VAN VREDESPLAN DE V.S. Uw Weren Waarheen? Min. Algerat „Schelphoek maakt ongekend probleem van Schouwen" Rusland blijft bij gedwongen uitwisseling Is Kruiningen het herstel nog waard ?f zo vraagt raadslid Het Witte Huis spreekt alles tegen en de Republikeinen zijn boos is vooruitgang te bespeuren, al ziet men het niet Er Critiek op het tempo van herstel PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Reuter onthult 1 SNIPPER NIEUWS1 Prins Bernhard dankt het buitenland Overeenstemming tussen V.S. en West-Duitsland Tekenen de Noordelijken vandaag de overeenkomst? Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Explo'tante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2448 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, f5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hopldredacteur: J. D. TROOSTHEIDE VRIJDAG 10 APRIL 1958 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Kareise, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maant Zaterdag: Zon op 5.54 u., onder 19.30 u. Maan op 4.40 u., onder 16.40 u. Hoogwater Zaterdag 11 April: Vlissingen: 12.09 u. 1.96 m., u. m. Terneuzen: 0.06 u. 1.89 m., 12.35 u. 2.16 m. Wemeldinge: 1.18 u. 1.38 m„ 13.48 u. 1.72 m. Zierikzee: 0.g9 u. 1.16 m., 13.37 u. 1.49 m. De Amerikaanse regering is bezig aan een plan om de oorlogen in Korea en Indo-China te beëindigen en om de status van Formosa en andere problemen in het Verre Oosten te regelen, aldus verneemt Reuter. Dit plan zou in étappen moeten worden uitgevoerd, opdat na elke stap de oprechtheid van de communisten kan worden beproefd. De maatregelen zijn: 1. Een bevredigende voltooiing van de uitwisseling van zieke en gewonde krijgsgevangenen in Korea. 2. Overeensteemming over de regeling van het gehele .krijgsgevan- genenvraagstuk. 3. Een wapenstilstand in Korea. 4. Het beleggen van een conferentie, binnen 90 dagen na een wapen stilstand, ter afdoening van het Koreaanse vraagstuk niet alleen, maar ook ter regeling van de kwestie-Indo-China en andere belangrijke vraagstukken in het Verre Oosten, zoals de grenzen van het nieuwe Korea, de status van Formosa, de burgeroorlog tussen de Chinese com munisten en nationalisten en de vertegenwoordiging van China in de Verenigde Naties. AANKLAGERS VAN RUSSI SCHE DOKTERS VOOR DE BALIE. De „Izwestia", het blad van de Rus sische regering, meldde gisteren, dat alle functionarissen die de vijftien vorige week vrijgelaten dokters val selijk hadden beschuldigd, voor een hof voor strafrechtelijke zaken zullen worden gebracht. Verder schrijft het blad, dat de ambtenaren de straf zullen krijgen die zij verdienen. Dit is de eerste maal dat een rege- ringsorgaan er melding van maakt, dat verscheidene personen berecht worden voor het arresteren van de artsen. ZWAGER VAN PERRON PLEEGDE ZELFMOORD. Juau Duarte, de zwager van presi dent Peron, die Dinsdag als secretaris van de president aftrad, heeft giste ren zelfmoord gepieegd. Duarte trad af omdat hij zich niet in staat gevoelde de nieuwe politiek van president Peron ten aanzien van lonen en prijzen uit te voeren. Deze politiek heeft ten doel de inflatie te beteugelen. Hij verklaarde ook dat zijn achtjarige diensttijd zijn gezondheid had aangetast. ii. IN MIJN VORIG ARTIKEL mocht ik opmerken, dat in Zeeland nog de Prot. Chr. levensovertuiging domineert. Maar dat het des te meer verwondering wekt, dat naast 3 R.K.-scholen en minstens 7 neutrale inrichtingen er slechts 1 schooi is voor Chr. Middelbaar en Voor bereidend Hoger Onderwijs: het Chris telijk Lyceum voor Zeeland te Goes, Uitgaande van de Vereniging voor Chr, Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland. Het lijkt een cliché, wanneer ik hier spreek van een „bestaande behoefte waarin werd voorzien". Maar de feiten spreken ook hier weer duidelijke taal. Binnen zes jaar groeide het Christelijk Lyceum voor Zeeland uit tot één der grootste middelbare scholen van heel Zeeland. Het besef brak bij vele ouders baan, dat juist voor hun verder stude rende kinderen de geest, waaruit het onderwijs wordt gegeven, voor de prin cipiële vorming van beslissende aard kan zijn. Moet ik U nog ln den brede aan tonen, van hoe groot belang de levens beschouwing van een docent is bij vak ken als natuurkunde en biologie, waar de „geijkte" wetenschap soms met theorieën en hypothesen komt, die het ontkiemend geloof van onze kinderen in de wortel kunnen verstikken? Is het voor de geschiedbeschouwing niet van uitnemend belang, of de lijn der histo rie door een Christen worut gewezen of door een historisch-materialist En om niet meer te noemen wilt U Uw „knappe kinderen" wél doen on derwijzen in Latijn en Cosmografie en niet in Bijbelse geschiedenis en Kerk geschiedenis Het stemt tot verheuging, dat zo- veie ouders in Zeeland, dikwijls ten koste van grote offers, ook in deze de stem van hun geweten hebben gevolgd. Binnen enkele weken staan de ouders van onze 12- en 13-jarigen weer voor een beslissende keuze hoe zal dan Uw keuze zijn? Wij zijn het er dus vermoedelijk over eens, dat Chr. Middelbaar Onder wijs geen luxe is, maar eis van ons beginsel. Een opvoeding, die in overeen stemming wil zijn met de normen ons in de H. Schrift gegeven, kan haar taak niet als geëindigd beschouwen, wanneer de objecten van deze opvoe ding 12 of 13 jaar zijn geworden. Want juist in de puberteitsjaren is het van :o ontzaglijk grote betekenis in welke geest en op welke grondslag onze kin deren onderwijs ontvangen. Maar we zijn er niet klaar mei; wanneer we dit feit geconstateerd heb ben. Wanneer we een leemte hebben vastgesteld kunnen we daarna niet rustig overgaan tot de orde van de dag, in de hoop, dat door anderer activiteit in onze leemte nog eens zal worden voorzien. Ook hier zullen we geen praat-Christenen, maar daad-Christe nen moeten zijn. Daarover in een volgend artikel nog iets meer. M. J. A. v. B. ■s. zal voor de eerste keer ...oiorie van de R.K. Kerk in Nederland van de kansel een leken- brief worden voorgelezen. Het is een brief van het bestuur van de Stich ting 1853 1953. Onder grote be langstelling is gisteren een groot vei lingcomplex te Purmerend geopend. Gisteravond is in de aula van het Koninklijk Instituut voor de tropen te Amsterdam het landelijk kerk- muziekcongres geopend. Aanhangers van de Sjah van Perzië en voorstan ders van premier Mossadeq zijn gis teren voor het parlementsgebouw te Teheran slaags geraakt. Vijftien personen werden gewond. De volgende voorstellen zijn bij het departement van Buitenlandse Zaken in overweging als deel van dit plan. Er is nog geen besluit over ge nomen. 1. Het plaatsen van Formosa onder beheer van de Verenigde Naties, met als einddoel het vestigen van een on afhankelijke republiek Formosa. 2. Aanvaarding van een regeling voor Korea, waarbij de grens van de Koreaanse republiek een 140-tal kilo meter ten Noorden van de huidige strijdlinie bij de 38ste breedtegraad komt te liggen. 3. De Verenigde Staten garanderen de veiligheid van Korea bjj een ver dedigingsverdrag, overeenkomend met het verdrag dat in 1951 met Austra lië en Nieuw-Zeeland gesloten is. Dit vredesplan heeft heel wat op schudding verwekt in Amerika. Aanhangers der Amerikaanse (re publikeinse) regering hebben gister avond de eis gesteld, dat onderzocht zal worden wie verantwoordelijk is voor een verklaring inzake de rege ringsplannen t.a.v. Formosa en Korea. Deze verklaring was a _.j>tig van kringen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, doch zij werd later door het Witte Huis tegengesproken. Deze republikeinen maken er zich bezorgd over, dat uit dit voorval zou kunnen blijken, dat er bij de rege ring geen eensgezindheid bestaat over een belangrijk punt der Amerikaanse buitenlandse politiek. Het betreft hier een bericht van de New York Times het „Wallstreet Jour nal" en Amerikaanse persbureaux, waarin werd verklaard, dat van zeer gezaghebbende zijde is vernomen, dat de Amerikaanse regering overweegt het Chinees-Nationalistische bolwerk Formosa onder beheer der Verenigde Naties te stellen, voorts zou zij be reid zijn een verdeling van Korea te aanvaarden, waarbij de Noordgrens van Zuid-Korea ongeveer 140 kilo meter Noordelijker zou komen te lig gen dan vroeger het geval was. De perssecretaris van president Eisenhower, James Hagerty, heeft na publicatie van dit bericht een verkla ring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de Amerikaanse regering niet overweegt Formosa onder beheer der Verenigde Naties te stellen. Ook was zij nog tot geen enkele beslissing gekomen dat een permanen te verdeling van Korea wenselijk of uitvoerbaar, of in overeenstemming met de besluiten der Verenigde Na ties is. KAMERLEDEN BEZOCHTEN ZWAAR GETROFFEN EILAND Pins Bernhard heeft als voorzitter van het Nederlandse Rampenfonds in een open brief zijn dank voor de hulp uit het buitenland bij de watersnood uitgesproken. In zijn schrijven „aan de vrienden van Nederland", waarvan de tekst gis teren door de Nederlandse ambassade te Bonn werd bekendgemaakt, zegt de Prins: „Nadat wij God uit het diepst van onze ziel innig dank heb ben gebracht na het uur van onze beproeving, is het thans onze eerste behoefte, onze diepe dankbaarheid uit te spreken jegens alle vrienden ".n Nederland in de gehele wereld, die ons onverwijld met hun warm medegevoel, hun energieke en menig vuldige steun en met hun persoon lijke bijstand te hulp snelden, ten einde het ons mogelijk te maken, het overstroomde deel van ons land uit de greep van het water te bevrijden. Nauwelijks had zich ons land enigs zins hersteld van de gevolgen van de oorlog, toen plotseling de zee in een koude winternacht het Zuidwesten van Nederland binnendrong. Dat beteken de angst, leed en dood voor vele mensen. Op dat ogenblik zijt gjj ons on middellijk te hulp gekomen in een ongekende en ononderbroken omvang, die nu reeds weken onverminderd aanhoudt. En dit alles geschiedde en kel als antwoord op de roep: „Waters nood in Nederland". Nog is het overstroomde gebied niet van het water bevrijd, maar toch zijn de eerste resultaten van het herstel lingswerk reeds zichtbaar. Schouder aan schouder staan de helpers uit vele landen om tezamen met onze mannen en vrouwen de gaten in de dijken te dichten. Wij hebben vrien den, vele vrienden in onze nood. Wij hebben de waarheid van het spreek woord „in de nood leert men zijn vrienden kennen" ondervonden. Voor deze vriendschap, die het Nederla ndse volk diep heeft getrof fen, wil ik u als voorzitter van het Nationale Rampenfonds onze innige dank tot uitdrukking brengen, aldus Prins Bernhard. Een brief van gelijke inhoud is ge richt aan allen in Groot-Brittannië, die hulp hebben verleend. Amerikaanse en Westduitse staatslieden hebben gisteren te Washington medegedeeld vergaan de overeenstemming te hebben be reikt op diplomatiek, strategisch, handels- en cultuurgebied. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr A 1 g e r a, heeft ons gisteren verklaard, dat er op Schouwen-Duiveland beslist vooruitgang is te bespeuren. Ze is op vele plaatsen niet direct zichtbaar, maar ze is er. Voor de zevende keer bracht hij een bezoek aan Zeeland. Ditmaal was het Schouwen-Duiveland, waar hij thans voor de vierde maal komt na de ramp. Hij was vergezeld van een uitgebreid gezelschap, bestaande uit leden van de Watersnoodcommissie uit de Tweede Kamer en leden van de Commissies van Rapporteurs uit de Eerste Kamer voor de begroting van Verkeer en Waterstaat en van de Nood wet Dijkherstel. De bewindsman stond de pers te woord, nadat een klein experiment was uitgehaald. De „Prinsesseplaat" een der snelle witte vaartuigen van de Spidohavendienst uit Rotterdam, waarmee een groot gedeelte van de tocht werd gemaakt, was kort tevoren met een brede zwaai het gat van Schelphoek ingevaren, en er met een royale zwaai weer uitgevaren ook. Zonder aan de grond te lopen. De bewindsman durfde het gezelschap dit reusachtige gat wel van dichtbij te laten zien, want heeft hij in de Kamer zelf niet verklaard, dat een schuit met kaliber van een „Maasdam" het gat van Schelphoek kan binnenvaren? men met de „Prinsesseplaat" naar Burghsluis. In de werkhaven stapte m=n aan wal en werd de aangerichte schade en het herstel bekeken. Ver volgens ging de vaart langs Schelp hoek terug naar Zijpe, waar ook weer enkele burgemeesters stonden te wachten. Met een tweetal dukws heeft het gezelschap toen een tocht door het verwoeste gebied gemaakt in de richting Oosterland. Dit vormde tevens het einde van deze excursie, die hopelijk zal bijdra gen tot een nog beter begrip van de enorme moeilijkheden waarmee men thans op Schouwen-Duiveland heeft te kampen. Het gat van Schelphoek. Het zal nog lang blijven voortleven in de an nalen der waterstaatkundige geschie denis. Zwijgend, ja met diep ontzag hebben de Kamerleden deze vernieti ging aangezien. „Schelphoek maakt van Schouwen- Duiveland een probleem van onge kende grootte", verklaarde ons Minis ter Algera. „Zelfs de Zuiderzeewerken hebben nog niet zulke enorme moei lijkheden opgeleverd. Dit komt vooral door de ongekende diepte dertig meter waarmede men hier te kam pen heeft". Mr Algera verklaarde ons, desgevraagd, dat men dit gat hoopt te dichten met behulp van kleinere cais sons, die aan de binnenzijde van de dijk ringvormig zullen worden aan gebracht. „Dat de mensen klagen? Ik weet het, ik wéét het! Maar tóch er is vooruitgang. Er worden vorderingen gemaakt. M"n moet niet vergeten, dat er enorme voorbereidingen gemaakt moeten worden." SAMENWERKING. „Zoeven is hier op de boot nog een afspraak gemaakt", vervolgde mr Al gera. „Maandag over een week zal ir J. F. R. v. d. Wall, de hoofdingenieur directeur van de Zuiderzeewerken (belast met de leiding van de droog making van Schouwen) in Zierikzee voor de polderbesturen een uiteen zetting geven over de plannen in het kader van de samenwerking tussen Rijks vaterstart en de polders." Tenslotte verklaarde de bewinds man nog: „Ik hecht er enorme waarde aan, de Staten-Generaal zo vollédig .ogelijk over de toestand in te lich ten. Daarom maak ik van tijd tot tijd deze excursies." NOG EEN DOEL. Deze tocht nu, die dus een beeld diende te geven van hetgeen op Schouwen reeds is gebeurd en van hetgeen nog moet geschieden, had bovendien nog een ander doel en wel de burgemeesters van dit zwaar ge troffen eiland eens de gelegenheid te geven hun hart uit te storten. Dat zij vragen genoeg hadden, zal ieder kun nen begrijpen. Zeven Britse burgergevangenen door Noord-Koreanen vrijgelaten. De radio-stations van New York hebben gisteren een kort bulletin om geroepen, waarin werd medegedeeld, dat zeven in het begin van de Kore aanse oorlog door de Noord-Koreanen gevangen genomen Britse burgers in vrijheid zijn gesteld. De Amerikaanse radio-stations zei den dat dit bericht is bekend gemaakt door het Noordkoreaanse departement van Buitenlandse Zaken. Het werd uitgezonden door radio-Pjongjang. Onder de in vrijheid gestelde Brit se burgers bevindt zich Vivian Holt, Brits gezant in Korea in het begin van de oorlog. Het gezelschap, onder wie zich naast de reeds genoemde personen, nog be vonden mr D. G. W. Spitzen, secre taris-generaal van het Ministerie "an Verkeer en Waterstaat; ir A. G. Maris, directeur-generaal van Rijkswater staat; ir G. B. R. de Graaf f, hoofd ingenieur-directeur van R.W.S.; ir Th. Heyblom, hoofdingenieur-direc teur van Rijkswaterstaat in de direc tie Zeeland, alsmede jhr mr A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Ko ningin in Zeeland en het lid van G.S., mr dr A. J. J. M. Mes, arriveerde omstreeks elf uur in Zierikzee. Na een kleine wandeling door de stad, werd met bussen een trip gemaakt over de droge corridor langs Drei- schor, Kakkersweel en Brouwers haven. Het werk aan de Schouwse Dijk werd bezichtigd. Na terugkeer in Zierikzee voer Bruinisse krijgt directe telefoon verbinding met Rotterdam. Door Duitsers werd 'n rechtstreekse tele foonverbinding met Rotterdam aangelegd. Hiervoor werd door een baggermolen een gleuf door de Grevelingen gegraven. De ze kabel, die uiteindelijk uitmonde in een bunker te Sirjansland, werd na de be vrijding niet meer gebruikt. Thans heeft het P.T.T. personeel het echter klaar we ten te spelen, ondanks het feit, dat alles onder water staat, om de kabel te her stellen, zodat Schouwen en Duiveland binnenkort een rechtstreekse telefoonver binding met Rotterdam heeft. De dichting van de dijkgaten op Schouwen-Duiveland. Bij de dichting van de dijkgaten op Schouwen-Duiveland, wordt ge bruik gemaakt van z.g. kantelbakken. Door het gebruik van deze bakken ia het mogelijk, op zinkstukken, in tijd van een enkel ogenblik, een grote hoeveelheid stortsteen te zinken. Omdat in een stroomgat alles in zo kort mogelijke tijd moet gebeuren, if deze werkwijze zeker van belang. MEER DAN 100 MILLIOEN IN HET RAMPENFONDS Tot en met gisteren is in het Nationaal Rampenfonds in totaal £101.700.000.— bijeengebracht. Woensdag was de stand 99.8 mil- lioen gulden. Begunstiger van Zeeuwse oester' cultuur overleden. In de ouderdom van 62 jaar if gisteren te Stockholm overleden df heer A. Vermeersch, woonachtig tf Brussel. De overledene, die voorzitter waf van de Belgische Federatie van Oea- terimporteurs, was een begunstiger van de Zeeuwse oestercultuur. Veel heeft hij de Zeeuwse oesterkwekerf van dienst kunnen zijn. DE KRIJGSGEVANGENEN IN KOREA Rusland acht het noodzakelijk om vast te houden aan het beginsel van een gedwongen en een volledige uitwisseling van alle krijgsgevan genen, zo verklaarde Wysjinsky gisteren in de vergadering van de politieke commissie van de V.N. Met nadruk betoogde de Rus, dat dit ook nog steeds het standpunt is van China en de Noord-Koreanen, Tevoren had Wysjinsky nog betoogd, dat Rusland vrede wenst. „De wedijver tussen Rusland en het kapitalistische stelsel sluit geen overeenkomst uit", zo zei Wysjinsky, „Dit principe huldigt Rusland onveranderlijk." Het debat ging over een voor gestelde resolutie door Polen. De niéuwe tekst van deze resolutie hield in: Een onmiddellijk staken van de vijandelijkheden in Korea, gepaard gaande met onderhandelingen over de uitwisseling van zieke en gewonde krijgsgevangenen en gezonde krijgs gevangenen. Vermindering van de bewapening en de strijdkrachten van de grote SOMBERE VERGADERING TE HANSWEERT De gemeenteraad van Kruiningen- kwam voor de tweede maal na de ramp bijeen in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk te Hansweert. Wet houder Polderman was voorzitter; Burgemeester Vogelaar was openo- omen in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht. Zaterdag heeft hij een maagoperatie moeten ondergaan. Er heerste in deze vergadering een gedrukte stemming. Vele waren de vragen, de klachten en de nood signalen. Wanneer komt het gemeente bestuur met concrete plannen, zo vroeg de heer Suij; laat niet alles in commissies versmoren, zo voegde hjj er aan toe. Ook de heer Griep luidde de alarmklok. Zal Kruiningen de prijs van het herstel nog waard zijn, als he* tempo van herstel niet kan worden opgevoerd, zo vroeg hij. Deze week is er een bespreking ge weest, zo werd meegedeeld, van bur gemeester en wethouders met de heren ir Glerum en Stam en de bouwcommissie. Te Oostdijk is een commissie ge vormd, die zich ten doel stelt de her bouw van het zwaar verwoeste dorp je te bevorderen. Alle bewoners wil len ook daar weer graag terug. Voorzitter dezer commissie is het oud-raadsiid J. de Bat, secretaris de heer L. Pieper. Van de 1275 woningen der gehele gemeente Kruiningen staan er 828 in het water, 400 zijn licht, 350 zwaar beschadigd, terwijl er 78 verwoest zijn, waaronder 30 boerderijen. Nadat de vergoeding voor het over werk van het gemeentepersoneel werd besproken, waarover nog geen beslis sing werd genomen, deelde de voor zitter nog mede over 14 dagen weer te willen vergaderen, omdat dan waarschijnlijk een belangrijk punt aan de orde zal zijn. De heer van Ba'legooijen sprak zijn verwondering uit over de verschillen de berekeningen van de evacuatie vergoeding in de diverse gemeenten. In de ene gemeente wordt kinder- t eslag niet als loon beschouwd cn in de andere wel. De heer Witte sprak zich in krasse b .wcordingen uit over het gebrek aan activiteit van het gemeentebestuur van Yerseke t.o.v. de evacué's en gaf daar van ook voorbeelden. De heer van Ballegooijen verzocht alsnog een beroep te doen op het ge meentebestuur dier plaats om de eva cué's evacuatiekaarten te doen uit reiken. De heer Suij zegt, dat het zoveel mogelijk bekend moet worden hoe groot de nood is. Er moeten plannen bekend worden, want de mensen raken bitter gestemd en zien geen toekomst meer. Volgens de heer Griep is het tem po van de huizenbouw te Hansweert veel te langzaam. Welke bestemming k. ij gen die hui zen thans? Blijven ze voor de Werf Zeeland? De voorzitter zegt, dat de. raad zich daarover dient uit te spreken. ADOPTIE. In het kader van de adoptiehulp is de schooljeugd van Apeldoorn thans bezig met de verkoop van 64000 prent briefkaarten ten behoeve van de in richting der scholen van Kruiningen. De secretaris van het sub-comité voor de scholen is de heer Almekin- ders, voorheen hoofd van de bijzon dere school te Kruiningen, thans in gelijke functie te Apeldoorn. Als het dichten van de gaten niet sneller gebeurd, voorspelde de heer Griep voor de bewoners van Kruinin gen niets dan puinhopen en voor de boeren een woestijn. Laat men con tact opnemen met Waarde en Rilland en op spoed aandringen. Nu de bouw van de barakken wel als van de baan beschouwd kan wor den, wilde de heer Witte nu reeds een aanvraag doen voor de bouw van 200 woningen, tegen de tijd, dat de polder droog komt. Ook zag hij de adoptiecommissie graag met een lid uitgebreid. Verder drong hij er op aan, dat B. en W. de indruk, die hier en daar is ontstaan, als zouden B. en W. het bestuur aan anderen overlaten, weg nemen. De voorzitter deelde nog mede, dat in ons land zijn aangekomen 10 Zwit serse barakken voor D.U.W.-arbeiders bestemd voor de gemeente Krui ningen. (Naar we vernemen zal met de bouw van deze barakken dezer dagen worden begonnen. Red.). mogendheden met een derde. Het onvoorwaardelijk verbieden van atoom- en andere wapens voor massa vernietiging. Ratificatie van het Geneefse proto col van 1925 inzake het verbod van bacterologische wapens. Het sluiten van een vredesverdrag tussen de grote mogendheden. ONDERHANDELINGEN. Schout-bij-nacht Daniel heeft mee gedeeld, dat het zeer goed mogelijk is, dat de Noordelijken vandaag een overeenkomst zullen tekenen over de uitwisseling van de gewonde en zieke krijgsgevangenen. Zij zijn bereid de uitwisseling te beginnen tien dagen na het tekenen van de overeenkomst. De Noordelijken hebben gisteren te Panmoendjon voorgesteld 100 zieke of gewonde krijgsgevangenen per dag uit te wisselen. Zij zijn eventueel be reid 500 gevangenen per dag van de geallieerden in ontvangst te nemen. Adlai Stevenson is Donderdag op zijn reis door het Verre Oosten uit Singapore naar Djakarta vertrokken. Stevenson heeft reeds een bezoek ge bracht aan Indo-China. Op 13 April zal hij opnieuw in Singapore aankomen voor een officieel bezoek. Auto door trein gegrepen. Gisteravond omstreeks acht uur is op een onbewaakte overweg bij Maar- lant een auto gegrepen door de trein uit Luik, die op weg was naar Maas tricht. Eén van de inzittenden van de auto werd gedood, een andere zwaar gewond. Aanvankelijk waren beide sporen van het baanvak ver sperd. Om kwart voor negen was een spoor weer vrij. DE BILT ZEGT: Vrij zonnig. Op de meeste plaatsen vrij zonnig weer met een overwegend matige Noordoostelijke wind. Gematigde tem peraturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1