JAAR I Nieuws uit de Provincie. 4 39 8. 12. DE KLERKeZN J Offensief tegen het water op Schouwen-Duiveland wordt voortgezet* Goese Raadsleden op excursie door eigen gemeente* 6 fant^e/ bieding*»1 Zeep Eau de Cologne Parfumerie YAN BIEMEN Kerk moet helpen, volledig en direct. Zandzakken voor Tholen 2.300.000 stuks. Wijze raad voor huisvrouwen in de rampgebieden. „Geef ons ccn betere spuit en we blussen de brand." DE KLERKeZN jubile»'"'0"" CRETONNE MARQUISETTE 95 200 - SS 149.50 BELLAMY PARK VLISSINGEN Con facta vond Thoolse middenstand. Middelburg. Vlissingen Goes Zierikzee. Theologische Hogeschooldag der Geref. Kerken Vrijdag 8 Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 In gat van Schelphoek ligt 2400 m2 aan zinkstakken. Dc Kadijk eind van deze week waterkerend. MIDDELBURG, 7 Mei, Schouwen en Dniveland meldt de laatste dagen gunstig nieuws van het waterfront. Langzaam maar zeker naderen op enkele' plaatsen, waar de dijken zijn weggeslagen, de voorbereidingen voor de dichting, haar einde. Meestal Is er nog niet veel van te zien, omdat het werk onder water gebeurt. Maar er worden goede vorderingen gemaakt. In het gat van Schelphoek ligt nu ruim 2400 vierkante meter aan zinkstukken. Het gat is thans 370 meter breed en heeft een diepte van 37 meter. Er zijn stroomgeulen ontstaan, die een lengte van 1250 meter hebben. Daarvan zijn sommige 20 meter diep. Het gat in de inlaagdijk is met steen opgestort. Ook de „operatie levensstrijd onder- gereed. Van de week wordt de weg nog nomen tot dichting van de havendammen van Zierikzee, verloopt tot heden naar wens. Twee kleinere gaten in de haven- dammen zelf zijn met klei opgevuld. In het kader van de operatie is voor de in laagdijk achter het grootste gat 1800 vier kante meter zinkwerk gelegd. De kielka de ligt er al over een lengte van 300 m. Over een afstand van 100 meter is het zandbeloop voor de dijk gemaakt. Aan de kop van de westelijke kade werden twee caissons geplaatst. Het werk aan de Schouwsedijk vor dert regelmatig. Een zandperser voert zand aan naar een depót bij de Tuimel- dijk bij Brouwershaven. Uit Dreischor wordt klei aangevoerd ter verdediging eh afdekking van de zanddijk bij Kak kersweel, de z.g. Langedijk. Alle gaten in de dijken van de polder Dreischor zijn nu opgehoogd tot 3.50 meter boven NAP. VIER BANNEN. Voor de verdediging van de uiteinden van de dijk aan de noordzijde van de Vier Bannen (Stevensluis) worden kraag stukken aangebracht. De bezinking van het sluitgat aan de noordzijde van deze polder (het stroomgat is 200 meter br.) is voor tweederde gereed. De gaten in de Oudedijk bij Bruinlsse zijn alle ge dicht. De dijk wordt nu verder versterkt. Het noordelijke gedeelte van de Ram- paartsedjjk, de z.g. Kapeldjjk, die ern stige afslag vertoonde, is met zandzakken bijgewerkt. In het overblijvende gedeel te van de Rampaartsedijk werden twee gaten gesloten en werd de dam verder afgewerkt. STENEN DAM VOLTOOID. Aan de zuidzijde van de Oosterland- polder werd de stenen dam in het sluit gat voltooid. Begonnen werd met het aanbrengen van klei tegen de dam en met het persen van zand onder tegen het te bouwen dijkslichaam. Aan de zuid zijde van de Vier Bannen werden drie kraagstukken gezonken. De baggermolen voor het sluiten van het gat bij Onwer- kerk ligt gesteld. De polder Zuidemieuw- land werd door een nieuwe dam van het buitenwater afgesloten, terwijl een begin werd gemaakt met het leggen van een een kade ter afsluiting van de polder Zuidhoek alsmede met het persen van een zandlichaam. In de inlaag van Flaau- wers werd het beschadigde dijksgedeelte hersteld. De haven van Burghsluis is nu voor de helft uitgebaggerd. De opslagterreinen zijn gereed gekomen en dijken werden opgehoogd. Het grondwerk voor het vliegveld Haamstede is voor 95% gereed. De aanleg van de startbaan is aanbesteed. Voor de nieuwe weg van Renesse naar Schairendijke is bet gehele grondwerk Ingezonden Mededeling (adv.) EEN FIJNE DOOS EEN MOOIE FLES Er is keus bij KLOKSTRAAT GOES Classis Goes doet beroep op Herv. Synode Rampslachtoffers herdacht. GOES, 7 Mei Tijdens de vergade ring van de classis Goes der Ned. Herv. Gemeenten, gisteren in „De Prins van Oranje" alhier gehouden, heeft ds H. G. Beneder enkele mededelingen gedaan over de maatregelen die door de syno dale watersnoodcommissie waren geno men en inzonderheid over het bezoek dat het moderamen aan diverse instan- ties in Den Haag had gebracht. Tijdens de daaropvolgende discussie, waaraan door velen werd deelgenomen, werd een hartstochtelijk beroep gedaan op de Kerk in haar geheel om te hel pen: volledig en direct. De Kerk moet op de bres staan voor gans het volk. Aan ds S. P. de Roos is verzocht op de vergadering van de synode, die de vol gende week gehouden zal worden, dit hartstochtelijk beroep van de classis over te brengen. Ds POSTMA BLIJFT PRAESES. Na de opening van deze vergadering door ds A. W. M. Odé, als oudste der aanwezige predikanten, herdacht deze in een bewogen toespraak de ramp die onze provincie heeft getroffen en in zonderheid de vele slachtoffers. Allen verhieven zieh van hun zitplaatsen en herdachten in stilte de doden. Als eerste punt van de agenda kwam aan de orde de verkiezing van een praeses, daar ds A. Postma zou aftre den. Hoewel deze in verhand met zijn drukke werkzaamheden liever niet voor verkiezing in aanmerking wilde komen, deed een dringend beroep van de ver gadering hem van dit besluit afzien. Met algemene stemmen werd hij als praeses herkozen; hetzelfde gebeurde met de aftredende assessores ds H. G. Beneder (primus), ds G. den Boer (se cundus) en ds C. Metselaar (tertius). Na lezing van de notulen werd de heer J. van Nieuwenhuyze gekozen als pri mus-ouderling van het breed modera ten. Diverse verslagen werden uitge- ■cht en met aandacht aangehoord. afgewalst. Wat Zuid-Beveland betreft komt het meeste nieuws van Kruiningen, Schok kend nieuws ls het niet, al blijkt eniit, dat ook hier devoorbereidingen met kracht worden voortgezet'. De afdichting van de westelijke havendam van de Veerhaven werd verzwaard, terwijl werd voortgegaan met het verdiepen van de drempel in deze haven. Dit is noodzake lijk om straks de caissons - waarvan er al enkele zijn gearriveerd - te kunnen aanvoeren. Oostelijk in hét grootste gat (120 meter breed) is een bezinking van steen en leem aangebracht. Aan het ma ken van de ringdijk rond het oostelijke gat wordt doorgewerkt. Daarachter zal zand worden gespoten, waarna de oude dijk op het vroegere profiel zal worden gebracht. ZUID-BEVELAND. Nog aan het eind van deze week hoopt men de Kadjjk volledig in de klei te hebben. De dijk zal dan waterkerend ge noemd mogen worden. Tezelfdertijd zal de gehele polder Waarde zijn droog ge vallen. Bij Bath tenslotte wordt zand in de ontstane stroomgeul geperst, terwijl schorklei wordt weggegraven voor de nieuwe dijk aan de buitenzijde van de ouda dijk. MIDDELBURG, 7 Mei. Voor de dich ting van dijkgaten en het ongedaan ma ken van dijkafslag op Tholen zijn tot he den 2.300.000 zandzakken verwerkt. Het voorlopig herstel behoort hier al gerui me tijd tot het verleden. Op vele dijken is of wordt een nieuwe kleibekleding aangebracht. Het is verblijdend, dat vele grondeigenaren zich spontaan bereid hebben verklaard voor dit doel klei van hun landerijen beschikbaar te stellen. Draglines zijn druk doende de boven ste laag eraf te halen. Naar alle waar schijnlijkheid zullen de op deze wijze ontstabe. gaten in het land. met zand wor den volgespoten, waarna het- zand met een (dan heel wat dunnere) kleilaag zal worden afgedekt. Ingezonden Mededeling (adv.) GOÈS, 8 Mei tfe stichting Huis houdelijke Voorlichting ten plattelande heeft, in samenwerking piet de stich ting Commissie Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting een aantal vouwbladen uitgegeven waarin de vrouwen in de ge troffen gebieden diverse raadgeving)»!, vinden voor het opknappen en onder houden van huishoudelijk materiaal. In een ander vouwblad wordt adyies ge geven over de besteding van het be drag dat als schadevergoeding wordt uitgekeerd. De vouwbladen zijn gratis verkrijgbaar bij genoemde stichtingen waarvan de adressen zijn: ■J# v Stichting Commissie voor Huishoude lijke-, én Gezinsvoorlichting, Dr. Kuy- perstraat 8, 's Gravenhage, tel. 117017 en Stichting voor Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande, Koninginne gracht 42, 's Gravenhage, tel. 180025; Flat wordt reeds bétrokken, Medisch Centrum half Juni gereed. GOES, 8 Mel. Binnenkort worden de woningen in het nieuwe flatgebouw aan de Bergweg betrokken. De meeste bewoners hebben hun nieuwe bezit al schoon gemaakt. Want - en zo is het nu eenmaal - terwijl de aandacht van Nederland was gericht op de vernielingen, door de ramp veroorzaakt, is in de gespaarde steden doorgewerkt aan de uitbreiding. Ook in Goes. De Hat kwam gereed, de nieuwe lagere. school verrees en ook het Medisch Centrum schiet flink op en zal waarschijnlijk medio Juni gereed komen. Op 13 Mei a.s. vergadert de gemeente raad. De raadsleden zullen dan eens met eigen ogen kunnen aanschouwen, wat er in Goes is gewrocht; de zuiveringsinstallatie, die al enige tijd geheel gereed ls gekomen en ook de flat en het medisch centrum zullen met een bezoek worden vereerd. Nu is zestien tot achttien gulden per installatie kan worden aangesloten. Wijk- verpleging, Groene Kruis en Rode Kruis zullen met hun nieuwe bezit zeker te vreden zijn. Afscheid Ds H. Veldkamp Ds H. Veldkamp, Geref. predikant te Middelburg, is voornemens op Zondag 12 Juli in de avonddienst afscheid te nemen van zijn gemeente. In deze dienst zullen geen toespraken worden gehou den, omdat de volgende dag een specia le samenkomst zal worden belegd met de gemeente. Ds Veldkamp hoopt op Zondag 26 Juli a.s. zijn intrede te doen bij de Geref. kerk van Hattem. week aan huur een hele prijs, maar een prijs die heel wat comfort biedt in de flat. In alle woningen - er zijn drie „la gen" van verschillende woningen - is een prachtige doucecel gebouwd. Slaapka mers hebben ingebouwde wastafels, som migen zelfs met warm en koud water. Van de woningen, gezet door de Fa Heykamp II te Amsterdam zijn er negen gebouwd voor rekening van de gemeente en drie op risico. De drie boven elkaar liggende rechterwoningen hebben een grote woonkamer die van voor naar ach teren loopt en bij de bovenwoningen aan de achterzijde uitkomt op een balkon, twee slaapkamers aan de voorkant en achter een slaapkamer, keuken en douce cel. De woningen daarnaast zijn kleiner en bestaan uit een slaapkamer en woon kamer aan de voorzijde, terwijl aan de achterzijde een slaapkamer, een keuken en douce zijn gebouwd. Deze zes wonin gen hebben een gemeènschappelijk trap penhuis. De zes woningen, eveneens ge bouwd rond een apart trappenhuis zijn weer anders. De drie boven elkaar lig gende middenwoningen hebben een gro tere woonkamer, een slaapkamer aan de voorzijde en een aan de achterzijde ter wijl achter ook de keuken en de douce cel zijn gebouwd. De drie woningen ge heel links zijn prachtisch gelijk aan de drie welke geheel rechts in het gebouw liggen, met dien verstande, dat één slaap kamer iets kleiner is. Bij deze bouw is het beste materiaal niet gespaard en zijn ook vele nieuwe snufjes verwerkt. het Medisch centrum. Vele snufjes zijn ook verwerkt in het nieuwe Medisch Centrum aan het Bea- trixplein. Vooral in het hadhuis. Dit is zeker een aanwinst voor Goes, die op hoge prijs gesteld zal worden. De 24 had- cabines bijvoorbeeld, waarvan er twee voor zitbaden zijn ingericht, zijn geheel vervaardigd van terazo-werk, de prach tige gladde steen, die zo gemakkelijk is schoon te maken. Het gehele badhuis Wordt air-conditi oned. In ieder badcel bevindt zich een afzuiginrichting vopr vochtige lucht zo dat in het gebouw nooit die vochtige warmte zal heersen, die velen als ze weer buiten komen een koudje doet oplopen. Een oliestookinrichting zorgt voor de verwarming van het badwater, dat. na dat het tot 90 graden is verwarmd ge mengd wordt tot 45 graden en naar de badceilen gevoerd. In de badcellen zijn speciale kranen aangebracht waarmee met één handgreep het Water lauw, warm of koud kan neerkletteren. Het dak van het badhuis is een z.g. „flessendak" be staande uit holle steensegmenten. Wie door het Medisch Centrum gaat dwalen loopt kans te „verdwalen". De bouw lijkt zeer ingewikkkeld maar de indeling is buitengewoon practisch. Met alles is rekening gehouden. Zo heeft men in een der voorzalen, waarin ondermeer 12 uitkleedboxen voor babies zijn aan gebracht, een contactdoos aangelegd waaraan in een ogenblik een Röntgen- OUD VOSSEMEER, 8 Mei In Oud Vossemeer hebben verscheidene leden van de vrijwillige brandiveer. hun uni form aan de willigen gehangen. Zij wensen namelijk niet langer te spuiten met, wat zij noemen, de ondeugdelijke motorspuit en zich ook niet langer meer kwaad te maken over het gesuk kel, dat ontstaat door gebrek aan een trekker om de mötorspuit naar de brand te vervoeren. Maandag j.l. was er een brandje en toen liep de zaak spaak. Van de zijde van de brandweer van Oud Vossemeer werd ons hieromtrent medegedeeld, dat het gemeentebestuur reeds drie jaar op dit euvel is gewezen, maar dat dit telkens op de lange baan wordt geschoven. De brandweerlieden hebben samen met hun ondercomman dant, de commandant was niet in het dorp aanwezig toen de brand uitbrak, hun ontslag gevraagd, echter met de mededeling, dat ze hun krachten zullen geven als er onverwacht een brand uit zou breken. (Red.) meter zuiver Iers Een zware kwaliteit indan- thren geverfde gordijnstof (kleur-, zon- en wasecht). Fraaie bloemdessins. 130 breed, van 6.95 p.m. a; 950 meter prachtige Egyptisch katoenen met aangeweven moderne rahden, 180 cm. hoog, der meter O 98 NU X. Wollen reversible SLAAPKAMERKLEEDJESi in leuke moderne dessins, tegen ongekend lage Jubileumprijs. 50 100 95 60 x 120 120 betere, zuiver wollen WILTON KARPETTEN in warme Perzische dessins Een beter karpet voor popu laire prijs A'u in 2 series! Serie I Onze .KAZAK" WILTONS 200 x 280 4 OO 80 NU U7. Serie II: Onze beroemde „WAMA" WILTONS Onze bekende SULTANA MATRASSEN metde prima stalen binnen* .vering, afdekking yen ge stepte erin, dikke watten- laag en overtrokken met zware damast tijk 1 -per.soöns CO 75 nu oy. ook in 2-persooni, HH Uitslag Verkeersexamen. Aan het te St Annaland gehouden verkeersexamen werd door 47 leerlingen van de School met de Bijbel en door 26 leerlingen van de O.L. School deelgenomen. Hiervan zijn er resp. 18 en 17 geslaagd. ST. MAARTENSDIJK, 7 Mei Door de afdeling St. Maartensdijk, aangeslo ten bij de Kon. Ned. Middenstandsbond, werd een middenstands contact-avond georganiseerd. Aanwezig waren, naast liet bestuur van St. Maartensdijk, de besturen van de middenstandsverenigingen uit Scher- penisse, Stavenisse en St. Annaland. Mede aanwezig waren de heren P. G. v. d. Weele, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Middenstandsbond uit Colijns- plaat en de heer K. Pijl, propagandist van deze bond uit Numansdorp. Op deze avond, die geopend werd door de heer Muistee uit St. Maartens dijk en verder werd gepresideerd door de heer v. d. Weele, werd uitvoerig stil gestaan bij de middenstandsorganisa ties. De heer Pijl schetse in een uitvoerige rede de positie van het middenstands- en klein-bedrljf, daarbij wijzend op de destijds bloeiende gilden-organisaties. „De positie van de zelfstandge risico dragende middenstanders is in gevaar en wij zullen de gelederen moeten slui ten om op die wijze onze grote belangen te verdedigen en te versterken", zo zei de heer Pjjl. Ook van overheidswege wordt een zo sterk mogelijke middenstandsorganisa tie mogelijk gewaardeerd en dringend noodzakelijk geacht, waarbij spr, woor den aanhaalde van de voormalige minis ter prof. v. d. Brink en de huidige staatssecretaris dr Veldkamp. Na de pauze werd door de voorzitter en de heer Pijl nog talrijke problemen en vragen beantwoord. De heer van der Weele stond daarbij uitvoerig stil bij de geleden rampschade en deelde mede, dat zeer binnenkort 't voor-ontwerp rampschadevergoeding door de regering ter tafel zal worden gebracht. De middenstandsorganisaties zullen daarbij de belangen van het midden stands- en kleinbedrijf, dat bij de ramp- schade betrokken is op alle mogelijke wijze hebben voor te lichten en op die wijze het reeds aangehaalde stand punt van integrale schadevergoeding zo goed mogelijk te verdedigen. In hun slotwoord spraken de heren vak' der Weele en Mnlstee de hoop uit, dat ook op het eiland Tholen, naast Sint Maartensdijk, de zo noodzakelijke lan delijke organisatie versterkt zal worden door alle plaatselijke middenstandsver enigingen op het eiland. Ouderavond scholen van de ver. voor Geref. onderwijs Woensdagavond vond de ouderavond plaats van de scholen van de Vereni ging voor Geref. onderwijs te Middel burg. Nadat van te voren het werk der leerlingen in de drie scholen (Nieuwe Haven, Gravenstraat, Heerengracht) bezichtigd was, werd samengekomen In het Schuttershof. De vlce-voorzltter, de heer J. K. Voogd, herinnerde in z'n openingswoord aan de mutaties, die ln het afgelopen jaar aan de scholen hadden plaatsge vonden en sprak een woord van af scheid aan de heren Olthoff en Uttooy, resp. afgetreden voorzitter en bestuurs lid. Daarna traden de leerlingen van de Heerengrachtschool op. O.l.v. de heer I. van Noppen zongen zij zeer ver dienstelijk enkele liederen en canons. Ook de blokfluitklas, hoewel nog maar enkele maanden bestaande, gaf heel aardige resultaten te horen. De heer A. J. v. Rutten, onderwijzer aan de Ulo, declameerde vervolgens enkele gedichten. Na de pauze leidde mej. J. Kazemier, onderwijzeres aan de School Graven straat, het onderwerp: „Belevenissen ln de laagste klassen" ln, waarin zij op boeiende en vaak geestige wijze de er varingen, die een onderwijzers in de eerste klas opdoet, weergaf. De heer IJsselsteln, hoofd van Uloschool, sprak een slotwoord. de Z.V.U.-toneelvoorstelling gaat niet door De voor vandaag aangekondigde to neeluitvoering van de Z.V.U. alhier, gaat wegens omstandigheden niet door. Hiervoor in de plaats zal Dins dag a.s. een opvoering worden gege ven van het toneelstuk „Moord bij open doek". Feestavond C.M.B. Woensdagavond heeft de afdeling Vlissingen van de Chr. Metaalbewer- kersbond in Nederland op een feeste lijke jaarvergadering een 48-jarige en zes 25-jarige jubilarissen op hartelijke wijze gehuldigd. De districtsbestuurder, de heer J. Lodder, richtte zich tot de 25-jarige jubilarissen, die hij dankte voor het werk dat deze al die jaren trouw heb ben kunnen en mogen verrichten. Hij reikte het gouden C.M.B.-insigne en oorkonde uit aan de heren M, L. Koets, J. Weug, H. Boogaard, C. J. Kloeg, P. Geervliet en P. Huiszoon. De heren C. Geljon, A. C. de Klerk en J. P. Snij ders waren verhinderd hun insigne in ontvangst te nemen. Hierna sprak hij enige hartelijke woorden tot de 48- jarige jubilaris de heer H. C. V. Sorel, die de afd. als voorzitter en nu als ere-voorzitter nog steeds trouw steunt. Namens het hoofdbestuur en de afd. overhandigde hij hem een fraai Delfts blauw wandbord met het C.M.B.- embleem. In zijn dankwoord zei de heer Sorel het een groot voorrecht te vinden dat hij deze avond heeft mogen meema ken. Hij wees er op dat de bond klein is begonnen in een tijd dat met een organisatie geen rekening gehouden werd, en dat dit nu iets is geworden, waar wel degelijk rekening mee ge hóuden moet worden. Hij wekte al len op te werken om de C.M.B. gro ter te maken. Aan zijn feestrede voor deze avond had de heer Lodder de vraag verbon den „waar gaan wij heen als Chr. Me- taalbewerkersbond" en hij plaatste deze vraag tegen de achtergrond van de ramp op 1 Februari. Wie had ge dacht, aldus spreker, dat deze ramp zou kunnen gebeuren en wat is er overgebleven van de zekerheid die wij hadden. Hebben wij nu ook in onze organisatie zekerheden geschapen waarvan wij denken dat ze niet stuk kunnen Na het officiële deel was het woord aan de toneelgroep muziekver. „Voor waarts" uit Koudekerke, die met het toneelstuk ,,'t Leven is een loterie", een blijspel in drie bedrijven door K. Koets, veel succes hadden. Op deze avond werd ook afscheid enomen van de oud-voorzitter de teer J. Witte, die namens het bestuur en de afd. een zakbijbel en een boek kreeg aangeboden. Voor mevr. Witte waren er bloemen.. Een gehouden collecte ten bate van het D.E.L.-fonds bracht f41.30 op. Jaarvergadering diaconessenarbeid Onder voorzitterschap van ds J. S. Hartjes heeft de Stichting Diaconessen- arbeid haar jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat de wijkzusters, zr. Jo en zr. Greet in 1952 12886 bezoeken hadden afgelegd. In 1951 was dit 11656 bezoeken. In 1952 zijn verder 501 vèrplegingsartikelen af gegeven. Het aantal leden was op 31 Dec. 1952 1093 en dit beweegt zich nog steeds in stijkende lijn. Als bestuursleden werden herkozen de heren W. de Bruijne, L. Cupido en C. G. Vreugdenhil. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat de financiën bevredigend genoemd kunnen worden. De heer J. Lodder neemt ontslag B. en W. hebben de raad voorgesteld de heer J. Lodder, op diens verzoek m.i.v. 22 Juni a.s. eervol ontslag te verlenen als ambtenaar van de bur gerlijke stand, onder dankbetuiging voor de langdurig bewezen diensten. Eervol ontslag zal ook verleend wor den aan mej. I. Engelsma, onderwijze res aan de O.L. school alhier, in vér band met haar benoeming aan de O. L. school te Souburg. Telefooncel bij het parkeerterrein Gisteren is bij de bushalte bij het parkeerterrein op de Westwal een tele fooncel geplaatst. Buspassagiers en automobilisten zullen deze aanwinst zeer zeker van harte toejuichen. Lantaarnpaal omvergereden Door een automonteur van de firma Adriaanse, werd gistermiddag de lan taarnpaal, die staat op de hoek Boude- wijn de Wittestr.Kreukelmarkt, om vergereden. De auto werd licht bescha digd. Uiteenzetting van wederopbouwplan in a.s. raadsvergadering Dinsdag a.s. zal de gemeenteraad ln openbare vergadering bijeenkomen. Ir Glerum uit Middelburg zal in deze ver gadering een uiteenzetting geven van het wederopbouwplan voor de gemeen te. BRUINISSE Pols gebroken. Toen de 68-jarige mej. Schipper-Jumelet slechts een half uur na de reëvacuatie thuis was. had ze het ongeluk bij het opruimen van een en an der van de zolder te vallen en een pols te breken. Een vuurtje stoken, .enIn een drooggevallen dorp, waar alles heeft ge dreven, kan men allerlei zaken vinden.Zo vonden enige jongens een fles spiritus. Dit goedje leent zich uitstekend voor een vuurtje stoken. Deze gedachten waren deze knapen ook toegedaan. De kleren van de 10-jarige C. van der Have vatten daarbij vlam en de jongen liep zodanige brandwonden op, dat opname in het zie kenhuis te Bergen op Zoom noodzakelijk bleek. KATS Begrafenis. Woensdagmiddag werd het stoffelijk overschot van het 9-jarig doch tertje van de heer Timmermans ter aarde besteld. Hierbij waren aanwezig de schoolkinderen met hun onderwijzer. Te Kats wordt nog één persoon vermist. OUD-VOSSEMEER Benoemingen. Tot wijkverpleegster bij het Groene Kruis, alhier, is per 1 Juli a.s. benoemd zuster J. de Nooijer te Dor drecht, die deze benoeming aanvaardde. In de wegens het vertrek van de heer G. van Dalen, ontstane vacature als hoofd van de School met de Bijbel, is benoemd de heer C. P. de Schipper te Uithuizen. KERK EN SCHOOL (Van één onzer verslaggevers) KAMPEN, 7 Mei Vandaag werd ln de Burgwalkerk te Kampen, die op smaakvolle wijze was versierd, de jaar lijkse Schooldag gehouden van de Theol. Hogeschool der Geref. kerken. Uit alle delen des lands waren vrienden en oud leerlingen van deze Hogeschool naar 't oude IJsselstadje getrokken om te luis teren naar de toespraken van de ver schillende sprekers. Tal van autobussen stonden op de Burgwal geparkeerd Der traditie getrouw ging gisteravond in de Burgwalkerk aan de Schooldag een ure des gebeds vooraf. Voorganger was ditmaal ds F. A. Hofman, Geref. predikant te Arnhem. De voorganger had zijn stof gekozen uit het laatste vers van 1 Cer. 15. Dank zij de goede zorgen der rege- lingscommissie vond na afloop van de bidstond in de aula der school een be- groetingssamenkomst plaats waar de bezoekers van buiten gelegenheid von den elkander in onderling geprek te ontmoeten. De schooldag stond ditmaal onder leiding van de rector prof. dr. A. D. R. Polman, die haar met een toespraak opende. In de morgenvergadering refe reerde dr J. L. Koole van Bloemendaal over: „Heeft de kerk een bepaalde dienst aan onze zieken te bewijzen", waarin hij nader inging op het actuele vraagstuk der gebedsgenezing. In de middagvergadering heeft de hoofdvloot- predikant, ds J. H. Siilevis Smitt van 's Gravenhage een causerie gehouden over zijn werk waarna prof. dr K. Dijk de slotrede hield. Wij komen hier nader op terug. Interkerkelijke commissie voor de psalmberijming DEN HAAG, 7 Mei. In het zen dingscentrum der Gereformeerde Ker ken te Baarn is gisteren de eerste ver gadering gehouden van de interkerke lijke commissie voor de psalmberij ming. In deze commissie zijn verte genwoordigd: de Gereformeerde Ker ken, de Ned. Herv. Kerk, de Remon strantse Broederschap, de Evangeli sche Lutherse Kerk, de Chr. Geref. Kerk, de alg. Doopsgezinde Sociëteit en de Unie van Baptisten gemeenten. Het overleg in deze eerste vergade ring leidde tot de instelling van een werkcommissie, die tot taak zal heb ben de aangeboden psalmberijmingen te beoordelen en, indien enigszins mo gelijk, te komen tot een interkerke lijke berijming der psalmen. Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dirksland, A. L. van der Smit te Onstwedde; te Huizen, vac. J. Zwanenburg, toez., H. Harke- ma te Zeist; te Huizen, vac. W. Vroeg- indewey, L. Trouwborst te Monster; te Rijnsburg, vac. M. J. J. Bonting, A. J. van Oost te Vriezenveen; te Elburg, B. Haverkamp te Veen; te Vinkeveen, L. Vroegindewey te Pa- pendrecht. Aangenomen tot pred. voor buiten- gew. werkzaamheden (Creolenkerk, Suriname), S. O. Meeuwes, vac. te Vianen. Bedankt voor Ede, vac. J. H. Cirkel, J. de Lange te Nunspeet; te Wezep, toez., J. G. Abringh te Oostende. Ned. Herv. Zendingsgemeente. Beroepen te Doetinchem, dr F. J. Fokkema, em. pred. te Oegstgeest. Benoemd als pred. met bijz. op dracht, mej. A. C. Fokkema, cand. te Oegstgeest. Geref. Kerk. De Classis Breukelen heeft prep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard, de heer W. H. Melles te Maarssen, cand. aan de V.U. Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Tweetal te Charlois, K. J. Kapteyn te Nijkerk en E. Teunis te Monster; te Rijswijk (Z.-H.), J. v. d. Haar te Emmen; te Uithuizen, B. de Vos, cand. te Utrecht. „DE RAMP IN BEELD" NAAR MIDDELBURG. Woensdagmorgen zal de Commissa ris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, in de Statenzaal te Mid delburg de tentoonstelling „De ramp in beeld" openen. De opbrengst van de expositie van foto's, gemaakt door leden der Nederlndse Vereniging van Fotojournalisten tijdens de ramp dagen van Februari 1953, komt ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. Kinderen uit rampgebied met vacantie GOES, 8 Mei. Morgen vertrekken zoals bekend 27 kinderen uit Schou wen-Duiveland (w.o. 8 uit Zierikzee) en Zuid-Beveland, van 6 tot 14 Jaar voor een vacantie van drie weken naar Zwitserland. Per auto reizen zij van Goes naar Brussel, vanwaar zij per trein via Bazel naar Lausanne gaan. Van Lausanne vertrekt het gezelschap naar Sierre en vandaar gaat het een uur sporen bergafwaarts naar de eind bestemming, het Grand Hotel du Golf in Crans sur Sierre. Als Zlerikzese be geleidsters van de jeugdige vacantie- gangers zijn aangewezen de dem.es A. G. Hack en J. Broere. VEILINGBERICHTEN MIDDELBURG. Eiermarkt van 7 Mei 1953. Minimumprijs voor pluim veehouders f 1.98 per kg. VEERE. Vismijn van 7. Mei 1953. 994 kg exportgarnalen 62—96, 106 kg handelsgarnalen 70—73, 182 kg schar 16—33, 139 kg bot 16—25, 81 kg tong 421.37, 5 kg ongesorteerde vis 41 63, 1382 kg rog 16—54, 14 kg griet 47—68. Officiële Publication B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat hedenmiddag, 8 Mei van 4 tot 5 uur in het gebouw van de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer 1), Stadhuisstraat 5, alhier, kaarten f 0.10 verkrijgbaar zijn voor om of min vermogenden voor de generale repetitie van de Vereniging voor Instrumentale Muziek op Maandag 11 Mei 1953 des avonds om 8 uur in de Concert- en Ge hoorzaal, Singelstraat, Middelburg. Middelburg, 6 Mei 1953.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2