sport en. spel: Nieuws uit de Provincie. St. Philipsland krijgt nieuw uitbreidingsplan. POPENT doodt raJoo^ Mu/s Bouw van 35 woningen, twee scholen, wijk- gebouw en rioleringsinrichting. Generaal b.d. Berghuijs overleden DE WAARBORG VAN KREYMB0RG Candidatenlijst C. H. U, te Middelburg. Oude man te St Aonalanddoor gasverstikking omgekomen Lijdt niet langer Zaterdagmiddagvoetbal Wolfaartsdijk en Tern» Boys dicht bij het kampioenschap» Geen aannemers-combinatie te Stavenisse. Vlissingen Goes. 7 holen, BURGERLIJKE STAND Schoolvoefbalfournooien. VEIUNGBERICHTEN Vrijdag 10 April 1953 ZEEUWSCH DA' Pagina 2 Gemeenteraad vergaderde in groentewinkel. Men hoopt in Sint Philipsland binnen niet ai te lange tijd het noodgemeento- huis te kunnen betrekken. Woensdag moest de spoedeisende vergadering, die onder voorzitterschap stond van burgemeester I. J. de Jonge, echter nog in een primitief zaaltje van een groentenivinkel gehouden worden. Dit weerhieid de raad niet om voor deze gemeente vérstrekkende besluiten te nemen. Om dat het oude uitbreidingsplan dóór de omstandigheden niet meer bruikbaar is en gewijzigd moest worden, verleende de raad B. en W. machtiging tot het laten maken van nieuwe uitbreidingsplan. Dit behelst de bouw van 35 wonin gen, een school met centrale verwarming, een kleuterschool, een wijkgebouvv cn een moderne riolerings-inrichting. In principe besloot de raad het bou wen van 35 woningen, 30 in en om de Wilhelminastraat en 5 aan de Oostdijk, in het openbaar aan te besteden. Met de gebroeders Noorthoek zal onder handeld worden over de aankoop van een stuk grond van plm. 6500 ml. Het dagelijks toestuur ontving machtiging om voor de te bouwen woningen aan de Oostdijk grond te verkopen. Ook zal voor deze woningen een straat worden aangelegd. Uit een nadere toe lichting, die de gemeente-opzichter, de heer Kloet, gaf, bleek, dat het Rijk de aanleg hiervan zal bekostigen. tiHRBOUW SCHOLEN. ook staat de gemeente straks voor de taak de totaal verwoeste lagere scholen te herbouwen. De inspecteur van het Lager onderwijs heeft geadvi seerd een 6-lokalige scnool te bouwen, te weten, vier lokalen voor het chris telijk onderwijs en twee voor het open baar lager onderwijs. Ren kleuter school* en een gymnastieklokaal zuilen daarnaast gebouwd worden. Dit alles zal centraal verwarmd worden. Na deskundige toelichting werd be sloten voorbereidingen te treffen voor de spoedige bouw van de school. Ook heeft het dagelijks bestuur ge dacht aan een gebouw voor de gezond heidszorg. Het gebouw, waarin de ma terialen van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis waren opgesla gen is er niet zonder kleerscheuren af gekomen. De plaatselijke vereniging is niet in staat een nieuw gebouw te fi nancieren. De verlangens van deze af deling zijn: een woning voor de zus ter, een wachtkamer, een consultatie bureau, twee kamers voor de school arts en de tandarts en een bergruimte. Tussen de zusterwoning en het Groene Kruisgebouw een hal, verder een bad gelegenheid in hetzelfde gebouw on dergebracht. De uitvoering van dit plan zal, ruim geschat, 100.000,be dragen. RIOOLZUI VERINGSGEBOUW Het dagelijks bestuur stelt de raad ook voor in principe te besluiten tot de stichtmg van een gebouw voor een rioolzuiveringsinstallalie, dringend no dig voor de herbouw van de gemeente. De W.C.'s kunnen dan rechtstreeks op de rioolzuivering lozen. Hoewel dit ob ject op plm. 150.000,komt, werd na de toelichting van de heer Kloet, toch besloten in principe accoord te gaan met de uitvoering. Een bestratingsplan zal ontworpen worden voor de Sluisblok en de be strating van de dorpskom. De heer Quist wees erop, dat dit financieel ook de inwoners van Anna Jacoba Pold.r raakt, hoewel deze er weinig aan zul len hebben. Na een uitvoerige bespre king werd besloten, dat men bij hot instellen van een rioolbelasting reke ning zal houden met de inwoners van Anna Jacoba Polder. B. en W. stellen voor tijdelijk twee ambtenaren te benoemen, wegens de langdurige ziekte van de le ambtenaar de heer de Rooij en de uitgebreide ad ministratie. Behoudens goedkeuring van G.S. werd tot tijdelijke benoeming besloten. RONDVRAAG. Bij de rondvraag informeerde de heer Stormezand wanneer de dorps kern weer bewoond zal kunnen wor den. De voorzitter deelde mede, dat de Commissaris der Koningin hierover de beslissing heeft. De heer Verwijs merkte op, dat de verdeling van de goederen in de gemeente nogal veel critiek opgeleverd heeft. De voorzitter erkende, dat er fouten gemaakt zijn, maar wees erop, dat men zich niet ongerust moet maken, daar ieder ge noeg zal krijgen om in zijn behoefte te kunnen voorzien. Te Apeldoorn, waar hjj de laatste jaren woonde, is op 69-jarige leeftijd overleden de gepensionneerde generaai- majoor G. Berghuijs. Generaal Berg huijs is in Zeeland een bekende figuur. Hij was destijds commandant van de S.D.O.A. in Middelburg, de opleidings school voor dienstplichtige onderofficie ren. Later werd hjj inspecteur der Mi litaire Administratie en volgde hij van naby de opleiding der militairen aan de C.O.A.K. te Middelburg. Zijn grote verdiensten voor de Zeeuw se hoofdstad kwamen tot uiting ln zijn benoeming tot ere-burger van Middel burg. In de jaren, die hij voor de oor log ln Middelburg vertoefde leefde hij niet alleen op militair terrein zeer mee, ook op kerkelijk gebied toonde hij gro te belangstelling. Jarenlang was hij lid o.m. van de commissie van bijstand van de C.J.M.V. in Middelburg, voor welke vereniging hij veel heeft gedaan. De laatste maal, dat deze zeer gezie ne figuur in Middelburg vertoefde was ter gelegenheid van de opening van de nieuwe kazerne aan de Korte Noord straat. De generaal was drager van di verse onderscheidingstekens; o.m, was hy ridder in de Orde der Ned. Leeuw en officier in de Orde van Oranje Nas sau. De begrafenis heeft gisteren op „Heidehof" te Ugchelen bjj Apeldoorn plaats gehad. Ingezonden Mededeling (Adv.) betekent o.a. voor U Kleding op z'n best Waarborg-kleding) Scherpe prijzen voor eerste kwaliteiten Aangename persoon lijke bediening In de Woensdag gehouden vergadering van de C.H.U. te Middelburg is een nieu we candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen opgesteld. Deze üjst luidt: Mr P. van Empel, A. J. Kaland, W. P. J. Baars, Mr W. H. Vermaas. Mevr. Strubbe van de Veen, M. L. Almekinders, D. van Wel, L. Everaars, J. v. d. Berg. Beschonken achter het stuur. De heer G. alhier reed Dinsdagavond met zijn met enkele varkens beladen veeauto nabij de meelfabriek pardoes van de weg af, waardoor de auto kel derde. Ter „assistentie" toegesnelde politiemannen constateerden „een ze kere geur" bij de chauffeur en reken den hem ln. Een takelwagen moest er aan te pas komen om de auto welke licht be schadigd werd weer op de weg te krijgen. Toen gistermorgen om 8 uur de on gehuwde zoon van de 77-jarige C. Mae- teau, wonende in de Nieuwstraat, te St. Annaland van zjjn werk thuis kwam vond hij tegen de gewoonte in de deur nog gesloten. Bij nader onderzoek bleek, dat de oude man door gasverstikking was overleden. Een gehuwde dochter, die te Nieu- werkerk aan de IJsel woont, doch bij haar vader logeerde, bleek er eveneens erg aan toe te zijn, maar kon na veel moeite toch weer bijgebracht worden. Haar zoontje had weinig hinder van het gas ondervonden. Mevr. HuismanGriep voor de radio. Mevr. HuismanGriep uit Rilland- Bath zal Dinsdag a.s. in de rubriek „Voor het platteland" om 12.33 u. voor de Avro-microfoon een praatje houden voor de plattelandsvrouwen. Herv. gemeente van Kruiningen kerkt in Kloetinge. Zondag 19 April a.s. zal de Ned. Herv. gemeente van Kruiningen in de gelegenheid zijn de diensten in de Ned. Herv. Kerk van Kloetinge bij te wonen. Om 10 uur 's morgens zal ds W. C. van Burgeier voorgaan in een dienst, waarin een aantal jongeren Belijdenis des Geloofs zal afleggen, 's Middags om 2 uur zal het Heilig Avondmaal worden gevierd. Na afloop van de morgendienst wordt de Kruiningers in het verenigingsgebouw door de Herv. gemeente van Kloetinge een koffie maaltijd aangeboden. Er zullen 's mor gens en na afloop van de middagdienst bussen rijden, waarmee de evacué's naar en van hun tijdelijke woonplaat sen op Zuid-Beveland worden ge bracht. KERK EN SCHOOL Ned. Herv. Kerk. Beroepen door de Gen. Synode, in buitengewone dienst voor de geeste lijke verzorging van de luchtmacht, B. C. Juckema, cand. te Groningen. Benoemd tot hulppr. te Stadskanaal en Vleddervcen, J. van der Molen, thans hulppr. te Wijster. Aangenomen het beroep tot pred. voor buitengewone werkzaamheden (secr. v. d. oec. jeugdraad), H. van Coeverden, cand. te Utrecht. Beroepbaarstelling; A. M. Linden- berg, v.h. pred. te Beekbergen. Geref. Kerk. Tweetal te Heilaard, H. Dijkstra, cand. te Engwierum en R. Siertsema, cand. te Haarlem, waarvan de laatste beroepen is. Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Beroepen te Armedale (Australië), F. F. Pels te Almelo; te Diever- Smilde, J. van Benthem te Noord- bergum. Aange lomen naar Nieuwer-Amstel, P. Veldstra te Kantens. Bedankt voor TJlrum, J. de Feyter te Valthermond. Geref. Gemeente. Beroepen teë Werkendam, M. Blok te Rotterdam-C.; te Kalamazo (V.S.), J. W. Kersten te Genemuiden. Bedankt voor Rijssen, F. Mallan te Bruinisse. Bedankt voor Rijssen, F. Mallan te Bruinisse; voor Ridderkerk, H. Lig- tenberg te Rotterdam. Nieuwe stichting vanwege de Ned. Herv. Kerk. In opdracht van de Ned. Hervormde kerk is dezer dagen de acte gepasseerd van de „Stichting voor practlsche psy chologische en paedagogische arbeid". De vele vragen waarvoor de Hervorm de kerk zich bij zijn kerkelijke zowel als maatschappelijke taak ziet gesteld en die liggen op het psychologische en (sociaal) paedagogische terrein, heb ben de behoefte aan een orgaan, dat zowel adviserend als uitvoerend kan op treden, doen gevoelen. Naast deze naar binnen gerichte ar beid, staat de stichting tevens ter be schikking van derden als adviserende Instantie, met name door het verrich ten van „research". De stichting be schikt daartoe over wetenschappelijk geschoolde medewerkers. De stichting zal zich o.m. bezighouden met; de be roepskeuzevoorlichting, opvoedings vraagstukken, het personeelsbeleid, vor- mingsarbeid voor jeugdigen en volwas senen, Een en ander zal geschieden ln nauwe samenwerking met het sociolo gisch insttuut van de Ned. Hervormde kerk. Het bestuur van de stichting ls als volgt samengesteld: dr J. C. C. Rupp, voorzitter; mej. J, M. Smelik, ir A. W. F. Bennlk, prof. dr M. J. Langeveld, Ud-adviseur; dr J. van. der Spek, dr H. R. Wijngaarden en wlka G. Dijkstra, secr.-penningmeester. Ingezonden Mededeling (Adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, ƒ2.40 en ƒ8.88. Ingezonden Mededeling (Adv.) Slechts één wedstrijd in de eerste klasse. Ofschoon op het offieiëïe programma ook Krahbendyke reeds een wedstrijd moest spelen, en wel tegen Kloetinge, is het zeer begrijpelijk, dat door de omstan digheden deze niet zal doorgaan. Er blijft dan voor de eerste klasse nog slechts één wedstrijd over. De Colpl. Boys gaan op bezoek bij Kapelle en wij verwachten zeker een overwinning voor de gasten van N.-Beveland. 2e klasse A.: In zijn vaste gang naar het kampioenschap zal nu ook Yerseke III het eerste elftal van Wolfaartsdijk niets in de weg kunnen leggen en met een nederlaag tevreden moeten zijn. Kats, dat theoretisch ook nog een kans heeft, zal met zijn gasten uit 's H. H. Kinderen weinig moeite hebben terwijl ook Se- rooskerke de beide punten thuis kan hou den door de Bevelanders met lege han den naar huis te sturen. 2e klasse B.: R.C.S. kan zijn voorsprong op Nieuwland vergroten door V.C.K. IU de volle buit te ontnemen. Middelburg heeft een grote kans zijn positie te ver beteren door de hekkensluiters van Wol faartsdijk met korfbalcijfers te slaan. E. M.M. IV zal dit wel niet direct kunnen zeggen ofschoon zij toch wel iets ster ker kunnen blijken dan hun tegenstan ders van Serooskerke. Oostkapel le gaat teigen de Meeuwen uit Zoutelande een ze kere 8e nederlaag tegemoet, terwijl Veere niet in staat zal zijn om het punten-aan- tal uit te breiden aangezien V.S.C. toch meer in zijn voetbal-mars heeft. 2e klasse C.: Aan spanning zal het in de wedstrijd tussen V.C.K. II en Nieuwr dorp II beslist niet ontbreken maar het terrein-voordeel kan de gastheren een handje in de goede richting helpen. De reserves van de Colpl. Boys hebben dat tegen Wemeldinge niet nodig om het toch tot een overwinning te brengen. 2e klasse D.: Ofschooa Hoek en A.Z.V. V. elkander nog niet ver ontlopen zijn, verwachten we toch niet, dat A.Z.V.V. met de eer zal gaan schuiven. De hek kensluiters van Driewegen zullen de te rugtocht over de Schelde wel met lege handen moeten maken omdat S.V.D. hen weinig kansen ~..l geven. 2e klasse E.: Indien de Tern. Boys de volle buit van de Beren binnenhalen, wat wij ook verwachten, zijn de kansen voor Zaamslag voor een kampioenschap verkekerL Driewegen, dat S.V.D. geen schijn van een kans zal geven, heeft dan theoretisch ook nog een kanf, maar is toch practisch uitgesloten. Hoek II zal tegen Zaamslag II wel met een neder laag tevreden moeten zijn. W edstrijdprogramma, le klasse: Kapelle IColpl. Boys I. 2e klasse A.; Yerseke IIIWolfaarts dijk I; Serooskerke I—Bevelanders I; Kats I's H. H. Kinderen I. 2e klasse B.: E.M.M. IVSerooskerke n; V.C.K. Ill—R.C.S. V; Meeuwen I Oostkapelle I; Veere II—V.S.C. I; Wol faartsdijk IIMiddelburg VI. 2e klasse C.: Colpl. Boys IIWemel dinge n; V.C.K. IINieuwdorp II. 2e klasse D.: Hoek I—A.Z.V.V. I; S.V.D. IDriewegen I. 2e klasse E.: Driewegen nS.V.D. II; Tern. Boys H—Beren I; Zaamslag II Hoek II. JUNIOREN. Groep A I: Arnemuiden I—V.C.K. I; Nieuwland IR.C.S. I; Middelburg I Zeeuwen II; Vlissingen IIVlissingen I. Groep A If; Luctor IGoes I; Patrij zen IGoes II; Kloetinge IKapelle I. Groep B I: Vlissingen IR.C.S. I; Zeeu wen ISchoondijke I; E.M.M. IOost burg I; Middelburg IBreskens I; Zee- landia IWalcheren I. Groep B H: Middelburg II—R.C.S. II; Zeeuwen IIVlissingen III; Domburg I Oostkapelle I. Groep B Hl: Kapelle I—'s H. Arends- kerke I; Goes I—Wemeldinge I; Goes II —Yerseke I. Groep B V: Clinge IAxel I. Groep B VI; Tern. Boys ITerneuzea II- Zaamslag ISluiskil I; Corn. Boys I Terneuzen I. Do raad van Stavenisse heeft het voorstel van B. en W. behandeld om medewerking te verlenen aan de vor ming van een aannemers-combinatie in de gemeente Stavenisse. Stavenisse kan als opdrachtgeefster en ftnanoierster der herstelwerkzaam heden fungeren met financiële hulp van de adopterende gemeenten. Na uitvoerige bespreking bleek de gemeenteraad van oordeel te zijn, dat de voorkeur moest worden gegeven aan een vrjje concurrentie. Ook aannemers van buiten Stavenisse moest de gele genheid worden gegeven aan de her stelwerkzaamheden deel te nemen. De voorzitter deelde mede, dat er van en kele grote aannemers reeds aanbiedin gen waren ingekomen. De raad besloot verder met de ge meente Alkmaar een renteloze kasgeld lening van f30.000 aan te gaan, met welk bedrag de eerste herstelwerkzaam heden zullen worden gefinancierd. De scheepvaart door kanaal van Zuid-Beveland in Maart 1953. In. de maand Maart passeerden er in totaal door het kanaal van Zuid-Beveland 6309 schepen met een inhoud van 2498231 ton. Daarvan waren 4237 schepen van 1.868.336 ton geladen en 2072 schepen van 629.895 ton waren ledig. Bij deze schepen waren 3583 geladen motorschepen van 1.265.150 ton en 1.382 ledige van 362.622 ton en 619 geladen sleepschepen van 593. 507 ton en 327 ledige sleepschepen van 252.949 ton. Verder passeerden er 721 sleepboten en 47 coasters waarvan er 26 geladen waren en 21 ledig. Zeilschepen passeerden in deze maand niet. Tot de Rijnvaart behoorden er 188 ge laden sleepschepen van 231.080 ton en 4 ledige van 3619 ton en 501 geladen motor schepen van 280.085 ton en 29 ledige van 24.437 ton naar België en 89 geladen sleepschepen van 98.030 ton en 8 ledige sleepschepen van 11.793 on en 358 gela den motorschepen van 214.747 ton en 54 ledige van 24.059 ton van België. Naar België passeerden er o.a. 1934 ge laden motorschepen van 704.678 ton en 540 ledige van 108.077 ton en 364 geladen sleepschepen van 392.930 ton en 127 ledi ge van 42.778 ton en van België 1649 ge laden motorschepen van 560.472 ton en 842 ledige van 254.545 ton en 255 geladen sleepschepen van 200.577 ton en 200 ledi ge van 210.171 ton. In de nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4415 Nederlandse, 1083 Bel gische, 318 Franse, 247 Zwitserse, 3 Engel se, 229 Duitse en 14 Luxemburgse. Ten opzichte van de maand Februari is de vaart aanmerkelijk toegenomen want er passeerden in totaal 1514 sche- .i van 554.327 ton meer- als in Februari. - In Amsterdam ondergebrachte Zeeuwse evacué's naar Keukenhof- Flushing High School te Flushing (N.Y. Am.) De gift van „Uit Eendragt, Vriend schap" is aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt, aan die uit Schaffhausen De Zeeuwse vereniging „Zeelandla" zal de Middenstands-Centrale in overleg ln Amsterdam behartigt nog steeds vele met de burgemeester een bestemming ge- van de stoffelijke belangen en zorgt ven, terwijl de gift van de Madison- onafgebroken voor de verstrooiing van school zal worden bestemd ter vervan- enntf vnn lnormiridnian iinor da Tndnofi.?a- de ca. 500 évacué's uit de rampgebie den, die zich in de hoofdstad bevinden: Het bestuur van „Zeelandla" heeft thans een oproep gericht tot de eige naars van auto's en touringcars tot medewerking aan de verwezenlijking van het plan; de evacué's ln groepen verspreid over de dagen van 20 tot 24 April een tocht te doen maken door de bollenvelden, naar Keukenhof en Flora, Het gemeentebestuur van de' hoofd stad zal de Zeeuwen een koffiemaaltijd aanbieden, Rosa Spier en W. Berkhemer traden op te Axel. Ten bate van de slachtoffers van de watersnood traden in de Ned. Herv. kerk te Axel op mevr. Rosa Spier en de heer W. Berkhemer. Voor een zeer talrijk en aandachtig gehoor declameerde de heer Berkhemer op ontroerende wijze gedeel ten uit het Johannes-evangelie, terwijl mevrouw Spier op de harp behalve eigen composities, ook werken van Bach ten gehore bracht. 25 jaar bij het Prov. Gasbedrijf. In de feestelijk versierde garage van het Prov. Gasbedrijf te Vlissingen werd de heer G. A. Kole, districtsfitter te St. Laurens, op hartelijke wijze gehuldigd in verband met het feit, dat hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij dit bedrijf. De jubilaris werd allereerst toegespro ken door de directeur van het bedrijf, de heer P. L. Abrahamse, die als blijk van waardering een fraai geschenk aanbood. Tevens bracht de heer Abrahamse de ge lukwensen over van het Prov. bestuur welke hij vergezeld liet gaan van een enveloppe met inhoud. De echtgenote van de jubilaris kreeg van mevr. Abrahamse bloemen. Namens het personeel bood de heer A. H. le Feber hierna onder geluk wensen een lamp. en eveneens bloemen aan. Nadat de heer Kole met een korte toespraak had bedankt voor de geluk wensen en de fraaie geschenken, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Nog steeds komen giften binnen. Behalve de destijds reeds vermelde gift van de Svenska-Amerika Liniën te Gothenburg zijn in de loop van de laatste maand nog verschillende giften ter leni ging van de watersnood bij de burge meester van Vlissingen binnengekomen, nl. van het Gezelschap „Uit Eendragt, V-iendschap" te Vlissingen; Jhr. J. K. Lampsins van den Velden te Ysselstein; Dr G. Volmer te Oranjestad (Aruba); J. P. Lagace te Eu le Chateau (België); Pastoor A. P. Guerree te Jouy sur Eure (Dép. Eure, Frankrijk); Detaillistenver- band, Schaffhausen; L. H. J. Beyen te New Jersey (Am.); de J. G. Madison- school te Spokane (Wash. Am.) en de ging van leermiddelen voor de Industrie- en Huishoudschool, die door de leerlingen zelf waren bekostigd en verloren zijn ge gaan. Ook aan de andere giften wordt een bestemming gegeven overeenkomstig de wens van de gevers. De Bond van leerlingen van de High school van het op Long Island gelegen Flushing is tot het inzamelen van gelden overgegaan naar aanleiding van de ge lijkheid van naam met Vlissingen. Flus hing is gesticht in 1646, in de tijd, dat New York nog Nederlands was en Nieuw Amsterdam heette. het ledental momenteel 49 bedraagt. De candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen werd als volgt samen gesteld: H. Jansen (aftr.), P. J. Droger, Th. Dijkslag, H. J. Donken, C. Sieling, M. Verkammen, M. Evertse, W. M. Lind- hout, P. Roggeband Azn. en G. J. Heezen. AARDENBURG Candidatenlijst. De A.R. kiesvereniging heeft de volgende candidatenlijst samen gesteld voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen: A. I. Catsman, Joz. Haak, P. de Jonge, J. Kolff en J. A. Riemens. ARNEMUIDEN C.H. candidatenlijst. Door de C.H.U. werden de volgende personen candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen: C. van Hemert, J. Scheele (aftr.), H. Bliek Jzn. en A. Kodde. De heer T. Geense gehuldigd in jaarvergadering N.C.B. .In de Woensdagavond in de „Prins van Oranje" gehouden jaarvergadering van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, heeft de hoofdbestuurder, de heer C. A. Bakker, een causerie gehouden over zijn Indrukken in Amerika. Hij behan delde vele problemen en moeilijkheden, die daar zijn en stond uitvoerig stil bjj de economische situatie. Naast de on gekende rijkdommen heerst er veel ar moede en werkloosheid. De problemen op het gebied van de bouwnijverheid zijn ongeveer hetzelfde als in ons land. Men begrjjpt er niets van onze christe lijke vakbeweging en leeft op materia listische grondslag. In deze vergadering werd de heer T. Geense, penningmeester, gehuldigd we gens zijn 25-jarig lidmaatschap van de bond. De voorzitter, de heer H. Boo- gerd, bracht hem dank voor het vele werk, dat hjj voor de vereniging heeft verricht en bood hem een vulpenhou der en een enveloppe met inhoud aan. Ook zyn zusters werd een enveloppe met inhoud aangeboden. Na de pauze werd het toneelstuk .Verschoonde onschuld" opgevoerd dooi de zustervereniging te 's-Heer Arends- kerke. De muziekvereniging „Apollo" zorgde voor de muzikale afwisseling. Vergadering A.R. kiesvere-' - 'ng. In de vergadering van de A.R. kies vereniging werd na uitvoerige bespre king besloten er bij het Prot. comité op aan te dringen de nodige aandacht te schenken aan het éénworden van alle Prot, Chr. partijen in het land. Uit een jaarverslag van de secretaris bleek, dat BORSSELE Candidatenlijst. De A.R. kiesvereniging en de S.G.P. hebben besloten met een ge zamenlijke lijst uit te komen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De volgende lijst werd samengesteld: A. J. Melis, P. J. van Liere, M. de Mey, Jac. Bras Wzn., M. de Regt Mzn., A. v. d. Ende, Jac van Westen, M. Krijger, J. van Westen. J. Moens, J. Fraanje en Jac. Paardekoper. BRUINISSE Zending; stortsteen. Werd onlangs een zending stortsteen voor het dijkherstel, een geschenkzending van de lezers van het Engelse blad „The Times", in de Vluchthaven in Bruinisse gelost, Woens dag arriveerde opnieuw een geschenk zending stortsteen, afkomstig uit Zwitser land. KAMPERLAND Uitvoering „Musica". Dinsdagavond heeft de Chr. muziekclub „Musica", on der leiding van mej. G. de Mol en het clubje „Klein Musica", onder leiding van de heer J. Mijnsbergen een uitvoering gegeven in de Geref. school. De heer I. Tange sprak een slotwoord. SCHOONDIJKE C.H. en A.R. candidaten. De C.H.U. en de A.R. kiesverenigingen hebben de vol gende candidaten gesteld voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen: J. de Feijter, J. D. Dekker, K. Buyze, J. M. van Baal, A. v. d. Broeke, W. G. de Graaf, J. P. Quaak, M. I. Buyse, G. Passehier, F. Dek ker, J. Meyers en Iz. de Bliek. WOLPH AARTSDIJK Afloop verkoping. Ten overstaan van notaris H. Jonkers te Goes werd alhier publiek verkocht het huis met een per ceel land van de erven van de wed. Ver- schuure-Geleedst. Koper werd de heer W. Verstelle, alhier voor f 11.668,Een woonhuis van mej. van Luik aan de Weeiweg werd verkocht aan de heer F. Duinhouwer te Goes voor f500,—. MIDDELBURG. Geboren: Anne, z. van G. A. J. Bonder en A. Talsma; Agna A.. d. van J. Minnaar en C. Ruijsscher; Jo hannes J., z. van E. M. Bakker en J. Ge luk; Elizabeth J. A„ d. van A. W. Iren en M. A. Nieuwenhuize; Elizabeth, d. v. A. Popering en M. C. Hirdes; Johannes, z. van M. C. Kraak en M. Back; Erik, z. van T. Lebret en J. K. Himmel; Ber nard P. J., z. van M. Biondina en M. Caljouw; Elisabeth R., d. van J. P. Faas en E. M. de Voogd. Ondertrouwd: C. C. Flipse 24 j. en J. S. M. van Opdorp, 21 j.; J. M. H. Fern- hout, 34 j. en L. J. de Ridder, 32 j.; F. F. Nanulaitta, 25 j. te Vught en A. M. Haurissa, 25 j.; W. Munster, 31 j. te Groede en J. L. Haurissa, 21 j. Gehuwd: J. E. v. d. Maas, 43 j. te Breskens en J. J. van Nieuwenhuijze, 35 j.; J. Joziasse, 22 j. en M. Hendrikse, 18 j.; J. P. S. Prince, 43 j. en S. J-. de Nijs, 32 j,; P. C. Verschuren, 48 j. en L. M. Leeninga, 37 j.; T. T. A. v. d. Schoor, 21 j. en M. Andela 21 j.; A. P. de Jong, 27 j. en H. L. Reichel, 24 j.; R. M. Merz, 24 j. en L. Pouwer, 29 j.; A. Slimmen, 24 j. en J. Goedhart, 23 j.; G. E. Overweg, 44 j. en M. J. den Hollander, 41 j.; J. H. v. d. Kop, 31 j. en C. E. Meeder, 29 j.; A. W. Voshol, 24 j. en P. Dingemanse, 24 j. Overleden; A. Maas, echtg. van D. Boo ne, 40 j.; J. Petiet, echtg. v. J. Hendrikse, j.; S. J. Geerse, echtg. van J. Lorier, 80 j.; C. van Sloten, 88 j., wedn. van Z. Jobse; W. Bakker, 77 j. VLISSINGEN. Geboren: Aafje. d. van G. Groeneveld en J. W. Bolleurs; Paulus M., z. van P. Plalschorre en A. J. van Antwerpen; Andries A. R„ z. van W. Kamermans en S. M. J. van Westen. Ondertrouwd: A. C. Cornelisse, 21 j. en J. van Belzen, 22 j.; W. Harpe, 27 j. en M. G. Weug, 20 j.; P. Pouwelse, 41 j. te Middelburg en C. C. F. P. Rouw. 50 j.; J. den Hollander, 49 j. en M. J. ten Broek, 40 j.; W. van Leeuwen, 31 j. te Roosendaal en D. M. v. d. Welle, 29 j; L. Geertse, 30 j. en C. C. de Jonge, 21 j.; J. Th. But, 24 j. te Den Helder en W. M. Knijlf, 21 j.; J. I. van Dis, 24 j. en S. P. van Belzen, 20 j. Gehuwd; G. J. Weijsenfeld, 27 j. en L. C. v. d. Burgh, 30 j.; Th. Meijer, 49 j. en M. A. J. Zonnckeyn, 42 j.; J. Jooise, 22 j. en G. C. de Smit, 21 j. Overleden: J. Blok, 84 j., wed. van C. d. Weele; G. Jasperse, 76 j., echtg. van D. van Eenennaam. GOES. Geboren: Pieter J„ z. van J. Tol- hoek en J. den Herder te Yerseke; Cor nelia, d. van C. van der Hart en A. Pa- gee te Kruiningen; Pieter A. J., z. van J. Borg en M. H. Knuit te Kruiningen; Melania J. M., d. van P. F. Vermeulen en M. A. Hermes; Jeroen S., z. van J. II. Wolkers en M. L. de Roo te Amsterdam; Peter R., z. van E. Barneveld en J. W. Straks: Harmannus J., z. van W. J. Slui- man en F. J. Veenstra; Joanna V. J. M„ d. van L. A. A. v. d. Boeg en C. A. Pee- ters. Ondertrouwd; J. A. de V°s, 18 j. en D. J. Westdorp, 18 j.; P. v. d. Have, 26 j. en J. W. Paauwe, 22 j. Overleden: W. Pekaar, 1 dag te Yerse ke; M. J. Schouwenburg, 79 j., echtg. v. C. J. Goedhart; W. J. v. d. Bosch, 80 j., echtg. van A. C. Schutte. RETRANCHEMENT: Overleden; J. Hendrikx, 81 j„ wed. van S. A. Lergner. District Zuid-Beveland. Uitslagen. Afd. AI: R.K. J. Sch. 6 p., Irene Sch. 4 p., Seh. A 1 p., Sch. B I p. Afd. A II: O.L.S. Kapelle 4 p., O.L.S. Wemeldinge 2 p., O.L.S. Kloetinge 0 p. Beslissing AIAll: R.K. J. Sch. O.L.S. Kapelle 2—1. R.K. Jongensschool bekerwinner. Afd. B I: O. V.L.O. 7 p., A.B.S. 6 p., R.K. U.L.O. 5 p., Chr. U.L.O 2 p., Chr. Lye. 0 p. Afd. Bil; A.B.S. 4 p., U.L.O. Kort- gene 4 p., Goese Lyc. 4 p., R.K. H.B.S. 0 punten. Beslissing B IB II; A.B.S.Op, U.L.O. 1—0. Ambachtsschool bekerwinner. Afd. C I: O. U.L.O. 7 p., R.K. U.L.O. 3 p., A.B.S. 2 p., Chr. Lyc. 1. Afd. C II: Goese Lyc. 6 p., Chr. U.L.O. 4 p., A.B.S. 2 p., R.K. H.B.S. 0 p. Beslissing- C IC II. O. U.L.O.— Goese Lye 12. Goese Lyceum bekerwinnaar. Afd. D: Goese Lyc 8 p., Chr. Lyc. I 6 p., R.K. H.B.S. 4 p., A.B.S. 1 p., Chr. Lyc. II lp. Goese Lyceum bekerwinnaar. District Walcheren. De uitslagen van de tweede dag wa ren: Middelburg C: Rijks H.B.S. II—Tech. School IV 04. Middelburg D: Rijks kweekschoolMachinistenschool 21; Technische School II—R.H.B.S. I Vlis singen 02; Nijverheids Dagschool Rijkskweekschool 02. Finale: Rijks H.B.S. 1 Rijkskweek school 21; Rijks H.B.S. I kampioen van Walcheren. Vlissingen A: Bonedijkeschool III— Geref. School 10; O.L.S. Souburg II O.L.S. Souburg I 05; Bonedijkeschool IBonedijkeschool II 70; Herv. School KoudelcerkeJulianaschool Sou burg 04 Bonedijkeschool IIO.L.S. Souburg I 05; Bonedijkeschool Julianaschool Souburg 51. Vlissingen B: Nijverheids Dagschool VII—O. U.L.O. 10—0; VIII—V.G.L.O. 1—Q; Chr. U.L.O. HNijverheids Dag school 40; Nijverheids Dagschool VII Nijverheids Dagschool VIII 50. Vlissingen C: Nijverheids Dagschool VI R.H.B.S. II 1—4; Nijv. Dagch. Ill— R.H.B.S. IV 0—2; Nijv. Dagseh. V—R. HB.S. II 1—1. District Zeeuwsch-Vlaanderen. Groep A: O.L. school CO.L. school A 02; O.L. school AxelHerv. school 0 0; O.L. school CO.L. school Axel 03; O.L. school AHerv. school 05; O.L. school CHerv. school 010; O.L. school AO.L. school Axel 1—3. Herv. school 3 2 1 0 5 150 O.L. school Axel 3 2 1 0 5 6—1 O.L. school A 3 1 0 2-2 3—8 O.L. school C 3 0 0 3 0 0—15 De Hervormde school en de O.L. school Axel komen ln de finales die te Axel ge speeld worden. Groep B: A.B.S. IV— Op. Ulo II 11—0; A.B.S. IV kbmt in de finale te Axel. Groep C.: TX.C. 2—A.B.S. 3 1—1. Op. Ulo 1—A.B.S. 2 2—2; Chr. Ulo 1—T.L.C. 2 0—0; A.B.S. 3—Op. Ulo 1 0-1; A.B.S. 2 —Chr. Ulo 1 0—1; T.L.'C. 2—Op. Ulo 1 0— 0; A.B.S. 2A.B.S. 3 11—0; Chr. Ulo 1— Op. Ulo 1 2—0; T.L.C. 2—A.B.S. 2 1—3; AKS. 3—Chr. Ulo 1 1—6. Chr. Ulo 4 3 1 A.B.S, 2 4 2 1 Openb. Ulo 1 4 12 T.L.C. 2 4 0 3 A.B.S. 3 4 0 1 Chr. Ulo 1 en A.B.S. 2 komen in de finales van de C.-groep die te Terneuzen gespeeld worden. 9—1 16—4 3-4 2-4 2—19 WIELRENNEN* Van der Lycke won in Groede» Te Groede werd een wielerwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen verreden, welke gold als openingswedstrijd van het Zeeuwse seizoen. Er verschenen 35 ren ners aan de start, voor de 45 ronden, in totaal 100 km. Nadat burgemeester J. C. Everaers hel startschot had gelost, gebeurde er in de eerste 20 ronden weinig. Toen sprong van Looy weg, maar v. d. Lycke en Quekel- berghe gingen met hem mee. In de 35e ronde kwamen van Looy en v. d. Lycke te vallen, waarna eerstgenoemde de strijd moest staken wegens frame-breuk. V. d. Lycke zette echter door en ging als eers te door de finish. De uitslag was. Amateurs: 1. P. v. d. Lycke, Groede; 2. P. Gietman, Roosendaal; 3. G. v. d. Sande, Halsteren. Nieuwelingen: 1. J. Keppers, Roosen daal; 2. J. Westdorp, 's Heerenhoek; 3. A. van Sluis, Vlissingen. EIERMARKT. GOES, 7 April. Handelarenprijs Kip- eieren 11 ct p. stuk; Eendeieren 10 ct stuk; Kalkoeneieren 20 p. stuk; Ganseieren 25 ct p. stuk. Prijs voor verse kippeneieren f 2.03 per kg. Voor vuilschaiige en gewassen eieren wordt 2 ct per stuk minder uit betaald. MIDDELBURG, 8 April 1953. Fruit: Golden Delicious 4260; Goudreinette 1733; Bramley's Seedling 13; Jona than fabriek 20; Appels stek 4—22; Pondspeer 910; Sint Remy 1113; eren stek 37. Groenten: Bloemkool A 58—G6; B 36—47; C 15—32; D 8— 22; Radijs per bos 1420; Spinazie 47 65; Kroten per kg 812; Uien per kg 3031; Sla per kg 431.12; Sla per stuk 7—20; Witlol 40—62; Prei 17— 38; Rabarber 820; Andijvie 4563; Rodekool 1130; Koolrapen 1213. VISMIJN. VEERE, 8 April 1953. 1679 kg export garnalen 7391; 51 kg Schar 34—41; 344 kg Bot 1626; 11 kg Tong 91 131; 109 kg Rog 34—58; 11 kg Vis 23—37; kg Wulken 2527. MIDDELBURG. Eiermarkt van 9 Maart 1953. Min:n umprijzen voor pluimveehouders 2.03 per kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2