"Oorlam I MA wmt' r - W/VUmn KOERS! süopsrmtK! Minister v. d. Kieft pleit op de Brusselse jaarbeurs voor de Benelux. Franse koopvaardijvloot ligt lam. „Ik waarschuw voor overdrijving der problemen." België en Nederland veroverden belangrijke posities op eikaars markten. Samen tegen protectionisme. Naumann was zeer gevaarlijk. Europese staal* industrie is verouderd* Voorzitter Kapinga„Doorbraak legt dynamiet onder alle christelijke actie Duitsland verhoogt toch de omzet belasting* MATROZENSHAG sSport en spel Donderdag 7 Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 BRUSSEL, 6 Mei „Hoe komt het dan, zal men afvragen, dat bij een ongeveer gelijkwaardige economische positie en bij een onderling handelsverkeer, dat in ongekende mate tot het wederzijdse welzijn bij draagt, een heftige woordenstrijd is ontbrand, waarbij het loonverschil tussen beide landen als een dodelijk gevaar voor de Beneluxsamenwer- king wordt afgeschilderd", zo vroeg vanmiddag de Nederlandse mi nister van Financiën, de heer J. van de Kieft zich af in een rede, die hij uitsprak ter gelegenheid van de Nederlandse dag van de Brusselse jaarbeurs. „Ik wil waarschuwen", zo zei de minister later, „voor schromelijke overdrijving en pleiten voor een beschouwing van dit vraagstuk op reëele basis, met inachtneming van de juiste proporties" den, om de vrijhandel integraal toe te passen. Bij de plannen voor de Euro pese integratie moet de weg van gelei delijkheid bewandeld worden om de betrokken bedrijven geleidelijk uit de beschermende watten te wikkelen. De minister betoogde dat loonver schillen de weg naar de vrijheid niet behoeven te belemmeren. In het begin van zijn rede sprak de minister zijn bewondering uit voor het internationaal cachet, dat de organisatoren de jaarbeurs heb ben weten te geven. Ik ben ervan overtuigd, zo zei de minister, dat Brussel en Utrecht op zeer wezen lijke wijze hebben bijgedragen tot de intensivering, die de commerciële relaties tussen de Beneluxlanden de achter ons liggende jaren hebben gekenmerkt. Deze relaties zijn van grote waarde en aan de hand van gegevens en cij fers heeft de minister in zijn rede ge tracht, uitgaande van deze relaties aanknopingspunten te vinden voor realistische en zakelijke oplossing van het Beneluxprobleem. De totale industriële uitvoer van België naar Nederland bedroeg ruim 175 pCt van de totale industriële ex port van Nederland naar België. Het tweede interessante feit is de belang rijke positie, die de Beneluxlanden op eikaars markten hebben veroverd. Was het aandeel, dat België in 1938 in de totale Nederlandse export had 11% pCt, in 1952 bedroeg dit aandeel 17 pCt. De overeenkomstige Neder landse cijfers met betrekking tot de Belgische invoer zijn 8,9 pCt. De Belgische winst van de Benelux is dus wat groter geweest, dan de Ne derlandse winst. Globaal kan men zeg gen dat het aandeel van elk rond met rond 50 pCt is gestegen. Ik meen, zo zei de minister, dat te gen de achtergrond van deze cijfers de lichtvaardigheid, waarmede recent over het opzeggen van de douane-unie is gesproken, wel op schrille wijze tot uiting komt. Actie. Verder het Beneluxprobleem analy serend zeide minister van de Kieft, dat België en Nederland zich in gunstige economische omstandigheden bevinden en het werkloosheidscijfer in de lan den gedaald is tot een aanvaardbaar minimum. Het verschil in het nominaal loon peil vormt een probleem, dat niet overdreven mag worden. Het loonpro' bleem, indien men waarlijk een op lossing nastreeft vraagt actie van beide partners. De Beneluxsamenwerking is ten dode opgeschreven, als deze actie zou bestaan in het wederzijds opwer pen van handelsbelemmeringen, die nog nimmer enige vorm van samen werking hebben gebaat. Integendeel. Minister van de Kieft ging nog ver der in het protectionisme, dat een ern stig gevaar is voor de Europese inte gratie. De landen van Europa zijn er na moeizame pogingen enigszins in ge slaagd een zekere vrijheid in hun on derling handelsverkeer te bewerkstel ligen. Men moet echter vrezen, dat bij een zekere teruggang van de wereld- conjuctuur het protectionisme met ver dubbelde kracht zal toenemen. Nodig is dat er landen zijn, die zwakke broeders tot volhouden aansporen. Ik had hoop dat Nederland en België het protectionisme zouden kunnen weer staan. Nog zijn de Beneluxlanden met hun douane-unie een goed voorbeeld. Minister van de Kieft verwierp de gedachte dat de concurrentieverhou dingen gelijk gemaakt dienen te wor- BONN, 6 Mei. De Westduitse minister van Justitie, Thomas Dehler, heeft verklaard, dat hij thans, na een studie gemaakt te hebben van de in beslag genomen documenten, de zaak- Naumann zeer ernstig opvat. Werner Naumann was in het bezit van een intelligentie en van een kundigheid, die gevaarlijk voor de Westduitse de mocratie had kunnen worden. Zijn net had hij over vrijwel iedere rechtse organisatie gespannen. Uit de aantekeningen van Naumann was gebleken, dat hij contacten on derhield met vele uiterst rechtse per sonen, zoals vrienden van Sir Oswald Mosley, de gewezen Britse fascisten leider, Otto Skorczeny, de man, die indertijd Mussolini bevrijdde en thans in Spanje is, generaal Ramcke, die sinds zijn vrijlating een aantal felle anti-geallieerde toespraken heeft ge houden, mevrouw Chambrun, dochter van de Franse premier Laval, die op beschuldiging van collaboratie gefu silleerd is, de Belgische fascistische leider Leon Degrelle en vele andere. Ten huize van mevrouw Lea Lucht, een vriendin van Naumann, die van Belgische herkomst is en een export zaak heeft, was een gastenboek gevon den, waaruit bleek, dat vele rechtse personen, onder andere leiders van inmiddels verboden politieke groepe ringen, en Axmann, een vroegere lei der van de Hitlerjugend, dit huis be zocht hadden. Ook Hjalmar Schacht was te gast geweest. Het gaat er om, zo bracht de mi nister naar voren, om door een juist evenwicht tussen particulier initia tief en overheidsbeleid een maxi maal sociaal-economisch resultaat te bereiken. Daarbij past de Overheid enerzijds een wijze zelfbeperking en anderzijds de plicht de leiding te geven wanneer het economisch le ven dreigt spaak te lopen. „Het doel waarvoor wij staan is: de coördinatie, respectievelijke con structie ener gezamenlijke welvaarts- politiek met principiële handhaving van het vrije onderlinge verkeer, waar bij de mogelijkheid tot gezamenlijke incidentele oplossing van ernstige moeilijkheden van specifieke aard niet behoeft te zijn uitgesloten. Het is een moeilijke taak, de ervaringen hebben dat uitgewezen, maar het is een groot se taak. Want het is vaak gezegd, maar het kan niet genoeg worden herhaald: de positie en de ontwikkeling van Bel gië en Nederland hebben deze landen de kans gegeven een historische rol te vervullen in de vorming van een toekomstig Europa. De historie zal hen oordelen naar de wijze, waarop zij dit, kleinhartig of stoutmoedig, zul len hebben gedaan", zo besloot de minister. CONGRES VAN DE F.I.A. TE MADRID DEN HAAG, 6 Mei. In de week van 1016 Mei houdt de Fédération Internationale de l'Automobile, waar in de K.N.A.C. Nederland vertegen woordigt haar jaarlijkse voorjaars congres, ditmaal in Madrid. Tevens zal zü dan haar vijftig-jarig bestaan her denken. De agenda bevat twee voorstellen van de K.N.A.C. Het ene heeft betrek king op de bestudering en vaststel ling van een plan om door middel van landelijke en internationale radiozen ders de weerberichten en de toestand der belangrijkste verkeerswegen be kend te maken, zulks ten behoeve van het wegverkeer, dat zich steeds meer, ook internationaal ontwikkelt. Het andere voorstel van de K.N.A.C. betreft het verplicht stellen van het gebruik der grote koplichten bij dich te mist overdag, zoals trouwens in Ne derland reeds het geval is. Het Koninklijk paar bij viering eeuwfeest C.J.M.V. DEN HAAG, 6 Mei. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard hebben het voornemen te kennen ge geven op Donderdag 14 Mei a.s. de viering van het eeuwfeest van het C, J. M. V. in de Houtrusthallen in Den Haag gedeeltelijk te willen bijwonen. GEEF DE FRANSEN BETERE WAPENS WASHINGTON, 5 Mei. De voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor Buitenlandse Zaken, senator Wiley, heeft verklaard, dat de strijdkrachten van de Franse Unie in Indo-China uitgerust zouden moeten worden met wapens, die zij nodig hebben om de overwinning te behalen, met inbegrip van kleine atoom bommen. Ingezonden Mededeling (adv.) Varen op het kompas van kwaliteit dat is de koers van Stuurman Steven! Honderdduizenden S TE R L I N G-rokers ken nen die koers en roken sinds jaren de allerbeste Virginia Shag: STERLING SHAG! Vaar daarom de juiste koers Ingezonden Mededeling (adv.) ZEER OUDE GEN EVER ANNO 1690 WAT LEVERT LEVERT IS GOED! E.C.E. rapporteert: GENEVE, 6 Mei. In een vandaag gepu bliceerd rapport dringt de economische commissie voor Europa aan op een stout moedig programma voor modernisering van de Europese staalindustrie. De ECE vestigt de aandacht op de enorme voor uitgang, die in de Ver. Staten is bereikt door de invoering van de continu breed- bandinstallaties, en geeft als haar mening te kennen, dat de Europese industrie uit sluitend door het invoeren van nieuwe productiemethoden kan hopen in een po sitie te komen, waarin zjj in staat is te concurreren. De invoering van continu breedbandbedrijven en de modernisering van de plaatfabrieken zal ongetwijfeld ten gevolge hebben, dat een groot ge deelte van de bestaande capaciteit ver ouderd wordt, aldus het rapport. LOODS PLOTSELING VERDWENEN DEN HAAG, 6 Mei. De loods van het Franse stoomschip Oradour, dat gister avond omstreeks half zeven nabij licht boei 15 voor de haven van Vlissingen lag, is plotseling verdwenen. Alle naspo ringen op het schip waren tevergeefs. Het schip heeft gisteravond omstreeks half elf de ankers weer gehesen en is door gevaren naar Duinkerken, nadat de sche pen in de nabijheid waren gewaar schuwd. Aangenomen wordt, dat de loods overboord is geslagen. De „National Grange" een belangrijke Amerikaanse boerenorganisatie, heeft de Amerikaanse tariefcommissie verzocht 't toezicht op de zuivelinvoer voort te zet ten. Chr. Overheidspersoneel in jaarvergadering bijeen. Grondige herziening van het bezoldigingsbesluit gewenst. (Van onze Utrechtse redacteur). BOTTERDAM, 6 Mei Vanavond is te Botterdam de algemene vergadering begonnen van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Deze bond telt ruim 30.000 leden en is thans de grootste der bjj het C.N.V. aangesloten orga nisaties. Geen wonder dan ook, dat de Rivièrahal gevuld was met honderden ambtenaren, toen de voorzitter, de heer P. Kapinga te Botterdam, zijn ope ningsrede hield. Zoals altijd gaf de heer Kapinka ook nu weer ih een uitvoe rig en gedocumenteerd betoog een overzicht van alle principiële en practische zaken, die de organisatie thans bezighouden en werd de situatie van het per soneel in overheidsdienst grondig onder de loupe genomen. Ook in de tweejaarlijkse periode, die thans achter ons ligt, is het telkens duidelijk geworden hoe nodig het is dat de Chr. vakbeweging opriep tot de Chr. sociale strijd in georganiseerd verband, aldus de heer Kapinga. Onze beweging moet haar bestaansrecht nog steeds verdedigen tegenover vele mede-Chris tenen en de Chr. Sociale Conferentie heeft ons duidelijk de verdeeldheid doen zien t.a.v. het vraagstuk der Chr. or ganisaties. De mannen van de doorbraak leggen dynamiet onder alle Chr. acties, aldus spr. Door hun steunverlening aan de algemene, dat is socialistische organi saties, belemmeren zij de doorwerking van het Evangelie in de sociale verhou dingen. Hoe moeten wij overtuigen van het verkeerde van him standpunt en dit geldt ook voor duizenden Chr. amb tenaren, die niet in de socialistische, maar in de neutrale ambtenarenorgani- satie hun plaats innemen. Dan zijn er mannen en vrouwen, die op grond van hun kerkelijke opvattin gen onze bond hebben verlaten. We ontkomen niet aan de indruk, dat zij hiertoe door eenzijdige en onjuiste voorlichting systematisch worden opge wekt en we zouden wensen, dat deze vrienden eens zelf objectief en princi pieel gingen oordelen. De opvatting, dat voor een maatschappelijke organi satie een kerkelijke belijdenis als grondslag nodig is en het feit, dat de kerk regeert over sociale organisaties, is meer rooms dan reformatorisch. Ook in eigen kring is bezinning nodig op het primaire doel van de Chr. vakbeweging, nl. het dienen van God en de naaste. DE ORGANISATIE. De heer Kapinga riep op tot grotere belangstelling voor het bondswerk, daar anders de band tussen hoofdbe stuur en leden verbroken dreigt te wor den. De Bondsraad heeft in de twee jaar van haar bestaan bewezen een zeer waardevol adviesorgaan voor hët bestuur te zijn. Het werk van de bond en van de Chr. Centrale van Overheids- en Onderwijzend personeel neemt in betekenis steeds toe. De samenwerking met de roomse en socialistische zuster organisaties in Unieverband noemde spr. waardevol. Onder alle omstandig heden moet de principiële zelfstandig heid echter bewaard worden en steeds moet er voor worden gewaakt, dat men niet geruisloos in socialistische richting wordt gedreven. Het ledental is in twee jaar met 1340 gegroeid. Gezien het feit, dat slechts de helft van het overheidspersoneel ge organiseerd is moet het propaganda werk krachtig worden voortgezet. DE ACTIE. De heer Kapinga sprak vervolgens over het actuele punt van de salarië ring der ambtenaren. De verhoging van de lonen der werklieden zal nu wel spoedig bekend worden gemaakt. Niet ten onrechte is er veel critiek op de regering vanwege onnodige lange duur der onderhandelingen. Willen de goede verhoudingen tussen regering en orga nisaties bewaard blijven, dan zal de eerste tegenover ons meer referentie moeten betrachten, aldus spr. De ambtenaren zijn zwaar geketend aan de lonen uit het particuliere be drijf. Naar de mening van de heer Ka pinga zal de overheid meer te werk moeten gaan naar eigen maatstaven. De regering moet ook tonen een goede werkgeefster te zijn, die ten voorbeeld gesteld kan worden. Een moeilijk vraagstuk vond spr. de vraag om salarisverhoging van de mid delbare en hogere ambtenaren. Na de oorlog was er nivellering, maar ander zijds - al zijn er motieven om deze te verwachten - is 't maar de vraag of de salarisverhoudingen van 1938 juist wa ren. Als noodmaatregel zou volgens de heer Kapinga voorlopig aanvaardbaar Belastingoorlog in de K.S.G. Binnenlandse markt beschermt tegen het Franse staal BONN, 6 Mei. De Westduitse Bondsdag heeft gisteren in alle drie de lezingen het wetsontwerp goedgekeurd tot verho ging van de omzetbelasting, -ter bescher ming van de Duitse staalindustrie. Alleen de communisten stemden tegen. Het wetsontwerp geeft de Westduitse regering de bevoegdheid de omzet-com- pensatiebelasting voor producten, die vallen onder de overeenkomst betreffen de de Europese kolen- en staalmarkt, tot 12 procent te verhogen. Tot dusver was het percentage 6. Wanneer als gevolg van de beslissing van de Hoge Autoriteit der Europese kolen- en staalgemeenschap in de belastingstrijd tussen Duitsland en Frankrijk een gevaarlijke situatie voor de Duitse staalindustrie zou ontstaan, dan kan de Westduitse regering op grond van deze wet de omzet-eompensatiebelasting verhogen en aldus voorkomen, dat de Duitse markt met Frans staal zou worden overstroomd. Zonder een dergelijke maatregel zou het Franse staal, als ge volg van de uiteenlopende belastingwet geving in Duitsland en Frankrijk, aan zienlijk goedkoper zijn. lijke verhoging. Hierop zou een gron dige herziening van het bezoldigings besluit en de onderlinge salarisverhou dingen moeten volgen. Ook werd de wens uitgesproken, dat de minister van Sociale Zaken spoedig een beslissing van het Kabinet zal uit lokken over de ziekteverzekering der ambtenaren en dat de regering een eigen regeling voor het Rijkspersoneel zal willen bevorderen. ABBEIDSCONTRACTANTEN Ernstige critiek had de heer Kapinga op het feit, dat de regering haar be lofte inzake de arbeidscontractanten niet is nagekomen. In Maart 1948 werd overeengekomen, dat dezen in het alge meen na twee jaar onder de pensioen wet zouden worden gebracht, maar nu na vijf jaar is er nog niets gebeurd. Het aantal arbeidscontractanten in dienst van het Rijk bedraagt thans rond de 40.000. Dat de regering haar woord niet houdt, is weinig in overeenstem ming met het gezag, dat zij bekleedt, aldus spr. De heer Kapinga besloot zijn rede met de oproep aan allen om ook in de sociale strijd te zijn „overvloedig in het werk des Heeren". Dan zal ook deze arbeid niet tevergeefs worden ver richt. De vergadering, die tot Vrijdagavond zal voortduren, ging vervolgens over tot het vaststellen van de verslagen en de bespreking van het bestuursbeleid. Wij komen op deze bijeenkomst nog nader terug. Concours Chr. harmonie- en fanfare* gezelschappen te Den Haag DEN HAAG, 6 Mei. De Bond van Chr. Harmonie- en fanfaregezelschappen or ganiseert zijn jaarlijks bondsconcours dit jaar op de middag van 23 Mei en op 2e Pinksterdag 25 Mei in de Kurzaal te Scheveningen. Aan dit concours zullen dertig alnnagsoeorstneetek -) ETAETA dertig aangesloten orkesten deelnemen. In de jury hebben zitting genomen de heren Rocus van Yperen, dirigent van de koninklijke militaire kapel, Piet van der Hurk, musicus bij de N.C.R.V., en Meindert Boekei, muzicaal adviseur bij de N.C.R.V. De Chr. residentie harmonie te 's-Gravenhage is met de organisatie belast. Ter gelegenheid van het concourf wordt Zaterdagavond 23 Mei door de Mai rinierskapel en mannenkoor „Orpheus" uit Schiedam, beide onder leiding van Gijsbert Nieuwland, een concert gegeven, waaraan enkele radiosolisten zullen me dewerken. In het erecomité voor het con cours hebben onder meer zitting geno men de burgemeester van Den Haag, mr F. M. A. Schokking, de wethouder van Onderwijs Van Den Haag, de heer J. van Zwijndregt, vertegenwoordigers uit de vakbeweging, predikanten en Haagse gemeenteraadsleden. Leeft Martin Borm^in nog? SALZBURG, 6 Mei. Martin Bormann, zoon van Hitiers plaatsvervanger, Martin Bormann, heeft te Salzburg verklaard, dat hij de berichten, volgens welke zijn vader nog in leven zou zijn hoogst on waarschijnlijk achtte. Volgens recente persberichten zou Bormann nog in leven zijn. Sommige berichten zeggen, dat Bor mann in Zurd-Amerika gezien is. Geen hiervan is tot nu toe juist gebleken. MEDAL OF FREEDOM VOOR 13 VERZETSHELDEN AMSTERDAM, 6 Mei. Dertien Nederlandse burgers zullen op Don derdag' in de hoofdstad de Amerikaan se „Medal of Freedom" ontvangen vanwege hun moedig verzet tegen de Duitse bezetter in de tweede wereld oorlog. Tijdens de plechtigheid de derde van dien aard binnen een maand tijds zal de Amerikaanse ambassadeur Selden Chapin de onderscheiding uit reiken aan de weduwen van zeven mannen aan wien deze posthuum werd verleend en voorts aan zes nog in le ven zijnde verzetslieden. Scheepsofficieren in staking, Eist 40-urige werkweek PARIJS, 6 Mei Scheepsofficieren der Franse koopvaardijvloot zijn in de nacht van Maandag op Dinsdag in sta king gegaan, om kracht bij te zetten aan hun eis tot invoering van een veer- tigurige werkweek, in plaats van de 48- urige, die thans van kracht is. Bijna al le in Franse havens liggende Franse koopvaarders zijn door deze staking ge troffen. De niet Franse schepen zijn niet in de staking betrokken. Op de drie grootste Franse koopvaardijsche pen, de „Ile de France", „Liberie" en „Flandre" wordt ais gevolg van de staking, niet gewerkt. Vertegenwoordigers der Franse re gering en van de rederijen hebben er met nadruk op gewezen dat de exploi tatiekosten der Franse koopvaarders bij de thans geldende acht en veertig- urige werkweek gemiddeld reeds dertig tot zestig procent hoger liggen dan in zijn een billijke en niet voor allen ge- andere landen. Zij verklaren, dat in- Ingezondcn Mededeling (adv.). VAN ROSSEM S Secretaris van Duclos met revolver bedreigd PARIJS, 6 Mei. Een 24-jarige Franse arbeider, die de plaatsvervan gende secretaris-generaal van de Franse communistische partij, Jacques Duclos, wilde spreken In het gemeen tehuis van Montreuil, heeft Dinsdag avond een secretaris van Duclos met een revolver bedreigd. Deze kon de man echter bijtijds overmeesteren. SCHIMMEL OP EEN EMMER Dat meneer Schimmel niet droomde, zou hij spoe dig bemerken. De werkster ging inderdaad spoedig op zij, maar stak daardoor juist haar ladder voor het been van de aanstormende man. Hij sloeg over zijn hoofd en bleef met een klap in een wateremmer geklemd zitten, waarop hij eenzaam de spiegelglad ge wreven vloeren van het museum doorschoot. Het was gelukkig voor meneer I j *k n aiu xlxJ «VU ötiiaiflUU) II» UI vllAciblHc aanraking te zijn gekomen met een borstbeeld van Ramedeo VII. Hij klemde zich stevig aan de machtige Egyptische Ijeerser vast en bibberde: „Hij leeftde mummie leeft.hij keek met ëén oóg!" „Wat is er?" riepen de twee onthutste professoren, die op meneer Schimmel kwamen toegerend. „De mummie leeft hij keek me aan met één oog!" Met vereende kracht werd de directeur uit de emmer getrokken en met zeven glaasjes water wat tot bedaren gebracht. voering van een veertigurige werk week voor de Franse officieren ter koopvaardij concurrentie met buiten landse schepen onmogelijk zou maken. Een woordvoerder van het bestuur der Franse redersvereniging heeft Dins dag verklaard, dat een voortduren der staking „rampzalig" zou zijn. Volgens Reuter worden de stakers in hun eisen ondersteund door de com munistische en de christelijke vakver enigingen, doch niet door de „force ouvriere". Reders schatten de schadé, die wordt veroorzaakt door het niet varen van Frankrijks grootste schepen de „Ile de France", de „Liberie" en de „Flandre" reeds op een millioen dollar. Alleen al in de haven van Marseille liggen meer dan 50 schepen stil. In sommige havens doen de bemanning van sleepboten mee aan de staking. Ook de stakingen in de Renault-auto- mobielfabrieken en in het hotel- en res taurantbedrijf duren nog voort. PAARDENSPORT Draf- en renmeeting te Bergen op Zoom Op Donderdag 14 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) zal te Bergen op Zoom voor de derde maal op de renbaan „Kijk in de Pot" een grote draf- en renmeeting gehouden worden. Het programma vermeld een drie tal rennen, vier draverijen en een monte-course en een draverij onder de man. Er is voor een bedrag van ruim f4500 aan prijzen uitgetrokken, waar door er onder de paardensportliefheb bers een grote belangstelling bestaat. WIELRENNEN. WIM VAN EST WINT TE KOEWACHT KOEWACHT, 5 Mei. Ten aanschouwa van 7000 8000 toeschouwers werd van middag het eerste wielcriterium voor profs gehouden. Het aantal deelnemers was 55 onder wie zich vele Belgische en Nederlandse prominente figuren op wie- lergebied bevonden, zoals Wagtmans, van Est, van As, Neyd, Impanis, Nolten, Wit- teveen, Voorting, e.a. Vijftien ronden voor het einde wisten W. van Est en P. van As te ontsnappen en toonden hun superioriteit door steeds verder uit te lopen tot een voorsprong van anderhalve minuut op het grote pe- leton, geleid door Nolten en Dekkers. De uitslag is; 1. W. van Est. 2. van As. 3. de Baere. 4. Lamaire. 5. Rijckaerd. Na een geweldige spurt moest een gro te groep ex eaqo geklasseerd worden.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4