füTïf B'IMI I Nieuws uit de Provincie. KLOETINGE KON HET VAN KAPELLE NIET WINNEN Scampolo maakte Seolto in Waterschap Kruiningen sprak over dijkverhoging* De Zeeuwse landbouwjongeren en de hulpverlening GEMEENTERADEN - Ook in het belang van het Rijk geacht. KERK EN SCHOOL LIKDOORNS wondIROUÉ Middelburg. Goes Afscheid bij de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht. AANBESTEDING Maandag 4 Mei 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL KATS VERSLOEG YERSEKE GOES, 2 Mei. De enige wedstrijd, welke vandaag in de Zaterdagmiddag competitie in de le klasse gespeeld werd, is een teleurstelling voor Kloetinge ge worden. Kapelle won met 21. De plot seling ingelaste wedstrijd Krabbendijke Nieuvvdorp I kon geen doorgang vinden omdat de Nieuwdorpers te vergeefs op zich lieten wachten. 2e klasse A: In Yerseke werd de laat ste wedstrijd in deze klasse gespeeld. De gastheren moesten toezien dat Kats, zo als te verwachten was, de volle buit haalde. Een beter doelgemiddelde van Serooskerke deed deze laatsten een plaatsje ruimen in het nadeel van Yer seke in. 2e klasse B: Eindelijk komt er dan ook in deze klasse wat scnot en hebben allen ae helft van het programma overschre den. R.C.S. V schijnt maar niet op zijn toeren te kunnen komen en bracht het tegen V.S.C. I niet verder dan een 33 gelijk spel. De gevolgen van het punten verlies van R.C.S. V in de laatste we ken bleef dan ook niet uit en zo moesten zij hun leiders-plaats afstaan aan Nieuw- land, dat de hekkensluiters van Wol- faartsclijk met 41 klopte. E.M.M. IV bleef beslist beneden de maat door het tegen Veere II niet verder dan een 22 gelijk spel te brengen. Middelburg VI, één der beste candidaten voor de titel, deed het veel beter en versloeg de Meeu wen in Zoutelande met 62. Ook V.C.K. III hield zich aan de verwachtingen door Oostkapelle met een nederlaag 6—0 naar huis te sturen. 2e klasse C: In deze klasse kwam er geen enkele verrassing voor. Kloetinge behaalde zijn verwachte overwinning te gen de Colpl. Boys, 52, terwijl de re serves van Kapelle met een 72 neder laag door de Nieuwdorpers naar huis gestuurd werden. 2e klasse E: De Beren bleven boven alle verwachtingen door Driewegen met 31 te verslaan. S.V.D. II kreeg ook te gen Hoek II geen voet aan de grond en zag zich de 41 overwinning ontglippen. Vriendschappelijk. De Colpl. Boys I waren de gastheren van de Bevelanders en hoewel het een 21 overwinning voor de gastheren werd, kan men hier toch niet enthou siast over zijn omdat van een le klasser wat meer verwacht mag worden. LYCEUM GOES OFFICIEUS KAMPIOEN VAN ZEELAND. Te Schoondijke werd een voetbaltour- nooi gehouden tussen de vier kampioe nen van de schooltournooien tijdens de Paasvacantie. Daar er dit jaar geen of ficiële kampioenschappen van Zeeland zullen worden gehouden kreeg de win naar, het Goese Lyceum, officieus de titel kampioen van Zeeland. De uitslagen waren: H.H.B.S. Vlissin- genK.K.H.B.S. Schoondijke 01; Ly ceum GoesLyceum Terneuzen 42; R. K.H.B.S. SchoondijkeLyceum Terneu zen 11; Lyceum GoesR.H.B.S. Vlissim gen 21; R.H.B.S. SchoondijkeLyceum Goes 00; R.H.B.S. VlissingenLyceum Terneuzen 32. De eindstand was: 1. Lyceum Goes 5 punten: 2. R.K.H.B.S. Schoondijke 4 p.; 8. R.H.B.S. Vlissingen 2 p.; 4. Lyceum Terneuzen 1 p. KORFBAL. GOES, 2 Mei. le klasse. De in de eerste klasse gespeelde wedstrijden in de korfbalcompetitie bracht vandaag geen verrassende uitslagen, of het moet de uitslag Scampolo—Seolto zijn. Scam polo won deze wedstrijd met niet min der dan il0. Tjoba bleef in Wilhelminadorp de baas van Olympia en won met 42. Ook Togo deed wat wij van haar verwachtten. De uitslag was 31 in 't voordeel van Togo. In deze klasse staat Scampolo na drie wedstrijden bovenaan. Alleen S.S.S. wist nog geen enkel puntje te bemachtigen. In de tweede klasse kon Vitesse, op eigen veld. het weer tot een overwin ning brengen. Zij klopte Swift II met 3I. Togo IIDe Poel deelden de pun ten 22. In de derde klasse A werd slechts één wedstrijd gespeeld A.K.C.Top 04. 3e klasse B: Swift IVStormvogels 4-8; V.K.V.—K.V.L. 2—1. 3e klasse C: Olympia HScampolo II 2—3. 3e klasse D: Tjoba II—Vopo niet ont vangen. Adspir anten. Afd. A: Swift AZeelandia 01. Afd. B: Swift SnelZuidwester B 11-0. MadjoeSwift Kwiek 10; Animo Zuidwester A 11. .11 IIIIIIRIR ||EIIHII1||IIIIIII| '"1 lllll lllll •"il 1 III Hill ...1 lllll illlRIRR IIEIIcillilll lUllll NAAR HET MUSEUM De bedoeling van de 2 ontdekkingsreizigers wa ren nu wel duidelijk. Ze wilden de twee mummies voor een hoge prijs aan 'n museum verkopen. Terwijl lange Slipper dus met zijn waardevolle vondsten over het vliegveld stapte, rende Rolley vooruit, regelrecht naar de eerste de beste te lefooncel. „Hallo!" riep hij, „hallo, met 683201? Ah! met het museum voor Griekse, Turkse Chinese en Egyptische hele oude kunst? Ik wil graag de directeur, meneer Schimmel spre ken! Oh, spreek ik daarmee? Luister goed meneer Schimmel, we hebben het neusje van de zalm voor U. Wat zegt U? Geen interesse voor zalmen? Ha, ha, ha, die meneer Schimmel! Nee meneer, het zijn twee mummies. Hoe oud? Minstens drie duizend jaar. Een grote en een kleine. Natuurlijk! Natuurlijk meneer Schim mel, we komen direct!" Rolley legde de haak neer en stapte in de taxi, waarin Slipper zich reeds met de twee nog steeds slapende vrienden had genesteld. ,In orde", lachte hij. „Maar wat hadden we ook al weer afgesproken? Ieder eén millioen, is het niet?" „Juist!" „Chauffeur, zo snel als je kunt naar het museum!" De auto gierde allerlei bochten om en kwam tien minuten later piepend en knar send voor het grote museum tot stilstand, waar de directeur, meneer Schimmel reeds vol ongeduld stond te wachten. Minister van der Kieft naar Zeeland. DEN HAAG, 2 Mei. De minister van Financiën, de heer J. van de Kieft, zal op 7, 8 en 9 Mei a.s. in verband met de regeling van de watersnoodschade, een bezoek brengen aan de rampgebieden in Zeeland. Tijdens dit bezoek zal de minis ter op Zuid-Beveland en Tholen bespre kingen met verscheidene burgemeesters voeren. Bestuur wil geen risico nemen. GOES, 2 Mei Op een te Goes gehouden vergadering van Ingelanden van het Waterschap Kruiningen is gesproken over een voorstel tot dijkverhoging en verzwaring. De voorzitter, de heer Joh. Glerum, deelde In verband hiermede mee, dat het bestuur geen risico's wil aanvaarden en zich pas veilig zal voelen, wan neer de polder achter een stevige zeedijk ligt. Bevestiging en intrede van ds A. Koning. Onder grote belangstelling hield ds A. Koning, laatstelijk predikant te Barchem, Zondag zijn intrede in de Gereformeerde Kerk te Oud-Vossemeer. In de morgendienst werd ds Koning bevestigd door de consulent, ds van de Stoel uit Bergen op Zoom, die sprak naar aanleiding van Ef. 1la. Ds Koning is, zo bracht ds van de Stoel naar voren, evenals Paulus als herder der gemeente geroepen. De toepassing van deze apostolische roeping brengt me de, dat de gemeente te Oud-Vossemeer hun herder en leraar als zodanig dient te ontvangen. De tekst voor de intredingsdienst had ds Koning genomen uit 2 Cor. 313. De hoofdgedachte was, dat de taak van de dominee is het onder leiding van de Heilige Geest omzetten van de gemeente in een leesbare brief van Christus, niet geschreven in stenen tafelen, maar in de harten. Als praeses van de kerkeraad sprak ouderling J. J. Versluis ds Koning, zijn gezin en de gemeente toe, waarbij hij o.m. naar voren bracht, dat de ge meente vijf jaar vacant was geweest. Verder spraken ds Baaijens uit Rilland, namens de classis, een ouderling als af gevaardigde van de gemeente van Bar chem en burgemeester J. J. Versluis na mens de burgerlijke gemeente. In zijn dankwoord richtte ds Koning zich speciaal tot de jeugd, de heer G. van Dalen als hoofd der school met de Bijbel en tot de ouden van dagen. Staande werd de nieuwe predikant Gez. 29 toegezon gen. Ds Koning was 21 jaar predikant te St. Laurens en daarna 6 jaar te Barchem. Ingezonden Mededeling (Adv.) Weg met onhandige likdoornrlngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1.86 bespaart U veel ellende. In verband hiermede wees hij ook op de grote belangen, die voor het Rijk met de Rijkswegen en internationale telefoon kabels, voor de N.V. Ned. Spoorwegen met de spoorlijn en voor de gas- water- leiding- en electriciteitsmaatschappijen op het spel staan. Het bestuur werd gemachtigd om met de R.W.S. overleg te plegen omtrent dijk verzwaring en verhoging. De voorzitter sprak nog zijn grote waardering uit voor de grote medewerking, welke hij steeds van Rijks waterstaat mocht ondervinden en voor het grote en vele werk, dat hij enigszins van nabij heeft mogen gade slaan. In zijn openingswoord heeft de voor zitter de slachtoffers van de ramp her dacht, inzonderheid de kantonnier, de heer A. v. d. Parel, die met zijn gehele gezin om het leven is gekomen. Een rapport, betreffende de verrichtin gen van het bestuur en de waterbouw kundig ambtenaar, onmiddellijk voor en gedurende de stormvloed, werd voorge lezen. Besloten werd het dijkgeschot voor het dienstjaar 1952/'53 te handhaven op f50,- per ha voor de schotbare gronden, op f 40,- per ha voor de vronen en op 15 pet. voor het gebouwd. Een voorstel voor een HET PROT. CHR. STREEK ZIEKENHUIS. Financiële Commissie ingesteld. GOES, 2 Mei. Door de gezamenlijke gemeenten op Zuid- en Noord-Beveland, die zich verbonden hebben financiële steun te verlenen voor de oprichting en exploitatie van een Prot. Chr. Streekzie kenhuis en voor de verdere exploitatie van het R.K. Ziekenhuis te Goes, is een „Financiële Commissie Ziekenhuizen" in gesteld. Deze commissie heeft tot taak, de be groting en rekening, de voorgestelde ver- pleeggelden en andere vergoedingen goed te keuren. Verder zal de commissie o.m. hebben te bepalen welke oprichtings kosten voor vergoeding in aanmerking komen. Tot leden van deze commissie zijn aan gewezen de heren R. Zuidema, Goes voor zitter, L. Evertse, Oudelande, secretaris, P. J. Dominicus, Borssele, penningmees ter, J. C. van Burg, Waarde, M. de Nooyer, Wissekerke, C. N. F. van Sas, Wemeldinge, A. Schipper, Kattendijke, M. Schipper Mz., 's-H. Arendskerke en een vertegenwoordiger der gemeente Rilland-Bath. gratificatie van 2 pet. aan de ambtena ren over 1952 alsmede een tegemoetko ming in de kosten van 1,9 pet., verband houdende met ziekte, werd goedgekeurd. Nadat besloten was kasgeldleningen aan te gaan tot een bedrag van ten hoog ste f150.000,bij de Coöp. Boerenleen bank te Kruiningen, indien zulks bij de financiering van de werken, wellfe straks in het waterschap moeten worden uitge voerd, noodzakelijk zou zijn, sloot de voorzitter de vergadering. Zilveren parochie op Zuid-Beveland LEWEDORP, 2 Mei. Katholiek Le- wedorp heeft vandaag een bijzonder feest gevierd. De parochie bestond namelijk 25 jaar en ter gelegenheid van dit feit is bij hoge uitzondering de abt van de Benedictijner Abdij te Oosterhout, Dón Mahler, in gezelschap van twee Benedic tijnen naar Lewedorp gekomen, waar hij een relequi van de patroon der jubile rende parochie, de H. Eligius uit zijn bezit aan Lewedorp heeft geschonken. De abt werd op plechtige wijze ingehaald. Nadat hij het relequi overhandigd had, hield hij een lof met predicatie. Onder de hoogmis heeft pastoor Wolff van Le wedorp een telegram van de Paus voor gelezen, waarin deze zijn zegen uitsprak. Jaap van der Sande uit Vlissingen, di Zaterdag in de Nederlandse Turn- pioeg uitkwam in de wedstrijd tegen Zwitserland, tijdens een van zijn oefeningen aan de ringen. ONTZILTINGSPROEVEN MET ZOET WATER IN BRABANT. FIJNAART, 2 Mei. Een ontziltings- proef met zoet water in een boomgaar- dengebied van 20 hectare kan wellicht de inleiding vormen van een groot scheepse actie om de overstroomde ge bieden in korte tijd van het overtollige zout te bevrijden. Op het ogenblik wordt het proefgebied onder Fijnaart, terwijl de vruchtbomen er rijkelijk bloeien, overspoeld met zoet water, nadat het zoute water zo diep mogelijk werd uitgepompt. De aanvoor- sloten naar dit gebied worden met zoet water gevuld, terwijl de afvoersloten zijn afgedamd. Machtige pompinstallaties voeren het water aan. Kleinere pompen spuiten het over de verzilte grond. Vernomen wordt, dat deze proef veel kans van slagen heeft. De mogelijkheid wordt thans gestu deerd om andere verzilte gronden een zelfde „wasbeurt" te geven als thans bij Fijnaart geschiedt. Een grootscheeps plan tot ontzilting met zoet water is op het ogenblik in studie. Zeer grote waterstaatkundige en technische problemen zijn hieraan ver bonden. Molcnwaterconcertcn voor deze zomer. Op Vrijdag 15 Mei a.s. beginnen de Molenwaterconcerten weer. „Ex celsior" opent de rij, op 22 Mei ge volgd door het Middelburgs Muziek corps, dat ook op 29 Mei concerteert. „Onda" is op 5 Juni aan de beurt, waarna op 12 Juni het Middelburgs Muziekcorps speelt. Op 19 Juni is de beurt aan „Crescendo", terwijl op 26 Juni en 3 Juli het Middelburgs Mu ziekcorps zal spelen. Op 10 Juli volgt „Excelsior", op 17 Juli het Middel burgs Muziekcorps en op 24 Juli „Crescendo". In Augustus zijn er drie concerten, t.w. door het Middelburgs Muziekcorps op 14 en 21 Augustus en door „Onda" op 28 Augustus. De serie Molenwaterconcerten wordt besloten met twee uitvoeringen van het Mid delburgs Muziekcorps n.l, op 4 en 11 September. De Openbare Leeszaal in 1952. In het jaarverslag van de Vereni ging Openbare Leeszaal en Bibliotheek herinnert de secretaris, mr J. Moolen- burgh er aan, dat 1952 een jaar vol jubilea was. In de eerste plaats bestond de lees zaal 40 jaar, terwijl ook de voorzitter, ds M. van Empel, zijn veertigjarig ju bileum vierde, daar hij van de op richting af het voorzitterschap be kleedde. Vervolgens was de directrice, mej. O. M. de Meester, 40 jaar in dienst van de Leeszaal, waarvan 36 jaar in de functie van directrice. Al deze jubilea werden op beschei den wijze in besloten kring gevierd. In het bestuur kwam enige wijzi ging, daar mevr. G. J. M. de Jongh van ArkelLely als opvolgster werd gekozen van mevr. A. H. de Vink— Olthoff. Het ledental steeg tot 1714. Het aantal uitgeleende boeken onderging ook een stijging, n.l. van 43.470 in 1951 tot 47.538 in 1952. Het aantal uitge leende studiewerken bedroeg 9593 te gen 8713 in 1951. Het aantal bezoekers steeg van 6599 in 1951 tot 7474 in 1952. Na een bespreking met afgevaardig den van de besturen der leeszalen te n Goes en Vlissingen werd op 6 Januari -Ij.l. overgegaan tot oprichting van een Provinciale Zeeuwse Bond. PROVINCIALE RAAD DER L.J.G. VERGADERDE. GOES, 2 Mei. Op de vergadering van de Provinciale Raad der Landbouw Jongeren Gemeenschap (L.J.G.), die van daag te Goes werd gehouden, is o.a. de hulpverlening door zusterorganisaties be sproken. Door de landelijke jongeren organisatie, de P.J.G.N., is een inzame lingsactie gehouden, die groot genoeg is om de provinciale contributiederving van de L.J.G. op te vangen. Daarnaast adop teren de afdelingen en streken elkaar on derling. Zij geven daarbij zowel de ge derfde contributie als hulp in andere vorm. Het hoofdbestuur zal een schema opmaken, waarin rekening wordt gehou den met een bepaalde voorkeur. De vergadering werd geleid door de heer Ad. Doeleman, die in zijn openings woord herinnerde aan het leed en er op wees, dat ook de jongeren met vertrou wen de getroffenen moeten helpen een nieuwe toekomst op te bouwen. In zijn jaarverslag heeft de secretaris, is J. Bos, er op aangedrongen, nog meer activiteit te ontplooien, ondermeer door gebruik te maken van deskundige hulp, welke de ouderen kunnen en willen bie den. Financieel staat de vereniging er goed voor. In het hoofdbestuur werden gekozen de dames T. v. d. Zande, A. de Mul en de heren W. van Liere en J. Wisse en als afgevaardigde naar de Bond van Platte landsvrouwen mej. T. v. d. Zande (plv. mej. de Mul). Medegedeeld werd, dat het Prov. Gronings Rederijkersverbond als vervanging van het jaarlijks toneelcon cours heeft aangeboden een gezellige avond te organiseren. De zustervereni ging uit Gelderland heeft aangeboden om de landelijke contributie voor de Zeeuwse L.J.G. te betalen. Sprekend over de hulpverlening heeft de voorzitter de leden opgewekt om in de drooggevallen polders daadwerkelijk hulp te gaan verlenen. Momenteel is in dividuele hulp het beste, doch later zal op Schouwen ook groepsgewijze hulp mo- AUTO RAMDE BOMEN TE AXEL. AXEL, 2 Mei. De 25-jarige arbeider W. K. uit Axel en de ongeveer 40-jarige vlasser R. uit St. Jansteen, hadden in België in de nacht van Vrijdag op Zater dag de bloemetjes buiten gezet. Toen K. hedenmorgen met een gloednieuwe Vaux- hall, eigendom van R. een roekeloze rit door Axel maakte, reed hij met zeer grote snelheid tegen enkele bomen in de Oranjestraat, zodat de nieuwe wagen, die een waarde van negenduizend gulden vertegenwoordigde, totaal werd vernield. De motorkap werd geheel weggeslingerd maar K. bleef ongedeerd. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in. gelijk zijn. Besloten werd om in het bij zonder in de getroffen streken steun te verlenen aan de organisatie van cursus sen, die de handvaardigheid bevorderen. Te zijner tijd zal naar de Noord Oost Polder een excursie worden gemaakt. In Emmeloord zal een ontspanningsavond worden gehouden. Uit het financieel overzicht blijkt, dat de inkomsten 17.133.71 hebben bedragen en de uitgaven 14.943,97. Er was op 31 December j.l. een saldo van 3418,70. De begroting voor 1953 sluit met een bedrag van 14.435.81. Herdenkingsdienst begint om 7 uur Men verzoekt ons mede te delen, dat de dienst die vanavond in de Grote Kerk wordt gehouden, ter herdenking van de gevallenen in de tweede wereld oorlog, niet begint, zoals aanvankelijk in dé bedoeling lag om kwart over zeven, maar om zeven uur. AARDENBÜRG Drie gouden echtparen. Drie echtparen hebben op dezelfde dag hun gouden brui loft gevierd, nl. de heer en mevrouw de Backere-van de Vijver, de Bert-Eekhout en Rabout-Beun. Voor B. en W. was het een drukke dag, want zij gingen bij elk de gelukwensen namens de gemeente aanbieden. De buurtcomité's hadden voor cadeaux gezorgd en de muziekvereniging bracht elk een serenade. BRU1NISSE „De Bruse trekker". Als bewijs dat op Bruinisse het normale leven zijn loop weer hervat moge ook gelden de vergadering van de duivensportvereni ging „De Bruse trekker". De voorzitter, de heer C. J. Maas her dacht in zijn openingswoord het bestuurs lid de heer I. Deurloo, die bij de ramp het leven verloor. De heer Deurloo was een zeer actief bestuurslid, die de belan gen der vereniging op uitnemende wijze heeft gediend. Woorden van medeleven wijdde hij ook aan het adres van het lid Van de Velde uit Nieuwerkerk, die op zo tragische wijze, bij de ramp zijn gezin verloor. De vereniging werd in haar vliegma- teriaal zwaar getroffen. Uitvoerig werd gesproken over de deelneming aan wed vluchten. Unaniem was men van mening, dat spoedige deelname wenselijk is, maar het vervoer vormt nog een probleem, al thans zeker de eerste weken. Over de transportmogelijkheden zal contact wor den gezocht met de vereniging te St. Phi- lipsland. COLIJNSPLAAT Benoeming. De heer M. de Wild alhier is met ingang van 1 Mei benoemd tot onderwijzer aan de Chr. schooi te Wis sekerke. KRABBENDIJKE „Geoefende mannen". Vier leden van de res. Rijkspolitie legden met goed ge volg het examen af voör „geoefend man". Het zijn de heren A. Wagenaar, J. Hart- hoorn, J. Goud en G. Nagelkerke. NW. EN ST. JOOSLAND Serenade. Op de verjaardag van H.M. de Koningin heeft de muziekvereniging „Onda" een serenade gebracht bij de bur gemeester. Ook werd een muzikale hul de gebracht aan de opperbrandmeester, de heer J. Poppe, die een Kon. onder scheiding heeft ontvangen. Herdenkingsdienst. Vrijdag 8 Mei zal de Ned. Herv. kerk alhier een herden kingsdienst worden gehouden in verband met het 25-jarig bestaan der Chr. school. Ds B. J. van Garderen, mede-oprichter van de school, zal dan een herdenkings rede uitspreken. KRABBENDIJKE. Bouw van woningen goedgekeurd. Vrijdagavond kwam de raad der ge meente Krabbendijke in openbare zit ting bijeen. Bq de Ingekomen stukken was het besluit binnengekomen, dat burgemeester J. Vader per 16 Maart weer herbenoemd was tot burgemees ter. Weth. Gebraad (C.H.) feliciteerde de burgemeester met diens herbenoe- ning en sprak hierbij de wens uit, dat men in de komende periode weer nau we samenwerking mocht ondervinden. Burgemeester Vader antwoordde, dat hij alles zou doen om de gemeente tot helpen opbouwen. De commissie tot wering van schoolverzuim kwam acht maal in vergadering bijeen in 1952, waarvoor deze hartelijk dank werd ge zegd. Aan de militaire bond Pro Rege werd f 50 subsidie toegestaan per jaar. Besloten werd om aan de U.L.O. en Lagere Scholen voorlopige voorschotten te verstrekken. Het voorstel van B. en W. tot het voorbereiden van de ge meentelijke bouw van 11 duplexwonln- gen op het bouwterrein „Kerkhoek" en van vijf eensgezinswoningen op het bouwterrein „Doelstraat" werd aange nomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Zandijk wanneer de Dorpsstraat geteerd zal worden. De heer Waverijn informeerde wat er met het hout ge daan zal worden, dat tijdens de ramp is aangespoeld. Dit staat onder het be heer van de burgemeester en wordt als strandgoed aangemerkt, wat mettertijd verkocht zal worden. De heer Markus- se vroeg wanneer de mestput, die In de Noordweg maar enkele meters van de weg ligt, opgeruimd zal worden. De eigenaar heeft aanzegging gekregen deze put binnen 14 dagen op te ruimen. KLOETINGE. In de raadsvergadering van Vrijdag avond werd de nieuwe gemeentesecre taris, de heer P. G. v. d. Bosse, als zo danig beëdigd. Hij werd hartelijk toe gesproken door burgemeester Baron H. N. Schlmmelpenninck v. d. Oye, die uitsprak, dat de heer v. d. Bosse zich met zijn volle energie zal wijden aan zijn niet gemakkelijke taak. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot het aangaan van een grondruil in de Prins Bernhardstraat ten behoeve van de bouw van een wfltattbouw an nex woning voor het GroenWKruis. Het voorstel van B. en W. om over te gaan tot de bouw van twee woningen In de Prins Bernhardstraat werd eveneens aangenomen. Tenslotte kwam de kwestie ter spra ke Inzake de pas benoemde school- schoonmaakster van de O.L. School, mevr. Leijs-v. d. Maas. Deze had n.l. om verhoging van haar salaris ge vraagd, dat was vastgesteld op f 340 per jaar. Zij vroeg nu f 380. B. en W. wilden hierop ingaan, maar de heer Buitenhuls (A.R.) vond het toch wel een unicum, dat iemand, die eerst ge solliciteerd heeft naar genoemde baan en wist, dat de salariëring f 340 was, direct na haar benoeming reeds om op slag vraagt. De heer Schipper (P.v. d.A.) ging nog een stapje verder om zijn afkeuring hierover uit te spreken en wilde de verhoging niet toekennen. Hij kreeg hierbij de steun van de heer Koster (C.H.) en na een korte discus sie werd besloten, dat, wanneer mevr. Leijs-v. d. Maas niet met de salariëring van f340 per jaar accoord gaat, een nieuwe oproep zal worden gedaan. OOSTBURG Nationale Herdenkingsavond, Het ligt in het voornemen op Maandag 4 Mei als naar gewoonte een Stille Tocht te hou den. Deze zal om kwart voor acht ver trekken van het Gemeentehuis naar de Begraafplaats. Op de zg. „Gewijde Plaats" zal een eenvoudige plechtigheid plaats hebben. De burgerij is verzocht, om 6 uur de vlaggen halfstok uit te hangen en om 8 uur 2 minuten stilte in acht te nemen. Jeugdverkeersexamen. Voor de eersta maal werden in Oostburg de leerlingen van de 6e, 7e en 8e klasse van de lagere scholen in de gelegenheid gesteld het jeugdverkeersexamen af te leggen. Van de Chr. lagere school slaagden 11 leerlin gen. O V EZ AN DE Benoemd. De heer A. M. de Jonge al hier is benoemd tot klerk ter secretarie te Boxtel. SCHERPENISSE 25 jarig bestaan „Leesgezelschap". Dezer dagen herdacht het „Leesgezelschap" haar 25 jarig bestaan onder voorzitter schap van de heer C. Hartog. Deze open de de vergadering met een woord van welkom inzonderheid tot de heer Jac. v. d. Graaff, die als gast tegenwoordig was. Vanaf de oprichting tot 1951 heeft deze de functie van secretaris-penning meester waargenomen. Op gezellige wij ze werd de avond verder doorgebracht. WESTDORPE Met pensioen. Vrijdag heeft dé heer G. B. Jagtenberg, machinist le klasse in de electrische centrale der P.Z.E.M. te West- dorpe, afscheid genomen van het bedrijf, in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Op verzoek van de ïéheidende was aan dit afscheid geen officieel karakter gegeven. De heer Jag tenberg werd evenwel in hartelijke be woordingen toegesproken door de cen trale-chef, de heer M. Millenaar en door de bedrijfsingenieur in Zeeuwsch-Vlaan- deren, ir R. Froijen, terwijl de heer W. Cleeren namens het personeel een blij vend aandenken aanbood. Met een hand druk nam de heer Jagtenberg van het centrale-personeel afscheid. IJZENDIJKE Onderscheiden. De heer P. C. C. Ha* verbeeke, die op Koninginnedag onder scheiden werd met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, is op het gemeentehuis hartelijk gehuldigd door het dagelijks bestuur van de gemeente en het bestuur van de Boe renleenbank. Burgemeester von Bönning- hausen spelde hem de onderscheiding op en feliciteerde hem met deze onderschei ding. In hotel Lievens, waar het gezel schap na afloop van de plechtigheid ten gemeentehuize heenging, sprak de voor zitter van „Gemeentebelang", de heer A. G. Calon, de gedecoreerde toe. Deze feli citeerde ook het bestuur van de Boeren leenbank, aan welke instelling de heer Haverbeeke verbonden is als president van de Raad van Toezicht. De heer Ha verbeeke zei, dat hij zijn onderscheiding steeds met trots zal dragen. Nachtverbinding. Met ingang van 1 Mei is IJzendijke ook 's nachts telefonisch aangesloten. De heer P. de Pierre is hier voor als telefonist aangesteld. Deze heeft juist zijn loopbaan als besteller le klai bij de P.T.T. beëindigd, na 33 jaar als zodanig werkzaam te zijn geweest. Minister Mansliolt zal op 20 Juni a.s. in de Houtrusthallen te Den Haag een nationale zuiveltentoonstelling „De Melk weg" officieel openen. Premier Nehroe van India heeft ver klaard, dat India zich buiten elke nieu we oorlog zou houden. THOLEN, 1 MEI In een met bloe men versierde raadzaal heeft de dis trictsopzichter van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht, de heer W. L. Blaas, afscheid genomen. Burgemeester mr A. J. v. d. Hoeven van Tholen sprak de scheidende func- tionnaris toe en memoreerde, dat de heer Blaas op 1 Augustus 1933 als op zichter gemeentewerken in dienst trad te Tholen, waar hij in 1942 benoemd werd tot districts-opzichter van de Centrale Dienst met standplaats Tho len. Hij sprak zijn dank uit voor de ijver waarmede de heer Blaas de gemeen schap heeft gediend en bood hem een fraaie gedenkpenning aan. De directeur van de Centrale Dienst, dè heer J. Argelo, uitte eveneens zijn grote waardering voor de collegialiteit van de scheidende functionnaris en bood hem een electrisch scheerapparaat aan. Namens de commissie van toezicht voerde burgemeester Versluys van Oud Vossemeer het woord. Wethouder Mol van St Philpsland braciht de dank van het gemeentebestuur over en de ge- meentesecretars, de heer F. Laban, bood namens het gemeentepersoneel, een mooie luchtfoto van Tholen aan. Na hem spraken achtereenvolgens het oud ste raadslid, de heer H. A. de Hond, de heer Van Bendem en Opperwacht meester Griep. Namens de heer Blaas, die zijn ont roering nauwelijks meester was, sprak burgemeester v. d. Hoeven een dank woord. De heer Argelo tenslotte bracht zijn dank over aan het gemeentebestuur van Tholen voor de hartelijke ontvangst. Verbouw woning te Krabbendijke. Aanbesteed werd de verbouwing van de woning voor het hoofd der openbare lagere school te Krabbendijke. Inschrijvers waren: J. van Gorsei f 4410, J. van Strien f 4300, bouwwei k- zadmheden; A. Leys f 825, loodgieters- en electriciteitswerk.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2