Het Westen gaat straaljagers bouwen Gissingen over en commen taar op rede van Bidault Boodschap van Eisenhower aan Koningin Juliana Levenslang geëist wegens roofmoord PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Moskou moet wil tot vrede eerst bewijzen Nederland krijgt order van achttien millioen Off-shore order belangrijk voor ons land NecL Trekpaard nog steeds zonder voor zitter Dulles over Duitse deelname aan EJXG, Strijd tegen wilde busreizen. Aanvallers werden herkend Wetsontwerp Landbouwgronden beperkt tot vijf jaar Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2460 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 24 APRIL 1953 Hoofdredacteur: 3. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. V. Burgeier, Krulnlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds 3. 8. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; 3. Hommes, Nleuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds 3. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; B. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van 1 Zon en Maan: Zaterdag: Zon op 5.23 u., onder 1954 u. Maan op 16.13 u., onder з.50 u. Hoogwater Zaterdag 25 April.: Vlissingen: 12.15 u. 1.52 m., m. Terneuzen 0.13 u. 1.46 m., 12.41 u. 1.73 m. Wemeldinge: 1.11 u. 1.11 m., 13.38 u. 1.46 m. Zierikzee: 0.52 u. 0.94 m., 13.25 u. 1.28 m. De ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën van de veertien bij de Noordatlantische Verdragsorganisatie (N.A.V. O.) aangesloten landen, die gisteren te Parijs hun driedaagse bespre kingen zijn begonnen, hebben een bouwprogramma voor straaljagers goedgekeurd, dat in Juni 1956 voltooid zal moeten zijn en dat 550 millioen dollar zal kosten. Ongeveer de helft van dit bedrag zal door de Verenigde Staten worden opgebracht in de vorm van „off-shore"-contracten in Engeland, Frankrijk, Nederland, België en Italië. Het aandeel van ons land in deze con tracten zal 18 millioen dollar bedra gen; België krijgt orders voor 24 mil lioen en Engeland voor 153 millioen dollar. Deze landen zullen de Britse „Hawker Hunter"-straaljager gaan bouwen. Frankrijk kreeg een order van 86,5 millioen voor de bouw van „Mystere"-straaljagers. Met deze orders schijnt het nog niet afgelopen te zijn. Lord Ismay, de sec retaris-generaal van de N.A.V.O., ver klaarde tenminste, dat dit bouwpro gramma een voorloper is van vele an dere. Voordat de ministers het bouwpro gramma goedkeurden, beslisten zij, dat het Westen zijn herbewapening dient voort te zetten, ondanks de recente vredesgestes van Moskou. Moskou kan met bewijzen komen. Het Kremlin kan de oprechtheid van zijn „vredesoffensief" bewijzen, zo zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, tijdens een diner. Voordat hij deze rede uitsprak had hij overleg gepleegd met Britse en Ame rikaanse afgevaardigden. Hij zei, dat de oprechtheid van de Sowjet-Unie Het besluit dat de N.A.V.O.-minis- ters gisteren in Parijs hebben genomen ls voor ons land zeer belangrijk. De Koninklijke Luchtmacht zal nu eer lang in het bezit zijn van super sonische „Hawker Hunter" eenper soons-straaljager, die en ook dat Is zeer belangrijk door de Fokkerfa brieken zullen worden vervaardigd. Het is een uiterst snel toestel in de Engelse vakbladen werden snelheden van meer dan 1075 km per uur ge noemd. Het toestel heeft een spanwijd te van 1012 meter. Alle andere ge gevens zijn nog geheim. zou kunnen blijken uit haar houding ten aanzien van drie belangrijke vraagstukken n.l.: 1. Internationale controle van be wapening. 2. Een vrij gekozen regering voor een verenigd Duitsland. 3. Het sluiten van een staats verdrag met Oostenrijk. „Parijs zal, indien mogelijk, diege nen, die voor de vrede werken gaarne verwelkomen", zei Bidault en waarne mers zien nu deze uitspraak als een aanwijzing, dat „Marianne" bereid zou zijn op te treden als gastvrouw bij een eventuele bijeenkomst van de „Grote Vier". Eisenhower echter heeft gisteren in Washington op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, niets af te weten van diplomatieke voelhoorns, onderhandelingen of andere stappen als voorbereiding tot een bijeen komst met de Sowjet-Unie. Hij had van de Sowjet-leiders nog geen ant woord gekregen op zijn rede waarin hij voorstellen had gedaan om de meningsverschillen uit de weg te Hij stuurde gisteren een vredesbood schap aan de N.A.V.O.-ministerraad, waaruit ook de hoop van het Westen sprak, dat de jongste Sowjet-gestes een verzachting van de spanning tus sen Oost en West kunnen inluiden. Hij verklaarde in zijn boodschap, dat een gelegenheid voor de mensheid om voorwaarts te gaan op de weg naar een nieuw tijdperk van vrede en voor uitgang in de eerste plaats zal afhan gen „van de daden van anderen". Het zou dwaas zijn, als wij onszelf mislei den ten aanzien van de gevaren, die tegenover ons staan", zo besloot Eisen hower zijn boodschap (Reuter). HERHALINGSOEFENINGEN VOOR DE LUCHTMACHT Voor een aantal onderdelen van de Koninklijke Luchtmacht zullen in de periode van 4 Mei tot 19 September van dit jaar herhalingsoefeningen wor den gehouden. Het betreft in hoofdzaak de zgn. ob- jectbewakingstroepen 2.200 man, die destijds als luchtvaarttroepen naar In donesië zijn gezonden. Een deel van het vliegend personeel zal in de periode van 11 Julihtot 29 Augustus onder de wapenen komen. Bestuur „De Ommelanden" zal arbitrale uitspraak nakomen Bestuur en commissarissen van „De Ommelanden" delen mede, dat zij on veranderd besloten zijn op de eenmaal ingeslagen weg voort te gaan en niet te zullen wijken voor de oppositie on der de leden. De toestand in het be drijf is rustig, ofschoon zoals te ver wachten was, sommige melkleveran- ciers hebben gestaakt. De melktoevoer ondervindt hierdoor echter geen stag natie. WEER EEN HEIDEBRAND Opnieuw is tengevolge van schiet oefeningen een heidebrand ontstaan, ditmaal in de gemeente Havelte waar 50 ha heide in vlammen opging. Machine telt bevolking. In Washington bevindt zich een „klok van het leven", een telma chine waarop het aantal Ameri kanen wordt geregistreerd. Dinsdagmiddag om half vier waren er volgens de machine 159.263.183 Amerikanen, tien mi nuten later 159.263.205. Bij iedere officieel aangekon digde geboorte gaat er een blau we lamp branden, een groene lamp flitst aan als er een nieuwe immigrant in de Verenigde Sta ten is toegelaten en een rode gaat aan bij een sterfgeval. Dan telt de machine de sterf gevallen, geboorten en de pas toegelaten immigranten en een witte lamp gaat branden als de bevolking weer met een is toe genomen. Franse regering ernstig bezorgd over Indo-China In gewoonlijk betrouwbare kringen te Parjjs is Donderdag verklaard, dat de Franse regering zich ernstig zor gen maakt over het offensief van de Vietminh in Indo-China, in het bijzon der over de vraag of de Fransen in staat zijn de hoofdstad van Laos, Loe- ang Prabang, te behouden. Volgens de politieke correspondent van „Le Monde" zou een Franse mi nister verklaard hebben, dat Frankrijk een catastrophe tegemoet gaat. Nationale tentoonstelling op 15 September Op de gisteren te 's-Gravenhage ge houden algemene vergadering van de Kon. Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" heeft de wnd voorzitter, de heer K. J. Kaan zijn leedwezen uitgesproken over de sfeer van onbe hagen en onvoldaanheid, die tijdens het afgelopen jaar in deze vereniging heeft geheerst. Hij vroeg respect en dankbaarheid voor de voorgangers van bet huidige bestuur, die onder leiding Van jhr J. van Vredenburch, de ver eniging hebben groot gemaakt en aan wien het te danken is, dat zij het pre- dicaat „Koninklijk" ontving. Zjjn persoonlijke wens was, dat in de jury voor hengstenkeuring de voor zitter W. J. L. de Groof weer zal mo gen terugkeren. Het dagelijks bestuur bestaat thans uit de heren J. A. Stols, vice-voorzit- ter, K. J. Kaan, E. M. Kalen, D. J. Tonckens, B. de Jong, G. J. Toonen, H. A. M. Giesen. De vereniging heeft nog geen algemene voorzitter. Hfj deelde mee dat de datum van de Nationale tentoonstelling is vastgesteld op 15 September in Den Bosch. De oud-vice-voorzitter, de heer G. O. Sneep uit Ginniken, werd tot erelid benoemd. Hij is de enige overblijven de oprichter die bijna 40 jaar onafge broken deel uitgemaakt heeft van hoofd- en dagelijks bestuur. In de commissie voor de keuring van hengsten .voor dekking en opneming in het keurstamboek werden tot plaatsvervangende juryleden benoemd de heren L. A. Bom te 's-Gravenhage, Johns de Feijter te Schoondijke, E. Kallen te Wittem, Jac. Martens te Grootlinden en C. Roebroeck te Berg- en-terblijt. DE BILT ZEGT: Weersverwachting geldig tot heden avond. Minder wind. Droog weer met enkele overdrijven de wolkenvelden voornamelijk in de Noordelijke helft van het land. Matige tot zwakke wind tussen Noord-Oost en Noord-West. Dezelfde of iets hogere temperaturen. WAT WIL FRANKRIJK? Europees legerplan op elegante wijze ter aarde besteld? Volgens Reuters medewerker, Harold King, betekent de rede, die de Fran se minister van Buitenlandse Zaken Bidault Donderdag bij een diner tot N.A.V.O.-afgevaardigden heeft gehouden, een wijziging in de „Europese-een- heidspolitiek", die Frankrijk in de afgelopen jaren, toen Robert Schuman minister van Buitenlandse Zaken was, heeft gevoerd. Bidault maakt duidelijk, dat Frank rijk een bekrachtiging van het E.V.G.- verdrag niet langer als een hoofddoel der Franse buitenlandse politiek be schouwt en dat de huidige Franse re gering „niet met misplaatste haast in een programma voor Europese eenheid wil worden betrokken". Bidault legde er de nadruk op dat de hereniging van Duitsland een der hoofddoelen van de Franse buiten landse politiek is en hij wees er op dat slechts een in vrijheid gekozen rege ring van een verenigd Duitsland in staat zou zijn te bepalen, of Duitsland al dan niet deel zal uitmaken van de een of andere Europese organisatie. „Deze uitlating van de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken schijnt er op te wijzen dat Frankrijk de bekrach tiging door de Westduitse regering van het E.V.G.-verdrag niet als bindend voor het Duitse volk beschouwt", aldus King. Personen uit de omgeving van Bi- Het Westen en de Sowjet-Unie John Foster Dulles, de Amerikaanse minister voor Buitenlandse Zaken, heeft te Parijs op een persconferentie verklaard, niet te geloven, dat een Westelijke verdedigingsmacht, in staat een Sowjet-invasie tegen te houden, zou kunnen worden opgezet zonder deelneming van Duitse eenheden aan de Europese Defensie Gemeenschap (E.D.G.). „Indien het er niet naar uitziet dat er onder meer door Westduitse deel neming een doelmatige verdedigings macht in West-Europa tot stand komt, zai het Amerikaanse congres een alge hele herziening van het N.A.V.O.-ver dedigingsprogramma wensen", ver volgde hij. „Ik weet geen ander plan, dat in de plaats van het E.V.G.-verdrag zou kun nen komen. Ik heb een aantal perso nen verzocht mij andere oplossingen aan de hand te doen. In theorie zou West-Duitsland tot de N.A.V.O. kun nen toetreden, doch mijn inlichtingen wijzen uit dat Frankrijk hier nog meer tegen gekant zou zijn, dan tegen het inschakelen van West-Duitsland bij de verdediging van West-Europa. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken besloot zijn perscon ferentie met de opmerking: „Het is mogelijk dat de Fransen bereid zijn hun soldaten, bij het afslaan van een aanval, te zien sterven, terwijl de Duitsers als toeschouwers langs de kant staan, doch dat is niet de Ame rikaanse opvatting". dault hebben echter verklaard dat zijn toespraak niet zodanig moet worden alsof de Franse regering geen belang meer in de totstandkoming van een Europees leger zou stellen. Waarnemers zien In Bidaults toe spraak voorts een eerste aanwijzing dat Frankrijk een andere politiek over weegt voor de huidige Westerse, welke voorziet in een bewapend West-Duits land in het Westerse verdedigings kamp. Zij menen dat Bidault te kennen heeft willen geven eventueel bereid te zijn een souverein en bewapend Duits land als rechtstreeks N.A.V.O.-liJ te aanvaarden. Over deze mogelijkheid is Donder dag in particuliere gesprekken tussen N.A.V.O.-afgevaardigden openlijk ge sproken. Zij beschouwen dit als een bruikbaar alternatief voor het plan tot het instellen van een Europees leger, dat vele diplomaten, die Bidaults toe spraak hebben aangespoord, thans be schouwen als „op elegante wijze door de Franse minister van Buitenlandse Zaker ter aarde te zijn besteld". „VRIJE WERELD ZAL UITDAGING AANNEMEN". Het Witte Huis heeft het antwoord van President Eisenhower aan Koningin Juliana bekend gemaakt op haar brief over het vluchtelingenvraagstuk. In haar brief verzocht Koningin Juliana de president, om de leiding te nemen bij de oplossing van het vluchtelingenvraagstuk en wel op een wereldbasis. De president zegt in zijn antwoord brief onder meer: „Uw bemoeienissen met de uitdaging, die het vluchtelin genvraagstuk voor de vrije wereld vormt, in een tijd, dat uw eigen land en volk zo nobel de lasten op zich nemen van overbevolking en van de rampspoedige gevolgen van de recen te overstromingen, zijn wederom een bewijs van de deernis, die Uwe Ma jesteit steeds getoond heeft voor hen, die zich buiten onze grenzen in nood bevinden. „Ik deel deze bezorgdheid met u". „De regering der Verenigde Staten Regelen voor toeristisch vervoer naar het buitenland. Door het ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn in overleg met het ministerie van Economische Zaken, de vervoerdersorganisaties en de werknemersorganisaties op vervoers gebied regelen opgesteld, waardoor waarborgen worden geschapen om de misstanden, die zich op het gebied van toeristisch personenvervoer met autobussen naar het buitenland heb ben voorgedaan, te voorkomen. Deze regelen leggen aan de vervoerders, zowel als aan de reisbureaux en aan de organisaties, die reizen naar het buitenland organiseren. bepaalde verplichtingen op. Deze verplichtingen omvatten waarborgen zoor de behoorlijke uitvoering der reizen alsmede ten aanzien van de werk- en rust tijden. Ze bevatten de sanctie- dat bij ge bleken afwijkingen der regeling, de rijks inspecteur van het verkeer bevoegd is, zijn toestemming voor de uitvoering van vol gende ritten ten behoeve van de betrokken reisorganisaties te weigeren. De uitgewerkte regeling is voor de vervoerders verkrijg baar bij de kantoren van de rijksinspecteurs van het verkeer en de secretariaten van de N.V.T.O., de F.N.O.P. en de B.B.N., en voor de reisbureaux en reisorganisaties bij cle vervoerders. Voor het Amsterdamse Gerechtshof is gisteren levenslang geëist tegen de 39-jarige los-werkman G. L. uit Naar- den en de 27-jarige grondwerker T. V. uit Hilversum. Zij hebben op 20 Aug. 1952 de 72-jarige tuinder M. Verheul trachten te beroven en hem daarbij zo ernstig mishandeld dat de man kort daarop is overleden. Beide verdachten waren bij het krie ken van de dag naar de tuinderij van Verheul gegaan en hadden hem ge vraagd een aantal boerekoolplanten uit de grond te halen. Terwijl hij dat deed, grepen zij hem vast, dienden hem met een hamer harde slagen op de schedel toe en brachten hem met een dolkmes sneden in polsen en hals toe. Toen de beide onverlaten op de fiets sprongen en wegreden en zij nog even omkeken, zagen zij de oude man opstaan en weglopen, vertelden zij. Een van hen had het voorstel gedaan terug te keren, maar de ander had ge zegd „Hij leeft toch niet lang meer". Maar de oude man leefde nog toen een andere tuinder, de 57-jarige E. v. d. Berg uit Naarden hem vond. Ver heul kon toen nog uitbrengen dat hij d., jr L. en een ander was overvallen. Hoewel zijn schedel op verscheidene plaatsen was geperforeerd en een pols slagader was doorgesneden, kon hij nog een schuurtje binnenstrompelen. Van der Berg was naar een nabijgele gen woning gerend en had telefonisch de politie gewaarschuwd. Hulp arri veerde snel doch op weg naar het ziekenhuis overleed Verheul. Dezelfde dag nog werden de twee moordenaars gearresteerd. is te allen tijde bereid, om opbouwende internationale maatregelen in overwe ging te nemen, teneinde het vraagstuk, dat zo medelevend in uw brief is be schreven, te verlichten". De president zegt, dat de huidige po gingen, om uitgewekenen zich weder te laten vestigen, hetzij door integratie in het land waar zij zich bevinden, het zij door emigratie, krachtiger moeten worden. „Ik ben dan ook overtuigd, dat de vrije wereld de uitdaging zal aanne men, die het vluchtelingenvraagstuk vormt, niet slechts, omdat de vluchte lingen menselijke wezens zijn wier waardigheid en zelfsrecpect op het spel staan, doch omdat zij tezamen met ons hun aandeel wensen te nemen in het bereiken van vrede en orde in de we reld". De schietpartij te Jeruzalem Een woordvoerder van het Israëli sche leger heeft Donderdag te Tel Aviv .verklaard, dat Joden en Arabieren hebben ingestemd met een bemidde lingsvoorstel, dat op een speciale bij eenkomst der Israëlisch-Jordaanse ge mengde wapenstilstandscommissie door luitenant-generaal W. Riley, chef-staf der „bestandscommissie voor Palesti na" der V.N. was gedaan. Welke de gevolgen waren van de explosie in de Ruysstraat te Amsterdam toont deze foto. Hon derden ruiten werden versplin terd. De smederij waar de acethy- leenfles ontplofte is bet derde huis van rechts. DODENMARS IN KOREA De Anglicaanse bischop van Korea dr Alfred Cecil Cooper heeft Donder dag te Londen verklaard, dat 96 Ame rikaanse militairen en burgers het le ven hebben gelaten bij een geforceer de mars van negen dagen in Korea. De bisschop is in Noord-Korea ge ïnterneerd geweest. De mars werd eind 1950 ondernomen door 700 Amerikaan se militairen en 68 burgers. Zij moes ten 150 tot 250 km lopen. Twee leden, van zijn eigen missie, een zuster en een pater waren bezweken. Van do groep maakten ook deel uit twee Fran se priesters ouder dan 80 jaar en en kele van over de zeventig en verder oude vrouwen en enige kinderen. Da bisschop is evenwel van mening, dat „deze verschrikkelijke mars" niet door de Noordkoreaanse autoriteiten was gelast. De leider van de colonne was een noordkoreaans majoor van politie, die door de gevangenen „De tijger" genoemd werd. Hevige aardbeving waargenomen In verschillende delen van de we reld is een hevige aardbeving waarge nomen, die ongeveer drie uur aanhield. De beving heeft waarschijnlijk in het gebied van de Beringzee, ten Oosten van Oost-Siberië, plaats gevonden. De autoriteiten der Hawaii-eilan- den, ongeveer in het midden van da Stille Oceaan zijn gewaarschuwd op hun hoede te zijn voor een vloedgolf die het gevolg kan zijn van de aard schok. KAMER NAM BELANRIJKE BESLISSING Dinsdag a.s de eindstemming Aantal evacué's in Maart verminderd tot 37.500 In de loop van de maand Maart Maart is het aantal uit het rampgebied geëvacueerde personen verminderd van 72.500 tot 37.500, d.w.z. dat in Maart 35.000 evacué's naar hun woon- gemeente konden terugkeren. Dit blijkt uit een opgave van het Centraal Bureau voor de statistiek. Het aantal geëvacueerden voor Zee land verminderde van 30.000 tot 23.000. LIJK OPGEHAALD De politie te Rotterdam heeft giste ren het stoffelijk overschot opgedregd van de 28-jarige F. Boels. De man, die in een kosthuis woonde, moet ver moedelijk een maand geleden te water zijn geraakt. (Van onze parlementaire redacteur). Dinsdag a.s. zal de Tweede Kamer de eindstemming houden over het ont werp Rechtshandelingen Landbouw gronden. Men is er nog niet aan toe gekomen omdat voorzitter Kortenhorst het ontwerp na de vele wijzigingen eerst aandachtig wil bekijken. Na een kort debat is reeds 'n belangrijke be slissing genomen. De wet wordt beperkt tot vijf jaar. Het desbetreffende amen dement Droesen (K.V.P.), door minis ter Mansholt sterk ontraden, werd aan genomen met 5331 stemmen. Tegen waren de socialisten, communisten en de heren Kikkert (C.H.) en Den Har- tog (V.V.D.). De bewinsman was tegen dit amen dement, omdat de beperkte tijdsduur naar zijn mening de rechtsonzekerheid in de hand zal werken. Het is dan im mers niet zeker, dat de prijsbeheersing zal blijven. Mocht de wet niet bevallen dan kan de Kamer haar altijd nog wij zigen. Bovendien achtte hij het een na deel dat het voorkeursrecht van de pachter nu ook aan vijf jaar wordt ge bonden. De heer Vondeling (P.v.d.A.) was het daarmee eens. Aanneming van het amendement achtte hij in strijd met de richtlijnen voor de kabinets-, formatie. Zij spreken van een effec tieve koop- en pachtprijsbeheersing. De heer Van de Heuvel (A.R.) was dit niet met hem eens omdat dit ontwerp geen effectieve beheersing inhoudt. Met de heer De Ruiter (C.H.) was hij van mening, dat er nog teveel on zekerheden in het ontwerp zitten. Bo vendien hadden zij geen lust om zich principieel voor prijsbeheersing uit te spreken. Een standpunt, dat gedeeld werd door de heren Lemaire (K.V.P.) en Oud (V.V.D.). TELEURSTELLING. Deze stemmingsuitslag was voor mi nister Mansholt en zijn partijgenoten een bittere teleurstelling. Het is nog de vraag, welke consequenties zij uit de aanvaarding van dit amendement zullen trekken. Tegen het ontwerp stemmen zal wel moeilijk zijn omdat men niet precies weet, welke andere Kamerleden het ontwerp onaanvaard baar achten. Een artikel dat bepaalde dat de koper binnen een jaar na de overeenkomst het teveel betaalde be drag, meer dus dan wettelijk geoor loofd is, kan terugvorderen, werd ver worpen met 49 tegen 31stemmen: Vóór stemden de heren Biewenga en Hazenbosch (A.R.) alsmede de com munisten en socialisten. Zij waren van mening dat deze be paling preventief zal werken, daar er geen verkoper zal zijn, die een zwarte prijs zal vragen. De meerderheid der Kamer was van mening dat de fat soenlijke koper van deze betaling de dupe zal worden. De onfatsoenlijke ko per betaalt rustig de zwarte prijs en zal binnen een jaar trachten het be taalde weer terug te krijgen. Zij wens ten deze immoraliteit niet in de wet te sanctionneren. Het voorkeursrecht van de pachter is nog aan een beperkende bepaling gebonden. Is de grondkamer van oor deel dat hij een slecht grondgebruiker is dan heeft hij geen kans. f 107 MILLIOEN IN HET NATIONAAL RAMPENFONDS Bij het Nationaal Rampenfonds was tot gistermiddag een bedrag binnenge komen van 107 millioen gulden, een stijging sinds Woensdag van honderd duizend gulden. F'j spel onder zand bedolven Gistermiddag is in de buitenwijk „Het Ondiep" te Utrecht een veertien jarig knaapje bij het spelen onder zand bedolven geraak' en dodelijk veronge lukt. Met enkele andere kinderen had hij een hol gegraven, dat instortte.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1