VAN HOUTENS Inderdaad iedere vrouw kan mooi zijn i Hoe de Vlissingse bevolking in de rampnacht werd gealarmeerd* CHOCOLADE REPEN Ned» K» v» K» in Frank rijk bestond 50 jaar» dan aaU Werk van Ned* militaire missie in Indonesië wordt beëindigd* DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Thans ook nieuwe Bloemenzeep Betere verdediging voor minder kosten gevraagd* Nieuw Russisch beleid in Duitsland? Minister Zijlstra vertrokken» Woensdag 22 April 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Nota van B. en W. aan de gemeenteraad. Niemand heeft gewaarschuwd» dat er een ramp zou komen. B. en W. van Vlissingen hebben de raad een uitvoerige nota overgelegd, waarin zij een uiteenzetting geven van de wijze, waarop in de nacht van 31 Januari op 1 Februari j.l. de Vlissingse bevolking is gealarmeerd. Het gerucht, als zou door vissers en andere personen gewaarschuwd zijn voor een ramp, is na onderzoek niet met de feiten in overeenstemming ge bleken. Het door een persorgaan gelanceerde bericht ais zou men in Vlis singen twaalf uur voor de ramp hebben geweten, dat er abnormaal hoge vloeden zouden komen met abnormaal sterke storm, wordt als onjuist van de hand gewezen. Noch toen nóch later wisten B. en W. of de ambtena ren dit. Geen enkele waarschuwing in die zin heeft hen bereikt. Zaterdagmiddag 31 Januari tussen zes en zeven uur is er een Arnemuid- se visser op het politiebureau ge weest met het verzoek de sluisdeuren van de Vissershaven te doen sluiten, omdat 's nachts hoog water werd ver wacht en de mogelijkheid bestond, dat de gemeerde vissersschuiten zouden losslaan. De politie nam contact op met de betrokken ambtenaar van ge meentewerken, die vertelde in de namiddag reeds opdracht te hebben ontvangen de deuren te sluiten. Even na negenen kwam een andere visser op het politiebureau vertellen, dat de deuren nog niet dicht waren. Dat is toen geschied tussen half tien en tien uur. Des nachts om half twee werd een brigadier van politie op het Beurs plein aangesproken door iemand, die later bleek de Inspecteur van het Belgisch Loodswezen te zijn en die hem zei, dat hij de commissaris van Eolitie wel eens mocht waarschuwen. lit was reeds gebeurd en de commis saris had al contact opgenomen met de directie van gemeentewerken. GEEN WAABSCHUWINGS- TELEGKAMMEN. B. en W. delen mede, dat op de verzendlijsten van telegrammen van de Waarschuwingsdienst voor de Be nedenrivieren en Zee-armen de ge meente Vlissingen niet voorkwam. Zij hebben de directeur-generaal van de Rijkswaterstraat, die deze lijsten heeft samengesteld, verzocht de burgemees ter hierop te plaatsen. SCHADE IN DE NAMIDDAG. Omstreeks hoog water werd in de middag van 31 Januari de noodvoor ziening in het talud van de Boulev. Evertsen beschadigd. Tussen tien en elf uur 's avonds was het herstel reeds gereed. Nadat schade aan de houten omloop van de Gevangentoren was geconstateerd, werd deze voor het jpubliek gesloten, 's Middags was er bij deze toren veel overslag van hoog water, dat tot aan de Grote Markt liep en door de riolen werd opgeno men. Er werd opdracht gegeven zo nodig de rioolpomp bij de watertoren buiten dienst te stellen, zodat de rio len van de buitenwijken aangewezen zouden zij op lozing door de nood- Uitlaten op de watergang, en het riool In de oude stad door pompen geregeld bij te houden. HET WATER KWAM. Om tien over één des nachts werd vastgesteld, dat het water door de Sterke golfslag langs de sluis over de Zeehondenwerf de haven insloeg, het geen later in geregeld stromen over ging. Tegen tien uur gaf de commissaris van politie opdracht twee man als extra reserve in de wacht te houden. Tussen vijf voor half twee en kwart voor twee 's nacht3 nam een politie agent by de Marinedam de toestand op en kwam de waarn. directeur van gemeentewerken naar het bureau van politie voor het treffen van maajt- regelen in overleg met de commis saris. Op zyn weg daarheen waar schuwde hij ■-en zakenman in de Pa lingstraat, welke op zich nam om wonenden te waarschuwen. Tussen half twee en kwart voor Êvee kregen de agenten, die gemist onden worden, opdracht eveneens de bewoners van de Palingstraat te alar meren. Om vyf over twee werd alarm van de politie gegeven en de opge roepen agenten kregen opdracht zich meteen van huis naar de nog niet ge waarschuwde delen der oude stad te begeven om de bewoners te wekken. DE KLOK LUIDDE. Nadat het de waarn. directeur van gemeentewerken duidelijk was gewor den, dat het water, voordat het om streeks half vier op zyn hoogst zou zyn, nog zoveel stijgen moest, dat het, niet alleen door deining, over de keer- muren zou komen, is tegen kwart over twee aan de burgemeester toestem ming gevraagd de noodklok te luiden, hetgeen deze onmiddellijk heeft goed gevonden. Twintig minuten heeft de grote klok geluid. Tegen half drie is het water over de Marinedam de Grave- en de Palingstraat en om geving ingestroomd en omstreeks kwart over drie was ook het peil van de keermuur van de Koopmanshaven overschreden. Ingezonden Mededeling (Adv.) 'N VLIEGENDE BURGEMEESTER „Burgemeester, er ge beuren ongelukken als ik die pillen niet terug krijg!" drong Pieter aan, „zeg me asjeblieft, waar ze ge laten heeft? Het moeten er nog negen zijn!" Op dat moment slikte de burge meester negen maal en wees toen naar de grond, waar het lege puntzakje lag. Pieter wist niet waar hy bleef. Met ogen zo groot als glazen stuiters keek hy de burgemeester aan. Hy drukte zy'n handen tegen zijn grote oren, als vreesde hy een onploffing. „Uit de weg!" Onthutst vloog de menigte uit elkaar en staarde ontsteld naar de burge meester. die nog steeds rustig op het grote kussen zat. Ineens begonnen de negen pillen tegelijk te werken. Hij stond plots op, greep naar zijn hoofd, naar zyn rug, naar zyn benen en begon toen als een tol in de rondte te draaien. Zo verhief de burgemeester zich van de grond. Eerst langzaam, maar spoedig sneller en sneller. De Anbrokkianen konden hun ogen nïet geloven. Met open monden Staarden ze naar de burgemeester, die hoger en hoger steeg. Op een zeker moment helde de man voorover en schoot toen met een kleine duizend kilometer per uur de stadsmuur over. Het is misschien aardig te weten, waar de burgemeester uiteindeiyk terecht is gekomen. Och, hij had het zelf gewild. Een kwartier later zat hy op een klein eilandje midden in de zee en daar laten we hem voorlopig maar zitten. melk roomcofifee naturel mellcmocca tuelkhazelooot vanille Vorige week is te Parus het 50- jarig bestaan van de Ned. Kamer van Koophandel voor Frankrijk met enkele festiviteiten herdacht. In het beroemde Theatre des Champs Elyisee concer teerde het residentie-orkest onder lei ding van Willem van Otterloo met Cor de Groot (piano) als solist. Het concert werd een groot succes en zowel de diri gent als de solist werden door het pu bliek ettelijke malen teruggeroepen en hadden hartelüke ovaties in ontvangst te nemen. Na afloop van het concert werd in de Nederlandse ambassade een receptie gehouden, die druk was bezocht en waar een geanimeerd contact werd ge legd tussen vooraanstaande persoon- ïykheden uit het Franse en Neder landse bedrüfsleven. Later vond een gala-diner plaats, waarbü o.m. aanzaten de minister van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Georges Bidault, de Nederlandse mi nisters van Buitenlandse Zaken en Fi nanciën, alsmede onze ambassadeur in Paru's. De president van de Kamer, de heer Kwantes, heeft tüdens het diner een overzicht gegeven van de geschie denis der Kamer. Minister Beyen hield een rede over de Latynse invloed op de Noordeiyke landen. Hu" besloot zyn toenraak met de wens, dat Frankrijk en Nederland verenigd in een samenwerkend Euro pa steeds goede dingen blijven doen en dat de uitwisseling van geesteluke en materiële goederen steeds omvangrij ker zal worden. Aan de feesten, die door zeer vele leden werden bügewoond, werd ook deelgenomen door N.V. Focus Veilig uit Middelburg. DU Costdta-tnoito- titans actueUc De Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren zal haar negentigste algemene qesteund door een zich uitbreidende Atlantische economie en doeltref jaarvergadering houden op Vrijdag 29 fend gecombineerde buitenlandse politiek. en Zaterdag 30 Mei in hotel ,,'t Silve- ren Seepaerd" te Eindhoven. Woningbouw in Vl'jsingen. De Vlissingse gemeenteraad zal Vrüdag a.s. weer een aantal voorstellen te be handelen krijgen om bouwgrond te ver kopen aan de woningbouwverenigingen. Over enige tijd zullen er weer tientallen woningen op deze terreinen kunnen ver rijzen. Aan de Ver. tot verbetering van de volkshuisvesting zal 25.722 vierk. m. ten Oosten van de Jan Goyenlaan worden verkocht. Er zullen op dit terrein niet minder dan 176 woningen worden ge bouwd. Vervolgens zal de woningbouwver. „St Willibrord" overgaan tot de bouw van 48 woningwetwoningen aan de Schuit- vaartgracht. De aanbesteding van dit complex heeft inmiddels plaats ge vonden. B. en W. stelien de raad voor de vereniging ter financiëring van de bouw een kapitaal te verstrekken van i J55.000. Protocollen werden getekend. Gelijdelijke repatriëring zal onmiddellijk beginnen In een korte gemeenschappelijke openbare byeenkomst hebben gisteren In Djakarta de Nederlandse en Indonesische delegaties het protocol betreffende de liquidatie van de Nederlandse militaire missie in Indonesië ondertekend. Het protocol bevat de grondslagen en de richtlynen voor de beëindiging van de werkzaamheden van de missie uiterlijk tegen het einde van dit jaar. De geleidelijke repatriëring van de leden der missie zal onmiddellijk begin nen. Elen uitzondering wordt gemaakt voor de opleidingen van de zeemacht in Surabaja, die niet reeds op 31 December a.s. beëindigd zuilen kunnen wor den zonder daaraan schade te doen. Deze opleidingen zullen worden afgerond. De voorzitters van beide delegaties legden er de nadruk op, dat de bespre kingen zijn verlopen ln een geest van aangename verstandhouding., Baron van Ittersum zelde: „Er ls door de delegaties snel en zakelijk en in goed onderling begrip gewerkt". De voorzitter van de Indonesische delega tie, de heer Ruslan Abdulgani, zelde o.a.: „In feite betekent de beëindiging van de taak van de Nederlandse mili taire missie de liquidatie van een uit het complex van R.T.C.-overeenkom- sten. De wyze van beëindiging en de geest en de sfeer ervan stemmen ons hoopvol en openen mogelykheden voor de toekomst met betrekking tot andere belangen". Baron van Ittersum merkt op, dat de taak der delegaties werd vergemakke- ïykt doordat beide regeringen reeds een principiële beslissing hadden geno men over het beëindigen van de taak van de missie. Hy besloot met op te merken, dat indien ln de toekomst on derhandelingen tussen de belde rege ringen over algemeenheden betreffen de de onderlinge verhouding zullen ge houden worden, deze hopenlijk ln dezelf de aangename, zakelyke en persooniyke sfeer zullen kunnen worden gevoerd. HET PROTOCOL. In het protocol wordt o.a. vastge steld: de werkzaamheden van de Ne- SL.OTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Berg's Jurg. Calvé Delft Berkel's Patent Fokker Gelder Zonen Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloei!. Do 6 cum. pref. wd. Unilever Kon. Hoogovens Wilton-Fyenoord Biliton I rubr. Bil it on II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. Kon. 01i« 97 97 96# 96 98 98 98# 98# 111# Hl# 51# 51# 111 112 157 157 160# 162# 268# 269# 118 118 98 100 107 108 148 148 188 191 203 202# 155# 155# 136# 137 184# 184# 154# 154# 175 165#eX 230# 231 132# 238# 289# 299# 300# 312# 312# 31154 312# 8}4 29B Dito, onderaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Ruber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Ara. lijn Java Ch. Jap.lijn 115 Kon. Boot 125' Kon. Paketvrt 116j/ Kon. Rott. Lloijd Ned. Sch. Unit iz/^s u/fA Oniraeren's Sch.rrt 15554 155# St.v. Mij Ned. 14354 144# 495 89# 96 61 29: 99 43»/ 146& m 85)4 97)4 68)4 29B 98)4 42)4 146 115)4 125 116)4 125)4 129)4 127*4 127*4 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Miiller Co Amsterd. Bank Escompto Bank Roterd, Bank 97# 40*4 98 40# 80# 17# 17# 110# 110# 82# 82# 74# 74# 16954 169 159# 159# 70# 11# 1U 158# Twentsche Bank Borneo Sumatra Am. Smelting Overzeese Gas Am. Radiator Anaconda Copper Chrysler Bethl. Steel General Motors Ford Canada Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel U.S. Steel North. Am. Cities Service Midcont. Oil ViLZ VxlZ Cont. Oil Philips Oil Baltiore Shell Union Tide Water Miss. K. Texaa New York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 156# 156# 104# - 15 37*4 derlandse militaire missie zullen op 31 December 1953 worden beëindigd. De technische uitvoering van de ontwik keling wordt opgedragen aan een liqui datie-commissie, bestaande uit de Indo nesische minister van Defensie en het hoofd van de Nederlandse militaire missie of hun vertegenwoordigers. De oommissie zal een schema vast stellen voor het beëindigen van de werkzaamheden en de repatriëring van de leden van de missie met hun gezin nen, zorgen voor de terugkeer van het ter beschikking gestelde Indonesische burgerpersoneel naar Indonesische diensten en voor de teruggave van ge bouwen en materialen. Voor de Nederlandse militairen, die op 31 December nog niet zullen zyn gerepatrieerd, geldt, dat zy dezelfde rechten ten aanzien van hun positie en financiële en materiële voorzieningen ten laste van geldmiddelen van de re publiek Indonesië zullen genieten al3 thans zijn vastgesteld voor gedurende 1953 in Indonesië werkzame leden van de missie. Deze bepalingen gelden van I Februari 1953 af. Congres over religieuze en kerkelijke kunst te Amsterdam. Het instituut voor religieuze en ker kelijke kunst houdt op 29 en 30 Mei in het stedeiyk Museum te Amsterdam een congres, dat genoemd wordt naar het bekende boek van wijlen prof. dr G. van der Leeuw „Wegen en gren zen". Het congres wil in de protestant se geloofswereld uitdrukking geven aan de verbondenheid van twee gebieden, die aan elkaar grenzen, maar sterk van elkander vervreemd zijn geraakt. Tijdens het congres worden inlei dingen gehouden over bouwkunst (prof. ir J. H. van den Broek, Rotter dam), beeldende kunst (Han Richters, Amsterdam), muziek (dr G. J. Hoen- derdaal, Amsterdam; Willem Mudde, Utrecht; Adriaan C. Schuurman, 's-Gravenhage); film (ds W. G. Over- bosch, Amsterdam); dichtkunst (Guil- laume van der Graft, Nijmegen) en toneel (Ben Albach, Amsterdam). Promotic E. H. Palmer. De heer E. H. Palmer, geboren te East, Milton, Mass., U.S.A. is voornemens Vrij dagmiddag 1 Mei a.s. aan de V.U. te pro moveren tot doctor ln de godgeleerdheid op een proefschrift getiteld „Scheeben's doc trine of Divine Adoption". Castella brengt thans ook een onver pakte zeep in de handel. Deze zeep, geurend naar frisse rozen, verkrijgbaar in diverse mooie kleuren, wordt ver kocht voorslechts 20 cent 1 Voor de vrouw, die haar huid gaaf en gezond wil houden, is er thans keus uit DRIE soorten Castella toiletzeep. Velen zullen de klassieke, bekende Castella- soort (32 ct.) niet willen missen. An deren hebben een huid, die met het overvloedige en vaste schuim van Castella Spécial (32 ct.) het best ge baat is. En wéér anderen wensen voor een kleine prys toch een stuk zeep te ontvangen van een fabriek, die wijd en zijd befaamd is om zyn kwaliteitspro ducten. Zy kiezen dus de Castella Bloemenzeep (20 ct.). Meer dan ooit geldt dan ook nu het Castella-motto: IEDERE VROUW KAN MOOI ZIJN... want iedere vrouw kan nu dagelijks haar huid verzorgen met een echt stuk Castella-toiletzeep 1 Open brief aan de N. A.V. O.-raad. Economische samenwerking dient bevorderd te worden. 140 burgers van vier landen van het Atlantisch Pact, afkomstig uit allerlei maatschappelijke kringen hebben zich met een open brief ge richt tot hun vertegenwoordigers in de bijeenkomst van de Raad van het Atlantisch Pact, die deze week te Parijs wordt gehouden. De brief dringt aan op een betere verdediging voor minder kosten, De ondertekenaars van de brief het initiatief ertoe is genomen door gouverneur Christian Herter van de Amerikaanse staat Massachusetts zyn brugers van Amerika, Canada, Groot-Brittanië en Frankrijk. VIER VRAGEN. Zy vragen in de eerste plaats maat regelen ter verlaging van tarieven, af schaffing van contingenteringen en handelsbelemmeringen, vereenvoudi ging van de douaneprocedure en in voering van vrije valuta. Voorts de be vordering van het overnemen door de N.A.V.O. van de aparte functies van internationale bureaux waar dit de doeltreffendheid en de goede betrek kingen ten goede zou komen. Voorge steld wordt verder een Noordatlanti- sche consultatieve vergadering op te richten, die moet zyn samengesteld uit vertegenwoordigers van de volkeren der N.A.V.O.-landen en die als voor naamste taak zou hebben het doen uit voeren van art. 2 van het Noordatlan- tisch verdrag, waarin de leden gevraagd De benoeming van Joedin tot politiek adviseur van de voorzitter van de Sowjet-controlecommissie in Duitsland, doet vermoeden, dat de regering te Moskou ook in Duits land een andere tactiek zal toe passen. De correspondent van de buiten landse politiek van D.P.A, rekent Joedin tot de toonaangevende lei ders van het geestelijk leven van het communisme. Van Joedin wordt gezegd, dat hij geen ambtenaar in de eigenlijke zin van het woord is. Hij gaat door voor een van de belangrijkste theo retici van de Sowjet-llnie en het communisme. wordt te zorgen voor stabiliteit en wel zijn, alsmede economische samenwer king te bevorderen. Tenslotte wordt de oprichting bepleit van een centraal bureau voor het coördineren van de ge allieerde politiek in alle belangrijke gebieden waar imperialistische commu nistische agresse de vrede bedreigt. Volgens de brief kan de last van belastingen en hoge prijzen slechts ver licht worden door hetere integratie van de economische, verdedigings- en bui tenlandse politiek van alle N.A.V.O.- landen. Hoofdzenders tijdelijk vervangen door Lopik III. De Nozema heeft het voornemen, in de aanstaande zomer de tuien en isolatoren te vervangen van de torens der beide middengolfzenders in Lopik. Het ver wisselen der tuien en isolatoren zal naar schatting twee maanden arbeid per zen der vorderen. De eerste toren, namelijk die van de 298-meter-golf. zal omstreeks 1 Juni a.s. onderhanden worden genomen. Uiteraard kan tijdens de werkzaamheden aan toren en isolatoren de zender niet in bedrijf blijven. Het programma van de zender, waarvan de toren in herstel is, zal dan worden overgenomen door de reser vezender Lopik III, die zoals bekend met een aanzienlijk geringer vermogen is toe gerust dan de hoofdzenders. Op reis naar de West en de V.S. Gistermorgen zijn van Schiphol ver trokken de minister van Economische Zaken prof. dr J. Zylstra en dr A. Win- semius, directeur-generaal van de in dustrialisatie. Zy begonnen hun vier- weekse reis, die hen via Paramaribo, Curasao en Venezuela naar New York zal voeren. „De organisatie van onze industrie en van onze export, dat zyn de dingen, waarover vvy in Amerika van gedach ten willen wisselen", zo zei de minis ter. „Het was tyd, dat wy ons van de toestand op de hoogte gingen stellen, gezien de voortdurende uitbreiding van onze Amerikaanse relaties". De minis ter wees er op, dat men niet naar de V.S. gaat om te trachten de tarieven omlaag te krygen. Het gaat er in de allereerste plaats om, dat kennis wordt gemaakt met het Amerikaanse be- dryfsleven, doch daarbjj is men niet af kerig van liet aantrekken van investe ringen. In de West gaat de minister zicli op de hoogte stellen van de plannen tot economische ontwikkeling in Suriname en van de mogelykheid van andere dan alleen olie-industrieën op Curacao. In Rotterdam: bromfietsen op het fietspad. De rechtbank te Rotterdam heeft in hoger beroep een vonnis geveld, dat gevolgen heeft voor berijders van be paalde rywielen met hulpmotor in het gehele arrondissement Rotterdam. De rechtbank besliste, dat een brom fiets met een cylinderinhoud van hoog stens 50 kub. cm., met de rywielen zyn gelyk gesteld, overeenkomstig een in 1949 in Geneve vastgesteld verdrag. Hierdoor zullen de bromfietsen in het arrondissement Rotterdam op de rij wielpaden moeten rijden en by de toe passing van de verkeersregels als nor male wielrijders worden beschouwd. Vrijwillige ziekenfondsverzekering heeft nog steeds tekorten. Op vragen van leden van de Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot verlening van financiële steun aan de algemene ziekenfondsen voor hun af deling vrijwillige verzekering over 1950 heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid geantwoord, dat men nog steeds met tekorten kampt. Een subsidie van Rykswege blyft noodzakelyk. In 1951 heeft het subsidie f 10 millioen bedragen en in 1952 f 8.5 millioen. Voor 1953 wordt voorgesteld f 9.5 millioen te verstrekken. Geref. Studieverband voor Oecumenische vragen. Het Geref. Studieverband voor Oecume nische vragen zal Vrijdag 4 en Zaterdag 5 September a.s. in het Zendingscentrum te Baarn een conferentie beleggen waar ds J. Overduin, Geref. predikant te Amsterdam refereren zal over: „Ik geloof de Katholieke kerk". Er zal gelegenheid zijn in groeps- en plenair verband over dit onderwerp en de daarmee samenhangende vragen voor het Geref. kerkelijk leven te discussiëren. Ingezonden Mededeling (Adv Chr. Metaalbewerkersbond gaat vergaderen. De Christelyke Metaalbewerkers- bond In Nederland houdt zyn algemene vergadering op Woensdag 3 en Donder dag 4 Juni a.s. te Hilversum in „De Karseboom" een groot aantal voorstel len, waaronder die van het hoofdbe stuur tot wyziging van het huishoude- lyk reglement, komt ter sprake. Ver der zal men overgaan tot het benoe men van drie leden in het hoofdbestuur in de vacatures J. van de Burg, B. Roolvink en A. Kooy. De Bondsraad heeft de volgende candidaten aanbevo len: 1. J. de Graaf, 2. C. Jaarsma en 3. L. van der Velden. Amerikaanse onderscheidingen voor Nederlandse militairen. Voor het front van de troep zal he denochtend in de Engelbrecht van Nassaukazerne te Roosendaal, de Amerikaanse ambassadeur in Neder land, de heer Selden Chapin, aan ze ven Nederlandse militairen een deco ratie uitreiken voor moedig gedrag ty- dens de gevechten op Korea. De zilveren ster ontvangt de 2e luit. C. M. C. Leuring uit 's-Gravenhage; de bronzen ster ontvangen de le luit. jhr A. W. Snoeck uit Utrecht, de kor poraal W. 't Hart uit Zwolle, de soldaat le klas B. Oostinjen uit Amersfoort, de soldaat le klas B. H. T. Fievez uit Arn hem, de soldaat le klas H. H. Amendt uit Venlo en de soldaat P. J. Kruys, afkomstig uit Bondowoso. ZWEEDSE SPOORWEG- LIEDEN OP SOESTDIJK. Twee Zweedse spoorweglieden, zul len vandaag op het paleis Soestdyk Zweedse poppen voor de prinsessen aanbieden. De Zweden behoren tot een gezelschap van 24 man Zweedse spoor weglieden, die hun werkzaamheden ten Noorden van de Poolcirkel hebben. Zy zyn de gast van d« Amersfoortse spoorwegontspanningsvereniging en blyven tot 23 April ln ons land. ZWARE BRAND IN WEST-BERLIJN. Bij een ontploffing tjjdens de blus sing van een brand in de Lorenzfabriek in VVest-Berlyn zjjn in de nacht van Maandag op Dinsdag drie brandweer lieden om het leven gekomen en tien andere en een politieman zwaar ge wond. De brand ontstond in een houtopslag plaats in een kelder, toen de brand weerlieden argeloos de deur van de ruimte waarin hout wordt gedroogd, openden, deed zich een zware houtont ploffing voor. Dikke muren werden in gedrukt en gware voorwerpen wegge slingerd. BELGIE VERWAt-ril' vEEL TOERISTEN. De Belgen verwachten dit jaar vele Nederlandse toeristen. Ruim 16 proeent van de buitenlanders, die in 1952 een bezoek aan België brachten, bestond uit Nederlanders. Het land schynt ge zocht te zijn in verband met de lage hotelpryzen en de diverse faciliteiten, die men er als toerist geniet. In vergelyking met 1951 groeide het aantal buitenlanders, dat België kwa men bezoeken in 1952 met 60 procent en men verwacht dat er dit jaar een verdere stijging zal volgen, temeer daar alom meer deviezen voor de toe risten beschikbaar worden gesteld. Nieuw dorp voor Turkse aardbevingsslachtoffers, Radio-Ankara heeft medegedeeld, dat de Turkse regering een nieuw dorp zal bouwen voor de bewoenrs van het vrogere Yenice, dat in de afgelopen maand door aardbevingen verwoest is. Voor het invallen van de winter zal het nieuwe dorp betrokken kunnen worden. Het ligt op een andere plaats dan Yenice, daar hier de aardschok ken nog voortduren. Aan de Waalhaven te Rotterdam is gisterochtend de dryvende bok de „Arend" van W. A. van den Tak's Ber- gingsbedryf te Rotterdam in elkaar gestort. Daar de arbeiders juist hun schafttyd begonnen waren deden er zich geen persooniyke ongevallen voor.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5