Concentratie van waterschappen kan worden nagestreefd" Prins Bernhard reikte onder scheidingen uit Haags Gerechtshof stelt Zierikzeese mid denstanders in het ongelijk 30 April* Overste de Feyter nam afscheid van de Nationale Reserve Tuin van paleis Noordeinde voor jong en oud k SNIPPER NIEUWS PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND tv Minister Alge ra in de Eerste Kamer Ongefundeerde klachten over dijksherstel op Schouwen en Duiveland Churchill voor niet- officiële besprekingen Krijgsgevangenen naar neu traal land in Azië Stroomgat bij Ooster- land gedicht Uitgave; Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: VUssingen: Lammensstraat 17, Telef, 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2465 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DONDERDAG 80 APRIL 1953. Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. P. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, VUssingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs 3. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Vrfldag: Zon op 5.11 u., onder 20.04 u. Maan op 23.30 u., onder 5.41 u. Hoogwater Vrijdag 1 Mei Vlissingen: 3.07 u. 1.92 m., 15.26 u. 1.94 m. Terneuzen3.32 u. 2.11 m., 15.55 u. 2.11 m. Wemeldinge: 4.54 u. 1.61 m„ 17.16 u. 1.63 m. Zierikzee: 4.42 u. 1.34 m., 17.02 u. 1.37 m. Minister Algera heeft gisteren in de Eerste Kamer verklaard, dat de grondslag van zijn beleid is de erkenning van de grote waarde der waterschappen. Des niettemin kan men de concentratie nastreven en dit is een zaak van de provin ciale besturen, zo voegde de minister hieraan toe. HU deelde verder mede, dat het kostenvraagstuk der waterschappen door een commissie zal worden onderzocht. Een verantwoord advies van de Deltacommissie, die met grote voort varendheid aan het werk is getogen, zal veel tijd vergen. De commissie zal echter interimrapporten indienen. Minister Algera gaf als zijn oordeel te kennen, dat men zich het feitelijke gevaar van een ramp als ons trof niet geheel heeft gerealiseerd. Er is nu een begin gemaakt met werkzaamheden, die het gevaar van overstromingen kunen verminderen. Bij het dijkherstel wordt veelal in twee, soms zelfs in drie ploegen gewerkt. Het zinken kan ech ter alleen bij laag water geschieden. Vast staat, dat zeer lange werktijden worden gemaakt. De bewindsman betoogde, dat de klachten over het dijkherstel op Schouwen en Duiveland niet gefun deerd zijn. Zij spruiten voort uit som mige krantenberichten. De minister las voor hetgeen de Rijkswaterstaat hem hierover heeft medegedeeld.. Door directie en aannemers wordt het mo gelijke gedaan, maar men bedenke, dat ook de arbeiders hun rusttijden, nodig hebben. DE ZONDAG. yf. Bij de begroting van Verkeer en Wa terstaat kwam o.m. ook aan de orde de kwestie van de Zondagsrust, waar over enkele Kamerleden de minister vragen hadden gesteld. De heer Algera verklaarde, dat hij met zijn „Zondags- politiek" niemand in zijn overtuiging treft. Het geweten speelt geen rol, VANDAAG is het Koninginnedag. Ons volk gedenkt hoe God, de Here, aan de jaren der Koningin weer een jaar toevoegde; hoe Hij daar in de zegen over ons volk, geschonken in zijn Vorstenhuis, bestendigde. De band tussen vorstenhuis en volk heeft haar oorsprong in onze vrijheids krijg tegen Spanje, waarbij Willem van Oranje, de leider van de opstand tegen de idee van de in de Vorst geconcen treerde absolute Staatsmacht en Staats- eenheid, tegen verdrukking en bedrei ging, een helper in de nood werd van een zwaar beproefd volk. Heel de historie van ons volksbe staan door zijn Nederland en Oranje saamverbonden geweest; steeds inniger werd die band gevlochten in een ge schiedenis van bloed en tranen, van vreugde en glorie ook. Daarvan weet ons volk, in het bij zonder ons Zeeuwse volk, te spreken op deze Koninginnedag van 1953; gedenkt het met ontroering en vreugde, hoe in de afgelopen maanden Koningin Julia' na die verbondenheidmanifesteerde ln een spontaan en zeer persoonlijk me- deleven ln zorg en smart. Wat Prinses Juliana in Haar toe spraak aan de bevolking van Canada, in de zomer van 1940, vroeg: „Geef ons niet slechts Uw medelijden, maar geef ons Uw sterkende liefde", heeft Konin gin Juliana aan Haar volk gegeven: Haar sterke liefde. Op Koninginnedag 1940 sprak Prin ses Juliana te Ottawa: „Wij zijn van daag als een familie, wier leden door lijden en tegenspoed gelouterd, zich hechter dan ooit verbonden voelen". Op Koninginnedag 1953 spreekt ons volk deze woorden, nu gericht tot Ko ningin Juliana, van harte na. TOCH, de viering van Koninginne dag mag niet opgaan in de er- enning van de persoonlijke betrekking tussen Vorstin en Volk. Koninginnedag is een nationale feest dag, waarop wij in de Koningin de draagster van het opperste overheids gezag, de Souvereine bij de Gratie Gods, eren en als volk ons verblijden in de betoning van Gods genadige bescher ming over Haar leven. Koninginnedag is een dank- en be dedag, waarop onze bede dient op te gaan tot de Heer der Heren, een bede die Gabriël Smit aldus vertolkte: wanneer iemand in zijn vrijheid enigs zins wordt beperkt. Het toestaan van gebruik van Rijkseigendommen Ï3 niet van publiekrechtelijke aard. De minis ter heeft de volle bevoegdheid dit op Zondag te verbieden. Hij streeft naar een beperking op Zondag van het vervoer, waar dit aan vaardbaar kan worden geacht. In de reisbehoefte alleen ziet hfj geen norm. Tevens zal de minister meer Zondags rust voor het personeel bevorderen. De Britse minister-president, Sir Winston Churchill, heeft Woensdag in het Lagerhuis verklaard zeer verheugd te zijn, indien hij zou vernemen, dat niet-officiële besprekingen tussen de grote mogendheden op 't hoogste plan zouden kunnen worden gehouden en indien dergelijke beraadslagingen tot ernstige en zakelijke gedachtenwisse- lingen zouden leiden. Deze verklaring vormde het ant woord op een vraag van het socialisti sche lid Henderson, die vroeg naar de mogelijkheid van deze besprekingen na de Russische verklaring, dat de Sowjet-Unie bereid is welgemeende en zakelijke besprekingen met de Wester se mogendheden te voeren. Churchill zei verder, dat hij in de naaste toekomst, bij een debat over de buitenlandse politiek, mogelijk meer over dit punt te zeggen zou hebben. Voorstel der Noordelijken: Het hoofd van de geallieerde delega tie te Panmoendjon, generaal Harri son, heeft verklaard, dat de Noorde lijken misschien een Aziatisch land zullen kiezen als neutraal ontvangst land voor krijgsgevangenen, die niet willen worden gerepatrieerd. Harrison zei na de bespreking van gisteren: „Ik geloof, dat we vorderin gen hebben gemaakt". President Syngman Rhee van Zuid Korea heeft verklaard, dat zijn rege ring na het vertrek van de Chinese troepen met eigen middelen de beide landsdelen zal verenigen. Zuid-Korea houdt niet langer vast aan ontwape ning van het Noordkoreaanse leger als vredesvoorwaarde. De president ver wacht, dat de Noordkoreaanse troepen tegelijk met de Chinese zullen vertrek ken, omdat zij zich dan niet veilig meer zouden voelen. Ook als zij zou den blijven, zouden de Zuidkoreanen er wel raad mee weten. Rhee zei, dat, als de troepen der V.N. thans zouden ophouden te vech ten, Zuid-Korea bereid zou zijn voort te gaan. Zuid-Korea zou er niet mee instemmen, dat Koreaanse krijgsge vangenen naar een ander land overge bracht worden. Vrouwelijke Kamerleden bezochten Nieuwerkerk. Enkele vrouwelijke leden van de Tweede Kamer, hl. mej. mr J. Zeelen- berg, jkvr. mr C. W. J. Wttewaall Van Stoetwegen, mevrouw A. PloegPloeg en mevrouw A. Fortanierde Wit hebben een bezoek gebracht aan Nieu werkerk. Op haar tocht werden zij be geleid door enige uit Nieuwerkerk af komstige dames. VOOR BETOONDE DAPPERHEID IN OORLOG EN VERZET De strijd in Indo-China. LOEANG PRABANG IN HANDEN VAN DE VIETMINH? Diplomatieke missles in Laos maken zich ernstig bezorgd over de mogelijk heid, dat Loeang Prabang ln Vietminh- banden valt. Wanneer de Vletmtnhstrijd- krachten de rivier de Mekong bereiken, bebben zj) toegang tot Siam en Birma. De val van Loeang Prabang kan zelfs van invloed zijn op de militaire situatie ln Malakka, daar de weg door de lucht dan vrij is voor de aanvoer van Chinese voorraden naar de grens-van Malakka. De Franse ministerraad heeft beslo ten generaal Charles Lecheres, stafchef voor de luchtmacht, naar Indo-China te zenden. Lecheres zal zich daar be zighouden met kwesties die samenhan gen met de ondersteuning der huidige operaties tegen de Vietminh-opstande- lingen door de luchtmacht. EEN MILITAIRE LOOPBAAN BE-EINDIGD Gistermiddag heeft de commandant van het district Zeeland van de Nationale Reserve, de luitenant-kolonel W. K. de Feyter, in het gebouw van de Nationale Reserve te Goes afscheid genomen. „De mannen zijn ijverig en werken met toewijding", zei overste de Feyter tot majoor H. C. J. Verstappen, terwijl hij het commando van het district overdroeg. Een overdracht, die hij met een krachtige handdruk bevestigde. „Ik hoop, dat U met toewijding nog vele jaren het district mag dienen", zo voegde overste de Feyter eraan toe. Majoor Verstappen zei, dat hij niets liever deed dan het commando over te nemen. Hij sprak de hoop uit op een goede samenwerking met alle militaire en burgerlijke autoriteiten. Kolonel W. van Hinten, Inspecteur van de N.R. te Den Haag, prees overste de Feyter om zijn noeste ijver. KONINGIN JULIANA OPENDE HET HEK Prins tternnard heeft gisteren in het Paleis op de Dam te Amsterdam 120 dapper heidsonderscheidingen uitgereikt aan landgenoten, die door hun moedig gedrag in de Meidagen 1940, gedurende de oorlogsjaren in het verzet dan wel in Indonesië of Korea zich door bijzondere daden hebben onderscheiden. Ook Prinses Wilbelmina was aanwezig. Foto links: Prins Bernhard geeft Kapitein J. Anemaet de ridderslag, nadat hjj hem de Militaire Willemsorde 4e klasse, welke hem werd verleend voor dapper gedrag in Korea, had nltgereikt. Foto rechts: De Prins geeft Lt. ter Zee 2e klasse G. A. Dogger, die zich tijdens het verzet 1940'45 heeft onderschelden, de ridderslag, na de uitreiking der Militaire Willemsorde 4e klasse. „De Koningin en ik", zo sprak de 1 Prins, die in generaalsuniform was ge kleed, „zijn ervan overtuigd, dat wie in tijd van oorlog en gevaar zo handelt als gij hebt gehandeld ook een sterke schakel vormt in de vredesgemeen- schap. Wij zijn trots op u. Hen, die te gen de vijand zij f gevallen, gedenken wij met eerbied". Daarop klonk het plechtig: „Open de ban" uit de mond van majoor C. C, Geertsema, adjudant van de Prins. Klaroengeschal galmde door de zaal en vervolgens werden de daden van moed bekend gemaakt, waarvoor de twee Militaire Willemsorden waren toege kend. Toen het Haagse politiemuziek- corps gistermorgen omstreeks kwart voor twaalf „In naam van Oranje, doe open de poort" inzette, wat dit eigenlijk al niet meer toepasselijk, Want vlak daarvoor had, door het openen van 't hek, Koningin Juliana de tuin van het Konink ijk Paleis aan het Noordeinde voor het publiek open gesteld. Een groot aantal moeders met kin derwagens en vele schoolkinderen maakten van deze gelegenheid gebruik om hun eerste schreden op de tuin paden te zetten en op de banken te genieten van het fraaie park, dat de bewoners van het Haagse centrum tot him beschikking hebben gekregen. Vele oude Haagse vrouwtjes waren haar ontroering niet meer meester toen zij bij haar wandeling door de tuin plotseling voor de Koningin stonden, die met enkelen een praatje maakte en verder grote belangstelling toonde voor de babies in de kinderwagens. Zó groot was de belangstelling, dat op 'n gegeven ogenblik de hebben ge sloten moesten worden. Omstreeks SCHEEPSRAMP EIST 67 MENSENLEVENS. Bij het vergaan van het 1764 ton metende Columbiaanse motorschip „Colombia", dat Dinsdag tussen Puer- tos Cupica en Bahia Solano, ter hoogte van de Stille Oceaankust, is gezonken, zjjn 67 mensen om het leven gekomen. Aan boord bevonden zich 70 politie mannen, die het garnizoen te Bahia Solano zouden aflossen. Hiervan zijn er 52 om het leven "gekomen. De 15 anderen waren opvarenden. De Haagse jeugd, blij inet zó'n mooie tuin, defileerde, zingend en vlaggend, voor een lachende Vorstin. kwart voor èèn begaf Hare Majesteit zich naar het paleis,"waar zij de lunch gebruikte in het Internationaal Acade misch Instituut. Gistermiddag maakte zij een rondrit door enkele nieuwe Haagse wijken en bracht zij een be zoek aan het Noodwijkcentrum van de Moerwijkgemeenschap. RAMPENFONDS: ƒ110 millioen. In het Nationaal Rampenfonds was tot gisteravond een bedrag gestort van f 110.900.000. Eergisteren was dit be drag f 108,7 millioen. Generale Synode der Neder landse Hervormde Kerk, De Generale Synode der Neder landse Hervormde Kerk zal van 11 tot 13 Mei a.s. bijeenkomen op Woud- schoten te Zeist. De agenda vermeldt onder meer: de verkiezing van een der moderamen in verband met het feit, dat zowel de praeses, ds J. R. Wolfensberger en <je assessor, ds P. G. van den Hooff met verkiesbaar zijn nu door de classes, die hen afvaar digden, voor de nieuwe Synode een ouderling moest worden aangewezen. Een belangrijk punt van de bespre kingen wordt gevormd door de be handeling van adviezen in zake het ontwerp „regeling voor de predikants- tractementen en de pensioenen", een en ander aan de hand van het rap port door de commissie ad hoe daar toe ingediend. „In Uw beschermingVader aller Vorsten, verblijdt zich onze koning dag en nacht: Gij schenkt hem op zijn bede licht en kracht. De gouden kroon, die Gij met eigen handen gesteld hebt op zijn fier geheven hoofd, is teken en belofte: hij gelooft in U en leidt in dit licht onze landen. Hij bad, Gij hebt gegeven: leven en kracht van leven", (Psalm XX*). „De Psalmen' uitgeverij Het Spec trum. M- J.S.H. Ari< De West-Berlijnse politie heeft vijf leden van een Sowjet-spionnagegroep, o.w. een voormalige Oostduitse politie man, gearresteerd. De Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, Eden, is Woensdagochtend voor. de tweede maal geopereerd. De Indonesische regering heeft besloten een verzoek in te willigen van ongeveer 300 gezin nen Indonesische staatsburgers die reeds geruime tijd in Suriname verblijven en naar Indonesië (Midden- Sumatra) willen terugkeren. Van het totaal bedrag van ruim 9.8 mil lioen gulden, dat voor de slachtoffers van de watersnood in Zweden is in gezameld, is ongeveer 9.4 millioen be stemd voor Nederland. Een bedrag van 700.000 kronen (ruim 500.000 gulden) is reeds uitgegeven. Tito heeft Ko ningin Juliana 'n gelukwenstelegram ter gelegenheid van haar verjaardag ge zonden. Daarin wenst hij de Koningin en het Nederlandse volk veel geluk en voorspoed. WEDEROPBOUWPLAN VAN ZIERIKZEE ZAL WORDEN VOORBEREID Burgemeester Schuurbeque Boeye heeft gisteravond in de raadsvergadering van Zierikzee medegedeeld, dat het Gerechtshof te 's-Gravenhage het vonnis van de president der Middelburgse rechtbank in het proces, dat enkele Zierikzeese middenstanders de gemeente hebben aangedaan met betrekking tot de evacuatie heeft bevestigd. Dit betekent dus, dat de middenstanders In het ongelijk zijn gesteld. Do voornaamste beslissing van de raad had betrekking op de machtiging aan het college van B. en W. voorbereidingen te treffen tot de vaststelling van een wederopbouwplan voor de gehele gemeente. Ook werden de begrotingen voor 1953 aangenomen. B. en. W. hadden van het ministerie van Wederopbouw vernomen, dat bin nenkort een wijziging van de wederop- bouwwet welke slechts voor door de oorlog getroffen gemeenten van toe passing is bij de Staten-Generaal aanhangig zal worden gemaakt. Daar bij zal worden voorgesteld deze wet ook van toepassing te verklaren op door de watersnood getroffen gemeen ten. Uit de raad kwam het dringende verzoek het karakter van Zierikzee toch zoveel mogelijk te handhaven. Er werd voorts gewaarschuwd tegen voorbarigheid en beïnvloeding door de stedebouwkundige, die voor het maken van het plan zal worden aangetrokken. Na een besloten vergadering verleen de de raad de gevraagde machtiging, vooruitlopend op de aanvaarding der wetswijziging. RAMPENTOELAGE. Ged. Staten bleken geen bezwaar te hebben tegen het toekennen van een rampentoelage aan het gemeenteper- soneel ten bedrage van 20 pCt der grondjaarwedde, met een minimum van f 120 en een maximum van f 600. Deze regeling gaat per 15 Februari in en zal duren zolang Zierikzee rampge bied is. Telegrafisch hadden Ged. Sta ten bericht er geen bezwaar tegen te hebben, dat de wethouderssalarissen tot 1 Januari 1954 f 3500.per jaar be dragen. Zij gingen niet in op het raads besluit het gemeentepersoneel 1014 verhoging plus f 1.25 te verlenen, zodat dit besluit werd ingetrokken. De raad machtigde B. en W. tot aan koop van 100.000 straatklinkers. Op vragen van de heer v. d. Doel (A.R.) antwoordde weth. Gerritsen, dat het niet onmogelijk is, dat binnen afzien bare tijd de telefoon geautomatiseerd zal worden. GIFTEN. Er waren verschillende giften uit binnen- en buitenland ontvangen, b.v. voor een kleuterschool, voor een vrou wenvereniging en voor de padvinders. Bovendien hebben alsnog het Franse stadje St. Hilaire en Easton (Pennsyl vania) Zierikzee geadopteerd. De hulp uit Frankrijk zal vooral voor het agrarisch terrein zijn. Getracht zal worden met St. Hilaire blijvend con tact te onderhouden. BEGROTINGEN. In deze vergadering zijn ook de be grotingen vi or 1953 vastgesteld. Na mens de begrotingscommissie advi seerde weth. du Croo deze ongewijzigd te aanvaarden en ze zoveel mogelijk aan de feitelijke toestand aan te pas sen. De heren van de Doel en Catshoek (Arb.) vroegen resp. aandacht voor een telefooncel in het centrum der stad en het uurwerk van de stadhuistoren. De heer v. d. Doel wenste gaarne toe lichting op de derde begrotingswijzi ging, met een totaalbedrag van f 224.400.betrekking hebbend op uitgaven in verband met de ramp. Een bedrag van f 84.100.aan diversen v rs daarbij niet toegelicht. Hij vrees de, dat niet alle uitgaven gedekt zul len worden en dat deze gedeeltelijk ten laste der gemeente blijven. Hij wilde weten, waarop de uitgaven eigenlijk betrekking hadden. Besloten werd dat in de volgende vergadering een specificatie zal worden gegeven. Het voorstel tot omzetting van de dienst voor sociale zaken in een ge meentelijke dienst voor maatschappe lijke zorg werd aangenomen, nadat een voorstel van de heer v. d. Doel was aanvaard, dat behelsde, dat in de nieu we adviescommissie m.i.v. de volgende zittingsperiode zitting zullen hebben een wethouder, vier raadsleden en vier nlet-raadsleden. „Je hebt goed aan de Nationale Re serve gebouwd en er veel van ge maakt", zo zei de kolonel. Tot majoor Verstappen zei hij: „Treed in de voet stappen van je voorganger, dan zal het goed gaan", en tot de manschappen: „Het bouwen van de Nat. Reserve is de moeite waard, want het gaat om de vrijheden van het Nederlandse volk". Vervolgens spraken kapitein P. Kloosterman, die een snuifdoos en een schemerlamp overhandigde, luit.-kol. C. Hoogers, le luit. C. Antheunissen uit Vlissingen, die een snuifdoos en een foto van de drumband overhandigde, kap. Termohlen, burgemeester C. J. van Hootegem van Hontenisse, adju dant de Mul en de soldaat D. Rouw, die een hartelijk woord sprak namens de vrijwilligers. De werkster, mej. Vermeulen, heeft luit.-kol. de Feyter nog 6 zakdoekjes overhandigd. 's Avonds heeft overste de Feyter in intieme kring van vele vrienden en bekenden afscheid genomen. K.L.M.-vliegtuig mocht niet over Russische zone vliegen. De Sowjet-autoriteiten hebben Woens dag het lijnvliegtuig van de K.L.M. op de route AmsterdamFrankfort Wenen geen toestemming gegeven via de luchtcorridor boven de Russische zóne van Oostenrijk naar het Britse vliegveld Schwechat bij Wenen te vlie gen. Als gevolg hiervan landde het toe stel op het vliegveld van Linz, in de Amerikaanse zóne van Oostenrijk, van waar de passagiers met een autobus naar Wenen zijn vervoerd. Tweede Kamer aanvaardt verlaging weeldebelasting. De Tweede Kamer heeft gistermid dag na een gedachtenwisseling van an derhalf uur het wetsontwerp tot ver laging van de weeldebelasting van 30 tot 15 zonder hoofdelijke stemming aangenomen. WOONBARAKKEN IN ZIERIKZEE. Zowel in het Zekkepoldertje ten Oosten van Zierkzee ais op het plein bij de grote kerk worden barakken geplaatst, bestemd voor arbeiders in dienst bij de diverse aannemers. Ook zullen op genoemde plaatsen van Rijkswege barakken worden gebouwd, die tijdelijk moeten voorzien in het gebrek aan woonruimte. Het zijn geen permanente woningen. Nadat ongeveer een maand geleden het stroomgat bij Burghsluis kon wor den gesloten, is gisteren de tweede be langrijke zege bevochten, doordat het grote stroomgat in de zuidelijke dijk bij Oosterland kon worden gedicht. Na wekenlange strijd, waarbij grote hoeveelheden rijshout, steen en grond werden verwerkt, kon langs de bin nenzijde van het gat een dam tot bo ven hoog water worden opgetrokken. Het gat, dat bij het begin der operatie een breedte had van 110 meter en een maximale diepte van 13 meter bene den N.A.P. en een vermogen overeen komstig met dat van de Dordtsche Kil, verdiepte tijdens de uitvoering tot 17 meter beneden N.A.P. Gelukkig heeft de eerst aangebrachte bezinking het goed gehouden en kon ondanks de ge weldige stromingen, welke voor en na de kentering optraden en waarbij ver vallen van anderhalve meter werden gemeten de stenen afsluitdam worden aangebracht, waarna het gat werd vol gespoten. Het werk Is de laatste weken vrijwel onafgebroken, ook 's Zaterdags en 's Zondags, veelal 's nachts, voort gezet. Congres over religieuze en kerkelijke kunst. Het instittut voor religieuze kerke lijke kunst houdt 29 en 30 Mei in het Stedelijk Museum te Amsterdam een congres dat genoemd wordt naar het bekende boek van wijlen prof. dr G. van der Leeuw „Wegen en grenzen". Het congres wil in de protestantse geloofswereld uitdrukking geven aan de verbondenheid van twee gebieden n.l. kerk en kunst die aan el kaar grenzen, maar sterk van elkan der vervreemd zijn geraakt. Tijdens het congres worden inlei dingen gehouden over bouwkunst (prof. ir J. H. van den Broek, Rotter dam), "beeldende kunst (Han Richters, Amstrdam), muziek (dr G. J. Hoen- derdaal, Amsterdam, Willem Mudde, Utrecht, Adriaan C. Schuurman, Den Haag), film (ds W. G. Overbosch, Am sterdam), dichtkunst (Guillaumo van der Graft, Nijmegen) en toneel (Ben Albach, Amsterdam). Een Amerikaanse bommenwerper van het type B-29 is Woensdag in de omgeving van San Antonia in Texas verongelukt en verbrand. Tien leden van de bemanning kwamen om liet leven; vier inzittenden konden zich met een valscherm redden. DE BILT ZEGT: Enige regen. Veel bewolking met tijdelijk enig# regen. Krachtige tot harde wind tus sen Zuid en Zuidwest. Over het alge meen iets hogere temperaturen dan gistere*.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1