Nieuws uit de Provincie. ORCAM is tte zware Sfuig! ©,e ïiacLLa faketiyt U 't staat als'n paal boven water... Colijnsplaat nu op bezoek bij Nieuwdorp. BAAYENS UW OPTICIEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP Minister Algera bezocht Walcheren, Gemeenten kunnen wensen kenbaar maken. Kortgene gaat 30 woningen bouwen. Goes. Zaterdag 4 April 1953 ZEEUWSC'H DAGBLAD Pagina 2 Bespreking met Ged. Staten. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, heeft Donderdag een werkbezoek aan Walcheren gebracht. Hij was daar bij vergezeld van de directeur-gene raal der Rijkswaterstraat, ir A. G. Maris, de hoofdingenieur van de algemene dienst, ir v. d. Graaf en de chef van de afd. Waterstaats recht van het departement ir Boo- gaerds. Na een bespreking in het gebouw der Rijkswaterstaat en een conferentie met de Commissaris der Koningin Jhr mr A. F. C. de Casembroot, wnd. griffier de heer J. van Tuinen, de leden van G. S., mr A. J. v. d. Weel, A. Schout, C. Harnelink en de chef der 2e afdeling dr Böhm, werd een tocht over Walche ren gemaakt. Te Oostkapelle nam men de uuinafslag in ogenschouw. In „Ber- kenoOiCn" te Oostkapeiie werd de thee gebruikt, waar de voorzitter van de Poluer Walcheren mr dr R. W. Graaf van Lynden een uiteenzetting gaf van de stand van zaken op Walcheren voor zover dit het Polderbestuur aangaat. In Westkapelle werden de herstelwerk zaamheden bezichtigd en in Zoutelande de duinafslag. In Vlissingen bekeek de minister de sluiswerken. Na afloop van de tocht over Wal cheren vertrok de minister naar Den Haag via Zuid-Beveland, waardoor hfj in gezelschap van ir. Heybiom nog een bezoek kon brengen aan de Lavendel- dijk. Dc gemeentelijke indeling van de Quarlespolder. Ged. Staten zullen op Maandag 13 April a.s. 's morgens om 10 uur In de Statenzaal een openbare zitting houden. De gemeenteraden van Arnemuiden, 's-Heer Arendskerke en Nieuw en St. Joosland worden dan in de gelegen heid gesteld hun wensen en bezwaren kenbaar te maken tot de nieuwe ge meentelijke indeling van de Quarles polder. De raad van Kortgene heeft besloten het uitbreidingsplan van het dorp Kortgene te herzien en dertig wonin gen te bouwen. Het ligt in de bedoeling binnen afzienbare tijd nog meer wonin gen te bouwen, waarbij eveneens aan krotopruiming aandacht zal worden ge schonken. Het besluit van burgemees ter A. A. Schuit inzake het verbod tot het betreden van de zeedijken door on bevoegden werd bekrachtigd. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de Oranjevereniging te Kortgene om een subsidie van f 100. Met een levensverzekeringsmaat schappij werd een geldlening gesloten van 1400.000 met een looptijd van 40 jaar en een rente van 4 pet. In de rondvraag heeft de heer A. H'c.,ernan (Arb.) zijn misnoegen geuit over „onbillijkheden bij de uitreiking van de zgn. kampeeruitrustingen" B. en W. zegden toe deze zaak te onder zoeken en eventuele onjuistheden uit de weg te ruimen. De heer M. van der gfeïlfr eW"idet zwaar Kortgene. Hij zou graag zien, dat het aantal ventvergunningen gelimiteerd bleef. Met zijn verzoek, aldus antwoord de burgemeester Schuit hem, zal reke ning worden gehouden. NW.- EN ST.-JOOSLAND. Riolering wordt aanbesteed. In de raadsvergadering van Nieuw en St. Joosland werd tot secretaris be noemd en beëdigd de eerste ambtenaar ter secretarie, de heer J. H. Brakman. De subsidie aan Het Groene Kruis werd voor 1952 verhoogd met f 100. Aan de Stichting Rusthuizen Walche ren zal worden bericht dat de gemeen te de verpleegkosten van een vroegere inwoonster die in de bezettingsjaren geëvacueerd werd, niet voor haar re kening neemt. Besloten werd aan te besteden het leggen van riolering In de Korteweg en de Van Akenstraat. De heer Janse deed het voorstel de riole ring van gemeentewege te leggen tot tegen de woningen, zodat ieder onge veer dezelfde aansluitkosten zou heb ben. Dit voorstel werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen. De voorzitter deelde mede, dat er kleine wrijvingen zijn ontstaan met enkele leden van de vrijwillige brand weer naar aanleiding van de verrichte werkzaamheden tijdens de watersnood, tengevolge waarvan drie leden voor de brandweer bedankt hebben. De voor zitter betreurde deze gang van zaken. Het gemeentebestuur heeft getracht de bestaande grieven weg te nemen, zon der resultaat evenwel. Ingezonden Mededeling (adv.) „Een heitje voor een karweitje"! Begeleid door deze slagzin zullen ook in onze stad de Padvindsters, Pionier sters, Gidsen, Voor-trekkers, Padvin ders, Verkenners en Welpen vandaag hun jaarlijkse actie inzetten. Ze zullen voor U klaar staan om „De Karweitjes" op te knappen, die U hen wilt opdragen. Iedere Groep heeft een eigen wijk en elk lid z'n eigen werklijstje, waarop de opdrachtgever de aard van het kar weitje invult en zijn handtekening plaatst. De actie ls dus niet bedoeld om gif ten in te zamelen. De opdrachten moe ten keurig worden vervuld, zodat U graag Uw kwartje geeft en de leden jes" en' dus ging ln stand te houden. Zoals uit bovenstaand blijkt, bezoekt elke Groep een eigen wijk en wordt U dus één maal om karweitjes gevraagd. Heeft U echter meer karweitjes dan belt U Goes 2003 en U bent weer uit de brand. Benoeming. Het bestuur der Vereniging tot be vordering van Chr. schoolonderwijs heeft in de plaats van de heer A. A. Nederhand, die met pensioen gaat, be noemd tot hoofd der school voor C. N. S. aan de Westwal, de heer M. de Borst, thans eerste onderwijzer aan deze school. „Hosanna" brengt Paasliederen. Op eerste Paasdag na het luiden van de Paasklokken van 8.30 tot 8.45 uur, zal het muziekgezelschap „Hosanna" van 8.45 tot 9 uur Paasliederen ten gehore brengen op de stadhuistoren en om 11.45 op de Grote Markt de Interkerkelijke Paas- zangdienst begeleiden. HET WETBOEK!! Het hoofd van de burge meester was inderdaad rood, niet alleen van woe de, doch ook van inspan ning. Hij probeerde zich met al zijn nog overgeble ven krachten uit de kluwe van Anbrokkianen los te wurmen. Daar slaagde hij wonderwel in, zij het met veel steunen en kreunen. Na een kwartier stond hij weer op zijn puntschoenen en marcheerde verontwaardigd het stadhuis in. „Dit is schandalig!" knecterde hij. „Dit is vast en zeker in strijd met artikel 592 bis van het Wetboek. Ik ben geblameerd voor de hele gemeente. Er is werkelijk niets meer van mijn waardigheid en gezag over!" Zijn woede nam hand over hand toe en de inhalige man kwam haast tot ontploffing, toen hij in de gang een spiegel passeeide en daarin zijn verfomfaaid uiterlijk zag. „Het Wetboek! On middellijk!" gierde hij tegen een bediende, die met knikkende knieën juist de benen wilde nemen. „Breng me het Wetboek, ik zal dat vreemde jochie, dat zogenaamde tovenaartje met zijn zwarte kraai een paar jaar gevangenisstraf bezorgen." Enkele ogenblikken later snuffelde de burgemeester met een nors gezicht in het dikke boek. Hij had een kaars ontstoken, want het was inmiddels al wat donker geworden. Eerst sloeg hij nijdig de bladen om en om op zoek naar het hoofdstuk „belediging van de burgemeester in functie", maar later scheen hij plotseling van gedachte te veranderen. Hij keek tien minuten voor zich uit en mompelde: „Dat moeten toch wel wonderlijke balletjes zijn, die dat jochie heeft ik geloof.... ik denkJa! Ik wéét het al" sprak hij toen beslist en sloeg met een klap het Wetboek dicht. ARTSENDIENST. De practijk van de artsen is gedurende de Paasdagen als volgt geregeld: Middelburg 5/4: C. F. Frumau, Groen markt 17, telef. 2635 6/4: A. W. Boer winkel, Noordweg 22, telef. 2460; Vlis singen 5/4: G. J. M. de Greef, Koude- kerkseweg 13, telef. 2121; 6/4: R. Grippe- ling. Badhuisstraat 121, telef. 2190; Goes: M. P. Bruynzeel, Jac. Valckestraat 3, tel. 2375; 's H. Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: P. Staverman, Clara's Pad B 58, Heinkenszand, telef. K 1106-234; Borssele, Driewegen, 's Heerenhoek, Le- wedorp en Nieuwdorp: J. J. Gelderblom, Havenweg H 21, Nieuwdorp, tel. K 1196- 327 voor dokter Kievit; A. Folmer, Kor teweg 151, Driewegen, telef. K 1195-275 voor dokter Luyckx; Koudekerke, West kapelle en Zoutelande: L. Sloos, Middel burgsestraat A 61. Koudekerke; Oostka pelle, Serooskerke en Veere: M. v. d. Sluys, Markt 155a, Veere, tel. K 1181-271. APOTHEKEN. In de week van 4 tot 11 April zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: van Pienbroek; Vlissingen: Ockenburg. Walstraat en Goes: La Porte. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN. Van Zaterdagmiddag tot Dinsdagmor gen zal de practijk van de dierenartsen in West Zuid Beveland worden waarge nomen door Joh. Klaassen, dierenarts te Heinkenszand, telef. K 1106-288 en M. Gaakeer, dierenarts, Ovezande, telef. K 1195-283. Ingezonden Mededeling (adv.) ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Om dc onderste plaats: de Bevelanders—-'s-Heer Hendrikskinderen. Nadat vorige week Arnemuiden een onverwachte punten-verdeling moest rvunl Bovs, is be* 'U, -mt» vraae of Nieuwdoro eenzelfde lot té wachten staat. Toen V„, .,..„hten wjj een overwinning voor de Nieuw- dorpers, omdat zü van het Arnemuidse lesje iets hebben kunnen leren. Arne muiden, dat by V.C.K. een bezoek gaat brengen, zal nu wel uit een ander vaatje tappen. Wemeldinge zai tegen Kapeile niets in te brengen hebben. 2e Klasse A. Wil Wolfaartsdijk on geslagen blijven, dan wacht het een zware taak om Kats, dat de 2e plaats bezet, de punten te ontfutselen. Het zal ongetwijfeld een spannende strijd wor den. Yerseke III zal wel niet ln staat zijn om Veere een nederlaag te bezor gen, terwijl Serooskerke alles op alles zal zetten om zijn verloren positie te rug te winnen. De strijd om de rode lantaarn, die uitgevochten moet wor den tussen de Bevelanders en 's-H. H. kinderen, zal niet minder spannend zijn. 2e Klasse B. R.C.S. V zal er zich wel voor hoeden om door E.M.M. verrast te worden. Dit ls temeer nodig, omdat Nieuwland zich door Oostkapelle zeker niet met een kluitje ln het riet zal wil len laten sturen. Middelburg VI zal de Ingezonden Mededeling (Adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 J eer wel aan zich houden, evenals de Meeuwen, die naar Vrouwenpolder gaan. Serooskerke bezet weliswaar een plaats ln de onderste regionen, maar zal er toch wel in slagen Wolfaartsdijk te kloppen. 2e Klasse C. Arnemuiden XI zal het tegen Nieuwdorp II wel wat moeilijker krijgen en moet de gasten zeker niet onderschatten. De Colpl. Boys zullen beslist voordeel trachten te trekken uit hun eigen terrein, terwijl V.C.K. een kleine overwinning op de reserves van Kloetlnge kan behalen. 2e Klasse D. Zaamslag zal ook tegen Tern. Boys wel als overwinnaar uit het strijdperk te voorschijn komen. Spul Iaat zijn 2e plaats niet door A.Z.V.V. in gevaar brengen, terwijl Hoek een kans heeft om zijn punten-aantal te vergroten door een overwinning op Driewegen. 2e Klasse E. In de strijd tussen de Tern. Boys en de hekkensluiters geven wij natuurlijk de eerste de papieren. Spui en Hoek .zijn elkander niet ver ontlopen, maar toch kon Hoek wel eens met een overwinning uit de bus komen. HULST. Gemeente koopt historische molen. De raad van Hulst heeft besloten de bekende historische molen op de stads wallen te kopen voor f25.000. Het ge deelte Hutsternieuwlandweg op het grondgebied der gemeente, zal in be heer en onderhoud worden overgeno men. Tevens zullen de zijkantvvegen van deze weg worden aangekocht. De Ned. Mil. bond „Pro Rege" en de Cen trale van Kath. mil. tehuizen zullen ieder voor 1953 een subsidie van f 100 ontvangen. De Oudheidkundige kring, „De Vier Ambachten" zal f2500 ont vangen voor uitbreiding en verbetering van de Oudheidkamer. Na diverse klachten over betrating en accomodatie van de nieuwste woon wijken, bepleitte de heer Willemstein (Prot.) de aanleg van een kinderspeel plaat in de van der Leylaan. Ook wees de heer Willem: tein op de zeer ont sierde panden langs de entree vanuit België. Desgevraagd antwoordde de voorzitter dat do automatisering van het telefoonnet nog wel een jaar op zich zal laten wachten. SCHEEPVAART OP DE EENDRACHT GESTREMD. De scheepvaart op de Eendracht na bij Or.d-Vo :semeer is in verband met de aanwezigheid van baggermaterïeel met drijvende persleiding ten behoeve van dijkherstel tot nader aankondiging ges hemd. De ter plaatse aanwezige rijksbaken:.-,ee ter kan zo nodig toe stemming geven om te passeren, doch er dient gerekend te worden op lange wachttijden. De heer C. J. Mieras. postbode te Goes heelt bij het Ned. Talen Instituut te te Rotterdam het diploma Frans, Duits en Engels behaald en bovendien het di ploma Aardrijkskunde. s-GRAVEN POLDER Geslaagd. Te Deventer slaagde voor landbouwhuishoudlerares, mej. C. J. J. Boogaard, alhier. HANS WEER! Voor het Rampenfonds. Het kantoor personeel van de Combinatie Verstoep Co alhier, heeft besloten een gezellige avond te organiseren om zo een steentje bij te dragen voor het Nationaal Rampen fonds. Bevorderd. De heer J. P. Thennaart, grenscommies alhier, is bevorderd tot assistent Invoerrechten en Accijnsen. 's~H. ARENDSKERKE AJR.-groslüst. De A.R. kiesvereniging heeft voor de gemeenteraadsverkiezingen de volgende candidatenlijst opgesteld: J. Hommes, A. Sandee, J. de Schipper Jzn., K. Fraanje, A. Braamse, A. Kieleman, W. van Boven, D. den Herder, J. Meulbroek, en A. de Jager. C.H. candidatenlijst. De C.H. kiesver- enigiging heeft voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen de volgende candida tenlijst samengesteld: M. Schipper, A. Zonneveld, C. Goedegebuure Hz., M. van Oosten, W. J. v. d. Berge, W. Wiskerke Cz., M. M. Allewijn, W. A. Smit, J. Pol derdijk en P. van Sabben. KAMPERLAND Benoemd. Met ingang van 1 April is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de School met de Bijbel, de heer A. J. Taze- laar te Middelburg. Met ingang van 1 Mei a.s. is in vaste dienst benoemd de heer K. J. Ovaa te Vlissingen. A.R. groslijst. De A.R. kiesvereniging, alhier heert de volgende candidatenlijst opgesteld voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen: J. G. Marcusse, J. M. Filius Mzn., M. Douw, J. Balkenende, A. Klap en P. J. de Putter. KAPELLE Twee veilingen per week. Met Ingang vrn heden wordt er weer twee keer per week veiling gehouden. Dinsdags oiu 2 Op de hofsieife Nieuwenhuijze uur van groenten en fruit en Vrijdags om 1 uur alleen voor groenten. KRABBENDI ]KE Ganzen doodgebeten. van de wed. L. B. van JH hebben loslopende honden, die thuis ho ren in het verdronken land, zes ganzen doodgebeten. Beroep op bevolking. Het gemeentebe stuur heeft een beroep op de inwoners gedaan om huisvesting te verlenen aan de evacué's uit Waarde, Rilland-Bath en Kruiningen. Velen hebben reeds hun plicht verstaan, maar er zijn nog gedu peerden die nog elders moeten verblij ven. Wie helpt hen? NISSE Eretekenen uitgereikt. Aan de heren J. J. Matthijsse en G. Slabbekoorn werden dezer dagen door de burgemeester de eretekenen van orde en vrede uitgereikt. OOSTKAPELLE Candidatenlüst. De Herv. kiesvereni ging „Gemeentebelang" heeft de volgende personen candidaat gesteld voor de ge meenteraadsverkiezing: Z. Maljaars, W. W. Louws, K. Melis, C. den Hollander Hzn„ G. de Visser Kzn., W. Bommeljé, J. C. B. de Bruijne en K. Poppe Jzn. C.H.U. vergaderde. In de jaarvergade ring van de C.H.U. werd de heer M. Kwekkeboom als bestuurslid herkozen. De volgende candidatenlijst werd vastge steld: F. C. de Roo, M. Kwekkeboom, M. Steijn, J. A. Lous en J. Riemens. S.G.P.-groslüst. Door de S.G.P. werd de volgende candidatenlijst samengesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen: J. Paardekooper, Jac. de Visser, S. Lou- werse, P. de Kam Szn. en Joh. Witte. ST. ANNALAND 40 jaar P.T.T.-man. Postbode „Jan" Wefjler heeft Woensdag zijn 40-jarig ju bileum gevierd. Van het P.T.T.-personeel op Tholen kreeg hü een rooktafel, van burgemeester F. M. Boogaard, namens de bevolking, een gouden polshorloge en voorts tal van kaartjes. Onder de velen. die een gelukwens kwamen aanbieden, bevond zich o.m. de Inspecteur der P.T.T. uit Middelburg. SLUIS Candidatenlijst. Voor de a s. gemeente raadsverkiezingen werd door de geza menlijke Chr. partijen te Sluis de volgen de candidatenlijst opgesteld: S. A. van Hal, A. J. de Bruyne, J. de Bruyne, A. J. Bevelander, P. A. de Graag. WEMELDINGE A.R. groslijst. De A.R. kiesvereniging heeft de volgende candidatenlijst vastge steld: Joh. Hamelink Czn., J. A. de Schip per Azn., W. Vleugel Azn., N. Brouwer, J. van Stel Hzn. en K. J. Dominicus Fzn. C.H.-groslijst. In de vergadering van de C.H.U. werd de volgende groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen vast gesteld: J. Veerhoek, C. Burger Jacz., D. de Witte, M. v. d. Maas, Adr. Kosten Hz., J. Ruisen Jacz. en C. Willemsen. WOLPHAAR T SDI JK Afscheid bij P.T.T. Woensdag heeft de heer L. Houtekamer, kantoorhouder bij de P.T.T., alhier, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, af scheid genomen van het personeel. Uit handen van de directeur ontving hij een legpenning. De heer Houtekamer was 40 jaar in dienst bij de P.T.T. ZOUTELANDE Raadsvergadering. In de raadsvergade ring van Zoutelande werd besloten aan de Bosweg, voorzover nog onbebouwd, alsmede in de ontworpen straten, tussen die weg en de Duinweg, gelegenheid te maken voor het stallen der auto's van de strandbezoekers. De gunning voor de bouw van twee woningen en een brand weergarage wordt aangehouden, totdat er overeenstemming is verkregen tussen het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting en de laagsie inschrij ver. In de rondvraag vroeg de heer Riemens wat er gedaan wordt i.v.m. de zandver stuiving en zag gaarne een hekwerk ge- plaats bij het Noorderwoon. YERSEKE De eerste rog. Door de Ye 84 is de eerste rog aan wai gebracht. Deze vis was gevangen op de percelen, nabü Lo- dijke. De kreeftenprijzen zyn vastgesteld. De gemiddelde prijs is plm. 13.25 per kg. Wedstrijdprogramma. Ie Klasse. V.C.K. IArnemuiden I. Kapeile IWemeldinge I. Nieuwdorp IColpl. Boys I. 2e Klasse A. Bevelanders I'sH. H. Kinderen I. Veere IYerseke III. Wol faartsdijk IKats I. 's-H. A. Kerke II Serooskerke I. 2e Klasse B. M'burg VIV.C.K. III. Oostkapelle INieuwland I. Seroos- IkCiRd X Wol#ccrxi Lsüljlt Xï. V - E.M.M. IV. v.C.S. IMeeuwen I. 2e Klasse C. Colpl. Boys IIKapeile II. Arnemuiden HNieuwdorp II. Kloe- tinge II—V.C.K. H. 2e Klasse D. A.Z.V.V. I—Spui I. Drie wegen IHoek I. Tern. Boys IZaam slag r. 2e Klasse E. Spui IIHoek II. S.V.D. IITern. Boys II. GEMEENTEBESTUUR VAN GENT IN MIDDELBURG. De burgemeester van Gent, de heer Megiers, heeft ln gezelschap van de schepenen, de stadssecretaris en de heer Hamerlinck, de Ned. consul ln de ze stad, Donderdag een bezoek aan Middelburg gebracht. Ze zijn ln de mor genuren ontvangen door de Commis saris der Koningin, Jhr mr A. F. C. de Casembroot. Bij deze gelegenheid heeft de burgemeester een bedrag van 50.000 Belg. francs overhandigd, bestemd voor de watersnoodslachtoffers. De Commissaris heeft ln hartelijke bewoordingen dank gebracht voor deze gift, die reeds werd vooraf gegaan door een belangrijke schenking van goede ren. Vervolgens ls het Gentse gezelschap op het stadhuis ontvangen door B. en W. van Middelburg. Na de lunch werd een bezoek gebracht aan enkele histo rische gebouwen, terwijl ook de buiten plaats „Toorenvllet" werd bezocht. DIEFSTAL VAN TIN IN MIDDELBURG. Tegen vier personen is door de Mid delburgse gemeentepolitie proces-ver baal opgemaakt wegens diefstal van tin. Het zijn van A., B., v. d. K. en R.. die in dienst waren bij de metaalhan- dei P. te Middelburg. Zij stalen in to taal 100 kg tin. Te Middelburg is geslaagd voor lerares- coupeuse mej. K. Geschiere te Grijps- kerke; voor lingerie-coupeuse mej. I. de Nooyer en voor het lingerie-exaihen de dames L, Kerkhove, W. Dingemanse en H. van Belzen, allen te Middelburg. Ingezonden Mededeling (adv U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter'» Leverpilletjes. ZONDAG 5 APRIL 1953. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Paaszangdienst; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenw.; 9.15 Koorzang. KRO: 9.30 Nieuws en waterst.; 9.45 Gew. muziek; 9.55 Plechtige Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.40 Cembalogezelschap en bari ton; 12.15 Apologie; 12.35 Orgelconcert; 12.45 Zegen Urbi Et Orbi en samenvat ting toespraak van Z.H. Paus Pius XII; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.10 Amu sementsmuziek; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Ka merkoor; 15.00 „De Miskelk van de Maar schalk", hoorspel; 15.40 Pianorecital; 16.10 Kath. Thuisfr. Overal!; 16.15 Gram.; 16.20 „Paasjubel en Kerkzang", toespr.; 16.30 Vespers; IKOR: 17.00 Jeugddienst; 18.00 Koorzang; 18.45 „De kerk luistert naar Uw vragen", causerie; NCRV: 19.00 Samenzang; 19.30 „Gelooft U dat?", cau serie; KRO: 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 „The Mes siah", oratorium; (In de pauze: Voordr.); 22.45 Avondgebed en liturg, kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM U (298 m.) IKOR: 7.00 Paasvroegdienst; VARA: 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Torenmuziek; 8.30 Voor dracht en muziek; 8.50 Orgelconcert; 9.25 Voor de kleuters; 9.45 „Geestelijk leven", causerie; VPRO: 10.00 Paasdienstje voor de kinderen; IKOR; 10,30 Kerkdienst; AVRO: 12.00 Amusements muziek; 12.35 „Even afrekenen. Heren!"; 12.45 Beiaard concert; 13.00 Nieuws en weerber.; 13.05 Mededelingen of gram.; 13.10 Gev. ama teursprogramma; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Klein koor; 14.50 Toneelbesch.; 15.05 Om roeporkest; 16.10 Nederlandse muziek; 16.30 Sportrevue; VPRO: 17.00 Gesprek ken met luisteraars; 17.20 „Van het Ker kelijk Erf"; VARA: 17.30 „Tante Pos" op haar vrije dag; 18.10 Nieuws; 18.20 Radio Philh. orkest; 18.50 „School voor vrou wen", blijspel; AVRO: 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. muziek; 21.05 Mededelingen; 21.10 „Désirée", hoorspel; 22.00 Hammondork.; 22.25 Cabaiet; 23.00 Nieuws; 23.15 Rep. of gram.; 23.2524.00 Gram. MAANDAG 6 ATRIL 1953. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; NCR V; 9.30 Nieuws en waterst.; 9.45 Gew. muziek; 10.00 Chr. Geref. Kerkdienst; 11.30 Gram.; 11.45 Orgel en blokfluit; 12.15 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.33 Strijksextet; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Militaire Kapel; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Paaszang; 15.30 Voordracht en muziek; 16.00 Kamermuz.; 16.30 Gram.; 17.00 Kamerorkest; 17.45 Re- geringsuitz.: Drs F. C, Kamma; „Kruis en Korwar in Nieuw Guinea"; 18.00 Vo caal dames ensemble; 18.20 Sport; 18.35 Gev. muziek; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Blaas trio; 19.30 „Volk en Staat", causerie; 19.45 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Bondsdag van de Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen in de Westerkerk te Amsterdam; 21.20 Paasoverd.; 21.50 Paas Oratorium; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber.; 23.15 Gram.; 23.35 —24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenw.; 9.15 Liederen; 9.30 Orgelconcert; VPRO: 10.00 Fragm. „De Dag des Heren". Paasspel; 10.30 Kerkdienst; 11.55 Korte Paasgroet; AVRO: 12.00 Gevar. muziek; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 In 't «pionnetje; 12.38 Oosterse muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Dansmuziek; 14.00 „Wat gaat er om in wereld", causerie; 14.20 Radio Philh. orkest; 15.05 Muzikale causerie; 15.50 Voor de kleuters; 16.20 Voor de padvinders; 16.30 Gram.; 17.00 Sportrevue; 17.30 Dansmuz.; 18.00 Nieuws. 18.15 Gram.; 18.30 Accordeonorkest; 19.00 Muzikale causerie; 19.15 Reportage of gram.; 19.25 Cabaret; 19.45 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Kamerorkest en soliste; 21.10 Med.; 2115 Volksmelodieën; 22.15 „Mijn kinderen en ik", hoorspel; 22.30 Muziekshow; 23.00 Nieuws; 23.15 Mu- ziekshow; 23.4024.00 Gram. '"«wonden Mededeling (Adv SPROETEN-* komen vroeg in'è voorjaar Koop tijdig SPRUTOL DINSDAG 7 APRIL 1953. HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Franse chansons; 8.45 Vrouwenkoor en orgel; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Lichtbaken, causerie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Strijkkwartet; 12.00 An gelus; 12.03 Gram.; 12.30—12.33 Land- en tuinbouwmed.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Actuali teiten; 13.25 Amusementsmuziek; 14.00 „Der rote Stiefel", opera (eerste bedr.); 15.15 Pianospel; 15.30 „Ben je zestig"; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.: Dr ds A. J. C. Krafft: „Papiamentu, een taal in de Nederlandse Antillen"; 18.00 Lichte muziek; 18.20 Sportpraatje; 18.30 R.V.U.: Prof. R. W. Broekman: „Levenswijsheid"; 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten; 19.15 „Uit het Boek der Boeken"; 19.30 Gram.; 020.25 De gewone man; 20.30 Uitwisse- lingsprogr. met de B.B.C.; 21.00 „U, o God, loven wij", klankbeeld; 21.45 De radiodokter; 22.00 Radio Philh. orkest; 22.30 Gram.; 22.45 Avondgebed en liturg, kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) AVRO 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenw.; 9.15 Liederen; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 R.V. U.: Enkele sociologische beschouwingen over Drente en zijn bewoners door mevr. dr D. M. E. A J. Stork-van der Kuyl; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuin bouwmed.; 12.33 Voor ons platteland; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Metropole orkest; 14.00 „Zeg eens, Amerika14.30 Klarinet en piano; 15.00 Gram.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Amusementsmuziek; 17.50 Militaire causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianorecital; 18.30 Gram.; 18.55 Rep. of gram.; 19.00 Harmonie orkest; 19.25 Paris vous parle; 19.30 Pianotrio; 20.00 Nieuws; 20.05 Au Salon des Variétés; 20.45 „De kleine Prins", hoorspel met muziek; 21.50 Dans muziek; 22.20 Med.; 22.25 Reportage; 22.30 Lichte muziek; 22.45 Buitenl. overz.; 23.00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.20— 24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2