RADIO VADEMECUM Volledige automatische installatie voor vuurleiding. Kabouters P*C*J*K* vierde zijn eerste lustrum 5 -w r Leerling-V erpleegsters Zeeuwsch Dagblad Zelfs onzichtbare vliegtuigen zijn niet meer veilig. JL Drukkersleerling geen zitting Vereniging v. Bijzonder Lager Onderwijs op Geref. Grondslag te Vlissingen aangifte van nieuwe leerlingen w. schonis ÜW DAGBLAD Deel I: Noord-Holland Prijs f 2.50 Psychiatrische Inrichting „Vrederust" Hoeveel merken cigaretten zijn er? Dinsdag 7 April 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina „De opzichters wisten wat zij deden" De heer C. Rijnsdorp refereerde over „Kunstcritek in de christelijke dagbladpers" (Van onze verslaggever.) In zjjn jaarlijks terugkerende bijeenkomst op de Pietersberg bij Oosterbeek heeft de Prot.-Chr. Journalisten-Kring zijn eerste lustrum mogen vieren. In het oude Romeinse rjjk, aldus de voorzitter van de P.C.J.K., dr E. Diemer, ta zjjn openingsrede, was het lustrum een om de vjjf jaren weerkerend reini- gingsfeest, waarbij men poogde de gramschap der goden met oflers te bezwe ren. Met het lustrum der oude Romeinen heeft dat van de P.C.J.K. althans dit gemeen, dat het een periode van vijf jaren afsluit. Zullen w(J nu, aldus de voorzitter, voor onze tekortkomingen evenals de Romeinen eens deden onze offers gaan brengen? Het antwoord moest ontkennend lulden. Aan de leden van de Prot.-Chr. Journalisten-Kring moge in deze vjjf jaren het offeren niet geheel vreemd zijn geweest, juist in de dagen waarin het lustrum werd ge vierd mocht bij een Offer van geheel bijzondere aard worden stilgestaan. Hoe zouden we, zo zei de voorzitter, ook maar één ogenblik ons werk, ook ons journalistieke werk, durven doen, wanneer we niet mochten geloven, dat In het Offer van Gods Zoon ook onze journalistieke tekortkomingen werden ge dragen nog vóórdat ze werden begaan. Het lustrum van de P.C.J.K. zou de voorzitter willen stellen in het teken van de bereikte consolidatie, ware het niet, dat de consolidatie in beginsel reeds gegeven was op het ogenblik, waarop de vereniging van Prot.-Ohr. journalisten werd opgericht. De oprichters wisten wat ze de den en zagen in de oprichting 'n plicht. Zij hadden daarbij voor ogen de ont wikkeling der dingen, de ontwikkeling van het maatschappelijk bestel, de ont wikkeling van het perswezen en de eisen welke in het bijzonder christen journalisten zich in de uitoefening van belangrijk werk moeten laten stellen. Met waardering gewaagde de voor zitter van de samenwerking dei- ver schillende journalisten-organisaties in de Federatie van Nederlandse Journa listen. Voor wat betreft de sociaal-economi sche aangelegenheden, achtte de voor zitter het van grote betekenis, dat de journalist zijn werk kan doen op een behoorlijke sociale en economische ba sis. Wie ais journalist geestelijke ar beid heeft te verrichten moet niet be nauwd worden door vragen met betrek king tot „de leeftocht". De organisatie behoort erop gericht te zijn de christen-journalist in zijn roeping en taak zoveel mogelijk steun en hulp te bieden, in geestelijk en ma terieel opzicht. De voorzitter achtte 't alleszins redelijk, dat de leden van hun eigen organisatie, waaraan ze in deze jaren veel hebben geofferd, langzamer hand ook wat mogen terugvragen. KUNSTCRITIEK. „Kunstcritiek in de Christelijke dag bladpers" was het onderwerp, dat de heer C. Rijnsdorp uit Rotterdam be sprak op deze lustrumbijeenkomst. De heer Rijnsdorp begon met uiteen te zettendat de normen voor de kunstcritiek moeten worden afgeleid uit het karakter van het dagblad. In het dagblad is de berichtgeving num mer één; dat behoort ook zo te blijven. Ook commentaar en critiek dienen in het dagblad voornamelijk uit te gaan van de feiten en de gebeurtenissen van de dag. De beschouwing mag nooit los staan van het feit; geen beschouwing zonder concrete aanleiding. In overeenstemming hiermede moet de kunstcritiek in het dagblad in de eerste plaats verslag zijn en daarna pas beoordeling en beschouwing. Redenerende uit het karakter van de krant ging de heer Rijnsdorp in den brede na, hoe de kunstrecensie in de krant eruit zal zien. De hier gestelde eisen zijn zwaar. In deze tijd echter is er een extra moeilijkheid, die gelegen is in het vraagstuk van de moderniteit in de kunst. MODERN LEVENSGEVOEL. In alle afzonderlijke kunsten treft men strevingen aan, die terug te bren gen zijn op een algemeen, modern le vensgevoel. De bijzondere moeilijkheid nu bestaat hierin, dat destructieve, ja nihilistische tendenzen; vervlochten lig gen met beloften van herleving en van nieuwe stijlen. Bovendien is het uiterst moeilijk, in de moderne kunstuitingen altijd echtheid van namaak te onder scheiden. Hier zag de heer Rijnsdorp het woord van de Heiland als wegwij' zer, het woord dat ieder kunstcriticus zich ook ambtshalve heeft aan te trek ken: „Oordeelt niet naar het aanzien, maar oordeelt een rechtvaardig oor deel". Hier moet gemeenschappelijk werk worden verricht. In alle kunsten toch werkt eenzelfde tijdgeest en In alle af zonderlijke kunstsectoren liggen des tructie en belofte dooreen. Het komt er op aan, de overeenkomstige verschijn selen in de verschillende moderne kunstuitingen te vinden. Hier ligt werk voor een gehele groep van mensen, die in eendrachtige samenwerking tot in zicht moeten proberen te komen, op de basis van hun gemeenschappelijke over tuiging. HEX LEZERSPUBLIEK. Sprekende over het lezerspubliek wees de heer Rijnsdorp o.m. op de moeilijkheid, gelegen in het feit, dat dit publiek zozeer in ontwikkeling en behoeften uiteenloopt. Die verschillen gelden natuurlijk tot op zekere hoogte ook voor de met-christelijke kranten, maar voor de christelijke pers komt hier nog bij, dat die verschillen worden verondersteld weg te vallen tegen de religieuze eenheid, die de lezers heet te verbinden. Hier zijn grote spannin gen aan het werk, die op zichzelf niet behoeven te verontrusten, ja die heil zaam kunnen zijn, maar die dan ook de uiterste eerlijkheid, waakzaamheid, wijsheid en volharding van de leidende figuren vergen. Aan het slot van zijn betoog stelde de heer Rijnsdorp zich voor, dat een Christelijk cultureel congres onder Gods zegen een verhelderende, een drachtig makende en aanvurende uit werking zou kunnen hebben, die ook de kunstcritiek in de Chr, dagblad pers ten goede kan komen. HUISHOUDELIJKE ZAKEN. De vergadering keurde de jaarver slagen van secretaris en penningmees ter, de heren Joh. C. Francken en A. H. v. d. Nadort, na enige bespreking goed. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren G. Koers te Apeldoorn, E. van Ruller te Groningen en mr J. J. Wentink te 's-Gravenhage. Tot leden van de redactie van „De Journalist" Nederlands fabrikaat De aan het Twenthe-kanaal te Hengelo gebouwde moderne fabriek der N.V. Hollandse Signaalapparaten bereikte een bijzondere stadium in haar ontwikkeling. Deze fabriek, die wat de algemene opzet betreft, enig is in het huidige West-Europa, fabriceert de meest moderne vuurleiding-apparatuur ten behoeve van de luchtdoel-artillerie, scheeps- artillerie en kusfartillerie, volgens eigen ontwerpen. Uit militair-tech nisch oogpunt bezien kunnen haar instanties wat prestaties en bouw trant betreft, wedijveren met de in de U.S.A. zich in productie be vindende nieuwere vuurleiding-installaties. Officiële Publica'tiën De haar door de Koninklijke Marine cn de vele buitenlandse militaire op drachtgevers reeds direct na haar oprich ting verstrekte opdrachten bestonden uit zovele verschillende projectvormen, dat een zeer uitgebreide staf van construc teurs gevormd moest worden, om de daarvoor benodigde ontwerp- en con structie-tekeningen te maken. werden herkozen de heren dr E. Die mer, Joh. C. Francken en A. C. de Gooyer te Amsterdam en tot lid van het dag. bestuur de heer v. Nadort. De voorzitter richtte een woord van dank tot de aftredende bestuursleden, de heren P. Taekema te Assen en D. J. Tijken te Warnsveld. Uitvoerig hield de vergadering zich bezig met de be spreking van het rapport van de com missie streekpers, welke bespreking werd ingeleid door de heer van Ruller. Over dit rapport ontspon zich een zeer brede discussie, die tot diep in de nacht voortduurde. Na repliek van de rap porteur verenigde de vergadering zich met de voorgestelde conclusies. Zomer 1°53Vroliike bloemen on nn<;fzeae^ MïüSIiüöi» IgpgRLAtSIP. De zomerpostzegels, die P.T.T. dit jaar uitgeeft, zul len verkrijgbaar zijn van 1 Mei t/m 30 Juni. De netto-opbrengst van de toeslag komt ten goede aan sociale en culturele doeleinden. De postzegels zijn ontwor pen door de kunstenaar An- dré van der Vossen te Over- veen, die ook de tekst en de waarde-aanduidingen ver zorgde. De zegels zijn in twee kleuren gedrukt en stellen ieder een bloem voor. Zij zullen verschijnen in de volgende waarden en kleu ren: 2 2 cent hyacinth, blauw tegen een achter grond van licht blauw. 5 3 cent afrikaantje, bruinachtig geel tegen een achtergrond van licht bruin achtig geel. 6 4 cent narcis, wit en geel tegen een achtergrond van licht groen. 10 5 cent anemoon, karmijn tegen een achter grond van licht karmijn. 20 5 cent iris, blauw tegen een achtergrond van licht blauw. De zegels zijn gedrukt door Joh. Enschede Zo nen, grafische inrichtingen N.V. te Haarlem. De druktechniek is roto gravure. De grootte van de beelden is 21.25 maal 28.5 m.m. De grootte van de zegels is 24.25 bij 31.5 m.m. Deze zomerzegels blijven geldig voor frankering t/m 'NBPEWCAN&I- 31 December 1954. Ter gelegenheid van de uitgifte van deze zomerpost zegels zullen eerste-dag-om- slagen bij de postzegelhan- del verkrijgbaar zijn. Deze omslagen moeten op 1 Mei a.s. uitsluitend ge frankeerd met zomerzegels, op de postkantoren ter plaatse aan het loket wor den afgegeven. De philatelistische dienst van P.T.T. zorgt dan voor afstempeling met een spe ciaal stempel. Thans is na jaren van zeer intensief werken van het gehele personeel, dat nu meer dan 1600 man omvat, het grote moment aangebroken, waarop de eerste van een grote serie luchtafweerinstalia- ties, welke voor het buitenland bestemd zijn, voor aflevering gereed is gekomen. De betrokken militaire keuringscom missie heeft deze installatie aan een uit gebreide keuring onderworpen, waarbij gebruik werd gemaakt van de meest mo derne meetapparatuur en waarbij de in stallatie ook aan intensieve rijproeven werd onderworpen. De keuringscommis sie sprak haar grote bewondeing en vol doening uit over de wijze, waarop de on derneming zich van haar moeilijke doch hoogst belangrijke taak heeft gekweten. Met de eerste installatie is nu een gro te reeks van afleveringen ingeleid. Zij bestaat uit vol-antomatische richt- en re- ken-apparatuur, waarbij op vernuftige wijze gebruik gemaakt is van een door de N.V. Philips' Telecommunicatie Indu strie te Hilversum ontworpen en gefabri ceerde radar-apparatuur. Hierdoor is het mogelijk om de installatie steeds ook te gen onzichtbare vliegtuigen te gebruiken. De hierbij te gebruiken kanonnen wor den door de vuurleiding-installatie vol ledig automatisch op afstand met grote nauwkeurigheid bestuurd, dus zonder dat enige menselijke tussenschakel gebruikt wordt. Slechts drie personen zijn nodig voor de bedienning van de richt- en ra dar-apparatuur. Het berekenen van de schietcorrecties geschiedt geheel automa tisch, ook indien de kanonnen op grote afstand van het richtapparatuur zijn op gesteld. Opkomst dienstplichtigen voor de eer ste oefening. Ten behoeve van de dienst plichtigen, die op 8 en 9 April a.s. voor eerste oefening onder de wapenen ko men, worden enkele extra-treinen inge legd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting heb ben op de voor hen bestemde trein.De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van één der hierna ge noemde extra-treinen, moeten ingevol ge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 7 uur. Op Woensdag 8 April a.s. lopen de volgende extra- treinen, beide voor dienstplichtigen, die Bergen op Zoom en legerplaats Ossen- drecht als bestemming hebben. Den Haag h.s. v. 8.38, Delft v. 8.49, Rotterdam D.P. v. 9.07, Feyenoord v. 9.17, Dordrecht v. 9.42, Roosendaal v. 10.31 Bergen op Zoom a. 10.46. Amsterdam c.s. v. 8.20, Haarlem v. 8.40, Leiden v. 9.06, Roosendaal v. 11.28, Bergen op Zoom a. 11.41. Op Donderdag 9 April a.s. lopen do volgende extra treinen: le voor dienst plichtigen met bestemming Utrecht, Amersfoort, Wezep en Ede: Den Haag s.s. v. 9.19, Voorburg v. 9.24, Rotterdam Maas v. 9.32, Gouda v. 9.50, Utrecht C.S. v. 10.21 Amersfoort v. 10.42, Wezep a. 11.25. Voor Ede te Utrecht overstappen. 2e voor dienstplichtigen met bestemming Utrecht en Ede: Amsterdam C.S. v. 9.40, Amsterdam M.P. v. 9.45, Amsterdam Am- stel v. 9.51, Utrecht C.S. v. 10.21, Ede-W, a. 10.50. 3e voor dienstplichtigen met be stemming Assen, Wezep, Amersfoort, Utrecht, Arnhem of Ede: Groningen v. 8.48, Assen v. 9.11, Beilen v. 9.29, Hooge- veen v. 9.44, Zwolle v. 10.32, Wezep v. 10.45, Amersfoort v. 11.50, Utrecht C.S. a. 12.11. Voor Arnhem of Ede te Zwolle over stappen. 4e eveneens voor dienstplichtigen met bestemming Wezep, Amersfoort, Utrecht, Arnhem of Ede: Leeuwarden v. 8.38, Heerenveen v. 9.07. Steenwijk v. 9.29, Meppel v. 9.43, Zwolle v. 10.25, Deventer v. 11.05, Zutphen v. 11.23, Arnhem v. 11.50, Ede-W. a. 12.11, voor Wezep, Amers foort of Utrecht te Zwolle overstappen. ARMENWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van heden de Provinciale Diaconale Commis sie der Nederlandse Hervormde Kerk, gevestigd te Middelburg, geplaatst is op de lijst van instellingen van weldadig heid, bedoeld in artikel 3 der Armenwet en wel onder categorie B. Middelburg, 31 Maart 1953. Wat brengt de radio? WOENSDAG 8 APRIL 1953. HILVERSUM 1. (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gedeeltelijke uitz. v. d. jaarvergadering v. d. C.H.U. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuin- bouwmed. 12.33 Meisjeskoor met bege leiding. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interk. Thuisfr. 13.20 Promenade ork. 14.00 Gram. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire caus. 18.00 Viool en piano. 18.35 Spec trum van het Chr. Organisatie- en ver enigingsleven. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Boekbe- spr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Phil- harmonisch ork. en solist. 21.15 ,,Ned. Staatslieden van de 19e eeuw", caus. 21.35 Pianorecital. 22.15 Gev. muz. 22.30 Inter. Evang. Commentaar. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber.s 23.15—24.00 „Don Pasquale", opera (acte I.) HILVERSUM n. (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgenw. VARA: 10.20 Voor de vróuw. 11.00 Gram. 12.00 Accordeonorkest en solist. 12.30 Land en tuinbouwmed. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Metropole-orkest. 13.45 Lichte muziek. 14.00 „De weg omhoog", caus. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de kinderen. 16.00 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.16 Dansmuz. 17.50 Regeringsuitz.: H. M. Laupman: Papoea's aan de Karabrarl- vier". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Tamboers en pijpers. 18.30 Act. 18.35 Hawaiianmuz. 19.00 „De katholieken en het socialisme", caus. 19.15 Sport. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Prome nade-orkest, klein koor en solisten, 20.50 „Carrie", hoorspel. 22.20 Gev. muz. 22.45 „De oudste mensen", caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Soc. nieuws in Esperanto. 23.20 Jazz-muz. 23.3524.00 Gram. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond tijdens de ziek te en na het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder ELIZABETH JANSE- PEPER. Uit aller naam: M. JANSE. Domburg, B 4, 2 April 1953 Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze gelief de Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer CORNELIS JASPERSE, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid Direc trice en verplegend person- neel van het Rusthuis „Ter Hooge" voor de zeer liefde rijke verpleging. Familie JASPERSE. Middelburg, April 1953. DANKBETUIGING. Niet in staat zijnde om allen persoonlijk of schriftelijk te bedanken voor de vele deelnemingen en medeleven die ik na het verlies van mijn geliefde Man en Vader JOHANNIS REVNHOÜT, in leven bedrijfschef van M. DE DREU Co's N.V. te Goes, mocht ontvangen, zeg ik langs deze weg aan allen zeer hartelijk dank, die op enigerlei wijze van hun deelneming hebben doen blijken. P. A. G. REYNHOUT- DE DREU. JOSJE. Goes, April 1953. Voor de deelneming, be toond bij de herbegrafenis op 2 April, van onze ge liefde Ouders en Groot ouders, JOHs. MOL Cz. en C. A. MOL-JANSENS, ^etuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: JOHs. MOL Jz. Oudelande, 7 April 1953. kan geplaatst worden bij Oosierbaan Le Coinire GOES, Beloning volgens de C.A.O. STICHTING GEDUPEERDE GRONDGEBRUIKERS OP WALCHEREN. Donderdag 9 April Eerstvolgende zitting 16 APRIL 1953. De Secretaris: J. L. DREGMANS. Stuur ons in gesloten en veloppe slechts deze ad vertentie plus 2 post zegels van 10 cent voor verzendkosten en U ont vangt gratis vele schitte rende bouw-tekeningen, gratis geïll. prijscouran ten met alle radio-onder delen, gratis prospectus en proeflessen van radio cursussen, gratis inlichtin gen omtrent een agent schap voor radioverkoop. (17). Radloschool MAXWELL PANNINGEN <bl| V.nle) Het Bestuur van bovengenoemde Vereniging stelt de gelegenheid open tot voor de cursus 1953/54 voor haar beide scholen, Kasteelstraat 97, hoofd G. A. DE RIJKE, Pres. Rooseveltlaan, hoofd C. GEERVLIET. De aangifte zal D.V. plaats vinde,. in beide school gebouwen op Donderdag 9 en Vrijdag 10 April a.s., des avonds van 7.008.30 uur. Voor de inwoners van het Havendorp op Woensdag 8 April a.s., van 7.008.30 uur, op het adres: Havendorp No. 635. De leerlingen moeten 6 jaar zijn geworden vóór 1 October 1953. HET BESTUUR. 15 WOORDEN 95 CT. ELK WOORD MEER 10 CT. PLAN HERZIENING UITBREIDINGSPLAN. Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Zoutelande, maakt bekend: Dat het plan tot herzie ning van het uitbreidings plan in uitvoerige kaarten uitgewerkt, zoals dat door de Raad dezer Gemeente is vastgesteld op 2 April 1953 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt van 8 t/m 22 April 1953. Dat belanghebbenden, die tegen het plan bezwaren hebben, en zich met hun bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, hun bezwaren vanaf 22 April tot en met 3 Juni 1953 bij Ge deputeerde Staten van Zee land kunnen indienen. Zoutelande, 4 April 1953. Het Hoofd van het Gemeen tebestuur voornoemd, D. KODDE. Boekhouö- en &6ministRAtieBUR€óu Boq&RöstRA&t 6 - miööelBURQ - telef. 2838 BeL&stinqz&keri TE KOOP. 6 eiken stoelen met leer met 2 armstoelen, ook afzon derlijk. Noordsingel 29, Bors- sele. Electr. wasmachine met wringer, 2 beddetijken, nieuw gestikte deken, bruin Cinilje sjaal. Noordsingel 29, Borssele Flinke voorraad afrastering- palen, gewolmaniceerd en on- gewolm., in alle lengten kla- verruiters, boonstokken en to maten stokken, deelhout, en brandhout enz. Gebr. A. en W. DE KAM, Molenweg 21, Oost- kapelle. Gooi Uw geld niet weg aan advertenties in alle mogelijke blaadjes en programma's Adverteer uitsluitend in Dc nieuwste „CEBlICO"-uitgave van een aantal Marktanalytische gegevens per provincie. Indeling naar verzorgingsgebieden Cijfers omtrent: Bevolking Bevolkingsdichtheid: o Aantal dagbladabonné's Welstandgegevens Bedrijfstakk en Ondernemingen Detailhandel en Ambacht Buitengewoon over zichtelijke tabellen en kaartjes Binnen een klein bestek een groot aantal nuttige cijfers. Verkrijgbaar bij: Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit Bezuidenhoutseweg 45 's-Gravenhage. Plaatst Uw familieberichten en advertenties in ons dagblad. Het wordt door geheel onze provincie gelezen 10 kg Roosendaals klaver zaad, H. W1LLEMSE, Oostka- pelle. Aaardbeiplanten. M. Matot en Jecunda, N.A.K. gekeurd. A. OP 't HOF, Stationsstr. 15, Kapelle. Biggen en zaai-wittebonen. P. DE VISSER, Schoolzicht, Aagtekerke. Een 2-wielige kar op veren met stalen bak, geschikt ach ter auto of tractor en een 6 tons aanhangwagen op veren, compleet met verlichting. Gevraagd: Een motorplanet of ander tuinbouwtrekkertje ge schikt voor wiedwerk. Smede rij VAN BIEZEN, Tel. 310, Heinkenszand. Met de Paasdagen mooie Cadzandse biggen. D. COP- POOLSE, Serooskerke. Een vaars, 14 maanden oud, t.b.c. vrije stal en ingespoten tegen mond- en klauwzeer. JAC. VERMEULEN, Rijke buurtweg 2, Serooskerke (W.) Zaai-wittebonen. H. OVAA, Kole's weg 1, Biggekerke. Pootaardappelen (Bintjes) vroeg gerooid. L. J. BOONE, Post Ritthem, Tel. 271, N. en St. Joosland. Wegens aansluiting electri- citeitsnet, weide-batterij, als nieuw, halve prijs. Middel- burgseweg 12, Grijpskerke. Koe, op rekening, 4e kalf, wit bedrijf, ingespoten tegen mond- en klauwz. W. WISSE, Mariekerke 16, Meliskerke. Kalfvaars, aan de rekening en 2-jarige vaars, t.b.c.-vrij. P. POLDERMAN, Poppendam- seweg 5, Meliskerke. te BERGEN OP ZOOM. Geplaatst kunnen worden van positief Christelijke beginselen, om opgeleid te worden voor het Rijksdiploma Zieken verpleging B. Aanvangssalaris ƒ625,— (n„ar leeftijd). Di; salaris kan na het behalen van het diploma stijgen tot ƒ2250,Alles met volledige huisvesting, genees kundige behandeling en dienstkleding. Drie weken vacantie. Diploma's geen vereiste. Zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt of binnen kort hopen te bereiken, kunnen solliciteren of nadere inlichtingen vragen bij de "eneesheer-direeteur. Werkpaard en 80 kg zetpo ters, Bintje. B. MEIJERS, N. Zandweg 3, Serooskerke (W.). Mah. kroon-secretalre, als nieuw mah. bijzet-tafeltje, 2 jurken als nieuw, leeft. 17 j., vloermat. Oostkapelseweg 18, Serooskerke (W.). mm Witte bonen voor de zaai. Noordweg 56, Serooskerke-W. Aangeboden: 3000 kg hooi. MEILUST, Gapinge. Biggen. J. SPRUIJT, B 82, Gapinge. - Melkschaap, Wed. S. WISSE Meliskerke. Bloemkoolplanten en vette geit. D. JOZIASSE, „De Wijn gaard", Tel. 209, Koudekerke. Ongev. 500 kg Furore poot- goed. J. AARNOUTSE, Ga pinge. Een goedgekeurde spring- stier, wit bedrijf. P. LAM- PERT Jzn., Noordweg 5, Big gekerke. Grote prijsverlaging aard- beiplanten Climax van f25,- per 1000 op f17,- per 1000 en van f3,- per 100 op f2,20 per 100. De laatste partij. J. K. MESU, Rijksweg 64, Tel. 272, N. en St. Joosland. 3 vaarzen van 11 tot 13 maanden oud, t.b.c.-vrij. F. ONDERDIJK, Molendijk 42, N. en St. Joosland. Onderstel van groentenwa- gentje op patent-assen. B. KOOLE, Abeelseweg 44, Sou burg, Tel. 292. 2 koperen etalages m. glas platen. 2 etalagekasten, elk met 3 glazen schuifdeuren en twee spiegels. 2 grote etalage- spiegels 135 x 75. Een partijtje winkeltrommels. Br. onder no. A 3787, bureau van dit blad te Goes. Een koe aan de rekening. J. BOOGAARD. Blauwpoort- seweg 2, Meliskerke. Pootaardappelen Bintjes, eerste nabouw. W. GELDÖF, Domburgseweg, Oostkapelle. TE KOOP GEVRAAGD: Grote en kleine partij slachtkippen. H. C. DE KO NING, Woutseweg 178, Tel. 1409 of stuur briefkaart Ber gen op Zoom. I mm I.g.st.z. mooie petroleum- hanglamp. Br. onder no. 495, bureau P.Z.C. te Middelburg. TE HUUR. mm Voor een jaar 2 gemeten weiland. B 7, Gapinge. mm Gevraagd: Weiland. W. WISSE, Mariekerke 16, Melis kerke. DIVERSEN. SPEELTUIN Veerseweg heeft aapjes, fazanten, diverse vogels, konijnenberg en veel speeltoestellen. - SPEELTUIN Veersesingel heeft nu ook voetbalbiljarts en een speeltuin met witte en bonte muizen. Inkoop en verkoop van ge bruikte land- en tuinbouw- werktuigen. MARCUSSE, Oudelande. Voor vliegensvlug geleverd bete- STENCILWERK naar Stencilinrichting J. A. WEST- STRATE, Wemeldinge. Telef 204. - VERZINKEN v. wasketels, emmers, teilen enz. Eerste Zeeuwse Zandstraal- en Me- taliseerinrichting Fa. LE COQ Zn., Wijngaardstr. 24, Goes, Telefoon 2020. PERSONEEL: Gevraagd: Een jongen. B. KOOLE, Abeelseweg 44, Sou burg, Tel. 292. mm Gevraagd: Net meisje voor huishouding en winkel. D. TRIELLER, Ooststraat C 7, Domburg. mm B.z.a.: meisje, 15 jaar, voor halve of hele dagen en meisje 22 jaar voor werkster, behal ve Maandag en Vrijdag. Br. onder no. 3028. bureau v. d. blad te Middelburg. Gevraagd: Net meisje van 8 tot 2 uur. Dames BRAS SER, Kanaalstr. 50, Souburg. „doen Het" Waarschijnlijk weet niemand het juiste aantal. Maar veel kunt U er zo opnoemen Waarom Omdat er regelmatig voor wordt ge adverteerd Hebt U daar al eens over nagedacht? Doe dat eens. Het zal U overtuigen, dat met Dagbladadvertenties uitstekende resultaten worden bereikt Bedenk, wat dagbladreclame vermag! BRENGT DE NAAM ER IN!

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4