ZEELAND VERGAT DE DODEN VAN OORLOG EN RAMP NIET Dodenmars in Noord-Korea eiste veel slachtoffers Indrukwekkende plechtigheid in de dorpskerk van Kruiningen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND 7 wee minuten van stil gedenken Pakistan voorgesteld |als neutraal land Inter'Europese conferentie over landbouwvoorlichting geopend kSNIPPER i\V I Vi NIEUWS' Arbeidsconflict in Zweden Vervoer van de N*V* Stoomtram Walcheren liep verder terug Dodelijk ongeval te Westkapelle Hoge Raad behandelt zaak Keesje Schreurs Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: V'.issingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploi tante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2469 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DINSDAG 5 MEI 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEEDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feitz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds X S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 5.02 u., onder 20.12 u. Maan op 2.10 u„ onder 11.25 u. Hoogwater Woensdag 6 Mei: Vlissingen: 7.u. 1.71 m., 19.23 u. 1.46 m. Terneuzen: 7.28 u. 1.93 m., 19.52 u. 1.69 m. Wemeldinge: 8.31 u. 1.59 m., 20.56 u. 1.30 m. Zierikzee: 8.14 u. 1.39 m., 20.34 u. 1.11 m. KRUININGEN, 4 Mei. Voor het eerst sinds de rampnacht heeft hedenavond in Kruiningen de klok van de dorpskerk weer geluid. Met hun rubberlaarzen aan hebben enkelen in de kerk gestaan en er bloe men in het water neergelegd bij de gedenkplaat, die in de kerk is aan gebracht ter herinnering aan de dorpsgenoten, die in de wereldoorlog hun leven hebben gelaten. Ze hebben gezongen: „Ruwe stormen mo gen woeden, alles om mij heen zij nacht". Er moet een golf van ont roering door ons land zijn gegaan toen om even na half acht de klok van Kruiningen door de radio in de huiskamers klonk en de stemmen het gezangvers zongen. Eenvoudig en ontroerend was deze korte plechtigheid, terwijl over al in het land en in onze provincie de stille stoeten trokken naar monumenten of begraafplaatsen om de gevallenen uit de laatste wereld oorlog te eren. In menig door de watersnood getroffen dorp heeft men mede de omgekomenen bij de ramp in stille eerbied herdacht. Als het water stijgt in Kruiningen loopt het langzaam het portaal van de Ned. Herv. Kerk binnen. Het ruist over de straten, stroomt door de tuin rond de kerk en vloeit dan zacht kabbelend het kerkportaal binnen. Ook gisteravond om half acht. In het kerkportaal stond een klein aantal mensen; Kruiningen herdacht zijn doden uit de oorlogsjaren. Anders dan in andere jaren, waarin een stille tocht gemaakt werd naar het kerkhof. Maar naar het kerkhof vond deze avond alleen de vloed zijn weg. In het halfduistere voorportaal stond deze handvol mensen samen voor de vierkante gedenkplaat aan de-zijmuur waarop de namen vermeldstaan van de burgers, die Kruiningen in de oor logsjaren heeft moeten verliezen. Bovenaan de naam van de in de Slag op de Javazee gevallen matroos Wil lem Buijze, een van de velen, die naar de dag der bevrijding heeft uitgezien, maar die deze dag niet heeft mogen beleven. Op de stenen vloer lagen witte seringen naast rode tulpen en daarnaast een bemodderd psalmboek, stille getuige van de ramp, die Kruis ningen trof. Getuige ook van de 64 doden en nog 18 vermisten. Hol klonk het gezang door de nu wijde kerke- ruimte waarin het water langzaam steeg rond de laarzen van hen, die hier de doden hebben herdacht, sa men met hun predikant ds van Bur geier, en die de voorhoede vormden van het arbeidsleger dat straks Krui ningen zal bevolken als de dijken weer dicht zijn. Middelburg. Toen de klokken van de Lange Jan en van de Rooms-Katholieke kerk kwart voor acht begonnen te luiden, zette een stoet van enkele honderden mensen zich bij de hoge brug in be weging naar de algemene begraaf plaats. Arm en rijk, jong- en oud- Middelburg helaas zo'n verdwij nend klein deel der bevolking ging de mannen en vrouwen herdenken, die voor de vrijheid en het recht het leven hadden gelaten. Rondom het gedenkteken voor de gevallenen op hht kerkhof werd de stille tocht onderbroken. Een padvinder liet een hoornsignaal klinken en gedurende twee minuten was het alleen maar de wind, die als Gods adem over een wereld van vergankelijkheid zweef de. Toen klonk weer een hoornsig naai. En aarzelend werd „Mijn schilt ende betrouwen" ingezet, ondersteund door de muziek van „Oefening na de Arbeid". Velen legden daarna bloe men aan de voet van het monument, dat de namen draagt van 36 Mid delburgers, die vielen in de strijd tegen de onderdrukker. In een lange rij wandelde men daarna naar de Dam, waar voor de Graanbeurs werd stilgehouden. Na een inleiding van passende muziek door „Oefening na de Arbeid" hield ds E. Sneller, Ned. Herv. predikant, een korte rede, waarin hij herinnerde aan de strijd voor waarheid, vrijheid en recht en wees op het zinvolle van deze jaarlijkse herdenking. Burge^ meester, mr dr N. Bolkestein, hield een korte slottoespraak. Ook hij wees op de grote offers, die zijn gebracht door velen van ons volk en door onze bondgenoten. Met het gezamenlijk zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus was deze eenvoudige, maar indrukwekkende herdenkingsplechtig heid ten einde. De Stichting 1940- 1945' vroeg bij het verlaten van de Dam een i "fer van dankbaarheid. Nieuwe impasse in Panmoendjon? PANMOENDJON, 4 Mei. —..Het hoofd van de V.N.-delegatie bij de wapenstilstandsbesprekingen, generaal Harrison, heeft vandaag voorgesteld Pakistan uit te kiezen als neutraal land, dat toezicht zal houden op de krijgsgevangenen, die niet willen re patriëren. De Noordelijken hebhen dit voorstel noch aanvaard, noch ver worpen. Zij verzochten de besprekingen tot Dinsdag uit te stellen. Generaal Har rison had hen meegedeeld, dat wan neer zij Pakistan een land, dat de Noordelijken zelf hebben genoemd als aanvaardbare neutrale mogend heid - niet aanvaarden, het geen zin heeft de besprekingen voort te zetten. De Noordelijke delegatie herhaalde dat de Ver. Naties eerst moeten toe stemmen met de zending naar het neutrale land van alle daarvoor in aanmerking komende krijgsgevan- nen. Vlissingen. In Vlissingen verzamelden zich en kele honderden mensen in de Brou- wernaarstraat vanwaar een stille stoet naar de Noorderbegraafplaats trok. Deputaties van de Engelse Ma rine, de Kon. Marine, Rode Kruis en Zeevaartschool 'liepen mee. Op de begraafplaats zong het Man nenkoor „D.O.U.". Na de twee minu ten stilte legde burgemeester mr B Kolff als eerste bloemen bij het mo nument, waarna de deputaties dit voorbeeld volgden. Vele anderen leg den eveneens bloemen bij het monu ment of op de graven. In de middaguren, voor het begin van het werk, is door een lid der directie en het personeel van de Kon. Mij „De Schelde" een krans gelegd bij de gedenkplaat aan de poort van de K.M.S. Goes. Te Goes werd de plechtige her denking van de gevallenen begonnen met kerkdiensten, die werden gehou den in de Grote Kerk en in de Rooms- Katholieke Kerk. In de C te Kerk ging voor dr C. Stam, Geref. predikant, die een kort woord sprak naar aanleiding van 2 Koningen 1930. Tijdens de dienst, die werd besloten mët het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, herdacht men in enige ogenblikken stilte de doden. In zijn hedenkings- woord herdacht dr Stam tevens hen, die door de watersnood om het leven zijn gekomen. Na het avondlof, opgedragen door kapelaan de Jong, sprak in de Rooms-Katholieke Kerk de Deken, de heer Nieveen van .Dijken, een kort herdenkingswoord. Na de kerkdiensten had om kwart voor acht onder het gelui van de klok een stille omgang plaats, waaraan velen deelnamen. Aan het hoofd van de stoet gingen burgemeester mr W. C. ten Kate, dr C. Stam en de heer A. de Roo. Toen de stoet op de Grote Markt aankwam, hadden zich reeds velen rond het verzetsmonument verzameld, waar de vlaggen halfstok wapperden. Nadat men gedurende twee minu ten stilte de gevallenen had herdacht, maakte men van de gelegenheid ge bruik om bloemen aan de voet van het monument te leggen. De korte en indrukwekkende plechtigheid werd beëindigd met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, bege leid door de muziekvereniging „Ho sanna", onder leiding van de heer A. Kousemaker. Overal in het land. Zoals in onze provincie, zo zijn overal in het land de doden herdacht. In Baarn kreeg de herdenking een bijzonder cachet door de aanwezig heid van H. M. de Koningin en Prins Bernhard, die een krans legden bij het monument voor de gevallenen. Evenals andere jaren was Prinses Wilhelmina onder diegenen, die in Apeldoorn de gevallenen herdachten Ook zij legde bloemen neer bij het monument. In de grote steden heerste om acht uur bijna volmaakte stilte, toen alle verkeer voor twee minuten stil stond en de mensen op straat een ogenblik roerloos bleven staan. Duizenden Am sterdammers woonden op de Dam de herdenking bij. In Rotterdam concen treerde de herdenking zich rond het stadhuis aan .de Coolsingel. In Den Haag was de herdenking reeds in de morgenuren begonnen, toen burgemeester Schokking op de algemene begraafplaats „Westduin" het gedenkteken voor de „Stijkel- groep" onthulde. Vele honderden maakten in de avonduren de stille tocht naar de Waalsdorpervlakte. Tenslotte heeft de minister-president, dr W. Drees, in Enschedé een oorlogsmonument onthuld, Dit gedenkteken omvat zes beeldengroepen. In de morgenuren is op de Grebbe- berg door de minister van Oorlog, ir C. Staf, een oorlogsmonument ont huld, terwijl 's middags in de Ridder zaal een herdenkingsbijeenkomst werd gehouden. Voor het verslag van deze beide plechtigheden verwijzen wij naar pag. 3. VANDAAG DE VLAGGEN UIT DEN HAAG, 5 Mei. - Er schijnt in den lande enig misver stand te bestaan over de vraag of vandaag, op de Nationale feestdag, al of niet gevlagd zal worden. Wij kunnen mededelen, dat van daag van de overheidsgebouwen de vlag zal wapperen en dat ver wacht wordt, dat de bevolking dit voorbeeld zal volgen. INTERNATIONALE SAMENWERKING GROEIENDE DEN HAAG, 4 Mei. Minister ir C. Staf heeft als plaatsvervanger van de minister van Landbouw, de heer S. L. Mansholt, in Den Haag een inter-Europese conferentie over de landbouwvoorlichting geopend. Ir Staf sprak in zijn openingswoord de hoop uit, dat de spanningen in de wereld spoedig zullen verminderen, waardoor de volkeren zich nog intensiever kunnen bezighouden met het bevorderen van hun welvaart juist ook door productieverhoging in de landbouw. De minister was verheugd over de groei van de internationale samenwerking op het gebied van de landbouw voorlichting. De voorzitter van de landbouwcom- missie der O.E.E.S., de heer T. O. Connel, sprak hierna waarderende woorden aan het adres van de minis ter. De directeur-generaal van de landbouw, ir A. W. v. d. Plassche, hield een lezing over „Voorlichtings- Meinc Pot zou zich in Nederland bevinden. DEN HAAG, 4 Mei. Meine Pot is niet in het buitenland, maar ver toeft met zijn vrouw ergens in Ne derland op een boerderij, waar hij op verhaal tracht te komen van de ge beurtenissen der afgelopen maanden. Hij was wat overspannen, maar is niet voornemens zich te onttrekken aan berechting, aldus deelde ons de heer W. Kicken, voorzitter van de lande lijke organisatie oud-illegale strijders mede. De heer Kicken voegde hier aan toe, dat hij de enige is aan wie Meine Pot zijn huidig adres heeft toevertrouwd. Churchill heeft het Lagerhuis ge rustgesteld: de Duitse generaal Spei- del zal niet worden ingewijd in atoomgeheimen. Uit Madrid zijn 'n aantal hoge Spaanse officieren onder weg naar Frankfort. Zij zullen op uitnodiging van de Amerikanen een bezoek brengen aan luchtmachtinstal laties in de Amerikaanse zóne. Gis teren zijn van Schiphol weer 55 emi granten naar Rhodesia in Afrika ver trokken. Het is de vierde groep Ne derlanders, die daarheen emigreert. De brandweer van Emmen heeft Zaterdag en Zondag handen vol werk gehad. Er deden zich op vier plaatsen turfbranden voor, waarbij 1.3 millioen turven verbrand zijn. De K.L.M. zal op 17 Mei a.s. een nieuwe dienst openen op Klagenfurt in Oostenrijk. diensten en de ontwikkeling van de landbouw". Hij wees daarbij op de twee grote vraagstukken, namelijk productieverhoging, die kwaliteits verbeteringen en kostprijsverlagingen inhoudt en het welvaartspeil van de boer, dat niet lager mag liggen, dan dat van vergelijkbare groepen in de gemeenschap. Sprekend over de voor lichting in ons land zei ir v. d. Plas sche, dat de vraag hiernaar gestadig groeit. Jaarlijks wordt voor onderwijs en voorlichting op landbouwgebied 20 millioen gulden uitgegeven, hetgeen neerkomt op een percent van de op brengst der oogsten. LOF VOOR DE ZEEUWEN. Dr ir C. W. C. van Beekom, de Rijkslandbouwconsulent voor Zeeland en de Zuidhollandse eilanden enthans coördinator van de landbouwvoorlich ting in de overstroomde gebieden, vertelde over zijn taak en die van zijn medewerkers. Hij wees er op, dat ruim 90 percent van de getroffen boeren in Zeeland om raad kwam. Het laboratorium in Goes analyseerde tot op heden 4500 grondmonsters. De bondsraad en de verdragen van Bonn en Parijs. BONN, 4 Mei. Na een conferen tie van meer dan drie uur tussen kanselier Adenauer en de fractielei ders van de regeringspartijen, heeft dr Heinrich von Brentano, voorzitter van de Christen-democratische frac tie, tegenover de pers als zijn over tuiging uitgesproken, dat de bondsraad de verdragen van Bonn en Parijs zal goedkeuren. De jaauijkse herdenking op de Grebbe- berg droeg dit jaar een bijzonder ka rakter door de voorafgaande over dracht van het bijna voltooide leger- monument aan de staat der Neder landen. De minister van oorlog en Marine, ir C. Staf, aanvaardde namens de Staat het monument, dat werd gefinancierd met gelden, bijeenge bracht door het Nederlandse volk, door deelname aan de centenactie, dan wei door aankoop van stukjes Damterrein. Ir C. Staf begeeft zich naar het Stenen Kruis aan de ingang van het kerkhof, waar hij een krans zal leggen. De kranslegging geschiedde na de overdracht. Luchtvaartdeskundigen van Enge land, Amerika, Frankrijk en Rusland zullen vandaag de besprekingen over de veiligheid in de lucht boven Duits land voortzetten. Dit zal dan de vier de bijeenkomst der grote vier zijn over dat onderwerp. Huisvrouwen hamsteren STOCKHOLM, 4 Mei. In Zweden zijn vandaag stakingen uitgebroken, omdat na vier wekeii onderhandelen tussen de vakbonden en de organisa ties van werkgevers geen overeen stemming is bereikt over loonsverho ging voor de arbeiders in de voedsel industrie. Het gevolg van dit alles is, dat de huisvrouwen vanmorgen in de grote steden rijen dik voor de win kels stonden om een voorraad in te slaan, aangezien de voedselpositie precair dreigt te worden. Het eerst zijn de arbeiders in de vleesindustrie in staking gegaan, waar door minder dan een kwart van de normale hoeveelheid vers vlees op de markt komt. De werkgevers in de winkels waar levensmiddelen worden verkocht, hebben daarna besloten het personeel uit te sluiten. De regering zal geen speciale maat regelen nemen en heeft de bevolking opgeroepen niet te hamsteren, aan gezien er voorlopig voldoende voor raad is. Inmiddels gaan ook de gist fabrieken de arbeiders uitsluiten, waardoor de broodvoorziening binnen kort ernstig gevaar loopt. JAARVERSLAG OVER 1952 VERSCHENEN Er werd een netto-winst gemaakt van f 15.274.10 MIDDELBURG, 4 Mei. Evenals in het voorgaande jaar vertoonde het vervoer van de N.V. Stoomtram Wal cheren in 1952 een daling. Hoewel alle lijnen in mindere of meerdere mate de invloed hiervan ondervon den, manifesteerde de daling zich het sterkst op de lijn PliddelburgGoes. Het reizend publiek bleek meer en meer de snelle spoorverbinding te prefereren boven de bus. Toch zijn de financiële uitkomsten voor het bedrijf niet onbevredigend. Na de vereiste af schrijvingen werd een netto winst ge maakt van f 15.274.10. De resultaten van het toerwagen- vervoer zijn bevredigend, hoewel de ontvangsten enigszins terugliepen in verband met de geringere omvang van het wagenpark. In de loop van 1952 vertoonde het personeelsbestand nog een aanmerke lijke daling. Gedeeltelijk werd dit veroorzaakt, doordat de N.V. P.Z.E.M. de bij de Stoomtram Walcheren gede tacheerde personeelsleden terugnam. Op 31 December j.l. waren 75 per sonen in dienst van de onderneming tegen 89 aan het begin van het jaar. WAGENPARK. Op 31 December bestond het wa genpark uit 10 46-pers. Crosley, 12 42-pers. Crosley, 2 41-pers. Scania Vabis, 4 35-pers. Scania Vabis en 2 41-pers. D.A.F. In de loop van het jaar werden 10 autobussen, een ser- ARRESTATIES IN ARGENTINIË BUENOS AIRES, 4 Mei. De po litie heeft vandaag bekend gemaakt, dat in de nacht van 1 op 2 Mei twee personen zijn gearresteerd, toen zij de auto van de minister van Buiten landse Zaken wilden naderen. Zij ble ken in het bezit van bommen en vlugschriften te zijn. Voorts is mee gedeeld, dat twee jonge dokters zijn aangehouden, die hebben bekend, daden van terreur te hebben ge pleegd. Onderwijzeres aangereden. Gistermiddag om kwart voor vier is de 54-jarige mej. M. de Vos, onder wijzeres aan de openbare lagere school te Westkapelle, bij een aanrij ding om het leven gekomen. Zij kwam op de fiets van de school en werd op de hoek Zuidstraat Smidstraat gegrepen door een perso nenauto van de fa C. te Vlissingen, die werd bestuurd door mej. N. B., eveneens wonende te Vlissingen. Mej. de Vos werd tegen de straat geslin gerd en overleed onmiddellijk. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Een Franse missionaris vertelt: ÏN PYAMA OF KAMERJAS 12 DAGEN IN DE SNEEUW PARIJS, 4 Mei. „Tweehonderd kilometer moesten wij in November 1950 in de sneeuw afleggen, waarbij wij niets te eten kregen. Velen onzer waren in pyama of kamerjas, daar zij uit hun bed werden gelicht", ver klaarden een Franse missionaris en een oude, blinde kloosterzuster, die zich bevonden onder de veertien Franse burgers, die door de Noordkoreaanse autoriteiten op vrije voeten zijn gesteld, via Moskou en Berlijn, in hun vaderland zijn teruggekeerd. „Velen stierven", vervolgde de missionaris. „Van de veertien Franse missionarissen in Seoel ben ik de enige overlevende. De anderen zijn of tijdens de mars, die van 28 October tot 9 November 1950 duurde, of vlak daarna van uitputting gestorven". „In Noord-Korea bestaat geen ka tholicisme .eer. Bijna alle Noord koreaanse katholieken zijn, voor zo ver zij hiertoe kans zagen, naar het Zuiden gevlucht. Alle missionarissen zijn door de communistische autoritei ten gearresteerd en alle Noord-Kore- aanse priesters zijn dood of gevan gen gezet", besloot deze missionaris. De kloosterzuster, Marie Madeleine, die reeds voor haar gevangenschap blind werd, zeide nog- „Communisti sche soldaten dreven ons voort, terwijl zij ons met de kolven hunner gewe ren tussen de ribben porden. Zij zei den steeds maar: „Loop harder". Ik heb revolverschoten gehoord, toen ernstig gewonde Amerikaanse soldaten het tempo van deze mars niet konden volhouden. Niet meer lopen betekende een wisse dood. Zij, die niet mee konden komen, werden door de bewakers ter plaatse dood geschoten". OOK EEN DUITSE. Onder de teruggekeerde Franse ge- repatrieerden bevindt zich een Duit se vrouw, Charlotte Liese uit Berlijn. Zij deelde mede, dat zij in 1938 met een Koreaan gehuwd was, die deel uit maakte van een Japanse missie naar Berlijn. Na de oorlog werd zij met alle leden van deze missie naar Korea gezonden. Toen hier de vijandelijk heden uitbraken werd zij geïnterneerd. Men had haar verward met een Francaise en op deze wijze was zij weggezonden. Zij zeide, dat zich nog 40 Duitse benedictijnen in een Noordkoreaans kamp bevinden. vicewagen en een personenauto vefc kocht, terwjjl ter vervanging van ge Fordtrambussen 4 35-persoons Scania Vabis-bussen werden overgenomen. Hierdoor bestaat het gehele wagen park thans uit Diesels en is er uni formiteit gekomen in de diverse wagentypes. Het exploitatieresultaat beloopt zon der de afschrijvingen f 281.335.14. Voor afschrijvingen moest daarvan worden aangewend f 223.106. Van het winstsaldo van f 15.274.1 werd f9213.96 op het verliessaldo va voorgaande jaren afgeboekt en f6000 toegevoegd aan de reserve voor di verse bestemmingen. De balans sluit met een bedraj van f 1.073.322.20. DEN HAAG, 4 Mei In Augustu* 1946 is te Bergen op Zoom, waar dè 80-jarige Zeeuwse boer Keesje Schreurs in het St Catharinagesticht zijn levens avond doorbracht, deze oude man onl het leven gebracht. Zijn lijk werd in een put verborgen. Als verdacht van moord, diefstal en verberging van een lijk werd de 42-jarige weduwe J. M. G. uit Zierik zee gearresteerd. De rechtbank te Breda veroordeelde haar tot 10 jaren gevange nisstraf en ter beschikkingstelling van de regering. De verdachte heeft be toogd, dat haar toen overleden echtge noot de moord gepleegd heeft en dat zij alleen schuldig was aan beroving en het verbergen van het lijk. Deze ont- kentenis hield zij ook vol in hoger be roep voor het Gerechtshof in Dejl Bosch, hoewel zij aanvankelijk tegen over de politie een volledige bekentenis heeft afgelegd. Het Hof heeft haar 12 jaar gevange nisstraf en ter beschikking stelling van de regering opgelegd. Vandaag heeft de Hoge Raad deze zaak behandeld. Er waren geen cassatie middelen ingediend. De advocaat-generaal prof. Lange- meijer concludeerde tot verwerping van het beroep. Op 12 Mei zal de Hoge Raad arrest wijzen. Engelse marineschepen te Vlissingen. VLISSINGEN, 4 Mei. Vanmiddag om ongeveer twee uur is het Rijn flottielje van de Royal Navy, be staande uit het patrouillevaartuig „Prince Charles", elf motorvaartuigen en 3 landingsvaartuigen, vanuit Rot terdam in de haven van Vlissingen aangekomen. Zij zullen vier dagen in de haven blijven en vandaar uit en kele oefeningen op de Schelde en de Noordzee maken. De commandant, captain R. Case- ment O.B.E., heeft om half vijf een beleefdheidsbezoek gebracht aan de burgemeester van Vlissingen, wat door deze morgen zal worden beant woord. Amerikaanse transportvliegtuigen naar Indo-China. LONDEN, 4 Mei. Volgens Reu ter heeft de Amerikaanse regering de Franse autoriteiten meegedeeld, dat een aantal transportvliegtuigen ter beschikking is gesteld voor de strijd in Indo-China. Aanvankelijk was een verzoek om deze toestellen gericht tot de Britse regering, maar hieraan kon geen gevolg worden ge geven. Van het strijdtoneel komen berich ten, dat de Vietminh de hoofdstad van Laos niet direct zullen aanvallen, maar een omtrekkende beweging ma ken. De opstandelingen zouden wil len optrekken naar de administratieve hoofdstad Vietiane. DE BILT ZEGT: Noordelijke wind. Droog weer met vooral langs de kust veel bewolking of mist. In het binnenland 's middags flinke opkla ringen. Overwegend matige wind tus sen Noord en Noordwest. Weinig ver andering in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1