VAL DA Nieuwtjes va» alle eilanden Arnemuiden verloor met 2-1 van Nieuwdorp Uit Ztttond'b ittden vlotte Jongen rolt plakt brandt Wolfaartsdijk I versloeg Yerseke III (7-2) Winkels in Terneuzen op Zondag geopend. „Achilles" te Middelburg vierde dertigjarig bestaan En dc heer J. A. Bal. directeur-secretaris, jubileerde mee Middelburg. Goes. KERK EN SCHOOL AANBESTEDING PLOUVIER'S SCHOENHANDEL Ganzepoortstraat 21 - Goes Dag&tod-reclame Maandag 23 Maart 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Ondanks het feit, dat er in de stand van de le Klasse geen verandering is gekomen, heeft het aan verrassingen niet ontbroken. Toen op het Nieuw- dorpse terrein de scheidsrechter het eind-signaal floot zal het voor Nieuw dorp een ware opluchting betekend hebben. Ofschoon het voor Arnemuiden een kleine 21 nederlaag werd, is deze uitslag toch uitermate belangrijk. De Arnemuidenaars bezetten weliswaar nog de kop, maar hebben 1 verlies- punt meer dan Nieuwdorp, zodat het toch nog een spannende spurt kan worden tussen deze twee. Wemeldinge zag zowaar kans in Kloetinge zijn gastheren een 33 gelijk spel af te dwingen. De nood-competitie, waardoor er geen degradatie zal plaats vinden, ten spijt blijven de hekkensluiters toch hun best doen, V.C.K. kon het in Colijnsplaat niet tot een verrassing brengen, zodat het voor hen een nederlaag werd, 42. De stand vandaag: Arnemuiden I Krabbendijke X Nieuwdorp X Colpl. Boys Rillandia I ICloetinge I V.C.K. I Mevo I Kapelle I Wemeldinge I 13 8 11 8 U 11 7 10 6 12 5 12 3 10 3 0 7 11 2 1 8 19 34—18 18 48—17 18 35—18 15 30—23 14 38—33 6 11 30^-31 7 8 24—35 6 23—41 5 30-41 15 1 2 12 4 28—63 2« Klasse A. Mocht Yerseke XIX nog ideeën gehad hebben hoger op te komen, Wolfaarts- HANDBAL. Schooltournooi te Goes. Het jaarlijkse handbaltournooi van de Zeeuwse middelbare scholen mag zich in een steeds stijgende belangstel ling verheugen. Het wordt ook dit jaar weer te Goes gehouden en wel op Don derdag 2 April. Van 's morgens acht tot 's middags vijf uur zullen 14 dames en 17 herenelftallen de strijd aanbin den. In totaal worden er 54 wedstrijden gespeeld, terwijl er tussen de winnaars van de herenafdelingen H A en II B iiog een finale zal plaats vinden. De indeling luidt als volgt: Damesl: op. Ulo Goes; Vlam, Goes Astra, Goes; Chr. Kweekschool Middel burg; Rijkskweekschool Middelburg. Dames I A: op. Ulo Oostburg; H.B. S. Vlissingen; op. Ulo Vlissingen; H. B.S. Middelburg; H.B.S. Bergen op Zoom. Dames II A: op. Ulo Kruiningen Chr. Ulo Vlissingen; op. Ulo Terneuzen Lyceum Oostburg. Heren I: Vlam, Astra, M.T.S, en Rijkskweekschool Middelburg. Heren I A: op. Ulo Goes; Vlam II; H.B.S. Vlissingen; H.B.S. Middelburg H.B.S. Bergen op Zoom. Heren II A: H.B.S. H Middelburg Oir. Ulo Vlissingen;op. Ulo Kruinin gen; op. Ulo Vlissingen. Heren II B: M.T.S. H; R.K. H.B.S, Goes; Chr. Kweekschool Middelburg: Rijkskweekschool II Middelburg. DOMBURG Jaarvergadering Oranjevereniging. In de jaarvergadering van de Oranje vereniging „Domburg" heeft men be sloten om op 30 April, de jaardag van H.M. Koningin Juliana, met het oog op de ramp alleen iets voor de kinde ren te organiseren. Er zullen enige kinderfilms vertoond worden en een tractatie worden uitgedeeld. Een deel van het geld dat bestemd was voor een groot feest zal verdeeld worden tussen het Rampenfonds en het herstel van de duinmanteling. KA -L „Ons Genoegen" in uniform. De mu ziekvereniging „Ons Genoegen" heeft in hotel „De Zwaan" haar jaarlijkse uitvoering gegeven ditmaal in de nieu we onberispelijke uniformen. De avond werd geopend door de tamboer- en signaaiafdeling o.l.v. de heer Johs Eversdijk. De heer P. de Puit, voor zitter van „Ons Genoegen" sprak hier na een enthousiast openingswoord. Vervolgens werden enkele muziek nummers ten gehore gebracht. In de pauze trad de Kapelse boerenblaaska- pel op, onder leiding van de heer J Brouwer. Na de pauze volgde de op voering van het toneelstuk „Het paard van Troye". Hierna bracht de be schermheer van „Ons Genoegen", Ir D. J. v. d. Have dank aan het korps voor het gebodene. OOSTBURG Ouderavond school met de Bjjbel. Op de ouderavond van de Christelijke Na tionale school heeft het hoofd der school, de heer J. B. Fondse, een in leidend woord over „Leer en Sfeer' gesproken. De heer R. Griffioen sprak over „Het Leven in de School in Vroe ger Tijd". Vanaf de Middeleeuwse school tot die van de 19e eeuw gaf hij interessante levensbeelden en besloot met de ouders er aan te herinneren, welk een zegen het is, dat door de schoolstrijd mocht worden verkregen de vrije school met de Bijbel en hun op het hart te binden, deze zegen te waar deren als een gave Gods. Op beide on derwerpen volgde enige bespreking. In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. Na de pauze las mej. C. M, Oprei een schets uit het schoolleven voor van W. G. v. d. Hulst en gaf het hoofd der school een voorbeeld van een les met lichtbeelden over „De Waters nood 1953". ST. ANN ALAND Jubileumrede Ds G. Boer. Het was vvorige week voor het bestuur van de School met de Bijbel een bijzondere dag, daar het 30 jaar geleden was, dat de vereniging tot Stichting en Instand houding van Scholen met de Bijbel werd opgericht. Het bestuur mag zich verheugen in de gestadige groei der school. Op de laatste winter werd dit feit in een kerkdienst herdacht Hierin ging voor ds G. Boer, Ned. Herv. pre dikant uit Gouda, die een boeiende ju bileumrede hield n.a.v. Markus 10 11 tot en met 16. ljL.^ül]KE Wervingsavond B.B. In het jeugdge- bouw kwamen op uitnodiging van bur gemeester von Bönninghausen vele inge zetenen bijeen om te luisteren naar een uitvoerige voorlichting in verband met een op te richten Bescherming Burger bevolking. De voorlichting werd verdui delijkt met lichtbeelden en 'n 2-tai films. Als sprekers traden op de heren Cats- man uit Aardenburg en kapitein Stoor vogel van de Rijkspolitie. Na de uiteen zetting gaven zeer velen zich in principe 2 0 18 43—22 0 2 14 24—20 0 5 14 42—37 9 34—26 9 32—32 7 22—28 5 20—44 4 15—23 dijk heeft deze illusie met één slag weggevaagd. Het werd voor Yerseke III een pijnlijke 7—2 nederlaag, waar door zij van de 4e naar de 6e plaats tuimelde. 's-H. A. Kerke II versterkte zijn positie door van de Bevelanders met 41 te winnen, evenals Seroos- kerke dat kans zag om Veere met 41 te kloppen. Kats maakte van deze Veerse nederlaag een dankbaar ge bruik, om, door in 's-H. H. Kinderen met 32 te winnen, nu de 2e plaats te bezetten. 2e Klasse A, Wolfaartsdijk I 10 8 Kats I 9 7 Veere 1 12 7 Serooskerke 1 10 4 's-H. A. Kerke II 11 4 Yerseke III 9 3 's-H. H. Kinderen I 10 2 Bevelanders I 9 2 2e Klasse B. De leiders van R.C.S V hadden een gemakkelijke middag omdat zij tot rust gedwongen waren. Wolfaartsdijk schit terde n.L door afwezigheid wat wel eens 2 punten kan kosten waardoor het punten-aantal van Wolfaartsdijk dan negatief zou worden. V.C.K. III verloor op eigen terrein met 42 van E.M.M. IV. De Meeuwen kwamen in Serooskerke maar precies met de hak ken over de sloot terwijl V.S.C. I zijn verwachte overwinning op Veere be haalde. 2e Klasse C. De reserves van Arnemuiden willen van geen wijken weten en nu moest Kapelle II hun kracht ervaren door met 81 te verliezen. De reserves van V.C.K. hielden de eer in eigen huis ter wijl Wemeldinge II het niet zover bracht als het eerste elftal en met 41 van Kloetinge II verloor. 2e Klasse D. Aan spanning heeft het ook op de Zeeuws-Vlaamse velden niet ontbro ken. Zaamslag wist op S.V.D. op het nippertje een 10 overwinning te be halen. Deze kleine overwinning was echter groot genoeg om zich nog ver der van de Tern. Boys te distanciëren, die een onverwachte nederlaag tegen Spui moesten incasseren. De beide laagsten in deze klasse deelden samen de punten, 11, waardoor Driewegen de drager van de rode lantaarn blijft. 2e Klasse E. De reserves van de Tem. Boys deden het beter dan hun eerste elftal en ver sloegen Spui met 21. A.Z.V.V. II blijft goed op gang. De Beren moesten dit ervaren door met 64 te verliezen. IN KRABBENDIJKE VOET BALDE MEN VOOR HET RAMPENFONDS. Ten bate van het Rampenfonds is Zaterdagmiddag te Krabbendijke een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Krabbendijke I en een elftal van al daar gestationneerde politieambtena ren. Krabbendijke won deze match met 51 en het Rampenfonds boekte weer een winst van f 50. GEGOOI IN DE RUITEN Pieter en Karolus wa ren woedend. Vooral de kraai was dermate van streek, dat hij een hele boel wilde zeggen, maar er geen woord uit kon bren gen. Daarom zei Pieter het maar. „Weet U, wat U bent?", snauwde hij naar de burgemeester in de badkuip. „Geen idee", be weerde de man met ge sloten ogen. „U is een hoile-bolle-Gijs!". „Nooit van gehoord", fluisterde de man na enig nadenken. „Maar ifc heb een prachtkoe, hoe bestaat het! Een badkuip vol melk in vijf minuten." „U is een gulzigaard!", snibde Karolus eindelijk. Nu sloeg de burgemeester zijn ogen op. „Ik ben het hoofd van de plaatselijke politie!" sprak hij. „Belediging van de burgemeester wordt gestraft met ten hoogste drie maanden gevangenis of 1 300.boete. Breng me naar bed!""* „Houd je mond maar!", sprak Pieter ontmoedigd tot Karolus. „Aan zo'n man is geen eer te be halen Met een kruiwagen werd de burgemeester naar zijn slaapkamer gebracht. Pieter hielp hem in zijn hansop, dekte hem toe en reeds voordat hij de kamer verlaten had, snurkte de man er lustig op los. Nu gebeurde er plotseling iets merkwaardigs. Hoewel Pieter en Karolus practisch geen mensen in Ambrokko waren tegen gekomen, vloog er plots een raam in diggelen, waar door heen een hele lading flessen, beentjes, blikjes en aidere rommel naar binnen kwam. Onze vrienden schrokken zich een hoedje en kropen ver weg onder een tafel. Ingezonden Mededeling (adv.). Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Raad besloot met 76 stemmen: Met 7 tegen 6 stemmen heeft de ge meenteraad van Terneuzen besloten ver schillende winkels vergunning te verle nen om op Zondag gedurende vier uur geopend te zijn. De heren den Hamer en van Langevelde (A.E.), van Riet (C.H.) en Dieleman (S.G.P.) ageerden tegen het voorstel, waarbij de heer van Langevelde o.m. betoogde, dat de winkeliersvereni ging en de Kamer van Koophandel nega tief geadviseerd hebben. Voorts werd gesproken over het toe wijzen van de oude school C. als tijde lijke huisvesting aan het Chr. B.L.O.-on- derwijs. Naar aanleiding van een des betreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat de nieuwe school nog niet klaar is. Binnen niet al te lange tijd zul len hierover nadere mededelingen of voorstellen volgen. Mede naar aanleiding van een vraag van de heer Henry (Arb.) betreffende een mogelijke instelling van zg. Wijkraden (waarover B. en W. zich nader zullen beraden) en critiek tegen een ingezonden stuk in de „Vrije Zeeuw" van dijkgraaf David van de Pierssens- polder tegen een vermeende slappe hou- VELE HARTELIJKE WOORDEN EN MOOIE GESCHENKEN Onder zeer grote belangstelling en met vele hartelijke woorden en fraaie geschenken heeft de Middelburgse Gymnastiekvereniging „Achilles" Vrijdag en Zaterdag haar 30-jarig bestaan gevierd. Dat de directeur-secretaris van „Achilles", de heer J. A. Bal, tevens het feit herdacht, dat hij 30 jaar al zijn krachten aan de vereniging gaf, betekende een verhoging van de vreugde, zowel op de receptie Zaterdagmiddag als tijdens de adspiranten-uitvoering op Vrijdag- en het jaarlijkse optreden der leden op Zaterdagavond. Evacueetjes te Goes ontvingen* pakketjes van het Jeugd Roode Kruis. „Kijk eens meneer, van Stephan Hoo ver uit Amerika", zei een glunderende Jan Blok uit Kruiningen, één van de 400 evacueetjes die in Goes vertoeven, en die ieder een pakketje kregen. Het was een hele drukte in het Schut tershof te Goes. Moeders met kinderen waren opgekomen om een uurtje te gast te zjjn van de afdeling Goes van het Ned. Roode Kruis. Na enkele Inleidende woorden van de heer Spijke van het Hoofdbestuur van het Roode Kruis werden de kinderen eerst een half uurtje bezig gehouden met een paar mooie filmpjes. Daarna ontvingen ze van het Jeugd Roode Kruis ieder het pakketje, dat ls gemaakt door schoolkinderen tn Ame rika en dat vele verrassingen bevatte. Ook zat er een briefje ln. De leerlingen hadden hier hun namen op geschreven. Elke leerling had uit z'n eigen spaar pot een pakje gekocht. Op zo'n briefje is nog ruimte gelaten voor een ant woord en hiervan kunnen de evacuee tjes gebruik maken. Het was een pret- naar het doel: een goed geleide licha- tlge middag voor de kinderen. melijke ontwikkeling van de jeugd. De receptie werd in het Nederlands Koffiehuis gehouden. Het bestuur had op het podium plaats genomen met de vlag van „Achilles" op de achtergrond. Tientallen bloemstukken gaven de zaal een fleurig aanzien. Het gehele huldi gingscomité was aanwezig en bij mon de van de heer A. Imanse werden har telijke gelukwensen aangeboden, Namens het hoofdbestuur der K.N, A.U en namens het bestuur van het district Zeeland bracht de heer F. A. Kelijn, voorzitter van Zeeland, zijn fe licitaties over, welke vergezeld gingen van een erepenning voor de heer Bal en een surprise voor het bestuur. De erepenning werd voor het eerst uitgereikt, want pas kortgeleden heeft de K.N.A.U. besloten tot instelling van deze nieuwe onderscheiding voor dis trictsfunctionarissen, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt jegens de athletiek. De heer Kolijn feliciteerde ook na mens de Schoolsportcommissie in W.- Zeeuwsch-Vlaanderen en namens „Ma rathon" te Vlissingen. Namens de Zeeuws-Brabantse Turn kring sprak de voorzitter, de heer F. G. Lemmers. Hij bood het bestuur van „Achilles" namens de Zebra het ere diploma aan en de heer Bal de mé daille van verdienste van het Vetera- nenkorps van het K.N.G.V. Vele vertegenwoordigers van zuster en andere sportverenigingen hebben eveneens gelukwensen uitgesproken. Mr J. M. Pilaar, Griffier der Staten, kwam feliciteren namens het Prov. Bestuur. NOG MEER HULDIGINGEN. Voordat Zaterdagavond de uitvoe ring in het Schuttershof begon, heeft de voorzitter van „Achilles", de heer K. de Vries, een korte rede gehouden. Achilles" heeft nu 30 jaar gestreefd Vergadering A.R.J.O.S, In een dezer dagen gehouden verga dering van de Antirevolutionaire Jon geren Studieclub, die onder voorzitter schap van de heer H. I. Cornellsse ge houden werd, ls de brochure van de heer A. Ingwersen besproken, getiteld: Het scheefgezakte huls." De heer A. C. Jeras leidde deze be spreking in, door een verkorte weer gave te geven van de ln deze brochure geuitte crltlek aan het adres van de A. R. partij. Gezien de geanimeerde gedachten- wisseling werd besloten ln een volgen de vergadering op één en ander terug te komen. Jaarvergadering Chr. Ambtenarenbond. In de jaarvergadering van de afde ling Middelburg van de Ned. Chr. Be- ambtenbond deelde de secretaris de heer J. Duyvekot mee, dat de afdeling momenteel 144 leden telt. Tot bestuursleden werden herkozen de heren C. Verton, J. Duyvekot en P. Boon Jr., terwijl in de vacature van de heer J. Huijssoon welke zich niet her- op. Later zal hun worden medegedeeld Kiesbaar stelde, werd gekozen de heer bij welke groep zij zijn ingedeeld. L. Suurmond. Namens de Chr. Besturenbond wer den gelukwensen aangeboden door de heer A. Jeras, terwijl dit ook werd ge daan door een afgevaardigde van de afdeling Vlissingen. Namens het Hoofdbestuur sprak de heer J. M. Harthoorn van Utrecht. Het muziek-ensemble o.l.v. mevr. Zee luisterde de avond op. Trouwe dienst. Aan mej. Iz. de LaatMarits werd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen een medaille en oorkonde uitgereikt, wegens het feit, dat zij 12% jaar vol toewijding heeft gewerkt in het gezin van de fam. dr Wouda te Kloetinge. De jubilaresse werden voorts bloemen aangeboden. Ds W. J. Wijnia overleden, In de ouderdom van 47 jaar is ln het academisch ziekenhuis te Groningen overleden ds W. J. Wijnia, pred. van de Geref. Kerk te Emmen. Ds H. Veldkamp te Middelburg heeft het beroep van de Geref. kerk van iiattem aangenomen. Helaas kon het doel niet worden be reikt, want nog altijd zijn velen van het grote belang niet overtuigd. Er zijn in de afgelopen 30 jaren ve le tegenslagen geweest. Met de brand van 17 Mei 1940 gingen alle bezittin gen, alsmede het archief verloren. „Achilles" was zwaar geslagen, maar toch niet verslagen. Na de bevrijding werd de vereniging van de grond af opgebouwd. Daarbij moeten speciaal worden genoemd de namen van de he ren J. A. Bal, P. Kooman en J. Geers. Vooral de heer Bal, die mede de stoot tot oprichting der vereniging had gegeven, heeft met terzijdestelling van zijn persoonlijke belangen de opbouw van „Achilles geleid. Namens het be stuur werd de heer Bal een kistje si garen aangeboden. Des middags had hij van het bestuur, evenals zijn vrouw, al een leunstoel ontvangen. De voorzitter huldigde ook de heren P. Kooman en J. de Graaf, de stuwen de kracht der Signaalafdeling. Hjj mocht een boekwerk in ontvangst ne men. De heer A. Kooman, die 20 jaar lid van „Achilles" was, werd benoemd tot lid van verdienste. Voor zijn vrouw, evenals voor mevrouw Bal, waren er bloemen. De heer P. Kooman dankte de voorzitter voor zijn vele werk en bood mevrouw de Vries bloemen aan. FRAAIE GESCHENKEN. Nog was de huldiging niet afgelopen. Nadat het voltallige bestuur achter de groene tafel op het toneel had plaats genomen, sprak de voorzitter van het huldigingscomité, de heer A. Imanse. Hij dankte voor het prachtige werk in het belang van de Middelburgse jeugd en deelde mede, dat alle oud-leden en donateurs zeer veel waardering en sympathie toonden voor de plannen van het huldigingscomité. Zelfs uit al le werelddelen kwam geld binnen. Speciaal de heer Bal moest dank woorden in ontvangst nemen. Hij kreeg een dasspeld en manchetknopen, terwijl zjjn vrouw opnieuw in de bloe metjes werd gezet. Twee leden, die on genoemd wensten te blijven, boden een fraaie medaillekast aan; het grote geschenk van het huldigingscomité be stond uit een nieuwe schrijfmachine voor het secretariaat. DE UITVOERING. dankwoorden had gesproken nam de uitvoering een aanvang. Er werd een op hoog peil staand programma aan geboden. Daaraan werkten niet alleen de leden van „Achilles" mede, maar ook de Keurturners van de Zebra. De meisjes der C-groep openden met een nummertjes humoristische ochtend gymnastiek. De Bonds Vrije Oefening werd door de dames-junioren keurig uitgevoerd. De rhythmische dans door de dames was een voorbeeld van soe pele gymnastiek. Oefeningen aan brug, rug, evenwichtsbalk, alsmede het tremplinspringen gaven een goede in druk van de prestaties, waartoe de da mes van „Achilles" in staat zijn. De keurturners leverden vele staal tjes van spierkracht, beheersingsver- mogen en soepel werk aan ringen, brug en rek. Deze mannen hebben een buitengewoon hoog peil bereikt, zeker niet minder met hun individuele vrije oefeningen. Een dankbaar applaus be loonde hun met spanning gevolgde verrichtingen. TREINENLOOP DORDT-LAGE ZWALUWE HERVAT. Op Zaterdag 28 Maart zal het trein verkeer tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe worden hervat. De electri- sche treindienst van Dordrecht naar Roosendaal en van Dordrecht naar Breda en Eeindhoven en terug zal dan weer volgens in de reisgids vermelde dienstregeling worden uitgevoerd. ding van het gemeentebestuur van Ter neuzen, ontspon zich een heftig debat betreffende Sluiskil. Uit dit debat bleek wel (en de raad was het hier zeker mee eens) dat de raad ook voor Sluiskil had gedaan hetgeen redelijkerwijs van haar verwacht mag worden. Als verheugende mededeling werd hierbij gedaan, dat ein delijk accoord was verkregen met het bestuur van de Pierssenspolder betref fende verbetering van de Pierssenspol- derstraat, een verbetering, waar thans ja ren op gewacht is. MOEILIJKHEDEN MET WATERVOORZIENING. Door de heer van Langevelde (A.R.) werd als afgevaardigde van de gemeente Terneuzen verslag uitgebracht van een aandeelhoudersvergadering van de Wa terleidingsmaatschappij. Hieruit bleek, dat de aandeelhouders zich niet accoord konden verklaren met de critiek welke op deze maatschappij vanwege de ge meente was geleverd betreffende woning bouw, kantoorbouw enz. Tevens bleek, dat de maatschappij met moeilijkheden te kampen heeft betreffende de levering van industrie-water. Medegedeeld werd. dat binnen niet al te lange tijd de nieuwe watertoren voor Terneuzen zal worden aanbesteed, voor welke bouw reeds gel den zullen worden aangevraagd. Eervol ontslag werd verleend aan de heer van Gorssel als onderwijzer aan de openbare school C. (In zijn plaats is be noemd de heer A. Verbeek uit Goes.) aan de heer Lammerink als plantsoen baas; aan de heer R. W. Zuur als curator van het gymnasium te Terneuzen (In zijn plaats werd benoemd ds P. A. v. d. Vlught); aan de heer J. v. d. Velde als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim kom terwijl in diens plaats werd benoemd de heer P. C. Jan sen, onderwijzer aan de Chr'. school Jo- zinastraat. Dr W. Sjoerdsma, thans leraar aan het Erasmiaans lyceum te Almelo werd benoemd tot leraar-director aan de gymnasiale afdeling van het openbaar lyceum te. Terneuzen. De heer J. C. F. van Wijek werd benoemd tot hoofdschrij ver bij de dienst voor Maatschappelijke Zorg. Ingezonden Mededeling (Adv.) Onrustig, gejaagd? Mijnhardt's Ingezonden Mededeling (Adv.) TEGEN HOEST PASTILLES DE^ACHTE VALDAMILD Nadat de heer de Vries hartelijkef 7100.- Bouwlandbouwschuur te Grijpskerke. Onder architectuur van de Stichting Bouwbureau voor de landbouw in Zeeland te Middelburg werd dezer da gen aanbesteed het bouwen van een landbouwschuur voor de heer M. van Oosten te Grijpskerke. De inschrijvingen waren als volgt: J. Mesu Zoon, St. Laurens f 5922. Gebrs. Boogaard, Grijpskerke f 6330. Fa. Boogaard Zoon, Grijpskerke f 6410.—; J. Adriaanse, St. Laurens f6410.W. de Pagter, Middelburg f6526.Fa. de Pagter van Sluys, Domburg f6600.Fa. C. van Noppen Zoon, Koudekerke f 6600.J. Wal raven, St. Laurens f6650.Fa. de Rijke en van Belzen, Middelbur g f OdSO A, Blankenburgh, Nieuwdorp f 675.).— J. M. Goedemondt, hssingen f 6890; P. J. de Buck Middelburg f6980; H. van Leerdam, Nw en St. Joosiand Zenu wtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. DRIEWEGEN. De heer A. v. d. Guchte benoemd tot wethouder. Driewegen en Ellewoutsdijk zullen door de volgende gemeenten geadop teerd worden; Beemster, Beets, Broek in Waterland, Eldam, Graft, llpendam, Jisp, Katwoude, Kwadijk, Landsmeer Mlddelie, Monnikendam, Oosthuizen, Purmerend, de Rijp, Warder en Wijde Wordmer, zo werd in de raadsvergade ring medegedeeld. Besloten werd deze adopte te aanvaarden. Het bedrag per leerling voor het openbaar gewoon lager onderwijs wordt voor 1953 bepaald op f 32.08. Het nieuw benoemde raadslid, de heer Schaalje, die door het bedanken van de heer J. v. Oosten in de plaats trad, werd beëdigd. Tot wethouder werd gekozen de heer A. v. d. Guchte. Tot le wethouder werd benoemd wethouder J. Moerdijk. .WOLFAARTSDIJK. Subsidie voor het Ned. Roode Kruis In de eerste raadsvergadering na de ramp, herdacht de voorzitter, burge meester S. A. N. van Oeveren, de slachtoffers, van de ramp, waarna hij ter nagedachtenis enkele ogenblikken stilte verzocht. Voorts bracht hij dank aan allen, die de inwoners hebben ge holpen in de moeilijke dagen na de rampnacht. De voorzitter deelde verder mede, dat er nog grote roblemen bestaan wat betreft de huisvesting. De heer van Oeveren zag de toekomst echter niet zo donker in. Het enigste punt van de agenda, het verzoek van de afdeling Zuid-Beve land van het Ned. Roode Kruis voor een subsidie van f 100 per jaar, werd goedgekeurd. De Koning der Kerk nam heden toch Zich, op de gezegende leef tijd van 83 jaar, Broeder JACOBUS MOERMAN. Met dankbaarheid ge denken wij zijn trouwe arbeid, die hij voor heen dertig jaar als diaken heeft verricht. Namens de Raad der Gereformeerde Kerk te Driewegen; Ds J. v. d. VEEN, Praeses. P. DE MUNCK, Scriba. 21 Maart 1953. TE KOOF. Kalfvaars aan de rekening^ ingeschreven R.V.J. J. WISSE Charlotlenburg, Meliskerke. heeft plaats voor voor magazijn en winkelwerk Breimachine merk Rapiteks Aan hetzelfde adres te koop gevraagd een solckenmachine. Brieven met prijs onder no. 3016, bureau v. d. blad te Mid delburg. Gek. Eerstelingen, Meer- landers, Koopmans blauwe en Furore pootaardappelen. Bloemkoolplanten. ALEWIJN- SE, Noordweg 128, Middelburg Abonneert U op dit blad DIVERSEN. Gevraagd: een jonge Duitse Herder of Bouvier (reu) niet ouder dan een half jaar. Br. Agent Z. Dagblad, Abdijstr. 13 Biezelinge. Nog enige voorraad van Bintje A 35/45, Alpha A 35/45, Furore AB 45/60, gek. Eerste lingen A 28/35. JAC. AREND- SE, Middélburgsestr. 13, Tel. K 1183-246, Souburg. WOLPHAARTSDIJK, Chr. school Papeweg 132 Aangifte vari nieuwe leerlingen kan vanaf heden geschie den bij het Hoofd der school C. DE BRUIN. Loterij Vrouwelijke hand werken en andere voor werpen is UITGESTELD. DE TENTOONSTELLING in de Statenzaal, Groenmarkt te Middelburg, zal plaats hebben op Woensdag 3 Juni en Donderdag 4 Juni. De trekking op 5 Juni. is ftltl te vervangen]

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2