Kwekerij H. H. DEKKER Nieuwtjes tan aile euanden KABOUTERS Raadsleden ontevreden over schade-uitkeringen* rolt plakt brandt D.D.D. Reconsfructiecommissie voor Schouwen-Doiveland samengesteld. •bed is ook voor U irïeaaU Arnemuiden en Nieuwdorp verliezen een belangrijke punt Dijkherstel op Schouwen- Duiveland vordert Goes. Tandarts van Laer Schildersinveniaris Knecht Huishoudster tweede Meisje w. schonis BeUstinqzdken Voor de Groententuln Voor de Siertuln Vaste- en Rotspianten Voor de Kamer Psychiatrische Inrichting „Vrederust" Leerling-V erpleegsters Maandag 30 Maart 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Gemeenteraad Vlissingen. Binnenkort zullen eerste textielpaketten van het Roode Kruis worden uitgereikt. Ook ditmaal bleek de rondvraag in de Vrijdag gehouden Vlissingse gemeenteraad het belangrijkste punt van de agenda. Het was een schrif telijke vraag van de heer J. Post (Arb,), -waarin B. en W. werd ver zocht nadere inlichtingen te ver schaffen over de vergoeding van de huisraadschade. Het antwoord lokte een uitvoerig debat uit. B. en W. antwoordden, dat reeds kort na de ramp, toen het rampschadebu reau nog geen voorschotten op huis raadschade mocht verstrekken, door •het Gein. bureau van Soc. Zaken aan ongeveer 120 gedupeerden, die daaraan toet meest behoefte hadden, voorschot ten zijn verstrekt op huisraadschade. Tot op heden zyn aan naar schat ting 350 gedupeerden voorstootten ver strekt tot een totaal bedrag van 1 €0.000. Begin deze week zullen de gedupeer den op het stadhuis raropschadeboek- jes warden uitgereikt, waarop bepaalde goederen kunnen worden aangeschaft. Ook worden binnenkort de eerste tex- tlelpakketten van het Roode Kruis ver wacht. De verstrekking van deze pak ketten is niet afhankelijk gesteld van de schade, doch van de behoefte van de gedupeerden. Ieder wordt in de gele genheid gesteld op te geven hoeveel textiel bij bezit en bljjkt dit, aan de hand van de normen te gering te zjjn, dan komt men in aanmerking voor een aanvullend pakket. DEBAT. De heer J. P. Venteuogel CC.H.) zei hierop, dat het voor hem een grote te leurstelling is geweest, dat er niet meer en snéller is geholpen. Hij vond, dat in Vlissingen baanbrekend werk was ver richt hij het opnemen van de schade en dit was gebeurd in de hoop een snelle uitkering te verkrijgen. Hij ver zocht R. en W. de nodige stappen te ondernemen, dat de boekjes zo snel mogelijk worden uitgereikt. Wethouder I,. P. van Oorschot (Arb.) zei, dat hier aan reeds gevolg is gegeven. Hij achtte het een groot bezwaar, dat de enquête, die in Vlissingen is gehouden, geen basis kon zijn voor het schadebedrag, maar uitsluitend een controlemiddel. Wel heeft de enquête waarde bij de uit kering van voorschotten. Op de vraag wanneer een definitieve uitkering kan worden verwaeht, kon de heer van Oorschot niet antwoor den. De heer Ventevogel werd het bang te moede, door dit antwoord en hij sprak de vrees uit, dat het nog wel vijf Jaar zal duren eer de uitkeringen defi nitief zijn afgedaan. Ook de heer J. Marijs (A.R.) toonde zich niet gerust. Hij vroeg zich af waarom het schade bureau voor Vlissingen in Middelburg gevestigd moet zjjn, daar de Schelde- stad toch 1200 gedupeerden telt. De heer Ventevogel vroeg nog naar de richtlijnen voor de vergoeding van de schade aan onroerend goed. Hij meende, dat de daarvoor gehouden en quête veel te wensen over liet. Wethou der M. A. van Popering (Arb.) zei, dat ook hier met voorschotten gewerkt zal worden. Het ligt in de bedoeling dat bij een schade van f 3000 voor de eerste duizend gulden f950 wordt uitgekeerd en van de volgende twee duizend een voorschot van 75 pet. Zodoende kan in totaal f2450 worden ontvangen. De mogelijkheid van beroep staat open. ANDERE ZAKEN. Tevoren had de raad de heer H. B. J. Knoop (V.V.D.) toegelaten als raads lid in de vacature Corver. Ook ging de raad accoord met de aanschaffing van een luidspreker-installatie ten behoeve van de politie-auto. Aangenomen werd nog een verordening, dat de kappers zaken een half uur langer open mogen zjjn en de regeling van de vacanties voor deze zaken. Het voorstel tot het treffen van voorzieningen aan de bad- cabines op het strand werd z.h.s. aan vaard. nrien Ullifl- Krabben en peuteren maakt de kwaal steed# È_r - - maakt de kwaal steed# UlTSiaa erger. De beider vloeibare uiiaiuvj D D D drinfft diep jn dt poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN ARNEMUIDEN Ongeval. Een dezer dagen werd een dochtertjej van de fam. de Waard op de Zuidwal aangereden door een vrachtauto. Het kind scheen ongedeerd te zijn maar op dokters advies, werd het ter obser vatie opgenomen in het gasthuis te Mid delburg. KOUDEKERKE Vergadering N.CA Woensdagavond vergaderde de plaatselijke afdeling van de Nederlands Christelijke Bouwarbei ders Bond. Na een kort openingswoord van de voorzitter de heer J. Dingemanse kreeg de distrietbestuurdër de heer H. Koetsveld te Goes, het woord om te spre ken over het onderwerp: „Maatregelen tot het toezicht op de naleving van de arbeidsvoorwaarden in het bouwbedrijf". De heer Koetsveld schetste de noodzake lijkheid van de vorming van onderne mingsraden voor de totstandkoming van een betere verhouding tussen werkgever en werknemer. Bij voldoende deelname zal op 9 Juli een busreis naar Den Haag en Rotterdam worden georganiseerd. AJt.-Kiesvereniging. In de vergadering van de A.R.-Kiesveremging werden de bestuursleden, de heren A. L. Jakobse en C. de Kroo herkozen. In de plaats van de heer P. Roelse, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer S. de Kam. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat er een kassaldo was van f35.Vervolgens kwam aan de or de de vaststelling van de lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Deze ziet er als volgt uit: 1. J. de Kroo; 2. K. van Sparrentak; 3. G. Izeboud; 4. W. de Schipper; 5. Joh. Tevel; 6. A. L. Jacobse; 7. Js. Aamoutse; 8. C. Boone. Z'T. LAURENS Gemeentebelang. In de op 25 Maart j.l. gehouden ledenvergadering van Gem. Belang, werd de candidatenljjst voor de gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. Voordat tot stemming van de candidaten werd overgegaan, deelde mevr. van de Voorde mede, niet meer voor candidaat in aanmerking te willen komen. De can- dldateniijst ziet er als volgt uit: 1. K. A. Hamelink, 2. A. de Visser, 3. M. Vaane, 4. A. S. Roth, 5. J. J. Snoep. Jaarvergadering Oranjevereniging. In de jaarvergadering van de Oranjevereni ging alhier, die zeer slecht bezocht was, bleek uit de verslagen, dat de vereniging 184 leden telt. Het kassaldo bedroeg f 192.Tot bestuurslid werd herkozen de heer L. Koole Jzn en in de plaats van de heer J. Kiemens, welke zich niet her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. Koole Dzn. Besloten werd om op 30 April voor de schoolkinderen enkele films te vertonen en hun dan ook te tracteren. In de na de vergadering gehouden bestuurs vergadering werd tot voorzitter gekozen de heer W. S. Pouwer. YERSEKE Raadslid afgetreden. Naar wij verne men zal het raadslid J. Prins, de lijst aanvoerder van de V.V.D. hier niet te rugkomen in de raad. Zoals reeds geméld is, besloten Gede puteerde Staten van Zeeland enige tijd geleden een reconstructie-commissie in te stellen voor bet eiland Scouwen- en Duiveland. Overwogen werd daarbij, dat de verwoesting in enkele delen van de provincie een dergelijke omvang heeft aangenomen, dat verwacht moet worden, dat na het herstel van de dijken en de droogmaking van de gronden niet vol staan zal kunnen worden met herstel van de oude situatie alleen, zonder dat hier mede een grondige reconstructie gepaard zal gaan. Deze reconstructie zal belang rijke arbeid op verschillend terrein met zich brengen en zal in bet bijzonder voor het eiland Schouwen-Duiveland de grondslag moeten vormen voor het her stel. Een reconstructie-commissie voor dit eiland werd daarom noodzake lijk geacht. Deze commissie zal ender voorzitterschap staan van het lid van Gedeputeerde Staten, de heer mr dr A. J. J. M. Mes, terwijl de directeur van de Provinciale Planologische Dienst, de heer ir M. de Vink als lid-secretaris der com missie zal optreden. Rekening houdende met de verschillen de vraagstukken, waarmede de commis sie bij haar veel omvattende arbeid in aanraking zal komen, hebben G.S. verder tot leden benoemd de fleren C. Hamelink en C. Philipse, leden van G.S.; de hoofd ingenieur-directeur van de Wederopbouw en Volkshuisvesting; de hoofdingenieur directeur van de Provinciale Waterstaat; de directeur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" voor bouw- en woning toezicht; de directeur van het E.T.I.; de directeur van de Stichting voor Maat schappelijk en Cultureel Werk in Zee land; de heer J. Klompe, voorzitter van het Waterschap Schouwen; de burge meesters van Zierikzee en Bruinisse; de heer M. Doeleman Hjzn, directeur van de N.V. Kon. „Zeelandia" te Zierikzee; de Rijksinspecteur van het verkeer; de secretaris van de gewestelijke afd. Zee land van Bedrijfshoreca, te Middelburg; M. den Boer, wethouder van Haamstede; C. P. Kuyper, wethouder van Ouwerkerk; Jac. van Splunder, wethouder van Zon- nemaire; H. C. v. d. Zande, dijkgraaf van het Waterschap Vierbannen-van-Duive- land; J. R. v. d. Borgh, geneeskundig in specteur van de Volksgezondheid; de heer A. Meijer te Zeist; ir J. Post, Rijks- cultuurconsulent en inspecteur van de Rijksdienst voor Landbouwherstel in Zeeland, te Goes. De mogelijkheid bestaat, dat de Com missie nog met enkele leden zal worden uitgebreid. Gemeenteraad POORTVLIET. Burgemeester van Doorn dankbaar voor medeleven tijdens en na de ramp. In de raadsvergadering van Poort vliet werden bij de aanvang enkele ogenblikken stilte in acht genomen ter herdenking van de slachtoffers van de watersnoodramp. „Ik wil hier gewagen van een stille eenvoudige plichtsbe trachting van practisch allen, die zich voor het dorp verdienstelijk hebb§ji ge maakt", aldus de voorzitter, burge meester D. J. van Doorn, „en hiervoor ben -ik die velen hoogst dankbaar". Verder bracht de voorzitter dank aan de raad voor het bewezen vertrou wen. Dankbaar was burgemeester van Doorn ook voor het medeleven, dat door het vorstenhuis en de commissaris der koningin werd getoond. Na een breed voerige rede, waarin hjj aile instellin gen, de Thoolse vissers en de adopte rende gemeenten dank bracht voor de getoonde hulp, ging men over tot het behandelen van de agendapunten. Besloten werd aan het raadsbesluit van 21 Januari j.l. inzake kolentoeslag geen uitvoering te geven. De heer W. Kurvink werd benoemd tot lid van de woonruimtecommissie. Met de N.V.' bank voor Ned. gemeenten zal een re kening-courant overeenkomst worden aangegaan groot f18.000 voor het jaar 1953. Besloten werd een bedrag van f4000 beschikbaar te stellen voor het in orde brengen van een vierde leslo kaal van de Openbare school, alsmede een bedrag van f 2500, zulks behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Aan de gemeente-werkman M. W. Deurloo zal een gratificatie verleend worden van f100 voor bewezen diensten tijdens de overstroming. Naar aanleiding van een vraag in de rondvraag van de heet Vroegop, deelde de voorzitter mede, dat er plannen zullen komen tot her beplanting. De heer v. Ast vroeg aan dacht voor de B.B. en de betaling van de nota's door de Heide Mij. De voor zitter gaf toezegging beide zaken te bespoedigen. Insezonden Mededeling (adv.) Lekker w?tt er y^'koruer geruisloze vering ^ATERDAGMIDDAG V OETBAL Wolfaartsdijk won met 4—2 van Veere De verrassingen, waarover wij in onze voorbeschouwing schreven, zijn er inder daad gekomen. Het is niet zo, dat hierdoor de gehele ranglijst plotseling door elkaar is geworpen, maar wel, dat er enkele belangrijke veren gelaten moesten worden. Arnemuiden schijnt de laatste wedstrijden enigszins op zijn retour. Na de nederlaag van vorige week tegen Nieuwdorp hadden wij verwacht, dat het tegen de Colpl. Boys met de volle buit zou gaau strijken. Dat js echter niet ge beurd; de gasten dwongen het tenminste één punt af te staan, l1. Nieuwdorp deed het tegen Kloetinge ook al niet beter. Ofschoon de doelman niet te passeren was, slaagde het er zelf ook niet in het Kloeting&e doel te doorboren. Tenslotte bleef ook V.CJK. behoorlijk beneden de maat en moest het toezien, flat Kapelle met een 30 overwinning naar huis ging. 2e Klasse A. Wolfaartsdijk heeft er zich in de moei lijke wedstrijd tegen Veere goed door heen geslagen en een 42 overwinning behaald. Kats deed het veel minder en kwam tegen de hekkensluitende Beve landers met verder dan een 11 gelijk spel. 's-Heer Arendskerke II tapte uit een ander vaatje en wist door een 64 over winning op 's-H. Hendrikskinderen een plaatsje op de ranglijst te veroveren. Yer- seke IH volgde dit voorbeeld door Se- rooskerke met ee» 53 nederlaag naar huis te zenden, waardoor deze laatsten nu met de 6e plaats tevreden moeten zijn, 2e Klasse B. Ofschoon Nieuwland toch de 2e plaats blijft bezetten, moest het een pijnlijke 63 nederlaag tegen V.C.K. III incas seren. E.M.M. IV schoof een plaatsje ho ger op, omdat het zich door de reserves van Wolfaartsdijk niet liet intimideren. 2e Klasse C. Arnemuiden II blijft de enige, welke nog geen enkel verliespunt heeft moeten incasseren. Ook de reserves van de Colpl. Boys slaagden er niet in om ook maar Ingezonden Mededeling (.Adv.i De P.T.T. op Goede Vrijdag. Op „Goede Vrijdag" (3 April a.s.) zal de openstellingstijd van het P. en T. kan toor te Goes voor de postdienst be perkt zijn tot 12 uur en voor de overige postinrichtingen op Zuid- en Noord-Be veland (met uitzondering van 's Heeren- hoek, Kwadendamme en Ovezande) res sorterende onder het P. en T. kantoor te Goes tot de morgenopenstelling. De tweede postbestelling wordt niet uit gevoerd. Voor de busrechthouders blijft op Goede Vrijdag de gelegenheid opengesteld, cor respondentie af te halen tot het op werk dagen geldende sluitingsuur. Ook voor de uiet-busrechthouders be staat gedurende enige tijd (te Goes van 16.30—17.30) de gelegenheid om post stukken kosteloos aan het kantoor in ont vangst te nemen. Bazar voor Rampenfonds op „Ter Manfelinge". Donderdag is in het Rustoord „Ter Mantelinge" van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen „Walcheren" een bazar gehouden ten bate van het Rampenfonds. De netto-opbrengst was f 387.De bazar was ingericht door het personeel in de conversatie- zaal. Neem dus nooit zomaar vloer, vraag Om MASCOTTE Uit Z&eJUmdó tPiedm, Middelburg Pas op de fietsen! De politie verzoekt ons erop te wij zen, dat het zeer vaak voorkomt, dat fietsen worden neergezet op plaatsen, waar dit verboden is. Velen hebben er het handje van hun fiets tegen de trottoirband te zetten op de rijweg. Dit is verboden. Eveneens is het niet toegestaan een fiets te plaatsen op voetpaden, waar dit verbod door bordjes duidelijk is aangegeven. Vele mensen blijken zich daarvan niets aan te trekken. Wie geen prijs stelt op een proces-verbaal, dient hierop wel te letten. Ned, Christenvrouwen Bond, De afd. Middelburg hield haar Maartvergadering in de Bogardzaal. Na de gewone huishoudelijke punten sprak de heer J. Hoogerheide te We- meldinge over „Mathilde Wrede", de engel der gevangenen. Op zeer onder houdende wijze verhaalde de spreker van het leven van deze merkwaardi ge vrouw, die zich reeds als jong meisje het lot der gevangenen in Fin land aantrok. Haar gehele leven stel de zij in dienst van deze ongelukki- gen en sprak zij hen over Jezus Christus, die ook voor hun zonde was gestorven. Wijziging buslichting. Vanaf vandaag tot en met Vrijdag is de laatste buslichting, aansluitend op de nachtposttrein op het postkan toor om 19.45 uur. De tijden van lich ting der stadsbussen zijn aan het ge wijzigde vervoer aangepast. Men heeft besloten ook de Rampaarts dijk, de binnendijk tussen Oosterland en Nieuwerkerk op Schouwen-Duive land te herstellen. Er wordt over gegaan tot etappegewijs-herstel der polders in Duiveland. Nu de droog valling van de polder Bruinisse, die door een aantal gaten in een binnen dijk geïnundeerd was, waarschijnlijk een kwestie van dagen is, is door het besluit om ook de Binnendijk tus sen Oosterland en Nieuwerkerk te herstellen, de droogvalling van de polder Oosterland, meer nabij ge komen. De dijkgaten langs het Keeten en nabij Sirjansland, die in de buitendijk van de polder Oosterland en Sirjans land zijn geslagen, zijn niet van een dergelijke importantie, dat moeilijk heden bij de dichting worden ge vreesd. Men is reeds aan de uitvoe ring daarvan begonnen en heeft vol doende groot materiaal beschikbaar. Wordt nu ook de binnendijk ge dicht, dan wordt de 1650 ha grote polder Oosterland losgemaakt van de dichting van de dijkgaten in de Vier Bannenpolder. Het bruggenhoofd in Duiveland wordt dan plm. 2450 ha groot, ongeacht de polder Dreischor en de kleine poldertjes rond Zierikzee. Oecumenische samenkomst in Vrij Evang. Kerk. In de oecumenische samenkomst ln de VrtJ Evang. kerk te Goes heeft ds Timmerman uit Yerséke naar aanlei ding van Hand. 3 6 gesproken over; „Wat Ik heb, dat geef Ik u". Hij be paalde zijn gehoor bij het feit, dat hj of zij, die de Heiland als zijn persoon lijk eigendom mag weten, dat ook door mag geven tot heil van anderen. In de doorop volgende gebedsure is door velen de nood en ziekten voor Gods troon gébracht. 7 holen, C.H.-candidatenlijst. In de vergadering van de C.H. Unie werden de volgende candidaten gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen: J, Quist, J. v. d. Velde, J. Gelder blom, W. de Korte, J. van de Zande, C. J. Zachariasse, M. Franke en W, Quist. Nieuwe gemeentesecretaris van Kloetinge. De gemeenteraad van Kloetinge heeft Zaterdagavond eervol ontslag verleend aan de heer W. Oostingh als gemeente secretaris en ambtenaar van de burger lijke stand, zulks per 16 April a.s. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer P. G. v. d. Bosse, eerste ambtenaar ter secretarie van Kortgene. Brabantse kampen ontruimd. EVACUEE'S UIT BEVELAND NAAR WALCHEREN. Naar wij vernemen zullen morgenmid dag 100 évacué's uit de gemeente Rilland, Waarde en Kruiningen naar Walcheren worden overgebracht. Het zijn mensen, die kort na de ramp naar de militaire kampen te Oseêndrecht en Rdjen werden gebracht en daar tot heden verbleven. Aangezien in de kam pen op korte termijn militairen moeten worden gehuisvest, heeft men voor de évacué's naar andere mogelijkheden moe ten zoeken. De mensen zullen worden onderge bracht bij particulieren, die zioh daar voor hebben opgegeven, in de gemeenten Koudekerke, Biggckerke en Grijpskerke. één enkele punt te veroveren. Dat Kloe tinge en Nieuwdorp niet veel in kracht verschillen, blijkt, wel uit de 32 over winning van Nieu wdorp. Deze kleine ne derlaag verhinderde echter niet, dat Kloetinge een plaatsje -op de ranglijst moest dalen, mede ten koste van Nieuw dorp. 2e Klasse D. De drie grootste rivalen van deze klas se hebben zich geen van allen door hun tegenstanders laten verrassen. Zaamslags leidersplaats blijft echter voorlopig nog onbedreigd en Hoek moest ervaren, dat het ernst is: S-1. Ook Spui zag kans om de beide punten van A.Z.V.V. in de wacht te slepen, terwijl de Tern. Boys tegen ■S.V.D. slechts met korfbal-cijfers tevre den waren: 91. 2e Klasse E. De leiders van de Tern. Boys hebben van hun tegenstanders van Zaamslag de volle -buit (3,0) in de wacht gesleept. Hierdoor hebben zij zich nog steviger op de eerste plaats genesteld. Hoek II maak te een bijzonder slechte indruk door in Axel door afwezigheid te schitteren, heta- geen nog wel eens een staartje kan heb ben. Juniorencompetitie. Groep A I. Arnemuiden IVlissingen I 04; Vlis singen IIV.C.K. I 40; Zeeuwen I Middelburg I 20; Zeeuwen IIR.C.S. 04.E.M.M. IZeeuwen I 00; Oostburg 1Walcheren I 6—0; Schoondijke IVlis singen I uitg. Zeelandia I—Middelburg I 31; Middelburg IIZeeuwen II 13; RC.S. II—'Vlissingen III 0—3; Zeelandia IIDomburg I 02; Oostkapelle IMid delburg III 20. Jubileum bij de P.Z.E.M. te Vlissingen. Op Vrijdag vierde de heer K. M. Wielemaker te Souburg, stoker in vaste dienst in de electrische centrale der N. V. Provinciale Zeeuwse Elec- triciteits-Maatsphappij de Vlissingen, zijn zilveren diens-tjubileum. Des morgens werd de jubilaris in het kan toor van de Technische Dienst te Vlissingen op hartelijke wijze toege sproken door de Directeur der Ven nootschap, ir. T. Michielsen, die hem dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen diensten en hem de gebrui kelijke enveloppe met inhoud aan bood. Verder werd gesproken door de Technisch Ambtenaar, de heer J. P. de Lange, en door de Personeelchef, de heer J. van Beuzekom, terwijl de heer A. Palmkoeck, namens het per soneel als aandenken een armband horloge aanbood. Voor mevrouw Wielemaker waren er bloemen. De jubilaris dankte allen voor de hem gebrachte hulde. Oir. Landbouwhuishoudschool te Middelburg Meld contactmiddag. Voor de contactmiddag met openbare les en tentoonstelling van de Christelijke •Landbouwhuishoudschool, die Donderdag in het schoolgebouw aan het Noordbol- werk te Middelburg werd gehouden, be stond flirike belangstelling. De voorzitter van het bestuur, de heer Jac. Wattel, zette in zijn -openingswoord het doel van deze middag uiteen. Daarna werd les gegeven in koken, naaien en algemeen vormend onderwijs. De tentoonstelling van handwerken, naai werk en handenarbeid was zeer geslaagd. Een aardig versierde Paastafel trok bij zonder de -aandacht. De directrice, mej. Boudeling, .vertelde vervolgens het één en ander over alle op leidingen aan de school. Voor de primaire opleiding, die -twee jaar duurt, komen in aanmerking meisjes, die zes klassen van de lagere school hebben doorlopen. Na deze primaire opleiding kunnen zij de cursus voor hulp in de huishouding vol gen. Deze is een goede vooropleiding voor huisnaaister en kinderverzorgster, terwijl zij ook vaak gevraagd wordt, wanneer de meisjes in de verpleging willen gaan. De cursus voor huisnaaister begint na de éénjarige cursus voor hulp ln de huis houding in September 1954. Bovendien worden aan de school .cursussen gegeven in naaien voor beginnelingen en gevorder den. Ook in koken wordt les gegeven ge durende een middag of een avond per week. NAGEKOMEN ADVERTENTIE KRUININGEN, houdt spreekuur te KRABBENDIJKE, in het Groene Kruisgebouw, 's Maandags van 13 en Vrijdags van 1011.30 uur. Heden nam de Here uit ons midden weg onze innig geliefde Behuwddochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante ADRIANA MAAS, op de leeftijd van bijna 41 jaar. Familie BOONE. Familie MAAS. Middelburg, 27 Maart 1958. Heden nam de Heere uit ons midden weg, nog onverwachts, onze innig geliefde en zorg zame Vrouw en Moeder ADRIANA MAAS, op de leeftijd van bij na 41 jaar. D. BOONE. MARIJKE. JOS. ITA. Middelburg, 27 Maart 1953. Oude Vlissingseweg 2. De begrafenis is be paald D.V. Dinsdag 31 Maart. Vertrek sterf huis 12.30 uur. Ter overname aangeboden: Een volledige in prima staat. Brieven te richten aan H. W. MARTENS, St. Jans kerkstraat 114, Arnhem. Gevraagd met April een Huishoudster of Dienstbode bij J. MOL, Fruitkweker te Nisse bij Goes, Telef. 216. Gevraagd met Mei een intern, op akkerbouwbedr. L. KODDE, Onderduikers- weg 3, Emmeloord (N.O.P.). Adoptie-commissie uit Apeldoorn bezocht Kruiningen. Dezer dagen brachten de leden van de adoptie-commissie uit Apeldoorn een be zoek aan de geadopteerde gemeente Kruiningen. In gezelschap van B. en W. en de herstelcommissie van Kruiningen, werd het getroffen dorp bezichtigd en een boottocht door de polder gemaakt, warbij men gelegenheid kreeg de zwaar beschadigde en doorbroken dijken van nabij te bezien. Bij bejaard Echtpaar te Goes, wordt gevraagd, be gin April, een flinke, zelf standige (Intern). Vrije Zitslaap- kamer met Centr. Verw., en een Hoog loon. Goede behande ling. Adres: Ravelijn de Grenadier Nr 1, Tel. 2762. VERHUISD: van Biezelinge naar MIDDELBURG, Koninginnelaan 15: A. SINKË KNIP UIT! TE KOOP. Koopmans Blauwe eetaard- appelen. Noordweg 32, Seroos- kerke (W.). 4 schapen met 10 zuiglam- meren en 1 dekram. J. MIN- DERHOUD, B 24a, St. Jan ten Here bij Aagtekerke. S. KOE aan de rekening, en geregistreerde stierkalveren. - A. POPPE, Zandhof, Grijps kerke. Een platte wagen op veren geschikt voor groente of melk draagvermogen 1000 kg. - A. MINDERHOUD, Abeelseweg I Middelburg. C.Z. 150 c.c. met duo en nummerbewijs in- en uitw. als nieuw. Voorstraat 18, West- Souburg. TE KOOP GEVRAAGD - Een Veldslede. A. MINDER HOUD, Abeelseweg I, Mid delburg. DIVERSEN: Voor de afd. 'tZand Stich ting „Vrederust" hoopt D.V., de Weleerw. Heer Ds L. Rijk- sen, Pred. der Geref. Gemeen te, op te treden Donderdag a.s 2 April 's avonds 8 uur in de Ned. Herv. kerk op 't Zand HET BESTUUR. Mooie doeken en beuken vanaf f 4.75 tot f 17.Textiel- huis ZUIDIJK, Goes. Dinsdag Markt Goes, Woensdag Ter- neuzen, Donderdag Middel burg. KNÏP UIT! DINSDAD GOES WOENSDAG OOSTBURG DONDERDAG en ZATERDAG MIDDELBURG De nieuwe schortjes zijn binnen, vanaf f 5.25 per schort. Dinsdag Markt Goes, Woens dag Terneuzen, Donderdag Markt Middelburg. Prachtig zwart dof voor schorten, doeken en beuken, pracht kwaliteit. Dinsdag Markt Goes, Woendag Ter- neuzen, Donderdag Middel burg. Boekhouö- en abmimstRétieBUReéu BOq&RÖStRéAt 6 - miÖÖelBURQ - teLef. 2838 Frambozen 1.per 10. Bramen., Rabarber, Aardbei- planten, Koolplanten, Sla, Uien, Zuring, Sjalotten, voor- gekiemde vroege en late Zetaardappelen, tevens alle Groentenzaden. BLOEMHEESTERS, GROENBLIJVENDE PLANTEN en KLIMPLANTEN in vele soorten. Ligustrum v.a. 2.50, Populieren 10.Randpalm 5.alles per 50 stuks. Abelen en Olm. STRUIKROZEN, gr. bi, in vele soorten, extra f 2.50, le soort f2.r, 2e soort 1.50, alles per 5 stuks, KLIM ROZEN, STAM- EN TREURROZEN. GAZONZAAD en Bleekgraszaad en alle soorten Bloem zaden tegen sterk concurrerende prijzen. in ruim 150 soorten voor tuinversiering en Snijbloemen 1040 cent per stuk, als Margriet, Coreopses, Campa nula, Delphinium, Irus enz. enz., dubbele Knolbegonia's, Dahlia's, Chrysanten, Gladiolen. Zeldzaam mooie Violen, Madelieven, Vergeet-me-niet, Primula's Muurbloemen, Duizendschoon en Randplanten. RIETMATTEN van 1 tot 2 M. hoog, Kunstmest, Slakke- poeder, Tonkinstokken, Bamboestokjes voor Kamer planten. Grote sortering Azalia's vanaf 75 cent tot f 3.25, Pri mula's, Begonia's, Varens, Cineraria's, Christusdoorn, Aronskelken en Klimplanten en dagelijks verse Snij bloemen. Beleefd aanbevelend, LAN GE VIELE SIN GEL 38 - MIDDELBURG - Tel. 2661. te BERGEN OP ZOOM. Geplaatst kunnen worden van positief Christelijke beginselen, om opgeleid te worden voor het Rijksdiploma Zieken verpleging B. Aanvangssalaris ƒ625,— (n„ar leeftijd). Di. salaris kan na het behalen van het diploma stijgen tot 2250,Alles met volledige huisvesting, genees kundige behandeling en dienstkleding. Drie weken vacantie. Diploma's geen vereiste. Zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt of binnen kort hopen te bereiken, kunnen solliciteren of nadere inlichtingen vragen bij de "eneesheer-directeur. Plaatst Uw familieberichten en advertenties in ons dagblad. Het wordt door geheel onze provincie gelezen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2