De heer Borst over: Schijn en wezen in de huidige maatschappelijke vraagstukken, qAote u-eAw-cvcAtiny, VIER ZUSJES WAREN DE BRUID* Kon* Ncd* Federatie van Landelijke Rijvereni- gingen hield jaarvergadering, Hulp voor Thailand? Pagina 3 Onder (|e |0UpG Charles de tragische* Ook een redenering* Het wordt tijd* Prof. Chr. Werkgevers in Den Haag bijeen. Maak Uw bloed zuiver met Kruschen Salts. Kunt U niet slapen Toch Kabinetscrisis in Indonesië FEUILLETON. 55 i 'rijdag 8 Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Als een onverwachte bevestiging van wat ik gisteren schreef, n.l. dat gemeenteraadsverkiezingen wel dege lijk van grote invloed kunnen zijn op de gang van zaken in een geheel land en dat daarom principiële bezinning niet minder noodzakelijk is dan bij parlementsverkiezingen, is het besluit gekomen van generaal Charles de Gaulle om zijn partij te ontbinden. Hü heeft de consequenties van zijn neder laag van de afgelopen weken getrok ken en zo is de Rassemblement du Peuple Frangais, de partij die een nieuwe eenheid onder het Franse volk wilde brengen, thans ontbonden. Het gevolg zal zijn dat het Franse parle ment thans een geheel ander aanzien krijgt, daar de R.P.F.-afgevaardigden in Kamer en Senaat, niet meer in een fractie verenigd, een onderkomen zul len gaan zoeken bij andere fracties en daardoor de regeringsmeerderheid waarschijnlijk zullen versterken. Re sultaat van gemeenteraadsverkiezin gen die „toch maar onbelangrijk zijn omdat het immers maar gaat om plaatselijke belangen Intussen, hoe men ook over de po litieke denkbeelden van Charles de Gaulle mag oordelen, dit snelle ver bleken van zijn ster is tragisch. Niet alleen omdat de Gaulle in de oorlogs jaren enorm veel voor zijn land heeft gedaan en dan ook als Frankrijks be vrijder gevierd is, maar meer nog om dat hij zo duidelijk de zwakheid van zijn land heeft onderkend. Die zwak heid is Frankrijks partijpolitiek: in deze democratie wordt het landsbe lang maar al te vaak ten achter ge steld bij het partijbelang; kijkt men dikwijls meer naar de ogen der kie zers dan naar de belangen van het land als geheel. Met zijn Rassemblement (opnieuw verzamelen) heeft de Gaulle getracht deze barrière naar een sterker Frank rijk met één stoot te doorbreken en vier jaar geleden zag het er naar uit, dat het hem zou lukken: de opkomst van zijn partij was als een zegetocht en waar de Gaulle kwam, daar hing het volk aan zijn lippen. De gemeen teraadsverkiezingen toen waren een klinkende overwinning en de verkie zingen voor het parlement brachten «en stevige de Gaulle-fractie in Ka mer en Senaat. Toen echter heeft hij te hoog gegrepen en misschien vindt dat zijn oorzaak in zijn heersersna- tuur: hij wilde alles of niets. Geen sa menwerking met andere groeperingen tot zijn partij de sterkste en hij dus practisch alleenheerser zou zijn en dat was nu precies wat het Franse volk niet wilde! Men begon in hem een dictator te zien en de andere par tijen lieten niet na hem .als zodanig af te schilderen; zijn program het program van een „sterke-man" bood daartoe volop gelegenheid. En zo heeft Charles de Gaulle niets gekregen in plaats van alles. Niets? Toch wel wat: hij heeft in ieder ge val het Franse volk een ogenblik wak ker geschud en hij heeft de politici getoond, dat het volk van lnm metho den toch evenmin gediend was. Men mag misschien zeggen, dat hij de weg gebaand heeft voor de gezond-demo- cratische, oer-solide opvattingen van een Pinay. Misschien kan dat voor Charles de tragische een troost zijn, Mr L. A. Donker, minister van Jus titie, sprak in de Eerste Kamer over het beleid van het Nederlandse Be heersinstituut, omdat de C.H.-afge- vaardigde Reyers op dat beleid onge zouten critiek had en de rekeningen van dat instituut over de jaren '46 tot 'EO niet wilde goedkeuren. De minis ter erkende de fouten. Maar, zo zei hij, als het Beheersinstituut er niet ge weest was zou de chaos nog groter zijn geweest en daarom is het maar beter er een streep onder te zetten. Volgens deze redenering kan men een man, die f 100.uit de kas van zijn baas heeft gestolen, vrijspreken omdat hij niet de hele kas heeft mee genomen. Hier wordt de maatstaf: „Het had nog erger kunnen zijn!" aange legd, in plaats van dat men als stelre gel aanneemt: „Het had goed moeten gebeuren en nu het niet goed ge beurd is moet het onrecht worden her steld!" Door zulk gepraat wordt de rechtszekerheid in Nederland slecht gediend! Dr Winsemius, directeur-generaal voor de industrialisatie, gaat de Rijks dienst verruilen voor een hoge post bij een particuliere industrie. Weer een zeer kundig ambtenaar minder. Wordt het geen tijd dat de salariëring van het Rijkspersoneel van dien aard wordt dat het voor een kundig man niet meer een persoonlijk offer is zijn land als ambtenaar te dienen? Er is al veel over gepraat en geschreven maar waar blijven de resultaten? (Van onze speciale verslaggever). 's GRAVENHAGE, 7 Mei „Schijn en Wezen", Dit opschrift plaatste de heer A. Borst Pzn. boven de rede, waarmee hg als alg. voorzitter van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers In Nederland de te 's Gravenhage gehou den jaarvergadering van deze organisatie opende. Spreker wilde nl. de aan dacht vestigen op drie dingen, die door hun onwezenlijk karakter de aandacht moeten trekken van ieder, die zich in Nederland bezig houdt met de bestude ring van maatschappelijke vraagstukken. Dit zijn dan de ontwikkeling van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, de gedachten over werkgelegenheid en fiscale politiek en de ontwikkeling van de internationale economische verhou dingen. Onwezenlijk acht de heer Borst het, dat de wet op de P.B.O. met vrijwel aller instemming tot stand kwam, doch dat vele zgn. voorstanders nu de kat uit de boom kijken, zodat nog geen enkel bedrijfschap in werking trad. Scherpe critiek liet hij horen op de hou ding van hen, die de P.B.O. zeggen voor te staan, doch die een der meest elementaire bevoegdheden, nl. de rege ling van de lonen en arbeidsvoorwaar den, voorlopig aan de bedrijfschappen willen onthouden. Ook onder de werkelijke voorstan ders leven bezwaren, die de ontwikke ling remmen. De werkelijke bedrijfs organisatie dreigt nl. in discrediet te geraken als een organisatie onstaat, die in wezen een overheidslichaam is. Dit laatste werd vooral bevorderd, toen de S.ELR. de ook door enkele leden van het N.V.V. gesteunde poging om de vakor ganisaties nauwer te verbinden met het werk in de productschappen afwees. „Zo bracht het hoogste college in de P.B.O. de P.B.O. om hals of belemmer de althans sterk haar ontwikkeling", aldus spreker. Een andere grote fout is, dat de op bouw van de P.B.O. verkeerd begonnen is, nl. van boven af en niet van bene den af. De S.E.R. is er al lang, de pro ductschappen volgden voor een deel, maar de bedrijfschappen zijn er nog niet. Een gezonde P.B.O. zal alleen ont staan als ze Is gebaseerd op de zelf werkzaamheid der vrije hedryfsgeno- ten, aldus spr. WERKGELEGENHEID. Ook de door de regering aangekon digde maatregelen ter bevordering van de werkgelegenheid door vergroting van de mogelijkheid tot investering zag de heer Borst als onwezenlijk. Immers, wat gegeven wordt door een verlaging van de fiscale lasten wordt weer genomen door de aangekondig de loonsverhoging ter compensatite van de huurverhoging. Ook de stich ting van een Garantiefonds, dat risico mijdende middelen op de kapitaal markt moet omzetten in risico-dragen de in niet reëel. Een juister middel zou zijn de resolute vrijstelling van ondernemingsbelasting van een pri mair dividend, gelijk aan de gemiddel de obligatie-rente. Dan zou de indus trie zelf weer kapitaal kunnen aan trekken. Spr. was van oordeel, dat de middel grote en kleine industrie in Nederland door afroming van de winst door de fiscus niet in staat is haar apparatuur op peil te houden. Bovendien wordt hier door bij de ondernemers een mentali teit gekweekt, die funest is voor de toekomstige werkgelegenheid. Belastingverlaging in W est-Duitsland BONN, 7 Mei. De Westduitse Bondsdag heeft gisteren een verlaging van de in komstenbelasting met gemiddeld 15 pro eent goedgekeurd. De „kleine belasting hervorming" werd in derde lezing goed gekeurd. Het wetsontwerp gaat thans naar de Bondsraad, waar het, naar waar nemers verwachten, op moeilijkheden zal stuiten. Ingezonden Mededeling (adv.) En voorkom zo Rhenmatische Pijnen. De bloedzuiverende organen tot jeug dige, krachtige werking brengen, het bloed vrij maken van pijnverwekkende onzuiverheden, die zich anders vastzet ten in spieren en gewrichten; dat is het wonder dat zich voltrekt bij een regelmatig gebruik van Kruschen; daarmee bevrijd ge Uzelf van de jam mer en de chagrijnige pijnen die U het leven maken tot een last. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. (T 11 Chr, Werkgeversbonden bestaan 35 jaar* Op 7 Maart j.l. was het 35 jaar geleden, dat de vereniging van Nederlandse Patroons „Boaz" na 26-jarig bestaan werd opgeheven. Op die dag werd de vereniging onder leiding van de laatste voor zitter, dr H. Colijn, gesplitst in drie nieuwe werkgeversorganisa ties. Zo ontstonden toen de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Chr. Middenstandsbond en het huidige Verbond van Prot. Chr. Werkge vers in Nederland, dat tot 1935 een enigszins andere naam droeg. Onze drie Chr. patroonsorganisa ties vieren dit jaar dus alle hun zevende lustrum en ongetwijfeld zal hieraan op verschillende jaar vergaderingen aandacht worden besteed. Bij de werkgevers ge beurde dat reeds door de voorzit ter, de heer A. Borst Pzn. In zijn openingswoord memoreerde deze hoe èn in 1918 en nu steeds de strijd moest worden gevoerd te gen een „welwillende neutrali teit" en tegen algemene organisa ties. Gedurende 35 jaar bleef het een strijd om beginselen en om de erkenning van Christus' Ko ningschap op sociaal-economisch terrein. „Wij moeten Gode dank baar zijn voor de zegen, mede door middel van onze organisatie, in de ontwikkeling der maat- schappy en in de opbouw der volkswelvaart, zowel geestelijk als materieelgeschonken", aldus de heer Borst. Wat de loonpolitiek betreft, pleitte de heer Borst voor een verlegging van de verantwoordelijkheid naar de be drijfstakken. De centrale werkgevers- en werknemersorganisaties zouden daarbij in de Stichting van de Arbeid of S.E.R. moeten zorgen voor de co ördinatie van de bedrjjfstakgewijze ge voerde loonpolitiek tot een nationale loonpolitiek. DE CONSUMPTIE BESPREKING. De heer Borst dankte de werkne mersorganisatie voor hun verantwoor delijkheidsgevoel, vooral betoond toen een consumptie-beperking van 5 pet. aanvaard moest worden. Hij verklaarde zich voorstander van een opheffing de zer beperking, maar niet in de weg van loonsverhoging, doch van prijsver laging. De zg. „vergeten groepen" zoals de huiseigenaren en de middengroepen hebben dan echter ook recht op verbe tering van hun positie. Koppeling van de belastingverlaging aan de opheffing der consumptiebeper king acht de heer Borst geheel onjuist, daar het hier twee volkomen ongelijk waardige grootheden geldt. INTEGRATIE. Ook bij de internationale economi sche samenwerking ziet spr. veel wat onwezenlijk is. Bjjna iedereen jnicht in tegratie toe, maar men slaagt er niet in deze tot stand to brengen, daar elk land slechts bedacht is op de eigen be langen van dit ogenblik. Bereidheid tot het offeren van deze eigen belangen aan de belangen van West-Europa ont breekt. Hetzelfde geldt voor de samen werking in Benelux-verband. Nationale grenzen hebben hun politieke en histo rische betekenis, maar zijn in wezen Groot verschil met 27 jaar geleden. „Paard wordt op de boerderij verdet teruggedrongen dan economisch verantwoord is." (Van onze speciale verslaggever.) UTRECHT, 7 Mei. De Koninklijke Ned. Federatie van Landelijke Rijverenigln- gen hield te Utrecht haar jaarvergadering. Voor de eerste maal werd deze gepre sideerd door de heer P. K. Kistenmaker te Hoofddorp, die op 20 Februari j.l. dr C. Brands te Zwolle als voorzitter is opgevolgd. Laatstgenoemde werd toen tot erevoorzitter van de Federatie benoemd. In zijn openingswoord vergeleek de nieuwe voorzitter de landelijke rijvereniging van thans bij die van 27 jaar geleden, toen de Federatie werd opgericht. Een vergelijking, die geheel ten gunste van het heden uitviel. Met waardering sprak de voorzitter over de prettige samenwerking met de beide warmbloed-stamboek organisaties, met de Hippische Sportbond en met het Centrum Paardenbelangen. „Weet U nog, hoe groen we waren toen we voor het eerst in het publiek optra den?", zo vroeg de heer Kistenmaker. „Rillend van plankenkoorts, met slecht zittende uniformen en uit onkunde matig verzorgde paarden maakten we ons de buut." Door een krachtige wil en onvermoei bare lichamen, gestaald door de harde arbeid op de akker zette men echter dooi en werd de Federatie tot wat zij nu is. Op concoursen en andere landelijke ruiterfestijnen sloot men vriendschap met elkaar. Ook militairen en intellectuelen uit de stad sloten zich aan en zo is het huidige verband naar sprekers mening het resultaat van „frisse idealen, van stoere boerenwil en schragend intellect". Stad en platteland werden hierdoor dich ter bü elkaar gebracht. Ingezonden Mededeling (adv.) tjMjgylSckildsr zet} met SPEURDER LAKVERF. 3 Fobrikantei Fa. Gebr. Tjallema, Sneek vreemd aan het economische leven en kannen dat slechts belemmeren. De heer Borst besloot met de opmer king, dat het karakter van de beleving van het waarachtig Christendom juist is, dat het schijn van wezen onder scheidt. Wie zich in de sociaal-econo mische verhoudingen van het heden slechts richt op het belang van de eigen groep, de eigen streek of het eigen land kiest de schijn van het wezen. Wie ech ter een levend beginsel dient, wie Christen wil zijn, zal soms tegen het zg, eigenbelang in steeds kiezen voor het wezen en zich verweren tegen de schijn. Moge ook deze jaarvergade ring nieuwe stuwkracht verlenen aan het volbrengen van deze roeping, aldus de voorzitter. Tijdens deze vergadering werd voorts het onderwerp: „De ontwikkeling van het maatschappelijk leven" van drie zijden belicht resp. door prof. dr ir H. van Riessen, de heer T. Slavenburg en prof. mr W. F. de Gaay Fortman. Hier op komen wij nog nader terug. PAARD EN TRACTOR. Naar de mening van de heer Kisten maker wordt door de „overdreven trac torverheerlijking" het paard als trek kracht op de boerderij verder terugge drongen dan economisch verantwoord is. Hiermee hangt samen, dat de kennis van paardenverzorging op de tweede plaats gedrongen wordt en waar het paard nog aanwezig is letterlijk vele paardenkrach ten verloren gaan. Op landbouwscholen en cursussen voor boerenarbeiders dient dit belangrijk on derdeel van het boerenwerk ook nu on derwezen te worden. „Hier ligt een taak voor hen, die op zakelijk verantwoorde wijze in het paard op de boerderij blij ven geloven", aldus de voorzitter. Uit het jaarverslag van de secretaris inspecteur, de heer P. A. Voortsluijs te Oud-Leusen, bleek dat thans 230 vereni gingen met 3912 leden bij de Federatie zijn aangesloten. Dat betekent een ver lies van 8 verenigingen en 97 leden in het jaar 1952. Gebrek aan instructeurs, emigratie en toenemende overschakeling op de motor- of autosport worden als oorzaken genoemd. De bestuursleden D. J. Mellema te Rei- derwolderpolder, J. Floor te De Bilt en ir. J. D. Dorst te Goes waren herkozen resp. door de Gewesten Groningen, Utrecht en Zeeland en werden door de voorzitter opnieuw in het hoofdbestuur verwelkomd. Na de afwikkeling van de huishoude lijke zaken en de uitreiking der diplo ma's luisterden de landelijke ruiters naar een lezing van de heer Aad van Leeuwen te Amsterdam over: „De toekomst van de hippische sport." Woensdagmorgen zjjn vier zusjes Broers uit Huiten (Gem. Gilze- Rjjen) tegelijk In het huwelijk ge treden. De vier bruidjes maken deel uit van een gezin met 14 kin deren. De vier bruidsparen op de heuge lijke dag: v.l.n.r. A. J. C. Ligtvoet met Gerardina Johanna Broers, 30 jaar; C. P. Oprins met Wilhelmi- na Broers, 25 jaar; A. J. Brouwers met Arnolda Broers, 29 jaar en J. F. van Vught met Anna Broers, S3 jaar. WASHINGTON, 7 Mei. Dulles heeft be loofd een verzoek ,van Thailand om on middellijke leverantie van militaire goe deren, met het oog op het oprukken van de Vietminh in Laos. terstond in over weging te nemen. De Thailandse rege ring had verzocht deze goecteran zo mo gelijk onmiddellijk te zenden. Wellington Koo, de ambassadeur van Nationalistisch China in de V.S. heeft gisteren na een bezoek aan het State Departement verklaard, dat zijn regering inlichtingen heeft ontvangen volgens welke de Chinese communisten 300.000 man toegezegd hebben voor de strijd in Indo-China. Voorts zou de Sowjet-Unia zich bereid verklaard hebben om vijf di- sisies van de Vietminh uit te rusten en 27 schepen ter beschikking te stellen. Koo zeide tenslotte, dat zijn regering zeer gaarne een verzoek om Chinese na tionalistische troepen voor de verdedi ging van Indo-China in overweging zou nemen. Ingezonden Mededeling (adv.). door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togal verdrijft snel en afdoen de die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0,95, f 2.40 en. f 8.88. DJAKARTA, 7 Mei. De Indonesi sche regering heeft besloten geen ver trouwensvotum te vragen aan het par lement over haar beleid Inzake de 7 Oo- tober-affaire. Intussen zjjn de moeilijkheden niet van de baan. Integendeel. Het hoofd bestuur van de Partai Serikat Islam Indonesia heeft geen vertrouwen meer in het Kabinet en zij verwacht, dat d« minister van Sociale Zaken, Anwa» Tjokroaminto, ook dit standpunt in zal nemen. Dit betekent, dat hij zgn por. tefeuille ter beschikking zal moeten stellen. Het Kabinet-Wilopo mist reeds d« minister van Defensie, Sultan Ha- mengku Euwono en binnenkort zat de minister van Voorlichting, Mono. nutu, naar Peking vertrekken als ambassadeur. ■■■■■■■■«■IB door J. BRANDENBURG. Het is even stil in de cel, en dan antwoordt Benaja: Wat baat het alles, nu de Heilige Israels van Zijn volk geweken is? Ze hebben Hem de rug toegewend en niet het aangezicht. Hoe zal ons volk nog dageraad hebben? De zonden stapelen zich op en zij verzamelen zich de toorn des Almachtigen als een schat. Het Verbond ligt verbroken. De heidenen heersen over ons en de Oversten des volks hoereren met de afgoden dienaars. Nochtans heeft Jahwe zich een overblijfsel uitverkoren, dat be houden zal blijven, Benaja! De zeven duizend, die de knie niet voor Baal gebogen hebben. Waar zijn die zeven duizend, Anna? vraagt de man ontmoedigd. In Jeruzalem, in het gebergte van Judea en van Efraïm, in de vlakte van de Jordaan, in Galilea, van Dan tot Berseba, Benaja. Zou de God des Verbonds Zijn gena vergeten en van geen ontferming weten? Benaja, God is de Getrouwe, Hij waakt over Zijn erfdeel. Houd moed, geloof en vertrouw. Maar Benaja schudt het hoofd. Ik zie de zeven duizend niet, Anna. De tijd is anders dan in Elia's dagen. Het gehele volk is afgegleden en volgt de Baals. Zo de Priesters zijn, is het volk. Er is geen redding meer. Waar is de profeet, die nog getuigt van de ware Verbonds-God en Diens oordeel over de zonden der Oversten aankondigt? Er zijn geen profeten meer, Anna. Daarom heb ik mij vermeten, ik, die minder ben dan stof en as, het Woord Gods in de mond te nemen. En om mijn hoogmoed te straffen, heeft Jahwe mij laten tuchtigen. Hij wil niet meer, dat Zijn Woord gesproken wordt, Anna. Hij schudt het hoofd en staart moedeloos naar het getraliede venster, dat tegen het plafond, tussen de balken is aangebracht, Nooit spreekt iemand Gods Woord tevergeefs, Benaja. Ieder woord, dat wij spreken in trouw aan de Wet en de Profeet, doet al wat Gocl behaagt en keert nooit ledig weder, We hebben deze vaste beloften van God. Had ik slechts uw geloof, Anna Ze reikt hem opnieuw de kruik met kruidenwijn en dan zegt ze; Benaja, ik heb grooit nieuws, Jahwe zij geloofd, zó groot en heerlijk nieuws, dat het medicijn tot je geflezing zal zijn, wanneer je oren het horen zullen. Anna, zeg het mij. Ik wist, dat je voeten waren als van degene, die het goede boodschappen. O, Anna, gezegend zij je komst. Zeg het mij, je woorden zijn als water voor een dorstige ziel. Benaja, luister. Ik sprak vanmorgen Simeon, de rechtvaardige, die de Vertrooster Israels verwacht als wij. Deze heeft een Goddelijke openbaring gehad in een gezicht des drooms Benaja richt zich op en grijpt de hand van zijn weldoenster. Anna, fluistert hij, o gezegende, heeft de Almachtige Zijn volk bezocht, o, Anna, spreek, mijn ziel dorst naar je woorden! Simeon heeft de belofte van de Heilige Israëls ontvangen, dat hij niet zal sterven, eer hij de Christus des Heren zien zal. Met grote stelligheid heeft hij de boodschap gehoord en de openbaring laat geen enkele twijfel over, heeft hij mij gezegd. Het is zijn stellige over tuiging, dat binnen weinige jaren, Christus, de Verlosser Israëls, geboren zal worden De Christus des Heren, fluistert Benaja. Christussen zijn er zovelen, gezalfden, maar een Christus des Héren, Die is er maar één. Hebt gij goed geluisterd Anna. Het is bijna te wonderlijk. Het is niet te gelovende Christus des Heren. Dat zou de Beloofde zijn, de Vertrooster Israëlsneen, het kan immers niet waar zijn. De eeuwen hebben er naar uit gezien en zouden onze ogen het Wonder Gods aanschouwen? Anna, het was een droom, zeg je. Alle dromen worden niet verwezenlijkt. Deze droom wordt verwezenlijkt, Benaja. Simeon is geen man, die niet weet, wat hij zegt. De Heilige Geest heeft hem geopenbaard de dingen, die haast geschieden zullen. Weet je niet, dat Simeon dage lijks in gebed was tot God om de vervulling van de Belofte? Dat heel zijn leven Verwachtig is geweest? Zou de Heilige Israëls spotten met zulke gebeden? Benaja, ook ik weet nu, dat onze gebeden verhoring gevonden hebben. God komt Zijn volk bezoeken. Ons verwachten gaat in vervulling. Grijpt moed, Benaja. God is geen man, dat Hij liegen zou Benaja wordt aangegrepen door het onwankelbare geloof van deze vrouw. Zijn cel verandert in een paleis des lichts. Hij voelt geen won den meer. In een extatische vervoering schouwt zijn oog door de dikke wanden van de gevangenis heen naar verre verten en dan roept hij uit: O, gezegende, die zulk een boodschap verkondigt! Mijn lijden wordt veranderd in een blijde rei. Ik voel de kracht Gods in mij uit gestort. Ik zal leven en niet sterven en de daden des Heren verkon digen. O, groot is Israëls Godl £Xe Radio* faiengt om ZATERDAG 9 MEI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gew. muz. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Hoogmis. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Vocaal Dub bel kwart. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en tuinb. med.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nieuws. 13.20 Amus. ork. 14.00 Boekbespr. 14.10 Lichte muz. 14.20 Engelse les. 14.40 Koor zang. 15.00 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Harm. ork. 16.00 Zang en cither. 16.20 „De Vliegende Hollander", caus. 16.30 „De schoonheid van het Gregori aans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.23 Lichte muz. 18.45 Buitenl. corresponden ties. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Act. 22.00 Amus. muz. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.22 Con certgebouw orkest. 23.5024.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws en weerber. 8.18 Gram. 8.30 Or gelspel. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continube drijven. 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Week- journ. 14.15 Orgel en Hammond-orgel. 14.35 Streekuitz. 15.00 Accordeonmuz. 15.30 Filmprogr. 15.45 Gram. 16.15 Sport- praatje. 16.30 Concertgeb. ork. en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 VA RA-Varia. 18.20 „Het vraagstuk van de Volkshuisvesting en de werkgelegen heid", caus. 18.40 Regeringsuitz.: Zoek licht op de Westerse Defensie. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passe partout", caus. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gev. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Weense muz. 22.40 „Onder de pannen", hoorsp. 23.00 Nws. 23.15 Sport. 23.25—24.00 Verz. programma. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15, 14.00, 14.15 en 14.45 Gram. 15.00 Symph.-ork. en sol. 15.40 Gram. 15.50 En gelse les. 16.05 Symph. ork. en sol. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws en persoverz. 19.40 Gram. 19.45 Gev. progr. 21.00 Gram. 21.15 Accorde- onspel. 21.30 Gram. 21.45 Accordeonspel. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3