EISENHOWER OPENT GROOTS WERELD-VREDESOFFENSIEF De Sowjet-Unie zal nu kunnen tonen of het streven naar vrede oprecht is Minister Mansholt weet van geen wijken Dr Drecs zag zich op Schouwen-Duiveland vele problemen voorgelegd „Laat ons een wereldopbouwfonds stichten en ontwapenen' Integrale schadevergoeding voor lagere publiekrechtelijke lichamen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND W apenstilstandsbespreking in Korea hervat? Resolutie van Brazilië inzake Korea aanvaard Slag bij Bruinisse gewonnen STRIJD TEGEN ZIEKTE EN ELLENDE Per jeep over het eiland Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2439. Giro 274289. Kantoren: VUssingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2454 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rnbriek Kabouters 10 et. per woord VRIJDAG 17 APRIL 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Krulnlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zaterdag: Zon op 5.38 u., onder 19.42 u. Maan op 8.01 u., onder 1.04 u. Hoogwater Zaterdag 17 April: Vlissingen: 4.44 u., 2.02 m., 17.11 u. 1.81 m. Terneuzen: 5.13 u. 2.19 m., 17.44 u. 1.99 m. Wemeldinge: 6.34 u. 1.62 m., 19.01 u. 1.46 m. Zierikzee: 6.19 u. 1.38 m., 18.43 u. 1.22 m. President Eisenhower heeft gisteren in een rede te Washington voorgesteld een wereldopbouwfonds te vormen, waarvan de Sowjet-Unie niet zou worden uitgesloten. De volkeren zouden met dit fonds de wrede krachten van armoede en nooddruft moeten bestrijden. De monumenten van deze nieuwe soort van oorlog zouden zijn: wegen, scholen, ziekenhui zen, woningen, voedsel en gezondheid. Eisenhower deed een beroep op de Sowjet-Unie om door ontwapening tezamen met de Ver. Staten de bijna verloren hoop op wereldvrede te redden. Indien men, zo waarschuwde de Amerikaanse president, de koers van de laatste acht jaar niet ver laat, dan zijn een atoomoorlog en een leven in voortdurende vrees en spanning, respectievelijk het slechtste was gevreesd en het beste wat verwacht kan worden. De Amerikaanse regering is bereid, zo verkla rde hij verder, haar volk te verzoeken tezamen met alle volkeren een aanzienlijk percentage van de door ontwapening gedane besparingen te storten in een wereldopbouwfonds, dat bestemd zou zijn voor steun aan en opbouw van de gehele wereld. Het doel van het fonds zou zijn: hulpverlening aan andere volkeren voor de ontwikkeling van ten achter gebleven gebieden, bevordering van winst gevende en eerlijke wereldhandel en het bieden van hulp aan alle volkeren om de zegeningen van productieve vrijheid te leren kennen. De president herinnerde er aan, dat het plan-Marshall in 1947 bedoeld was om aan de behoeften van Oost- zowel als van West-Europa tegemoet te ko men. Uitdaging. Eisenhower daagde de Sowjet-Unie uit de oprechtheid van het door haar uitgedrukte verlangen naar vrede te bewijzen. Dit zou, kunnen geschieden door 1. Haar beslissende invloed in de com munistische wereld te gebruiken om niet alleen een gelegen komen de wapenstilstand in Korea tot stand te brengen, maar ook een werkelijke vrede in geheel Azië. 2. Andere landen, met inbegrip van de Oosteuropese, in vrijheid de eigen regeringsvorm te laten kie zen en hun het recht te geven zich vrij met andere landen te verbin den in een wereldomvattende rechtsgemeenschap. 3. Samen met adderen ernstige voor stellen aan te vatten voor een ont wapening, welke effectief gemaakt zou moeten worden door strikte controle en Inspectie door de Ver. Naties. Als eerste daden, waardoor de Sow- jets hun oprechtheid zouden kunnen bewijzen noemde Eisenhower de on dertekening van een vredesverdrag met Oostenrijk en vrijlating van de duizenden krijgsgevangenen uit de laatste wereldoorlog, die nog in Rus land worden vastgehouden. GROOT RUMOER IN PERZIË. In Teheran hebben de communisten weer eens hun spel gespeeld. Grootse betogingen werden georganiseerd om uit de tegenstelling tussen de Sjah en premier Mossadeq politieke munt te slaan. De demonstranten hebben geëist, dat het parlement Mossadeqs streven om de macht van de Sjah te beperken zal aanvaarden. Natuurlijk richtten de demonstran ten zich ook tegen de Amerikanen en de Britten. Gistermiddag hebben aan hangers van de Toedeh-partij een aan val gedaan op gebouwen, waarin het bureau voor de Amerikaanse hulpver lening voor onontwikkelde gebieden gevestigd is. Het is niet onwaarschijn lijk dat deze gebeurtenissen aanleiding zjjn voor een wijziging van de Ame rikaanse politiek ten opzichte van Per- •ië. Op 18 April a.s. Korea, Een grote stap tot redding van de hoop op vrede zou, volgens de Ame rikaanse president, moeten zijn het sluiten van een eervolle wapenstil stand op Korea. Dit zou onmiddellijke staking der vijandelijkheden moeten inhouden en het spoedig beginnen van politieke besprekingen voor het hou den van vrije verkiezingen in een verenigd Korea. Het zou echter niet minder moeten inhouden het beëindi gen van de directe en indirecte aan vallen op de veiligheid in Indo-China en Malakka, want een wapenstilstand in Korea, waardoor agressieve legers zouden worden vrijgemaakt voor een aanval elders, zou bedriegerij zijn. Uit een werkelijke en algehele vrede voor Azië zou de taak kunnen groeien van het regelen der andere kwesties tussen de vrije wereld en de Sowjet- Unie, zo vervolgde Eisenhower. De Ver. Staten zijn bereid hun aandeel in een dergelijke regeling te aanvaarden. WANORDELIJKHEDEN IN BUENOS AIRES. Zoals gisteren al is gemeld hebben zich tijdens een toespraak van de Ar gentijnse president Peron twee bom ontploffingen voorgedaan. Daarbij zijn 6 doden en 89 gewonden te betreuren. Na de bomaanslagen braken in Bue nos Aires ongeregeldheden uit, die uit liepen op een aantal brandstichtingen. O.m. werd het hoofdkwartier van de socialistische partij in brand gestoken. Europa. Eisenhower stelde uitbreiding voor van de plannen voor Europese eenheid tot buiten de landen van West-Europa. Een dergelijke meer omvattende gemeenschap zou ook een vrij en verenigd Duitsland, met een op vrije en geheime verkiezin gen gegrondveste regering omvat ten en, bij volledige onafhankelijk heid van de Oosteuropese landen, het einde van de huidige onnatuur lijke verdeling van Europa kunnen betekenen. Een dergelijke gemeen schap zou kunnen leiden tot bewe gingsvrijheid voor personen, vrij heid van handel en van uitwisseling van gedachten. Eisenhower herhaalde de voor stellen voor beperking van bewape ning en controle op atoomenergie, zoals deze door de V.S. in de V.N. zijn gedaan. De politieke commissie der V.N. Zelfs de Russen stemden voer! De politieke commissie van de Ver. Naties heeft gisteren met algemene stemmen een Braziliaanse resolutie aangenomen, waarin met grote voldoe ning wordt geconstateerd, dat in Ko rea een accoord is getekend voor de uitwisseling van zieken en gewonden en de hoop wordt uitgesproken, dat er spoedig een bestand in Korea zal komen. Functionarissen der V. N. me nen, dat dit de eerste eenstemmigheid is over een belangrijke politieke kwes tie en zeker het eerste'accoord tussen Oost en West over Korea. BESPREKING TOT DINSDAG VERDAAGD. Debat over wetsontwerp prijsbeheersing landbouwgro in een impasse. (Van onze parlementaire redacteur.) Het debat in de Tweede Kamer over de prijsbeheersing der landbouwgron den is in een impasse geraakt. De tegenstellingen waren zo groot, dat voor zitter Kortenhorst voorstelde, Dinsdag a.s. verder te gaan teneinde de com missie van rapporteurs in de gelegenheid te stellen binnenkamers met minister Mansholt te onderhandelen. De kardinale kwestie in het standpunt van de bewindsman is, dat de prijsbeheersing voor lange tijd moet gelden. De heren de Ruijter (C.H.) en den Hartog (V.V.D.) vreesden, dat de minis ter een principiële kwestie van deze zaak gaat maken. Zou dat het geval zijn, dan is het ontwerp voor deze fracties moeilijk te aanvaarden. MINISTER WITTE NAAR SCHOUWEN. Naar wij vernemen zal de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting ir Witte, Dinsdag a.s. een Lezoek bren gen aan Schouwen en Duiveland. De strijd tegen het water aan de Oude Dijk te Bruinisse is gisteren ge wonnen. Tegen vijf uur werd In het gat, waar het water ziedend door- kolkte, de grote bak de „Lekstroom 88" van de firma van Haatten uit Den Haag tot zinken gebracht. Nog kolkte het water onder en langs de zandbak. Maar het gevaarte bleef op zijn plaats liggen en het legertje van 250 man stond klaar om in de resterende ope ningen zandzakken te storten. Het gat kwam dicht, het lukte. Gistermorgen bij het aanbreken van de dag leek het er nog niet op, dat het gat deze dag dicht zou komen. Het water had van de zandzakkendam 5 meter weggesleurd. Het zag er vrü hopeloos uit. Maar om 10 uur werd de dagploeg van 250 man ingezet. Als paarden hebben de manen gewerkt. En met resultaat. Gistermiddag om 5 uur, toen het gat gesloten was, heeft een tweede ploeg van ongeveer 250 man de zware taak overgenomen. De d\jk moest verder versterkt worden. Gisteravond om 10 uur meldde men ons, dat men de situatie in Bruinisse meester was. Complicaties zouden zich niet meer voordoen. De strijd was ge wonnen. De Wereld. Gezondheids Organisatie, een van de organisaties van de Ver enigde Naties, helpt in meer dan 100 landen de ellende te bestrijden. Leden ervan zijn verspreid over de gehele wereld, de strijd aanbindend tegen ziekte. In 1950 nam de Wereld Gezondheids Organisatie op het verzoek van de Turkse regering deel aan het oprichten van een demonstratie- en oef en- centrum, door een volledig team te zenden, dat bijna twee jaar in Istanboel werkzaam was. Deze groep deskundigen belastte zich met de spoed-opleiding van ongeveer 450 artsen en 500 verpleegsters, vaccineerde meer dan 10.000 kin-, deren en lichtte meer dan 60.000 personen door. Heden zet het Demonstra tie- en Opleidingscentrum te Istanboel de strijd, begonnen door de Wereld Gezondheids Organisatie zelfstandig voort. Werkers op het gebied van de strijd om de gezondheid in de Oosterse zowel als de Europese landen rondom de Middellandse Zee kunnen daar hun opleiding krijgen. De foto laat zien, hoe twee werksters van het Istanboelcentrum, een onderzoek instellen naar de gezondheid van de plaatselijke bevolking. Er komt een nooddijk bij Brouwershaven en Haamstede. De minister-president, dr W. Drees, heeft gisteren een bezoek aan Schou wen en Duiveland gebracht, een bezoek, dat door de bevolking zeer op prijs werd gesteld. Het werd geen vluchtige rijtoer, maar gezeten in een jeep heeft dr Drees over het eiland gereden, kennismakend met de harde wer kelijkheid, waarmee de bewoners en de vele arbeiders, die aan de dijken werken, iedere dag te maken hebben. De autoriteiten kregen overal ruim de gelegenheid om hun hart te luchten en er werd druk gebruik van gemaakt. Gistermorgen om 9 uur arriveerde de minister-president per helicoptère in Zierikzee en het was zes uur gistermiddag toen hij in Bruinisse weer in het toestel stapte om terug naar Den Haag te gaan. Dr Drees verklaarde zeer onder de indruk te zijn van hetgeen hij had gezien en vooral voor het feit, dat Bruinisse voor de tweede maal is ondergelopen kon hij geen woor den vinden. In Zierikzee werd dr Drees verwei-1 boom volledig accoord kon gaan. Op komd door de Commissaris der Konin- een opmerking, dat het werk van het De grootste moeilijkheid zat mis schien nog wel bij de K.V.P.-fractie, die de wet voor vijf jaar wil laten gelden. Deze termijn is kennelijk een I compromis. Het loslaten daarvan kan betekenen, dat zij uiteenvalt. De heer Droessen (K.V.P.) accepteerde de velhebber der V.N.-troepen in Korea, heeft gen.-maj. Harrison, die de onder handelingen in Panmoendjon leidt, gemachtigd mee te delen, dat de V.N. bereid zijn op 18 April a.s. over de hervatting van de wapenstilstandson derhandelingen te spreken. De V.N, hebben Zwitserland voorgesteld als neutrale mogendheid voor het beheer over de krijgsgevangenen, die niet aar hun land willen terugkeren. GROTE BRANDEN IN CHICAGO. Bij twee branden in de Amerikaanse stad Chicago zijn tenminste achttien personen om het leven gekomen. Twintig arbeiders uit een fabriek, waar een van de branden woedde, worden nog vermist. 36 arbeiders zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een hooggeplaatst functionaris van de brandweer deelde mee dat het voor de brandweerlieden onmogelijk was in het hevig brandende gebouw door te dringen, hoewel de brandweer snel ter plaatse was. De andere brand woedde in een flat gebouw, vier kilometer van de fabriek verwijderd. Hier zjjn tenminste vier personen om het leven gekomen. 106 MILLIOEN IN HET RAMPENFONDS. Het Nationale Rampenfonds heeft lot gistermiddag 106 millioen gulden tmtvangen. Sinds Woensdag is er lus weer een millioen bij gekomen. prijsbeheersing alleen uit opportunis tische overwegingen. Van principe mag geen sprake zijn. Dit houdt niet in, dat de K.V.P.-fractie na vijf jaar niet voor de verlenging zal stemmen, indien de wet dan nog redelijk is. Ook de heer v. d. Heuvel (A.R.) kon zich met de termijn van vijf jaar wel ver enigen. Hjj bleef echter bezwaren te gen de prijsbeheersing hebben, omdat zij een slag in de lucht is, want ont duiking is niet tegen te gaan. De heer Vondeling (Arb.) vroeg de K.V.P.- fractie om positie te kiezen. Het ant woord van minister Mansholt op het socialistische verlangen om alle ver- kooptransacties via de Grondkamer te doen geschieden achtte de heer Von deling bevredigend, daar deze gedach te niet principieel is afgewezen, zoals de K.V.P. had gevraagd. MINISTER ANTWOORDDE Minister Mansholt wilde van geen wijken weten. Waarom wel garantie prijzen voor de basisproducten en geen regeling voor de pacht en verkoopprij- RAMPSCHADEWET BEREIKT SPOEDIG PARLEMENT. Dc minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, verklaarde gisteren, dat het ontwerp rampschadewet vrijwel ge reed is. De minister verwacht, dat het in de volgende of daaraan vol gende week aan de Tweede Kamer zal kunnen worden aangeboden. zen? Deze twee dingen kon hij niet rijmen. Temeer niet, daar bij de land- bouwdebatten steeds gevraagd wordt garantieprijzen voor lange tijd te ge ven, zodat de zekerheid van de boer des te groter wordt. Beperking tot vijf jaar achtte hij principieel onjuist. Wetten van duurzame aard moet men niet aan een termijn binden. Hij speelde een grote troef uit tegen de heer Droessen, die het voorkeursrecht van de pachter in dit ontwerp wil rege len. Hij is bereid aan deze wens tege moet te komen, maar de regering zal er bezwaar tegen hebben als dit voor keursrecht aan een tijdsduur wordt gebonden. Niemöller over Evangelisch Protestantse kerk in Duitsland. Ds Martin Niemöller heeft Donder dag bij aankomst in Noorwegen, waar hij de gast zal zijn van studenten, ver klaard, dat de betrekkingen tussen staat en kerk in Oost-Duitsland snel slechter worden. Hij zei, dat in Oost-Duitsland de be langstelling van het volk voor de Evangelisch Protestantse kerk groter was dan in West-Duitsland, omdat de Oost-Duitsers troost zochten in de kerk. Het gebrek aan belangstelling in West-Duitsland achtte hij een reac tie op de spanning van de oorlogsja ren. Gevraagd naar de mogelijkheid van hereniging van Oost- en West-Duits land verklaarde Niemöller, dat, hoe wel dit nog mogelijk was, „de twee delen van Duitsland onontkoombaar uit elkaar groeien onder de invloed van propaganda". Een complete Vietmlnh-divisie heeft gisteren een inval gedaan in Laos (In do-China). De Fransen blijven hier terugtrekken. gin, Jhr mr A. F. C. de Casembroot, mr dr A. J. J. M. Mes, lid van G.S. en dr B. D. H. Tellegen, oud-griffier der Staten, alsmede door B. en W. van Zierikzee. Het lid van Ged. Staten, de heer C. Hamelink, voegde zich later bij het gezelschap. In het gebouw waar de nood-griffie is ondergebracht, werden besprekingen gevoerd met het ge meentebestuur van Zierikzee, Kerk- werve, Nieuwerkerk en Ouwerkerk, alsmede notaris Heering, voorzitter van de Stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland". Van de zijde van de Rijkswaterstaat waren aanwezig de in genieurs v. d. Wall, Geers en Slot boom. VELE PROBLEMEN. Het waren vele problemen, waar voor men dr Drees' aandacht vroeg. Er is gesproken over het om beurten naar huis gaan van de arbeiders, de kwestie van de loonregeling, de haven van Zierikzee, vervoerskwesties, ter wijl ook de belangen van het bedrijf van de heer Doeleman onder de loupe werden genomen. De huisvesting van de arbeiders kwam ter sprake, alsme de de vraag hoe het mogelijk is ge- evacueerde arbeiders aan te trekken. Ook werd aandacht besteed aan het regie-vraagstuk, waarover dr Drees meedeelde, dat hij dit volstrekt geen prettige oplossing vond, maar voorals nog weinig andere mogelijkheden zag. Algemeen achtte men de voorlichting van het publiek door de Rijkswater staat onvoldoende. Men is echter van plan, daarin te voorzien. Tenslotte werd gesproken over de kwestie van de ontwikkeling en ontspanning van de bewoners en arbeiders, die aange past zal dienen te zijn aan de menta liteit van de mensen. DE TOCHT. Om half twaalf begon de tocht over het eiland. Vanuit Zierikzee werd dooi de droge corridor naar Brouwershaven gereden. Deze rit stelde aan de chauf feurs wegens de plaatselijke onberijd baarheid van de Schouwse dijk, hoge eisen. In Brouwershaven maakte bur gemeester J. L. van Leeuwen zijn op wachting, evenals zijn collega's van Zonnemaire en Drelschor. Er is daar gevraagd om het leggen van een nooddijk, waarmee ir Slot- dijksherstel slecht vordert werd ge antwoord, dat dit komt door de moei lijkheden met de machines. Verder is nog behandeld het probleem van de plaatselijke middenstand, die thans te weinig afzetgebied heeft wegens het onder water staan van de omliggende dorpen. Van Brouwershaven leidde de tocht via Den Osse over de Langendijk naar Scharendijke. Daar kon worden mee gedeeld, dat langs Scharendijke een nooddijk zal worden gelegd, ter bevei liging van de gemeente. In Renesse, waar men vervolgens besprekingen voerde met de burgemeesters of wild. burgemeesters uit de omliggende ge meenten werd meegedeeld, dat ook bij Haamstede een nooddijk wordt aange legd. Daardoor komen 51 huizen in de omgeving droog te staan. HET VLIEGVELD. In Haamstede kwam natuurlijk het vliegveld ter sprake. Er werd op aan gedrongen, dat bij de aanleg van de startbanen voorop zal staan, dat het vliegveld niet alleen in de tijd, die nodig is voor het herstelwerk, zal kun nen worden gebruikt. Men vroeg Haamstede weer een vliegveld te ge ven, dat ook in de toekomst zal kun nen worden gebruikt. In Burgh vroeg men een betere verbinding met Zie rikzee en Anna Jacobapolder. Om kwart over vijf arriveerde dr Drees met het Rijkspolitie vaartuig in de vluchthaven van Zjjpe. Hij werd daar verwelkomd door de burgemees ters van Bruinisse en Oosterland. Per jeep ging het vervolgens naar de woonark van burgemeester Michaelis, waar opnieuw besprekingen werden gehouden. 100 ZOMERWONINGEN OP WESTERSCHOUWEN, Het staat thans wel vast, dat op Westerschouwen 100 zomerwoningen zullen worden gebouwd, die zijn be stemd voor de hulsvesting van eva- cué's. Later kunnen bewoners uit de streek er gebruik van maken evenals de toeristen. Draagkracht wordt niet in rekening gebracht Verbetering van waterkeringen moeten zelf betaald worden De regering heeft het aanvankelijke voornemen om bjj de afwikkeling van de stormvloedschade aan andere objecten dan hoofd- en buitenwaterkeringen de draagkracht van de lagere publiekrechtelijke lichamen bjj de vergoedingsrege ling te betrekken, losgelaten. Bjj de nadere overweging van die gedachte kwam de regering n.1. tot de conclusie, dat de draagkracht in dp publiekrechtelijke sector uitermate moeilijk is te bepalen. Naar de mening van de regering moet derhalve de voorkeur worden gegeven aan een objectieve regeling. Het lag voor de hand daarbij aansluiting te zoeken aansluiting te zoeken aan de bepalingen der wet financiering wederopbouw publiekrechtelijke lichamen, die de oorlogs schade regelt. gen van de genoemde wet het voor deel, dat de afwikkeling van de schade aanzienlijk wordt vergemakkelijkt. In een ontwerp van wet, die bfj de Tweede Kamer Is ingediend, is de wet voor de financiering van de wederop bouw van de publiekrechtelijke licha men, nu toegepast op de stormvloed- schade. Het was nodig enkele bepalin gen te wijzigen. Zo moest de definitie van het begrip „oorlogsschade" door een definitie van „stormvloedschade", aldus ontlenen we aan de M.V.A. Een wijziging van de wederopbouw- wet is in voorbereiding, teneinde die wet mede van toepassng te doen zijn op wederopbouwplannen ais gevolg van de watersnood. De bestaande com missie financiering wederopbouw pu bliekrechtelijke lichamen wordt volledig bij de afwikkeling der stormvloed schade ingeschakeld. Zoals bekend is, voorziet genoemde wet praktisch in een integrale ver goeding van de schade. Zij stelt im mers voor noodzakelijke goederen een vergoeding in uitzicht van de kosten van het herstel in de oorspronkelijke toestand, welke vergoeding zo nodig wordt verminderd met een aftrek we gens „nieuw voor oud" van maximaal 25 procent. De kosten, welke uitgaan boven het herstel in de oorspronkelijke toestand, blijven steeds voor rekening van het la gere publiekrechtelijke lichaam. In dit verband kan worden opgemerkt, dat het uitgangspunt „herstel in de oorspronke lijke toestand" in de praktijk niet eng wordt geïnterpreteerd. Zo kan bijv. bij waterkeringen worden uitgegaan van de kosten, welke moeten worden gemaakt om het oorspronkelijk waterkerend ver mogen te herstellen. De Regering is van mening, dat een vergoeding van de stormvloedschade op basis van de hiervoor uiteengezette regeling der wet financiering weder opbouw publiekrechtelijke lichamen een bevredigende oplossing geeft. Bo vendien biedt het zoveel mogelijk van toepasBlng verklaren van de bepalin- DE BILT ZEGT Veel bewolking. Zwaar bewolkt met nu en dan enige regen. Matige tot krachtige wind over wegend tussen West en Zuid. Iets la gere temperaturen dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1