUnS «-» JUWELIERS HORLOGERS MIDDELBURG, 11 Mei. Woens dag a.s. opent de Commissaris der Ko ningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, in de Statenzaal de tentoonstelling „De Ramp in Beeld", een expositie van fo to's gemaakt door leden van de Neder landse Vereniging van Fotojournalis ten (N.V.F.) tijdens de rampdagen van Februari. De baten van de tentoonstel ling, die reeds in tal van plaatsen in Nederland ls geweest, komen ten goe de aan het Nationaal Rampenfonds, Door deze reizende foto-expositie wil len de Nederlandse fotojournalisten bij dragen in de leniging van de nood, die de stormvloed heeft veroorzaakt. De expositie omvat honderdvijftig foto's, geselecteerd uit de beste opna men, die de fotojournalisten hebben ge maakt. Twintig ervan zijn vergroot op reuzen-formaat. De tentoonstelling ln Middelburg blijft geopend tot Zaterdag 16 Mei. Schoolkinderen in klasseverband kun nen tegen een heel lage entreeprijs de expositie bezoeken. Gemeenteraad KRUININGEN. In de raadsvergadering van Kruinin- gen werd de heer E. A. E. M. Suij ge kozen tot tijdelijk wethouder voor de duur van de ziekte van de burgemees ter. De heer Suij behoort tot de K.V.P. en was reeds van 1946 tot 1949 wet houder. De heer Suij verklaarde zijn benoe ming te aanvaarden. Hij sprak het vertrouwen uit, dat de raad de poli tieke verschillen zal laten rusten en dat leder raadslid zich, zonder zijn principes prijs te geven, ten volle zal wijden aan zijn taak, d.i. de weder opbouw van de gemeente Kruiningen. Aan de heer C. Maaskant, hoofd der openbare lagere school te Kruiningen werd overeenkomstig diens verzoek met ingang van 18 Augustus 1953 ont slag verleend. Overeenkomstig de u„or Gea-r de Staten van Zeeland gegeven richt lijnen werd aan het gemeentepersoneel een ramptoelage verleend. Bij het voorstel tot aankoop van grond voor de bouw van 6 Noorse wo Hingen, kon de voorzitter, wethouder Polderman, de tekeningen dier wonin gen laten zien. Hij had een en ander nog slechts pas in zijn bezit. De wo ningen zullen volgens opgave een le vensduur van 75 jaar kunnen hebben. Nu de wederopbouw als voorwaarde stelt, dat met de aanleg van de funde ringen reeds op 18 Mei a.s. moet zijn begonnen, moest de aankoop van bouwgrond met spoed worden doorge zet. De laatste grond die te Hansweert Sog vrij is en geschikt is voor woning- ouw moet nu worden aangekocht. Het betreft een drietal kleine perceeltjes asn de Boomdijk van de heren J. W. Griep, J. J. de Koster en mej. J. P. van Maaren te Hansweert, ter groote van resp. 6.30 a, 7.30 a en 8 a. Overeen komstig het voorstel van B. en W. werd besloten deze grond aan te kopen voor de prijs van f2.50 per a. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Griep (V.V.D.) wanneer een aanvang zou worden gemaakt met het herstel van de zeedijk voor Hansweert. Dit kleine stukje dijk, dat zwaar heeft ge leden in de stormnacht is thans niet meer dan een zandzakkendam. Hij meent, dat nu toch wel de tijd is aan gebroken, dat dit definitief wordt her steld. De voorzitter zegde toe, bij het polderbestuur hierop aan te dringen. Vragen omtrent de schadekaart van d" hele gemeente, deden het te ont werpen wederopbouwplan ter sprake komen. De ontwerper van dit plan is Ir P. 't Hooft te Goes. De raad gaf te kennen, dat zij eerst wel eens met hem willen praten alvorens zij het ontwerp onder ogen krijgen en dan min of meer voor een voldongen feit staat. De heer Witte informeert nog naar de aangespoelde goederen en dringt er op aan, om deze goederen zo mogelijk niet als strandgoed te willen behande len. Vele van deze goederen zijn ook niet aangespoeld, maar zijn uit de be bouwde kom verwijderd, omdat zij ge vaar konden aanrichten. Kring Walcheren Zuid van M.V.'s op G.G. bestond 20 jaar. VLISSINGEN, 9 Mei. Gisteravond vier de de Kring Walcheren Zuid van Meis- jesverenigingen op Geref. Grondslag zijn 20-jarig bestaan met een feestelijke sa menkomst in het Jeugdgebouw der Geref. kerk. De druk bezochte avond stond on der leiding van mej. J. de Kam uit Mid delburg, Ds W. J. Meister uit Middelburg sprak over „Levensblijheid." Hij vond het ei genlijk een veeg teken, dat daarover ge sproken moet worden. Als wij christenen zijn en dus in Christus leven, dan kunnen wij niet anders dan werkelijk blij zijn. Ds Meister wees vooral ook op het ver schil tussen vrolijkheid en blijdschap. De eerst duurt maar even, terwijl de blijd schap ons hele leven vult. Het programma bestond verder voor de pauze uit voortreffelijke zang van de M.V. van Koudekerke en na de pauze uit zang en een wedstrijd, verzorgd door de ri--f1? ,<?er verenigingen uit Vlissingen en Middelburg. Ds Meister eindigde met dankgebed. AXEL, 9 Mei In de jaarvergade ring van de Vereniging van Zeeuwse Fokkers bleek uit de verslagen van de secretaris-penningmeester, de heer Iz. de Feyter Wz„ dat het ledental thans 70 bedraagt. Het financieel ver slag over 1952 gaf een batig saldo van bijna f 2.000.te zien. De aftredende bestuursleden, de heren C. Verhelst, J. den Hamer en P. Dieleman werden herkozen. De heer P. de Jong te Ter- neuzen werd gekozen als lid der fi nanciële commissie. Het voorstel tot het houden van een veulenkeuring en een keuring van 18- maanders te Axel, werd aangenomen. E' d Juni zal, eveneens te Axel, een premiekeuring, gecombineerd met een veulenkeurinng gehouden worden. By de rondvraag werd een Wacht geuit over de geringe vergoeding door de kring Axel der Z.L.M. (f 150.—) voor het van de V.V.Z.F. gebruikte terrein voor de Landbouwtentoonstel ling ln 1952. We hebben de laatste tijd veel staaltjes gezien van onderlinge hulp en bijstand. Toen de nood aan de man kwam, stonden de mensen, hoe ver hun principes ook uit elkaar liepen, zij aan zij. Dit schijnt ook in de dierenwe reld het geval te zijn. Kat en hond, ogenschijnlijk de grootste vijanden, kunnen als broeders samenwonen. Meerdere keren is dit gebleken. Dat een kat het op neemt voor een konijn komt min der voor. Op dit gebied leverde de kat van de fam. V. uit Dom burg een plichtsgetrouw staaltje. Een konijn van deze familie had n.i. het leven geschonken aan een twaalftal jonge vierpotertjes. De kleintjes hebben echter hun moedertje moeten missen. Een der huisgenoten heeft toen een der konijntjes bij de poes gelegd. Deze heeft zich het verdriet van het schepseltje zo aangetrokken, dat zij zich een ware moeder is gaan tonen. Het resultaat is dat het beestje uitstekend wordt op gevoed. De andere konijntjes worden met de fles grootge bracht. De laatste berichten zijn, dat ze het bijzonder goed ma ken. Scheepvaart door Kanaal van Zuid-Beveland in April HANSWEERT, 8 Mei. In de maand April passeerden er in totaal door het kanaal van Zuid-Beveland 6562 schepen met een inhoud van 2678453 ton. Daarvan waren 4365 schepen van 1955.820 ton geladen en 2197 schepen van 722.633 ton waren ledig. Bij deze schepen waren o.a. 3695 geladen motorschepen van 1287.372 ton en 1499 ledige van 421.474 ton en 629 geladen zeeschepen van 659.468 ton en 322 ledige van 286.036 ton. Verder passeerden er ook 714 sleep boten en 64 coasters van welke laat ste er ook 27 geladen waren en 37 le dig. Zeilschepen passeerden er in April niet. Tot de Rijnvaart behoorden er 181 geladen sleepschepen van 227.455 ton en 8 ledige van 9034 ton 476 geladen motorschepen van 266.297 ton en 26 ledige van 23.780 ton naar België en 102 geladen sleepschepen van 120.107 ton en 15 ledige van 18.051 ton en 319 geladen motorschepen van 202.294 ton en 41 ledige van 23.604 ton van België. Naar België passeerden er o.a. 2167 geladen motorschepen van 764.100 ton en 500 ledige van 100.410 ton en 412 geladen sleepschepen van 453.626 ton en 96 ledige van 45.509 ton en van België 1538 geladen motorschepen van 523.272 ton en 999 ledige van 321.064 ton en 217 geladen sleepschepen van 205.842 ton en 216 ledige van 240.527 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4609 Nederlandse, 1202 Belgische, 262 Franse, 263 Zwitserse, 4 Engelse, 207 Duitse en 13 Luxem burgse. C.J.M.V. JONGENSLEIDERS BIJEEN. GOES, 11 Mei In het Vrij Evan gelisch verenigingsgebouw te Goes hebben de C.J.M.V. jongensleiders op de Bevelanden en Tholen vergaderd en samen gesproken over het zomer - werk op de clubs. Hierover werd een onderwerp ingeleid doo de heer Th. Wijtman uit Middelburg. Op duidelijke wijze bracht hij naar voren welke mo gelijkheden er in de zomer zijn op de club. Hij noemde o.a. kamperen, rei zen, speurtochten etc. Hierover werd ook uitvoerig gediscussieerd en het bleek dat het buitenwerk op haast al le clubs een belangrijke plaats in neemt. De leiding van deze vergadering was in handen van de heer M. Alewijn te Hoedekenskerke. Besloten werd om ook eens een proef te nemen met ver gaderingen op een avond in de week, De heren M. Alewijn te Hoedekens kerke en M. C. v. d. Vrie te 's Heer Abtskerke waren aftredend als be stuursleden en niet herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heren Jac. Stoutjesdijk te Hansweert en D. van Boven te Wolf aartsdijk. tg Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heemskerk, toez., B. J. Naessens, cand. te Doetinchem; te Er- melo, 3e pred. plaats, J. C. Terlouw te Otterloo; te Utrecht, vac. J. B. Groe ne wegen, J. T. van Veenen te Hille- gersberg. Aangenomen naar Amersfoort, „Zon en Schild", N. den Oudsten te Alk maar; naar Bergum, W. de Jong te Neede. Geref. Kerken. Beroepen te Bennebroek en te Bos koop, C. Ch. Griffioen te Willemstad; te Borger, S. de Vries te Sellingen; te Groningen, 8e pred. plaats, J. Vrolijk te Rotterdam-Delfshaven. Aangenomen naar Garijp, B. Smilde te Achlum. Geref. Kerk (art. 31 K.O.). Beroepen te Diever-Smiide, H. Scholten te Berkum. Geref. Gemeente. Bedankt voor Boskoop, C. van Dam te Amsterdam-C.; voor 's-Gravenhage en Ottersvielle (Canada), W. de Wit te Moerkapelle. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Gouda, C. Verhage te Broek onder Akkerwoude. Televisie-uitzending jubileum Generale Synode der Ned. Herv. Kerk benoemde nieuwe praeses. 's-GRAVENHAGE, 11 Mei De Ge nerale Synode der Ned. Herv. kerk heeft in haar zitting van hedenmorgen in de plaats van de aftredende praeses, ds J. R. Wolfensberger, benoemd ds H. J. F. Wesseldijk te Eindhoven, secre taris van de Generale Fianciële Raad der Ned. Herv. Kerk. Het is de tweede maal, dat ds Weseldijk tot praeses ge kozen is. Zijn eerste praesidiaat duur de van 1 Januari 1948 tot 30 April 1951. Een gevreesde vijand. GOES, 11 Mei Er is op Zuid-Be veland een gevreesde vijand gesig naleerd: de muskusrat of bisamrat, een ondier, dat de dijken ondergraaft. De jachtopziener P. Nagelkerke uit Rilland heeft het eerste exemplaar ge schoten, een dier dat van kop tot staart niet minder dan 52 cm meet. Hij zag de rat in een sloot aan de zeedijk bij Rilland en greep meteen zijn karabijn. Het dier dook onder en de heer Nagel kerke meende gemist te hebben. Enke le dagen nadien kwam hij weer langs de sloot en zag toen het dier aan de slootkant liggen. Hij stelde zich met de Plantenziektekundige Dienst te Goes in verbinding en het bleek toen, dat hij inderdaad een volwassen bi samrat had geschoten. De heer Nagel kerke verdient daarmee f5,premie. De P.D. stelt een onderzoek in of het hier een „gevestigd" exemplaar dan wel een „overloper" uit Brabant waar deze dieren veel voorkomen be treft. Niet lang geleden werd ook bij St. Philipsland en dergelijke rat ge vangen en ook uit Wolfaartsdjjk en Hoedekenskerke zijn berichten binnen gekomen, dat bisamratten gezien zou den zijn. De muskusrat is een geboren „Yan kee" maar werd in Europa ingevoerd om zijn waardevolle pels. Vanuit Bel gië infiltreerden deze ratten naar ons land waar men de eerste exemplaren in 1941 bij Valkenswaard ontdekte. Een jaar later werd het dier ook in. Westdorpe gesignaleerd. Kenmerkend aan deze dieren is de lange platte staart, die over de grond sleept en tussen de indrukken van de poten een duidelijk zichtbare smalle groef nalaat. Het lichaam is door korte grijsbruine dichte en zachte haren be dekt waartussen langere bruine haren staan. Ze leven meestal in kolonies aan de oever en de ingang van de ho len zitten meestal onder water. Hun aanwezigheid kan men bespeuren door afgebeten stengels van waterplanten en moerasplanten, en de ongeveer 12 cm brede looppaden. Meisjesvereniging van Kapelle gaat Waarde helpen. KAPELLE, 11 Mei De meisjes- vereniging „Tabitha" te Kapelle heeft aangeboden om te helpen bij de schoonmaak van de huizen in Waarde. Onder leiding van de presidente, mevr. Jebbink-Paap, zal een groep van 16 dames de helpende hand in Waarde bieden en helpen waar het nodig is. Spontaan werd dit besluit genomen op vorige week gehouden vergadering. Nog geen burgemeester voor St. Ann aland. ST. ANNALAND, 11 Mei Er is nog steeds niet voorzien in de vaca ture van burgemeester van St. Anna- land. Zolang nog niet in deze vaca ture is voorzien, zal de heer F. M, Boogaard deze functie waarnemen, Dit op verzoek van de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. da Casembroot. Daar de ambts periode van burgemeester Boogaard per 1 Mei j.L afliep, is hij vanaf die datum waarnemend en opnieuw be edigd. Ned. Herv. kerk tot de laatste plaats bezet. Een der oprichters, ds van Garderen, hield herdenkings toespraak NIEUW- EN SINT JOOSLAND, II Mei. Het was vorige week Vrijdag voor het bestuur der Chr. school te Nieuw - en Sint Joosland een belangrijke dag. Deze dag stond n.I. in het teken van het 25-jarig bestaan der school. De Ned. Herv. kerk was tot de laatste plaats bezet, toen de voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. de Jager een openingswoord sprak. Het verblijdde de voorzitter, dat hij ds B. J. van Garderen, één der oprichters der school, kon verwelkomen. Voorts heette hü het college van B. en W. welkom, alsmede de beide oud-hoofdonder wijzers, de heren Sluimer en Njjholt, ds Pjjnacker Hordijk, Ned. Herv. predikant en ds P. M. Veldhuijzen, Geref. predikant te Arnemuiden. Na het openingswoord van de heer de Jager, dat hij besloot met de wens dat ook in de toekomst deze school bij voort during tot een zegen mag zijn van de ge hele dorpsgemeenschap, hield ds van Garderen zijn herdenkingstoespraak. De ze predikant, die de moeilijkheden bij de oprichting der school, heeft meege maakt, belichtte de noodzaak, die in dit dorp gegroeid was om te komen tot de stichting van een school met de Bijbel. In dankbare herinnering noemde hij, zonder iemand te kort te willen doen, de naam van de overleden medeoprichter P. de Visser, dc man, wiens stoere wil, door zettingsvermogen en grote liefde voor de zaak van 't Chr. onderwijs van onschat bare betekenis is geweest. Na de pauze zongen de meisjes der hoogste klassen enige liederen, waarna een onderwijzer van de schooi een fanta sie speelde op het thema; „Nader mijn God. bij U." De heer Van Bennekom, inspecteur van C.N.S. was de eerste, die het bestuur en in feite de gehele dorpsgemeenschap feli citeerde met dit jubileum. Spr. zeide de ze school steeds met veel genoegen te bezoeken. De burgemester van Nieuwland mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck noemde de verhouding tussen school en gemeente uitstekend en hij verheugde zich over de groei der school. Hij durfde voorspellen, dat de school mee mag wer ken tot de godsdienstige en zedelijke ver heffing der bevolking. Verder spraken nog ds Veldhuijzen, namens de Geref. kerk van Arnemuiden, en de oud-hoofd onderwijzers, de heren Sluimer en N(j- holt, die nog verschillende herinneringen ophaalden, en de heer Vogelaar, oud bestuurslid. Opening kleuterschool te Wilhelminadorp. GOES, IX Mei. Zaterdag a.s. zal de of ficiële opening plaats vinden van de kleuterschool te Wilhelminadorp. Het ligt in de bedoeling Dinsdag 19 Mei a.s. met het onderwijs te beginnen. MIDDELBURG, 11 Mei. „U had het beest aan de ketting moeten leg gen, of andere maatregelen moeten treffen, waardoor het de mensen niet kon aanvallen", zo zei de Officier van Justitie in de zitting van het kanton gerecht te Middelburg tegen de over wegwachter, de heer C. W„ te Krab bendjjke, wiens hond, „Hector", de postbode C. v. L. had aangevallen. W. was in appèl gekomen tegen de geldboete van tien gulden, die de kan tonrechter hem had opgelegd, 'omdat hij niet voldoende zorg had gedragen voor-het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staande gevaarlijk dier. Juist toen de overwegwachter de bomen naar beneden draaide was de postbode aangekomen. Toen deze de post aan de echtgenote overhandigde, had Hector, die dit blijkbaar als een aanval beschouwde, de postbode aangevallen. Het gevolg van dit alles was, dat deze P.T.T.-man in geen drie weken post kon bezorgen. De hond is inmiddels afgemaakt. De Officier van Justitie eiste beves tiging van het vonnis; uitspraak 22 Mei a.s. voor de FIETSTOCHT OF WANDELMARS, georganiseerd door het „Zeeuwsch Dagblad" op Zaterdag 30 Mei 1953, Ondergetekende: Adres: Woonplaats: geeft zich op als deelnemer aan de WANDELMARS/FIETSRALLEY OP WALCHEREN (schrappen waaraan men met wil meedoen) Het verschuldigde Inschrijfgeld (per persoon boven 18 jaar 1.25: als groep per persoon 1.beneden 18 jaar ƒ0.75, als groep per persoon 0.60) is voldaan per postwissel of in contanten op een der bureaux van het „Zeeuwsch Dagblad". (ondertekening) Dit formulier so snel mogelijk toesenden aan een der kantoren van hel „Zeeuwsch Dagblad" te Goes of Middelburg, Tuinbouwvakonderwijsers bijeen. GOES, XI Mei In de vergadering van de Vereniging van Tuinbouwvak- onderwijzers, gehouden in hotel „Cen traal" te Goes, werd het a.s. zomer- programma besproken. Besloten werd om een excursie te houden naar Zee- lands proeftuin, bezoek aan spillenbe- drijf Zeeland, verder een tweedaags bezoek aan diverse spillen aanplant- bedrijven in midden Nederland, ge combineerd met een bezoek aan een of meer Wageningse instituten. Hierna werd door ir v. Soest een uit eenzetting gegeven over de omvang en de schade aan de fruitgewassen in de overstroomde gebieden. Ringvergadering C.J.V.F. GOES, 11 Mei Onder leiding van mevr. Jebbink-Paap van Kapelle werd Zaterdag in Goes een vergadering ge houden van de ring Goes en Omstre ken van de C.J.V.F. In deze vergadering werd besloten om op 13 Juni te Kapelle een zomer middag te organiseren, gecombineerd met ring Oost Zuid-Beveland. Verder werd gesproken over de vraag: Waar om behoren wij tot een ring. Dit ge beurde onder leiding van de secreta resse, mej. D. Dekker te Kloetinge. Door mevr. Meeuwse-Castelijn te Kattendijke werd verslag uitgebracht van de gehouden P. C. vergadering. Lezing voor de E.V.O. HULST, 11 Mei. In hotel „De Graan- beurs te Hulst werd door de kapitein der Rijkspolitie L. Stoorvogel voor de le den der E.V.O. in Oost Zeeuws-Vlaande- ren een lezing gehouden. Uitvoerig wees de heer Stoorvogel op de steeds toene mende intensiteit van het verkeer en het stijgend aantal ongevallen, een en ander gestaafd door statistieken. Tenslotte wekte spr. allen op om zich in 't alge meen belang als heer in het verkeer te gedragen. 's-H. HENDRIKSKINDEREN Rijkspolitie. Bevorderd tot Opperwacht meester der Rijkspolitie de wachtmeester I klasse, A. P. Bruijnooge te 's-Heer Hen* drikskinderen. KAPELLE Nieuwe badmeester. Tot badmeester in de vacature P. Hengstdijk is benoemd de heer G. Tramper te Kruiningen, thans geëvacueerd te Biezelinge. Kerkzang-dienst. Zondagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een Kerkzangdienst gehouden waaraan medewerking werd verleend door het Herv. Kerkkoor o.l.v. de heer D. Burger en de organist de heer G. de Kok te Goes. Ds Jebbink had de leiding in deze eerste zangdienst van dit jaar, welke goed tot zijn recht kwam. KLOETINGE Naar muziekconcours. De muziekver eniging „Excelsior" zal op 14 Juli deelne men aan een muziekconcours in Hoog- Soeren in de afdeling Uitmuntendheid. KRABBEN Dl jK. Rectificatie. In het verslag van de in gebruikname gerestaureerd orgei van de Geref. Kerk, alhier, is een fout geslopen. Ds A. T. Besselaar herdacht niet wijlen de heer C., maar P. Boucherie. ST. ANNALAND Naar Bergen. Zoals bekend hebben en kele gemeenten in de kop van Noord Holland de getroffen dorpen op het ei land Tholen geadopteerd. Als gevolg daarvan hebben deze gemeenten aange boden om van iedere school een groep van 50 kinderen gedurende een week op te nemen. De School met de Bijbel alhier zal van dit aanbod geen gebruik maken, wel de O.L. School. Hiervan zullen onge veer 50 kinderen van de vierde tot en met de achtste klas met het onderwijzend personeel en mogelijk nog een paar an dere geleiders in de week van 8 tot 15 Juni naar Bergen (N.H.) gaan. Zo'n week wordt opgevar als een „leerweek", waar bij dus het nuttige met het aangename zat worden verenigd. Op het programma staan verschillende trips en excursies. Filmavond ,Roy" Minste diepte in de Eendracht. De minste diepte bij gem. LLWS op de drempels in de Eendracht en Nieuwe Ha ven bij Tholen bedroeg bij de laatst ga- houden peilingen middenvaarwaters 18 dm. en aan de spitse- en stompetonskent droogvallend. Donderdag 20 Mei vertoont Roy, 'n Nederlandse Jeugdreis-organisatie in de Groene Zaal van het Schuttershof vier kleurenfilms teneinde ook in Zeeland bekendheid te geven aan de goedkope reizen, die deze organisatie voor de jeugd van 12 tot 32 jaar naar het buitenland samenstelt. Aanvang 8 uur, toegang vrij. AXEL Beisclub Prins Hendrik. In de jeugd herberg Bleye-Haghe hield de reisclub „Prins Hendrik" te Axel, haar algemene vergadering waar ongeveer 80 leden ver tegenwoordigd waren. Twee grote groe pen uit Terneuzen hadden zich terugge trokken, waardoor de voorgenomen reis naar Parijs onmogelijk werd. Besloten werd tot het maken van een tweedaagse reis naar Luxemburg, een tweedaagse naar het Eifel- en Zevengebergte, een driedaagse naar het Eifel en Zevenge bergte en een tocht langs de Rijn, be nevens een vierdaagse gelijk aan de vori ge doch uitgebreid met een tocht door Ahr- en Moezeldal. Voor een weektocht naar Zwitserland was te weinig belangstelling. Bleye-Haghe. De jeugdherberg Bleye- Haghe boekte in het eerste kwartaal '53 bijna 300 overnachtingen en in de maand April alleen 651. Hiervan waren 75 Ne derlanders, 78 Belgen, 497 Engelsen en 1 Nw. Zeelander. Rode Kruls-actle. Op de bovenzaal van „Het Centrum" kwam het afdelingsbe stuur van het Rode Kruis bijeen met het campagne-comité, onder voorzitterschap van dr A. Kats. Besloten werd het pu bliek er op te wijzen, dat het Ned. Rode Kruis zich i.v.m. de watersnood enorme uitgaven heeft getroost, waarom grote of fervaardigheid nodig wordt geacht. De collecte zal te Axel. Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag worden gehouden van 1 t.m. 6 Juni. GROEDE Raaa. Vrijdag a.s. komt de raad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten: Vaststel ling notulen vergadering 23 April 1953; Ingekomen stukken; Benoeming hoofd O. L. School; Wijziging begroting 1953; Rondvraag. HAAMSTEDE Vergadering EJtf.M. In de jaarverga dering van de Coöp. Kolenvereniging „Eendracht maakt macht" herdacht de voorzitter, de heer H. J. A. Blom, de drie leden van de vereniging, die bij de ramp om het leven gekomen zijn. De rekening werd vastgesteld en goedgekeurd met in totaal f 66.319.77, terwijl de balans aan wees f 81.188,97. De omzet bedroeg in to taal 7164 hl. brandstoffen. Het aantal le den bedroeg op het eind van het boek jaar 290. De bestuursleden, de heren H. J. A. Blom en A. M. v. d. Weel werden her kozen, evenals het lid van de Commissie van Toezicht, de heer D. Dijkgraaf. Als lid van deze commissie werd gekozen de heer P. v. d. Kreeke. De vereniging zal als lid toetreden tot de Ned. Verbruiks coöperatie. HANSWEERT. 55 Jaar getrouwd. Het is vandaag voor Hansweert en speciaal voor de bewoners van de Oude Polderstraat een bijzondere dag. Op deze dag zullen n.l. de echtparen Jac. Kalle-Tieleman en C. Aertssens-Ver- vaeck beiden hun 55-jarige echtvereni ging vieren. Als bijzonderheid is hier bij te melden dat beide ectparen op dezelfde dag ia de «oht verbonden werden. VROUWENPOLDER Afloop Verkoping. Mr P. W. Meylink, notaris te Middelburg heeft publiek ver kocht: 2 huizen onder één dak te Vrou wenpolder A 85 en 86 met tuin groot 6.90 are. Koper werd Jan Mesu Jr, voor f 15.20. 27.70 are bouwland aldaar, koper Abr. Mesu voor f 751. j)ZENDl]KE EHBO-examen. Voor het examen EH Bo slaagden de dames A. de Smet-Cor- nilis, A. A. C. Cornelis-Roozen, M. L. Zonderland, A. L. de Sutter, R. Haver- beke, E. Reijniers, Erna Aerssens, Frida de Paauw, E. Boerjan, L. van Tiggelen, C. Cornells; en de heren: P. Poppe, O. de Witte, J. Wage, J. Verpoorten, J. L. Varin, G. J. Ultee, Joh. van Haele, G. Baute, A. Rosseel, J. A. Tellier, J. v. d. Bunder, Ed. de Smit, M. van Jfoucke, J. van de Wijnckel. VEIL1NGBERICHTEN GOES, 11 Mei: Kropsla 6-10; Bloemkool 14-68, per 100 stuks; Stoofsla 8; Spinazie 14-34; Rabarber 13-15; Aardappelen 8-11, per 100 lcg.;Radijs 9-10; Woiaelen 60-74, per 100 bos. TERNEUZEN, 11 Mei: Sla A 7-11, B 5-5.70; Bloemkool B 52-61, C 40; Peen 40-53; Uien 7; Radijs 7-8; Asperges A II 90-1.10, B 99, C 31; Aardbeien 51 per d.; Rabarber 7-8; Spinazie 8-19; Postelein 48. VEEMARKT. Rotterdam. 11 Mei. Aanvoer in totaal 1543; Vete koeien en ossen 808, Varkens 735; Vette koeien 2.84-3.00, 2.70-2.82, 2.20- 2.40; varkens (lev. gew.) 1.85, 183, 1.79. GRAANBEURS. Rotterdam, 11 Mei. Binnenlandse gra nen officieuse noteringen per 100 kg. fr. Rotterdam. Tarwe naar kw. 26.- 27,75; Voedergranen kalm; Zomergerst 25,- 26.75, grove daarboven; Wintergerst 25. 25.75; Haver vast voor kippenhaver tot 26.25, overigens van 24.- 25.75; Rogge 27.75-28.25; Mais geschoond 31.-32.; Peul vruchten vast: Groene erwten 35.-48.; Schokkers 40.-53.; Bruine bonen 70.-92. AARDAPPELBEURS. ROTTERDAM, 11 Mei. Kleiaard- appelen 35 mm. opwaarts; Eigenhei mers 1414.25; Bevelander 1616.50; Bintjes 1415; Alpha's 8.509; Furore 12.50—14. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts: Noordeling 8. Voeraardappeler 3. Prijzen berekend per 100 kg. HARWICH, 11 Mei. Nog twee passagiers, vermoedelijk een Oosten rijker en een Amerikaan, van de Duke of York, die vorige week in het Ka naal in botsing kwam met een Ame rikaans schip, worden vermist. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Algemene kennisgeving. Heden overleed in het Zieken huis St. Joanna onze geliefde Broer, Behuwdbroeder en Oom MARIUS LEENDERT VERHVLST in de leeftijd van 55 jaar en 7 maanden. Namens de familie VERHULST. Goes, 11 Mei 1953. Kloetingseweg 100.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2