MAARSCHALK JUIN EIST TROEPEN VOOR DE ELBE-LINIE Koningin Maandag naar Londen Hij heeft gedreigd af te treden als bevelhebber 86*4 millioen Tsjechoslo waakse resolutie werd verworpen v SNIPPER NIEUWS1 Filiaal van Diergaarde Blijdorp naar Middelburg Drie van de vier slachtoffers werden geïdentificeerd Veevoedeivdistributie thans van de baan PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De Franse Generale Staf en het E.V.G.~verdrag Een ton voor Prinses Beatrix en haar klasgenoten. Rampenfonds: Gromyko: ,,In Nederland groeien Amerikaanse bases als tulpen" De wederopbouw van de Zeeuwse veestapel i i Gat bij Burghsluis vannacht gedicht Dichting bij Bath pas volgende week Particulieren brachten f 15.000 bijeen Politie zoekt naar Christie Verkeer langs Oostdijk wordt drastisch beperkt Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 00, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2488 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 eent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 91 MAART 1953 Hooidredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. O. v. Burgeier, Kruidingen; A. L Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Temeuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 6.20 u., onder 19.06 u. Maan op 17.10 u., onder 5.32 u. Hoogwater Zaterdag 28 Maart» Vlissingen: 1.09 u. 1.52 m., 13.33 u. L74 m. Temeuzen: 1.38 u. 1.73 m., 13.58 u. 1.94 m. Wemeldinget 2.47. u. 1.31 m., 15.06 u. 1.57 m. Zierikzee: 2.28 u. 1.03 m., 14.54 u. 1.32 m. Maarschalk Juin heeft Donderdag voor de Defensiecommissie van de Franse nationale vergadering verklaard, dat hij als bevelhebber van de landstrijd krachten van de N.A.V.O. in de Midden-Europese seetor zal aftreden, indien niet spoedig voldoende troepen ter verdediging van de Elbe-linle tot zijn beschikking gesteld zouden worden. Dit is door leden van de commissie aan verslaggevers medegedeeld. In een uiteenzetting van zijn mening over het E.V.G.-verdrag, zeide Juin, dat hij de regering verzocht had, de volledige toepassing van het bovenna tionale toezicht op de strijdmacht van de zes landen uit te stellen totdat een Europees politiek gezagsorgaan zou zijn gevormd. Naar Juin verklaarde, had de regering zijn advies in deze kwestie niet aanvaard. (Het E.V.G.-verdrag bepaalt, dat vol ledige controle binnen 18 maanden na bekrachtiging van het verdrag moet worden ingesteld Red.) De leden van de commissie beoor deelden Juins houding tegenover het E.V.G.-verdrag verschillend. De socia listische oud-minister van Oorlog, Max Lejeune, een tegenstander van het ver drag, zeide zeer tevreden te zijn over Juins verklaring. Voorstanders van het verdrag betoogden, dat Juin „onder zeker voorbehoud" zijn voldoening over het vedrag had uitgesproken. Een lid van de commissie zeide, dat Juin voor 55 pCt voor en voor 45 pCt tegen het verdrag was. H.M. de Koningin zal de begrafenis van Koningin Mary bywon'en. Zij zal Maandag naar Londen vertrekken en hoopt Dinsdag weer terug te keren. Vanaf heden zal het Nederlandse hof rouw aannemen en wel vier dagen halve en vier dagen lichte rouw. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben het voornemens om een be zoek aan Denemarken en Noorwegen te brengen. Het bezoek aan Denemar ken zal waarschijnlijk plaats vinden op 18 en 19 Mei. Het rebus-comité van het Erefonds voor Oud-verpleegsters heeft onlangs aan H.K.H. Prinses Beatrix en haar vriendinnen een grote ton aangeboden, gevuld met veertien kleine siertonnetjes, als symbool van het totale bedrag, dat de koninklijke rebus-prijsvraag, die ontwor- £en werd door Prinses Beatrix en haar lasgenoten, heeft opgebracht. In ieder siertonnetje was een lepeltje geborgen, dat men had gekleed in de uniform van een verpleegster. Deze siertonnetjes kun nen dienen als speciaal doosje voor de toilettafel.,. Zoals men weet, heeft de rebus-prijs vraag voor het Erefonds voor oud-ver pleegsters ruim 1 100.000 opgebracht. Na beëindiging van 't accountantsonderzoek zal dit bedrag aan het Erefonds worden overgemaakt. Men verwacht dat deze eerste offi ciële verklaring van de zijde van de Franse generale staf over het E.V.G.- verdrag invloed zal uitoefenen op de meningsvorming bij vele Franse afge vaardigden t.a.v. de bekrachtiging van het E.V.G.-verdrag. GERUCHTEN OVER FINS- RUSSISCHE GEBIEDSRUIL Te Stockholm gaan geruchten, dat de Sowjet-Unie Finland heeft verzocht haar deel van Finland ten Noorden van de 68ste breedtegraad af te staan in ruil voor de vroegere Finse stad Viipuri en omgeving, die Finland aan Rusland afstond op grond van het vre desverdrag. Viipuri ligt in het Zuid- Oosten van Finland. Ralf Toerngren, Fins minister van Buitenlandse Zaken, die juist uit Mos kou is teruggekeerd na bijwoning van de begrafenis van maarschalk Stalin, heeft de geruchten met nadruk tegen gesproken. Kolendampvergiftiging te Hasselt Tengevolge van vergiftiging door ko lendamp is de 67-jarige heer van de Vegt te Hasselt gisternacht in de slaapkamer van zijn woning overleden. Zijn echtgenote is in ernstige toestand overgebracht naar een ziekenhuis in Zwolle. Tot laat In de middag is haar zuurstof toegediend. De stand van het Nationaal Rampenfonds was tot gisteravond totaal 86.4 millioen, een stijging dus van f 800.000 sinds de vorige avond Ten kantore van het Nationaal Ram penfonds in Den Haag is aan de di recteur van het Fonds, luitenant-gene raal P. Alons, door mr John H. Duijs jr een cheque overhandigd van 25.000 dollar ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Dit bedrag is bijeenge bracht door het Cubaanse comité voor hulp aan de watersnoodslachtoffers in Nederland. De heer John H. Duijs jr, een in Cuba wonende Amerikaan, wiens vader in Nijmegen werd gebo ren, nam met enkele andere heren het initiatief voor deze inzameling. De collecte, die door de Nederlandse Bioscoopbond in samenwerking met de stichting Bio Vacantie-oord is gehou den ten bate van het Nationaal Ram penfonds, heeft in totaal een bedrag van f 422.000 opgebracht. Ontsnapte oorlogsmisdadigers spoedig terug. De twee uit Breda ontvluchtte oor logsmisdadigers die in Duitsland ge vangen worden gehouden (de vijf an dere bevinden zich nog steeds op vrije voeten) zullen mogelijk spoedig naar Nederland worden uitgeleverd. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer zegt de minister van Buiten landse Zaken, dat weliswaar moeilijk te zeggen valt hoeveel tijd nog ge moeid zal zijn met de uitleveringspro cedure, maar dat van Duitse zijde is meegedeeld, dat spoedig een gunstig resultaat zal worden bereikt. DE POLITIEKE COMMISSIE De Politieke Commissie heeft de Tsjechoslowaakse resolutie, waarin ge vraagd werd „de ondermijnende acti viteit der V.S. in de Communistische landen" als „daden van agressie" te veroordelen, verworpen met 41 tegen 5 stemmen bij 14 onthoudingen. Alleen de Sowjet-groep stemde voor. Tegenstemden o.a. de V.S., Engeland, Het bestuur van de Stichting v. d. Landbouw in Zeeland heeft dezer da gen uitvoerig gesproken over de we deropbouw van de Zeeuwse veestapel, waarvan zoals bekend, bij de ramp on geveer tien procent is verdronken. Van de 8.500 verdronken dieren is de vas te kern van fok- en gebruiksvee het zwaarste getroffen. Hiervan verdron ken op Schouwen plm. 4.000 dieren, op Tholen en Sint Philipsland plm. 1.000 en op Oost Zuid-Beveland plm. 750 dieren. Men zal aandringen op restitutie van gezond gebruiksvee in natura met pri ma fok- en productie-eigenschappen op basis van de vervangingswaarde per 31 Januari j.l. Alleen op deze manier is er een so lide grondslag te leggen voor het her stel van de Zeeuwse veestapel en kan rekening worden gehouden met de eisen t.a.v. t.b.c. enz. Bovendien zal de Rijksdienst voor Landbouwherstel dan mogelijk de kos ten van commissie, transport en qua rantaine vergoeden en neemt de over heid het risico van de markt op zich. Het is dus van belang, dat de veehou ders niet op eigen gelegenheid gaan kopen. Er is een provinciale adviescommis sie ingesteld als adviesorgaan van de Rijksdienst voor Landbouwherstel, die belast is met de vaststelling en de be vordering van het herstel van de agra rische, schade en die tevens advies kan geven aan andere instanties die vraag stukken behandelen met betrekking tot de watersnoodschade. De actie voor de bestrijding van de vergelingsziekte is door de ramp ten dele doorkruist. De nog aanwezige kuilen zullen wor den geregistreerd en de boeren zal op nieuw in eigen belang worden aange raden de kuilen op te ruimen. Arbeider te Oostburg overreden en gedood Bij het aanvoeren van zand voor de nieuwe bestrating van de Bredestraat te Oostburg reed gistermiddag om streeks één uur een vrachtauto van de aannemer Cambier te Breskens, be stuurd door de chauffeur van A„ ach teruit over de op het zandbed gelegde uitlaten, om zand aan te voeren. De ongehuwde 48-jarige arbeider G. de L. te Schoondijke kwam bij het recht trekken van een uitlaat vlak achter de zware Bedford te vallen en werd ge grepen. De auto sleurde hem enige me ters mee, voor deze op het geroep der arbeiders tot stilstand kwam. Door een misverstand reed de auto onmiddellijk weer vooruit met het gevolg dat een der achterwielen over het hoofd van het slachtoffer reed, wiens schedel ge heel werd verbrijzeld. Dr Loose, die dadelijk ter plaatse was, kon slechts de dood constateren. De volkomen overspannen chauffeur is door de Rijkspolitie naar zijn woning vervoerd. Er is geen sprake van schuld of on voorzichtigheid. r De Bilt zegt: Lagere temperaturen. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige Noord- Westelijke tot Westelijke wind. Veel kouder dan gisteren. Mag ik eens een bankje van honderd zien? vroeg een welbespraakt Engels man te Amsterdam aan een bediende in een boekwinkel. Hij had zojuist een boek gekocht. Hij bezichtigde er meer dan één, en vier daarvan bleken later te zijn verdwenen. Tweeduizend gulden hebben inbrekers uit het kan toor van een drukkerij te Amsterdam gestolen en uit een pakhuis conserven tot een waarde van f 2.500. Een dure nacht voor de Amsterdamse politie. Op Goede Vrijdag en Koninginne dag zullen de beurzen voor geld- en fondsenhandel gesloten zijn. Er is genoeg munitie in Korea heeft Eisen hower op een persconferentie ver klaard. Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard weinig te voe len voor een conferentie tussen Eisen hower, Malenkof en hemzelf, aange zien het Kremlin toch nul op het re quest zal geven. Engeland heeft de zaak tegen Werner Naumann, ééns door Hitler in zyn testament aange wezen als de opvolger van Goebbels, die op 14 Januari met zes anderen werd gearresteerd, onder verdenking van samenzwering om de nazi-bewe ging te doen herleven, aan West- Duitsland overgedragen. De „Daily Mail" schat het vermogen van de over leden Koningin Mary op 40 millioen. De gehele directie van de Zeiss- fabrieken te Jena is door de Oostduitse staatspolitie gearresteerd. Frankrijk, Nederland, België en Luxemburg. De landen van het Ara- bisch-Aziatische blok onthielden zich over het algemeen van stemmen. De Russische afgevaardigde, Gromy ko, verklaarde, dat de M.S.A. troepen op de been brengt tegen de Sowjet- Unie en de volksdemocratieën. Ook zei hij, dat in Nederland „Ame rikaanse bases als tulpen groeien". De Griekse afgevaardigde, die de Tsjecho- Slowaakse klacht ongerechtvaardigd had genoemd, noemde Gromyko een „Amerikaanse vazal". Herinnerend aan de jongste verkla ring van premier Malenkof, dat voor alle problemen een vreedzame oplos sing kon worden gevonden, zeide hij, dat alle staten verzekerd kunnen zijn van de „vastbesloten vredelievende politiek" der Sowjet-Unie. Henri Hoppenot (Frankrijk) ver klaarde hierna, dat de heersers in Tsjecho-Slowakije niet het recht heb ben anderen te betichten van iets, dat zij zelf op hun geweten hebben. Vannacht omstreeks twaalf uur is het 50 meter brede gat tussen Burgh- sluis-IIaamstede en Meeidijk-Burgh gesloten, waardoor de polder Burgh en Westland kan worden drooggemalen. Met dit werk zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. Men heeft met inbegrip van de voor bereidingen, ongeveer een week aan het dichten van dit gat gearbeid. De dijk is ter plaatse opgespoten en'met behulp van een dragline verhoogd. De buitenkant is verzwaard met rijshout en zandzakken. Thans bevinden zich in deze gemeen te alleen nog kleinere gaten in de ver binding van Meeldijk naar het Oude Sluisje. Donderdagmorgen is brand uitgebroken in de Ver. Pharmaceutische Fabrieken te Apeldoorn. De brand woedde in twee on derling verbonden opslagplaatsen. De schade is groot. In het door de watersnood zwaar getroffen plaatsje Stellendam is men druk in de weer om de spo ren van het door het water ach tergelaten vuil te verwijderen. Overal ter plaatse ziet men de mensen bezig met het reinigen van het huisraad en reddings ploegen zijn bezig met het leeg pompen van ondergelopen kel ders. ^r= Fransen brachten geschenkzending voor Rilland Het ziet er niet naar uit, dat het gat in de zeedijk hij Bath voor het ko mende springtij van de volgende week gedicht zal kunnen worden. In de afgelopen dagen is hard gewerkt. Van het gat dat aanvankelijk tachtig meter breed was, rest nog een opening yan dertig meter, doch men achtte het erstandiger om liet gesloten gedeelte nog verder te versterken. Na medio volgende week zal men dan het gat trachten te sluiten. Aan de versteviging van de nood- dijk bij Rilland is zeer hard gewerkt. Achter de zandzakkendijk is ais rugge steun een stevige zanddam gelegd. Hiermede is de beveiliging' van de Rijksweg, de spoorlijn en het dorp Ril land, dat thans practisch vrij van wa ter is, belangrijk verbeterd. In 't dorp, waar thans druk wordt gewerkt aan het schoonmaken der woningen, is gis teren een deputatie van een Franse landbouwcoöperatie uit het departe ment Seine Interieure gearriveerd met een grote vrachtauto. Met een vrolijk opschrift „Voor onze Hollandse vrienden", brachten de Fransen een rijke voorraad kleding, lakens, dekens en laarzen. De deputatie werd door ir W. Kake- beeke, directeur van de Bathpolders, ontvangen, die hen het dorp en de dij ken liet zien. JUBILEUM-ATTR ACTIE VOOR ZEEUWSE HOOFDSTAD Zoals men zich herinneren zal, behoorde tot de plannen welke de Stichting Herrezen Middelburg voor dit jaar had ontworpen ter viering van het herstel van de Zeeuwse hoofdstad, ook de inrichting van een klein dierenpark op de Vismarkt. De feestplannen zijn naar 1954 verschoven, omdat men de vooruit zichten voor het toeristenseizoen te onzeker acht en omdat men feestviering op Walcheren, terwijl grote delen van Zeeland nog geïnundeerd zijn, niet; op haar plaats achtte. De Stichting meende evenwel, dat juist met het oog op de mogelijkheid van een toeristenseizoen een poging om Middelburg toch een zomerattractie te schenken niet achterwege mocht blijven. Zij heeft deze poging gewaagd en deze is met succes bekroond. Het staat thans namelijk vast, zo deelde men ons mede, dat op het ter rein achter restaurant Wöhler, in het hart van de binnenstad dus, van 29 Juni tot en met 1 Augustus een at tractief dierenpark zal verrijzen, een filiaal van de bekende Diergaarde Blijdorp in Rotterdam. Voor de inrichting hiervan was een bedrag van f 15.000 nodig en thans heeft een aantal particulieren zich be reid verklaard, dit bedrag bijeen te brengen. Zij meenden, dat er ten be hoeve van de Middelburgse midden stand, die toch reeds zwaar getroffen wordt door de gevolgen van de Fe- bruariramp, iets gedaan behoort te worden en dat dit tot de taak behoort van het particulier initiatief. De Stichting Herrezen Middelburg heeft de uitvoering van de plannen op zich genomen. Nuttig is het welicht om er hier met nadruk op te wijzen, dat de gelden, die in de vorm van leningen of deel name aan garantiefonds beschikbaar waren gesteld voor de oorspronkelijke feestplannen volkomen onaangetast blijven. De f 15.000 voor het Dieren park staan van deze gelden los. De Diergaarde Blijdorp heeft geheel gratis een dierencollectie beschikbaar DE MOORDZAAK TE LONDEN Gisteren zijn nog drie van de vier vrouwenlijken, die in een Londense flat zijn aangetroffen, geïdentificeerd. Eén ervan is het stoffelijk overschot van de zes en twintigjarige Schotse Hectorina Maclenman, die zeven jaar geleden naar Londen is gekomen, om aldaar werk te zoeken. Het stoffelijk overschot is herkend door een broeder van de verslagenen die ongeveer een maand geleden aan gifte van vermissing van zijn zuster heeft gedaan. De lijkschouwing heeft aangetoond dat de dood eveneens circa voor een maand is ingetreden. De andere twee stoffelijke over schotten waren dat van mevrouw Christie en van de ongeveer 20-jarige Kathleen Maloney. Laatstgenoemde kon worden geïdentificeerd door mid del van vingerafdrukken. Zij bezocht een kostschool in Plymouth. De politie heeft Donderdag een aan VRIJE PRIJS VOOR CONSUMPTIEMELK (Van Op onze parlementaire redacteur), vragen van de heer Vondeling (Arb.) heeft Minister Mansholt gister middag in de Tweede Kamer tijdens het wekelijkse vragenuurtje medege deeld, dat het in de bedoeling ligt om binnenkort de veevoederdistributie af te schaffen. De handel zal daardoor vrijer worden. Overwogen wordt om de productie van eieren en varkens voornamelijk te houden op de zand gronden en de kleine bedrijven. Hoe dit moet geschieden zal begin April met de Stichting v. d. Landbouw wor den besproken. Het ambtelijk appa raat zal daardoor ingekrompen worden maar een kern blijft om te kunnen sa menwerken met de directie van de landbouw. In April zal de consumptie melkprijs vrijgelaten worden, zo deel de de bewindsman voorts mede. Hij hoopte en verwachtte, dat in de eerste maanden de melkprijs niet zal stijgen. Mocht dit wel het geval zijn, dan zal het verbruik achteruit gaan. De han delsmarges en de inkomsten van de melkslijters zijn redelijk en door sa nering zullen deze eerder een verla ging dan een verhoging ondergaan. Ook door de concurrentie zullen de marges binnen redelijke grenzen blij ven, aldus Minister Mansholt. tal vrouwen die in de wijk waar de moord is gepleegd wonen, ondervraagd teneinde achter gegevens uit het leven van Kathleen Maloney en Hectorina Maclenman te komen. Ook is de politie bezig onderzoek in, te stellen naar aanleiding van be richten volgens welke een aantal meisjes tot voor enige maanden in het huis had gewoond. De politie tracht uit te vinden wie deze meisjes waren. Straatbewoners zeiden dat een meis je van ongeveer twintig jaar bij Chris tie woonde en dat zy aannamen dat het zijn dochter was. Naar John Chris tie, de echtgenoot van één der slacht offers, wordt nog steeds gezocht. Hij heeft veie jaren in de fiat, in een ar beidersdistrict in Londen gewoond. De naam van de vierde geïdentifi ceerde vrouw is niet bekend. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat er nog meer lijken zullen worden gevon den. gesteld, die ondermeer omvat beren, apen, watoesirunderen, stekelvarkens, een kameel, schapen e.d., terwijl daar aan wordt toegevoegd een grote collec tie watervogels, waaronder flamingo's, pelikanen en dergelijke, die een fraaie waterpartij zullen bevolken. Het terrein zal in de avonduren fee- eriek verlicht worden. De Middelburgse Aquariumvereni ging zal op het terrein een overdekte aquariumgalerij maken, waarin keur- collecties siervissen tentoongesteld zul len worden. HET C.N.V. EN DE RAMP£~ ACHTOFFERS Het C.N.V. zal een van zijn districts bestuurders tijdelijk stationneren in de Zuid-Westhoek van Nederland, met de bedoeling, dat deze hoofdzakelijk werkzaam zal zijn voor de bijzondere belangenbehartiging van de ramp slachtoffers, leden der Christelijke vakbeweging en hun gezinnen, die in dit gebied thuis behoren. Met deze maatregel gaat gepaard, dat een aan tal bestuurders van bij het C.N.V. aan gesloten organisaties zich eveneens een bijzondere taak op dit terrein toebe deeld zien. Het werk van deze bestuur ders en van het C.N.V. zal, voorzover dit nodig en mogelijk is, gecoördineerd worden. By deze arbeid zullen in het bijzonder betrokken worden de Chris telijke Bedrijfsgroepen Centrale, de Nederlandse Christelijke Beambten- bond alsmede de bij het C.N.V. aan gesloten organisaties van bouwarbei ders, landarbeiders, metaalbewerkers en overheidspersoneel. i Met ingang van 5 April a.s. WACHTEN OP NIEUWE WEG. Naar men ons meedeelde is, het geen de laatste dagen als onafwend baar werd beschouwd, thans ge beurd. De autoriteiten hebben be sloten het verkeer over de dijk bij Oostdijk, de enige verbinding om via Zuid-Beveland naar Brabant te komen, althans slechts wanneer men over een vergunning beschikte, met ingang van 5 April a.s. drastisch in te krimpen. Het verkeer over de provisorisch en zeker niet op zo' intensief berijden be rekende dijk, vernielt veel van hetgeen met moeite is bereikt en stagneert bo vendien de werkzaamheden aan de nieuwe weg. Alle thans geldige vergun ningen vervallen met ingang van 5 April. Er komt een commissie, die zit ting zal houden in café Sinke te Kiab- bendijke, om te beoordelen aan wie nog een vergunning zal worden verleend. Overdag zuilen alleen auto's, die ter plaatse nodig zijn, mogen passeren. De commissie kan voor particulier ver voer alleen vergunning verlenen in bij zondere gevallen en wel voor het pas seren tussen 8 uur 's avonds en 6 uur 's morgens. Zoals fve gisteren al melden bestaat de mogelijkheid, dat wanneer er geen stagnatie komt, eind April de nieuwe weg gereed is, waardoor de Spoorwegen in staat worden gesteld een unrdienst met bussen te gaan rijden tussen Ka- pelle en Krabbendyke. Dan zal deze nieuwe weg ook voor het gewone ver keer kunnen worden opengesteld. Men moet er rekening mee houden, dat ge durende de gehele maand April liet verkeer langs Oostdijk practisch onmo gelijk zal zjjn. NIEUWE BREUK IN CS WESTHAVENDIJK TE ZIERIKZEE Een afschuiving van het gat in de Westhavendijk te Zierikzee heeft zich ontwikkeld tot een nieuwe breuk die zich reeds enkele meters lieett ver breed. Wellicht zal worden gepoogd het nieuwe gat met stenen en keileem te dichten. Voor de dichting van de nieuwe bres is aanleg van een nieuwe, schuin op de havenpieren, aansluiten de dijk noodzakelijk. Hiertoe heeft men enkele zinkstukken neergelaten in het verlengde van een tweetal ge zonken bakken. Bakken en zinkstuk ken zullen de grondslag vormen voor deze hulpdijk, die de stroom zover zal moeten afsnoeren dat met dichting van het eigenlijke gat kau worden begon nen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1