Voorzitter van de N.F.O. is ongerust over de komende rampschadewet. VeerZijpe-AnnaJacobapolder. 63. 64. Grote fruitoogst, beperkte afzet en lage prijzen* Nu ook Castella Bloemenzeep! Getroffen bedrijven over 8 jaar weer winstgevend. Geen liberalisatie van de import van agrarische producten gevraagd. Ea bi dtwi Ut QaitMa? Eerst kinderen van de Chr. school dan pas een huis. friznqt oni Woensdag 29 April 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 DAAR ZIJN ZO van die bepaalde onderwerpen, welke in de zittin gen der Provinciale Staten elk jaar opnieuw ter tafel komen. Een er van is wel de veerdienst ZijpeAnna Jacobapolder. Het is echter niet in de Statenzit- tingen alleen dat klachten en ernstige grieven over dit veer geuit worden. Ook in diverse gemeenteraden en organisaties op Schouwen-Duiveland worden meer dan eens de namen Zijpe en Anna Jacobapolder genoemd. In het een wonder? Want immers, deze veerdienst is naast die van Zierikzee naar Katse Veer van zo groot belang voor dit thans zo zwaar getroffen eiland. Begrijpelijk dan ook dat de Gemeen teraad van Zierikzee zich op 19 Maart IJ. opnieuw met het veer ZijpeAnna Jacobapolder bezig hield en Burge meester en Wethouders van deze stad zich op 3 April 1.1. tot de Minister van Verkeer en Waterstaat met het vol gende schrijven wendden: „In zijn op 19 Maart j.l. gehouden vergadering van de Raad dezer ge meente werd unaniem aan ons Col lege de opdracht gegeven zien thans met de meeste en sterkste aandrang tot Uwe Excellentie te wenden en haar kenbaar te maken, dat naai dc opvatting van die raad het ogenblik is aangebroken om ten spoedigste over te gaan tot het inleggen van een boot met koplading in de veer dienst Anna JacobaZijpe. De ramp, welke ons eiland heeft getroffen, is van een dusdanige om vang, dat alle maatregelen, welke er toe zouden kunnen leiden om in de toekomst een snelle wederopbouw te bevorderen, reeds nu behoren te worden genomen. Waar te verwachten is dat Duive- land het eerst droog zal komen, ligt het voor de hand, dat alles op alles zal moeten worden gezet om de ver binding tussen overig Nederland en Zierikzee zo goed en zo snel moge lijk te doen zijn. Het zal geen nader betoog behoe ven, dat de onereuse concessie, welke het Rijk aan de R.T.M. verleende voor genoemde veerdienst, iedere concurrentiemogelijkheid heeft uit gesloten, tengevolge waarvan de be langen van de burgers zijn opgeof ferd aan die van een particuliere maatschappij. Het kwam de Raad van Zierikzee niet anders dan logisch voor, dat het Rijk tenminste zorg draagt dat ge noemde concessie zo min mogelijk als bezwaarlijk wordt gevoeld. Ons College onderschrijft deze op vatting en verzoekt Uwer Excellen tie daarom opdracht te willen geven tot het in orde brengen van de aan legplaatsen in de havens te Zijpe en te Anna Jacoba en de daarop aan te sluiten weggedeelten en nader overleg te plegen met de R.T.M. inzake de boot met koplading, welke de veer dienst zal behoren te onderhouden. Wij zullen het zeer op prijs stellen van U te mogen vernemen dat aan de verlangens van de raad dezer ge meent» zal worden tegemoet geko men". Ook de Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland" heeft zich beraden over de veerdienst ZijpeAnna Jaco bapolder en kwam daarbij volgens ons blad van 21 April 1.1. tot de vol gende conclusies: „De veerdienst ZierikzeeAnna Ja cobapolder eist dringend verbetering en meer comfort en ruimte dan het s.s, Zijpe vermag te geven. Alweer is het vervoer van auto's een groot struikel blok. Daar te verwachten is, dat steeds meer materialen voor herstel en we deropbouw zullen moeten worden aan gevoerd, is een grotere boot noodzake lijk. In de nabije toekomst is het tevens van groot belang het veer ZijpeAnna Jacobapolder in te richten voor boten met koplading. Wil men stagnatie in de aanvoer van allerlei benodigheden bij het droogvallen der Oostelijke polders voorkomen, dan dient nu reeds de voor bereiding hiertoe ter hand te worden genomen. De nodige stappen in deze zijn reeds door de Stichting gedaan.1 Al ben ik nu ten opzichte van het succes dezer „nodige stappen" nog niet direct optimistisch gestemd, toch neemt zulks niet weg dat èn wat door de Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland" èn door Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, gesteund door de Gemeenteraad, wordt bepleit en aangevoerd, ons aller steun en medewerking dient te hebben. Grootste handicap is daarbij onge twijfeld de door het Rijk aan de Rot terdamse Tramweg Maatschappij ver leende concessie. Terecht sprak het Dagelijks Bestuur van Zierikzee van een „onereuse con cessie", maar ze ligt er helaas nu een maal. En naar indertijd het lid van Gede puteerde Staten, Mr A. J. van der Weel, in een Statenzitting meedeelde, daar aan schijnt niet te tornen of ontkomen te zijn. Schouwen-Duiveland zal zich dus daar bij neer moeten leggen. Maar daarom mag toch wel, ja, moet op de Minister van Verkeer en Wa terstaat alle drang worden uitgeoefend om zorg te dragen, dat deze concessie dan toch zoals B. en W. van Zierikzee het nog heel voorzichtig uitdrukten, „zo min mogelijk als bezwaarlijk wordt gevoeld." Och, ik weet het wel en velen weten het met mij wij zitten erg ver, soms te ver vaij Den Haag ver wijderd, maar toch moeten wij onze stem blijvend laten klinken. Zo lang, totdat wij uiteindelijk ge hoor vinden. Gehoor, ook voor de zo gerechtvaar digde wensen van Schouwen-Duiveland. In de eerste weken na de ramp werd het wel eens „het vergeten eiland" ge noemd. Aan diverse besturen en organisaties ervan en ook aan ons allen de taak, dat het niet in werkelijkheid zo worde' N- J. Hs! De ramp heelt voor de fruitteelt in het Zuidwestelijk deel van ons land wei zeer ernstige gevolgen. Meer dan 2000 ha, waaronder een belangrijke op pervlakte nog betrekkelijk jonge, moderne aanplantingen, zijn door zout of brak water overstroomd. Verwacht kan worden dat van een belangrijk deel der getroffen bedrijven de vruchtbomen volledig verloren zijn en gerooid moe ten worden. Aannemende dat de grond in een of twee jaren weer geschikt gemaakt kan worden om deze met fruitbomen te beplanten, duurt het dan nog 5 h 6 jaren voor dat van de nieuw ingeplante boomgaarden de opbrengst de kosten gaan overtreffen. In het moderne fruitteeltbedrjjf moet men ook nadat is ingeplant, gedurende de eerste jaren nog enige duizenden guldens per ha. investeren, aldus sprak de voorzitter van de N.F.O., de heer O. Boude- wijn, op de algemene vergadering, die gisteren te Utrecht werd gehouden. Het karakter van een fruitbedrijf is geheel afwijkend van een landbouw bedrijf. Het verloren gaan van een goed opgezette en goed verzorgde fruitaan- plant betekent niet alleen een groot kapitaalverlies, doch ook dat men 6 fi 8 jaren moet wachten voor de teler weer een opbrengst krijgt, die hem een redelijk bestaan kan verschaffen. Gedurende deze wachtjaren moeten dan nog verscheidene duizenden gul dens aan de nieuwe aanplant ten koste worden gelegd, terwijl de teler inmid dels ook moet kunnen leven. De door de water- eu stormschade ramp getroffen fruitbedrijven hebben dan ook een bedrijfsschade, die veel langer duurt en relatief veel groter is dan die van practisch alle andere be drijfstakken. Het is dan ook noodzakelijk, dat in de wet van de water- en stormschade- regeling terdege rekening wordt gehou den met de bijzondere problemen van de getroffen fruitteeltbedrijven. Ten aanzien van de bepalingen van de komende wet is spreker er niet ge rust op dat er voldoende rekening wordt gehouden met de specifieke problemen van de fruitteelt en meer in het bij zonder niet met betrekking tot een regeling voor de bedrijfsschade, die de fruitteler gedurende een vrij groot aantal jaren heeft. Een andere aangelegenheid betreft de oprichting van een onderlinge ha- gelschadeverzekering. De commissie van voorbereiding is, nadat in de al gemene vergadering van 10 Maart j.l. in principe tot oprichting van een on derlinge hagelschadeverzekering werd besloten, met haar voorbereidend werk doorgegaan. Er zijn voldoende aanmel dingen voor deelneming en op 1 Mei a.s. zal in Utrecht een vergadering met belanghebbenden worden gehouden. Naar mag worden aangenomen zal de definitieve oprichting van de onder linge hagelschadeverzekering voor de fruitteelt dan een feit worden. VRIJER HANDELSVERKEER. Op het terrein van de exportvrijheid voor ons fruit laat zich nu eenmaal niets forceren of afdwingen. Onze minister van landbouw heeft zich als onvermoeid strijder voor een vrij handelsverkeer tussen de West- Europese landen doen kennen en staat, ondanks alle tegenslagen, hiervoor op de bres. De onlangs te Parijs gehouden mi nisterconferentie is weer uiteengegaan zonder enig tastbaar resultaat. Ook met betrekking tot het tot stand komen van een economische unie met België en Luxemburg worden wij steeds weer evenzeer teleurgesteld. De minister van Landbouw meent niet meer te kunnen ontkomen aan een totale liberalisatie van de import van agrarische producten, waaronder dus ook fruit. Hiertegen hebben wij ernstige bezwaren, omdat Nederland met zjjn gevoelige structuur op agra risch gebied, niet eenzijdig kan libera liseren. Een dergelijke eenzijdige handeling betekent ook voor onze fruitteelt een ernstig gevaar. Hierdoor toch zou de import van fruit in ons land volkomen vrjj komen, terwijl wij zelf door be lemmeringen van allerlei aard in onze fruitexport bemoeilijkt worden* De trage gang van zaken met het vrijmaken van het handelsverkeer in West-Europa doet ons niet verwach ten, dat wij in de naaste toekomst een oplossing zullen verkrijgen voor de moeilijkheden bij de afzet van onze toenemende fruitoogsten. Het zal daar om noodzakelijk zijn dat de fruittelers zelve niets onbeproefd laten om de voorwaarden voor de afzet van het fruit zo gunstig mogelijk te maken. Wij zullen ons moeten aanpassen met ons sortiment aan de eisen van on ze afnemers en er ons op moeten in stellen, dat de export voor onze fruit teelt van steeds groter betekenis wordt en wjj de exportmarkten slechts kun nen veroveren met een prima product, aldus de voorzitter van de N.F.O. In de middagvergadering sprak ir G. J. Klompe over het onderwerp: „Is het stelsel van garantieprijzen voor diverse landbouwproducten ook gewenst en mo gelijk voor ons". Ir Klompe concludeer de, dat de meest aanvaardbare moge lijkheid is een bepaalde toeslag per kg geveild fruit te verlenen, wanneer dit nodig is. Vereniging tot verspreiding der Heilige Schrift. „De Vereniging tot verspreiding der Heilige Schrift" te Amsterdam, hield vo rige week haar ledenvergadering. De secretaris-penningmeester bracht verslag uit over het afgelopen jaar. Honderddui zend Bijbelgedeelten werden in ons land en daarbuiten gratis verspreid. Daarna werd het accountantsrapport behandeld, waaruit bleek, dat haar leden-aantal weer belangrijk gestegen was, en eveneens, dat de ontvangsten met f20.000 waren toege nomen, zodat die bedroegen over 1952 f239.774,—. De troep Engelsen, die Lexington binnenmar cheerde werd door 70 „minuutmannen" opge vangen. Ze konden tegen deze overmacht echter niet op; 8 van hen sneuvelden. De rest nam de vlucht. De revolutie was uitgebroken. Toch kregen de Engelsen het buskruit niet te pakken in Concord. De Engelse troepen keerden nu naar Boston terug, maar de terugtocht was meer dan vre selijk. ,JHinuutmannen" uit de gehele omtrek waren gewaarschuwd. Zij schoten 300 Engelsen neer uit ne derlagen. Boston werd daarna door 16.000 kolonisten belegerd. Een nieuw congres was op komst. viniiiiaiiiiiM ii* jaarverslag N.F.O. 1952 Liquiditeitsmoeilijkheden namen toe. Verschenen is het jaarverslag van de Nederlandse Fruittelers Orga nisatie over het jaar 1952, Hieraan ontlenen wij het volgende: Ken merkend voor 1952 waren: een vlotte afzet van de oogst 1951, een zeer grote oogst in 1952 met in sommige opzichten een beperkte af zet, met als gevolg lage prijzen en slechte bedrijfsuitkomsten aan het eind van het jaar. Deze slechte uitkomsten van 1952 brachten een groot probleem van de Nederlandse fruittelers tot uiting, n.I. het liqui diteitsprobleem. Vele fruittelers hebben liquiditeits moeilijkheden, die de volgende oorza ken hadden: 1. De slechte uitkomsten van vele bedrijven in 1952. 2. In de na-oorlogse jaren zijn en dit was noodzakelijk aanzienlijke bedragen geïnvesteerd in vernieuwing van de piantopstand, vernieuwing van werktuigen en vernieuwing van bedrijfs gebouwen. 3. De zeer zware belastingen naal den, voor zover nogaanwezig, de mid delen weg, die moesten dienen voor fi- Ingezonden Mededeling (adv.) Voor iedere huid en iedere beurs. Voor het kleine bedrag van 20 cent kunt U nu Uw huid verzorgen met een nieuwe creatie van Castellade CASTELLA BLOEMENZEEP, die U de hele dag omgeeft met de zachte geur van frisse rozen en die wordt ge bracht in verschillende delicate kleuren. Er is nu drievoudig keus in Castella. U kent de befaamde Castella Schoon- heidszeep (32 ct), nog altijd de favoriet van talloze vrouwen. Is Uw huid meer gebaat met zeer overvloedig en rijk schuim... er is Castella Spécial (32 ct) voor U. En mocht U voor een kleine prijs toch een zeep-van-naam willen kopen, dan is er dus voortaan ook de Castella Bloemenzeep van 20 cent, In waarheid is er nu Castella voor iedere huid en voor iedere beurs I Ineezonden Mededeling (adv.) nanciering van de bedrijfskosten. 4. Vele door de oorlog getroffen te lers kwamen in financiële moeilijkhe den, doordat hun jonge piantopstand nog niet voldoende inkomsten oplever de om de kosten te kunnen financieren. Een ander kenmerkend symptoom van 1952 was de geringe afzetmoge lijkheid van minderwaardige rassen en mindere kwaliteiten. Gedurende de zomer werd de Neder landse fruitteelt getroffen door zeer veer hagel. GROTE OOGST. De oogst was nog belangrijk groter dan werd verwacht. Daardoor had men reeds spoedig een achterstand met de pluk en werd het kistenprobleem nij pender dan ooit. Door het kistengebrek werd zeer veel fruit in de boomgaard gestort en tot in December bleef een gedeelte daarvan in de boomgaard lig gen, terwijl tot eind Januari fruit te voorschijn kwam uit de meest primitie ve „fruitbewaarplaatsen". Voor het zachte fruit was 1952 in het algemeen geen gunstig jaar. De prijzen voor aardbeien waren goed tot hoog, maar de oogst viel o.a. door het optreden van rot tijdens een regenpe riode, tegen. KLEINE BEDRIJVEN. Zeer moeilyk Is de positie van de kleine bedrijven, vooral die, waarvan vernieuwing van de opstand een eerste noodzaak is om de rendabiliteit biervan te handhaven. Financiering biervan met behulp van het Borgstellingsfonds voor de Landbouw, alsmede het verstrek ken van bijzondere vergunningen voor de teelt van vroege aardappelen met na-cultuur en van warmoezerjjgewas- sen, zullen hier enige verlichting van de problemen kunnen brengen. Ook moeilijk is de positie van de grotere bedrijven met een deels jonge en een deels oudere beplanting. Vele oudere percelen leden in 1952 verlies, terwijl de jongere percelen nog niet rendabel waren. Het gemengde bedrijf staat er iets beter voor. Ten gevolge van de meer stabiele en minder onbevredigende in komsten uit akker- en weidebouw wordt het risico enigszins verdeeld. Ingezonden Mededeling (Adv.) FEUILLETON. £le gAote a-eUu-acMing,. door J. BRANDENBURG. 48 De afgrond tussen hen gaapt diep. Het bloed van Jacob worstelt in dodelijke haat tegen dat van Ezau. Bloedschuld van eeuwen en eeuwen vindt haar exponent in deze man en vrouw. Israël en Edom Mariamne verlaat het vertrek. Herodes valt terug op zijn rustbed. Zijn gelaat ziet asgrauw en hij beeft onder de kervende woorden van deze vrouw. De altijd sluipende Salome heeft ook dit gesprek afgeluisterd. Zij weet, dat thans haar tijd gekomen is. Ze heeft reeds enige tijd terug de schenker des konings omgekocht en nu ontbiedt ze hem onmiddellijk bij haar te komen. Ze geeft hem opdracht terstond naar de koning te gaan en hem te vertellen, dat Ma riamne gepoogd heeft, tijdens des konings afwezigheid, hem om te kopen om de koning, na diens terugkeer te vergiftigen. De schenker voldoet aan de opdracht'en de koning, nog volkomen uit zijn evenwicht, na de striemende woorden van Mariamne, ge looft hem. In de kelder van het paleis staat de pijnbank, door ieder méér gevreesd dan de dood. Herodes laat de haremwachter er op uitstrekken om uit diens mond alles te vernemen, wat er tijdens zijn afwezigheid in het paleis kan zijn afgespeeld. Bij dit verhoor blijkt niet de intentie van Mariamne om de koning te willen doen vergiftigen, maar wel komt openbaar, dat zij de koninij haat en dit openlijk meermalen heeft uit gesproken. Ook komt de koning ter ore, dat zij kennis droeg van zijn opdracht haar te laten doden, wanneer hij op zijn reis om het leven kwam. Herodes laat Soëmus, onder wiens persoonlijk toezicht Mariamne was geplaatst tijdens zijn afwezigheid, ter dood brengen. Mariamne en haar moeder Alexandra, stelt hij onder strenge bewaking. Van dit moment af eet of drinkt de koning niet meer vóór dat een jonge slaaf, in zijn tegenwoordigheid van het voedsel en de drank, dat hem wordt voor gezet, geproefd heeft. Het zaad van de achterdocht, door Salome met slangenlist in zijn, toch reeds zo wantrouwende geest, uitgestrooid, draagt rijke vrucht. Het verteert zijn leven. Zijn rust is weg en de bedienden horen hem vaak rusteloos door zijn apartementen op en neer lopen, In de nacht wijkt de slaap van hem. Jonge slaven moeten voor hem spelen en danseressen moeten hem afleiding bezorgen, wanneer hij om en om woelt op zijn slaapstede en zij horen hem soms met schorre stem roepen: MariamneMariamne! In deze toestand weet Salome de tijd gekomen haar broeder voor de laatste stap klaar te maken. Zij laat zich bij hem aandienen en hem in wanhoop aantreffend zegt zé: Is dat een koning waardig, wanhopend te zijn? Is dat een koning waardig door zijn naaste familie, ja, door zijn eigen vrouw belaagd te worden en gehaat alsof hij een van de straat opgeraapte bandiet is? antwoordt Herodes. Hij slaat de zware vuist op het marmeren tafelblad en Salome ziet de dikke, blauwe aderen bij zijn slapen zwellen. Er lopen rode bloedlijntjes door het wit van zijn ogen, Een koning behoort altijd meester te zijn van de situatie, zegt ze kalm. Als ik dan maar wist, hoe ik dat moet aanpakken! Je behoort de mensen, die je troon belagen, uit de weg te ruimen. Water en vuur verdragen elkander niet. Wanneer gij niet meester van de situatie blijft, zullen anderen het worden. Vergeet niet, dat het Joodse volk verlangt naar je ondergang. Wij zijn en blijven voor dit ellendige volk vreemdelingen, Salome laat zich thans gaan in haar haat tegen het Jodendom in het algemeen en tegen het Makkabeën-geslacht in het bizonder. Haar doel de laatste Makkabeër in het graf te helpen, weet ze binnen haar bereik. Acht je het een kleine zaak je eigen vrouw te laten vonnissen? En wat moeten ze er in Rome niet van denken? Een koning, die zijn eigen Huis uitmoordt! Salome lacht spottend. Zijn dat je overwegingen, broer? Bedenk dan, dat Rome zelf het voorbeeld geeft. Men weet daar kostelijk met giftbeker en dolk om te gaan, ook waar het de naaste bloedverwanten betreft. In Rome begrijpt men heel goed, dat de troon geen rekening met bloedverwanten houden kan. Ik heb zo het vermoeden, dat Rome, wanneer men daar vernomen heeft, dat één van je onderdanen je naar het leven staat en je velt géén vonnis, je een zwakkeling zal achten, die de troon onwaardig is. Het maakt geen verschil voor Rome, of de opstandige een slavin of je eigen vrouw is. Ik raad je in je eigen belang, grijp in en doe het haastig, eer het te laat is. Er is nog nooit iemand weigevaren, die een adder aan zijn boezem koesterde Gezin woont in stookhut. In de gemeente Havelte in Drente woont een gezin in een stookhok. De kinderen uit het gezin gaan naar de christelijke school. Nu moet iemand van de woningcommissie gezegd heb ben tegen de vader, dat hij wel kan begrijpen, dat er geen leans was ooit een woning te zullen krijgen, zolang de kinderen naar de christelijke school gaan. Aldus het verhaal in het Correspon dentieblad (Orgaan van de Vereniging van Christelijke onderwijzers). Het Tweede Kamerlid, de heer Beernink (C.H.U.), die dit las heeft nu aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Maatschappelijk Werk vragen ge steld. „Zijn de ministers bereid naar een en ander' een onderzoek in te stellen en van het resultaat van het onder zoek mededeling te doen", zo luidt een vraag. G. Kamphuis redacteur „Radiokrant". Met ingang van 1 Augustus is benoemd tot redacteur van „Vandaag", de gespro ken courant van de N.C.R.V. de heer G. Kamphuis, redacteur van de N. Haagsche Courant, te 's Gravenhage. De heer Kamphuis zal zich tevens bezig houden met het schrijven van de tekst voor de ontspanningsprogramma's. Hij heeft zijn benoeming aangenomen. Ste Radio* DONDERDAG „0 APRIL 1953. HILVERSUM I. (402.m.) 7.00 Geluk wens. 7.07 Nieuws. 7.22 Gram. 7.40 Liede ren. 8.00 Gelukwens. 8.07 Nieuws. 8.22 Aubade. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterst. 9.35 Nederl. muz. 10.00 R.K.- uitz. 10.30 Gram. 11.00 Report. Militaire Parade in Amsterdam en Défilé voor het Koninklijk Paleis te Soestdijk. 12.30 Land- en tuinb.med. 12.33 Piano en orgel. 12.55 Tulpen-rally. 13.00 Nieuws. 13.15 Ca- rillonspel. 13.25 Promenade-ork. en solist. (Steriofonische uitz.) 14.00 Voor de vr. 14.15 Kamerork. en solist. 14.55 Nederl. volksliedjes. 15.10 Voor de jeugd. 16.15 Gram. 16.50 Koninklijke- en nationale muz. 17.15 Militaire amateursuitz. 17.50 Tulpen-rally. 18.00 Nieuws. 18.15 Omroep ork. 18.50 Toespraak door Mr L. G. Kor- tenhorst. 19.00 Philharm. sextet. (Sterio fonische uitz.) 19.30 Oranjefeest in Pa ramaribo en Curafao. 19.40 Gram. 20.00 Nieuws en weerber. 20.08 „De zee en het land", declamatorium. 20.45 Metropole- ork. (Steriofonische uitz.) 21.20 Koningin nedagviering in 't Zeeuwse noodgebied. 22.00 Oranjebal. 22.30 Kon. Mil. Kapel. 23.00 Nieuws. 23.15 Paardensport. 23.20 Koninginnedag in Londen en Parijs. 23.50 ■24.00 Dagsluiting en Wilhelmus. HILVERSUM n. (298 m.) 7.00 Zie Hil versum I. 10.00 Residentie-ork. 10.30 Mor gendienst. 11.0024.00 Zie Hilversum I. BRUSSEL. Vlaams (324 in.) 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.20 Idem. 15.30 Idem. 16.15 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen, 18.15 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws en persoverz. 19.40 Gram. 20.00 Klankb. 20.30 Omr. ork. 21.00 Voor de vrouw. 21.45 Verz. prog. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. EXTRA TELEVISIE UITZENDING. Omstreeks 10.30-11.30 Reportage van het défilé voor het paleis Soestdijk ter ge legenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Felicitaties uit te spreken door de voorzitter van de Neder landse Televisie Stichting.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3