In Waarde gaat het water zakken. Nationale tentoonstelling in Utrecht [k KLM Zes honderd jaar geleden werd „Popkensburg" gesticht Maar één huis bleef droog Er worden al huizen schoongemaakt. Het kasteel en het wapen van St Laurens. Een hofstede met een groot verleden. Zeeuwse Wandelingen „DE DRIE ZUILEN - B. B." georganiseerd door middenstand en Bescherming Bevolking r é-U-L-J-JZLSZ Beter onderwijs voor schipperskinderen» SXe Radio- foeruji ani - Zaterdag 25 April 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 9 Een snelle politieboot voert ons van Gawege naar Waarde. Een felle zon blikkert op het water. Fijne druppels spatten in het gezicht, als de motorboot de korte golfjes breekt. Middenin de grote water vlakte staan de fruitbomen uitbundig te bloeien. Zij bloeien zich dood... Straks zijn de levenssappen verbruikt en dan is het afgelopen. Er blijft nauwelijks nog bruikbaar brandhout van over. Vogels fluiten nu nog in de takken. Dan vliegen zij de zon tegemoet. Zij hebben geen weet van wat er is gebeurd en leven onbezorgd. Wie zou geen vogel wil len wezen! Maar dan niet om te zingen, maar om weg te vliegen, heel ver van dit verschrikkelijke water vandaan! De mens is geen vogel en kan niet wegvliegen, maar h(j heeft een taak, ook als het water van zyn huis en zyn hof wreed bezit heeft genomen. En 1»Ü veert op, zoals die van Waarde, als hy hoort, dat de dyk van zandzakken het water keert. Misschien is er nog toekomst! Hjj zal er in leder geval hard voor werken. En verder zal hjj wachten op de zegen van God, die hy niet kan missen. Dijkgraaf Van Fraassen nodigde ons vriendelijk uit voor een vaartochtje naar Waarde'. „Doe het nu nog, want als straks het water gaat zakken, lukt het niet meer", zo drong hij aan. Met een grote bocht ging het op Waarde af. Wachtmeester Vos, die het roer hield en de motor bediende, wist de weg zo langzamerhand wei te vinden. „Ziet u daar dat stokje dwars staan en dat kleine bosje? Daar moeten we tussendoor. Merkwaardig, dat dat stokje er nog altijd is blijven staan", en met een keurige bocht bracht hij het vaartuig in de goede koers. Petje af voor al deze politiemannen in de ondergelopen dorpen! En wat Waarde betreft allereerst voor politie man Goud, een man van weinig woor den, maar van veel daden! HQ behoort tot de hulppolitie, maar doet voor een beroepsman, die in de dienst is ver grijsd, niet onder. Op 1 Februari woonde hj} op Waarde en tot vandaag Is hj] niet weg geweest, behalve dan voor zijn ontelbare tochtjes met de politieboot. „We hebben er een goed leven", vond hij, maar toch zag ook hij het water liever vandaag dan morgen verdwij nen. De kwaliteiten van zo n man als Goud zijn niet te berekenen. Hij kent zijn dorp als zijn voortuintje en wat dat voor de uitoefening van de politie dienst, samen met vier collega's, wil zeggen, is moeilijk te schatten. Eindeloze troosteloosheid Of het leven op een volkomen ge- isoieerd dorp als Waarde nooit is gaan vervelen? Och, de mannen hebben de tanden wel eens op elkaar moeten zet ten, want er zijn weinig dingen, die meer nadelig zijn voor een goed hu meur dan deze eindeloze troosteloos heid van water, in elkaar gestorte of half vernielde —huizen en boerderijen, rottend fruit, aanspoelend wrakhout «n huisraad. Nu de zon hoog aan de hemel staat, is het wel uit te hou den, maar wanneer een hele dag de mist niet wil optrekken en je een paar uur met de boot in een ijzige kou moet martelen om aan Gawege te komen en drinkwater en levens middelen in te nemen, och, dan is een sterke wil en een rustig hart wel nodig! Het droge huis. Langs het kerkhof, waar het wa ter nog tot aan de top van de heg stond en de oude hoge boom aan het eind zijn laatste lente beleefde, voer de boot naar de dijk. Langzaam, met het oog op gevaarlijke obstakels on der water, ging het tot bij de zeedijk. In de havendijk staat het enige huis van heel Waarde dat geen en kele maal ook maar een druppel wa ter heeft gehad. Het is bijna niet te geloven, Jat hier tussen al die an dere beschadigde huizen een woning staat, waar de heldere gordijntjes voor de ramen hangen en de plan ten in de vensterbanken staan. Zeesluis was in bedrijf. De zeesluis in de dijk bij het ha ventje was al in bedrijf. Nijdig kol kend stroomde het zeewater uit de polder naar buiten. Aan de binnenzij de van de dijk was er het feestelijke Officiële Publicatiën NATIONALE HERDENKING Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, dat met het oog op de Nationale Herdenking op Maandag 4 Mei a.s. van 1821 uur alle bioscopen, café- en verkooplocalitei- ten gesloten moeten zijn, dat gedurende die uren geen vermakelijkheden zullen worden toegestaan en dat op die dag na 21 uur geen muziek mag worden ge- nisskt Middelburg, 21 April 1953. NAT. HERDENKINGSDAG TE GOES. De burgemeester der gemeente Goes deelt in verband met de Nationale Her denkingsavond op Maandag 4 Mei a.s. mede: dat van 19 uur 15 minuten tot 19 uur 45 minuten een korte rouwdienst gehou den zal worden in de Nederlands Herv. Kerk; dat van 19 uur tot 19 uur 45 minuten eveneens een korte rouwdienst gehou den zal worden in de Rooms Katholieke Kerk; dat na afloop van deze diensten en aan sluitend daaraan een stille gang naar het Monument voor de slachtoffers van het verzet op de Markt alhier zal worden gedaan tot deelneming waaraan een ieder zich kan opstellen op de Singelstraat. (Route: Klokstraat, Lange Kerkstraat, Grote Markt); dat van 19 uur 45 minuten tot 20 uur de herinneringsklok zal worden geluid. In verband hiermede verzoekt hy: van alle particuliere gebouwen vanaf 18 uur de vlag halfstok te hangen; direct aansluitend aan het luiden van de klok, dus zodra de klok niet meer luidt, dit is 20 uur, twee minuten van volkomen stilte van het bpenbare leven in acht te nemen; Tevens verzoekt hij: om van 18 uur21 uur geen openbare vermakelijkheden te doen plaats vinden; de verlof- en vergunninghouders om gedurende bovenvermelde uren geen al coholhoudende dranken te verstrekken. Verder deelt hij mede: dat tijdens de rouwdienst in de Ned. kerk °P 4 Mei a.s. een collecte zal —1945" gehouden voor de Stichting 1940 (cffahJjLtenlde, rouwdienst in de Rooms- Katholieke kerk op 4 Mei a.s. gecollec- deerbefrijZg;en V°°r de slachto££ers van behoeve van de Stichting 1940 1945 geen lijst- of straatcollecte zal wor den gehouden, doch dat de collecten in de kerken door het bestuur van deze Stichting ten zeerste worden aanbevolen Goes, 22 April 1953. geluid te horen van in het sluisje stromend water. Toon, de sluisknecht, liep het stenen trapje af en er was een trotse voldoening in zijn stem, toen hij zijn dijkgraaf aanwees, hoe in nog geen dag het water al een de cimeter was gezakt. „Maar we moeten niks forceren. Als we de sluis helemaal open gooien, is hij over een paar dagen misschien ka pot. En dan duurt het maanden, voor dat we weer kunnen spuien'', zo luid de zjjn wijze advies. En zo was het ook: de mensen van Waarde moeten even geduld hebben. In het dorp. De passagiers stapten weer in de boot voor een bezoek aan Waarde zelf. Langs bouwvallen van huizen en platjes, waarop het overblijfsel van meubeltjes stond te drogen, ging de tocht door de straten naar het plein tje bij de muziektent. Het lukte nèt met knielaarzen over het trottoir op het droge gedeelte te komen. Een be drukte sfeer heerste in het dorp, waar een normaal leven nog tot de onmogelijkheden behoort.... Maar er werd al geschrobd, ge boend en gedwiild, dat het een lieve lust was! Hetzelfde beeld als in de andere plaatsen, die al uit de greep van het water werden verlost: het vrouwvolk, in Iaarzen en overalls, druk aan het werk. We moesten per sé even mee naar de woonkeuken van een hoekhuis om de ravage te bekijken. En vooral de keukenkachel die nog maar twee keer gebrand hac en nu een brok roest was. Het is zo onbetekenend bij al die veel grotere schade, maar het was zo écht men selijk juist hierop te wijzen. Hoe lang is er niet voor dit pronkstuk ge spaard? T eleurstellingen, En dan die teleurstellingen. Er wa ren drie weken geleden al mensen te ruggekomen om hun huizen schoon te maken. Leidingwater was er niet, maar het zoute water uit de regen bak kon ook dienen. De modderlaag, enkele centimeters dik, werd verwij derd, de vloer werd netjes aange dweild. Maar toen kwam het hoge tij, dat niemand verwachtte. Zelfs in het gemeentehuis, de hoogste plaats van het dorp, kwam het water bijna een halve meter hoog. Toen de mensen terug kwamen, konden zij opnieuw beginnen met de schoonmaak. De modderlaag was nog enkele centime ters dikker dan de eerste keer Op dc foto. Ook Marie Blauwkamer was druk in de weer met het uitscheppen van de modder, toen dijkgraaf (en waar nemend burgemeester) Van Fraas- sen haar kwam vragen even tijd te maken voor een foto. Zij voelde er weinig voor, in zo'n vieze overall! Maar daar was het juist om begon nen, vertelde de fotograaf. „Nou, vooruit dan maar", zei Marie. „Kies zelf maar de jongen, die naast je op de foto moet", was het volgende ver zoek van de fotograaf. „Da's nogal gemakkelijk, er is er maar één! Daar staat ie!" En zo gingen Marie en die énige jongen, met hun schoonmaak- attributen, op een plaatje. Toen wij weer in de boot stap ten voor de terugtocht sloeg de torenklok drie uur. Hoevele malen zullen de drie slagen nog weer klinken, voordat Waarde weer is bewoond? Hoe snel de tijd ook gaat, het kan nü niet snel genoeg gaan! Want het werk wacht. Al zullen de problemen en de moeilijkheden vele zijn en al is de schade groot, de inwoners van Waarde zullen als één man en als één vrouw hun aardige dorp herstellen en samen bouwen aan een nieuwe toekomst! De kroniekschrijver Reygersberg beweert, „dat Heer Claes van Borssele anno 1353 het kasteel van Sinte Lauwerens met die kerke ende alle de boom gaarden daar gefundeerd ende gesticht heeft". Dit jaar 1353 is door andere schrijvers, zoals Smallegange ln zijn bekende kroniek en Gargon ln de „Walcherse Arciada" overgenomen. De Veerse schrijver Ermerius, die veel in de geschiedenis van Zeeland gesnuf feld heeft, neemt dit jaartal niet zon der meer over. Hij heeft nl. „ontdekt" dat reeds in 1290 genoemd wordt Heer Janne (Jan) van Popkensborch. De Zeeuwse edelman Wolfert van Borssele had de zijde van Vlaanderen gekozen, maar in 1290 heeft hij zich op West- hove met Floris V verzoend en in deze zoenbrief komt de naam Janne van Popkensborch voor. Daarom stelt Er merius het voor, dat in 1353 het kasteel is gerepareerd, misschien ook wel ver groot. Met dat jaar 1353 schijnt dus wel iets loos te zijn. Dat is dus nu juist zes eeuwen geleden. In de laatste tijd kan men nog tot een vroeger jaar dan 1290 teruggaan: in 1268 wordt reeds genoemd Johannes de Poppingborg, wat wel hetzelfde zal zijn als Popkens burg. VAN WAAR DEZE NAAM? De naam Poppe is een bekende Walcherse naam, die nog veel voor komt. Hij moet afkomstig zijn van Poppo, die sommigen nan Friese, toeer anderen van Deense oorsprong noe men. Best mogelijk, zowel de Friezen als de Denen (en Noormannen) heb ben hier gewoond. In de namen Poppekerke (gemeente Westkapelle), Poppendomme Grijps- kerke) en Poppenroedeambacht (Mid delburg) treffen we de naam Pop pe eveneens aan. De bewering, dat een zekere Popken uit Oldenburg (Duitsland) als com- Irt gezonden Mededeling (adv.) EEN OVERALL mandeur van de Duitse Orde te Zand- voort, nu een boerderij aan de Seisweg, de aanleiding is geweest tot de naam van het kasteel, lijkt me wel wat ver gezocht. PRACHTIG GELEGEN. Volgens de beschrijvingen was het een flink gebouw, gelegen in een mooie omgeving. Smallegange vertelt er het een en ander over in zijn kroniek. Zo als de meeste kastelen had het een bin- nen- en een buitengracht, allebei van ruim 10 meter breed. Uit het water van de binnenste gracht rezen de muren omhoog, met twee torens aan weers zijden van de ingang. In het rond wa ren veel bossen met bomen van aller lei soort, een mooie gelegenheid om te wandelen. In de zomer werd hiervan, vooral 's Zondags, ook veel gebruik van gemaakt. Aan fruit ontbrak het de kasteelbewoners niet, want grote boomgaarden omgaven het landgoed. In de grachten en vijvers was volop vis. ER BEHOORDE OOK EEN KERK BIJ. Bij het kasteel behoorde ook een ka pel of kerk, een Roomse kerk natuur lijk zolang we hiep nog niet de invloed van de Kerkhervorming hadden onder vonden. Ze was gewijd aan de heilige Laurentius, een diaken van de christe lijke kerk te Rome, die in 258 een mar telaar voor zijn geloof werd. Tijdens de regering van keizer Valerius werd hjj op een open rooster levend verbrand. Sint Laurens is naar deze heilige ge noemd, het gemeentewapen is een roos ter, waardoor de vlammen oplaaien. De namen Popkensburg en St. Lau rens gingen weldra in elkaar over en (Van onze Utrechtse redacteur). Van 22 tot 30 Mei wordt te Utrecht een tentoonstelling gehouden, die uitgaat van de Middenstandfederatie en de orga nisatie Bescherming Bevolking. Reeds in de naam „De Drie Zuilen-B.B." komt de tweeledigheid van deze expositie tot uit drukking. De tentoonstelling staat onder het patronaat van de minister van Bin nenlandse Zaken, de elf commissarissen der Koningin en de elf burgemeesters van gemeenten met meer dan 100.000 in woners. Een reisbureau organiseert ex cursies naar Utrecht vanuit alle delen des lands daar de gewone man", die nog Wilde dieren en straal jagers, modieuze japonnen en de rovers van Ali Baba broederlijk bijeen. weinig van de B.B. weet, hier op een popniaire en sterk aansprekende wijze in contact wordt gebracht met deze noodzakelijke dienst. Bij wijze van afwisseling toont daarnaast de mid denstand, wat hy kan leveren en waar toe hy in staat is. De tentoonstelling wordt gehouden in de hallen en de parterre van het Jaar beursgebouw en biedt talloze verrassin gen. Als men de monumentale hoofdin gang van 11(4 meter hoogte binnengaat, ziet men direct de vogels en kleine berg- dieren, die door Ouwehand's Dierenpark werden afgestaan. Op een rotspartij wordt voor de kinderen het sprookje van Ali Baba en de 40 rovers in bewegende en stilstaande diorama's uitgebeeld. Er staan enige straaljagers en de ge hele Nederlandse helicopter-vloot (nog steeds bestaande uit één toestel) is er van dichtby te bewonderen. Ook wordt een complete commandopost van de B.B. ingericht, die voor iedereen te bezichti gen is. De gehele dag door worden talloze de monstraties gegeven met allerlei machi nes voor de huishouding terwyl ook een permanente modeshow wordt gehouden voor de dames. De heren zullen zich wel licht meer interesseren voor de glasbla zer, de houtdraaier en de schaarkunste- naar die hier hun kunnen tonen. De B.B. laat een maquette zien, hoe een bombardement kan verlopen en hoe dan de verschillende hulpdiensten uit rukken en hun werk doen. Philips neemt dit gebeuren op met televisiecamera's, zodat het ook kan worden gevolgd op de overal verspreid staande televisietoestel len. Zo is getracht een levendig en af wisselend geheel te verkrijgen, waarbij niemand zich ook maar een ogenblik be hoeft te vervelen. werden door elkaar gebruikt. In 1566 werd deze kerk door de am bachtsheer gesloopt, sommigen vermoe den dat ze veel door de beeldenstorm geleden had. Maar de beeldenstorm ver woestte wel de inhoud der kerk, maar niet 't gebouw zelf. Vermoedelijk is het kerkgebouw na zijn bestaan van ruim 2 eeuwen versleten geweest. Op dezelfde plaats verrees in 1610, toen de Hervormde gemeente werd ge sticht, een houten noodkerk. In 1645 werd deze vervangen door de tegen woordige kerk, die verleden jaar ge restaureerd is. De bouw ervan kostte ruim f8300,waarvan ook een ge deelte door de gemeenteleden werd op gebracht. Onder hen lezen we namen, die nog steeds voorkomen op St. Lau rens: Poppe, Pieterse, Francke, Abra- hamse, Marinisjséh, Willemsen. De eerste predikant was (in 1640) ds Pieter van Essen, zoon van een Mid delburgse burgemeester. Hij stond twee jaar In Philippine en is in 1648 als pre dikant naar Middelburg vertrokken. De tegenwoordige ds Kalkman is de zeven en twintigste. DE HEREN VAN POPKENSBURG. Een kleinzoon van de Claes van Bors sele uit 1353 droeg dezelfde naam en kreeg de heerlijkheid Popkensburg of St. Laurens in onversterfelijk erfleen van de graaf (1401). Dat betekende, dat hij het zo goed als zijn eigendom kon beschouwen. Het ambacht was toen ruim 1000 gemeten groot. Na het uitsterven van deze tak van Borssele van Brigdamme kwam de ambachtsheerlijkheid aan de Heren van Borssele van der Veere. De laatste na komeling hiervan was Maximiliaan van Bourgondië, de schenker van de bekende zilveren beker aan de stad Veere. Hij had meer schuld dan goed. Het kasteel Popkensburg werd gekocht door Phili- bert van Tuyl van Serooskerke. Hij was Spaansgezind. Later is het kasteel in handen van verschillende eigenaars gekomen. In 1862 stierf de laatste, Jhr. van Citters. Zijn erfgenamen verkochten het in 1863 voor afbraak, nadat het een paar we ken ter bezichtiging was opengesteld. Vlakbij het voormalige kasteel staat nu de hofstede Popkensburg. De plaats van het kasteel is nog duidelijk terug te vinden, de grachten erom zijn nog voor 't grootste deel intact. De vele bomen van vroeger 'zijn echter ver dwenen, de inundatie van Walcheren in 1944 heeft ze vernietigd. L. v. W. Panmoenjon, een dorpje, dat thans in het middelpunt van de belangstelling staat, door de uit wisseling van zieke en gewonde krijgsgevangenen tussen de com munisten en de Geallieerden, die daar plaatsvindt. Het communistische ontvang- centrum (1), ligt even bezijden de weg naar Kaesong (2). Ook het gebouwtje waarin de onder handelingen tussen Noord Korea en de Verenigde Naties worden gevoerd staat aan deze weg (3). De gevangenen worden door de communisten in deze tenten ge bracht (5), waarna zij worden ontvangen door de Geallieerden (7) en via de weg naar Moensan (4) naar „Vrijheidsdorp" worden gebracht. Er is een veldje ge maakt, waar helicopters kunnen landen en opstijgen (6). Congres „Schuttevaer" beëindigd. Donderdagmorgen werd de agenda van de landelijke vergadering van „Schutte vaer" te Terneuzen in snel tempo afge werkt. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over het onderwijs aan schippers kinderen. Met alle inspanning wil men het peil van dit onderwijs opvoeren. De algemene vergadering zal het vol gend jaar te Enkhuizen worden gehou den. Hiermede was de vergadering ten einde en dankte mr van Dam het bestuur van de afdeling Terneuzen voor de wijze waarop de gasten waren ontvangen. Hij sprak voorts zijn waardering uit voor het hoge peil van de debatten. De afdelingsvoorzitter van Terneuzen, de heer J. J. Kaan, vertolkte de dank baarheid over het goede verloop van deze vergadering die, ondanks de waters nood toch nog in Terneuzen kon worden gehouden. Spreker eindigde met de beste wensen voor „Schuttevaer". De heer Aer- noudse sprak namens de algemene schip persvereniging R'dam complimenterende woorden tot het hoofdbestuur over de uitstekende leiding van mr van Dam, die geen Henry Ford is, die destijds al onze waterwegen wou laten dempen. Hij hoop te, dat het hoofdbestuur nog veie'jaren de naam van de voornaamste industrie in ons land, de scheepvaart, hoog zou houden. Nederlandse haringvloot vaart 26 Mei uit. Het bestuur van het Bedrijfschap voor de Visserij heeft in zijn vergade ring besloten, dat de Nederlandse ha ringvloot op 26 Mei zal uitvaren. Zo als men weet konden de reders van de verschillende vissersplaatsen niet tot overeensteming komen over de datum. De ene groep wilde 18 Mei, de andere 26 Mei. De uitvaart zal slechts gelden voor de helft van de schepen, voor iedere rederij naar boven afgerond. Per schip mogen 50 netten worden mee genomen. Op dit besluit van het be stuur moet nog ministeriële goedkeu ring worden verkregen. Nu de datum van 26 Mei is vastgesteld, kan men er van op aan dat de Pinksterdagen ook de zogenaamde vlaggetjesdagen zullen zyn. ZONDAG 26 APRIL 1953. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Plechtige Hoog mis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterst. 9.45 Strijkorkest. 10.00 Kerkdienst v. d. Vrije Evang. Gemeente. 11.30 Geestelijke liede ren. 11.45 Harp en orgel. KRO: 12.15 Apo logie. 12.35 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.10 Lunch concert. 13.40 Boekbespr. 13.55 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Kamerorkest. 15.05 Muz. causerie. 15.35 Pianokwartet. 16.05 Gram. 16.10 Kath. Thuisfront overall 16.15 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Oecumenische jeugddienst. 18.00 Wij- dingsdienst. 18.45 Pastorale rubriek. NC RV: 19.00 Vocaal ensemble. Bachorkest en solist. 19.30 „Gelooft U dat?", KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Gevar. progr. 22.00 Promenade orkest en soliste. 22.38 Act. 22.45 Avond gebed en liturg, kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 8.00 Nieuws, weerber. en postduivenber. 8.20 Gram. 8.30 Vacantietips. 8.40 Orgelspel. 8.55 Postduivenber. 9.00 „Wat er groeit en bloeit", causerie. 9.15 Kamerork., kl. koor en solist. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Lichte muziek. 10.30 Met en zonder omslag. 11.00 Gram. 11.30 Ca baret. AVRO: 12.00 Postduivenber. en Hammondorkest. 12.35 „Eveu afrekenen, Heren!" 12.45 Oosterse "muziek. 13.00 Nieuws. 13.05 Med. of gram. 13.10 „De spoorwegen spreken". 13.20 Franse chan sons. 14.00 Boekbespr. 14.20 Muz. causerie (met gram.). 15.00 Radio Philharmonisch orkest en solist. (In de pauze: 15.30— 15.45 Filmpraatje). 16.30 Sportrevue. VA RA; 17.00 Lichte muziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nieuws cn sportuitslagen. VPRO: 18.30 Kerkd. IKOR: 19.00 Kinderd. 19.35 „Gesprekken om de Bijbel", causerie. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Gev. muziek. 21.05 „Dési- rée", hoorspel. 21.55 Gram. 22.30 Dansmu ziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportages of gram. 2' t-.W» Graai. ÏVa.za.z>-- JLifOó, HILVERSUM 1 (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Tulpen-rally. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een wpord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.10 Tulpen-ral ly. 8.20 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa terst. 9.40 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Gevar. progr. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Orgelconcert. 12.59 Klokgelui. 13.00 22.10 Gram. 22.15 Vocaal ensemble en so- ork. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.25 Strijkkwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.36 Viool en piano. 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Regerings- uitz.: Prof. dr G. Stuiveling: Moderne schrijvers over Indonesië. 18.00 Fanfare corps. 18.20 Sport. 18.30 Amusem. muziek. 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws en weer ber. 19.10 Blaastrio. 19.30 „Volk «en Staat", causerie. 19.45 Negro-spirituals. 20.00 Ra- diökrant. 20.20 Gram. 20.40 „Dominee in Dixie", hoorspel. 21.50 Amusem. muziek. Nieuws. 13.15 Tulpen-rally. 13.25 Banjo list. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15 „Man en vrouw", cause rie. 23.30 Gram. 23.5024.00 Tulpen-rally. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 9.00 „Onder de pannen", hoorspel. 9.20 Gram. VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Voor de zieken. 11.35 Pianorecital. AVRO: 12.00 Orgel en sopraan. 12.30 Land- en tuinb. mededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Gevar. muziek. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Kamermuziek. 14.50 Voordracht. 15.10 Orgelspel. 15.30 Gevar. muziek. VARA: 16.00 Gevar. pro gramma. 16.45 Vragenbeantw. 17.15 Gram. 17.30 Gevar. muziek. 17.50 Mil. commen taar. 18.00 Nieuws. 18.15 Hammond-orgel spel. 18.30 Pari. overzicht. 18.45 Voor de jeugd. 19.45 Regeringsuitz.: „Landbouw- rubriek". 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaret. 20.45 „De Mei-opstand", hoorspel. 21.35 Amus. muziek. 21.55 ,,Het Welvaartsplan van het N.V.V.", causerie. 22.10 Radio Philh. orkest. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de landb. 12.42 Gram. (Om 12.50 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Pianospel. 13.30 Gram. 13.45 Piano spel. 14.00 Gram. 16.05 Orkest concert. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18,25 Voor de duivenliefhebbers. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws en persoVerz, 19.40 Gram, 20.00 Omroep orkest. 21.00 Verz. progr. <s- 21.30 Koor. 22.00 Nieuws. 22.15 Orgelspel en gram. 22.55—23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 9