GEEN FELLE CRITIEK! 21e gAote u-eAw-aMting. C.N.V. heeft de plicht te antwoorden op deze roep uit Nieuw Guinea. Dc uitwisseling van gevangenen in Korea* N. C. R(eis) V. brengt boek vol schone beloften* Knap óp die kale schutting mei ?y/tenai?'J*ssl Over het herstel der dijken wordt op Schouwen en Duiveland met bitterheid gesproken. Maan dag had de Rijkswaterstaat een bespreking met de bestuurders van polders en waterschappen - maar wat men er ook hoorde, De dijken moeten omhoog Het herstel en de arbeiders* De Oudedijk* Vorming van Arabisch com mando in 't Midden-Oosten* Se Radio Donderdag 23 April 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Waren de polder- en waterschaps- stukken van de Rijks waterstraat zet- bestuurders van Schouwen en Duive land na de uiteenzetting van ir v. d. Wall in Zierikzee zó overtuigd, dat zij de felle critiek, die er leefde, maar niet meer hebben uitgesproken? Men moet dat wel denken, wanneer men de zakelijke discussie heeft gevolgd. De regie, waarover toch heus wel wat te zeggen viel in deze kring, kwam niet eens aan de orde. Het woord werd maar één keer gebruikt en dan nog door ir v. d. Wall zelf, die de verzekering gaf, dat normaal uit geven van werk nog nergens moge lijk is. Zodra dat wel het geval is, zal direct tot aanbesteding worden overgegaan. Van principiële tegenstellingen is op deze voorlichtingsbijeenkomst niets gebleken. De polderbestuurders en de burgemeesters hebben tal van punten aangeroerd, welke meestal met de eigen polder of de eigen gemeente verband hielden. En men moet het eerlijk bekennen zij vonden een open oor bij de lei dende figuren van de Rijkswaterstaat, die onmiddellijk toezegden de vragen met de betrokkenen te zullen bespre ken. Zo krijgt de dijkgraaf van het Waterschap Schouwen nog gelegen heid om zijn wensen kenbaar te ma ken met betrekking tot het tracé van de nieuwe dijk rond Schelphoek. Dit tracé staat wel vast, maar als er nog iets kan worden veranderd met het oog op de bebouwing, dan zal dit worden bekeken. Wij verheugen ons over het ver loop van deze vergadering. Zij was een prima middel om het geschokte vertrouwen te herstellen. Een goede, zakelijke voorlichting doet wonderen. Wanneer de Rijkswaterstaat er eerder mee begonnen was, zou veel critiek opgevangen zijn geworden. Polder besturen en Rijkswaterstaat hebben geen tegengestelde belangen. Wie daarvan uitgaat heeft boosaardige be doelingen en vertroebelt de sfeer. Een zeer belangrijk onderwerp werd Maandag in Zierikzee door de heer H. C. v. d. Zande, dijkgraaf van de Vier Bannen, naar voren gebracht. De dijken zijn niet hopg genoeg ge bleken en dat zal dus moeten ver anderen. Doen we het gelijk met het herstel, dan is het stukken goedkoper dan wanneer het over een paar jaar apart moet gebeuren. De polderbestu ren kunnen het technisch niet alleen en daarom moet er een vorm van samenwerking met de Rijkswaterstaat worden gevonden. Het gaat om de veiligheid van de mensen op Schou wen en Duiveland en die veiligheid mag niet worden opgehangen aan de mogelijke plannen van de Delta commissie. Worden de dijken niet ge lijktijdig verhoogd, dan is al het herstelwerk tevergeefs. Ziehier in het kort het betoog van dijkgraaf van de Zande. De reactie van ir v. d. Wall stond van tevoren wel vast. Er kan nooit een dijk worden gemaakt, die vol ledige veiligheid biedt. Men moet streven naar een zo groot mogelijke veiligheid. Enwie zal de kosten voor de verhoging en verzwaring der dijken betalen? Rijkswaterstaat heeft hier geen bevoegdheden. Alleen de minister kan beslissingen nemen. Natuurlijk is met deze opmerkingen de zaak niet afgedaan. Het zou kort zichtig en dwaas zijn, wanneer met verbeteringen moet worden gewacht tot de Deltacommissie met voorstellen komt. Wat op 1 Februari gebeurde kan volgende week weer gebeuren. Dat geld, die overbrugging tussen de kosten van herstel en van verbetering, moet er komen. De noodwet schept daartoe ook de mogelijkheid. Het Rijk mag hier niet karig zijn. Daarvoor staat te veel op het spel. De polder besturen willen zelf ook wat doen. Dat bleek Maandag wel in Zierikzee. Er zal voor Schouwen en Duiveland een algemeen plan dienen te worden ge maakt ter verhoging van de dijken. Dat zal snel moeten gebeuren. Nu is het materieel er. Wanneer dat over een paar jaar opnieuw moet worden aangevoerd kost het de schatkist vele millioenen meer. Schakel Rijkswater staat, Prov. Waterstaat en polder besturen in voor dit plan. En leg het met spoed voor aan de minister! Laat het gehele Nederlandse volk wat be talen voor de veiligheid van de men sen op de eilanden! De Rijkswaterstaat heeft voor het herstelwerk op getroffen eilanden als Schouwen en Duiveland liever arbei ders uit de bevolking dan mensen, die overal in het land moeten worden aangetrokken. Maar of dat mogelijk is, is een andere vraag. De polder bestuurders zeggen ja, maar de kop ten een groot vraagteken. De poldermensen hebben sterke ar gumenten. Aanvoer van arbeiders van buiten kost kapitalen aan vervoer en huisvesting. Zij zullen niet bijzonder hard werken, omdat het voor hen ge lijk blijft, of zij hier zitten of op het één of ander object in andere delen van het land. Haal daarom de geëva- cueerden zoveel mogelijk terug naar Schouwen en Duiveland, zo beto gen zij. Nu is het heel wat eenvoudiger enkele honderden arbeiders (of en kele duizenden) van buiten de pro vincie in speciale barakkenkampen onder te brengen dan eigen mensen mét hun gezinnen terug te halen. Er is berekend, dat er op het eiland plaats is voor 500 gezinsbarakken, die in West-Schouwen en in het droge middengedeelte neergezet zouden kun nen worden. Aannemend, dat dit juist is, zal allereerst dienen te worden nagegaan, wat goedkoper is: deze 500 barakken van f 3000.per stuk te bouwen of de arbeiders uit andere provincies aan te voeren. Zelfs al zou het eerste duurder zijn, dan zouden wij er toch de voorkeur aan willen geven. Iemand, die voor zijn eigen toekomst moet vechten en in zijn eigen omgeving staat, zal harder ploe teren dan iemand, voor wie elk werk precies hetzelfde is! Maar zijn die eigen arbeiders er? Als het over geschoolde vakarbeiders gaat vrezen wij van niet. Heeft Schou- wen-Duiveland rijs werkers, steenzet ters, draglinemachinisten? Als de nood aan de man is, zet ieder er zijn schou ders onder, ook de kantoorbediende en de onderwijzer. Maar als dag in dag uit zwaar grondwerk wordt ge vraagd, dan wordt het wel een tik keltje anders. O.i. is het een slag in de lucht de leuze aan te heffen: „Laat de men sen terugkomen om aan het herstel te werken!", wanneer men niet weet, of er onder de geëvacueerden een voldoende aantal zit, dat het werk aan kan. Dat dient voor alles nauwkeurig te worden nagegaan. Is het zo, dan moet voor de huisvesting een oplos sing worden gevonden en dan zullen de aannemers graag de Schouwenaren en Duivelanders in hun dienst nemen! De Oudedijk bij Bruinisse was een belangrijk punt in de bespreking. Deze dijk is eigendom van de polder Oosterland, maar die heeft er weinig belang bij. Waterschap en gemeente Bruinisse des te meer, zoals wel ge bleken is. Natuurlijk mag dit water schap de dijk herstellen en verbete ren, maar nu dreigt het gevaar, dat de noodzakelijke medewerking van de betrokken instanties pas zal worden verleend, als precies is uitgezocht, hoe de zaak juridisch ligt. Oud-burgemees ter van den Berg zei, ietwat somber, dat straks de dijk misschien weer stuk zal gaan, terwijl de deliberaties nog aan de gang zijn Uit waterstaatkundig oogpunt heeft De uitwisseling van zieke en gewonde gevangenen heeft een aanvang ge nomen. Sinds enkele dagen worden de gevangenen samengebracht in enige kampen, waarna zij naar Foesan worden getransporteerd, de laatste étappe voor de uitwisseling. In de „kapsalon" van het kamp te Foesan. De meesten stelden er prijs op voor de uitwisseling, zich nog even te laten kappen en scheren. „Kom over en help ons/" K* de Boer vertelt over de ontelbare problemen in dit Rijksdeel* (Van onze Utrechtse redacteur) ,,De Papoea's op Nieuw Guinea kwamen door de zending in aanraking met bet Evangelie. Tevens bracht de ontwikkeling sedert de oorlog een omwenteling in hun samenleving en zoeken ze naar nieuwe samenlevingsverbanden. Van de Christenen komt de vraag tot ons: Wat is nu de consequentie van ons Christen zijn voor het leven van elke dag? Het is onze taak als Nederlandse en als Chr. vakbeweging om deze broeders te helpen bij hun worsteling om een antwoord. Deze woorden sprak de heer M. Ruppert, voorzitter van het Chr. Nationaal Vak verbond gisteren aan het slot van een conferentie van dit verbond, die te Utrecht werd gehouden. De heer K. de Boer, vice-voorzitter van het C.N.V. sprak hier over: „Moegelijkheden voor de sociale beweging op Nieuw Guinea". De heer De Boer bracht een bezoek aan dit gebied en zal er binnenkort weer voor een jaar heentrekken om de helpende hand te bieden bij de oprichting van een Chr. sociale beweging. Uit het referaat van de heer De Boer bleek wel, dat de sociale problemen op Nieuw Guinea vele zijn. De Papoea's ra ken los van hun oude verbanden in clans en kampongs en van de adat. Het contact met het Amerikaanse leger en daarna met het Westerse bedrijfsleven hebben hiertoe geleid. De kwestie is nu, hoe op harmonische wijze een nieuw samenle vingsverband kan worden opgebouwd. Veel Papoea's werken in de Westerse bedrijven, waar ze f 3.50 of f 1.50 per dag „met de kost" verdienen. Hier moet met hen en met da werkgever gesproken worden om tot betere sociale omstan digheden te komen. Niet alleen het loon is belangrijk, maar de benadering van deze mensen door de bedrijfsleiding is vaak volkomen verkeerd. Anderzijds moet het leven in de kam- Ingezonden Mededeling (adv LEVERT CC - AMSTERDAM de dijk voor de Rijkswaterstaat wei nig betekenis. Natuurlijk wil deze dienst graag medewerken aan verbe tering, maar.... de noodwet zegt, dat de kosten van herstel en verbetering der binnendijken voor rekening der polders komen, tenzij zij passen in het plan tot dichting van zeedijken. En dat laatste is niet rechtstreeks het geval. Hier ziet men nu een prachtig voor beeld van kortsluiting! Er moeten twee dingen gebeuren. In de eerste plaats kan de juridische kant wel eens bekeken worden, als we daarvoor weer wat meer tijd hebben. En in de tweede plaats zal de minister van Verkeer en Waterstaat een plan moe ten worden voorgelegd, waarop zijn toestemming dient te worden ge vraagd om zo snel mogelijk deze Oudedijk in een toestand te brengen, welke een grotere veiligheid waar borgt. Want wat een paar weken ge leden hier plotseling is voorgekomen, mag zich in geen geval herhalen. Al heeft de dijk dan geen onmiddellijke waterstaatkundige betekenis, alle drooggekomen grond, die weer onder loopt, is voor de mensen, die er wo nen en er hun bedrijven hebben, een tweede ramp! Prins Jaime van Spanje, de oudste zoon van wijlen Alfonso de Dertiende, heeft te Parijs verklaard dat hij, en niet zijn broer Juan, met recht aanspraak kan maken op de Spaanse troon. Hij voegde daaraan toe dat hij van zijn recht afstand wil doen ten gunste van zijn 16-jarige zoon Alfonso wanneer hij het juiste moment gekomen acht. Voor het vacantieseizoen In 1952 „verreisden" de leden voor ruim een half millioen gulden* (Van onze Utrechtse redacteur). Blauwe luchten en ontluikende bomen herinneren het mensdom in deze da gen aan het feit, dat het toch heus lente is. Vanaf de kantoorkruk, uit de door de schoonmaak ontluisterde kamer en door de deeldeur worden al weer ver langende blikken geworpen, die over de horizon willen reiken en het plannen maken voor de vacantie krjjgt een plaats in het gesprek aan de nog branden de huiselijke haard. Het is dan ook goed gezien van de Ned. Chr. Reisvereni- ging om juist in deze dagen aan haar leden het Reisprogrammaboek 1953 toe te zenden, dat by het plannen maken een goede steun kan bieden. Over de plannen van de vereniging zelf werd ons het een en ander verteld tijdens een dezer dagen in de Residentie gehoudenpersconferentie. De N.C.R(eis)V. vierde in het afgelo pen jaar haar 30-jarig bestaan. Dit heugelijke feit zal worden herdacht in een samenkomst met de leden op 25 September a.s. Dan zullen de meeste vacantie-reizen al weer achter de rug zijn. Het bestuur verwacht, dat er veel gereisd zal worden want het ledental neemt steeds toe en verleden jaar werd reeds een totale reissom van ruim f 500.000 genoteerd. De vereniging biedt dan ook „elck wat wils" en in het kantoor te Den Haag en de bijkantoren te Amsterdam, Rotterdam en Utrecht kan men niet alleen boeken voor de van ouds beken de groepsreizen. Er staan ook weer zg. prigro-reizen op het programma, waar bij men gezamenlijk naar de plaats van bestemming reist en in één hotel lo geert, terwijl men dan verder doen en laten kan wat men wil. Er zijn speciale jeugdreizen en ook voetreizen. Deze laatsten zijn verdeeld in A, B en C- tochten en bij de laatste categorie wordt het alpinisme op behoorlijke schaal beoefend. De leden van de Berg sportclub in de N.C.R.V. kunnen U ent housiast vertellen over de genoegens van een dergelijke reis. Verder verzorgt de vereniging ook de privé-reizen voor zijn leden, zowel op zakelijk gebied als voor de vacantie. Van deze volledige reisbureau-service wordt naar het oordeel van het bestuur nog veel te weinig gebruik gemaakt. GOEDKOPER. Het fraai uitgevoerde programma boek bevat ongeveer 250 reizen in bin nen- en buitenland. De prijzen variëren van f 70,tot f 400,Aan de vraag naar goedkopere reizen met goede ver- Ingezonden Mededeling (Adv.) IN II FLEURIGE TINTEN. MAT EN GLANZEND zorging is de grootste aandacht besteed en zo kan men voor f 105,tot f 165, reeds zijn vacantie in de mooiste delen van Zwitserland of Oostenrijk door brengen. Velen hebben tegenwoordig liever een langdurige tocht met minder com fort dan een kortere op luxueuzer peill. Ook aan deze wens is tegemoet geko men en de langste reis duurt nu 23 da ken. Er zijn verschillende reizen naar Italië terwijl voor de eerste maal de gelegenheid bestaat om het land van Tito te bezoeken. Ook is een plaats in geruild aan enkele goedkope bootrei zen op de Rijn. De traditionele verenigingsreis gaat dit jaar naar Zweisimmen; hierbij zul len ook Montreux, Genève en de Grote St. Bernard worden bezocht. Steeds is er naar gestreefd reizen te ontwerpen voor ruime zowel als voor smalle beur zen. Zo staat de N.C.R.V. dus weer startklaar en is nu het woord aan de reislustige leden. Ze kunnen kiezen tus sen Rome of Valkenburg, Texel of Bel grado en als de beslissing moeilijk is zal het eer liggen aan te veel dan aan te weinig mogelijkheden. Maar aange zien de voorbereidingen dikwijls min stens even plezierig zijn als de vacantie zelf is ook dit geen bezwaar. Wysjinsky sprak met Hammarskjoeld. De leider der Sowjet-Russische de legatie b(j de V.N., Wysjinsky, heeft Dinsdag een onderhoud gehad met secretaris-generaal Hammarskjoeld. Sinds hy twee weken geleden zjjn func tie aanvaardde, heeft Hammerskjoeld een aantal besprekingen gevoerd met delegatieleiders. Na Wysjinsky bracht de Franse permanente afgevaardigde, Hoppenot, een bezoek aan de secretaris-generaal. FEUILLETON. door J. BRANDENBURG. 43 IIIIIIIIW Jacob laat de vermaningen over zich heen gaan. Hij luistert wel, wan neer de eerbiedwaardige man over de verschrikkelijke oordelen van Jahwe spreekt. Hij weet het wel. De Profeten hebben het er telkens over. Maar zijn hart is niet bereid. Hij wil wegvluchten van de Tempel. Hij wil liever het wijde veld in, de eenzaamheid, het verloren schaap zoeken en redden uit de klauw van verscheurend gedierte en het lam, dat ver smachtte in een diepe kloof, verplegen. Maar hoe kan hij dat alles zeggen? Gelooft gij in de spoedige komst van de Messias? vraagt Isboseth aan de Priester. Ja, de profeten hebben voorzegd, dan wanneer de scepter van Juda geweken zal zijn, Silo komen zal. Die tijd beleven wij heden. Koning .derodes heeft het Makkabeënhuis van de troon gestoten. In feite re geert deze Idumeër zonder enige beperking over Davids Huis. God kan dit niet dulden. Ik verwacht de komst van de Messias, juist nu, terwijl alles er op wijzen gaat, dat Hij ons verlaat en ons aan ons lot overlaat, "eruzalem wordt ontwijd, door heidense gebruiken. Griekenland en Rome gaan hun stempel op de heilige stad zetten, de jeugd van ons volk kent geen antithese meer tussen de dienst van Jahwe en de afgodendienst of de vermaken der heidense cultuur. Het gehele leven wordt genivelleerd. De tijd is rijp, dat Hij komt met de wan in zijn hand om Zijn dorsvloer te doorzuiveren De Priester raakt in extase en citeert de psalm der Verwachting Hij is gedachtig geweest aan Zijn goedertierenheid en aan Zijn waar heid aan het Huis IsraëlsDat de rivieren met de handen klappen, dat tegelijk de gebergten vreugde bedrijven, voor het aangezicht des Heren, want Hij komt om de aarde te richten, Hij zal de wereld richten in gerechtigheid en de volken in alle rechtmatigheid Jozua en Isboseth zeggen tegelijk: „Amen Zacharias legt aan de vertrekkenden met uitgebreide handen de zegengroet op. Jacob is onder de indruk. En terwijl'hij een laatste groet werpt naar het huis, waar zijn verloofde vertoeft, en zij de weg inslaan naar Jeruzalem, overpeinst hij alles, wat hij gehoord en gezien heeft en overlegt al deze dingen in zijn jong, verwachtend hart. Ja, wanneer alle Priesters eens waren als deze Zacharias Maar dan staat hij voor een raadsel: deze Priester, die zo'n vrome indruk maakt, heeft geen kinderen. Worden de beloften van Jahwe niet aan deze oprechte vervuld, of -Vader, zegt hij en heft het hoofd op naar zijn vader. Ja, mijn zoon, zegt Isboseth, die eveneens veel stof tot overpeinzen heeft. Vader, waarom onthoudt Jahwe aan de Priester Zacharias de kinderzegen? Dat weet ik niet, mijn zoon, de wegen van Jahwe zijn in het ver borgene en Hij doet geen rekenschap van Zijn daden. Jacob denkt over dit antwoord na, maar het bevredigt hem niet. Niet dan met grote aarzeling zegt hij: Zou het waar kunnen zijn, dat Zacharias een verborgen zonde begaan heeft, of dat Jahwe hem bezoekt om de zonde zijner ouders Maar hoe moet ik dat rijmen met zijn vrome spreken? Stil mijn zoon, spreek zo niet. De Almachtige alleen oordeelt het hart. Er is een stilzwijgen en dan zegt Jacob: Maar als men Zacharias hoort spreken, dan is hij vervuld van de Messiasverwachting en de Rabbi's leren ons toch, dat wij door het ver krijgen van een groot aantal kinderen medewerken aan de komst van de Messias en dat de kinderlozen juist bij de komst van de Messias zijn uitgeschakeld. Hoe kan ik dat verklaren, vader? Nogmaals, stil mijn zoon. Jahwe vordert niet van ons, dat wij alles verklaren kunnen. Er staat geschreven, dat de geopenbaarde dingen voor ons en voor onze kinderen zijn, maar de verborgen dingen zijn voor de Here. Laat ons dat genoeg zijn. Hiermede eindigt dit gesprek. Zij gaan voort langs dezelfde weg: over Hebron en Bethlehem naar de heilige Stad. Na een voorspoedige reis zijn beide mannen nog vóór zonsondergang bij hun woning. De ezel wordt op stal gezet, in het beneden-gedeelte der woning, waar het beest een rijk voorziene kribbe vindt. Moeder Hulda heeft het avondeten gereed en na de maaltijd wordt breedvoerig verslag uitgebracht en Jahwe gedankt voor Zijn bewarende hand en omdat Hij de weg zo voorspoedig gemaakt heeft. Men spreekt ook af, dat de bruiloft onmiddellijk na de regentijd zal plaats hebben. Intussen zal Jacob gelegenheid hebben zijn huis te bouwen. Vader Isboseth zal uitzien naar een geschikt stukje grond, als het kan, in de nabijheid van het ouderlijk huis. pong op een hoger peil worden gebracht om te voorkomen, dat alle Papoea's een koeliebestaan in barakken gaan leiden. Daartoe moeten de kampongs in staat zijn goederen te leveren, zodat zij in ruil andere goederen ontvangen en de vrese lijke armoede een einde neemt. Dit kan alleen gebeuren, als productiecoöperaties worden gesticht onder deskundige lei ding. Verder moeten de verschrikkelijke besmettelijke ziekten worden bestreden en dat kan alleen als de fatalistische hou ding tegenover ziekte en dood vervan gen wordt door de Chr. naastenliefde, dia actief hulp biedt. Het streven naar een nieuwe samenle vingsvorm moet gedragen worden door Christelijke idealen en niet alleen door de zucht naar bevrediging van de ontsta ne behoefte aan nieuwe Westerse goede ren, anders gaat de Papoea onder in ma terialisme en pauperisme. INDISCHE NEDERLANDERS. De 15.000 Indische Nederlanders vor men een probleem apart. Zij vallen uit een in drie groepen. Er zijn zelfstandige kolonisten onder hen, die het vrijwel al lemaal uiterst moeilijk hebben daar de technische en mentale voorbereiding voor het zware pionierswerk ontbrak. Er is een groep ambtenaren en kantoorbe dienden, die het redelijk goed heeft maar over het algemeen te veel rassenwaan en te weinig sociaal gevoel bezit om con structief werk voor de gehele samen leving te kunnen doen. De grote groep werkt echter voor de Dienst Economische en Technische Aan gelegenheden. Deze Deto-arbeiders wo nen ver van hun familie opeengepakt in barakken en onder hen leven gevaarlijke spanningen die hen open doen staan voor allerlei extremistische gevoelens. Onder hen zijn er, die zich verenigd hebben en aansluiting zochten bij de Chr. vakbe weging in Nederland. Alleen onder lei ding van een geschoold vakverenigings bestuurder kan deze beweging echter uit groeien tot een orgaan, dat zowel princi pieel als practisch leiding geeft en werkt aan de verbetering van hun omstandig heden. Aan het slot van de conferentie wekte de heer Ruppert op tot gebed voor de moeilijke arbeid die hier begonnen wordt. In het najaar zal hiervoor van alle leden ook een geldelijke bijdrage worden gevraagd. Deze week besprekingen. In Arabische diplomatieke kringen is verklaard, dat premier Naguib van Egypte deze week met president Ca naille Sjamoen van Libanon en Prins Feisal, de minister van Buitenlandse Zaken van Saoedi-Arabië, de instelling zal bespreken van een Arabisch com mando voor de verdediging van het Midden-Oosten. Het hoofdkwartier van dit commando zou in de Suez-kanaal- zone gevestigd worden. Vermoedelijk zal tevens gesproken worden over een heroriëntatie van de Arabische politiek op de Westelijke mogendheden. Naar verluidt zou Prins Feisal, die onlangs is teruggekeerd van een be zoek aan de V.S., een boodschap bij zich hebben van president Eisenhower en de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, over de Amerikaanse opvatting van de ver dediging van het Midden-Oosten. faienql ontr VRIJDAG 24 APRIL 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Mannenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Salonork. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Act. 13.25 Pianoduo en zang. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Kamerork. en sol. 15.00 Schoolradio. 15.30 Pianorecital. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Gram. 18.00 Mil. caus. 18.10 Strijkoct. 18.30 „Samen Europa", caus. 18.45 Gram. 18.52 Act. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz.: „Verklaring en toe lichting". 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Politiekapel, en sol. 21.00 Bra bants halfuur. 21.30 Amus. muz. 21.50 „Om de toekomst van Nederland", kl.b. 22.10 Gewijde muz. 22.35 Gram. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige, Katholieke kerk", caus. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. ~;.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram. 9.40 Voor de kleuters. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenw. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Orgel en zang. 11.25 Ra diofeuilleton. 11.45 Sopr. en piano. AV RO: 12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Sport en progn. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Dansmuz. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Pianotrio. 14.50 Boekenschouw. 15.10 Sopr. en piano. 15.30 Gram. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Muz. caus. 18.00 Nieuws. 18.15 Fe licitaties. 18.45 „Achter de horizon", hoor spel. 19.00 Kinderkoor. 19.15 Praatje over consumentenbelangen. VPRO: 19.30 „Al leen staan", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Gew. muz. 20.30 Benelux", 20.40 „Aanpassing", caus. VA RA: 21.00 Sneeuwwitje, en de 7 dwer gen", hoorspel, met muz. 21.30 Cabaret. 22.00 Buitenl. overz. 22.15 Rhythm, strijk- ork. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondw. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 Ne gro spirituals. 23.3024.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Operaconc. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voordr. en muz. 16.40 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Gram. 18.00 Protestantse caus. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 19.55 Hoorsp. 20.15 Orkést- conc. 21.50 Gram. 22.00 Nieuws. 22.10 Kron. v. Oud-Strijders. 22.15 Radio-Uni versiteit. 22.45 Gram. 22.5523.00 Nieuws. VARA TELEVISIE UITZENDING. 20.1521.45 1. Actualiteit. 2. Weerber. 3. „Verzet", documentaire.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3