r VoVoVo-bureau in pand Coosje Buskenstraat 57 ©e Radio- Arnemuiden neemt de leiding in de eerste klasse j mf Old Nieuws uit de Provincie. ZEEUWSCH DAGBLAD fr/iengt anó Dat zijn zij, die bij hun goede shag slecht vloei gebruiken, 'n Shag - genieterdat bent U, als U Mascotte-vloei gebruikt. U weet het immers: werkelijk rolt beter plakt beter brandt beter Prachtig resultaat van Scampolo Middelburg Goes. aardenburg colijnsplaat kamperland krabbendijk: 'sluis st. annaland st. laurens st. maartensdijk oud-vossemeer Officiële Publicatiën Maandag 27 April 1953 Pagina S Gemeenteraad van Vlissingen. Achterstand bij aanleg van sportvelden. De Vlissingse raad heeft Vrijdagmiddag zjjii goedkeuring gehecht aan het voor stel van B. en W. om de benedenwoning van het pand Coosje Buskenstraat 67 te verbouwen en te herstellen voor V.V.V., die hier haar bureau wil vestigen. Dit kost f 2200.van welk bedrag V.V.V. I 1400.— zal betalen. De- vereniging kan dit gedeelte huren voor t 448,40 per jaar. Het houten gebonwtje in de Coosje Buskenstraat zal voor f 500.van V.V.V. worden overgenomen, indien de ver eniging geen kans ziet het tegen een hogere prijs te verkopen. In het eerste geval zal het worden gebruikt als personeelsruimte bij de vuilverwerkingsin stallatie. Op schriftelijke vragen van de heer J. Post (Arb.) antwoordden B. en W., dat i.v.m. de stagnatie in de aanvoer van leidingwater de invoering van het WMZ- larief in de laatste Vhsstngse wijk is uit gesteld van 1 Maart tot 1 Mei as. Verder uitstel achtte de WMZ niet noodzakelijk, omdat de oorzaak der stagnatie is opge heven. Keductie voor de periodes, waarin weinig water werd geleverd, zal niet worden verleend (evenmin als in Mid delburg), aangezien de WMZ zelf veel kosten moest maken voor de aanvoer. Het totaal abonnementen in Vlissingen bedraagt 6320. Voor 63 abouné's is het te betalen bedrag gelijk aan hetgeen ver schuldigd was bij het Vlissingse tarief. oo4 aangeslotenen betalen minder bij toe passing van het W.M.Z.-tarief dan bij het oude Vlissingse tarief. Van de resterende 5403 abonné's wordt aan 2097 een tijdelijke reductie verleend. De heer M. J. v. Poelje (Arb.) had vragen ingediend met betrekking tot de stagnatie in de uitvoering in DUW-ver- band aan de sportvelden. Het antwoord luidde, dat het gehele werkschema 2 tot 3 maanden achter is geraakt, terwijl door het niet inzaaien van veld 2, dit voorjaar een achterstand van een half jaar is ont staan. Enkele jaarverslagen, meestal kamer stukken, gaven ditmaal aanleiding tot opmerkingen. In het jaarverslag over '52 van de gemeentelijke middelbare han delsavondschool werd geklaagd over het leven, dat zeer vaak in het gymnastiek lokaal wordt gemaakt. De heer Ventevo- gel (C.H.) vroeg, of er maatregelen ge nomen kunnen worden, opdat het han delsonderwijs niet belemmerd worde. Wethouder Poppe vertelde, dat de ver eniging, die het meeste lawaai schopt, het lokaal niet meer huurt, zodat het leven wel zal verminaeren. .-..„WARMING VAN EEN KLEUTERSCOOL. Het jaarverslag over 1952 van de open bare kleuterschool aan de Jozef Israëls- laan was voor de heren Ven te vogel en Gillissen-Verschage aanleiding te infor meren naar de verwarmingsinstallatie, die zeer veel te wensen overlaat. Bij ma tige vorst is de temperatuur in de school veel te laag. Wethouder van Popering zette uitvoerig uiteen, wat er al aan de installatie is gedaan om tot verbetering te komen. Geholpen heeft het niet en opnieuw zal een plan tot verbetering worden gemaakt. De gemeente zal echter niet voor de kosten opdraaien, maai- de aannemer, van wie slechts verlangd kan worden, dat hij een bedrijfszekere instal latie aflevert. In een rapport aan de raad deelde de directeur van gemeentewerken mede, dat het ongewenst is tot betege ling van een terrein in de Wagenaarstr. over te gaan. Het is nu, na de klachten, die o.m. de heer Marijs (AH.) had geuit, behoorlijk ontruimd. De heer Marijs was niet voldaan, maar wethouder van Pope- ring deelde mede, dat het onmogelijk is met betegelen te beginnen, omdat er tal van plaatsen in de stad zijn, die daar voor in aanmerking komen. OVERGEBLEVEN UIT DE RAAD VAN VLISSINGEN Aan de woningbouwver. „St Willi- brord" werd een kapitaal van ten hoogste f 550.000 verstrekt voor de Jiouw van 48 woningwetwoningen angB de Schuitvaartgracht, terwijl voor een bedrag van f 59.973,42 een terrein van 5.900 vierkante meter werd Drie gouden bruiloften op Koninginnedag te Aardenburg. Koninginnedag zal te Aardenburg dit jaar een bijzondere feestdag zijn. Niet minder dan drie Aardenburgse echtparen sullen op die dag hun gouden huwelijks feest vieren. Het zijn de echtparen P. de PertEekhout, E. RaboutBeun en P. de Backerevan de Vijver. P. de Bert was bakker van de bakkerij „De Gouden Èijkel" te Aardenburg, E. Rabout land arbeider en P. de Backere had een hof- Stede in de Grote Boompolder. Al deze oudjes zijn geboren en getogen West Zeeuwsch-Vlamingen. In de komende maanden zijn er in Aardenburg nog drie gouden bruiloften en een 55-jarig huwe lijksfeest. DINSDAG 28 APRIL 1953. HILVERSUM L (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Tulpen-rally. 8.25 Plechtige Hoogmis. 9.45 Gram. 9.55 'Waterst. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-ork. en soliste. (12.3012.33 L.- en tuinbouwmed.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Act. 13.25 Amus. ork. en solist. 14.00 Gev. prog. 14.50 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Jaem. 17.45 Regeringsuitz.: Mr H. W. J. Ellas: Economie en staatkunde in Indo nesië. 18.00 Hammondorgel. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 1900 Nieuws. 19.10 Tulpen-rally. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 .Gram. 20,25 De gewone man. 20.30 Pianokwintet. 21 13 Brabants ork. 22.00 Gram. 22.05 De Radiodokter. 22.20 Zang en piano. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23 5—24.00 Gram. HILVERSUM II. <298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8 15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Omr. koor en orgel. 9.25 Voor de huisvrouw. 8.30 Gram. 10.40 „De vrouw in gezin, Maatschappij en Staat", caus. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Lichte muz. 14.00 „Zeg eens, Amerika14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Rep. of gram. 18.35 Orgelspel. 18.50 „Paris vous parle". 18.55 Harmonie-ork. 19.20 Voordr. 19.30 Tenor en piano. 20.00 Nws. 20.05 Gev. prog. 21.15 Lichte muz. 21.35 Med. 21.40 Gev. muz. 21.50 Dansmuz. 22.30 Buitenl. overz. 22.45 Bas en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.20 Gram. 23.5024.00 Tulpen-rally. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.50 Koersen.) 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 13.20 Zang. 14.00 Schoolradio. 15.30 Orgelspel. 16.00 Gram. 16.30 Orgelspel. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Kamermuz. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws en pers- overz. 19.40 Gram. 19.50 caus. 20.00 Gram. 20.15 Omr. ork. 21.00 Gram. 21.15 Ethni- sche muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55 —23.00 Nieuws. NCRV TELEVISIE UITZENDING. 20.15—21.45 1. Journaal. 2. Weerber. 3. „De kleine wereld". Pauze. 4. „Afscheid van de Clowa", TV-spel. 5. Dagsluiting. verkocht aan de Ver. tot verbetering van de volkshuisvesting voor de bouw van 176 huizen aan de Jan van Goyen- laan, Van der Helstlaan en Albert Cuyplaan. Aan „St Willibrord" werd 2.884 vier kante meter grond aan de Schuitvaart gracht verkocht voor f 60.250. „De Schelde" kan voor f 20.452 een terrein van 2.327 vierkante meter kopen voor de bouw van 18 woningen in het we- deropbouwplan Breewaterstraat. In ditzelfde plan zal de Ver. Volkshuis vesting drie percelen kunnen kopen voor resp. f 25.938, f 7.367 en f 18.788. Hier zullen in totaal 88 huizen worden neergezet. Er werd voorts een crediet van f 6.000 verleend voor de aanleg van een puinweg op het oude vlieg veld. Het „Beeldenhuis" werd voor twee jaar verhuurd aan de kerkvoog dij der Ned. Herv. gemeente voor een bedrag van f 1.000 per jaar. EERST SLAPEN Achter het poortje was een lange gang. Toen kwam er een kruispunt van wel acht gangen. Kortom, het was in het binnenste van dat eeuwenoude beeld een geharrewar van gangen en ons tweetal liep maar en liep maar in het pikkedon ker totdat ze eindelijk in een kleine kamer kwamen, waar een vreemd blauw licht scheen. Het stond er 'vol met oude kannen en beelden, maar ook stonden er twee planken op pootjes, waarin Pieter direct een ideale slaapgelegenheid zag. „Het is voor elkaar", lachte Karolus, „kijk, een klein bedje voor mij en een poot voor jou!" Maar Pieter zijn gezicht betrok een beetje. „Heb jij nog een beetje onthouden door welke gangen we allemaal gelopen hebben?" vroeg hij aan de kraai, „ik heb zo'n idee, dat we hier nooit meer uitkomen!" „Nee, dat heb ik vergeten", antwoordde de kraai verlegen, „maar eerlijk gezegd, vind ik dit een prachtig onderwerp voor morgenochtend. Laten we nu eerst gaan slapen,' want ik val om. „Jij bent gemakkelijk uitgevallen", sprak Pieter opstaand, „maar goed misschien heb je wel gelijk. Geen zorgen voor morgen!" Het tweetal rolde zich helemaal in een paar oude doeken en legden zich languit neer. Daarbij trok Pieter zijn muts nog over zijn ogen en leek toen precies op het gekregen portret, dat tegen zijn „bed" stond. Plotseling sterfgeval te Kattendijke. Terwijl de chauffeur C. Traas u.it Wemeldinge te Kattendijke bezig was met het lossen van basaltsteen, werd hij plotseling onwel. De dood trad onmiddellijk in. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL De spanning, die toch reeds in de kopgroep van de le klasse heerste, ls na weer vergroot door het meespelen van Krahbendijke. En de Krabbendijkers heb ben in de eerste wedstrijd na maanden zich uitstekend geweerd. Kloetinge moest het onderspit delven, 24, waardoor Krabbendjjke zijn positie beeft versterkt. De leidersplaats viel in banden van Arnemuiden, dat kans zag in Koude- kerke een 20 overwinning te behalen. In de staartgroep wist de bekkensluiter van Wemeldinge één punt in Kapelle te bemachtigen, 33, waardoor Kapelle van plaats verwisselde met V.C.K. I. Wethouder P. v. d. Werf van Scherpenisse ter aarde besteld. Vrijdagmiddag had onder grote be langstelling de begrafenis plaats van wethouder P. v. d. Werf. Bij de groeve werd eerst het woord gevoerd door de heer M. Boller, ouderling der Ger. Ge meente. Daarna sprak burgemeester Bouwense namens de burgerlijke ge meente. Hij bracht dank voor het vele werk, dat wethouder v. d. Werf reeds zo vele jaren in dienst der gemeente had gedaan. Spreker hoopte, dat zijn opvolger met dezelfde lust en liefde zjjn werk zou voortzetten. Ook de heer J. Hage, voorzitter van de Boerenleenbank, dio hierna het woord voerde, schetste de heer v. d. Werf als een ijverig wer ker, waar het de belangen van de Boe renleenbank betrof. Tot slot sprak een broer van de over ledene een woord van dank namens de familie. 2e Klasse A. Het is voor de kam pioenen van Wolfaartsdijk inderdaad een zware dobber geweest, omdat Kats van geen wijken wilde weten. Ten slotte deelden zij de punten: 11. Men voelde in deze klasse toch bij zonder veel voor gelijk spel, want ook de beide andere wedstrijden liepen daarop uit. 's-Heer Arendskerke U en Seronskerke, aan elkaar gewaagd, maakten er 11 van, terwijl de strijd om de rode lantaarn tussen de Beve landers en 's-H. H. Kinderen onbe slist eindigde met 22. 2e Klasse B. Voor. de tweede ach tereenvolgende maal zorgde R.C.S. V voor een teleurstelling. Nu was het E.M.M. IV, dat de Souburgers met 41 versloeg. Middelburg VI bleef enigszins beneden de maat door op eigen terrein het tegen V.C.K. III niet verder dan 11 te brengen. Nieuwland kwam tegen Oostkapelle precies met de hakken over de sloot, 43, in tegenstelling tot Serooskerke, dat tegen Wolfaartsdijk geen risico nam: 71. 2e Klasse C. Arnemuiden II kwam nu beter voor de dag dan vorige week en werd met 72 de overwinnaar van Kloetinge. De Colpl. Boys lieten zich door Kapelle niet afschrikken en be haalden een kleine 3—2 overwinning. De reserves van Krabbendijke deden het, zoals wij verwacht hadden, min der dan hun eerste elftal en moesten met een 102 nederlaag de terugreis van Nieuwdorp aanvaarden. 2e Klasse D. De laatste wedstrijd in deze klasse is een overwinning voor Hoek geworden. Het veroverde daar door nog één plaats op de ranglijst. Driewegen, dat met 4—2 verloor, is de definitieve drager van de rode lan taarn. 2e Klasse E. De reserves van de Tern. Boys deden wat van een kam pioen verwacht mag worden en ble ven S.V.D. II met 42 de baas. Zaamslag hield de beide punten thuis door A.Z.V.V. II met 3—1 te ver slaan. De Baarlandse Beren schoten uit hun slof en waren slechts met een 84 overwinning op Spui tevreden. Wethouder Marquinie van Sas van Gent gehuldigd. Te Sas van Gent is Zaterdag in een buitengewone raadszitting de heer A. A. Marquinie gehuldigd, die 25 jaar de gemeente als wethouder heeft gediend. Het voltallig gemeenteperso- neel en de gemeentewerklieden woon den de huldiging bij. Burgemeester R. A. J. den Boer roemde de toewijding en de voorbeel dige ijver, waarmede de jubilaris ge durende een kwart eeuw de gemeente heeft gediend. In dit tijdsbestek is Sas van Gent gegroeid en de heer Marquinie leverde daarin een werk zaam aandeel, waarvoor hem dan ook destijds de Orde van Oranje Nassau is toegekend. Namens de gemeente bood hij de 58-jarige jubilaris een horloge aan en overhandigde mevr. Marquinie bloemen. Wethouder C. L. de Maaijer feliciteerde zijn collega en bood hem namens de raad een rook tafel aan. Ook namens het gemeente- personeel werd een geschenk aange boden. Na de plechtigheid bracht de plaatselijke harmonie een serenade. Grootste verwarmingsinstallatie op Zuid-Beveland, Onder grote belangstelling is Za terdagmorgen op de kwekerij „Klein Westland", aan de Prov. weg te Lewe- dorp, de grootste verwarmingsinstal latie op Zuid-Beveland in gebruik ge steld. O.m. waren aanwezig burge meester Elenbaas van 's-Heer Arends kerke, de heren Zandee en Linden- berg van de Boerenleenbank en no taris van Terkum te Heinkenszand. De heer v. Gurp, die nog maar een maand eigenaar is van dit bedrijf, kan thans door deze installatie een waren huis ter oppervlakte van 3000 m2, op de juiste temperatuur verwarmen. Het water wordt door een pomp uit de grond gehaald, door een speciale kachel op temperatuur gebracht en de buizen ingepompt. De buizen ko men 40 cm onder de grond. Deze in stallatie kan uitstekende diensten be- w ij zen bij het telen van vroege wit lof, sla en tomaten. De fa H. Haitsma uit Bleiswijk speelde het klaar om in 5 dagen met 3 man personeel 3000 meter pijp aan te leggen. Ingezonden Mededeling (Adv.) KORFBAL. le klasse: Scampolo behaalde een kleine maar schitterende overwinning door van de favorieten met 54 te winnen. Onge twijfeld zal het dit jaar in de eerste klas se gaan spannen. Toch blyft oi. Swift de favoriet. Volgens onze verwachting won Seolto van S.S.S., uitslag 31. Ook Olympia Zeelandia voldeed aan de verwachting. Men deelde de punten (33). Dit was voor Olympia een goed begin in de eerste klasse. Het zal nog wel menige punt we ten te vergaren. 2e klasse: Togo H startte ook goed en stuurde Madjoe met een 61 nederlaag naar huis. VitesseElto deelde ook al de punten (55). Ook in de tweede klasse zal het aan spanning niet ontbreken. 3e klasse: In de derde klasse speelde Animo I tegen A.K.C. Met niet minder dan 111 bleef het de baas. Swift 3—B. K.C. speelde gelijk 00. Zuidwesters in de derde klasse B won ook de tweede wedstrijd. Nu moest Swift 5 een 90 ne derlaag incasseren. Stormvogels wist ook heel wat kansen te benutten; Animo 2 moest met een 82 nederlaag genoegen nemen. In deze afdeling zijn de Zuidwes ters blijkbaar heel wat van plan. 3e klasse C: KatsZeelandia 2 13; Olympia 2Dios 23. 3e klasse D: Volharding 2Scampolo 3 1—3; Vopo—W.K.V. 14—0. Adspiranten. Bij de adspiranten in Afd. A heeft Tjo- ba uit de twee gespeelde wedstrijden vier punten weten te bemachtigen. Tjoba bleef met 1—0 de baas over Vopo. Scampolo Swift A deelden de punten 22, zodat Tjoba de leiding heeft. In afd. B. behaalde Swift-kwiek een ruim 8—1 overwinning op Zuidwesters B, doch Swift-lenig verloor met 41 van Madjoe. In een schrijven aan Walther Reu- ther, de voorzitter van het Ameri kaanse Vakverbond C. 1.0., heeft Eisenhower toegezegd, dat zowel van particuliere zijde als van overheids wege alle nuttige maatregelen zullen worden genomen teneinde „de onzin nigheid van massale werkloosheid" in de toekomst te vermijden. Jaarvergadering Weer- en Sterrenkunde. Vrijdagavond werd de jaarvergade ring gehouden van de afd. Zeeland der Ned. Ver. voor Weer- en Sterrenkunde. Na het openingswoord van de voorzit ter, lr G. W. Pieterse, werd het jaar verslag voorgelezen, waaruit bleek, dat de afdeling thans 40 leden telt. Het fi nancieel verslag van de penningmees ter, de heer J. Solüer, sloot met een klein tekort, dat evenwel al ls wegge werkt door een bijdrage van het hoofd bestuur. De voorzitter werd vervolgens bij acclamatie herkozen, terwijl tot secre taris ln de vac. lr Brevet, de Heer SJ. Kelder werd gekozen. Deze laatste hield na afloop van het huishoudelijk gedeelte een lezing over:, „Hoe vindt de stuurman z\jn weg op zee?" In zijn interessant betoog belichtte de heer Kelder op welke wijze de stuurman de plaats, waar het schip zich bevindt, kan bepalen. Na de gebruikelijke me thoden te hebben uiteenzet, vertelde h!) nog een en ander over de nieuwe sys temen, die thans worden toegepast. O.m. legde hij het gebruik van het hy permoderne Decca-systeem uit, waar mee zeer nauwkeurig de plaats kan be paald worden. Ook besprak hg de plaatsbepaling met hulp van zenders en ontvangers. Nadat nog over het onder werp van gedachten was gewisseld sloot de voorzitter de bijeenkomst, die de laatste ln dit seizoen is geweest. Prot. Chr. lijst no, 1. Het hoofdstembureau heeft de lijst- nummering voor de gemeenteraadsver kiezingen vastgesteld. Door een drietal partijen, de Prot. Chr. Combinatie, de Middenstandspartij en de P.v.d.A. was een voorkeursnum mer aangevraagd. De nummering van de K.V.P. en de V.V.D. werd by loting vastgesteld. De nummering ls: 1. Prot. Christ, lijst; 2. P.v.d.A.; 3. Middenstandspar tij; 4. K.V.P.; 6. V.V.D. H'T }r- cf A V f "Wis UITZONDERLIJKE MILDHEID VOORKOMT ELK IRRITEREND EFFECT. J Geslaagd. Op het examen voor analys- te, dat te 's-Hertogenbosch werd gehou den, slaagde mej. E. A. Siager, alhier. Lading huisvuil in brand. Waarschijn lijk doordat er vuur in een vuilnisem mer zat, is de ophaalwagen van de ge meentereinigingsdienst in brand geraakt. In allerijl werden pogingen in het werk gesteld om de auto naar de vuilnisbelt te rijden, doch er moest een paar hon derd meter buiten de kom gestopt wor den. Hier kon de lading gelost worden, waardoor de auto gespaard bleef. Vergadering N.C.L.B. In de vergadering van de N.C.L.B. "afdeling Kamperland werden als bestuursleden herkozen de heren J. A. Filius en L. Reijnhoudt, en gekozen de heer C. Kole. De hoofdbe stuurder, de heer J. van der Linde, sprak over het onderwerp „De Christelijke Vakbeweging wacht op u". Gezamenlijke vergadering. In een ge zamenlijke vergadering van de N.C.L.B. en de C.B.B., die onder leiding stond van het hoofdbestuurslid, de heer A. Vinger ling uit Goes, lieeft de heer H. Koetsveld de evacuatie van deze gemeente met de gevolgen, die hieraan verbonden waren, besproken. Ook gaf hij een uiteenzetting van de vergoeding van huisraadschade. Door de leden werden klachten geuit over de verdeling van de goederen. Ev. klachten zullen opgestuurd worden naar het C.N.V. Men zal trachten een C.N.V.- lid aan de commissie, die belast is met het uitdelen van kleding, toe te voegen. Op deze vergadering waren verschillende leden van Oostdijk aanwezig. Brand. Door nog onbekende oorzaak brak Vrijdagmiddag in het ziekenhuisje van het voormalige St. Jozef-pensionaat brand uit. De brand kon door spoedig ingrijpen van de brandweer worden ge blust. Lezing van „Activa". Op verzoek van de plaatselijke Middenstandsvereniging „Activa" heeft de directeur der Midden- standsbank te Goes, de heer A. J. Car- pentier, een lezing gehouden over rente loze credieten voor getroffen midden standers. De voorzitter, de heer Fr. J. Stols, sprak een kort openingswoord, waarin hij de ramp in herinnering bracht. Niet alleen de leden hier ter plaatse zijn hierdoor gedupeerd, maar ook de mid denstanders uit het Eiland Tholen. De omgekomen leden uit Stavenisse werc-en herdacht. Na de heer Carpentier toege sproken te hebben, verkreeg deze het woord voor zijn causerie over renteloze watersnood-credieten of voorschotten, waarna gelegenheid gegeven werd tot het stellen van vragen. Kogeltje in het oor. Het 9-jarig zoontje van de heer Johs. L. Fase uit de Ooste lijke Achterweg kreeg spelenderwijs een kogeltje in zijn rechteroor. Overbrenging naar het Algemeen Burgergasthuis in Bergen op Zoom was noodzakelijk. „Gymnastiekweitje". Nu de meeste landbouwwerktuigen, die tengevolge van de ramp op het zogenaamde „Gymna stiekweitje" waren opgesteld en nagenoeg alle gereviseerd zijn, is dit terrein weer beschikbaar voor de Lichamelijke Oefe ningen voor de leerlingen der beide la gere scholen. Geslaagd. De heer J. Reinhoud, 1ste ambtenaar ter secretarie en. gemeente ontvanger alhier, slaagde te Den Haag voor 't examen Gemeente-administratie I. Ouderavond Chr. School. Op de ouder avond van de Chr. Schoolvereniging uitte de voorzitter zijn blijdschap over het herstel van het hoofd der school de heer G. F. Weeda en deelde mede dat door het bestuur tot penningmeester was benoemd de heer J. Koole Jzn. De heer Weeda dankte voor de vele belangstelling ty- dens zijn ziekte. De onderwijzeres Mej. C. H. Ludikhuize beantwoordde in een boeiende inleiding de vraag: „Is onderwijs in Bijbelse Ge schiedenis voor andere vakken verloren tijd?" Daarna werd het werk der leer lingen bezichtigd. Coöp. Boerenleenbank. In de vergade ring van de Coöp. Boerenleenbank „St Maartensdijk" werd als bestuurslid her kozen de heer G. J. de Wilde. Als lid van de Raad van Toezicht werd herkozen de heer A. Gaakeer. De rekening vermeldde aan ontvangsten f 4.485.961,17 en aan uit gaven f 4.443.245,47; saldo winst over '52 van de balans bedroeg f 2.952,25. Besloten werd het winst saldo in de reserve te storten. Groene Kruisvergadering. In de ver gadering van het Groene Kruis bleek uit de verslagen dat de inkomsten over 1952 bedroegen 15277.98; de uitgaven 16827.80. Per 31 December bedroeg het kas- en banksaldo f4665. De aftredende leden M. J. Bevelander, J. G. de Leeuw en M. J. de Rijke wer den in het bestuur herkozen. De heer Daane informeerde of er schot zit in het benoemen van een nieuwe wijk verpleegster. De voorzitter deelde mede dat er juist een sollicitant is geweest, die a.s. Vrydag met het bestuur zal kennis maken. BRUINISSE IS WEER DROOG. In Bruinisse is men erin geslaagd met inspanning van alle krachten de tegenslag van de laatste dijkdoor braak van veertien dagen geleden weer boven te komen. Na het opnieuw dichten van het gat in de Oudedijk zijn polder en dorp thans weer droog gevallen. Een extra pomp installatie was daartoe in werking gesteld. Daar door is in Bruinisse opnieuw de toe stand bereikt, zoals deze was vlak voor het hoge water van twee weken geleden. Inlevering wapens door militairen. Voor de militairen, die op Dinsdag 28 April 1953 hun wapens moeten inleveren, zijn enkele extra-treinen ingelegd, waar van de dienstregeling hierna volgt. Voor de inlevering te Amersfoort en Assen: Amsterdam C.S. v. 8.41, Amsterdam M.P. v. 8.52, Hilversum v. 9.14, Amersfoort a. 9.28. Militairen met bestemming Assen moeten te Amersfoort overstappen op een extra-trein, komende uit Den Haag en Arnhem: Den Haag S.S. v. 7.53, Voorburg v. 7.58, Rotterdam Maas v. 7.56, Gouda v. 8.26, Utrecht C.S. a. 8.55, v. 9.05, Amers- fooz-t a. 9.22, v. 9.36, Zwolle v. 10.37, Assen a. 11.36. Militairen met bestemming Arn hem moeten te Utrecht C.S. overstappen op de extra-trein komende uit Amster dam. Voor de inlevering te Utrecht en Arnhem: Amsterdam C.S. v. 8.27, Amster dam M.P. v. 8.33, Amsterdam Amstel v. 8.37, Utrecht C.S. a. 8.57, v. 9.03 Arnhem a. 9.44. Met de vorengenoemde treinen moeten reizen de militairen, woonachtig in één der vorengenoemde plaatsen, als mede de militairen, die via één dezer plaatsen naar hun bestemrning reizen en derhalve op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats moeten verti-ekken, dat zij op het betreffende station aansluiting heb ben op de extra-trein. Alle overige militairen moeten, inge volge hun lastgeving, reizen met de trei nen of bussen van de normale dienstrege lingen, per eerste reisgelegenheid na 7 u. Vlissingse onderwijzers mogen niet slaan.' Mag een onderwijzer slaan Deze vraag is Vrijdagmiddag in de raadsvergadering van Vlissin gen aan de orde gekomen bjj het voórstel tot vaststelling van een nieuwe instructie voor het onder wijzend pez-soneel der openbare scholen. Artikel 5 der ontwerp- instructie verbood het slaan. De commissie van toezicht en de af deling der Ned. Onderwijzersver eniging hadden geadviseerd geen speciale bepaling op te nemen, maar B. en W. (met uitzondering van wethouder van Oorschot) stonden op een ander standpunt, omdat, zoals weth. Poppe ver- klaai-de, er-wel eens onregelmatig heden voorkomen, die door deze instructie kunnen worden tegen gaan. Natuurlijk voelde dhr van Oorschot ook niets voor het slaan, maar hij vond de hele kwestie een geval van verouderde paedagogi- sche inzichten. „Een onderwijzer, die slaat, discrimineert zichzelf. En psychologisch is het ook fout dit concreet te verbieden, zowel voor de kinderen als voor de ouders", vond hij. Nadat nog an dere raadsleden hun mening pro of contra ten beste hadden gege ven, werd het artikel aangenomen met de stemmen van de heren van Oorschot, Post en van Poelje (til len Arb.) tegen. Lijst uit Sas van Gent ongeldig verklaard. Voor de komende raadsverkiezingen was te Sas van Gent een Vrij Katho lieke Lijst ingediend, waarop slechts de naam van één candidaat was ge noemd, n.l. die van de heer Th. War rens. Nadat bij het gemeentebestuur hiertegen bezwaar was ingebracht, is Zaterdagochtend in een speciale zit ting van het college van G.S. deze lijst ongeldig verklaard. RAMPENFONDS: 107.7 MILLIOEN. Tot Zaterdagmiddag was in het Na tionaal Rampenfonds in totaal f 107.7 millioen bijeengebracht. Vrijdag was de stand 107.5 millioen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2