Nieuws uit de Provincie. Zwitsaletten Nederland mag Kruiningen niet vergeten SPORT m SPEL. Radioreportage over verdronken dorp op Eerste Pinksterdag. Wieringermeer zond vee voor Noord-Beveland. Geen raadsverkiezingen in Ritthem en 's Heerenhoek. Apeldoorn brengt Kruiningen gezelligheid. Gerepatrieerden vormen vereniging. Castella's nieuweling £en. (ïeeACij&e. frtUle Ï3£ctemen^eep. PERIODIEKE PIJNEN! Middelburgse Jeugdraad had goede start. Woensdag 6 Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Wie kent hun noden en behoeften? KRUININGEN, .5 Mei Wat weet Nederland over Kruiningen? Wie kent de noden en behoeften van hen, die nog in dit geteisterde dorp zjjn achterge bleven en van degenen, die, van huis en haard verdreven, op hun evacuatie- adres het uur verbeiden, waarop de dijk weer dicht zal zijn? Op Eerste Pinksterdag zal de Ned. Radio Unie een uitzending verzorgen over Krui ningen. Geheel Nederland zal dan kunnen luisteren naar de stemmen van enkele inwoners die, geïnterviewd door Jan de Troye, zullen weergeven wat er leeft onder de Kruiningse bevolking. Het interview vond plaats in een ver trek op de bovenverdieping van het raadhuis. Buiten scheen de zon over de markt, waar enkele werklieden onver moeibaar grote plakken slik op een vrachtwagen laadden. Ze werkten snel, want over enkele uren kwam het wa ter weer, omhoog borrelend uit de rio len, nieuwe slik meevoerend. Hun werk leek schier hopeloos en toch gaan ze ermee door. Ja, ze gaan door in Krui ningen al is het nu nog vechten tegen de bierkaai. 11e zon scheen ook in het vertrek bo ven in het raadhuis, waar de bode huist. Speels vielen de zonnestralen op een der zijwanden waarop tientallen foto's van de Koninklijke familie zijn beves tigd. Ze gleden- ook over de blinkende onderdelen van de wire-recorder, waar mee Jan de Troye zijn opname maakte. Eerst kwamen de geëvacueerden aan het woord. De arbeider Piet Bauer, geëvacueerd in Kapelle, de echtgenote van een der landbouwers, mevrouw Van Iwaarden-Koeman, die bij een zwager in Kloetinge een onderdak heeft gevon den en tenslotte de 19-jarige Rie Ha melink, die op een kantoor in Goes werkt en wiens ouders in Vlissingen zijn ondergebracht. Na hen kwamen enkele mensen, die thans nog in het dorp wonen aan het woord. Eerst een der „wachters", de Wachtmeester Van Raaijen van de Rijkspolitie en daarna mevrouw v. d, Peyl, de echtgenote van de boekhande laar-drukker. De Ned. Herv. predikant Ds W. C. van Burgeier en de wnd. burgemeester de heer P. H. A. Polder man sloten de rij. Het interview liep uiterst vlot, zo vlot zells, dat Jan de Troye zich vergenoegd in de handen wreef. Bauer vertelde over het gebrek aan werkkleding en sprak er zijn teleurstelling over uit, dat ge- evacueerden, die in het vrije bedrijf bui ten het rampgebied werken minder verdienen, dan hen die hetzelfde werk doen binnen het rampgebied. Mevrouw Van Iwaarden-Koeman, die nog in hoerendracht is gekleed, wees op de moeilijkheid dat sommige vrou wen, die hun kledij hebben verloren, deze niet of slechts onvolledig kunnen aanvullen. De prachtige kappen bijv. zijn vrijwel niet te koop. Zij vertelde ook over het onderling contact tussen de geëvacueerden. De contactavonden, die de predikant organiseert worden buitengewoon goed bezocht. Ook de jeugd heeft contact zo ver telde Rie Hamelink. De jeugd heeft ook vertrouwen in de ouderen. „En als de dijk dicht is willen we graag bij het schoonmaken helpen Wachtmeester Van Raaijen vertelde iets over het werk der Rijkspolitie twee van de eigen post en vier van de waterpolitie die, samen met de plaat selijke brandweer, dienst doen om on gewenste vreemdelingen te weren. Hij gaf ook een indruk weer van de ver latenheid, die deze mensen soms over valt, vooral als zij een poosje in de „be woonde wereld" zijn geweest. Mevrouw v. d. Peyl vertolkte de moeilijkheden waarmee het zakenleven heeft te kampen en tevens waarmee de huisvrouwen er zijn er nog een paar in Kruiningen worstelen. „Het wordt je wel eens te benauwd Nederland vergete Kruiningen niet. Daarop heeft ds van Burgeier aange drongen. Hij sprak over saamhorigheid tussen de geëvacueerden en over de en kele kerkdiensten, die in Kruiningen zelf, in „Hotel de Korenbeurs" worden gehouden. Hij vertelde, dat Zondag j.l. tijdens een kerkdienst, waarbij ook een kindje gedoopt werd, plotseling een luxe auto het marktplein opdraaide en de minister van Justitie, mr Donker uit stapte. Tijdens dit onofficieel bezoek heeft de predikant de minister rond geleid en deze bleek ten zeerste ge schokt door hetgeen hij had gezien. En geen wonder. Wie Kruiningen ge zien heeft wéét. Hij kent de toestand waarover in het interview tenslotte wet- GOES, 6 Mei. Donderdagochtend om 11 uur zal voor het gemeentehuis te Kortgene een geschenkzending vee uit de Wieringermeer worden overge dragen aan getroffen landbouwers op Noord-Beveland. Deze geschenkzending, bestaande uit veertig stuks rundvee, zestig var kens en enkele schapen, wordt om 8 uur in Wolfaartsdijk aan het veer verwacht en zal, na aankomst te Kort gene in de Hoofdstraat worden ten toongesteld. Een comité uit de Wierin germeer zal de zending, voor de helft bestaande uit stamboekvee, overdra gen. houder Polderman heeft verteld. Hij weet hoe het bouwland erbij ligt, waar van 200 ha is weggespoeld en hij kent de noden van de landbouwers, die over 3 jaar pas weer aan de slag kunnen en de zorg van de fruittelers, die mis schien pas over 6 jaar zullen kunnen oogsten. Maar Nederland, dat deze zorgen nietkent, mag Kruiningen niet ver geten. Ook niet als het weer droog zal zijn. Van de drie gaten is er al een tot boven dfc waterlijn gedicht en in Augus tus hoopt men ze alle drie gesloten te hebben. Wethouder Polderman ver trouwt op de kunde van Rijkswater staat. Maar als de dijken dicht zijn ver trouwt heel Kruiningen op Nederland.... MIDDELBURG, 5 Mei. In de ge meenten Ritthem op Walcheren en 's-Heerenhoek op Zuid-Beveland wor den dit jaar geen raadsverkiezingen gehouden. Er is in elk dezer plaatsen maar één lijst met namen van candi- daten ingediend en volgens de bepa lingen der Kieswet behoeft de bevol king dan niet ter stembus te gaan. De zittende raadsleden worden automa tisch als herkozen beschouwd. In Ritthem is een gecombineerde lijst van C.H. en. A.R. ingediend. Daar op prijken de namen van 12 candida- ten, n.l. 8 van de C.H. en 4 van de A.R. De raad bestaat uit 7 leden, zo dat de eerste 7 hun zetels blijven be zetten. In Ritthem heeft de bevolking nog maar één keer na de bevrijding voor de gemeenteraad gestemd. Uiter aard zijn er door de nodige mutaties nogal wat wijzigingen in de samen stelling gekomen, vooral door het ver trek van enkele raadsleden naar de Noord Oost Polder. In 's-Heerenhoek is één lijst inge diend door de K.V.P. Daarop komen de namen voor van 11 candidaten, Aangezien ook hier de raad uit 7 leden bestaat, kunnen de eerste 7 als her kozen worden beschouwd. Zij gaan straks hun derde zittingsperiode in. He vervallen van raadsverkiezingen om de bovengenoemde reden komt maar sporadisch voor. In totaal schijnt dit in 1953 slechts op 8 Nederlandse gemeenten betrekking te hebben. KRUININGEN, 6 Mei. De toneel en zangvereniging van de Apeldoornse politie zal vandaag in gezelschap van Apeldoorns burgemeester, een bezoek brengen aan Kruiningen. Het gezel schap zal door het gemeentebestuur en vertegenwoordigers van de Kruiningse muziekverenigingen op de dorpskom worden ontvangen. Des avonds geeft het gezelschap voor de geëvacueerde bewoners uit de omtrek een uitvoe ring in hotel „De Zwaan" tc Kapelle. Op het programma staat ondermeer een vertoning van de film „Apeldoorn helpt Kruiningen". Vorige week had in het „Slot Osten- de" te Goes een vergadering plaats van de gerepatrieerden uit het voormalig Nederlands-Indië, om te komen tot het oprichten van een vereniging. De grote zaal was geheel bezet en er hadden 116 personen gehoor gegeven aan de oproep van het comité van voorbereiding. De vergadering werd geopend door een lid van het comité, dat in een boel end betoog uiteenzette dat harde nood zaak de stoot had gegeven tot de op richting. Hierna werd met algemene stemmen besloten tot oprichten der vereniging en overgegaan tot het kiezen van een bestuur. Besloten werd de vereniging de naam te geven van „Belangenvereniging van gerepatrieerden", terwijl als doelstelling geldt behartiging van de belangen der gerepatrieerden in de ruimste zin van het woord. Een geanimeerde bespreking van on derwerpen, voor de gerepatrieerden van bijzonder belang, volgde. Het bestuur der vereniging werd als volgt samengesteld: voorzitter L. A. Jordaan; secretaris W. Huigens; pen ningmeester A. W. de Rozario, commis sarissen mevr. Westveer en C. P. E. Spangenberg. Reeds traden 85 personen toe als 11a der vereniging. Het secretariaat is gevestigd: Tulp straat no. 14, Goes. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederland 1947 Dollarlening: 1947 Invest. Certif, Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 3J4 K. Olie 19S0 100*4 Cult. H. Ind. Bk 53*4 Nat. Handelsbank 11154 Ned. Handel Mij A.ICU. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Fokker Kon. Hoogovens Gelder Zonen Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Do 6 cum. pref. wd. Philips' Gloeil. Wil ton- Fijenoord Unilever Biliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. Kon. Olie Moeara Euim 96*4 94 97% 98*4 96J4 15654 162*4 27354 100 12054 156 150*4 19654 20654 139 158*4 16854 185*4 234 171 28654 295*4 309*4 488 96 H 95*4 97% 98% 9654 110*4 53% 11154 15654 16354 27354 10154 121*4 156*4 152*4 199 207 13854 160 170*4 187 312*i 492 Dito, onderaand. 308 A'dam Ruber 90 Bandar Rubber 91 Deli Bat. Rubber 97 Kendeng Lemboe 67 Oost Java Rubber 29 De Oostkust 9854 Serbadjadi 43 Holl. Am. lijn 14454 xC J. Ch. Paketvrt 11454 Kon. Boot 125% Kon. Paketvrt II854 Kon. Rott. Lloyd 12554 Ned. Sch. Unie 126*4 Ommeren's Sch.vrt 157 St.vMij Nederland 144*4 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Deli Bat. Mij Vorstenlanden Deli Mij Müller Co. Amsterd. Bank Escompto Bank Senembah Rotterd. Bank Twentsche Bank Overzeese Gas 97*4 39*4 81 117*4 1754 8554 173 163 70% 80 162 157% 89A 311% 9054 91 98 9964 44 144R 116 12554 120 13064 12SH 156 144 9854 39 WA 12054 VA 86X 175 16254 71 8344 162 15851 Internatio 14f 14264 Borneo Sumatra 1MX 10514 Am. Radiator 1474 13)4 Am. Smelting 3444 3664 Anaconda Copper 3va 3864 Bethl. Steel S2J4 S3 Chrysler 7754 Ford Canada 62 L 6254 Hudson Motor 1444 1444 Intern. Nickel 40 4064 6244 General Motors 61J4 Kennecott 6744 6964 Nash Kelvinator 22K 23 Rep. Steel 4744 27J4 4874 Stand. Brands 28 U.S. Steel 3954 4064 North. Am. Comp. 2044 2064 Cities Service 8464 Cont. Oil Tva Midcont. Oil 59 Philips Oil 6054 5864 Shell Union 64 </2 66 Tide Water 2274 2344 Miss. K. Texas Pennsylvania 2174 2264 Baltimore 2544 New York Centr. 2174 22641) Canadian Pac« 2854 29 WORDT WAKKER Een half uur nadat de twee ontdekkingsreizigers met goed gevulde beurs waren verdwenen, stonden Pieter en Karolus reeds op een flondertje in de afde ling „Mummies en aanver wante artikelen." Er heer ste een opgewekte stem ming in het hele museum, want het is altijd leuk, wanneer er iets nieuws te bekijken valt. Zelfs de zaalwachter van de afdeling wandelde steeds weer op nieuw langs de aanwinsten mompelend: „gelukkig weer een nieuw gezichtspunt met een puntmuts op." En een krantenman maakte snel wat foto's. Ook de directeur, meneer Schimmel trok zijn zwarte trouwpak aan en spoedde zich naar de mummies. Dromerig bekeek hij eerst Karolus en toen Pieter. We moeten echter niet vergeten, dat het ondertussen bij half tien in de morgen is en hoewel we onze vrienden best een behoorlijke nachtrust gunnen, zijn het toch geen lang slapers. Dus werd Pieter juist wakker. Hij blies het randje van zijn muts omhoog en keek verwonderd met één oog de zaal in enin het gezicht van Directeur Schimmel. De goede man begon eerst met zijn knieën te knikken, maar direct daarop trilde hij van top tot teen. Zijn bril schoot van zijn neus en naar adem happend, snelde hij de zaal uit. „Uit de weg!" stotterde hij tegen de werkster, die in de gangen bezig was, „uit de weghet spooktik droom!" Ingezonden Mededeling (adv.) Ten bate van getroffen verenigingen. ZANGERSFEEST TE SCHOONDIJKE. GROLDE, 6 Mei Op de laatstge houden vergadering van de afdeling Zeeland van de Bond van Chr. Zang en Oratoriumverënigingen werd in ver band met het feit, dat een twintigtal verenigingen in de provincie, door de watersnood is getroffen, besloten op Hemelvaartsdag geen concours te hou den. Evenwel wilde men trachten op de een of andere manier deze getroffen verenigingen te helpen. Daarom werd besloten een zangersfeest te organise ren. Dit festfln zal plaats vinden op 4 Juli a.s. te Schoondjjke. De kring van Chr. Zang- en Muziekverenigingen al daar, hebben de organisatie op zich ge nomen en hopen, indien enigszins mo gelijk, alle verenigingen uit de provincie te ontvangen. ZEEUWSE MOSSEL VISSERS NAAR DE WADDEN. YERSEKE, 6 Mei. Vanaf 4 Mei j.l. wordt door een tachtigtal mosselvissers uit Zeeland de zaadvangst op de Friese Wadden beoefend. Men denkt daar on geveer 3 weken te vissen en dan naar de Groninger wadden te kunnen vertrekken om ook daar te vissen. De geschatte hoe veelheid die gevist en nodig zal zijn is ong. 300.000 ton zaad en halfwas. BOUW GEREF. KERK BEGONNEN. AXEL, 5 Mei. Deze week heeft men een begin gemaakt met de bouw van de Geref. Kerk te Axel in Plan- West aan de Pironstraat. De bouw zal omvatten een kerk met toren en con sistorie. Voorlopig zal het gebouw 250 tot 300 zitplaatsen bevatten, dat later kan worden opgevoerd tot 500 en zelfs tot 900 zitplaatsen. Tot nu toe werd gekerkt in de Chr. Kleuterschool. De ze lokaliteit is echter niet voldoende in verband met de groei der gemeen te. De bouw zal 8 a 9 maanden duren. Verkeersongeval met goede afloop. OOSTBURG, 5 Mei. Op de Rijksweg Oostburg-Sehoondijke, even buiten Oost burg, moest architect Bruijnooge te Schoondijke met zijn auto plotseling rem men voor de bromfietser v. d. B. te Schoondijke, die een onverwachte zwen king maakte. De nieuwe wagen van de heer B. kantelde daarbij en kwam overzij op de weg te liggen, waardoor materiële schade werd aangericht. De heer en mevr. Br. kwamen er met enkele builen en schrammen van af. Aan het Centraal Instituut voor de op leiding van sportleiders (C.I.O.S.) te O- verveen is geslaagd voor sportleider de heer C. J. L. Willeboprdse te Souburg. Ir J. Pouwer, voorheen ingenieur bij de Waterleiding Mij Zuid-Beveland te Goes wien de betrekking van Tech nisch Onder-Directeur der N.V. Utrecht se Waterleiding Mij aangeboden werd, heeft deze betrekking aanvaard. AXEL Benoemd. De heer F. Hoekstra, onder wijzer van de Chr. School te Buitenpost, is benoemd tot ieraar aan de Chr. ULO- school te Axel. De heer C. L. Kolfjn uit Zaamslag werd aan dezelfde school be noemd als tijdelijke kracht. BRESKENS Vismijn. Aanvoer 27 April1 Mei: Export-garnalen 8312 kg. 63-87; Handels- garnalen 1618 kg. 65-82; Schar 1391 kg. 20-65; Bot 1565 kg. 16-27; Tong 197 kg. 1.50-1.70. 's-H. ARENDSKERKE Aanrijding. Maandagmorgen kwart voor zeven werd de 75-jarige wielrijder A. Goetheer uit Wolphaartsdijk op de Rijksweg ter Hoogte van de Prov. weg naar Wolphaartsdijk aangereden door een personenauto bestuurd door P, Wiskerke. Het slachtoffer liep een hoofdwonde en een lichte hersenschudding op, en is naar zijn woning overgebracht. De materiële schade was gering. HEINKENSZAND Brand. Waarschijnlijk doordat kinderen met vuur speelden ontstond brand in een schuur van de heer M.R. aan de Westdijk alhier. Men wist enige vaten benzine, die in de schuur stonden naar buiten te rol len, maar door de felle wind aangewak kerd stonden deze spoedig in lichte laaie. De inmiddels op het terrein ver schenen brandweer kon ook niet verhin deren dat het gebouw tot de grond toe afbrandde. KAMPERLAND Lijk aangespoeld. Maandag spoelde aan het strand van de Anno-Friesopolder het lijk van een bejaarde vrouw aan. KRABBENDlfKL Ingebruikname orgel. Zaterdag a.s. zal het gerestaureerde kerkorgel van de Ge ref. kerk in gebruik worden genomen. Bij deze gelegenheid zal het orgel be speeld worden door de heer A. Kouse maker te Goes. De plaatselijke predikant, ds A. T. Besselaar, zal na de overdracht iets vertellen over het lied en het orgel spel in de dienst des Woords. Het orgel zal door de voorzitter van de orgelfonds commissie, de heer C. Boucherie, aan de kerkeraad worden overgedragen. Nu het orgel weer in gebruik kan worden geno men zal ook het rythmisch zingen inge voerd worden. Geslaagden tuinbouwcursus. Aan de volgende personen werd het 2-jarig tuin- bouwcursus-diploma uitgereikt: J. M. Al- lewijn, A.v. d. Berge, J. v. Boven, J. Cle ment, C. Butijn, J. J. Hoogstrate, P. Huis- sen, L. de Jonge, M. de Jonge, J. Joossen, C. Kriekaard, F. Kloosterman, A. J. Kaan B. Sonke, J. J. J. Tramper, allen te Krabbendijke. R. Berman, J. Boone, J. Joossen, J. Sinke, I. J. Zuidweg, J. 1. Zuidweg allen te Oostdijk. M. v. Fraas- sen, J. v. Kruiningen, M. C. Westveer al len te Waarde. J. C. Meesters, J. J. Steur, M. J. Weststrate, A. v. Zweden allen te Rilland.J. Tolhoek te Yerseke. G. Koster, B. Kuzee, W. van 't Leven, A. J. van 't Leven, J. Luteijn, D. Lobbezoo, M. Nieu- wenhuijze allen te Krabbendijke. SEROOSKERKE (W.) Opbrengst collecte. De alhier gehouden Emmabloemcollecte heeft f 85.98 opge bracht. Een derde deel van de opbrengst is bestemd voor het Rampenfonds. Ouderavond Chr. School. Op de ouder avond van de Chr. School, alhier, her dacht de heer G. Jobse, dat hij 25 jaar als onderwijzer aan deze school werk zaam was. Mej. Weeda, die 7 jaar als onderwijzeres werkzaam is geweest nam, in verband met haar voorgenomen hu welijk. afscheid. Als opvolger van de scheidende onderwijzeres is benoemd de heer A. Tazelaar te Middelburg. ST. ANN ALAND Laagste Inschrijver. De firma Johs Moerland en Zn te Sint-Annaland is de laagste inschrijver voor riolerings-en be- stratingswerken te Klundert voor een be drag van f178.080.De gunning is aan gehouden. „De Gevleugelde Vrienden." De Post duivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden" te Sint Annaland heeft haar eerste wedvlucht in dit seizoen gehouden, vanuit Vilvoorde. Afstand 78 km. Uitsl.: Abr. J. Soeters Jz. 1—4; C. de Witte 2—3. VROUWENPOLDER Ingebruikname orgel. Zondag jX is het geheel gerestaureerde orgel in de Geref. Kerk (art. 31 K.O.) in gebruik genomen. Door verbeterde intonatie heeft het in strument veel aan kracht en helderheid gewonnen. IZENDIJKE Wijkverpleegster gehuldigd. Ter gele genheid van haar 25-jarig jubileum als wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis werd zuster Hermana dezer dagen ge huldigd. ZAAMSLAG Huisvlijttentoonstelling. De burgemees ter van Zaamslag, de heer H. D. Trimpe heeft Zaterdag j.l. de huisvlijttentoonstel ling in het Verenigingsgebouw geopend. De voorzitter van de Ring C.J.M.V. sprak een inleidend woord en hoopte op het welslagen van deze tentoonstelling. Ook de voorzitter van de plaatselijke C.J.M.V. sprak nog enige woorden en bracht allen dank voor de medewerking, waarna hij burgemeester Trimpe de gemaakte ma quette van het dorp Zaamslag overhan digde. Ingezonden Mededeling (adv.) Nu kan IEDERE vrouw haar schoonheid verhogen l Aan het zachte parfum van prille ro zen, aangevoerd door een zoele lente wind, aan de fijne tinten van het pas ontloken voorjaar, denkt U, als U kennis maakt met Castella's Bloemen- zeep. In vier beschaafde kleuren is deze nieuwe, frisse Bloemenzeep on verpakt in de winkel te verkrijgen voor slechts twintig cent. Nu kan inderdaad iedere vrouw er aantrekkelijk uitziennu ligt Cas: tella binnen ieders bereik. Heeft Uw huid een zachte behandeling met een dikke laag overvloedig schuim nodig, dan kiest U Castella Spécial (32 ct.). Is Uw huid het best gebaat met de klassieke Castella Schoonheidszeep oow deze kost 32 ct. En als U slechts een klein bedrag wilt besteden, en toch een zeep van we reldnaam gebruiken, dan is er nu voor U de nieuwe Castella Bloemenzeep voor slechts 20 cent! Ingezonden Mededeling (Adv Moderne vrouwen bestrijden ze met: 'tl Z W/TSAL preparaat/ BURGERLIJKE STAND AAGTEKEKKE. Geboren: Abraham G., z.v. J. de Visser en J. C. Brouwer; Pieter, z.v. J. P. de Visser en D. Maljaars. Overleden: W. de Visser, 78 j., echtg. v, N. Corré. KRABBENDIJKE. Geboren: Willem C, z.v. P. Koster en A. Schrier; Pieter D„ z. v H. Kok en J. N. Slabbekoorn; Cornells, z.v. C. P. v. Velzen en A. E. Weststrate; Simon F., z.v. F. J. Vlaming en D. L. de Bel; Abraham H., z.v. J. Schouten en J, Lagendijk; Wilhelmina A., d.v. A Lan- gendijk en J. Engelse. Ondertrouwd: W. Goedbloed, 24 1-, te Middelburg en H. C. Bergs, 25 j. Getrouwd: L. de Bat, 26 j. en A. M. H. de Jonge, 22 j. te Kruiningen; C. C. Moe- liker. 26 j. te Kapelle en A. van den Ber ge, 23 j.; R. Rijkse, 29 j., te Yerseke en H. J. Lobbezoo, 27 j.; G. A. Wiskerke, 27 j. en D. J. van Iwaarden, 25 j.;P. Sinke, 21 j. te Kapelle en W. van Pagee, 21 j.; J. Zweedijk, 55 j. en C. Ruster, 55 j.; P. M. Jansen, 31 j. te Kruiningen en J. Wa genaar, 27 j.; M. D. Schwartz, 22 j. en J. N. Wolfert, 21 j., te Waarde; C. J. Traas, 22 j., te Rilland-Bath en J. J. Krie kaard, 20 j. MELISKERKE. Geboren: Aarnout, z.v. J. Louws en C. Hugense. Gehuwd: C. Coppoolse, 23 j. te Gnjps- kerke en P. Francke, 25 j.; A. Willemse, 53 j. en L. Matthijsse, 47 j.; L. Wisse, 27 j. en C. J. Roelse, 28 j„ te Biggekerke; J. Willemse, 27 j. en M. Koppejan, 27 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Jan A., z.v. J. Haneghem en G. M. Meert; Hubertus J. M., z.v. J. H. Vermeulen en H. van Dendries; Cornelia, z.v. A. Troost en L. Spuij; Bernard J., z.v. J. de Witte en C. E. C. de Buck. „v Ondertrouwd: J. Sanderse, 27 j. en N P. Passenier, -25 j.; I. van Sluijs, 25 j. en J. Suurmond, 25 j.; B. P. van Belzen, 27 j, en E. M. Wissekerke, 19 j.; G. Sturm, 28 j. en S. M. van Boven, 27 j.; F. A. Wisse, 27 j. en M. Janse, 23 j. Getrouwd: A. van Dijke, 22 j. en P. M. Joziasse, 22 j.; J. C. Villée, 42 j. en P. Verhage, 33 j.; J. Kort, 21 j. en E. de Nooijer, 19 j.; L. Barentsen, 27 j. en L. J. Koole, 27 j. Overleden: M. C. Niekerk, 87 j., wed. v. J. H. Bos; J. Krijger, 69 j.; M. P. Mat thijsse, 41 j., echtg. v. J. M. van Sluis. OOSTKAPELLE. Geboren: Hendrik A., z.v. K. Janse en S. A. Dekker; Marina G., d.v. I. C. Klok en H. Vlasblom. Ondertrouwd: L. Jobse, 25 j. en S. Lou- werse, 22 j.; C. Boogaard, 28 j. en C. Bommeljé, 23 j. Overleden: J. Dekker, 73 j., echtg. v. C. H. Koers; J. Jasperse, 78 j., wed. v. L. Brasser; C. Maas, 90 j., wedn. v. C. de Jager; P. Geldof, 88 j. POORTVLIET. Geboren: Huibrecht J., z.v. P. Poot en C. Potter; Leendert C„ z.v. J. Mol en H. W. Geuze; Arie J„ z.v. J. P. Niemantsverdriet en L. de Jong. Gehuwd: J. M. Poot, 31 j. en N. M. Tichem, 23 j. Overleden: M. C. Luijk, 72 j., echtg. v. G. Sakko; M. W. Kesteloo, 75 j., echtg. v. N. van der Werf. AANBESTEDING. Bouw boerderijen op Walcheren. MIDDELBURG, 5 Mei. Namens de stichting „Beheer Landbouwgronden op Walcheren" is te Middelburg in het open baar aanbesteed de bouw van elf boer derijen met daarbij behorende werken op Walcheren. De laagste inschrijfster was de firma J. van Wieringen te Seroos- kerke (W.) voor f 365.600. De hoogste was C. van Noppen te Koudekerke voor f 418.000. Er waren in totaal negen in schrijvingen voor het werk in massa binnengekomen. De onlangs weer tot leven gekomen Middelburgse Jeugdraad organiseerde in de gymnastiekzaal van „Kinderzorg" een feestmiddag voor de in Middelburg geëvacueerde gezinnen. Oorspronkelijk had de Jeugdraad het plan gehad om op 5 Mei een stijlvolle viering van be vrijdingsdag te organiseren voor de jeugd. De plannen hiervoor waren reeds klaar toen de Februari-ramp plaats vond. Na alles wat hierbij gebeurd was voelde men niet meer voor feestelijke demonstraties. Men besloot de plannen te wijzigen. Zo werd tenslotte het plan geboren om aan de tijdelijke plaatsge noten en hun kinderen een gezellige middag aan te bieden. De goede op komst bewees wel, dat de uitnodiging op prijs gesteld werd. De zaal was ge heel gevuld met genodigden en er heerste een feestelijke stemming. De bij de Jeugdraad aangesloten organisaties Herv. Jeugdraad, Leger des Heils, R. K. Jeugdbeweging, A.J.C., Padvind- stersglide en Padvlndersbeweging verzorgden ieder een onderdeel van het programma, samen met het toneel clubje van „Klnderzorg". Er werden teneel- en zangstukjes opgevoerd; ver der was er een jongensbandje, een pop penkastvoorstelling en in de pauze als extra attractie voor de jeugd een grab belton. Het werd een geslaagde mid dag. Het is verblijdend, dat de plaatselijke jeugdorganisaties weer samenwerking hebben gezocht in de vorm van de Mid delburgse Jeugdraad. Verblijdend is ook dat deze samenwerking mogelijk is ge bleken. WIELRENNEN. Wegwedstrijd voor amateurs te Sas van Gent. Zaterdag a.s. wordt tè Sas van Gent een wegwedstrijd voor amateurs verre den over 100 km. Onder de deelnemers bevinden zich diverse cracks uit Neder land en België. Ook zullen de Zeeuwen Verhelst, Oosthoek, Timmermans, West dorp e.a. van de partij zijn. MOTORSPORT. Motorcross op 3e Pinksterdag te Axel. Daar de traditionele wielerwedstrijd te Axel dit jaar op 3e Pinksterdag geen doorgang kan vinden, zal op die dag door enkele Axelse ingezetenen, in samenwer king met Belgische motorrenners een motorcross worden georganiseerd op de ijsbaan. Kaartleesrit „De Bromvlieg" te Goes. De Zaterdag j.l. door de solexclub „De Bromvlieg" in de omgeving van Goes georganiseerde kaartleesrit en waaraan 26 brommers deelnamen is gewonnen door de heer C. Bruggeman te Goes, die 6 strafpunten behaalde. 2 en 3 werden resp. M. J. de Dreu, Kapelle (6 strafp.) en A. Hillebrand, Goes (6 strafp.) Deze rit telde mee voor het clubkampioen schap. De stand voor het clubkampioen schap is: 1. C. Bruggeman, 2. A. Hile- lebrand, 3. M. Dalebout, 4. G. Luyk, 5. L. Vuyk. Eerste vlucht P.V. „De Telegraaf". De P.V. ,De Telegraaf" heeft het nieu- we vliegseizoen geopend met een vlucht uit Vilvoorde (afstand 86 km.) De 301 duiven, die in het concours waren, wer den om 13 uur gelost. De eerste duif was binnen om 14.31 uur; de laatste prijswin nende duif om 14.48. De uitslagen waren: 1 en 2 E. van Vlaanderen. 3, 5 en 8 W. M Walraven; 4 en 6 R. Vader; 7 C. L. Daane allen te Middelburg. SCHAKEN. Terneuzcn door Kralingen geklopt. De te Bergen op Zoom gespeelde pro- motiewedstrijd tussen de Zeeuwse kam pioen Terneuzen en Kralingen III uit Rotterdam voor een plaats in de tweede klasse van de K.N.S.B. is een voorlopige 4-5 overwinning in het voordeel van de Rotterdammers geworden. TAFELTENNIS* Advendo (IJzendijke) kampioen* Door een 7-3 overwinning op Schorre- bloem (Cadzand) heeft Advendo I uit IJzendijke het kampioenschap van de le klasse W.Z.-Vlaanderen behaald. Door ook deze laatste wedstrijd te winnen is Advendo ongeslagen kampioen geworden. Door een zege op Schorrebloem II wist het tweede team van Advendo de lei ding in de tweede klasse te veroveren. VOLLEYBAL. Uitslagen Walcherse Volleybal competitie. De uitslagen van de voor de Walcherse Volleybal-competitie gespeelde wedstrij den luiden als volgt: 1ste klasse: EWC- MVC 3-1; MVC-Wilno 2-2; Wilno- MVC 1-3; MVC-Marathon 3-1. 2de klasse: UO C-EVVC II 3-0; MVC III-UOC II 3-0; Zuidwesters-UOC 0-3; MVC III-De Ruij- terschool II 3-0; Zuidwesters-EWC II 3-0. Het programma voor Zaterdag a.s. Het programma van de Walcherse Vol leybalcompetitie voor a.s. Zaterdag luidt als volgt; 2e klasse: De Ruijterschool II- UOC II; MVC II-UOC. IN KOREA GESNEUVELD. 's-GRAVENHAGE, 5 Mei. De regering deelt meile, dat tot haar leedwezen, tengevolge van een op 18 Maart 1953 ((jdens gevechts handelingen in Korea bekomen verwonding, op 2 Mei j.l. is over leden de soldaat J. VV. Verbon, legeniummer 27.11.20.191, gebo ren op 20 November 1927. Soldaat Verbon behoorde oor spronkelijk tot het regiment In fanterie Oranje-Gelderland. H(j was ongehuwd en afkomstig uit Utrecht.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2