de loupe Zwitsaletten Schoonmaakploegen hebben het ergste vuil in Rilland opgeruimd. g/uite u-euu-acMing,. 59. Studenten maakten twee woningen per dag schoon. Onder Vragen staat vrij**. Het bedrijfspand* De rentetrekker* „Prijzen van tal van agrarische producten gaan dalen*" HOOFDPIJN, LOOM...? BEWONERS KEREN TERUG. FEUILLETON. Ste Radio- Woensdag 22 April 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Ditmaal heb ik medelijden met de regering! Sinds de nieuwe ploeg van Drees zich aan de Kamer heeft voor gesteld, is er sprake geweest van een complex van maatregelen, waardoor zo ongeveer alle moeilijkheden van vandaag moeten worden opgelost: de werkloosheid en de huurimpasse in de eerste plaats. In het begin waren het maar aarzelende toespelingen van de nieuwe minister van Financiën, de heer van de Kieft. Later werd het ge luid wat duidelijker: de regeringskip broedde een ei uit, dat de gezondheid van het Nederlandse volk zeer ten goede zou komen! Dat uitbroeden is niet zo gemakke lijk gegaan: het is aan geen twijfel on derhevig, dat de socialist van de Kieft en de antirevolutionnair Zijlstra elkaar maar moeilijk hebben kunnen vinden. Het zal in de ministerraad wel eens ge kraakt hebben! Maar eindelijk was het ei dan toch uit: een nota met vele punten, waarin de regering de grote lijnen van haar te voeren beleid had neergelegd. De Kamer nam er met interesse kennis van en besloot dit staatsstuk eens in handen te geven van de acht fractie voorzitters. Deze acht heren zijn met spoed aan het bestuderen gegaan en het resul taat van deze studie is een lijst van 134 vragen. Bijna allemaal heel con crete vragen. Oordeel zelf: „Wil de regering in een cijferma tige opgave tot uitdrukking brengen, hoe zij thans in haar beslissingen respectievelijk in haar voornemens, haar beleidslijn gerealiseerd heeft betreffende het geheel van haar werkgelegenheidspolitiek, waarbij zij de ontwikeling van het normale bedrijfsleven steeds primair heeft gesteld, derhalve zowel wat aangaat de hierop betrekking hebbende maatregelen en voornemens als wat betreft de overige werkgelegen heidspolitiek?" Gaat men dit vreemdsoortige Ne derlands vertalen, dan blijkt dat deze vragensteller een lijstje van cijfers wil zien, waaruit zo af te lezen valt wat de regering doet ter bestrijding van de werkloosheid. En dan heeft men er nog een strikvraag in verwerkt! De rege ring heeft in de Troonrede doen aan kondigen,dat zij het normale bedrijfs leven primair wil stellen de open- bare-werken-politiek is slechts een aanvulling in de strijd tegen de werk loosheid. Nu eist de vragensteller, dat uit dat cijferlijstje tevens zal blijken, dat de regering haar woord gestand doet! Een aardige vraag al zal wel nie mand, ook de vragensteller niet, ge loven dat het zó gemakkelijk is. Als een staatshuishouding even weinig gecom pliceerd was als het boodschappen boekje van de kruidenier: alleen maar cijfers van de gehaalde boodschappen, dan konden we beter een aantal huis vrouwen in de regering benoemen. Natuurlijk zijn er ook vragen, die wel te beantwoorden zijn en waarop een duidelijk antwoord ook zeer ge wenst is. Zo b.v. over de bedrijfspan den. In de nota wordt gezegd, dat voor de bedrijfspanden een afzonderlijke regeling zal worden getroffen, los van de huurverhogingsmaatregelen voor woningen. „Wat is een bedrijfspand?" zo wordt nu gevraagd. „Vallen daar onder ook de panden, die ten dele uit woning en winkel, woning en werk plaats, woning en pakhuis bestaan?" En: „Hoe zal deze afwijkende regeling er uitzien?" Vooral voor de middenstand en de kleine industriëlen zijn deze vragen van groot belang. Deze middengroep en het is niet het slechtste deel van ons volk! heeft toch a- moeite om het hoofd boven water te houden. Zou dit deel getroffen worden door een huurverhóging, waartegenover geen enkele compensatie staat (want zij zijn Immers zelfstandigen), dan begaat men daardoor wel een grove onrecht vaardigheid. Dan zou deze regering niet ten onrechte het verwijt kunnen treffen dat zij een „klasse-regering" is: vol zorg voor het welzijn van de arbei dersklasse (waaruit de meeste stem men voortkomen) en de belangen van indere, kleinere maar niet minder be langrijke groepen, verwaarlozend. Van het grootste belang is ook de zraag hoe men de rentetrekker, de man die zijn hele leven hard gewerkt neeft en daarvan nu de vruchten plukt, ichadeloos denkt te stellen. Een ge vaarlijke vraag, want is het inderdaad wel de taak van de overheid steeds maar de stroppen die de individu treft, voor haar rekening te nemen? Nu de zaak echter zo ligt, dat de „trekkers van Drees" en de gepensionneerden zeker niet vergeten zuilen worden, nu eist de rechtvaardigheid, dat men ook de mensen, die voor zichzelf gezorgd hebben, niet vergeet. Maar of we met dit alles wel op de goede weg zijn, is misschien de belangrijkste vraag, die men naar aanleiding van de nota kan stellen. Dat is dan de 135-stedie eveneens wel onbeantwoord zal blfj- venl Voorzitter van de Stichting v. d. Landbouw betoogt: Land- en tuinbouw kunnen de toekomst met voorzichtig vertrouwen tegemoet zien. „Op dit ogenblik doen zich in de wereld symptomen voor, die wijzen op een dalende lijn in de prijzen van tal van agrarische producten. Het moment komt in zicht, dat op de wereldmarkt sommige prijzen zich beneden onze kostprijzen gaan bewegen en hieruit ontstaat in land- en tuinbouwkringen een zekere onrust. Regering en volk zullen hier sterk rekening mee dienen te houden. Mochten de verwachtingen van onze agrarische bevolking nu te leurgesteld worden, dan zou dat tot zeer scherpe en ongewenste reacties aanleiding kunnen geven". Dit zei de voorzitter van de Stichting van de landbouw, de heer H. D. Louwes, In een gistermorgen gehouden rede ter inlei ding op de van 27 April tot 2 Mei a.s. te Utrecht te houden Internationale Landbouwcursus. Tevoren had de heer Louwes een al gemene beschouwing gegeven over het ontstaan en de ontwikkeling van de landbouwpolitiek in de voor- en na oorlogse jaren. Na deze inleiding ging hij over tot het omlijnen van de pers pectieven van enkele belangrijke land bouwproducten. Vooraf wees hij er op, dat de kostprijs betrekkelijk laag ligt, maar dat van vele land- en tuinbouw producten soms het grootste deel in het buitenland moet worden afgezet, zodat de rentabiliteit goeddeels bepaald wordt door de uitvoermogelijkheden. VOORUITZICHTEN. D* verbouwers van tarwe, suiker bieten en koolzaad weten op welke prijzen zij voor oogst 1953 kunnen re kenen. Al vele jaren heeft de overheid de prijzen van deze producten be heerst, na de oorlog meestal op een niveau (ver) beneden het prijspeil op de wereldmarkt. Voor consumptie aardappelen lijken de vooruitzichten, althans wanneer de oogst niet al te overvloedig is, niet ongunstig te zijn, mede omdat door de watersnood waar schijnlijk minder aardappelen zullen worden verbouwd. De pootaardappel- export zal de toenemende concurrentie van Denemarken, West-Duitsland en andere landen ondervinden, doch pes simistisch behoeft men niet te zijn. Waarschijnlijk zal het aardappelmeel met een moeilijker markt te maken krijgen dan in de afgelopen jaren. Ook de verbouwers van voergranen zullen niet op hoge prijzen mogen re kenen zolang de wereldmarkt van voergranen betrekkelijk ruim blijft. ZUIVELPRODUCTEN. Voor de zuivelproducten vallen er lichtpunten, doch ook duistere wol ken waar te nemen. Aan de ene kant staat het hoge binnenlandse meik- verbruik, de preferentie op de Belgi sche markt (vooral van belang voor de boter) de liberalisatie van de kaasinvoer door België en onlangs ook door Groot-Brittannië, de toe nemende spreiding van onze export van condens en kaas en een produc tie-apparaat dat een snelle omscha keling in de fabricage mogelijk maakt bij wijziging in de prijsverhou dingen tussen de verschillende zui velproducten. Aan de andere kant staan vooral het lage binnenlandse boterverbruik, de contingentering van de kaasinvoer door landen als Frankrijk en West- Duitsland, de toenemende kaasproduc tie in Denemarken, de politiek van de Ver. Staten met betrekking tot de in voer van zuivelproducten en de snel toenemende zuivelvoorraden in dat land. Wanneer de Ver. Staten deze voor raden niet spuien op de wereldmarkt daardoor zou deze tot een overschot- tenmarkt gedegradeerd worden mag de melkveehouderij de komende maan den zonder pessimisme tegemoet zien. Wel zal veel afhangen van de weers omstandigheden en het al of niet op treden van mond- en klauwzeer. In de afgelopen jaren was er grote vraag naar Nederlandse zuivelproducten in ons omliggende landen, wanneer daar de melkproductie tegenviel. HET VLEES. Wat de vleessector betreft ligt onze kwetsbaarheid vooral in de varkens houderij. Deze kenmerkt zich en niet alleen in ons land door grote schom melingen in de productie en dienten gevolge ook in de prijzen van varkens vlees. Op het ogenblik is onze varkens stapel buitengewoon groot, terwijl het kwantum bacon dat wij aan Groot- Brittannië mogen leveren, zeer beperkt is. In de loop van Mei wordt weer on derhandeld over een extra hoeveelheid bacon. Wanneer deze besprekingen voor ons resultaat opleveren, de bin nenlandse consumptie bij de lagere prijzen van nu enigszins toeneemt en de vleeswarenexport (speciaal de ham- menexport naar de V.S.) op gang ge houden kan worden, dan zal het met de varkenshouderij waarschijnlijk nog wel meevallen. Volgens de heer Lou wes zal men voorzichtig dienen te zijn met een uitbreiding van de varkens stapel. De pluimveehouderij heeft goede maanden achter de rug. Bij dalende voerprijzen bewogen de eierprijzen zich op een hoog niveau. Alle tekenen wij zen er op, dat de pluimveestapel dit jaar aanzienlijk uitgebreid wordt. Ver wacht mag worden dat deze uitbreiding in het komende najaar nog geen bijzon dere moeilijkheden zal veroorzaken. De invoer van eieren in West-Duitsland het belangrijkste afzetgebied is ge liberaliseerd. Wel zal naar zijn ver wachting de concurrentie van Dene marken op deze markt toenemen. DE TUINBOUW. Over de tuinbouw zei de heer Lou wes, dat de meeste landen de invoer van groenten en fruit niet geliberali seerd hebben en hun eigen producten ook beschermen door hoge invoertarie ven. Toch lijken over het geheel geno men de vooruitzichten voor onze groen ten- en fruittelers niet ongun stig. Ook hier zal echter veel af hangen van de weersomstandigheden en de omvang van de veilingsaanvoer in ons land, maar ook van de invoerpoli- tiek van de importlanden. De kwekers van bloembollen, waar in Nederland een zeker monopolie be zit, mogen op een redelijk goed jaar rekenen, ook omdat ze een intensieve afzetpropaganda voeren. Als algemene conclusie meende de heer Louwes te mogen stellen, dat de Nederlandse land- en tuin bouw de naaste toekomst met een voorzichtig, in sommige opzichten aarzelend vertrouwen tegemoet mag zien. Een van de hoogste functionarissen van de politie van Teheran, brigade generaal Asjfartoos, wordt sinds Maan dagavond vermist. Men acht het niet uitgesloten, dat hij ontvoerd is. Bestrijdt die vermoeiende pijnen met: ZDe anti-pijri tabletten In November 1773 kwamen te Boston drie Engelse schepen, volgeladen met thee, aan. Om tegen te gaan, dat de thee aan wal werd gebracht, gingen enige burgers van de stad des nachts, als In dianen verkleed, aan boord van de schepen, sleepten de kisten met thee aan dek, sloegen ze met bijlen stuk en gooiden de inhoud in zee. De thee vertegenwoor digde een waarde van f 100.000. a Toen het bericht over deze „theevisite in Bos- OU. ton" Engeland bereikte, was het uit .met het geduld van de koning en het parlement. Het moest de inwoners van Boston nu aan het verstand gebracht worden, dat het een dure kop thee geweest was. De haven werd voor de gehele scheepvaart gesloten, tot dat de thee betaald was. Al spoedig werd Boston door hongersnood bedreigd, maar er kwam hulp. MlllllilllllllllllllllllllllllillllilllllllllllM lllllllllllllllllllllllllllillllllillii Bij de Rijksweg begint het al; stinkende hopen vuil van rottende aardappelen, blikken met beschimmelde biscuits, het karkas van een kinderwagen, de wanstaltige bulten van kapotgevreten matrassen, een uitgebeten kastjeZo vinden deze week de terugkerende bewo ners van Rilland hun gemeente weer: groezelig en vaal door het slik, doordrenkt van de penetrante zoutlucht. Van het eens zo mooie heldere dorp heeft het water een triest oord gemaakt. Toch bewijzen die hopen vuilnis langs de straten iets, en wel dat het vuil in de meeste woningen is opgeruimd. Er is gewerkt in Rilland De sigarenwinkelier Goeree had vorige week zijn nieuwe zaakje al weer aan kant. Weliswaar nog niet compleet - de pakken tabak en sigaretten stonden nog op de schoon geschrobde tegelvloer van de winkel en de toonbank stond nog rechtop tegen de muur - maar hij draaide toch alweer, net als enkele andere win keliers, en een pakje sigaretten wilde hij graag verkopen. Hij vond, dat hij nog had geboft. Natuurlijk, de mooie nieuwe zaak kreeg een lelijke klap maar de rui ten waren nog heel en hij zelf en zijn gezin waren gespaard gebleven, „Kijk" zei z'n dochter, „daar gaan de studentenLangs het huis trok een jolig groepje jongelui, gewapend met en kele grote bezems en schoppen. ER MOET GEWERKT WORDEN. „Nee, jongens, geen geleuter, er moet gewerkt worden". Een stevige blondine met kort geknipte jongens- Drie faculteiten, één laag modder kop ze bleek naar de welluidende naam „Moni" te luisteren wenste dat er gewerkt werd. Ze was uit het goede hout gesneden, deze Groningse. De anderen - twee meisjes studenten en twee jongens die zich op de Groning se universiteit respectievelijk plegen te bukken over leerboeken der sociologie, medicijnen, algemene taalwetenschap en theologie - lachten maar eens: die Moni was me d'r eentje. Maar Moni, in blauwe bemodderde overall, trok zich nergens wat van aan. Ze haalde een verfrommeld pakje shag uit de zak en begon onverstoorbaar en met viugge vingers een sigaret te rollen. „Wat we hier allemaal uitgevoerd heb ben? Nu ik heb hopen aardappelen van onder de bedsteden gesjouwd. Rotte aardappelen wel te verstaan. Een plezie rig karweitje hoor. Je stinkt een uur in de wind, maar je hebt het toch naar je zin als je 's-avonds in je bed kruipt". En tegen de anderen: „Staan jullie toch niet zo schaapachtig te lachen, het is toch zo?".... „Maar nu moet eerst het schoolplein schoon. Als die kinders hier terugkeren moeten ze niet meer in de modder be hoeven te spelenen met de twee andere meisjes trok ze het speelplein van de kleuterschool op waar een twee cen timeter dikke koek van slik het zand bedekte. Maar even goed als ze babbelen kon - ze bleek, merkwaardig genoeg, Frans te studeren - werkte ze. En terwijl zij met zwier grote plakken slik in een kruiwagen laadde, vertelden de twee anderen dat zij op 7 April in Rilland waren gearriveerd, nadat de Ned. Chr. Studenten Vereniging en de V.C. S.B. een oproep tot hulp hadden ge plaatst. Vóór hen werkte in Rilland een ploeg bestaande uit Utrechtse en Leidse studenten en ook een Belgisch meisje en een predikant. Ze hebben hard aangepakt deze jonge lui; minstens twee huizen per dag hebben zij schoon gemaakt. Maar dan ook schoon! Het waren voornamelijk de wo ningen van alleenwonende en oudere mensen of gezinnen met veel kinderen, die zij onderhanden hebben genomen. Doch nu zit het werk er practisch op en omdat ze toch niet stil wilden zitten, begonnen ze alvast maar aan het terrein «li door J. BRANDENBURG. 42 Mijn zoon, bereidt ook gij zich voor tot de heerlijke tempeldienst? Jacob schudt het hoofd en antwoordt ontkennend. Is er belemmering? Het geslachtsregister is toch wel in orde, an ders zegt ge het maar en ik zal een ernstig onderzoek instellen. Of is er lichamelijke belemmering? Dan zij u onderworpenheid bevolen, mijn zoon, want alléén de wil van de Almachtige is heilig en goed en wijs. Wij zijn stof en as weten niet met al, mijn zoon. Het is Isboseth, die het woord neemt en vertelt, dat zijn zoon weigert in de Tempel te dienen en het priesterkleed aan te trekken. Bij het schaarse lamplicht ziet Jacob hoe de Priester zijn wenkbrauwen verbaasd optrekt, een verbazing, welke op geheel zijn eerbiedwaardig gelaat gefixeerd ligt. Wanneer Isboseth is uitgesproken, wenkt hij met de hand en zegt: Na uw lange reis roepen uw vermoeide oogleden om de verkwikkende slaap. Wij zullen ons onder de genadige bescher ming des Allerhoogsten stellen tot de morgen. En dan zullen wij tijd vinden verder over deze zaken te spreken, mijn zoon. Hij doet een kort avondgebed en vader en zoon leggen zich in het bescheiden opper- kamertje te rusten. Jacob heeft enige tijd nodig voor de slaap hem pakt. De donkere, glanzende ogen van Rachel staren hem vriendelijk aan. Zoals de reis van deze dag hem in onbekend landsgebied bracht met vele heilige tekenen uit de landsgeschiedenis, zo brengen deze meisjes ogen zijn geest in een hem heilige, onbekende wereld, waar hij slechts met grote schuchterheid binnentreedt. Deze wereld voert zijn ziel tot een ongekend geluk, een geluk, dat hem echter broos schijnt als een ge slepen albasten fles; een onnoemelijk rijk bezit, maar een héél angstig bezit. Reeds vroeg in de morgen wordt hij gewekt door het geluid der maal stenen in het dorpje. De vrouwen en meisjes zijn bezig het graan te bereiden voor het te bakken brood. Zij keren terug naar de woning van Rachel, waar het verlovings- ceremonieel zal plaats hebben. Rachel ontvangt de kostbare geschenken uit de hand van zijn vader en dan geeft hij haar het voorhoofdsiersel. Ze slaat de purperen mantel om de schouders en plooit het gewaad om haar ranke leden. Ze bindt het voorhoofdsiersel om haar slapen en Jacob mag, op zijn verzoek, haar hierbij helpen. Zijn vingers beven, wanneer hij de zware pracht van haar blauw-zwarte haardos in zijn hand houdt, eer de witte hoofddoek zich weer om het hoofd sluit. De voorhoofdsband met de schitterende stenen staat haar mooi en de juwelen wedijveren met haar glanzende ogen in rijkdom aan gloed. Dan krijgt het jonge paar toestemming tot hun wandeling door de wijngaard van Jozua en daar is het, dat Jacob voor de eerste keer Rachel in zijn armen houdt en twee, snel kloppende harten tegen elkander ge drukt, in liefde bloeien gaan. Nog een dag blijven beiden in het dorpje. De plicht roept weer tot de arbeid. Maar vooraf wenst Isboseth, dat Jacob spreken zal met de Priester Zacharias. Jacob ziet tegen dit gesprek op, maar eerbiedigt de wens van zijn vader. Isboseth is getuige van het gesprek, dat volgt. Zacharias begrijpt niet de afkeer van de jonge man voor de tempel dienst. Ik kan geen beesten doden en de reuk van het lauwe bloed maakt me misselijk. Ik wil de beesten vrolijk zien en niet de doodsangst zien sidderen in hun ogen. En dan, mijn vader, vergeef het mij, maar we zien in Jeruzalem zoveel onwaarachtigheid bij de Priesters en Levieten, om van de Overpriesters en de Hogepriester nog maar te zwijgen. Zacharias maakt een afwerend gebaar. Dat heeft met de tempeldienst niets te maken, mijn zoon. Juist om dat er veel is, dat anders moest zijn, behoorden wij, die van het Priester geslacht zijn, ons aandeel te geven om het beter te maken. Zolang Jahwe de Tempel en de Offerdienst verdraagt, zullen wij het zeker moeten verdragen. Wanneer het, naar de orde van Abia, eenmaal in de drie en twintig weken, mijn beurt is om een week in de Tempel te dienen, is dat steeds de grote vreugde mijns levens, mijn zoon .Het zijn de hoogtijden en mijn innig gebed gaat dan met smekingen en zuchtingen tot de Aller hoogste omhoog, dat Hij naar Zijn vaste belofte, de Messias zal doen verschijnen in mijn onwaardige tegenwoordigheid. Kan er iets heer lijkers, iets voller van genade zijn, dan in de schaduw van Gods heilige Tempel uit te zien naar de Vorst uit Juda's stam, Die te komen staat? Hoe kunt gij deze dienst licht achten, mijn zoon? Duizenden hunkeren er naar. Wees voorzichtig, dat gij de genade des Allerhoogsten niet ver smaadt en Hij u komt bezoeken met Zijn straffen en bittere tegenheden. van de kleuterschool, hoewel de open bare gebouwen schoongemaakt worden door de reinigingsploegen der adopteren de gemeenten Zaandam, Valkenburg en Aalten. In de pastorie vonden zij een onder dak; het was behelpen, maar wat geeft dat. Rilland moest schoon. Aan vertier kon evenmin gedacht worden. Het enige uitstapje dat gemaakt kon worden was naar de nooddijk en een keer een wan deling over de nieuwlandse binnendijk. Toen riep Moni; „Hé luilakken, moeten wij hier dat hele plein alleen schoon likken?" Dus gingen ze. OOK NAAR BATH. Een straat verder ontmoetten we d« reinigingsploeg van de gemeente Zaan dam. Deze mensen zijn ondergebracht in het Stationskoffiehuis en werken nu reeds vier weken in deze contreien. „En als we Rilland gehad hebben, gaan we naar Bath" zei een van de Zaandammers ons, want hij heeft plezier in zijn werk. Met een grote straal water spoot hy zijn vrachtwagen schoon, en mikte spelen derwijs meteen eens op zijn maat. Maar voor Bath aan de beurt komt is er nog een massa te doen. Het plein van de School met de Bybel ligt nog bedekt met een laag stro en de hopen vuil langs de weg moeten ook nog verdwijnen. „Als de bewoners terugkeren mogen ze het vuil niet meer op de straten gooien" zei de Zaankanter. Want wat in Riliand schoon is, dat moet ook schoon blijven. Rilland moet weer het oude Rilland worden. 106,6 MILLIOEN IN RAMPEN FONDS Het Nationaal Rampenfonds heeft tot gistermiddag 106,6 millioen gulden ge ïncasseerd. Sedert de opgave van de laatste stand is er weer f 100.000 bij gekomen. Bromfiets kwijt en weer terug Zondag deed een dame aangifte van het feit, dat haar bromfiets, die ze neergezet had in de Segeerstraat bij de kerk der Geref. Gemeente, tijdens de dienst was gestolen. Gistermorgen werd de politie opge beld, door een landbouwer aan de Kleverskerkseweg, die meldde, dat hij een onbeheerde bromfiets had aange troffen. Toen de politie het rijwiel op haalde, bleek men met de gestolen bromfiets te doen te hebben. ê-ienqt oni DONDERDAG 23 APRIL 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 „Sint Joris-Dag", report. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", eaus. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch-conc. (12.30 12.33 Land- en tuinb. med.) 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Sopraan, tenor en pia no. NCRV: 14.00 Promenade ork. en sol. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Bariton en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Pianokwartet. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Gev. muz. 18.30 Gram. 18.35 „Op de stelling," eaus. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Gev. prog. 21.45 Interv. 22.15 Zang en piano. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Report. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenw. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gev. muz. 12.00 Bas-bariton en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 I-and- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Ams. muz. 14.00 „Désirée", hoorspel. 14.50 Lichte muz. 15.00 Voor de zieken. 16.00 .Tussen vier en vüf". 16.45 V. d. jeugd. 17.30 Mil. act. 17.40 Gram. 17.45 Rege- ringsuitz.: Drs A. Jonkers: „Suriname en de Nederi. economie." 18.00 Nieuws. 18.15 Sportprobl. 18.25 Report, of gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuz. 19.45 Orgelspel. 20.00 Nieuws. 20.05 Intern, bridgedrive. 20.10 Gram. 20.20 Concertgeb. ork. en sol. (21.1021.35 „Mijn vader en ik", hoorsp.) 22.30 Med. 22.35 Viool en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact. 23.3024.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Operettemuz. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Hout blazerstrio. 15.00 Gram. 15.15 Houtbla zerstrio. 15.30 Gram. 16.10 Orkestconc. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Jeugdkoren. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.50 Pol. eaus. 20.00 Gram. 20.40 Verz. prog. 21.00 Voor de vrouw. 21.45 Verz. prog. voor de vrouw. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3