Landbouwer A. kreeg Driedijk uit Wolfaartsdijk de zaaimachine. Rusland onderschrijft Chinese voorstellen Hammarskjoeld aanvaardt benoeming Madurodam heeft een nieuwe gemeenteraad PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Verklaring van Mololof voor Radio Moskou Toelating van communistisch China en Noord-Korea tot de V*N* de voorwaarde? Goede Vrijdag-Pasen» kruis en overwinning Rampenfonds: 93,1 millioen Bewondering voor stewardes en gezagvoerder Vrije middag voor werk nemers op 30 April Na hel water kwam hel vuur. k SNIPPER NIEUWS De heer N. I. Buijze: „Ik had er toch een teveel Middelburg dit jaar niet naar Folkestone Kunstschilder Gerard Bergsma 80 jaar Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, TeL 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Explo'tante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2443 Aborinementsprij; j 0.44 per week, 1.85 p. maand, f 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 2 APRIL 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwuorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 6.12 u., onder 19.16 u. Maan op u., onder 7.03 u. Hoogwater Vrijdag 3 April: Vlissingen: 3.59 u. 1.91 m., 16.19 u. 1.90 m. Terneuzen: 4.24 u. 2.08 m., 16.48 u. 2.07 m. Wemeldinge: 5.45 u. 1.59 m., 18.06 u. 1.62 m. Zierikzee: 5.29 u, 1.34 m., 17.^1 u. 1.38 m. Radio Moskou heeft medegedeeld, dat de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, het eens is met de regeringen van China en Noord-Korea met betrekking tot de voorstellen omtrent het uitwisselen van krijgsgevange nen. Molotof zei in zijn omgeroepen verklaring, dat hij namens zijn regering sprak „De Sowjet-Unie is bereid met de Chinezen en Noord-Koreanen volledig samen werken bij de verwerkelij king van de voorstellen. Ik vertrouw e"op, dat de Amerikaanse regering het genomen initiatief op de juiste wijze zal begrijpen. Het voorstel om de „niet-vrijwilligen" aan een neutraal land over te dragen is een stap in de richting van een overeenstemming. De Ver. Naties zouden veel gemak kelijker tot een oplossing zijn geko men, als Noord-Korea en continentaal China vertegenwoordigd zouden zijn geweest. Deze kwestie dient zo spoe dig mogelijk geregeld te worden", al dus de verklaring. REACTIES. Volgens Reuters correspondent in Washington is de Amerikaanse rege ring krachtig gekant tegen toelating tot de V.N. van communistisch China en Noord-Korea onder de huidige om standigheden. Ais dit lidmaatschap een voorwaarde voor een bestand in Korea zou zijn, zou de oplossing der Koreaanse kwestie nog even ver ver wijderd zijn ais een week geleden. Een tweede kwestie, die men in Washington in samenhang met de ver klaring bestudeert, is de vraag, waar om de Chinese premier Tsjoe En Lai zijn voorstellen naar het politieke hoofdkwartier der V.N. in New York zond in plaats van naar het militaire hoofdkwartier te Tokio. F~\ E tegenwoordige christenheid heeft Goede Vrijdag en Pasen geschei den. Zowel de dogmatiek als de prak tijk maken groot onderscheid. Het kruis is iets aparts geworden en Pasen bejubelt het grote feit van de opstan ding op zichzelf, als een zelfstandige grootheid. Voor velen is het verband zoek. Goede Vrijdag geen Zondag, ook niet voor de nieuwe wet.... De oude christenheid zag het ver band beter. Goede Vrijdag en Pasen hoorden daar bij elkaar. Goede Vrij dag werd zelfs ook Pasen genoemd. Het Pasen der kruisiging en het Pa sen der opstanding. Maar één. Altijd samen. Een groot en dankbaar gedenken van wat op Golgotha werd volbracht. GOD wekt de doden op. Dit is het hoogste wat wij van on ze God en Vader in Christus kunnen zeggen. Maar tevens het laatste, het uiterste. Daarachter kunnen wij niet schou wen. Daar eindigt onze verste horizon. Hoe komt Gods Rijk? Door opstan ding. Waar leidt God ons heen? Naar op standing. Door welke gave openbaart en ver heerlijkt zich Zjjne genade aan ons zondaren? Door opstanding. Verder dan dit punt kunnen wij met onze blik niet komen. Dit is het verhevenste feit, dat nog net binnen onze horizon komt. Verder komt ons weten hier op aarde nooit. TOCH blijft het een geheimenis, maar een zalig mysterie. God wekt de doden op, want Christus is opgestaan uit het graf. Maar bedenk steeds: God doet het. Het is geen natuur-wet, het gaat niet vanzelf. God doet het. God wil dat. Maar vóór de Paasmorgen is er het donker van de Goede Vrijdag. Eén draagt de zonde der wereld. En verwerft het leven. Eén offert Zichzelf voor de verzoe ning der zonden, Eén betaalt de los prijs en nu kan het graf Hem niet hou den. Geen natuur-wet. Gods wilt Daarom hangen Goede Vrijdag en Pasen onlosmakelijk samen. Het één niet zonder het ander. Het hoogste, het laatste de na tuur ons leren kan is „ontwikkeling". Velen vinden daarin hun troost. Put ten daaruit moed. Erkennen daarmee hun levenswet. Maar niettegenstaande de ontwikke ling, de mens sterft Ontwikkeling.naar de dood, is het laatste woord van de natuur. Maar het is niet Gods laatste woord. Zijn laatste woord is opstanding. ZIE naar Golgotha. Jezus geeft de geest aan het kruis. Jezus is gestorven. Kan hier ontwikkeling redding bren gen? Alleen wat leeft, kan zich ont wikkelen. De dood stopt alle ontwik keling. Zijn herinnering blijft. Maar Jezus leefde niet opdat men zich Zijner her inneren zou. Zijn roem blijft. Maar Jezus leefde niet voor de roem. Naar de natuur-wet was alles voor bij met Jezus' dood. Maar Gods arm was niet te kort. God heeft Jezus opgewekt van de doden. Jezus, de Christus. Jezus, die aan het kruis gestorven is. Geen verheerlijking zonder sterven. Geen kindschap Gods zonder oordeel. Geen heiliging zonder tucht. Geen zaligheid zonder wet. Goede Vrijdag en Pasen zijn één. De oude Chr. kerk wist het beter dan wij. VI. J. S. H Churchill heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat de Britse regering verwel komt hetgeen „gelijkt op een wens der Russische regering om de betrekkin gen met het Westen te verbeteren". Hij ried het Huis aan af te wachten, hoe de verdere diplomatieke ontwik keling zal zijn, alvorens aan te drin gen op drie-mogendheden-besprekin- gen. Het Nationale Rampenfonds heeft tot gisteravond een bedrag van 93.1 millioen ontvangen. In één dag is er dus weer f 300.000 bi; gekomen. MAU MAU-LEDEN BIJ NAIROBI GEDOOD. Enige kilometers ten Noorden van Nairobi wordt gevochten tussen Mau Mau-leden en regeringsstrijdkrachten, Volgens de eerste berichten zijn 24 Man Mau-leden gesneuveld, o.w. de beruchie afnemer van Mau Mau-eden, Njonjo. Naar hem is reeds verscheide ne weken gezocht. Zijn lijk stak in vrouwenkleren. De verzetslieden werden opgespoord door getrouwe Kikoejoe-burgerwach- ten, die een afdeling Britse soldaten van ongeveer twintig man op het spoor der Mau Mau'ers bracht, nadat was ge zien, dat Kikoejoe-vrouwen, die le vensmiddelen b\j zich hadden, het bos ingingen. FIN ONTVLUCHTTE VREEMDELINGENLEGIOEN. Hij zat meer dan 30 dagen op een vlot. Een Brits schip heeft te Singapore een uitgemergelde jongeman aan land gebracht, een Fins lid van het Vreem delingenlegioen, die op 27 Maart ten Oosten van Ceylon werd opgepikt van een vlot, waarop hij meer dan 30 dagen zou hebben rondgezwalkt. Hij zei Tiira Ensio te heten. Naar uit zijn medede lingen hleek was hij samen met de Zweed Eriksen in zee gesprongen van het Noorse schip Skaugum, dat onder Frans charter leden van het Vreemde lingenlegioen naar Saigon vervoerde. Zij konden de verschrikkelijke toestan den in het Legioen niet meer harden. De Zweedse kameraad was na 18 da gen gestorven. „LABOUR" WON TUSSEN TIJDSE VERKIEZING. Stemmental ging echter achteruit. Te Stoke-on-Trent, een bolwerk der Britse socialistische partij, is een tus sentijdse verkiezing gehouden, nodig geworden door het in Januari j.l. over lijden van het socialistische Lagerhuis lid Davies. De socialisten behielden de zetel, met 23.103 stemmen op hun candidaat, te gen 7502 op de conservatieve tegen- candidaat. Hun meerderheid is echter, in vergelijking met het resultaat van de in 1951 gehouden algemene verkie zingen, met 6423 teruggelopen. HONGERSNOOD IN ZUIDWEST CHINA? Volgens te Hongkong ontvangen be richten worden in Zuidwest-China meer dan een millioen mensen met hongersnood bedreigd. Er zouden al sterfgevallen en zelfmoorden zijn voor gekomen. Mensen zouden zijn vergif tigd door het eten van onbekende planten. Russische concessie op punt van ontwapening? De Sowjet-Unie is naar het schijnt onder bepaalde voorwaarden bereid tot concessies op het punt van ontwa pening. Zij heeft n.I. een amendement ingediend, dat schijnt te wijzen op be reidheid om, met kleine wijziging, de resolutie over ontwapening te aan vaarden, die onlangs door de politieke commissie der V.N. met steun van de Westelijke mogendheden is goedge keurd. ZAKEN REGELEN EN DAN NAAR NEW YORK Trygve Lie keert op 7 Mei naar Oslo terug Dag Hammarskjoeld heeft in Stockholm verklaard, dat hij de post van secretaris-generaal der Ver. Naties zal aanvaarden. In een telegram aan de Veiligheids raad heeft hij gezegd, dat hij zijn per soonlijke capaciteiten onvoldoende acht en daarom aarzelt de candidatuur te aanvaarden. Hij zegt echter niet te kunnen weigeren de taak op zich te nemen, als de Algemene Vergadering ingaat op het advies van de Veilig heidsraad, „waardoor ik mij zeer ge- eerd gevoel". Hammerskjoeld, die vrij gezel is, zal ontslag nemen uit het Zweedse Kabinet, zijn zaken regelen en dan naar New York reizen. Trygve Lie is van plan 7 Mei a.s. met het Noorse schip „Oslofjord" naar Oslo te vertrekken. Hij zal worden verge zeld door zijn echtgenote, maar zijn Naumann aan Duitse autoriteiten overgeleverd. De Britse autoriteiten hebben dr Naumann en vier van de ex-Nazi's, die zij in Januari op verdenking van sa menzwering om de macht in Duitsland weer te krijgen, arresteerden, aan de Duitse autoriteiten overgeleverd. De overige twee gearresteerde oud-Nazi's zijn reeds uit Britse hechtenis ontsla gen. FIETSEN„HUURDER GEGREPEN. Door de Goese politie is aangehouden de 28-jarige L. T., gewoond hebbende te 's-Gravenpolder, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij maakte er zijn gewoonte van fietsen te huren en deze te belenen. Van het geld maakte hij goede sier. De man bekende en is ter beschikking van de Justitie gesteld. Bericht aan onze abonné's. Op Goede Vrijdag verschijnt 't „Zeeuwscli Dagblad" niet. Het „Zeeuwsch Weekend" ontvangen de abonné's gelijktijdig met het Zeeuwsch Dagblad" van a.s. Zater dag. dochter Gurie, die in New York werkt, zal achterblijven. Zij is van plan Ame rikaans staatsburgeres te worden. Dinsdagavond kwam bij het Mil. hospitaal te Middelburg een motorrij der in botsing met een wielrijder. De bestuurders van beide voertuigen wer den gewond, de fiets werd zwaar be schadigd. Subsidies voor Kankerbestrijding voor Middelburg en Rotterdam. Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding heeft wederom een tweetal subsidies verstrekt ten be hoeve van de behandeling van kanker. Het gesteunde subcentrum Middelburg ontvangst f70.000.voor de aankoop van radium en bestralingsapparatuur. Het Radio-Therapeutisch Instituut te Rotterdam krijgt f 56.000.ten behoe ve van de aankoop van een Röntgen- diagnostiek apparaat. K.L.M. TREFT GEEN BLAAM VOOR SCHROEFBREUK Het ongeluk met de „Venlo" bij Bangkok „Ik stel het op prijs mijn bewondering te betuigen voor de flinke houding van stewardes Disselkoen en gezagvoerder Creel, die ervoor zorgden, dat de passagiers van de brandende „Venlo"-Constellation op 23 Maart 1952 op het vliegveld bij Bangkok veilig het vliegtuig konden verlaten", aldus ver klaarde de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, ir J. W. G. Backer, bij de behandeling van dit luchtvaartongeval voor de Raad voor de Luchtvaart. FRANS RUDOLF SIMON VAN LEEUWEN LOCO-BURGEMEESTER Diplomatenkinderen boden de stadhuissleutel aan „Heb ik de stem des volks goed begrepen? Dan verklaar ik de nieuwe gemeenteraad van Madurodam geïnstalleerd", aldus wethouder Feber van Den Haag Woensdagmiddag in het Oude Stadhuis op de Groenmarkt. De heer Feber had voor het onderlinge overleg voor de wethoudersverkiezing de installatie-vergadering van de gemeenteraad tevoren voor enige tijd ge schorst. „Naar men zegt is dit in een echte gemeenteraad wel eens een inge wikkelde zaak", zo merkte hij op. Maar de verkiezing verliep zonder discussie binnen een minuut. Om vier uur werd de opening van Madurodam voortgezet op het terrein van het miniatuurstadje zelf. „Lieve loco-burgemeester van Madurodam, als ambassadeur van de jonge diplo maten in Den Haag ben ik blij u hier bij de sleutel van het stadhuis van Ma durodam aan te bieden", zei de vijf jarige Brigitte Smets, dochter van de kanselier der Belgische ambassade. Frans Simon van Leeuwen, nu volgens de etiquette in de diplomatieke wereld Frans sprekend, zegde de kleine Bri gitte hartelijk dank voor de goede wensen. Men had nl. het aardige idee gehad een afvaardiging van kinderen van leden van buitenlandse ambassa des en gezantschappen in Den Haag (o.a. van Japan, India, Indonesië, Bel gië) de sleutel van het Madurodamse stadhuis te laten aanbieden aan de nieuwe loco-burgemeester, een plech tigheid, waarmede tevens de aftreden de loco-burgemeester, Ronny van Beu gen, zijn waardigheid overgaf. Uit de bus kwamen: als loco-burge meester Frans Rudolf Simon van Leeuwen; als wethouders Clemens Groot, Paulus Nowee, Elisabeth Johan na Rurup en Simon Nicolaas van Nie- len. Anneke Scholten, die de functie ook het vorige jaar vervuld heeft, blijft gemeente-secretaresse. Ook een Siamese en een Nederland se K.L.M.-employé te Bangkok, die er in slaagden een baby en het boordboek uit de brandende machine te redden, werden in de hulde betrokken. Gaarne had ir Backer de houding van enige andere leden van de bemanning wat flinker gezien, al kon hij zich inden ken, dat allen diep onder de indruk waren van het rampzalige nieuws over de Constellation „Juliana", bij Frank fort, die enige uren eerder neerstortte. Gehoord de getuigen en deskundi gen was ir Backer van mening, dat de K.L.M. voor het ongeluk met de „Ven lo" geen blaam treft. Vlak bij Bangkok is de schroef van de rechter-binnen- motor afgeslagen en in de keuken te rechtgekomen. De motor vloog in brand en liet los. De breuk in de schroef kon niet door een motorstoring ontstaan zijn. De suhróef vertoonde een fabricagefout, die bq de vroegere keuringsmethode niet of nauwelijks te constateren was. Dadelijk na het ongeluk heeft de K.L.M. alle schroeven met röntgenstra- De Roosendaalse aardappelhandelaar A. H. V., die op 30 Mei 1952 op de weg Etten-Roosendaal inreed op een kolonne van de Nationale Reserve, waarbij een man werd gedood en twaalf werden ge wond, is door de Bredase rechtbank ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 5 maanden en twee jaar ontzegging van het rijbewijs. Veertien dagen geleden was acht maanden gevangenisstraf en 3 jaar ontzegging geëist. len laten doorlichten. Van 254 stuks werden er toen 28 afgekeurd. De uitspraak werd bepaald op April. 28 5 Mei wordt echter als bevrijdings dag gevierd. In de afgelopen jaren heeft het Col lege van Rijksbemiddelaars vergun ning gegeven om aan de werknemers op 5 Mei na één uur vrij te geven, zonder dat deze halve dag op het to taal aantal vrije dagen in mindering werd gebracht. Tegen deze regeling zijn verschillende bezwaren gerezen. Velen, o.a. de Stichting van de Arbeid, zagen deze vrije middag liever op 30 April, Koninginnedag. Genoemde Stichting heeft nu een advies aan het College van Rijksbe middelaars uitgebracht. Aangenomen kan worden, dat dit zal toestaan, dat in het vervolg op 30 April een werk nemer na één uur vrij wordt gegeven in plaats van op 5 Mei. Van de zijde der regering wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat hiermede weliswaar een sterker accent wordt gelegd op de feestviering op 30 April, doch dat de 5de Mei als nationale be vrijdingsdag zal blijven worden ge vierd. r i k i A A Egypte heeft bij de Veiligheidsraad een klacht tegen Israël ingediend, vol gens welke een bewapend Israëlisch vaartuig op 4 Januari een Egyptisch schip van 56 ton heeft aangevallen bui ten de territoriale wateren ter hoogte van Jaffa. Bij de Zondag onderno men poging tot revolutie in het gebied van Salama in Guatemala zijn zeven personen om het leven gekomen en vijf gewond. Aan de Nederlands Duitse grens bij Springbiehl is 6000 kg. ongebrande koffie ter waarde van 108.000 mark door Duitse douanebe ambten in beslag genomen. Jhr. W. H. Calkoen, hoofd van de buitenlandse dienst van de A.N.V.V., zal binnenkort aan de burgemeester van New York een gedenkbord in Delfts blauw ten geschenke aanbieden t.g.v. het 300- jarige bestaan der wereldstad. On voorziene omstandigheden voorbehou den arriveren vandaag 22 militairen van het Nederlands Korea-detache- ment per K.L.M.-vliegtuig op Schiphol. Staande voor de resten van zijn verbrande hoeve, met in huis nog de sporen van het watergeweld, drukte de heer A. DriedijkVer» mue uit Wolfaartsdijk. zwijgend: maar met een gelukkige glimlach op het gelaat, de hand van de heer N. I. Buijze uit Schoondijke. Dank' baar, in het besef dat hij in zijn tegenspoed niet alleen behoefde te staan. Naast hem stond zijn vrouw en vertelde zachtjes tegen Mevr. Buijze, hoe in de rampnacht plotse ling het water de hoeve, die vlak achter de zeedijk is gelegen, in be zit nam en hoe later, toen de dijk weer was gedicht, de landbouw- schuur door vuur werd vernield. Wanneer een mens, na jaren hard werken, alles moet verliezen, wat hij heeft opgebouwd, is het vaak erg moeilijk zijn geestkracht te behouden. Toen de heer Driedijk, die aan het eind van de Veerweg in Wolfaartsdijk woont, in de rampnacht zijn hofstede en zijn land zag onderlopen heeft hij, net als zijn getroffen collega's, fel op de tanden moeten bijten. Maar de dijk kwam weer dicht en het land werd weer droog en samen met zijn vrouw heeft hij aangepakt om er Vc.n te maken wat er van te maken viel. De hofstede was immers weer droog en zoveel anderen moeten nog beginnen. Het meubilair werd uit het woonhuis gehaald en in de schuur op geslagen waar ook nog 80 a 90 mud gedorst graan lag en waar ook nog zijn auto stond. Hij was nog geëvacueerd, doch had een aannemingsbedrijf toestemming verleend in zijn schuur wat materiaal op te slaan. Wat hfj echter niet wist, was, lat men er ook een vat benzine had neergezet. Bij het licht van een stallantaarn heeft men daar toen benzine getapt. Het oude liedje.... de volgende dag, de vijfde Maart, lag daar achter de zeedijk de rokende puinhoop van wat eens een schuur was. Alles wat in de ze schuur was opgeslagen werd een prooi der vlammen. Eerst water, toen vuur. Meer tegen spoed kan men zich haast niet inden ken. Het was dan ook geen wonder, dat de heer N. I. Buijze, landbouwer te Schoondijke, die via het „Zeeuwsch Dagblad" aan een gedupeerde colle ga een „James Smyth" 10-rjjïge zaai machine ter beschikking stelde, er direct mee accoord ging deze te schenken aan zijn collega Driedijk uit Wolphaartsdjjk. Er waren genoeg gegadigden voor deze prachtige gift van abon nee Buijze en voor ons was de keu ze wel heel erg moeilijk. In overleg met de Stichting v. d. Landbouw in Zeeland kwam de directie van het „Zeeuwsch Dagblad" tot de con clusie, dat slechts de heer Driedijk Op de foto: Geheel rechts de ge ver, de heer N. I. Buijze. Naar links: de heer A. Driedijk, Mevr. Driedijk, Mevr. Buijze en haar dochtertje. met de prachtige gift direct gebaat zou zijn. En zo arriveerde gisteren de 10- njïge zaaimachine in Wolfaartsdijk. Netjes geschilderd stond ze voor de verwoeste schuur. „Ik heb mijn hele leven met zo'n machine gewerkt", zei de heer Driedijk verheugd, toen hij de directeur van ons blad, de heer Jaeq. de Smit dankte voor zijn bemid deling. De heer Buijze, die met zijn vrouw en dochtertje eens kwam kij ken waar de machine terecht kwam, voelde er eerst weinig voor om in de krant te komen. Hij zei bescheiden „Ach, ik had er toch twee, waarom zou ik dan die ene niet wegschenken! Daarom volgde alleen die simpele, maar veelzeggende handdruk; geluk ermee kerel, zorg, dat je er -veer bo venop komt Pas in 1954. In de vergadering van de Middel burgse adviescommissie voor sportaan- gelegenheden heeft de financiële com missie verslag uitgebracht over de ont vangst van de Engelse gasten in Mid delburg vorige zomer. Hieruit bleek, dat het financiële gedeelte geslaagd kan worden genoemd, want er kon zelfs een bedrag naar de algemene re serve worden overgeschreven. Aan de uitnodiging van Folkestone om gedurende de Coronation Week (de week waarin Koningin Elisabeth II ge kroond wordt) naar Engeland te ko men voor de sportontmoeting, kan he laas geen gevolg worden gegeven. De oorzaak is, dat de Middelburgse sport lieden in grote meerderheid in die week (van 2 tot 10 Juni) nog geen va- cantie hebben. De commissie in Folkestone is finan cieel niet in staat om naast de Coro nation Week nog een week te financie ren, waarbij zij de Middelburgers zou kunnen ontvangen. Op verzoek van Folkestone zal het Middelburgse tegen bezoek dan ook pas in 1954 doorgang- vinden. Met algemene stemmen is voorts be sloten te Middelburg een sportweekend te organiseren. Als vermoedelijke data zijn genoemd 27 en 28 Juni a.s. Zo staat reeds vast, dat op Zaterdag 27 Juni een korf bal wedstrijd zal worden gespeeld tussen Swift en Deetos uit Dordrecht. Gymnasten en tafeltennis sers komen een demonstratie geven, terwijl de beide Middelburgse motor en autoclubs een rit zullen organise ren. 's Zaterdagsavonds vindt in het Schut tershof een groot sportfeest plaats, dat speciaal is georganiseerd ter kennis making met de tegenstanders, met wie de sportontmoeting wordt gehouden. De zowel in als buiten Zeeland be kende kunstschilder, de heer Gerard Bergsma te Zoutelande, hoopt op 19 April a.s. 80 jaar te worden. Om deze dag voor de heer Bergsma niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, heeft zich een comité gevormd, dat be staat uit de heren mr B. Kolff, burge meester van Vlissingen en voorzitter van de Kunstkring „Het Zuiden"; D. Kodde, burgemeester van Zoutelande; mr H. van der BekeCallenfels, Mid delburg; H. Frima, arts, Zoutelande; G. Gabriëlse, voorzitter V.V.V. Zoute lande; P. de Haas, arts, Amsterdam; Gerard Jacobs, kunstschilder, Vlissin gen; J. Louwerse, secretaris V.R.W. Vlissingen en ir T. Michielsen, Middel burg. Dit comité zal, met toestemming van B. en W. van Vlissingen, in de grote zaal van het Stedelijk Museum aan het Bellamypark een tentoonstelling van werken van de heer Bergsma inrich ten. Deze zal worden geopend op Za terdag 18 April a.s. en zal voor het publiek geopend blijven tot 3 Mei. Het ligt in het voornemen van het comité, daartoe financieel gesteund door vrienden en door hen, die de Kunst een goed hart toedragen, één of twee werken van de heer Bergsma aan te kopen en daaraan een door de heer Bergsma gewenste bestemming te ge ven. Het comité zal voor dit doel gaarne gelden in ontvangst nemen, welke kunnen worden gestort op giro 476503 van de heer H. G. J. de Mey te Vlis singen. Tevens wordt verzocht een vi- s'tekaartje met een persoonlijke feli citatie voor de heer Bergsma te zen den aan de Conservator van het Stede lijk Museum te Vlissingen. DE BILT ZEGT: Zuidwestelijke wind. Overwegend zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Iets hogere temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1