Min. Suurhoff kraakte de mede regeringspartijen af. ©e qAoie. u-eAumcAting, Sassl Elisabeth en haar kinderen. Dr Dupuis„ïn de meeste gevallen taak voor de huisarts/' De eerste Mei werd rustig gevierd Paul de Groot sprak schande van militaire parade - maar op het Rode Plein in Moskou werd ook geparadeerd! Plotseling hoofdpijn „Raad voor de jeugd- vorming" :'V" „Zeg douane-overeenkomst onverwijld op „Blijf jong, leef lang" via de kruidenier. Winst voor Pinay - verlies voor de Gaulle. Parfumerie VAN BIEMEN Maandag 4 Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina J AMSTERDAM, 2 Mei Socialistisch en communistisch Amsterdam hebben Vrijdagavond met grote demonstratiebijeenkomsten en fakkeloptochten de Eerste Mei gevierd. Op het Frederik-Hendrikpiantsoen kon men de minister van Sociale Zaken, de heer J. G. Suurhoff, beluisteren die op een truc met oplegger staande, een redevoering uitsprak voor ongeveer tienduizend belangstellenden. Socialistische koren en muziekcorpsen luisterden de demonstratie met zang en muziek op. Op het Amstelveld kon men andere strijdliederen beluisteren. Hier sprak Paul de Groot op 'n massa-bijeenkomst van de Communistische Party Nederland een 1 Mei-rede uit. De heer Suurhoff hekelde in zün toe spraak de K.V.P., de C.H.U., de AJt. en de C.P.N. voor, wat hy noemde, de „vleu gelziekte". Hü liet een vogel klapwieken, die één vleugel had, die vooruit wilde, terwijl de andere op „achteruit" stond. „De voortzetting van de zegenryke po litiek, die onze minister-president de laatste jaren heeft doorgevoerd" aldus de heer Suurhof, „wordt door deze vleu gelziekte bedreigd. Men wil zoveel moge lijk woningen, maar als de huur omhoog gaat, dan wil men niet dat een deel van die hogere huren gebruikt wordt om daarvan nieuwe woningen te bouwen. Men wil de belastingen verlagen, maar tegelqk beweert men voorstander te zijn van sociale voorzieningen". Sprekend over de Sowjet-Unie, zei mi nister Suurhoff, dat de macht in het Kremlin nog niet uitgevochten is. „De vijftien artsen waren maar werktuigen, Als Moskou met zijn losgelaten vredes duiven eerlijke bedoelingen heeft, dan blqkt daaruit thans, dat één man kans gezien heeft zeven jaar lang de vredes politiek tegen te houden. Nooit is duide- Iqker het ware gezicht van de dictator vertoond dan bij deze gelegenheid". DE COMMUNISTEN EN DE DIJKEN. De leuzen, meegedragen door de com munisten, kregen door de rede van mi nister Suurhoff een wat vreemd tintje. „In Stalins geest voor vrede, vrijheid en vaderland" zo kon men ondermeer le- n Mededeling (adv 7T~» I behoeft Uw dag niet te bederven. 't Is altijd makkelijk (bij U te hebben, die helpen direct! ontmoet weinig instemming. DEN HAAG, 2 MEI Reeds lange tijd is de regering bezig het college van advies, dat haar terzijde staat bij het beoordelen van jeugdvraagstukken, een wetteiyke status te geven en daarom heeft zij een wetsontwerp ingediend waarbij gevraagd wordt te kunnen over gaan tot instelling van een „raad voor de jeugdvorming". De Tweede Kamer heeft hierover thans zijn mening uitgesproken en zoals te verwachten was is deze mening nog al verdeeld. Een aantal leden juicht de instelling toe en zij zijn zelfs voorstan ders van de instelling van een jeugd- wet, waarin de hele status van de jeugd dient te worden geregeld. Vele anderen echter konden voor dit initiatief niet de minste bewondering opbrengen. „Dit voorstel is een symp toom van de neiging der regering om zich in te sterke mate met de jeugd vorming te bemoeien. Overheidssteun aan hetgeen op dit terrein van particu liere zyde geschiedt, moge wenselijk zijn, de vrye organisaties zullen het werk tooli zelf moeten doen!" Ernstige bezwaren zijn er ook tegen de samenstelling van de raad: de mi nister draagt de leden voor en de Kroon benoemt hen. Geen enkele ruim te wordt opengelaten voor de organi saties zelf, waardoor toch de zekerheid zou worden verkregen dat de onder scheiden geestelijke stromingen tot hun recht zullen komen. Van bepaalde zyde wordt hieraan toegevoegd, dat de kans thans groot is, dat ons volk zal worden ingedeeld in rooms-katholiek, prot. christelijk en humanistisch deze leden hebben er sterke bezwaren tegen, dat op de ze wijze een deel van het jeugdwerk, dat niets met humanisme te maken heeft, toch in die hoek zou worden gedrukt. Zij denken hierbij aan het buurthuiswerk, het speeltuinwerk, enz. Gewaarschuwd wordt tenslotte dat het toevoegen van teveel ambtenaren een gevaar kan inhouden voor het vrije karakter van de raad en gevraagd wordt of ook vertegenwoordigers van de gemeentelijke overheid toegang tot de raad verkrijgen. In zijn rede zei Paul de Groot onder meer, dat langs het Concertgebouw de dag tevoren een oorlogsparade was ge trokken en nu een vredesparade. Aan de eerste parade had men kunnen zien waarom er nog steeds nood is in de ge zinnen der werkers en er nog steeds land onder water staat sedert de le Fe bruari. Indien van het geld, dat nu voor het materiaal is gebruikt, waarvan de parade is gehouden, indertyd de dijken hoger waren gemaakt, dan zouden niet bijna 2000 slachtoffers by de ramp te be treuren zijn geweest, zei spreker, die ver volgens de Europese Defensie Gemeen schap hekelde als „misdaad en volksver- raad". Hij voorspelde, dat het niet lang meer zal duren of de C.P.N. zal de eerste party blazen in de hoofdstad. Dr DREES SPRAK IN DEN HAAG. In Den Haag sprak de minister-presi dent dr W. Drees tijdens een bijeenkomst in de Houtrusthallen. Hy herinnerde aan de eerste Meivergadering, die nu precies een halve eeuw geleden, te Amsterdam werd gehouden in een tijd, dat de arbei der geen tijd had zich geestelijk te ont plooien en zich aan zijn gezin te wijden. Hij sprak zün bewondering uit voor dit pionierswerk, dat zij hebben verricht. Hq belichtte voorts de byzondere ver- antwoordeiykheid, die de socialistische party thans in het staatsbestel heeft te dragen. „Wy moeten samenwerken met partijen en mensen, die andere overtui gingen zün toegedaan en daarom zqn compromissen niet te vermijden" aldus dr Drees. EEN-MEI IN HET BUITENLAND. De te Moskou gehouden militaire pa rade, was de kortste en rustigste van na de oorlog. Matrozen van de rode vloot, leden van de grenswacht, voertuigen en gemotoriseerde artellerie trokken voor bij, gevolgd door rijen Moskouse arbei ders, burgers, in het wit geklede school kinderen, waarvan een aantal bloemen aanbood aan de echtgenoten van Malen kof, Molotof, Beria en andere Sowjetlei- ders. Sportlieden sloten de rij. In de stoet werden leuzen meegevoerd, die luidden: „Overwinning voor de partij van Lenin en Stalin"; „Glorie zij het Sowjetvolk" en „Op naar de overwinning van het com munisme". In Oost-Berlyn namen in plaats van pantserwagens tractoren deel aan de op tocht, als „symbool van de vredeswil". Vliegtuigen van de V.N. bombardeer den de Noordkoreaanse hoofdstad Pjong jang „als een groet ter gelegenheid van één Mei". Een afdeling van 25 straalja gers van het type „Sabre" viel een radio station aan, een andere afdeling trof bet militaire hoofdkwartier ten Noorden van de stad. Zeeuwsch-Vlaming directeur- geneesheer Groot-Ziekenhuis Den Bosch. 's HERTOGENBOSCH, 2 Mei Met ingang van 1 Juli a.s. is tot directeur geneesheer van het Groot-Ziekenhuis be noemd dr P. J. V. van Wesemael te Bre da. Dr van Wesemael werd geboren op 28 Mei 1900 te Nieuw Namen (Zeeuwsch- Vlaanderen). Hij volgde de H.B.S. te 's Hertogenbosch en deed arts-examen in 1925 aan de Amsterdamse Universiteit. Van 1926 tot 1946 was hij huisarts te Wognum (Z.H.), in 1938 promoveerde hij te Amsterdam. Van April 1946 af was dr Wesemael ge neeskundig inspecteur van de Volksge zondheid in Noord-Brabant. Dr .chenbach, de advocaat van de in Januari door de Britten gearresteer de voormalige nazi-functionaris Nau- mann, heeft medegedeeld, dat hij de verdediging van Naumann uit handen geeft, in de eerste plaats wegens de internationale perscampagne tegen zijn persoon en voorts om bij de komende verkiezingen de handen vrij te hebben. iMnëi Evenals alle kinderen met veel fantasie bedenken Prins Charles en Prinses Anna, de beide kin deren van Engelands Koningin Elisabeth, steeds nieuwe spelle tjes, waarmee ze urenlang „zoet" kunnen zijn. Thans hebben de Prins en zijn zusje een nieuwe manier van binnenkomen uitge vonden, die de jotograaf een „plaatje" waard vond. Via de openstaande ramen van Balmoral Castte klauteren ze uit de tuin naar binnen en vice versa. Van links naar rechtsPrins Charles heeft de klauterparty volbracht; de Prins heeft zijn moeders hulp niet nodig om naar „boven" te komen; Prinses Anna kan de sterke arm van haar moe der echter nog niet missen: zelfs broertje moest er aan te pas ko men, om haar een zetje te geven. Benelux in gevaar. LUIK, 2 MEI Professor Baudhuin heeft in een toespraak over de Benelux verklaard, „dat wij bedrogen worden en dat de Belgische en de Nederlandse politiek door een diepe kloof worden gescheiden. Professor Baudhuin zeide, dat het kwaad te zoeken is in het ver schil van de lonen, welke in Nederland te laag zijn, en wees daarbij op het ge vaar waaraan bepaalde belangrijke be drijfssectoren zoals bijvoorbeeld die van de textiel zijn blootgesteld. Hij wenst dan ook dat de douaneovereenkomst on verwijld zou worden opgezegd zonder dat daarom het verdrag met Nederland zelf ongedaan moet worden gemaakt. „Wij kunnen niet langer meer wach ten" zo zeide hij, er aan toevoegende, dat België door het gebaar zijn wil te kennen zou geven, dat het voornemens is voor de industrie te doen, wat voor de landbouw werd aangenomen, daarbij uitgaande van het beginsel van de uit- voerbeperkingen en van de compensa ties. Door alleen de overeenkomsten betreffende de bedreigde industrieën op te zeggen zou België tevens zijn voor nemen te kennen geven zijn standpunt te herzien op het ogenblik dat de Ne derlandse lonen de coëfficiënt 85 pCt zouden hebben bereikt. Nieuwe cursus Christelijke Academie voor Lichamelijke Opvoeding. Wij maken onze lezers attent op de inschrijving van leerlingen voor de nieuwe cursus van de Christelijke Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding, welke per 1 September a.s. in Rotter dam zal worden gevestigd. De C.A.L.O. leidt op voor het Rijks- middelbaar examen L.O., akte P. De duur van de cursus ls vier jaar. De consequenties van het Herv. huwelijkscapport. Opleiding der medici tot dusverre te kort geschoten. ARNHEM, 2 Mei. „Wat zijn de consequenties van het huwe lijksrapport der Ned. Herv. Kerk voor ons, artsen7" deze vraag is vandaag behandeld tijdens een artsenconferentie op de „Pietersberg" te Oosterbeek door Dr P. J. F. Dupuis uit Rotterdam, bekend door zijn wekelijkse toespraken voor de N.C.R.V. Wil het rapport niet onvruchtbaar blijven, aldus Dr Dupuis dan moet al lerlei arbeid ter hand genomen worden door allen, die in het pastoraat van de Hervormde Kerk werkzaam zijn, waar toe dus ook artsen kunnen behoren. Daarnaast echter is definitieve hulp in veel nood alleen mogelijk, als de arts ook z'n gewone werk voldoende aan dacht aan de invloed en betekenis van het geslachtsleven schenkt. Met name zal hij zich moeten bezig houden met het voorlichten van ouders aangaande de sexuele opvoeding, met het geven van juist inzicht aan ouders en kinde ren vftn de zelfbevrediging, en met het bieden van hulp bij geboorteregeling, met de anticonceptie dus. Slechts In een betrekkelijk gering percentage van alle gevallen, waar hulp nodig ls, behoeft deze hulp door een speealist, psychiater of gynaecoloog verleend te worden. In eerste instantie is ongetwijfeld de huisarts als ware ge zinsarts hier de aangewezen man. Diens instelling en kennis moeten daartoe ech ter aan bepaalde eisen voldoen. Hy moet voldoende psychologisch geschoold zqn en vrij van morele vooroordelen, kort- ROTTERDAM, 2 Mei Het boek van de Amerikaan Hauser, „Blijf jong, leef lang" waarin hy de mensen, die met een normale voeding te dik worden, zyn „Hauserdiëten" voorschreef, heeft een Rotterdams kruidenier voor de rechter gebracht. Deze kruidenier verkocht, even als 129 vakgenoten in ons land, de beno digde „mineralen", die men volgens het boek van Hauser moest nuttigen. Volgens de' Officier van Justitie hoor den deze artikelen echter thuis by dro gisten, omdat ze beschouwd moesten wor den als geneesmiddelen. Er werd ter zit ting gezwaaid met het vestigingsbesluit drogisterijbedrijf 1943 en dr C. den Har- tog, directeur van het voorlichtingsbureau van de Voedingsraad, verklaarde de pre paraten als geneesmiddelen te willen be schouwen, omdat anders de indruk ge wekt zou kunnen worden, dat de nor male voeding in ons land onvoldoende zou zijn. De inspecteur van de volksge zondheid, de apotheker M. J. N. Schuurs- ma uit Den Haag, vond, dat het noch ge neesmiddelen, noch chemicaliën waren. „Vrijspraak" was het oordeel van de Of ficier van Justitie en de economische po litierechter sprak de kruidenier dus vrij, zodat de liefhebbers van een lang en ge zond leven de grondslagen in de toekomst bq hun kruidenier kunnen kopen. om een mens, die zelf het geslachtsleven harmonisch in zqn hele levensstructuur heeft, weten in te bedden. In heel veel gevallen is helaas noch het een, noch het ander het geval. De eigen opvoeding van de arts is als by practisch iedereen in sexuali- bus ook te kort geschoten en de me dische opleiding is, was althans tot voor kort, hopeloos In gebreke. Naar verbetering zal gestreefd moeten wor den door artsenconferenties, door het geven van' richtlijnen by eigen literatuurstudie van de arts en voor zover mogelijk door persoonlqke ge sprekken, dit laatste vooral met het oog op de sexuele taboe's, die door broken moeten worden hetgeen voor al bq oudere artsen niet eenvoudig zal zqn. Terwijl aldus uitbreiding van het be schikbare kader tot stand kan komen, zal men intussen met de beschikbare krachten zo verantwoord mogeiyk de praetische hulp ter hand moeten ne men, o.a. via eenvoudig opgezette bu reaux voor hulp bq opvoeding en anti conceptie. Het zou onverstandig zqn, niet te overwegen, in hoeverre op be paalde punten praetische samenwer king met de Ned. Vereniging Voor Sexuele Hervorming hierbij nuttig en aanvaardbaar, ja zelfs aangewezen kan zqn, bq gelqktydig afstandnemen ten aanzien van de ideologie van deze ver eniging. Definitieve uitslag. PARIJS, 2 MEI In de 455 Franse steden met meer dan 9.000 inwoners (uitgezonderd Parijs), waar Zondag j.l. gemeenteraadsverkiezingen zqn ge houden, hebben de communisten 3.703 van de in totaal 12.852 zetels veroverd (28.8 pCt) tegen 3.956 of 30.7 pCt in, 1947. De socialisten kregen 2.280 zetels (17.7 pCt) tegen 1.983 (15.4 pCt) in 1947. De conservatieven 1.849 zetels (14.3 pCt) tegen 866 (6.8 pCt) in 1947. De volksrepublikeinen 1.654 zetels (12.9 pCt) tegen 1.565 zetels 12.2 pCt). De radicalen 1.443 zetels (11.4 pCt) tegen 914 zetels (7 pCt). De Gaullisten 1.365 zetels (10.6 pCt) tegen 3.327 zetels (25.8 pCt) en andere partijen 558 zetels (4.4 pCt) tegen 264 zetels (2.1 pCt) in 1947. In Parijs is de verdeling der 90 ge meenteraadszetels ais volgt: communis ten 28 zetels (25 in 1947), conservatie ven 26 (geen), radicalen 11 (geen). Gaullisten 10 (52), socialisten 9 (8) en volksrepublikeinen 6 (5). Het Londense blad „Times" heeft het aanbod der V.N. tot betaling van 100.000 dollar aan de eerste - communistische pi loot, die de geallieerden een Mig 15 in handen speelt, een „oorlogstruc, die te allen tqde verafschuwd moet worden" ge noemd. Ineezonden Mededeling (adv.) Eiershampoo Teershampoo Crêmeshampoo Voor alle shampoo's KLOKSTRAAT GOES FEUILLETON. door J. BRANDENBURG. 51 YPENBURG ALS MILITAIR VLIEGVELD? DEN HAAG, 2 Mei D.e heer Blaisse, Tweede Kamerlid namens de K.V.P. heeft aan de minister van Oorlog een lange reeks vragen gesteld betreffende het vliegveld Ypenburg bij Den Haag. Het schijnt nl. in de bedoeling te liggen van dit terrein een militair vliegveld te maken en vermoedelijk een internationa le basis in het kader van de N.A.V.O. De heer Blaisse wijst in dit verband op het rapport van de commissie Schieveen- Ypenburg, waarin geconcludeerd wordt, dat Ypenburg nu niet bepaald een ge schikte plaats is voor de vestiging van een grote luchthaven. De bezwaren zijn: te dicht gelegen bij grote steden en bij wegen en wa,erwegen, de waterstaatkun dige toestand van de omliggende polders, het verlies aan industriële en agrarische expansiemogelijkheden en de terreinge steldheid. De heer Blaisse vraagt ook wie de uit breiding van dit vliegveld zal betalen. Als het met gemeenscnappelijk' geld be taald wordt, dan verzoekt hij de minis ter de hele zaak nog eens aanhangig te maken, daar wij met het geld van ande ren toch even zuinig en efficient moeten omgaan als met eigen geld! De gazant van Brazilië in ons land, de heer J. de Sousa-Leao, aanvaardde Vrij dag uit handen van de minister van On- derw. Kunsten en Wetenschappen, mr J M. L. Th. Cals, 'n schilderij van K. Hooy- kaas, dat bestemd is voor het museum van moderne kunst te Sao Paolo. De nacht, na de moord op zijn vrouw, kan Herodes niet slapen. Een martelende hoofdpijn hamert in zijn verhit brein. Hij laat zijn raadsman Nicolaüs roepen en gelegen op zijn rustbank, wil hij hebben, dat deze hem vertelt wat de Griekse wijsgeren weten te vertellen van het leven na de dood, wanneer er werkelijk dan nog een leven mogelijk is. Nicolaüs vertelt hem, dat de moderne wijsgeren niet meer geloven aan een voortbestaan der ziel. In de oudheid was er het geloof, dat de bevrijding van de ziel na de dood, eerst het rechte leven betekende, omdat het stoffelijk omhulsel slechts een kerker was, waarin de ziel zich niet vrij bewegen kon. Maar die leer acht men verouderd. Hij ontwikkelt met zijn rustige, betogende stem de leer der moderne wijsgeren. De aanhangers van het epicurisme bekommeren zich niet over een eventueel voortbestaan van de ziel. Wie zal het zeggen? Nooit is iemand uit het graf opgestaan om te komen vertellen, hoe hij het heeft gehad na zijn dood. De hoogste wijsheid achten de aanhangers van deze leer, zich niet te bekommeren om de. goden, de ziel voor sterfelijk te verklaren en overigens van dit aardse leven te genieten, wat er van te genieten valt. In een ander uiterste vallen de stoicijnen, die het gehele leven afhankelijk maken van het fatum. Zij menen, dat het geluk slechts te zoeken is in het verachten van het genot en voor de smart onaan doenlijk zijn. Tenslotte zijn er nog weer anderen, die tot de richting van het scepticisme overhellen en tot de conclusie zijn gekomen, dat men van het wezenlijke van dit leven niets kan afweten. Heel het leven is een gróót vraagteken en de opperste wijsheid eindigt dan ook met het vraagteken: wat is waarheid? De stem van Nicolaüs betoogt rustig verder. Herodes wenkt een slaaf de bekers nogmaals te vullen. Dromerig luistert hij naar de stem. Ze schijnt hem in slaap te wiegen. Wanneer alles met de dood is afgelopen weet Mariamne niets meer. Kan ze ook hem niet meer verontrusten Niets meer Maar het verleden is niet weg te wissen. In een visionaire extase ziet Herodes zijn vrouw in haar bloeiende schoonheid voor zich staan. Ze is niet dood, ze lééft. Hij springt overeind en grijpt met beide handen naar het fantoom en zijn schorre stem schreeuwt: „Mariamne Mariamne!" Dan zinkt hij bewusteloos op zijn bank terug. Nicolaüs legt het slappe lichaam in een gemakkelijke houding en voelt de pols. In deze dagen komt het geweldige amphitheater gereed en Herodes zoekt in de inwijdingsfeesten afleiding voor zijn gemartelde geest. Uit Rome en Athene en Alexandrië komen de gladiatoren, de kamp vechters, de worstelaars, de harddravers, de discuswerpers, aangetrok ken door de enorme prijzen welke Herodes heeft beschikbaar gesteld. Jeruzalem is een internationaal centrum geworden. In de tuinen van zijn paleis organiseert Herodes fantastische nachtfeesten, waarbij de beroemde danseressen de zinnen der aanwezigen verhitten. De lucht is zwaar van de specetijengeur, de balsems en de zalven en de reukwaters, waarmede de slavinnen de gasten voortdurend besprenkelen. In de bloemenperken en bossages zitten, half verscholen, de muzikanten, die het opwindend rhythme van de dansen aangeven. De Joodse aristo cratie, de Hogepriester, de Overpriesters en de Sadduceën behoren tot de eregasten, en hun zonen bewonderen de gespierde, lenige lichamen der buitenlandse athleten, die in de wedstrijden zullen uitkomen. Een bewondering, welke de jaloezie en naijver opwekt en de begeerte doet groeien, ook in het amphitheater te schitteren en bewonderd te worden door de duizenden op de tribunes en versierd te worden met de lauwer krans der overwinning. Wanneer Grieken en Romeinen, Egyptenaren en Assyriërs het kunnen, waarom dan ook zij niet? En zij bieden grote sommen gelds aan de buitenlanders, wanneer zij hen trainen willen en inleiden in de geheimen van de sport-professionals. Jeruzalem maakt goede zaken. Bij de Gouden poort, de Schaapspoort en de Damascuspoort zijn de pleinen gevuld met kooplieden, die de binnenkomende vreemdelingen hun waren aanbiedenwisselklederen van Egyptisqh linnen, purper en scharlaken, geborduurde hoofddoeken, gouden en zilveren versierselen voor hun vrouwen en dochters en bij zitten, parfums, specerijen en kostbare zalven, nardus en wierook in flesjes van het duurste kristal. Het geld vloeit binnen. De wisselaren hebben het druk met hét afwegen van de zilveren en gouden staven. En al deze drukte culmineert op het grote Xystusplein bij het Kaas makersdal, aan de voet van de Tempelberg, waar dwars doorheen de gang van Corinthische zuilen loopt. Op dit pléin komt de hoofdstraat van Jeruzalem uit en hier domineert het vreemden-element. Romeinse officieren, ambtenaren met hun dames, gevolgd door een rij slaven of slavinnen, Griekse sportslieden, en zakenlieden uit Egypte en Damas cus, Athene en Rome. Het is Herodes uitermate goed gelukt van Jeru zalem het knooppunt van het internationaal verkeer van Noord naar Zuid en van Oost naar West te maken. „De Bijbel in 'tkort". Bij een uitgeverij te Assen is versctïe- De bqbel is niet naverteld, of van is ontstaan uit de samenwerking tussen een letterkundige, een Ned. Herv. en een Doopsgez. predikant. In de voorrede zeg gen de bewerkers, dat „in 't kort" wil zeggen: „de geboden stof zo ongeveer be perkt tot wat in de loop van zeer vele jaren, in de practijk der catechese, vrq- wel is komen vast te staan als voor het eenvoudige Bijbelse onderricht onont- beerlijk en gebruikelijk". De Bijbel is niet naverteld, of van commentaar of uitlegging voorzien. De bewerkers geven slechts de bijbeltekst. Wat brengt de radio? DINSDAG 5 MEI 1953. HILVERSUM L (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Kinderkoor. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 „Lichtba ken", caus. 10.00 Voor de kleuters. Ï0.15 Franse muz. 10.45 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Maastrichts Stedelijk ork. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.83 Land- en tuinb. med.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Act. 13.25 Amus. ork. en soliste. 14.00 &ev. prog. 14.50 Kamerork. en solist. 15.30 „Ben je zestig?" Nationaal programma: 16.00 Ball room ork. (steriofonische uitz.) 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Voordr. 17.15 Promenade ork. 17.35 Toespr. 17.40 Promenade ork. 18.00 Nieuws. 18.15 „Elf Droppings" (in leiding). 18.25 Omr. ork. 19.10 „Keerpunt in de woestijn", klankb. 19.30 Metropole ork. (steriofonische uitz.) 20.00 Nws en weerber. 20.08 Bijeenkomst t.h.v. de be vrijding in de gedeeltelqk gerestaureer de Eusebiuskerk in Arnhem. 21.10 Gram. 21.15 „Elf Droppings". 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. en ber. HILVERSUM H. (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor h«t platteland. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nw*. 13.15 Med. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gram. 15.00 „Zeg eens. Amerika.. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.00— 24.00 Nationaal programma: Zie Hilver sum I. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gev. muz. 14.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Kamerork. en solist. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleu ters. 17.30 Caus. 17.34 Gram. 17.50 Boek- bespr. 18.00 Klankb. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws en persoverz. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Gram. 20.30 Pianorecital. 21.00 Raadsels. 21.30 Omr. ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nieuws. NATION. TELEVISIE PROGRAMMA. 20.15±21.15 T.V. spel t.h.v. de bevrijding van Nederland: „Omzien.... en weer verder gaan". Lezers grijpen naar de pen NU MOET DE BOOl AANPASSEN! Terug komende van een reis uit de Noordelqke Provinciën kon ik weer reizen via Zuid-Beveland en hoewel het plm. 3 kwartier langer duurt is het toch een hele verbetering. Tot mqn grote verwondering kwam ik echter in Vlissingen tot de ontdekking, dat de Prov. boot een zomerdienstregeling heeft ingesteld, precies als de oude, terwql de treinen en bussen vroeger aankomen dan vóór de ramp en later of op dezelfde tijd vertrekken als voor heen, zodat de gemiddelde wachttijd in Vlissingen nu 40 a 50 minuten duurt, wat bij omwisseling der dienst tot een kwartier Was geworden. Een reis uit Oostburg of Sluis duurt nu niet veel minder meer dan van daaruit via Bel gië. Mogelqk dat het per 17 Mei wijzigt. Na de ramp kon de trein wel aanpas sen. Nu zq' dit niet meer kan, verwach ten wq dat de boot het nu zal doen. Zeeuws-Vlaamse abonnee.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3