Nieuws uit és Provincie. SPORT en. SPEL. KRUISWOORD-PUZZLE. Hoger subsidie voor de Openbare Leeszaal en Bibliotheek* Jeugd stookte vuurtje in Oostkapelse duinen. :»TR MATROZENSHAG De heer P. Meliefste spreekt te Amsterdam. Belangstelling neemt toe. Middelburg. Goes. £te ïladia foenqt onö Donderdag 9 April 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Gemeenteraad van Middelburg. Crediet van f 85.000 voor bronnen te Oranjezon. De gemeenteraad van Middelburg heeft Dinsdagmiddag besloten het sub sidie voor de openbare leeszaal en bibliotheek te verhogen. Voor 1953 is daar mede een bedrag van f 1.654,gemoeid, te dekken door verlaging van de post voor onvoorziene uitgaven. De heer A. J. Schot (S.G.P.) verzocht aan tekening, dat hg geacht wenste te worden te hebben tegengestemd. Tot tijdelijke leraren aan de Avond-geest. Burgemeester Bolkestein was school voor Nijverheidsonderwijs wer den benoemd de heren K. Boot en W. A. v. d. Linde. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd. Medewerking werd ver leend aan de Ver. voor Geref. Onder wijs tot aanschaf van 48 schoolbanken ten bedrage van f 3708,40. Het bestuur der Z.L.M. zal f 35,— per jaar per leer ling uit de gemeente, die de lagere tuinbouwschool te Kapelle bezoekt, ontvangen. De raad deed afstand van het recht tot herroeping van de schen kingen aan de Staat van het Munt plein, met inbegrip van het Muntje. Men handhaaft echter dit recht t.a.v. de mogelijkheid tot kosteloze bezichti ging door het publiek tijdens twee uren op drie dagen per week. Het subsidie in de verpleging van kinderen in her- stellings- en vacantiekolónies werd verhoogd tot f 0,65 per kind per dag. Terreinen en gebouwen van de gasfa briek werden toegewezen aan de C. V. Wa. serij „Zeeland", op welke onroe rende goederen hypotheek werd ver leend. DE BRONNEN. De raad verleende een crediet van 185.000,voor het slaan van diepe bronnon in de prise d'eau te Oranje zon. Op vragen van de heer M. Wartel (A.R.) omtrent het zoutgehalte van het water in het waterleidingkanaal deelde burgemeester Bolkestein mede, dat de deskundigen vrij pessimistisch zijn. Enkele dagen geleden was het zoutge halte nog driemaal hoger dan normaal. Misschien 6»~taat de mogelijkheid dit water mo- „.uier water te vermengen en zodoende ges» hikt te maken voor het verbruik. Het voorstel van B. en W. het ver zoek van de heer J. Davidse tot afslui ting van het Arnemuidse Voetpad af te wijzen, lokte commentaar uit van de heren Wattel en Meliefste (A.R.) De heer Wattel was officieus bekend, dat de gemeente Arnemuiden geen prijs stelt op behoud van het pad. Afsluiting spaart de gemeente heel wat kosten. De eigenaar der omliggende gronden heeft veel overlast van kinderen uit het woonwagenkamp. Practisch niemand maakt meer gebruik van het pad. Hij stelde voor het voorstel terug te nemen en overleg te plegen met Arnemuiden. De heer Meliefste sprak in gelijke van oordeel, dat het algemeen belang hier zwaarder moet wegen dan het z.i. fictieve individueel belang. Ook als het pad wordt afgesloten, zullen de kinde ren op het land kunnen komen. De raad bleek tenslotte voor het aanhou den van het voorstel te zijn. -den Mededeling (adv ANNO 1690 WAT LEVERT LEVERT IS' GOED! LEVERT CC - AMSTEROAM Nutsspaarbank te Middelburg over Maart 1953. Het hoofdkantoor van de Nutsspaar bank te Middelburg noteerde over de maand Maart 1953 een vermeerderde in leg van f 32.136,77. Er werd ingelegd f 345.206,40 en terugbetaald f 313.069,63. Het tegoed op het einde werd hierdoor f 8.801.960,66. Het tegoed bij het begin van het bij kantoor te Oostburg werd vermeerderd met f 15.933,19. De inleg bedroeg f 76.682,76. Er werd voor f 60.749,57 te rugbetaald. Het tegoed op het einde werd f 1.111.622,38. Op de zitdag te Oostkapelle werd in gelegd f8.453,08 en terugbetaald f5.102,76. Het tegoed bij het begin van het schoolsparen f 38.235,55 werd vermeer derd met f 1.139,21. Er werd ingelegd f 3.141,40 en terugbetaald f 2.002,19. In Middelburg werden 10 en in Oost burg 12 babyboekjes afgegeven. Het to taal der stortingen bedroeg f 45,50. Er werden 85 spaarbusjes geledigd met een gespaard bedrag van f 1.084,66. Er zijn momenteel 758 spaarbusjes in om loop. Het saldo op het einde van de rekening effecten bedraagt f 5.948.443,65. Aange kocht werden voor f 347.486,87 en ver kocht/afgelost voor f 15.988. Het eindbe drag der liquiditeitspositie bedraagt f 737.502,39. Vlissingse Nutsspaarbank in Maart 1953. De Vlissingse Nutsspaarbank noteer de in de maand Maart 1953 een ver meerderde inleg van f 105.938,98. Het tegoed bjj het begin was f 8.659.645,49. Er werd ingelegd f 344.720,27 en terug betaald f238.781,29. De inleg bij het schoolsparen bedroeg f 2499,30. Er werden 196 spaarbusjes geledigd met een totale inleg van f 3212,48. Het aantal in omloop zijnde busjes bedraagt 1916. Het tegoed bij het begin van het hoofdkantoor werd vermeerderd met f 47.768,80. De inleg bedroeg f224.316,51. Er werd aan spaargeld terugbetaald f 176.547,71. Op het bijkantoor te Souburg werd f 12.983,38 meer Ingelegd dan terugbe taald. Het tegoed op het einde werd f 513.774,57. Het tegoed op het einde van het bij kantoor te Goes werd f 1.351.951,72. Er werd f 71.546,03 Ingelegd en f 38.362,86 terugbetaald. Het bijkantoor te Wolfaartsdijk no teerde een verminderde inleg van f 2217,97. Het tegoed op het einde werd f 315.291,55. Op het bijkantoor te Terneuzen werd ingelegd f 15.975,37 en terugbetaald f lj.50,26. Het tegoed op het einde werd f 143.iioö,68. Het tegoed bij het begin van het by- kan.oor te Zaamslag werd verminderd met f 1137,17. Er werd ingelegd f 1638, I'd en terugbetaald f 2775,90. Het tc oed op het einde werd f 42.285,75. het bijkantoor te Axel 'werd f 4 -.92 mem ingelegd dan terugbetaald. He<. tegoed op het einde werd f 52.001,37. E.- werden voor f 44.550.effecten aangekocht en verkocht; afgelost f 56(0,72. Ilct saldo op het einde werd f 4.700.822,86. Het totaal der liquidl- teitspositle werd 1924.638,70. Bewaar het natuurschoon. Herhaaldelijk achten jeugdige personen de duinen het aangewezen gebied om zich daar op te houden met het doel kat- tekwaad uit te halen. Een geliefde bezig heid is altijd nog het stoken van vuurtjes en het spelen in bunkers. Ongelukken zijn tot nu toe niet uitgebleven. Het sto ken van vuurtjes kan zeer onaangename gevolgen hebben, zo niet voor de jeug dige stokers, dan wel voor het duinge bied. In een der grote bunkers in de duinen van Oostkapelle hadden Zaterdag j.l. enkele jongelui een vuurtje aangelegd. Gelukkig konden passerende strandbezoe- kers het gevaar bezweren. De jongelui werden voor een onderzoek naar het ge meentehuis meegenomen. Dit is wel een zeer gevaarlijke bezigheid, want in di verse bunkers acht men het aanwezig zün van ontplofbare stoffen niet uitge sloten. Ook maakt men zich nog al eens schul dig aan het meenemen van aangespoelde goederen. Een dezer dagen moest hier voor een proces-verbaal uitgedeeld wor den. Laat ieder meewerken het natuur schoon in stand te houden en bevoegde instanties niet dwingen maatregelen te treffen, die erg onaangenaam zijn. WAT NU! De burgemeester bleef enkele ogenblikken op de rand van zijn bed zitten om het sluwe plan nog maals te overdenken. „Dus", mompelde hij, ..eerste dat, dan dat en dan weer vlug naar bed". Om zo min mogelijk lawaai te maken, trok de man zijn puntschoenen niet aan. Hij sloop op blote voeten zijn slaapkamer uit en stond weldra op de koude tegels van de gang. „Brrr", rilde hij huiverend, „het is koud, eigenlijk zijn dit soort avonturen niets voor mij. Stel je voor, inbreken in je eigen huis en dan nog wel in pyama met een slaap muts op". Maar de burgemeester zette door. Het welslagen van dit plan was zeer belangrijk voor hem. Op zijn tenen sloop hij de gangen door, bleef af en toe staan, wanneer hij meende iets te horen. Meestal was het niets meer dan een houtworm, die aan de trapleuning knaagde of een onschuldig nachtuiltje. Maar ja, het kwade geweten van de burgemeester sprak ook een woordje mee en daarom liepen hem de koude rillingen over de rug en bibberde hij nerveus. Eindelijk kwam hij aan de kamer van Pieter en Karolus en drukte zijn oor tegen het sleutelgat van de deur. Hij luisterde ademloos, maar omdat er niets te horen was, hoorde hij niets. „Nu komt het", klappertande de burgemeester en voorzichtig duwde hij de deurknop naar beneden. Natuurlijk piepten de schar nieren nadrukkelijk in de nachtelijke stilte, doch Pieter en Karolus sliepen argeloos door. Gespannen tuurde de man de kamer in. Medede^no *«11 HWJJLH Yersekse schipper in de huwelijksboot. Sinds de overstromingsramp is de Yersekse schipper G. Riedijk een be kend man geworden. Niet alleen omdat hij spontaen heejt meegeholpen in de dagen, dat velen in onze provincie in nood verkeerden, maar vooral nu hij sinds de ramp de verbinding onderhoudt tussen Yerseke en Tholen. Een groot aantal personen is al door hem in zijn vissersvaartuig overgezet en men kan zich veilig ge voelen, wanneer men met schipper Riedijk de reis maakt. Deze gedachte is ook een jongedame uit Kruiningen toegedaan en schipper Riedijk zal voor één dag zijn vissers vaartuig in de steek moeten laten. Hij gaat Donderdag zijn vaartuig verwisselen voor de huwelijksboot en wanneer hij zich in dit opzicht een even goede schipper betoont als hij tot op heden is geweest, dan kan men er zeker van zijn dat hij ook het hu welijksbootje met vaste hand zal be sturen. Het C.N.V. en de P.B.O. Naar wij vernemen zal de voorzitter van de Clir. Besturenbond te Middelburg de beer 1'. Meliefste in zijn functie van lid van de Cbr. Metaalwerkersbond het woord voeren op de grote C.N.V.-bijeen- komst, die op Vrijdag 17 April a.s. in het Amsterdamse Concertgebouw wordt gehouden. Tijdens deze vergadering zal ook wor den gesproken door de voorzitter van het C.N.V., de heer M. Ruppert, de minister voor P.B.O., de heer A. C. de Bruyn en prof. mr W. F. de Gaay Fortman, rector van de kaderschool van het C.N.V. Aan de bijeenkomst wordt medewer king verleend door het Buurkerkkoor uit Utrecht o.l.v. Mees van Huis, een symphonieorkest o.l.v. Meidert Boekei en de organist Piet van Egmond. Werkkleding voor inwoners van Schouwen. Het landelijk comité voor volkshulp heeft na overleg met burgemeester d'Ailly besloten voor f20.000 aan werkkleding ter beschikking te stel len van de getroffenen van Schouwen en Duiveland. ZWITSERSE NATUURSTEEN NAAR ZIJPE. 600 ton natuursteen, geschonken door de Zwitserse vereniging van na tuursteenproducten en bestemd voor het herstel van de dijken in de getrof fen gebieden, is thans van Bazel naar Nederland onderweg. De Zwitserse spoorwegen vervoerden de stenen gra tis van Tessin naar Bazel, waar de lading, eveneens zonder berekening van kosten, door Zwitserse firma's werd overgeslagen in het motorschip „Hendrik" van de rederij van Driel te Rotterdam, dat thans onderweg is met bestemming Zijpe. Ingezonden Mede^-ii--» i lciASSI^" VIRGIN IA%J#«/CICARETTES De zwemsport in Zeeland. Uit het jaarverslag van de kring Zee land van de K.N.Z.B. blijkt, dat het le dental gestegen is van 422 tot 502. De be langstelling is toegenomen, vooral voor het diploma zwemmen. In 1952 werden niet minder dan 543 diploma's uitgereikt. In het zwembad te Souburg werden 153, te Vlissingen 143, te Middelburg 99, te Aardenburg 66, te Sluis 30, te Bres- kens 28, te Sas van Gent 13 en te Ter- neuzen 11 diploma's uitgereikt. In de accomodatie kwam geen verbete ring. Het nieuwe bad te Vlissingen zal het komende seizoen echter in gebruik genomen kunnen worden. Middelburg zal nog wel even op zich laten wachten en uit Goes komt helemaal geen nieuws. De kring telt momenteel zeven aangesloten verenigingen. „De Bruinvis" te Sas van Gent vierde haar 20 jarig jubileum. WANDELSPORT. De avond-vierdaagse in 1953. Op 17, 18, 19 en 20 Juni a.s. zullen voor de 10e maal de zo populaire avond-vier daagse wandeltochten gehouden worden. In 1952 waren hiervoor, in 60 plaatsen van ons land, niet minder dan 30.000 deel nemers (sters). Door dit jubileum zullen dit jaar de wandeltochten een speciaal karakter krijgen. Men verwacht een nog grotere deelname dan in 1952. MOTORSPORT. Kaartleeswedstrijd te Axel. De motor en autoclub „Maca" te Axel organiseerde op' 2e Paasdag vanuit het clublokaal „De Graanbeurs" een uitste kend geslaagde kaartleeswedstrijd door Oost Z.-Vlaanderen. Het aantal deelne mers bedroeg 32. De uitslag was als volgt. i. J. Provo, Axel, 5 strafp.; 2. P. R Bonman, Axel, 6 strafp.; 3. J. Riemens Hoek, 8 strafp.; 4. C. Wabeke, Terneuzen, 12 strafp.; 5. G. P. M. Dikötter, Terneuzen, 12 strafp. Korfbal op Schouwen en Duiveland Voor het eerst na de ramp werd op Schouwen en Duiveland weer gekorfbald. Te Burgh werd een tournooi gehouden, waarvan de opbrengst, bijna f 150.Den goede komt aan het adoptie-fonds. De uitslagen waren: Afdeling A: StrandvogelsZwaluwen comb. 10; ZeemeeuwenZwaluwen comb. 10; BurghZwaluwen comb. 2 1; StrandvogelsBurgh 0—0; Strandvo gelsZeemeeuwen 0—0; Burgh—Zee meeuwen 00. Afdeling B.: Stormvogels—Burgh II 0 2; Strandvogels IIZeemeeuwen II 00; Burgh III—Stormvogels 0—0; Burgh III —Zeemeeuwen H 0—2; Strandvogels II— Burgh III Or—1; Zeemeeuwen II—Storm vogels 0—1; Burgh II—Strandvogels U 2 0, Burgh 11—Burgh UI 0—0; Stormvo gelsStrandvogels II 30; Zeemeeuwen II—Burgh III 10. Junioren: ZeemeeuwenStrandvogels 0 2; StrandvogelsBurgh 00; Zeemeeu wenBurgh 02. De eindstanden: Afdeling A.: (na strafworpen)1. Burgh 4 punten; 2. Strandvogels, 4 p.; 3. Zee meeuwen 4 p.; 4. Zwaluwen comb. 0 p. Afdeling B; (na strafworpen): 1. Storm vogels, 5 p.; 2. Burgh II, 5 p.; 3. Zee meeuwen II, 5 p.; 4. Burgh III, 4 p.; 5. Strandvogels II, 1 p. Junioren (na strafworpen): 1. Burgh, 3 p.; 2. Strandvogels, 3 p.; 3. Zeemeeuwen 0 p. ATHLETIEK. „Dwars door Vlissingen". Nu de loop „Dwars door Vlissingen", welke de V.S.V. Marathon op Zaterdag a.s. zou organiseren, niet kan doorgaan, omdat B. en W. hiervoor met het oog op de drukte geen toestemming heb ben kunnen verlenen, zal deze vereni ging op Zaterdag 18 April een Park loop organiseren. De start is 's mid dags om 3 uur bij de Leeuwentrap. De helicoptèreverbinding BelgiëRotterdam. WORDT DE LUCHTLIJN MET ZEELAND HERSTELD Het ziet er nu werkelijk naar uit, dat een helicoptèredienst BelgiëRotterdam een feit zal worden, deelde de voorzitter van de Rotterdamse Kamer van koop handel, mr K. P. van der Mandele, gister middag in openbare vergadering mede. Komt de toestemming van de minister af, dan is het zeer waarschijnlijk dat de „Sabena" op de Rotterdamse opbouw dag, dat is 18 Mei a.s., een proefvlucht zal uitvoeren. Voorts ligt het in de be doeling op 1 Augustus een geregelde vrachtdienst te openen en op 1 Septem ber een passagiersdienst. Men zal door deze dienst een snelle verbinding krijgen met Antwerpen, Brussel, Luik. Ook met Duitsland en Engeland worden helicop- tèreverbindingen mogelijk. Voorts zal het ook doenlijk zijn de historische verbinding met Zeeland (Haamstede) te herstellen. Burgerzaal moet voor 15 April leeg zijn De rondvraag in de Middelburgse raad leverde Dinsdag enkele min of meer be langrijke zaken op. De heer A, Flipse (CH) vond, dat de goederen, die nu al vanaf begin Februari in de Burgerzaal liggen, op korte termijn daaruit dienen te verdwijnen. De burgemeester was het daar roerend mee eens. Hij deelde mede, dat B. en W. als uiterste datum voor ont ruiming van de zaal 15 April hebben ge steld. De heer I. van Loo (Arb.) had ge hoord, dat B. en W. de grond van het opslagterrein ten behoeve van de restau ratie van de stadhuistoren wilde verko pen voor de bouw van vier woningen. vVaar moet het materiaal dan blijven? zo vroeg hij. Medegedeeld werd, dat B. en W. blij zijn, dat ook deze grond eindelijk bebouwd kan worden. In overleg met de architect is reeds een ander terrein ge vonden. Gemakkelijk ging dat niet, nu er maar weinig open terreinen meer zijn, aldus de burgemeester, die eraan toe voegde: „Als de hond verdrinkt, vluch ten de vlooien naar zijn staart!" Andere vragen van de heer van Loo hadden betrekking op de toegang tot de Volderijlaagte vanuit Klein Vlaanderen, die veel te wensen overlaat (defini tieve verbetering wacht op het gereed komen van de brug over de Herengracht) op de put voor het zwembad („Die ma terie is zo ingewikkeld, dat ik er nog geen nadere mededelingen over kan doen", zo zei de burgemeester), en ten slotte op een nieuwe woning achter de veiling, die kortgeleden werd afgebroken (hiernaar zal worden geïnformeerd). De heer P. Meliefste (AR) kon ten slotte de verheugende mededeling doen, dat deze week de verbetering van de Seis- weg gereed zal komen. Hy had uitge rekend, dat dit werk precies 16# dagen had geduurd, terwijl er 78 dagen „ge pland" waren „Medioburgum" boekte ledenwinst Het ledental van de Middelburgse Gymnastiek -en Schermvereniging „Me dioburgum" is in 1952 opnieuw vermeer derd. Er werden negen leden meer in geschreven, dan afgevoerd. Het totaal aantal bedroeg volgens het jaarverslag over 1952 214, t.w. 47 dames, 24 heren, 114 meisjes en 29 jongens. Het jaarverslag maakt melding van een respectabel aantal activiteiten. De afdeling Gymnastiek trad enkele malen Horizontaal; 1. gem. in N. Brab., 4. jong schaap, 6. tevens, 8. echtgenoot, 11. meis jesnaam, 13. lichaamsdeel, 14. kant van een stroom, 16. wars van alle laagheid, 18. slotwoord van liturgische gebeden, 20. stad in Engeland, 23. altijd, 26. snede, 27. tuchtroede, 30. metaalhoudende delfstof, 31. spoedig, 33. bar, 34. dorp in Gelderl., 36. godsdienst, 40. boom, 43. zeemacht, 45. talmen, 47. de fijnste vederen, 49. zoutas, 50. dorp in Z. H. bij Gorinchem, 52. voor, 53. hemelgeest, 56. gravin uit 't Holl. Huis, 57. als 31 hor., 58. voertuig, 59. vlaktemaat. Verticaal: 1. voorzetsel, 2. ontvangka mer, 3. senior (afk.), 4. bergplaats, 5. pa troon, 6. familielid, 7. niet warm, lauw, 8. eerstvolgende (afk.), 9. genieting, 10. slede 12. elk, 15. eenjarig kalf, 17. nauw, I». dwaas, 20. de lezer heil (alk. Lat.), 21. in de richting naar omlaag, 22. boom, 24 muziekinstrument, 25. stoomschip (afk), 28. biersoort, 29. als 17 vert., 32. jongens naam, 33. vroeger, 34. emeritus (afk.), 35. bekend dier, 37. telwoord, 38. voorzetsel, 39. reform-esperanto, 41. bereide dieren huid, 42. afkorting voor stannium, 44. dorp onder de Drentse gem. Vries, 46. voorzetsel, 48. graafwerktuig, 49. korte kous, 50. water in N. Brab., 51. dam iangs een water, 54. gebod, 55. lidwoord (Fr.). OPLOSSING TUSSENVOEG- PUZZLE. Peei-peDel, grof-groEf, laan-laBan, t«r- tper, las-laNs, pot-poSt, tier-tiGer, pit- piEt, geel-geVel, ben-beEn, megen-meN- gan. De zegswijze luidt; De bone geven. buiten Middelburg op en ook in de stad werden demonstraties gegeven. De vaar- digheidsproeven, waaraan door de mees te leden werd deelgenomen, werden met succes afgelegd. Ook op het gebied van de wandelsport was men werkzaam. De vereniging organiseerde zelf twee marsen, nam aan enkele andere deel en organiseerde ook de Avondvier daagse. Groot waren de successen, die de folkloregroep mocht oogsten, zowel in binnen- als buitenland. Jammer, dat de afd. Schermen nog geen nieuw leven kon worden ingeblazen. Aan animo om deze afdeling weer op te richten ontbrak het niet, maar men zoekt nog vergeefs naar een geschikte oefengelegenheid. Het programma voor dit jaar is ook weer aantrekkelijk. Vrijdag a.s. wordt de jaarlijkse uitvoering gegeven. Voor de wandelsportliefhebbers wordt een Wal- cheren-mars georganiseerd en een nacht mars. Het ligt voorts in het voornemen van het bestuur om de vereniging te laten deelnemen aan de Turnfeesten, die eind Mei te Oostende worden gehouden. Chr* Besturenbond bijeen. Dinsdagavond vergaderde de Chr. Be sturenbond onder leiding van de heer A. de Lange. Bij de ingekomen stukken werd de aandacht er op gevestigd, dat er een commissie is ingesteld door het C.N.V. voor de evacuatieproblemen. Deze commissie, waarin zitting hebben de he ren H. Koetsveld en A. Vingerling te Goes alsmede J. Lodder te Vlissingen, zal alle klachten van geëvacueerden in behandeling nemen. De collecte voor D.E.L., gehouden op de jaarvergadering, heeft f64,81 opge bracht. In het bestuur werd gekozen de heer J. Imanse, bestuurslid van de N.C. L.B. te Kloetinge. Hierna leidde de heer J. C. Rinders uit Goes het onderwerp „Sociale zeker heid" in. Hij behandelde alle sociale wet ten en wees er op, dat men de sociale lasten moet zien als loon, dat de arbeider verdient. Alle gemopper over te hoge so ciale lasten is een klacht over te hoog loon, zo zei hij. Nadat de heer Rinders nog een aantal vragen had beantwoord sloot de voorzitter de bijeenkomst met dankgebed. ANNA JACOBAPOLDER N.C.V.B. vergadering, In de eerste ver gadering na de ramp van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft de presidente mej. Vogelaar-Frangois haar dankbaarheid ge uit voor het feit dat geen der leden bij de ramp is omgekomen. De avond stond in het teken van Christus' lijden en werd geheel gevuld met bijdragen van de le den. De afdeling telt momenteel 57 leden, ARNEMUIDEN Geslaagd. Mej. P. Meerman, alhier is geslaagd voor costumière. KATTENDIJKE Nieuw raadslid. Wegens het vertrek van de heer J. Butijn werd tot raadslid benoemd de heer L. A. de Pree te Wil- helminadorp. KAPELLE Concours boogschieten. Door de hand boogsociëteit .Willem Teil" werd een concours op de liggende wip georgani seerd, waaraan door 26 schutters van 8 sociëteiten werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: le hoofdvogel P. Boonman, Jacoba van Beieren, Goes. 2e hoofdvogel H. A. Mol, Willem Teil, Kapeile. le zijvogel W. A. Reijerse, idem. 2e zijvogel P. Vermeulen, Batavieren, Goes. 3e zyvogei J. A. Clarijs,A.D.L.M., Kwadendamme. le bovenka! M. Moens, Spest, Nostra, Ovezande. 2e bovenkal C. Rijk, Zeeiandia, Ovezande. le kleine kal F. Menheere, idem. 2e kleine kal C. Rijk, idem. Meeste kleine vogels J. A. Clarïjs, A.D.L.M., Kwadendamme. le klep P. Vermue, Jacoba van Beyeren, Goes. 2e klep A. Boonman, Willem Teil, Ove zande. 3e klep Hemelzoet, de Brug, Sluis kil. 3 onderkallen: le prijs P. Schreurs, Zeeiandia, Ovezande. 2e prijs J. Glas. Willem Teil, Kapelle. 3e prijs A. Sorber, Batavieren, Goes. KRABBENDI ]KL N.C.V.B. Op de contactavond van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft mej. Abra- hamse een paasdeclamatie gehouden. Mej. Dominicus vertelde het een en an der over de rassenhaat. De avond stond onder leiding van Mevr. de Pagter. Verkeersborden. Om tegen te gaan, dat er van de diverse toegangswegen tot de Nieuwlandse binnendijk gebruik ge maakt wordt om deze weg met auto, handkar of paard en wagen te kunnen bereiken, heeft men op deze wegen ver bodsborden aangebracht. MELISKERKE Candidaatstellingen. De A.R. kiesver eniging heeft de volgende candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld: W. de Buck, P. Sinke, J. Wis se Jzn„ A. Adriaanse, J. Boogaard, J. de Wolf, R. Krijker en J. Wisse. De S.G.P. stelde de volgende lijst sa men: J. Francke, J. de Korte, A. Pro voost, J. Poppe, S. Wisse Wzn., C. van Maelsake, J. de Korte Jr, A. Melse, R. Boogaard en J. Minderhoud. RETRANCHEMENT Candidatenlijsten. Voor de a.s. gemeen teraadsverkiezingen werd door de Prot. Chr. partijen de volgende candidatenlijst samengesteld: J. J. de Bruijne, S. van de Sluis, J. P. Vercouteren, L. I. Basting, Joz. P. van Cuiijck. De P. v. d. A. stelde de volgende gros lijst samen: J. A. A. Pattist, H. A. den Hamer, J. F. Kornelis, J. J. Boekhout, D. de Feyter, Iz. Cam bier-Koster. ST. ANNALAND Knapen vereniging opgericht. Alhier werd een Ned. Herv. knapenvereniging op G.G. opgericht. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter, Johs. Overbeeke, secretaris: A. Moerland, pen ningmeester, A. van Luijk, bibliothecaris C. Slager en algemeen adjunct Johs. de Haan. Inspectie belastingen. Met ingang van 1 Mei a.s. zullen de gemeenten op Tholen en St Philipsland ressorteren onder de inspectie der belastingen te Bergen op Zoom, de inspectie der registratie en successie te Bergen op Zoom, inspectie der invoerrechten en accijnzen te Roo- zendaal en de inspectie der omzetbelas ting te Breda (subinspectie Roosendaal.) YERSEKE Lezing dr Korringa. Dr Korringa, die een driemaandelijkse reis door Zuid- Afrika heeft gemaakt, zal eind deze maand alhier aan de oesterkwekers van zijn ervaringen vertellen en plaatjes ver tonen over zijn wederwaardigheden. Oester- en mosselhandel. De oesterex port naar Holland en Engeland is in de afgelopen week erg tegengevallen. De af zet naar België was goed. De export van mosselen naar Frankrijk was bevredigend De aanvoer van Waddenmosselen is goed. De kwaliteit laat niets te wensen over. Ter voorkoming van onaangename lucht heeft de N.V. Calcor een Cyclon stof- afzuiginriehting aangekocht. Officiële Publicatiën Verpachting vaste standplaatsen verkoop consumptie-ijs. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat Woensdag 15 April a.s. voorm. 10 uur ten stadhuize zullen worden verpacht de vaste staanplaatsen voor de verkoop van consumptie-ijs in de gemeente Goes. Ingeschreven kan worden uitsluitend door ingezetenen van Goes en moet ge schieden op daarvoor vastgestelde in schrijfformulieren. Deze formulieren, in lichtingen en verpachtingsvoorwaarden zijn verkrijgbaar op de Secretarie, 3e afd. (Lange Kerkstraat 3) iedere werkdag tussen 9 en 10 uur. Goes, 9 April 1953. VRIJDAG 10 APRIL 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Idem. 7.40 Idem. 7.45 Morgengebed en Liturg, kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.55 Plechtige Hoogmis. 10.15 Gram. 10.25 Waterst. 10.30 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Radio Philh. ork. 11.47 Vocaal Dubbelkwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Me- tropole ork. en soliste. (12.3012.33 Land en tuinbouwmed.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Mil. reportage. 13.25 Zang en orgel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 „Der rote Stiefel", opera (tweede bedrijf). 14.35 Haarlemse Or kestver. en soliste. 15.00 Vocaal en in strumentaal ensemble m.m.v. solisten. 15.30 Pianorecital. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Gram. 17.40 „Aan de oever van de IJsel". 18.00 Militaire causerie. 18.10 Strijk octet. 18.30 Gevar. muz. 18.52 Act. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz.: „Ver klaring en toelichting." 19.30 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Politie-kapel. 21.00 „Ouders en getrouw de kinderen", caus. 21.15 Promenade ork. en solist. 21.55 „Om de toekomst van Ne derland", klankbeeld. 22.15 Kamermu ziek. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige, Katholieke kerk". 23.00 Nieuws. 23.15-— 24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram. 9.40 Voor de kleuters. VPRO; 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenw. VARA: 10.20 Gram. 10.35 Vocaal dubbelkwartet. 10.50 Orgel en zang. 11.20 Radiofeuilleton. 11.40 Cello en piano. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Zigeunermuz. 13.50 Gram. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Vocaal kwartet. 14.50 Voordracht en mu ziek. 15.10 Cello en piano. 15.30 Gram. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de kin deren. 17.00 Orgelspel. 17.20 Muz. caus. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Achter de horizon", hoorspel. 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Praatje over consu mentenbelangen. VPRO: 19.30 Alleen staan", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Zang en piano. 20.30 „Benelux", caus. 20.40 „De Aprilbeweging voor 100 jaar", caus. VARA: 21.00 Fragm. „Traviata", opera. 22.05 Buitenl. week- overz. 22.20 Dansmuz. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.152400 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 12.00 Om roeporkest. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 13.30 Gram. 13.45 Orgelspel. 14.00 Kamermuz. 14.45, 15.30 en 16.15 Gram. 17.00 Nieuws 17.10 Gram. 17.15 Kamermuziek. 17.45 Gram. 18.25 Causerie. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Napolitaans festival. 20.00 Filmmuziek. 20.15 Symphonie-orkest en solisten. 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.10 Causerie. 22.15 Intern. Radio-Universiteit. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VARA TELEVISIE PROGRAMMA. 20.1521.45. 1. Journaal. 2. Bloemencon- serveringsbedrijf. 3. Weeroverzicht. 4. Graphologie. Pauze. 5. „Het staat te be zien". actuele miniaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2