Treinverbinding met Holland wordt hervat. PRINSES MARGRIET ALS TUINIERSTER. Tweede Kamer begon het debat over prijsbeheersing der landbouwgronden Op de Kadijk staan stalen pontons over een lengte van 120 meter Met ingang van Dinsdag a.s. PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Socialistisch en A.R'~standpunt lijnrecht tegenover elkaar De heer de Ruijter (c.h.) wil wel prijs beheersing maar geen prijsbevriezing Prins Bernhard landde in Nice Amerikaanse atoom wapens in Europa Landhoofden bij hel gal in zeedijk van Bath worden versterkt Aan onzekerheid over hulpver lening moet een eind komen Bussen onderhouden verbinding Krabbendijke- Goes - dienst Breskens-Bergen op Zoom via België wordt gestaakt, Weg nog niet open voor alle verkeer. Ringdijk bij Bruinisse A v1 SNIPPER NIEUWS Hoofdkantoor: Goes, L. Vorstitr. 8ft. Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: VUsslngen: Lammensstraat 17, Telef, 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V, Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2453 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 15 APRIL 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Hutjssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang vaa Z#fi en Maan: Donderdag: Zon op 5.42 u., onder 19.38 u. Maan op 6.23 u., onder 23.58 u. Hoogwater Donderdag 16 April: Vlissingen: 3.12 u. 2.31 m., 15.40 u. 2.23 m. Terneuzen: 3.43 u. 2.47 m., 16.12 u. 2.39 m. Wemeldinge: 5.09 u. 1.81 m., 17.38 u. 1.79 m. Zierikzee: 4.55 u. 1.55 m., 17.23 u. 1.53 m. (Van onze parlementaire redacteur.) Hoewel nog lang niet alle sprekers hun mening hebben gezegd over het wetsontwerp rechtshandelingen landbouwgronden is het reeds duidelijk, dat de debatten enige dagen zullen duren. Er zijn reeds 25 amendementen Ingediend. Op verschillende punten liepen de meningen zeer uiteen, o.a. •ver het vraagstuk van de prijsbeheersing van de landbouwgronden. De heer Vondeling (Arb.) verdedigde de prijsbeheersing met kracht, terwijl de heer v. d. Heuvel (A.R.) er niets van wilde weten. De heer Droessen (K.V.P.) kwam met het belangrijke amendement om de pachter bij verkoop van >et land voorkeursrecht te geven. Dit was in het oorspronkelijk ontwerp (eregeld, maar de regering heeft later besloten dit voorkeursrecht in de nieuwe pachtwet op te nemen. De politieke klapstuk van de week, zo noemde de heer Vondeling het de bat over de prijsbeheersing. Hij was er voorstander van, omdat van een redelijk bestaan voor de boer anders geen sprake kan zijn en bovendien zag hij een samenhang tussen de verkoop en pachtprijzen. Zou het rendements- verschil zo groot worden, dat er meer winst gemaakt kan worden door ver koop dan door verpachting, dan komen de pachtprijzen onder druk te staan. Het bezwaar van vastgestelde prijzen is, dat deze worden ontdoken. De heer Vondeling had een waterdicht stelsel ontworpen om dit onmogelijk te ma ken. Hij wenste alle verkopen via de Grondkamer te doen geschieden. Dit punt is voor de socialistische fractie van groot belang en de heer Vondeling raadde de minister aan hieraan tege moet te komen. De heer v. d. Heuvel wilde daar niets van weten. Het systeem van prijsbeheersing heeft 10 jaar lang gefaald en een sluitend systeem is niet te maken. Het voorstel Vondeling is niet te verwezenlijken, omdat de Grondkamers deze taak niet aan kunnen. Is de overheid de kinder juffrouw, die haar onderdanen voor elke stap moet behoeden? Naar zijn mening zijn de pachtwaarde en de rente te labiele factoren om te gebrui ken voor vaststelling van de prijs. Het probleem lag bij de heer de Ruyter (C.H.) Ingewikkelder. Zijn stelling luidde als volgt: Wel prijsbe heersing, maar geen prijsbevriezing. De Grondkamers moeten dus bewege lijke normen hebben. Hij verzette zich tegen 'n vrije prijsvorming, omdat de grondprijs voor een steeds groter te kort aan landbouwgronden zich in stijgende lijn zal begeven. Voor de heer Droessen waren de voordelen van een prijsbeheersing van meer belang dan de nadelen. Ontdui king zal tegen gegaan moeten worden WEER ONRUST IN TEHERAN In de Perzische hoofdstad Teheran is het gisteren weer onrustig geweest. Communisten hebben betogingen ge houden voor het gebouw waar het par lement vergaderen zou. De betoging had ten doel de Kamer te vragen het rapport van een parlementaire com missie, waarin wordt aanbevolen de macht van de Sjah te beknotten, te aanvaarden. De Kamer kon echter niet vergaderen, daar het vereiste aantal leden niet aanwezig was. Naar later werd gemeld rijn bij de botsingen, die op de betoging volgden, minstens drie personen gedood. Er zouden 150 mensen zijn gearresteerd. Nederlandse regering annuleert order bij Philips. De Nederlandse regering heeft be sloten af te zien van een order van 25 millioen gulden, die bij de N.V. Phi lips zou worden geplaatst. Het- betreft hier de productie van voertuigradiozenders. De ontwikkeling van de bouw van deze toestellen bleek niet aan de verwachtingen te voldoen, die het ministerie van Oorlog er aan gesteld had. Prins Bernhard is gisteren, kort na dat hij te Nice was opgestegen, op^ nieuw op het vliegveld van deze stad geland. De Prins was van Venetië, waar hij met de prinsessen Beatrix en Irene enkele dagen had vertoefd, on derweg naar ons land. Hij onderbrak de reis met het oog op het slechte weer. Na het eerste op stijgen van het toestel bleek, dat een van de motoren niet goed werkte. Het euvel was echter spoedig verholpen. Gisteravond om even na negen uur landde de Prins met zijn dochters be houden op het vliegveld van Soester berg. Brits vliegtuig vloog over verboden gebied in Zweden. De Zweedse luchtvaardraad heeft 't Britse ministerie voor de burgerlucht vaart verzocht een onderzoek in te stellen naar de vlucht van een gechar terd Brits vliegtuig over „verboden gebied" in Zweden, terwijl het met 44 passagiers aan boord op weg was van Helsinki naar Nice. Het heeft vooral bevreemding ge wekt, aldus de Zweedse luchtvaart- raad, dat het toestel, hoewel het van zijn vastgestelde route afweek, steeds zijn positie opgaf alsof het zulks niet had gedaan. Het incident is „onlangs" gebeurd. De juiste datum wordt niet genoemd. door effectieve controle. De prijsbe heersing is noodzakelijk om een rede lijke opbrengst voor de boer te garan deren. Het standpunt-Vondeling voor de inschakeling van de Grondkamers achtte hij funest. De regering zal hier tegen principiële bezwaren moeten uiten, want het beschikking- en eigen domsrecht staat hiermee op het spel. Een verklaring, dat de Grondkamers deze taak niet aan kunnen is voor de K.V.P.-fractie onvoldoende, want dan bestaat altijd de mogelijkheid, dat dit toch zal gebeuren. Bij de vaststelling van de verkoops prijzen zal rekening moeten worden gehouden met de toekomstige bestem ming van de grond en het vraag en aanbod. De heer Droessen betwijfelde de noodzaak, dat de minister de nor men moet vaststellen. Kan dit niet aan het bedrijfsleven worden overgelaten? Hij gaf de voorkeur aan algemene re gelen voor de Centrale Grondkamer. De Grondkamers moeten die regeling dan in de practijk toepassen. Voldoet dit ontwerp aan het verkavelingspro bleem? De heer Vondeling betwijfelde dit, daar de ergste boosdoener de boe delscheiding niet onder deze wet valt. Dat is moeilijk omdat het erfrecht zich daartegen verzet. De heren Droessen en v. d. Henvel hadden grote bezwaren tegen de bepa ling, dat een overeenkomst niet mag leiden tot verkleining van het bezit tot minder dan de gemiddelde omvang der bedrijven In de streek. De heer v. d. Heuvel noemde deze bepaling volkomen onuitvoerbaar, terwijl de heer Droessen het niet do hoogste wijs heid vond, om kleine bedrijven onmo gelijk te maken. Zijn fractie zal zich hiertegen verzetten. In vredestijd geen Amerikaanse vliegtuigen of troepen in Denemarken. Te Kopenhagen is Dinsdag van ge woonlijk welingelichte politieke zijde vernomen, dat er in vredestijd geen Amerikaanse vliegtuigen of troepen In Denemarken zullen worden gelegerd. Er zullen nu vliegtuigen en vliegers der V. S. in Noord-Duitsland, enige kilometers ten Zuiden van de Deens- Duitse grens worden gestationneerd. Japanse soldaten houden nog stand Congreslid onthult J Een lid van de commissie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Johnson, heeft te Washington in een rede meegedeeld, dat de V.S. „atoom' eieren" en vliegtuigen van het type B-36, die de atoombommen kunnen werpen in Europa hebben. Hij voegde er aan toe, dat hy ge looft, dat er ook Amerikaanse atoom bommen in Korea zijn. Later verklaarde hij tegenover een verslaggever, dat hij het misschien niet had moeten zeggen, maar dat men in het algemeen toch wel weet, wat Amerika in Engeland heeft. op Philippijns eiland. Op het bergachtige eiland Loebang, ten Zuiden van Luzon (Philippijnen), bevinden zich nog steeds 15 Japanse soldaten uit de tweede wereldoorlog, die weigeren zich over te geven. Op 4 Juli 1945 verklaarden Ameri kaanse strijdkrachten het eiland voor gezuiverd van tegenstanders. JJit een overval op een Philippijnse landbou wer op Zaterdag j.l. blijkt echter, dat de 15 fanatici zich nog op vrije voeten bevinden. Commissie van beroep van de Schoolraad. In de vacature ontstaan door het overlijden van oud-minister mr. J. Terpstra, is gekozen tot lid tevens voorzitter van de commissie beroep voor de scholen aangesloten bij de Schoolraad voor de scholen met de Bijbel mr. T. A. van Dijken te 's-Gra- venhage, oud-lid der Tweede Kamer. Baant mag dan geen grote stad zijn, maar men kent er toch ook de school tuintjes. De bedoeling van deze tuin tjes het is bekend is de kinderen, die vrijwel op geen andere wijze met de natuur in aanraking komen, kennis van en liefde voor plant en bloem bij te brengen. Eén- en soms meermalen per week komt de jeugd het eigen stukje grond (zo omstreeks 15 vier kante meter) bewerken: men spit en „ploegt", zaait en wiedt en groot is de trots als het geduld eindelijk is be loond en de „oogst" mee naar huis ge nomen kan worden. Gewoonlijk is er een deskundige, die aan het werk lei ding geeft in Baam is dat de heer G. C. Werner, die met grote tact zijn Iterlingetjes helpt en raad geeft. Eén van de tuiniersters is prinses Margriet. Éénmaal per week komt ze per fiets, meestal vergezeld van één van haar vriendinnen, naar haar „ak ker". Met een meetlat maakt ze de voren in de grond, waarin straks ge zaaid moet worden en vol aandacht strooit ze dan het wortelzaad uit, niets merkend van het gesprek, dat achter haar wordt gevoerd. Geen van de kin deren, en ook de heer Werner niet, schenkt meer dan gewone aandacht aan haar, zodat het prinsesje rustig en ongestoord bezig kan zijn. Dc Vierdeweg bij Rilland krijgt definitieve kleibekleding. Ondanks het hoge tij gaat op vele plaatsen in Zeeland het herstelwerk aan de dijken voort. Het voornaamste nieuws, dat van het Zeeuwse water front gemeld kan worden, komt van de Kadijk. Het eerste gat vanaf de zeedijk is hier gedicht kunnen worden met zand, dat erin werd geperst door de zuiger-perser „Boka". Men is daarna begonnen met de dichting van het tweede gat. Lukt dit, dan blijven er in dit gedeelte van de Kadijk nog rijf gaten over. Voorts zijn er over een lengte van 120 meter stalen pontons op deze dijk geplaatst. Op en tegen deze pontons is klei aange bracht ter meerdere versteviging. Vandaag komen er 900 man bij voor het werk. Het herstel van de Lavendeldjjk wordt voortgezet en er liggen al vele duizenden gevulde zandzakken in depót bij de Rijksweg voor de zandzakkendjjk, die tussen Rijksweg en Kadijk komt. Amsterdams burgemeester na bezoek aan Schouwen Coördinatieplan door adopterende gemeenten opgesteld. De Amsterdamse burgemeester, mr Am. J. d'Ailly, heeft tijdens het week einde een bezoek gebracht aan Schouwen en Duiveland. Terug in de hoofd stad heeft hij een en ander verteld over zijn ervaringen en mededelingen gedaan over de hulpverlening. Mr d'Ailly heeft de vrees geuit, dat het herstel wordt geremd door de nog steeds bestaande onzekerheid over de vorm en maat van de hulp in de particuliere sector. In dit verband zei hij, dat ook de adopterende gemeenten aarzelen bij de hulpverlening als gevolg van de onzekerheid waarin men verkeert. 104 MILLIOEN IN HET RAMPENFONDS. In het Rampenfonds was tot gis teravond 104 millioen gulden bin nen gekomen. Maandagavond be droeg de stand 103.9 millioen. Ontstellend noemde de burge meester de toestanden, die men op Schouwen en Duiveland aantreft. „Onbegrijpelijk, verontrustend en onduldbaar is", zo vervolgde hij, „wat ik heb geconstateerd, dat ge durende de Zaterdagen en Zondagen niet wordt gewerkt. Wel worden de nog gevaarlijke plaatsen onafgebro ken bewaakt, maar de toestand eist toch een dag en nacht doorarbeiden en duldt geen aflaten." ONZEKERHEID. Over de onzekerheid, waarin de ge troffenen worden gelaten, zei mr. d'Ailly, dat zij, die als oorlogsschade ongeveer tweevijfde van hun verlies vergoed hebben gezien, nu aarzelen zich ernstig in te spannen bij hun her- installatie. Zij vrezen, dat het uit eigen initiatief bereikte in mindering zal worden gebracht van een overigens naar algemene normen vastgestelde vergoeding. Onafgebroken als het water over hun land, golft door de conversatie in de geteisterde gebieden een complex van klachten. Over de paperassen („gebruikte u een molton of een wol len deken?"), over de onzekerheid, waarin men hen laat: komt de parti culiere, de rampenfondshulp „on top" of wordt de overheidshulp daarna en of daarnaar bepaald. Het is vooral om die gesprekken in de rampgebieden te doorbreken nodig, dat meer aandacht wordt gewijd aan de organisatie der recreatie voor de slachtoffers. In Am sterdam wordt daarmee thans een be gin gemaakt. ADOPTIES. Veertig Nederlandse gemeenten hebben de plaatsen op Schouwen en Duiveland geadopteerd. Op een verga dering van deze gemeenten is thans een coördinatieplan opgesteld. De al gemene gedragslijn zal zijn: elke plaats op Schouwen en Duiveland richt tel kens een concreet verzoek om bepaal de hulp tot de gemeente, die de plaats heeft geadopteerd. In de gevallen, waarin een gemeente niet bj machte is aan het verzoek te voldoen, wordt zij aan Amsterdam doorgegeven. De Amsterdamse hulp beweegt zich aller eerst in de publieke sector. Ploegen vaklieden zjn al werkzaam en mate riaal van velerlei aard is of wordt nog gestuurd. De burgemeester van Amsterdam heeft een dringend beroep op de be volking van do hoofdstad gedaan ka chels beschikbaar te stellen, die nodig zijn voor het droogstoken van de hui zen. In de andere adopterende ge meenten is hetzelfde verzoek tot de burgerij gericht. In de Kruiningerpolder wordt voort gegaan met het z.g. afstorten van de bezinkingen tussen de dijkpalen 32 en 34. Ook met leggen van zinkstukken in de veerhaven wordt verder gegaan. Elders in deze haven is een bagger molen bezig de ontstane ondiepten er uit te halen. Voorts is er een begin gemaakt met het dichten van het gat in de westhavendam. Dit geschiedt met klei. Nu de dichting van het gat in de zeedijk bij Bath tijdens het vorige laag tij is mislukt, wordt hard gewerkt aan de versterking van de landhoof den aan weerszijden van het gat, ten einde bij het komende lage tijd op 22 April a.s. alle risico's zoveel mogelijk te vermijden. Waarschijnlijk zal de dichting toch geschieden met behulp van het schip, dat in Hansweert ge reed ligt. Er is hier 466 vierk meter zinkstuk verwerkt, alsmede 900 ton stortsteen, 4600 ton zand en 500 kub. meter klei. DE VIERDEWEG. De nooddljk van zandzakken over de Vierdeweg wordt volledig in een kleed van klei gestoken. De taluds krijgen een kleibekleding en ook het wegdek. Over een lengte van 1200 meter is dit werk reeds klaar. Per strekkende me ter wordt 10 kub. meter klei verwerkt. Deze dijk zal hier voorgoed blijven liggen. Van Zuid-Beveland kan verder nog worden gemeld, dat de ringdijken De Nederlandse Spoorwegen zullen op Dinsdag 21 April a.s. de ver binding met Vlissingen via Zuid-Beveland en Walcheren herstellen. De uurdienst met treinen uit de richting Roosendaal zal van Bergen op Zoom worden doorgetrokken tot Krabbendijke, waar ieder uur aansluiting zal zijn op een N.S.-autobusdienst naar Goes. In aansluiting op deze busdienst zal tussen Goes en Vlissingen een uurdienst met afwisselend treinen en autobussen worden onderhouden. Te Goes vindt men bus- en bootdiensten op Hoedekenskerke—Terneuzen— Perkpolder en op KatseveerZierikzee. De N.S.-autobusdienst Krab bendijkeGoes geeft op de Zanddijk aansluiting op de autobussen van de A.M.Z. naar Yerseke en Kapelle. Voor Biezelinge stoppen de N.S.-bussen op de Eversdijk. Voor het vervoer van rijwielen en bagage zal een vrachtautodienst worden ingelegd. De tijdelijke N.S.-autodienst Bergen op Boom—Bres- kens via België wordt op Dinsdag 21 April gestaakt. Van Zaterdag 18 April a.s. af zullen op de stations strooibiljetten met bijzonder heden over deze dienstregelingen verkrijgbaar zijn. rond de Everingepolder zijn versterkt en dat zand gespoten wordt achter deze dijk. Er is een begin gemaakt met het opwerpen van een perskade achter de zeedijk van de haven ten Westen van Ellewoutsdijk. In de Baar landpolder is een perskade opgewor pen. De dijk van de Westveerpolder wordt onder profiel gebracht en van een kleibekleding voorzien. Op de glooiing worden betonblokken aange bracht. De dijkbeschadigingen van de Zimmermanpolder zijn met schorklei hersteld en de zuiger „Mosa" is be gonnen met het spuiten van zand in de dijkbres. THOLEN. De dam in het djjksgat van de Sta- venissepolder op Tholen is met zand zakken versterkt. Er wordt nu een perskade gemaakt. Het opspuiten van het djjkslichaam gaat door, evenals de dichting der gaten In de havendijk. Met opzet wordt hier teveel zand ge spoten. Er moet hier n.l. een zandde- pöt ontstaan, waarvan men straks bij het herstel der binnendijken gebruik zal kunnen maken. De dam in het gat van de Nieuwe Annex Stavenissepolder is versterkt met zand en schorklei. Voorbereidin gen voor het opspuiten van het dijks- lichaam zijn aan de gang. De ernstig beschadigde taluds van de dijken van de Noord- en de Oudelandpolder zijn grotendeels hersteld. Zij zijn direct ingezaaid en voorzien van de zomer- mat. SINT PHILIPSLAND. Voor het herstel der buitentaluds van de zeedijken in de Anna Jacoba- en de Willempolder op Sint Philips- land is al heel wat schorklei verwerkt. Per spoor wordt nu zand voor het dijkslichaam aangevoerd nit de opge spoten depóts. Enkele trilmachines zijn aan het werk om het zand aan te stampen. Het maken van een perskade achter de dijk van de Oudepolder wordt Beveland wordt een strand gespoten en draglines zijn bezig klei op de dijk aan te brengen. In de Jonkvrouw An- napolder wordt een perskade opge worpen en voor de dijk van de Leen- dert Abrahampolder is een nieuwe steenglooiing in de maak. Klei wordt aangevoerd voor de dijk van de To renpolder. In West- en in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen gaat het definitieve her stel gestadig voort. Het nieuwe dijks lichaam van de Nieuw Neuzenpolder wordt verder afgewerkt. Op Walcheren tenslotte zijn de pers kaden achter de dijk van de Zuidwa tering opgeworpen. Voor de definitie ve dichting der gaten in de dijken van de Suzanna- en de Oranjepolder wordt schorklei aangevoerd. Gat wordt steeds dieper. Met man en macht is men gisteren bezig geweest met het leggen van een ringdijk om het gat in de oude dijk nabij Bruinisse. Om het bruggenhoofd te versterken zal men een bak in het gat, dat aanvankelijk 3 meter diep was, doch tengevolge van de sterke stroming tot zes meter is uitgehold, la ten zinken. De lengte van het gat bedraagt nog dertig meter. Het schip dat men er in wil laten zinken is bedoeld als sluit stuk van de ringdijk. Men hoopt er vandaag mee klaar te komen. Het wa ter in geheel Bruinisse was gisteravond nog vrij hoog. Gemiddeld werd 55 cm. gemeten. In Zierikzee is de toestand onver anderd. De waterhoogten in de onder gelopen gedeelten, die bij laag tij weer droogvallen, varieert van een decime ter tot een halve meter. Lijk van onbekende vrouw te Vlissingen aangespoeld. Gistermiddag is om ongeveer half drie op het badstrand te Vlissingen het Ujk aangespoeld van een onbeken de vrouw. De drenkelinge had blijk baar neg niet lang in het water gele gen. De politie paste daarom enige tijd kunstsmatige ademhaling toe. Dit mocht echter niet baten en de gemeen tegeneesheer, dokter Grippeling, kon slechts de dood constateren. Uit geen enkel gegeven is tot nu toe voortgezet en over 1000 meter is het 1 (je identiteit van het slachtoffer vast zand voor de nieuwe dijk opgespoten. I te stellen. Persleidingen zyn gelegd in de rich-' Per ambulance werden de stoffelijke tmg van de gaten. Met draglmes wordt resten naar het lijkenhuisje overge- klei uit het bouwland gegraven. Zij bracht, dient voor het herstel der binnen- taluds. ZEEUWSCH-VLAANDEREN EN WALCHEREN. Voor de Adriaanpolder op Noord- De nieuwe weg verkeert nog niet in zodanige staat, dat hij voor alle verkeer kan worden opengesteld. Dit betekent dus, dat tot nadere aankondiging geen enkele automobilist of motorrijder, die niet over een vergunning beschikt, van de weg gebruik zal kunnen maken. Uit sluitend de autobussen van de N.S. wor den toegelaten. Verder blijft de bestaande toestand nog enige tijd gehandhaafd. Dat de Spoorwegen als eersten toe stemming hebben ontvangen hier te gaan rijden, vindt zijn oorzaak in de omstan digheid, dat honderden mensen dagelijks gedupeerd worden door de grote omweg over België. Daaraan wilden de N.S. zo spoedig mogelijk een eind maken. Jacoba van Beleren maakt rijtoer door Amsterdam. Het bezoek van gravin Jacoba van Beieren met haar stoet van edele vrouwen en heren aan d estad Amster dam, dat oorspronkelijk was bepaald op 25 April, is, met het oog op het verzet ten van het bloemencorso, definitief vast gesteld op Zaterdag 18 April. j i Te Moskou is prof. Arsenia van Roesakof, een van de negen artsen, die de acte van Stalins overlijden vijf weken geleden hebben getekend, on verwacht overleden. Hij was een uit nemend specialist in de pathologische anatomie. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, heeft gisteren de nieuwe Amerikaanse am bassadeur in Moskou, Bohlen, ontvan gen. In Amerika is een passagiers vliegtuig verongelukt. Tenminste 21 van de 25 inzittenden hebben het on geluk overleefd. De koning van Libyë heeft gisteren de Nederlander, Adriaan Pelt, die commissaris der V. N. in Libjië is geweest, een hoge on derscheiding uitgereikt als erkenning van zijn werk. In de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires zjjn weer 44 winkels gesloten wegens overtreding van de prijsvoorschriften. Aan het belasting-paradys op de Britse SciÜy- eilanden is een einde gekomen. De be woners zullen dit jaar voor het eerst inkomsten- en winstbelasting moeten gaan betalen. Schip met stortsteen uit Zwitserland aangekomen in Zijpe. Gistermiddag is in de vluchthaven te Zijpe een schip met 600 ton stort steen uit Zwitserland aangekomen. Deze lading is een geschenk van Zwit serland, bestemd voor het herstel van de djjken. Bij de ontvangst waren o.m. aanwezig dr W. Bossi, eerste secreta ris van het Zwitserse gezantschap in Den Haag, dr mr P. J. de Kanter van de directie algemene zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken en ir J. Postma van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. NIEUWE ARRESTATIE IN WEST-DUITSLAND. De Westduitse procureur-generaal heeft Dinsdag een nieuwe arrestatie in verband met het vorige week ontdekte „Russische spionnagecomplot" bekend gemaakt. De betrokkene is Karl Bec ker uit Koblenz. Vrijdag j.l. werd een andere Karl Becker, eveneens uit Koblenz, gearres teerd. Hy werd echter Maandag vrij gelaten. DE BILT ZEGT Vrij koud. Enkele buien, maar hier en daar ook opklaringen. Overwegend matige wind tussen Noordwest en Noordoost. Vrij koud.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1