ZIEKEN EN GEWONDEN WORDEN UITGEWISSELD Lodge„Er is hoop op een eervolle wapenstilstand" Adenauer geeft Eisenhower een schilderij cadeau Christelijke school aan de Olmenlaan wordt gebouwd Bikker, Faber en De Jonge worden zeker uitgeleverd Beide partijen geven elkaar toe PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND KOREA IS VOL VAN Hammerskjoeld gekozen Minister Zijlstra in de mijnen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. PO, Tel 2438, bjj geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Explo'tante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2446 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord WOENSDAG 8 APK II. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg;- J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Thoien; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maant Donderdag: Zon op 8.58 u., onder 19.26 u. Maan op 4.07 u., onder 13.41 u. Hoogwater Donderdag 9 Aprilt Vlissingen: 9.55 u. 1.47 m., 22.32 u. 1.41 m. Terneuzen: 10.22 u. 1.68 m„ 23.02 u. 1.68 m. Wemeldingei 11.17 u. 1.41 m., u. m. Zierikzee: 11.03 u. 1.23 ra., 23.44 u. 1.05 m. „De jongste ontwikkelingen in Korea hebben allen bemoedigd, die vrede in Korea wensen". Deze optimistische verklaring legde gisteravond Henry Cabot Lodge af, toen hij namens het Geallieerd opperbevel de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties rapport uitbracht over het verloop van de wapenstilstandsbesprekingen in Korea. „Er is hoop op een eervolle wapenstilstand in Korea", zo voegde hij er aan toe. Dat deze woorden niet te voorbarig waren bleek gisteravond wel uit de bekendmaking van het Ge allieerd hoofdkwartier in Tokio, dat met de Noor delijken overeenstemming is bereikt over de repa triëring van zieke en gewonde krijgsgevangenen, die zal geschieden in overeenstemming met art. 109 van de Conventie van Genève. De uitwisseling zal binggn een week na ondertekening van het accoord beginnen. In het Witte Huis te Washington noemde men deze overeenstemming bemoedigend. De leider van de V.N.-delegatie, vice-admiraal Daniel, kenschetste de communistische houding als „zeer gun stig". Algemeen neemt men aan, dat de beide partijen over de algemene beginselen van de uitwisseling over eenstemming hebben bereikt. Steeds hadden gisteren de bespre kingen resultaat. Zo verklaarden de Verbondenen zich gisteren accoord met de communistische voorstellen voor uitwisseling van meer gevange nen dan aanvankelijk was voorzien. A.N.A.B. wil bespreking met „Ommelanden". Het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond heeft bij het bestuur van de Coöpe ratieve fabriek voor melkproducten „De Ommelanden" te Groningen een bespreking aangevraagd naar aanlei ding van de moeilijkheden, welke zijn gerezen bij de tenuitvoerlegging van de arbitrale uitspraak. Van de zijde van „De Ommelanden" vernamen wij, dat het bestuur van „De Ommelanden" nog geen beslissing had genomen, of het deze bespreking zou aanvaarden. Wel deelde de directie van „De Om melanden" mede, dat het hoofdbe stuurslid van de Algemene Agrarische Bedrijfsbond, de heer S. van der Ploeg, verschillende bestuursleden persoonlijk heeft bezocht. Jeugdkampioenschap Schaken. WOUDSTRA SPEELDE REMISE. Gisteren, op de eerste dag van het schaaljeugdtournooi om het kam pioenschap van Nederland, dat te Lei den wordt gehouden, heeft de Zeeuw se kampioen, Gabe Woudstra uit Middelburg, remise gespeeld tegen de Amsterdamse kampioen F. van Uden. Vandaag speelt Woudstra tegen de Limburgse kampioen H. Wichers. De communisten op hun beurt stem den zonder meer in met verscheidene punten van de V.N.-voorstellen, waar in o.m. werd geopperu dagelijks ma ximaal 500 krijgsgevangenen uit te wisselen tot de uitwisseling voltooid zal zijn. Belangrijk was, dat de communis ten zeiden, dat de V.N.-voorstellen als geheel moesten dienen als basis voor de besprekingen. De communis ten zullen binnen één of twee dagen het aantal zieke en gewonde krijgs gevangenen opgeven, dat zij wensen uit te wisselen. Inmiddels heeft President Eisen hower gisteren in een rede te Was hington gezegd, dat, wanneer er vre de komt in Korea, de Amerikaanse en andere buitenlandse troepen toch in Korea zullen blijven. De periode na de wapenstilstand, was volgens Eisenhower, een proeftijd. Het was dus ook dan nog afwachten. Evenwel verklaarde Zorin, Sowjet- afgevaardigde in de politieke commiS' sie der V.N., dat zijn land zich zou verzetten tegen het voorstel, dat en onpartijdige commissie een onder zoek zal instellen naar de communis tische beschuldigingen, dat de troe pen der Verbondenen in Korea een bacteriologische oorlog voeren. Hij deed in plaats daarvan een beroep op de V.S. het Geneefse protocol van 1925 over bacteriologische oorlogvoe ring te ratificeren. „Een bevestigend antwoord zou het beste bewijs zijn, dat de V.S. bacteriologische wapens willen verbieden en niet het voor nemen hebben deze in de toekomst in een oorlog te gebruiken", aldus Zorin. „Een negatief antwoord of een ont wijkend zal ons niet bevredigen". PRETTIGE BESPREKINGEN TE WASHINGTON ZAL RUSLAND HET E.V.G.-VERDRAG TOCH TORPEDEREN? De Westduitse Bondskanselier, dr Konrad Adenauer, die een offi cieel bezoek van drie dagen aan de Verenigde Staten brengt, is giste ren te Washington aangekomen. De Kanselier wordt op zijn reis ver gezeld door zijn dochter. Op de dag van aankomst beraadslaagden Adenauer en zijn voornaamste raadgever voor de buitenlandse poli tiek, Walter Hallstein, vij'"g minuten met pre 'dent Eisenhower en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles. Na deze officiële conferentie onderhielden Eisenhower en Foster Dul les zich nog in een particulier gesprek met hun Duitse bezoekers. Eisenhower kreeg nog een schilderij van Adenauer cadeau. Vergadering van de Ver, van Ned. Gemeenten afd. Zeeland. Vrijdag 17 April a.s. zal in „De Korenbeurs" te Goes een bijeenkomst worden gehouden van de afd. Zee land van de Ver. van Ned. Gemeen ten. In de morgenvergadering worden huishoudelijke zaken afgewikkeld. De heer Chr. Mol, arts en lid van de Tweede Kamer, houdt een korte in leiding over „Gezondheidsdiensten" Na de koffiemaaltijd spreekt de heer J. M. P. J. Verstegen, adj.-direc- teur van de Ver. van Ned. Gemeen ten en secretaris van het „Centraal Orgaan", over het Raport Ziekte kostenverzekering. Daarbij stelt het bestuur voor over te gaan tot het in het leven roepen van een gemeen- .xhappelijke regeling voor het tot „tand komen van een ziektekosten verzekering voor alle personeel der Zeeuwse gemeenten. De Zweed Hammerskjoeld i door de Algemene Vergadering tot secretaris-generaal der Verenigde Naties gekozen. Hij volgt als zo danig de Noor Trygve Lie op. Hammerskjoeld werd met 57 stemmen tegen één, bij één onthou ding, gekozen. Alle afgevaardigden, onder wie ook de leider der Russische delegatie, Wysjinsky, applaudiseerden toen het resultaat bekend werd. Ook Trygve Lie betuigde zijn instemming. Vcor de verkiezing had Pearson mede namens de vergadering hulde gebracht aan de aftredende secreta ris-generaal. Lie heeft zich van gan ser harte en met ijver en vastbera denheid aan de Verenigde Naties en aan internationale samenwerking ge wijd, aldus de voorzitter der Alg'e- ene Vergadering. Pearson heeft een precedent ge schapen door de naam van de nieu we secretaris-generaal, Dag Ham- marskjoeld, op zijn Engels uit te spreken als „Hammer-shield", het geen betekent „hamer-schild". Het voornaamste onderwerp van bespreking werd gevormd door de steeds sterker wordende aanwijzin gen, dat de Sowjet-Unie voorberei dingen treft om tot vier-mogend- heden besprekingen te komen over de volgende Duitse vraagstukken: hereniging van Duitsland, het uit schrijven van verkiezingen in ge heel Duitsland, een terugtrekking der bezettingstroepen en het slui ten van een vredesverdrag met 'n verenigd Duitsland. Onder Westerse politici bestaat thans de vrees, dat de Sowjet-Russische re gering, door de Duitsers hoop te schen ken op een herenigd Duitsland, en tevens de Fransen met dit beeld schrik aan te jagen, er mogelijk in zal sla gen een uiteindelijke bekrachtiging van het verdrag voor de Westeuro- KON. BOND VAN CHR. ZANG EN ORATORIUMVERENI GINGEN. De heer J. J. van de Velde in hoofdbestuur gekozen. De Koninklijke Bond van Christe lijke Zang- en Oratoriumverenigingen heeft de afgelopen twee dagen in de hoofdstad (ter gelegenheid van het 7e lustrum van de Bond van Amster damse Chr. Zang- en Muziekvereni gingen) zijn bondsdagen 1953 ge houden. Op de gisteren gehouden bondraads- vergadering werd de tweede penning meester, de heer M. Schout, herkozen. De heer P. Noorlander (Krimpen a. d. IJssel) werd voor de ring Rotter dam m de plaats van de afgetreden heer S. P. Blom, in het hoofdbestuur gekozen en de heer J. J. van der Velde (Wolphaartsdijk) voor de ring Zeeland inplaats van wijlen de heer H. Wolzak uit Goes. Het voorstel van het hoofdbestuur om met het bureau voor muziek- auteursrechten een collectief contract aan te gaan op basis van vijf gulden per jaar voor elk bondskoor, werd1 met algemene stemmen aangenomen. In 1954 zal de jaarvergadering in Heerlen worden gehouden. Als gevolg van een door de fede ratie van Nederlandse Zangersbonden verkregen rijkssubsidie is de bond thans in staat, leden, die steun be hoeven, bij te staan. De bond ontviel door overlijden de heer H. Woizak uit Goes, die voor Zeeland 20 jaren lid van liet hoofd bestuur geweest is, ds D. Kuilman, die van 1925—1927 lid van het hoofd bestuur was, en de heren Willem Hubert en L. W. Vischer, die in Den Haag ais leiders van bondskoren baanbrekend werk hebben verricht, pese verdediging door de Franse en Westduitse volksvertegenwoordigin gen, te voorkomen. Vele Westerse politici verdenken de heersers van het Kremlin er van te pogen door bekwame diplomatie datgene te bereiken, hetgeen hun voorgangers vergeefse door militaire kracht, communistische propaganda en ondergrondse actie hebben willen verwezenlijken, namelijk de neutrali sering van een in naam verenigd, doch in feite politiek verdeeld Duitsland. Indien de Sowjet-regering officiële stappen in deze richting zou doen, zullen de Amerikaanse, Britse en Franse diplomaten zich mogelijk op korte termijn moeter beraden over de alsdan door hen te volgen politiek. ORIENTERINGSRIT. De dooi de beide motorclubs te Middelburg (M.C. de Zeeuyen en M.A.C. Scheldegouwen) gezamenlijk georganiseerde oriënteringsrit op Tweede Paasdag, waarvan de netto opbrengst gestort zal worden in het Rampenfonds, is een groot succes ge worden. In totaal hebben 100 personen met 58 voertuigen aan deze rit deelgeno men. Ook voor de kinderen van de deelnemers 26 in totaal waren divérse verrassingen De netto-op brengst bedroeg f 175. Alhoewel deze rit zo eenvoudig mo gelijk was gehouden teneinde de niet- geroutineerde rijders gelegenheid te geven eveneens aan deze rit deel te nemen, bleek toch, dat een en ander wel eens moeilijkheden opleverde. De prijsuitreiking vond plaats in het clubgebouw van Scheldegouwen (Nederl. Koffiehuis). De uitslag was: Bestuurders: 1. D. Roelse, 20 straf- punten. 2. A. Haringman, 164 strafp. 3. H. Swiers 168 strafp. 4. J. Mesu 213 strafp. 5. de Munck 246 strafp. De poedelprijs van deze groep was voor A. Eland. Passagiers: 1. J. Bleuzé 80 strafp. 2. Mevr. v. d. Kreeke 100 strafp. 3. P. v. Eijzeren 162 strafp. 4. K. Maas 178 strafp. 5. B. v. Borrem 182 strafp. De poedelprijs van deze groep was voor Mevr. v. Nieuwenhuize. Kinderen: 1. Eddy Tilroe 17 strafp. 2. Nelly Tilroe 29 strafp. 3. Hetty Maas 24 strafp. 4. Leendert Maas 32 strafp. 5. Janny Hanssen 36 strafp. Een opmerkelijke prestatie leverde de jonge bromfietsrijder J. W. de Visser. Met slechts 13 strafpunten be ëindigde hij de rit. iiiiiiiMBffiiiiiiiiiiilliiiiimiiiii! Spoedig nieuwe premieregeling voor woningbouw. Naar het A.N.P. van gezaghebben de zijde verneemt is het zeer waar schijnlijk, dat nog deze maand een koninklijk besluit verschijnt, waarbij een nieuwe premieregeling voor de particuliere woningbouw wordt inge steld. Deze regeling heeft zeer lang op zich laten wachten. MIDDELBURG KRIJGT EEN NIEUW BODENHUIS. De Middelburgse raad heeft Dins dagmiddag besloten tot de bouw van een bodenhuis en daartoe een crediet verleend van f24.400.De gemeente zal dit pand doen bouwen aan de Bodenplaats en het na gereedkomen verkopen aan die Walcherse Boden vereniging „Ons Belang", die ter ver krijging van rechtspersoonlijkheid zal worden omgezet in een coöperatie g.a. Het was de commissie van financiën niet duidelijk, waarom de vereniging zelf niet tot bouw overgaat. Desnoods zou de gemeente als geldschietster kunnen optreden. Nu moeten er bij de overdracht weer kosten worden gemaakt. Wethouder J. W. Kögeler deelde mede, dat de vereniing zelf niet kan bouwen, omdat zij nog geen rechtsbevoegdheid bezit. Het was B. en W. gebleken, dat er bij dé over dracht geen kosten zullen worden ge maakt. Het oude gebouw (soephuis) wordt gratis beschikbaar gesteld; de gemeente kreeg het destijds ook gra tis. De heer L. J. Breel (Arb.) vroeg, wanneer het terrein ter plaatse wordt opgeknapt en of er van de restau ratie van het Engelse kerkje nog wat komt. De heer J. M. Wondergem (C.H.) was van mening, dat het gra tis afstaan verboden is. De heer J. S. Hoek (A.R.) vroeg, met het oog op toekomstige meningsverschillen, wat precies de stichtingskosten zijn en de heer M. Wattel (A.R.) informeerde óf de bouw wordt aanbesteed of door de gemeente zal geschieden. De heer Kögeler antwoordde, dat de restauratie van de Engelse kerk er somber uit ziet, omdat de Herv. Kerk de handen vol heeft met de restauratie van de Oostkerk. Alle kosten, die met de stichting verband houden, komen uit eindelijk voor rekening van de Boden vereniging. De bouw zal worden aan besteed. RAAD VAN MIDDELBURG „Een raadsvergadering is toch ook wel een attractie", zo zei gistermiddag burgemeester Bolkestein tijdens de rondvraag van de Middelburgse raad op het critische woord van de heerL. J. Breel (Arb.) over het samen komen op derde Paasdag, die op Walcheren sedert mensenheugenis wordt gevierd. De burgemeester vond het een nogal vage traditie. B. en W. had den dan ook geen aanleiding gevonden van de gewoonte om op de eer ste Dinsdag van de maand te vergaderen, af te wijken. Dat een raads vergadering op derde Pasen hens nog zo dwaas niet is, bewees de publie ke belangstelling, die gistermiddag groter was dan anders. De raad heeft in korte tijd een uitvoerig agenda afgewerkt. Enkele belangrijke besluiten werden genomen met betrekking tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een christelijke school, de subsidiëring van de openbare leeszaal en bibliotheek, de bouw van een nieuw bodenhuis en het slaan va-i diepe bronnen in de prise d'eau te Oranjezon. B. en W. hadden voorgesteld wèl gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een lagere school der Ver. De Christelijke Burgerschool" aan de Olmenlaan, doch het verzoek met betrekking tot het bouwen van een uloschool af te wijzen, evenals dat tot de bouw van een gymnastieklokaal. De commissie van financiën bleek het hiermee niet eens te zijn. Volgens berekening van architect ir Klokke zou een zesklassige lagere school f 110.000.—kosten en een „3- combineerde school voor lo. en ulo (steeds zonder gymnastieklokaal) f210.000.Bovendien was berekend, dat de verbouwing van de oude school aan de Singelstraat voor het ulo, welke volgens B. en W. tegen be trekkelijk geringe kosten zou kunnen geschieden, maar f 24.000.minder zou kosten dan hetgeen voor een nieu we school nodig is. De commissie betwijfelde, of deze verbouwing doelmatig zou zijn: in ieder geval bleef het een oude school. Wethouder J. W. Kögeler was het met deze berekening niet eens. De grondkosten, die volgens hem f 11.000 zouden bedragen, waren buiten be schouwing gelaten. Waarschijnlijk zou er ook nog geheid moeten worden, zodat er in totaal zeker f 20.000.bij zouden komen, indien besloten werd tot bouw van een gecombineerde school. Bovendien was het bedrag aan verbouwingskosten voor de Sin- gelstraat te hoog berekend. Dat kwam, doordat het schoolbestuur de verbou wing wilde benutten om de naar zijn mening verkeerd gelegen lokalen voor het ulo aan de zonzijde te projec teren. Dit ging volgens de wethou der de normale eisen te boven. Zou het doorgarn, dan zouden bijna alle andere scholen in Middelburg moe ten volgen, omdat daar de lokalen ook niet op de goede zijde zijn ge legen. De bouw van een school voor lager onderwijs is dringend noodzake lijk, maar voor de ulo wenste de heer Kögeler, in overleg met het school bestuur, een nadere oplossing te vin den. Overigens behield het bestuur het recht van beroep. Mr P. van Empel (C.H.) vroeg zich af, of met afwijzing van het verzoek voor de uloschool het belang der ge meente wel wordt gediend. Elke ver- De minister van Economische Zaken, prof. dr 3. Zijlstra, bracht een onder gronds bezoek aan de 660 meter verdieping van de Staatsmijn Maurits. De minister (links) ontvangt uitleg van de nieuwe directeur van de Staats mijnen, ir A. Hollemans. Rechts de directeur-voorzitter der Staatsmijnen, de heer H. H. Wemmers. GEALLIEERDE HOGE COMMISSIE GRIJPT IN DUITSE RECHTBANKEN HEBBEN NIET HET LAATSTE WOORD Een ingrijpen van de Geallieerde Hoge Commissie in West-Duits- land heeft thans de uitwijzing van twee der in Duitsland gearresteer de Bredase vluchtelingen verzekerd, onafhankelijk van de door de Duitse gerechtelijke instanties te nemen beslissing over een eventueel asylrecht voor hen. Op initiatief van de Britse bezettingsautoriteiten heeft de Geallieer de Hoge Commissie besloten een bijzonder bevel tot uitwijzing uit te vaardigen, waarin de uitwijzing van d e gearresteerden, Bikker en Faber, op grond van wet nr 10 der Hoge Commissie wordt bevolen. De Geallieerden zijn van mening, dat zij op grond van deze wet de bevoegdheid hebben ongewenste buitenlanders uit te wijzen, wanneer deze het aanzien of de veiligheid der bezettingstroepen zouden schaden. In het Britse landelijke commissa riaat in Düsseldorf heeft de regering van Noordrijnland-Westfalen mede deling gedaan van dit besluit der Hoge Commissie. Het bevel wil niet ingrijpen in de thans voor Duitse gerechten lo pende procedure en het zal slechts in werking treden, wanneer de Duitse regering tot het besluit zou komen, dat zij zelf de uitwijzing zou kunnen uitvoeren. Dit betekent, dat het Geallieerde uitwijzingsbevel van kracht zou wor den, wanneer de Duitse gerechts hoven de gearresteerden een politiek asylrecht zouden toekennen. Het besluit der Geallieerde Hoge Commissie heeft in politieke kringen critiek ontmoet en het zal waarschijn lijk zeer veel stof doen opwaaien. BEZWAREN. In de Duitse pers wordt reeds de veronderstelling geuit, dat de Duitse regering zou kunnen protesteren tegen het Geallieerd besluit, o.m. aangezien van een gevaar voor de bezettings troepen door de aanwezigheid der gevluchten niet zou kunnen worden gesproken. Voorts meent men, dat de verplichting voor het verlenen van asylrecht, die de Duitse regering door de asylverordening op zich heeft ge nomen, niet door een besluit van de Hoge Commissie terzijde zou kunnen worden gesteld. De Geallieerde Hoge Commissie heeft de Nederlandse ambassadeur te Bonn op de hoogte gesteld van het door haar genomen besluit. Aangenomen kan worden, dat dit geallieerde uitwijzingsbevel thans ook van toepassing zal worden verklaard voor de derde gearresteerde, die in Leer, in Oost-Friesland, bij toeval is gearresteerd. Nadat de Nederlandse ambassadeur nog tijdens de Paas dagen de uitlevering van deze De Jonge had gevraagd, heeft het Ober- landesgericht gisteren in Oldenburg e .i bevel tot uitleveringshechtenis tegen hem afgekondigd, zodat ook deze vluchteling thans in arrest blijft. De arrestatie van De Jonge heeft overigens in Nederlandse kringen in Bonn de opvatting versterkt, dat het opsporingswerk der Duitse poitie naar de zeven vluchtelingen zeer laks verloopt. De Duitse politie werd er sedert lang op gewezen dat De Jonge een broer had in Neurenberg, waar mede hij mogelijk in contact zou staan. Inderdaad blijkt hij dfar onderdak te hebben genoten. De politie heeft het evenwel, ondanks deze waarschu wing, nooit nodig gevonden hier een huiszoeking uit te voeren. De Jonge is in Leer gearresteerd, nadat hij met twee koffers van Neu renberg naar het Oostfriese stadje was gelift en daar dronken toe stand was aangekomen. Hij had ken nelijk de bedoeling contact op te ne men met een broer van een andere vluchteling, Borgers, die in Leer woonachtig is. bouwing kost veel meer geld dan men oorspronkelijk denkt. De tegen een twee-verdiepingschool ingebrachte ar gumenten vond hij niet steekhoudend. Hij drong aan op bouw van een ge combineerde school aan de Olmen laan. De heer van Empel vreesde, dat er van het gymnastiekonderwijs wei nig zal terechtkomen, wanneer er geen lokaal wordt bijgebouwd. Hij stelde voor de beslissing t.a.v. de ulo school nog even aan te houden. GEEN KOSTENBEREKENING. De heer J. S. Hoek (A.R.) betreur de het, dat B. en W. niet met een kostenberekening waren gekomen. Naar zijn mening zou na enkele jaren wel blijken, dat de verbouwde school toch niet voldoet en een nieuwe school moet worden gebouwd. De heer A. J. Schot (S.G.P.) stelde zich achter het voorstel van B. en W. Uit een oogpunt van financieel be leid achtte hij de verbouwing de beste oplossing. Wethouder Kögeler deelde vervol gens mede, dat het de bedoeling is de lagere school aan de Olmenlaan in twee verdiepingen tweemaal drie lokalen te bouwen. He* was z.i. in strijd met de zuinigheid, die het ge meentebestuur past, er ook nog een uloschool neer te zetten. Deze blijft op de eerste verdieping van de Sin- geistraatschool. Over het gymnastieklokaal deelde hij mede, dat B. en W. voornemens zijn met het bestuur der b.l.o.-school aan 'tZand overleg te plegen omtrent de bouw van zo'n lokaal. Dit kan dan door de leerlingen van de vier scho len in deze buurt worden gebruikt. Na dupliek besloot d< raad unaniem toch maar het voorstel van B. en W. te aanvaarden. De heer Kögeler zeg de toe overleg te zullen plegen met het schoolbestuur, dat eventueel voor de ulo een nieuwe aanvraag zou kun nen indienen. In de plaats van dr J. van Baal (A.R.) te Doorn, die tot gouverneur van Nieuw-Guinea is benoemd, heeft de voorzitter van het Centraal Stem bureau benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer, de heer C. Hazen- bosch te Den Dolder. DE BILT ZEGT: Iets hogere temperaturen. Aanvankelijk plaatselijk nevel of mist, overigens wisselend bewolkt en bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost. Iets hogere temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1