Zwitsaletten 2)-ê gAote ueAumchUng.. de loupe Buitenlandse experts onderstrepen het advies van de Prins. He&milk ITrwprT^srnrnT^iT^ Gezamenlijke schuld van Provincie, Rijk en Waterschappen. C.N.V* helpt zijn leden in de rampgebieden. Hoe groot en.*» hoe klein. Niet graag 45. 46. 72.500 personen evacueerden. Lezing van ir Van Nooten. PERIODIEKE PIJNEN! ïladia faienqt onó Woensdag 25 Maart 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Onder Nederland is groot in zijn strijd te gen het water. Vooral in het buiten land kijkt men met diep ontzag naar die Nederlanders op. die daar wonen in een land beneden de zeespiegel. En toen dan ook de ramp ons land getroffen had, was men niet alleen diep bewogen maar bovendien direct bereid de helpende hand te bieden. Zo zijn ook de Saarlanders geko men, een kolonne van brandweer lieden, uitgerust met prima materiaal en zij hebben het hunne bijgedragen om de nood te lenigen. Waarvoor zij onze diepe dank verdiend hebben ook al spreken zij dan Duits! Hoe klein ditzelfde Nederland ech ter ook kan zijn hebben twee van deze Duits sprekende Saarlanders ondervonden. Toen de kolonne naar huis ging, bleven zij nog achter om dat de P.Z.E.M. hun had gevraagd in de Bathpolders een noodagregaat aan te leggen. Zij kwamen op een avond daar aan, in het donker en in de stromende regen. Ze ploeterden tot elf uur toe toen was er licht in de noodsecretarie. Toen kregen ze ook een bed: in een schuurtje lag over twee stoelen een plank met één de ken. Gelukkig was dat de volgende nacht beter maar de houding van de be volking tegenover hen verbeterde niet. Toen ze wilden helpen een sto ring in de electrische leiding van een huis op te heffen, wat hun verzocht werd door oen Nederlandse collega, was het commentaar van de bewoon ster: „Duitsers in mijn huis? Nooit van mijn leven!" Toen ze de zaak een beetje op gang hadden gebracht en aanboden zakken te helpen aandragen aan de nooddijk was het antwoord: „Duitsers hier op de dijk? Geen sprake van!" Maar het meest vernederende: Een arts, wiens naam we maar onvermeld zullen la ten, bracht een stofzuiger bij hen met het verzoek of ze die konden repare ren. Dat kon en ze togen aan het werk. Toen echter bleek, dat het een dokter was, vroeg één van de Saar landers of dokter eens naar zijn arm wilde kijken; hij was lelijk gevallen en zijn bovenarm deed hem erge pijn. Wat zei de dokter tot de omstanders? Met zijn duim naar de Saarlander wijzend maakte hij de „grap"„Hij wil met Urlaub!" En hij liep door! Desondanks' heeft hij zijn stofzuiger gerepareerd teruggekregen! Commen taar? Slechts dit éne woordBah Van de fa. Joh. Ruissen kwam op 19 Maart deze brief bij ons binnen Gisteren is dan toch de bom, of beter gezegd de buis van de water leiding in het verdronken land van Kruiningen gesprongen. Het onge rief wordt daardoor zeer ernstig, want de gevolgen worden door elke huismoeder en elke industrie on dervonden. De stagnatie is groot. Voor de kenner der moeilijkheden is het verwonderlijk, dat de aan nemers van het dijkherstel hun werk leveren in z.g. daggeld. Of liever: zonder het werk aan te ne men. Hun belang is dat het herstel zo langzaam mogelijk verloopt, want dan blijft hun vast loon zo lang mogelijk gehandhaafd. Heel Zeeland is verontwaardigd over deze gang van zaken. Het ongerief wordt erger en het werk schiet niet op. Gaarne hadden wij dat de be voegde autoriteiten wat meer drang zetten achter deze noodtoestand. Wij richten ons tot U omdat wij weten dat de voorlichting, die de pers geeft van ontzaglijk grote be tekenis kan zijn, ook ter bestrijding van deze ergerlijke corruptie. Wie helpt mee om te protesteren!!! Wij laten de fa. Joh. Ruissen we ten, dat wij niet graag aan dat protest meedoen! Deze heren geven zich uit als „kenners van de moeilijkheden' wij geloven daar niets van. En dat is toch wel eerste vereiste om met der gelijke beledigende termen als „er gerlijke corruptie" te schermen. Een term die de fa. Joh. Ruissen wel eens een stevige boete zou kunnen opleve ren wegens belediging, stel dat de aannemers dienaangaande een aan klacht zouden indienen. Want wij betwijfelen heel sterk dat de heren da a hun beschuldigingen zullen kun nen waar maken! Dat men vooral in Kruiningen met ongeduld uitziet naar het ogenblik, waarop het enorme dijkgat zal wor den aangepakt, is volkomen begrijpe lijk. En dat men wel eens moppert wie zal het hun kwalijk nemen! Maar Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd. Eerst moet er gerekend worden om mislukkingen zoveel als mogelijk is uit te sluiten. Dat is eis van wijs beleid. 'De Kruiningers zijn met goed werk meer gebaat dan met half werk. Het geschrijf van de fa. Joh. Ruissen maakt dan ook wel een heel onplezierige indruk! Exportdag op de Jaarbeurs. Een gezamenlijke organisatie kan de uitvoer bevorderen. (Van een onzer verslaggevers.) Als haar bijdrage tot de bevordering van de Nederlandse export, heeft de Kon. Ned. Jaarbeurs gisteren te Utrecht een speciale „Exportdag" georganiseerd, 's Morgens werden een aantal buiten landse experts op het gebied van de export ontvangen door mr W. H. Fockema Andreae en mr J. MUius, resp. voorzitter van de Raad van Be heer en directeur van de Jaarbeurs. Na dat deze deskundigen een rondgang over de beurs hadden gemaakt, gingen zjj naar de druk bezochte bijeenkomst van vertegenwoordigers van de middelgro te bedrijven en het ambacht in Neder land om daar Iets te verteUen over de wegen, die in htm landen worden be wandeld om de export in deze sectoren te stimuleren. Mr Fockema Andreae opende dit ex port-congres met een kort woord, waarin hij wees op de betekenis, die de Jaarbeurs heeft voor de bevordering van de export. Zij brengt de Neder landse industrie in contact met vele buitenlandse afnemers, maar dit con gres is het bewijs, dat zij bereid is meer te doen. Spr. sprak de wens uit, dat de Nederlandse bedrijven hun voor deel zullen doen met de ervaringen van het buitenland op dit gebied. Zoals wij berichtten, heeft Z. K. H. Prins Bernhard bij de opening van de nieuwe hal gewezen op de grote moei lijkheden, die gepaard gaan met de verovering van nieuwe markten. Re search, het vervullen van allerlei for maliteiten e.d. stellen eisen, waaraan vele middelgrote bedrijven niet kun nen voldoen. De Prins bepleitte daar om de oprichting van een organisatie eventueel verbonden met de Jaar beurs waarin deze bedrijven geza menlijk op exportgebied verrichten wat elk afzonderlijk niet kan. Op het congres bleek nu, dat deze procedure in verschillende landen reeds is toegepast en wel met groot succes. VOORBEELDEN. Zo vertelde de heer H. Chretien Mar- quet iets over het in 1952 opgerichte Franse Industriële Verbond voor de Export, dat de research op exportge bied verricht en helpt bij het vervuilen van allerlei formaliteiten voor alle aan gesloten middelgrote en kleine bedrij ven. Hiertoe worden dan gerekend de industrieën met 300 tot 500 arbeiders. Voor verschillende soorten producten zijn zgn. exportgroepen gevormd en al spoedig bleek dat men gezamenlijk veel meer kon bereiken, dan vroeger, toen ieder bedrijf afzonderlijk optrad, ter wijl de kosten aanzienlijk lager kwa men te liggen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Uit heerlijke romige melk De elite chocolade-drank De heer B. Lindergard Olsen sprak over „Exportsamenwerking van de Deense industrie". Deze industrie is voortgekomen uit de ambachtsbedrijven met als gevolg, dat er duizenden kleine en middelgrote fabriekjes zijn. Twee jaar geleden werd de S.I.S.O. gesticht, de Verkoopsorganisatie van de Samen werkende Industriebedrijven en nu zijn reeds 200 fabriekjes toegetreden, die samen 10 pet. van de Deense indus triële productie vertegenwoordigen. De kosten van dit lichaam worden bestreden uit een kleine provisie, die deze organisatie ontvangt van alle door haar bemiddeling verkregen ex port-orders. Verder betalen de deel nemende fabrikanten een vrij lage con tributie, n.l. D. Kr. 350 per jaar en een intreegeld. Dr H. Schild (West-Duitsland) en de heer M. Germozzl (Italië) maakten met voorbeelden uit de praktijk in hun eigen landen duidelijk, dat ook de am bachtsbedrijven op exportgebied veel kunnen bereiken door een dergelijke vorm van samenwerking. Er werd zeer aandachtig geluisterd naar deze uiteen zettingen en hoewel wel duidelijk was, dat er verschillende bezwaren over wonnen zulen moeten worden, zal deze Exportdag ongetwijfeld voor veel Ne derlandse ondernemers en ambachts patroons een stimulans zijn om zich te bezinnen op de vraag, of ook zij hun export door samenwerking niet aan zienlijk zouden kunnen vergroten met minder moeite en minder kosten. Opsporen van dieren uit de noodgebieden. Het hoofdbestuur van de Nederland se vereniging tot bescherming van die ren komt met zijn acties om de ge- evacueerden, die weer terugkeren naar hun woonplaatsen aan hun viervoeters te helpen, al meer tot de overtuiging dat er ook door particulieren dan wel militairen, viervoeters (honden en kat ten) zijn gered en meegenomen. Het verzoekt allen die deze dierlievende daad hebben verricht, opgave te ver strekken met vermelding van de sig nalementen van de dieren, aan het hoofdbureau Pr. Mariestraat 40, 's-Gra- venhage, tel. 112755. Evenwel zal schriftelijke opgave nog meer op prijs worden gesteld. iltllllllll WH Gedurende vele jaren lagen de Alleghany bergen als een slagboom tussen de Franse en de Engelse ge bieden, maar de Engelsen maakten steeds aanspraak op geheel Noord-Amerika, en in 1754 voerde dit tot een werkelijke oor log: de Frans-Indiaanse oorlog tegen Engeland. Bijna alle Indiaanse stammen kozen partij voor de Fransen, alleen de wilde Irokesen steunden de Engelsen. Een jonge man uit Virginia, George Washington, trok met 'n leger van 150 man erop uit om het Franse fort Duquesne te veroveren, maar leed een neder laag. Het jaar daarna kreeg hij steun van 2000 Engelse soldaten, doch bij 't eerste gevecht werden 800 man door Indiaanse verdekt opgestelde scherpschutters gedood en Washington moest zich weer terugtrekken IlllllllfflIIIIIIIIIIIHIIIIIIUillllllIllllllfllll ■iiiiiiininiii lllliiliflH Volgens door het Centraal Bureau voor de statistiek van gemeentebestu ren ontvangen opgaven bedroeg het aantal tengevolge van de watersnood geëvacueerde personen op 1 Maart 72.500, van wie 29.500 uit Zuidholland se, 30.000 uit Zeeuwse en 13.000 uit Noordbrabantse gemeenten. Van de 115 gemeenten van waaruit personen naar elders moesten vertrek ken, waren er 35 waar meer dan 50 pet. bij deze evacuatie was betrokken en hieronder .18 (5 op de Zuidhollandse en 13 op dé Zeeuwse eilanden) waar 90 pet> of meer der inwoners elders moes ten worden ondergebracht. Op 1 Maart waren in 711 van de 1014 gemeenten evacué's geregistreerd. Zij waren echter overwegend gehuis vest in Zuid-Holland (30.000), Noord- Brabant (19.000) en Zeeland (11.000) en voorts in de provincies Utrecht (6300), Noord-Holland (2500) en Gel derland (2300), terwijl er nog 1400 in de vier Noordelijke provincies een tij delijk onderdak vonden. De watersnood. Op een vergadering van de Stichting Krimpenerwaard, Maandagavond te Berkenwoude gehouden, heeft ir W. N. van Nooten uit Rotterdam een inlei ding gehouden over „De watersnood en zijn gevolgen". Bi) het bespreken van de schuld vraag legde spreker er de nadruk op, dat men tevoren deze ramp had kun nen voorzien. Niet alleen omdat men beschikt over zelfregistrerende scha len, waaruit kon blijken, dat Zater dag, dus ongeveer zes uur voor de ramp geen eb werd geregistreerd, maar ook omdat na de vloed van 1916 toen een staatscommissie was inge steld reeds voldoende cijfers be kend waren. Het stond vast, dat op 'n schaal op een hoogte moest worden gerekend bij stormvloed van vier m. minimaal plus A.N.P. In 1939 heeft ir. P. J. Wemelsvelder in „De Inge nieur" een artikel gepubliceerd over het optreden van stormvloeden. Deze ingenieur kwam hierbij reeds tot de conclusie, dat een vloed van 3.80 m. plus A.N.P. drie maal in de duizend jaar zal voorkomen en van vier meter plus A.N.P. een maal in de duizend jaar. Wil men, aldus vervolgde ir. v. Nooten, over 90 procent zekerheid beschikken, dat zich in eeuw tijd geen catastrophe zal voordoen, dan moet men rekenen op een dijkhoogte van 4.08 meter plus N.A.P. Spreker was van mening, dat men niet de schuld alleen op de water schappen kan leggen, doch dat deze gecombineerd wordt gedragen door waterschappen, provincies en rijk. Er is te licht en dus niet verantwoorde lijk geoordeeld. Uit zuinigheidsoverwegingen is een groot risico genomen. Spreker besloot met de wens uit te spreken dat uit de harde les die men thans geleerd heeft, het verouderde zal worden afgeschaft, het goede zal wor den behouden en het nieuwe zal worden toegepast, waardooT men een modern apparatuur zal verkrijgen, waarachter ons land zich veilig weet. De Portugese Nationale Vergadering heeft eenstemmig het aan het Noord- atlantische Verdrag toegevoegde pro tocol, dat betrekking heeft op de Euro pese verdedigingsgemeenschap, be krachtigd. Grote plannen. Districtsbestuurder treedt als contactman op. (Van een onzer verslaggevers). Het Christelijk Nationaal Vakverbond en de daarbij aangesloten organisaties hebben thans plannen uitgewerkt om aan de leden in de rampgebieden, die naar hun haardsteden terugkeren, daadwerkelijke hulp te bieden. Naar wij vernemen zijn deze plannen vastgesteld in een vergadering van vertegenwoordigers van het C.N.V. en vein de organisaties, die leden in deze gebieden hebben. Met de coördinatie van het gehele werk onder de getroffen is belast de heer B. Roolvink, secretaris van het C.N.V. In het rampgebied zal een districts bestuurder van het C.N.V. worden ge plaatst, die belast wordt met de behan deling van algemene zaken en die al gemene klachten in ontvangst zal ne men en met de bevoegde instanties in Den Haag behandelen. Als wij het corps van districtsbestuurders overzien lijkt het niet waarschijnlijk, dat een der functionarissen uit de vier grote steden voor dit grote werk vrijgemaakt zal kunnen worden. Met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid kunnen we dan ook mee delen, dat de heer J. Visseher te Gro ningen deze taak wel op zich zal ne men. Voorts is het rampgebied verdeeld in een zestal stroken. In elke strook zul len een of twee bestuurders voor de individuele belangenbehartiging zorg dragen. Voor het grootste deel zullen dit bestuurders zijn die al in bezoldig- Handelsverdrag Egypte-Nederland, De Nederlands-Egyptische Kamer van Koophandel deelt mede, dat het nieuwe Nederlands-Egyptische handels verdrag op 21 Maart j.l. te Cairo is ondertekend. Invoerlicenties voor uit Nederland afkomstige goederen zullen worden verstrekt op aanvraag door Egyptische importeurs van Nederland se goederen. De kleine havenplaats Onslow, 1.200 km ten Noorden van Perth, is door een wervelstorm geteisterd. Volgens de laatste berichten zijn alle huizen door de storm, die een snelheid had van 180 km per uur, beschadigd. Hoge gol ven hebben de pier gedeeltelijk ver woest. Van slachtoffers is geen mel ding gemaakt. de dienst van de aangesloten organisa- Ingezonden Mededeling (adv.). FEUILLETON. door J. Gistermiddag zijn in de Tweede Ka mer zes naturalisatie-ontwerpen goed- Sekeurd. Hierdoor zullen 103 personen t hoedanigheid van Nederlander ver werven. BRANDENBURG. 21 Herodes is wederom te Jeruzalem aangekomen, zegt Anna ten slotte. Zo juist is hij met een grote stoet op het tempelplein verschenen en de soldaten hebben het moorden en plunderen stop gezet. Men zegt, dat Herodes grote sommen aan de Romeinse veldheer heeft aangeboden om .verdere plundering van de stad af te kopen. Simon is bij deze woorden van de rustbank opgesprongen. Zijn ogen staan wild, een dodelijke bleekheid trekt over zijn gelaat. Zijn neus vleugels trillen van spanning. Vrouw, wat zegt gij? Herodes weer terug in de stad? Weet gij het zeker. Anna knikt en kijkt verwonderd naar de Farizeër. Dan is alles verlorenroept Simon uit. De Almachtige heeft ons verlaten. Hij gedenkt niet meer der vorige dagen. O, Jahwe, heb er barming, dood deze Idumeër, deze zoon van Ezau, die gij gehaat hebt.... O, Almachtige, waarom doet Gij geen recht op de aarde? Een ogenblik is het stil en dan zegt Anna, bijna fluisterend: Jahwe doet altijd recht, ook nu doet Hij recht en is Zijn doen enkel majesteit. Laat Hij dit dan tonen! roept Simon uit. Hij toont het, wees er zeker van. Juist omdat Hij het recht lief heeft, slaat Hij ons. Denk eens aan de onderwijzing van Ethan, wanneer hij zingt: „Indien zijn kinderen Mijn Wet verlaten en in Mijn rechten niet wandelen, indien zij Mijn inzettingen ontheiligen en Mijn geboden niet houden, zo zal Ik hun overtreding met de roede bezoeken en hun ongerechtigheid met plagen. Maar Mijn goedertierenheid zal Ik van hem niet wegnemen en in Mijn getrouwheid niet feilen. Ik zal Mijn verbond niet ontheiligen en hetgeen uit Mijn lippen gegaan is, zal ik niet veranderen.Gods beloften blijden en Hij zal Zijn kinderen, die trouw zijn, niet begeven. Anna heeft zacht maar met vaste óvertuiging gesproken. Maar Simon komt niet onder de iridruk van haar woorden'. Het is weer stil in het vertrek. Buiten rumoert het volk, dat, nu de moordpartij, is gestaakt, weer op straat durft komen en de schade begint op te nemen. Er is veel geklaag, vrouwen wenen, alsof zij aan een lijkbaar staan. En wie heeft geen dode te betreuren? Het mag een wonder Gods heten, wanneer men met een gehele familie het leven er af gebracht heeft. En daaraan denkt Isboseth in deze ure van verschrikking. HOOFDSTUK 3. Koning Herodes heeft thans voor goed zijn residentie te Jeruzalem betrokken. Zijn bouw-hartstocht viert hij allereerst uit in een paleis voor zichzelve, een bouwwerk, dat zelfs de behuizingen van de Romeinse Ceasars naar de kroon zal steken. Dan is hij bezig zijn gezag in Judea te consolideren en zijn getrouwe raadsheer hierbij is Nicolaüs van Damascus, een wijsgeer van grote re putatie en van helleense beschaving. Herodes wenst in hem echter niet slechts zijn raadsheer maar ook zijn leermeester te zien. Hij verlangt onderricht van deze Griek in de rekenkunde en de logica en op deze wijze krijgt Nicolaüs grote invloed op de koning. En wijze raad heeft Herodes wel nodig, want het staatkundig laby rinth, waarin hij zich verward heeft, is wel zeer ingewikkeld. In de eerste plaats heeft het geslacht der Makkabeën nog grote invloed onder het Joodse volk, ook al is Hyrkanus II weggevoerd naar Babel, waar hij intussen als een vorst en Hogepriester wordt vereerd. Dan is er de partij der Farizeën, die hem haat en in het Sanhedrin een tamelijk grote invloed heeft. Bovendien beschouwt het volk hem als een vreem deling, een heiden, ook al heeft het geslacht der Idumeërs, ander de dwang der Makkebeën de besnijdenis aanvaard en richt het zich uiterlijk naar Joodse zeden en gebruiken. Tenslotte: de grote steun, welke He rodes van buiten nodig heeft, moet komen van de Romeinse Imperator, die intussen een liefdesbetrekking onderhoudt met de beruchte, brutale en geslepen Cleopatra van Egypte, welke vrouw echter weer een doods- vijandin van Herodes is. Héél zeker staat zijn troon dus nog niet. Nicolaüs, zijn raadsman doorziet de situatie heel goed. Als een sluwe diplomaat, tast hij de sterke en zwakke plekken van de positie, waarin Herodes zich bevindt, af. Zijn eerste raad is dan de tachtigjarige - .yrkanus II terug te laten komen uit Babyion. Zijn stuk gebeten oor verhindert hem immers toch, de invloedrijke positie van Hogepriester weer in te nemen, terwijl deze ties waren. Wellicht zullen nog enkele personen voor dit werk tijdelijk in dienst genomen worden. De volgende bestuurders zullen in het rampgebied gaan werken: De heer Koetsveld (Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond) te Goes, de heer J. Lod der (Chr. Metaalbewerkersbond) te Vlissingen, A. Vingerling (Ned. Chr. Landarbeidersbond) te Goes, B. Doo laard te Strjjen (Ned. Chr. Landar beidersbond) Ingezonden Mededeling (Adv.) Moderne vrouwen bestrijden ze met» ZIA//TSAL preparaat.' NEDERLANDSE ROODE KRUIS HELPT TURKIJE. De „Rode Halve Maan" in Turkije heeft zijn Nederlandse zusteronderne ming, het Nederlandse Roode Kruis, bedankt voor de getoonde deelneming. Aan deze dankbetuiging was de mede deling toegevoegd dat er een dringen de behoefte bestaat aan bloedplasma voor de slachtoffers van de aardbe ving. Onder hen bevinden zich n.l. vele shockpatienten wier leven afhangt van een tijdig toedienen van plasmatrans fusies. Het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Neder landse Roode Kruis heeft daarom gis termorgen uit de beschikbare voorraad een party gedroogd bloedplasma met de nodige toedieningsapparatuur naar de „Rode Halve Maan" te Istamboel verzonden. Ook is penicilline en strepto mycine verstuurd. terugkomst het volk Vaarden een blijk, dat der Makkabeën. unstig zal stemmen. Want het zal er in aan- erodes vriendschap sluiten wil met het geslacht gui Hi DONDERDAG 26 MAART 1953. HILVERSUM 1 (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenw. 9.15 Geestelijke liederen. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. VARA: 10.30 Congres Partij van de Arbeid. AVRO: 12.00 Gev. muziek. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.50 „Uit het Be drijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie", hoorspel, 14.40 Gram. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Tussen vier en vijf" 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Militaire actua liteiten. 17.40 Gram. 17.45 Regeringsultz. Mr Th. H. Bot: „Het nieuwe aangezicht van Zuid-Oost-Azië". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Dansmuziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazz muziek. 19.40 Reportage of gram. 19.45 Surinaamse volksmuziek. 20.00 „Beurzen Open! Dijken Dicht". 20.05 Nieuws. 20.10 Willem Mengelberg-herdenking. 21.25 Mu zikale causerie. 22.05 Mededelingen. 22.10 Amusementsmuziek. 22.45 Orgelconcert 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten! 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymna stiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV- 10.00 Gram. 10.30 Morgend. KRO: 1100 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie, 12.00 Angelus 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmed.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram 13.30 Sopraan en piano. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Vioolconcert. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal ensemble. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordracht. 18.00 Viool, cello en piano. 18.35 „Op de stelling", causerie. 18.45 Leger des Heils muziek. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gev. progr. 21.45 Inter views. 22.15 Voordracht en piano. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL Vlaams (324 m.). 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gev. muziek. (Om 12.50 koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 „Dido and Aeneas", opera (gr. pl.). 16.00 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gr. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Missiemontage. 20.30 Verzoekprogr. 21.00 Voor de vrouw. .21.45 Verzoekprogr. 22.00 Nieuws. 22.15 Strijktrio. 22.5523.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3