RAMMELENDE VEHIKELS LOPEN OP BINNENWEGEN IN DE VAL Halt Politie! (slot) (T (OP WEG NAAR DE AUTOMARKT) Reconstructie van een ongeval was reconstructie van een misdrijf* Waarschuwing tegen „Hulp in nood" 4 doden, 53 gewonden Wéér zo n verrassend gebaar -J Mossadek gaat macht van Sjah beperken Drukte io de Bollenstreek Méér of minder woon ruimte 1 Prins Bernhard kreeg zadel uit Texas LICHT ^LOPEND FEUILLETON. ©e gAote. u-eAw-acPilUtg. 30 JÊXe Radia (tAengi ctnó Woensdag 8 April 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 De R.P. 079 rijdt de oprijlaan van „De Varekamp" uit en zwenkt de Utreclitseweg op in de richting van de hoofdweg naar Zeist. De op dracht luidt: reconstructie van een verkeersongeval onder Driebergen. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de wachtmeesters Van Rijn en Van Reeden nu hun ogen sluiten voor alles wat zij op de weg zien en wat niet door de beugel kan. Dat ondervinden een paar jongelui, die zich op een uitermate wrakke motorfiets over de weg bewegen. Mee warig bekijken deskundige ogen het oude vehikel en een lange reeks gebreken wordt achter elkaar opgesomd. „Onmiddellijk in orde laten maken en anders gaat hij van de weg af", is de waarschuwing, die ze ter overdenking meekrijgen. Vlak bij het station Driebergen wordt groot wild gevangen. Hier wordt de oude weg gekruisd door de over het viaduct lopende hoofdweg naar Arn hem. Aan het eind van de afrit naar de oude weg staat een bord, dat de auto mobilisten een „Halt" toeroept en ze er op wijst, dat ze een voorrangsweg naderen. Maar een chocoladekleurige Volks wagen komt met een snelheid van on geveer 80 km van de hoofdweg afzet ten, stopt niet, geeft onze wagen geen voorrang maar schiet met gierende banden door de bocht rechtsaf, in de richting Driebergen, waarbij hij na tuurlijk op de linker weghelft terecht komt. Dank zij de uitstekende remmen van de politiewagen kan wachtmeester Van Reeden een aanrijding voorkomen en daar gelukkig geen verkeer uit de te genovergestelde richting nadert, loopt alles nog goed af. Maar de bestuurder van de Volkswagen is er meer dan gloeiend bij en hij doet het wijste wat hij doen kan, nl. ruiterlijk bekennen dat dit nergens op leek en dat hij zijn bekeuring dubbel en dwars verdiend heeft. Baldadigheid. Het ongeluk by Driebergen biykt te wyten te zyn aan een ergeriyk staaltje van jeugdige baldigheid, zoals zelfs deze ervaren politiemannen nog maar zel den hebben meegemaakt. Een stelletje opgeschoten slungels van 16, 18 en 19 jaar hebben op een donkere landweg een barricade opgericht van een vyftig- tal takkenbossen. Bovendien hebben ze een zware boomstam dwars over de weg getrokken. Een bakkersknecht passeerde hier per motor met z'n jonge vrouw ach ter op de duo en reed pardoes tegen de boomstam aan. De motor sloeg over het obstakel heen en beide be rijders werden zwaar gewond opge nomen. Gelukkig wist de plaatselijke commandant de jeugdige boasdoeners snel op te sporen en die zitccn nu in de cel de droevige gevolgen van hun wandaad te overdenken. De weg is weer vrij gemaakt, maar de krijtstrepen geven nauwkeurig de ligging van de motorfiets en de obsta kels aan. Op twee plaatsen ligt nog ge ronnen bloed als een stille getuige van het drama, dat zich hier in het duister afspeelde. De politiemannen slepen met ver eende krachten de boom weer over de weg, de takkenbossen worden opnieuw opgestapeld en het wrak van de motor wordt nauwkeurig in dezelfde stand ge legd, als waarin het werd aangetrof fen. Dan komt de camera te voorschijn en even later is de hele situatie op de gevoelige plaat vastgelegd. De foto's zullen bij het proces-verbaal worden gevoegd, evenals een technisch rapport over hetgeen eens een motor was. En daarmee is ook deze zaak voor de poli tie weer ten einde. De rest is „Pro Jus- titia", zoals ieder verbaal vermeldt. Afleggertjes. De mannen van de Verkeersgroep hebben niet alleen een grondige kennis van motoren en verkeersregels, ze heb ben ook nog een soort vierde zintuig, waardoor ze uit de verte al schijnen te „ruiken", dat er iets niet in orde is met een bepaalde auto. Daarenboven beschikken ze over een verbluffende kennis van de situatie op verkeersge bied in hun district, zodat ze precies weten dat hun aanwezigheid op dat en dat uur op die en die plaats gewenst is. Waarom we ons nu juist 's middags om vier uur op een binnenweg tussen Amsterdam en Utrecht opstellen? Wel, er is automarkt in de hoofdstad en de beide wachtmeesters wetendat de oude vehikels pas als het duister ge vallen is op de markt arriveren. De bestuurders kiezen wijselijk niet de hoofdwegen, als ze zich met hun oude wrakken op weg begeven en daarom is het te verwachten, dat hier om deze tijd wel wat „cacaoblikken" zullen passeren. Allerlei trucs worden toegepast om deze oudjes nog aan de man te bren gen. Een handvol zaagsel in de carter of versnellingsbak laat het hardst ram melende mechanisme bijna geruisloos lopenzo lang het dan nog loopt, Een auto met een slappe accu wordt opgesleept tot vlak bij de markt om dan triomfantelijk op eigen kracht het strijdperk binnen te rijden, enz. „Als het maar loopt tot de kijker kooRt" is het parool van deze weinig scrupuleuze heren. Op nog geen 20 meter van el kaar zien we twee van deze „wagens1 staan, terwijl de bestuurders op hun buik er onder liggen, wanhopige po- Ten aanzien van de insteling „Hulp in nood". Gevestigd Hooidrift (53a) te Rot terdam, wordt van politiezijde het vol gende medegedeeld: „Deze instelling, welke ten onrechte „stichting" wordt genoemd, tracht door colportage met een blaadje, genaamd „de helpende hand", gelden in te zame len. Dit geschiedt meestal door vrouwen in verplegingsuniform. Er wordt voorgegeven, dat de colpor- tage-opbrengst wordt besteed aan gratis gezinszorg in gezinnen, waar deze hulp nodig is, doch welke om financiële re- redenen achterwege moet blijven. Gebleken is, dat deze instelling geens zins serieus kan worden genoemd, doch dat onder het mom van een „stichting voor weldadigheid" hoofdzakelijk eigen persoonlijke belangen worden nage streefd en waarbij de sociale taak als zeer bijkomstig moet worden beschouwd. In verband hiermede is het gewenst om het publiek in overweging te geven aan deze instelling geen gelden te ver strekken". Incidenten in Egypte. In twee dorpen in de Nijldelta heb ben zich bloedige incidenten voorge daan, waarbij in het eerste geval drie doden vielen en 53 personen werden gewond en in het tweede geval één dode is te betreuren. Het eerste incident had plaats in een dorp, waar bij besluit van een ad ministratief tribunaal de burgemeester was afgezet. De politiemannen, die de maatregel kwamen uitvoeren, werden met stenen bekogeld door ontevreden bewoners. Hierop opende de politie het vuur, waarbij drie Detogers werden ge dood en 22 ernstig gewond. De verlie zen aan de zijde der politie bedroegen ai gewonden. 25 dorpelingen werden aangenouden. Liet tweede incident deed zich voor in een dorp in het zuidelijke deel der Nijldelta. Hier was de aanleiding de verkoop van landerijen van Prins Aly Ibrahim, een familielid van ex-koning Faroe waarop de inwoners van het dorp voorkeursrechten meenden te heb ben boven de .nwoners der omliggende dorpen. Toen zij van de beheerder der landerijen eisten, dat hij de verkoop zou stoppen, achtte deze zich bedreigd en schoot een der boeren neer. De be oerder is in hechtenis genomen. De „vliegende brigade" staat gereed om overtreders te achterhalen. De wachtmeesters Scholten en Johannes op hun snelle Matchless-motoren. De communisten hebben gister- ochtend vroeg met behulp van luidsprekers Amerikaanse mari niers gewaarschuwd, dat in het Niemandsland nabij Panmoen- djon een zwaargewonde marinier Idg. „U leunt hem komen hoien, aldus de uitnodiging, wij zullen niet op U schieten". Een Amerikaanse patrouille heeft daarop de gewonde opge haald, die door de communisten reeds was verbonden. De trui van de gewonde was volgestopt met communistische vr edespamflet ten gingen aanwendend om hun voertuig nog zover op te lappen, dat Amsterdam tenminste zal worden gehaald. En onze valkuil op de weg leverde een rijke oogst van vehikels zonder remmen, zonder achterlicht, zonder pa pieren kortom zonder van alles, behal ve dan vier wielen om mee te rijden. Eén chauffeur heeft geen rijbewijs, geen nummerbewijs en geen belasting- kaart en weet zelfs niet waar het num mer eigenlijk vandaan komt, dat met twee touwtjes aan zijn auto was be vestigd. Een ander bekende f 150,- te hebben betaald voor de wagen, waarin hij rijdt. Hij hoopte er op de markt minstens f160,voor te krijgen. Kor tom, het was een rijdende show van aftandse voertuigen die we hier zien. Stoottroepen. De smalle en kronkelende weg tus sen Domstad en hoofdstad is zo 's avonds tegen 5 uur, half zes de drukste in ons land. Dat geldt vooral in de Jaarbeurstijd, maar ook de vele con gressen en andere bijeenkomsten in Utrecht leveren tegen die uren een ver keersstroom op, die bijna niet te ver werken is. Gelukkig zal binnenkort de nieuwe Rijksweg geopend worden, want thans is het voor onervaren chauffeurs levensgevaarlijk om dit tra? ject op de spitsuren te berijden. Op deze weg zien we de wachtmees ters Scholten en Johannes, die hier het verkeer in goede banen moeten leiden. Een auto kan hier weinig of niets be ginnen en zou zelf in de verkeersstroom worden opgesloten, dus zijn deze man nen uitgerust met motoren. Voor de kenners: met de Matchless twin 500 cc. Van top tot teen in leer gestoken en met de witte valhelm op, schieten ze hiermee tussen de auto's door om „snij ders" te achterhalen en roekeloze ryders tot orde te roepen. Zij vormen de stoot troepen van de Verkeersgroep en nie mand ontkomt aan hun greep, want hun motoren kunnen als het moet 140 tot 150 km per uur halen. Ze zyn met hun motor vergroeid en halen de won derlijkste staaltjes van rijkunst uit, zonder het verkeer in gevaar te bren gen. Na het bezoek aan deze vliegende brigade, gaan we weer huistoe. De grootste drukte is nu voorbij. Een ver kreukelde Volkswagen tussen de te genliggers, een zieltogende hond aan de kant van de weg en een verpletterde kat midden op straat herinneren nog aan het gedrang, dat hier een uur ge leden heerste. Eén dag maakten we mee uit het le ven van de mannen in de Verkeers groep en we zagen en hoorden genoeg om te kunnen concluderen dat deze groepen hoewel lang niet altijd ge liefd bij de mensen achter het stuur belangrijk werk verrichten en door hun optreden vele ongelukken voorkomen en vele mensenlevens gered worden. Dr Mohammed Mossadek, de Perzi sche eerste Minister, heeft Maandag in een radiorede verklaard, nooit voornemens geweest te zijn de monar chie in Perzië te vervangen door een republiek waarvan hij zelf president zou worden. Hij voegde er aan toe, dat de vorst in constitutionele monar chieën geen regeringsverantwoorde lijkheid heeft. De Perzische premier deed voorts een beroep op de Tweede Kamer, een rapport van een commissie goed te keuren, waarin gesteld wordt, dat de Sjah zich niet in de leiding van staatszaken mag mengen. Het rapport is opgesteld door acht afgevaardigden, die gepoogd hebben de geschillen tus sen het hof en de regering bij te leg gen. Het resultaat van deze poging is, dat de Perzische regering en de Sjah zijn overeengekomen, Hoessein Ala te ont slaan als Minister voor Hofzaken, al dus heeft Hoessein Makki Zondagoch tend in de „Madjlis", de Perzische 2de Kamer, meegedeeld. De Sjah zal, als bewijs van goede wil, iedere candidaat van de regering voor Ala's oude functie aanvaarden. Na Makki's uiteenzetting ontstond rumoer, toen de oppositie premier Mossadek verweet de communistische Toedeh-partij aan te moedigen tot be togingen om het parlement tot over gave te dwingen. De vergadering is daarop geschorst. In Perzische oppositiekringen meent men te weten, dat de Sjah van plan ls in een communiqué te antwoorden op de radiorede van premier Mossadeq. Hij zou zijn houding willen rechtvaar digen en uiteen willen zetten onder welke druk hy gestaan heeft, in het bijzonder met betrekking tot zijn in- dertyd voorgenomen vertrek naar het buitenland. Ondanks het wisselvallige Paasweer hebben duizenden het afgelopen week einde een bezoek gebracht aan de bol lenvelden en de beide tentoonstellingen, Flora 1953 en Keukenhof. De interna tionale expositie Flora 1953 te Heem stede, waarin het bloemenpaleis de pro ducten der Aalsmeerse kwekers tot en met Maandagavond tentoongesteld waren, trok gedurende de twee Paas dagen ongeveer 50.000 bezoekers uit binnen- en buitenland. Keukenhof te Lisse boekte er 12.000 Opvallend was het grote aantal buitenlanders, dat op de beide tentoonstellingen aanwezig was. Vooral Duitsers, Fransen en Bel gen. Talrijke touringcars uit Duitsland, België en Frankrijk maakten de reis door het buiige weer en toerden door de bollenstreek, waar de traditionele kransenverkopers goede zaken maak ten, ondanks het feit dat nu en dan hagel- en regenbuien de bezoekers de restaurants binnenjoegen. De bollenvelden, waar vooral het fel le geel der narcissen op het ogenblik overheerst, hebben nog zelden zo'n slechte Pasen beleefd wat het weer betreft, doch even zelden zijn er zo vroeg al zoveel bezoekers geweest. In de beide toegangssteden tot de bollen streek Haarlem en Leiden, was de druk te goed te merken en vooral „Haarlem lichtstad" profiteerde van de aantrek kingskracht, die de bloemenvelden en de beide tentoonstellingen dit jaar blijkbaar vooral op het buitenland uit oefenen. Stille getuigen van een tragedie. De situatie na het ongeval is gereconstru eerd ten behoeve van een f oto bij het proces-verbaal. Proces tegen Dertinger uitgesteld. Het proces tegen de vroegere Oost- Duitse minister van Buitenlandse Za ken, Dërtinger, dat aanvankelijk einde Maart zou beginnen, is door de gerech telijke autoriteiten van Oost-Duitsland voor onbepaalde tijd uitgesteld. De Japanse minister van Justitie heeft in een verkiezingstoespraak ge zegd, over inlichtingen te beschikken, volgens welke de Japanse communisten zich militair oefenen ter voorbereiding van een „gewapende opstand". Nipo vroeg: „Meer woonruimte betekent natuur lijk een hogere huur, minder ruimte meestal lagere huur. Als U daarmee rekening houdt, zoudt U dan meer, minder of evenveel woon-zitkamer- ruimte willen hebben dan U nu hebt?" Deze vraag heeft het Ned. Instituut voor de Publieke Opinie gesteld aan vele mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevolking. Vijf en twintig pro cent der ondervraagden wenst grote woon- of zitkamers, zestig procent is tevreden met wat men heeft en zes procent wil met minder ruimte vol staan. Een en dertig procent wenst meer slaapkamerruimte, 57 procent heeft hier geen behoefte aan; slechts 3 procent zou met minder slaapkamer ruimte willen volstaan. Vier en twintig procent wenst grotere keukens, 63 pro cent vindt de keukenruimte voldoende en 4 procent denkt dat het met klei nere keukens ook wel zal gaan. Directeur van tehuis voor ouden van dagen voortvluchtig. Sinds Vrijdagmiddag is de directeur van „Levensavond", hej: tehuis voor ouden van dagen te Medemblik voort vluchtig. Hij is verdwenen met mede neming van ongeveer f 3.000, zijnde da pensiongelden over het eerste en tweede kwartaal van dit jaar. Zijn beleid had reeds enige tijd reden tot argwaan gegeven. Donderdag j.L kreeg hij een tip, dat de volgende dag een der leden van het college van Geref. armhoofden, dat het tehuis be stuurt, controle van de kas en de boe ken zou houden. Bij die controle zijn de malversaties aan het licht gekomen. De directeur had per 30 April a.s. ont slag aangevraagd. De verzameling paardenzadels van Prins Bernhard is verrijkt met een fraai versierd met de hand vervaardigd cowboyzadel uit Texas, een geschenk van de heer Amon G. Garter. Het werd de Prins namens de schenker overhan digd door twee vertegenwoordigers van de Pan American World Airways. Enige jaren geleden had de Prins Amon Carter op zijn ranch te Fort Worth leren kennen. Carter bleek een verwoed verzamelaar van hoeden en petten uit de hele wereld, de Prins verzamelt paardenzadels. Snel kwam men tot een „overeenkomst". De Prins zond mr Carter enige hoofddeksels en mr Carter zou een zadel sturen. Ingezonden Mededeling (adv.) DE STRIJD OP MALAKKA. Sinds het afkondigen van de nood toestand op het schiereiland Malakka, in 1948, zijn vier duizend terroristen door Britse militairen en politie in ge vechten gedood. Tot nu toe zijn iet« meer dan zes duizend verzetslieden door sneuvelen, gevangenneming oi overgave buiten gevecht gesteld. Turkse ministers afgetreden. De Turkse ministers van Onderwijl en Arbeid Ileri en Agakoglu, zijn af getreden. Men verwacht ook het aftre den van andere ministers. Dit zou da inleiding vormen tot een reeds eniga tijd verwachte belangrijke kabinets wijziging. door J. BRANDENBURG. Vergilius spreekt ongeveer een zelfde taal, luister slechts, o koning: „Het einde der tijden, door de profeten voorspeld, is gekomen. Een nieuw tijdperk breekt aan. De gerechtigheid keert terug op de aarde en met haar de gouden eeuw. Reeds daalt een nieuw geslacht van de hemel op aarde neder. Dan zal het overblijfsel onzer misdaden worden uitge- delgd en de aarde bevrijd worden van de voortdurende vrees. Een zoon zal geboren worden, die het leven der goden zal ontvangen, en de aarde in vrede zal regeren. De aarde zelf zal heerlijk bloeien en het vee zal de schrikkelijke leeuwen niet meer vrezen. De slang en het giftkruid zullen uitgeroeid worden en de aarde zal vanzelf haar vrucht voort brengen. Aanvaard, o dierbaar kroost der goden, o grote spruit van de hoogste God, uw hoge ambten. Zie, hoe aarde; zie, hoe zee en hemel zich reeds verheugen over die heerlijke toekomstige dag. Och mocht ik hem nog beleven, en bezingen in mijn lied Mooi gezegd, mooi gezegd, zegt Herodes geboeid, mede door de warme gloed in de stem van de wijsgeer. Maar gelooft gij er aan en waar wordt die God geboren? Weten uw wijsgeren dat ook te vertellen? Nicolaüs knikt en antwoordt: Ik heb hier nog de dichtregels van een Griekse wijsgeer, die de algemene gedachte vertolkt in de volgende woorden: „In het ganse Morgenland herleeft weer lang de bestaande verwachting, dat door het noodlot bepaald is, dat in deze dagen mannen uit Juda zullen opstaan, voor wie de wereldheerschappij bestemd zal zijn Herodes springt van zijn zetel op en zijn gelaat zet bloedrood aan. Ja, ja, allemaal hetzelfde fabeltje. En dat moet in mijn tijd ge beuren, natuurlijk, en dan bovendien hier in Juda, in mijn gebied. Ja, ja. Maar Herodes is er ook nog. Heb je die dwazen gehoord op hun loof huttenfeest, Nicolaüs? Zij denken, dat die armzalige knaap, die bij mijn gratie Hogepriester werd, de Messias zal zijn. Ik zal het hun aan het verstand brengen! Ze denken met mij te kunnen spelen, mij te beledigen vlak voor mijn paleis met hun verwijfd Hosannah-geroep. Ik zal ze het leren. Heb je de verhalen gehoord van Antiochus Epiphanes, die zich „de god, die zich openbaart", noemde? Hij heeft de Joodse godsdienst met wortel en tak uitgeroeid. Hij hing de kinderen, die besneden werden, ondanks zijn verbod, doodgeslagen om de hals van hun moeders. Maar ik bezweer je, Nicolaüs, mijn pink zal dikker zijn dan zijn lendenen. Heeft hij die gekken met gesels gekastijd, ik zal het met schorpioenen doen. Opgewonden rukt Herodes aan zijn zwarte baard en zijn ogen blik semen vuur, wanneer hij door het venster over Jeruzalem uitziet. Nicolaüs is eveneens van zijn zetel veratzen en zegt zacht: Mag ik mijn koning doen opmerken, dat het citaat, dat hij bezigt, niet geheel gelukkig gekozen is? De koning, die vóór u zo gesproken heeft, zag door zijn rigoristische politiek zijn Rijk in tweeën gescheurd. En wat heeft Antiochus Epiphanes bereikt? Hij moest het afleggen tegen de Joden. Juist zijn lust om de Joodse godsdienst uit te roeien, hebben de Makkabeërs in het leven geroepen en die werden zijn ondergang. Ik zou u, o koning, met wijzer raad kunnen dienen. Herodes doorziet terstond de klem van zijn betoog en vol verwachting keert hij zich naar zijn raadsman. Welke raad zoudt gij hebben, Nicolaüs? vraagt hij gespannen. Moge het mij vergund zijn een wijs woorcT van een zéér wijs man onzer Griekse Poëten onder uw aandacht te brengen. En dat is? Deze sprak eens: „De godsdiensten zijn een kracht, die men moet benutten, nóóit bestrijden Herodes denkt na over dit woord en dan zegt hij: Ga voort, Nicolaüs! Wel, o koning, het lijkt mij nogal eenvoudig. U is op de goede weg. Bouw de Tempel, geef hem een heerlijkheid, die zelfs de Tempel van Salomo niet gehad heeft. Maar verwerk er een helleense stijl in. Wees zelfs zéér royaal met het schenken van offerdieren. Laat de Joden el kander besnijden zoveel als zij willen, maar bouw Griekse en Romeinse theaters, waar de jongelingen elkander meten in hun kracht en lenigheid. Laat de Joodse jongelui naakt worstelen met de Griekse en Romeinse, zodat deze hen bespotten kunnen met hun besnijdenis. En let dan eens op, of gij niet bereiken kunt, wat Antiochus Epiphanes mislukken moest. Breng de Joodse jeugd onder de bekoring van de Helleense beschaving, zodat zij haar eigen verdwaasde godsdienst gaat minachten en zich er voor gaat schamen. Laat het oude, voorbijgaande geslacht zich rustig verstenen in hun dode dogma s en formules en conservatieve begrippen- schema's. Win slechts de jeugd voor u. En tenslotte, pas het oude, be proefde Romeinse middel toe. Welk middel bedoelt gij, Nicolaüs? DONDERDAG 9 APRIL 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Idem. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.10 Morgend. KRO: 10.40 Reportage v. d. Huwelijksinzegening van Erfgroothertog Jan van Luxemburg en Prinses Joséphine Charlotte van Bel gië. ±12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gewijds muz. NCRV: 14.00 Kamerork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.25 Kamermuz. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Cello en piano. 16.55 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Reportage v. d. feestelijkheden in de stad Luxemburg. 18.15 Vocaal ensemble en sol. 18.35 „Op de Stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Interviews. 22.10 Reportage v .d. feestelijkheden in de stad Luxem burg. 22.20 Zang en piano. 22.45 Avond- overd. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15— 24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amus. muz. 12.00 Instr. trio. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfs leven. 13.00 Nieuws. 13.15 Med. en gram. 13.25 Musette-ork. 13.55 „Désirée", hoor spel. 14.45 Gram. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Tussen vier en vijf. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Milit. caus. 17.40 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: D. J. van Wijnen: Cul tuur aspecten in Indonesië. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Reportage of grm. 18.30 Lichte muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuz. 19.45 Orgelspel. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Phil, ork. en soliste. 21.15 Med. 21.20 Repor tage. 21.30 Lichte muz. 22.10 „Mijn vrien din en ik", hoorspel. 22.30 Viool en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact. 23.30—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Operette muziek. 15.00 en 16.00 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kin deren. 18.15 Koorzang. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Reportage Huwelijks plechtigheid Prinses Joséphine-Charlotte en Erf-Groot-Hertog Jan van Luxem burg. 20.15 Klankbeeld. 20.35 Verzoek- prog. 21.00 Voor de vrouw. 21.45 Ver- zoekprog. 22.00 Nieuws. 22.15 Reportage v. d. feestvreugde te Luxemburg. Hierna: Feestelijke muziek. 22.55—23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3